 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-01-2004 | Mariusz Agnosiewicz | Do publicystów Racjonalisty |
Kilka razy zwracano mi uwagę na pisownię "nie" z imiesłowami, wskazując na błędne łączenia. Chciałbym zatem wskazać, że te reguły jakiś czas temu uległy zmianie (ujednoliceniu). Dlatego też każdego kto pisze teksty, a kto nie zwrócił wcześniej na to uwagi, proszę o zapoznanie się z nowymi zasadami. Kilka pomocnych linków: 1. Uchwała ortograficzna nr 1 Rady Języka Polskiego www.rjp.pl/?mod=uchwaly&id=12. K. Gąsiorek, "O pisowni partykuły "nie" z imiesłowami przymiotnikowymi", Nowa Polszczyzna, www.bibl.amwaw.edu.pl/Lpj/porada9.htm3. Rozmowa z prof. Janem Miodkiem sjikp.us.edu.pl/ps/ps_17_07.html |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 17-01-2004 | Donosiciel | Racjonalista a Opus Dei |
Panie Mariuszu! Chcę tylko poinformować, że na forum o2 w dziale Filozofia+ ...  , Furtianie Panu serwis ukradli i chcą wcisnąć komuś innemu  Złośliwiec - Donosiciel  ==== TEMAT : "Racjonalista" - obóż internowanych ateistów Autor: Prawdziwa Furtianka Agata (wwwic@wp.pl) forum.o2.pl/temat.php?id_p=1858458&id_f=123"Racjonalista" najprawdopodobniej postał spontanicznie, z tzw. potrzeby społecznej. Założyli go intelektualiści, nie najbiedniejsi zresztą... (tak się domyślam - choć nie jestem pewna) Jednak każda taka "społeczność" ma swojego formalnego lub nieformalnego przywódcę. I to był prawdopodobnie kłopot (Dla Opus Dei). Podstawili im wiec gorliwego ateistę, który w tym gronie "awansował" i powoli przejął całą "władzę". Jego zadaniem jest lansowanie poglądu, że z Katolikami trzeba "jak z jajkiem", bo jak się rozbije, to będzie strasznie śmierdzieć i Ktolicy się poobrażają. A przecież chodzi o to, żeby ich pozyskać dla ateizmu. Poznajecie te metody? A podobno Furtianie się narzucają? Tymczasem Katolicy "nie głuszeni" ciągle obrasatają w piórka i robią się coraz bardziej bezczelni. Wszystko dla tego, że nie czują nad sobą żadnego moralnego "bata". I o to właśnie na prawdę chodzi Fallenowi, który jest prawdopodobnie wtyką Opus Dei świetnie udającą ateizm. Ma jednak stare ciągotki, bo ma "rozum i wolną wolę", którą prawdopodobnie otrzymał od Boga. Stworzył zamknięty krag niby-elity, bardzo hermetyczny. Mechanizm jego działania jest taki sam, jak przy werbowaniu do.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 16-01-2004 | chrzescijanka | Prosze o sprostowanie |
Kilka razy juz pisalismy do autorow, ale nie mamy zadnej odpowiedzi. Sprobujemy zatem na forum. Szanowny Racjonalisto, Zachęceni ideami zawartymi w Waszym Prologu, podejmujemy próbę sprostowania fałszywych oraz potwierdzenia i uzupełnienia prawdziwych informacji podanych na nasz temat. Jesteśmy gronem przyjaciół, które na Waszej stronie określono terminem "Christianie." Sami nie nadaliśmy sobie żadnej NAZWY, ponieważ chrześcijanie nie potrzebują dodatkowych określeń. Uważamy się za ludzi zachowujących naukę głoszoną przez Chrystusa, nie podkreślamy szczególnego znaczenia jakiejś jej części, co zazwyczaj znajduje odzwierciedlenie w nazwie. Jesteśmy po prostu chrześcijanami, bez dodatków takich jak: prawdziwi, wolni, ewangeliczni, stanowczy, rzymsko-katoliccy itp. Nasze życie i nasza wiara splatają się w jedno. W pracy, w szkole, w codziennym życiu, staramy się postępować zgodnie z prawdą ewangelii, co oczywiście nie zawsze spotyka się z aprobatą środowiska. Odrzucamy kłamstwo, niemoralność, uzależnienia, podążanie za modą i konsumpcyjne, powierzchowne podejście do życia. Nasza "operatywność" wynika z przekonania o głoszonych prawdach, a wyraża się ona w podejmowaniu rozmów o wierze z każdym, kto tego chce. Szanujemy przy tym całkowicie wolną wolę naszego rozmówcy. Rzeczywiście zachowujemy wspólnotę materialną, co nie znaczy, że posiadamy wspólną kasę i skarbnika. Każdy z nas swobodnie dysponuje tym, co posiada, a gotowość do dzielenia się wypływa z zaufania i podążania za wspólnymi.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-01-2004 | bushu | jedno pytanko dot. inkwizycji |
Przepraszam, mam jedno pytanie: Czy inkwizycja została oficjalnie potępiona przez watykan? Ciekawi mnie to a nigdzie nie mogę znaleść materiałów. Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 13-01-2004 | Lord vyku | Zajmijcie się kosmitami lub polityką ;) |
Witam! Pierwszy raz odwiedziłem tą stronę ale od razu odniosłem wrażenie, że jest tu bardzo dużo głosów anty wobec religii, konkretniej katolicyzmowi. Łatwo jest ją podważać nie ukrywam. Nawet nie chodzi mi specjalnie o zarzucanie głupoty wierzącym ale raczej o to czemu nie ma głosów oburzenia w sprawie UFO czy kosmitów? Dla racjonalistów jest to spore pole do popisu no i można również wszystkiemu prosto zaprzeczyć. Byli tacy co widzieli UFO i tacy, którym objawił się Bóg. Może byłoby tu więcej tematów do dyskusji a nie zaprzeczania? Np. systemy polityczne. Mam wrażenie, że tutaj jednak dużo zależy od upodobań twórców strony. Nawet w kosmologii jest wątek odnoszący się do związku Baga i Wielkiego Wybuchu.. ktoś wspomniał o możliwej alternatywie dla racjonalista.pl w przypadku tej strony: ateista.pl
Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 12-01-2004 | pascal | pierwsze wrazenia |
Witam wszystkich członków forum. Zalogowałem się niedawno z radością odkrywajac strone o takiej ciekawej tematyce.racjonalizm niewątpliwie jest w życiu bardzo ważny i fakt że taka strona powstala napawa pryznajmniej z początku optmizmem. Problem w tym że chwile sobie poczytałem forum i...hymmm mam wrażenie że poziom niemal każdej dyskusji nie różni sie od innych polskich forum w tym sportowych...otóż owszem wielu używa wyszukanych wyrazów zwrotów ale argumentacja przeważnie jest gołosłowna tak bo tak lub obrażanie przedmówcy.Obojętnie czy sie jest wierzącym czy tez nie takie podejście do sprawy jest faktycznie tragiczne i to smutne że nawet w takim miescu gdzie wiedza myśłi ale i szacunek do siebie powinny wypełniac te strony mamy do czynienia z tym co wszędzie indziej w Polsce głupota tępym agresywnym zacietrzewieniem obrzucaniem sie inwektywami ostrym jednakze pozbawionym logicznych argumentów krytykowaniem etc etc Zastanawiam się czy jest to kwestia niewiedzy nieumiejętności cyz czego? Bo powoli dochodze do wniosku ze w Polsce inaczej niz sie klócac bez sensu bez szacunku i zdrowej polemiki ze złoscia wsciekloscia byleby zadeptac przeciwnika ale nie madroscia tylko glupota i chamstwem po protu nie mozna... i to jest naprawde straszne...zero madrosci tylko zlosc na siebie nawzajem i tak w nieskonczonosc Co tacy ludzie chca udowodnić??do czego przekonać?nie wiem pozdrawiam wszystkich | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 12-01-2004 | Bogdam Motyl | Katolicka łopatologia |
Wpis do "Księgi Gości" z 12 stycznia 2004 "Adres waszej strony powinien byc www.ateista.pl, nie racjonalista. Kościól katolicki nie musie się bronić przedf takimi absurdalnymi atakami; broni go Chrystus i to On zwycięży, a nawet już zwyciężył. I tak szatan nie wygra, a ludzie piszący takie artykuły, ludzie prości i ślepi, czerpią z tego śmieszną satysfakcję. Nie łudźcie się: Chrystus założył Kościól, "a bramy piekielne Go nie przemogą"! Powodzenia. Modlę się za was i wielu ludzi też to czyni! Pozdrawiam!" Poprawnie byłoby: "adres waszej strony powinien brzmieć", a nie "być". (Być, albo nie być - pytał Hamlet). Nie wątpię, że Chrystus skutecznie obroni Kościół, którego nie zakładał, i że zwycięży, podobnie jak w średniowieczu, kiedy Kościół został "rozbity" na dwie "części", przy czym jedna z nich wymknęła się spod jurysdykcji papieży. Kościół ogłosił Lutra mianem "szatana", który zrobił swoje ku szalonej rozpaczy Rzymu. A więc i tu Chrystus zawiódł, pozwalając, aby "bramy piekielne przemogły jego Kościół" "... ludzie piszący takie artykuły, ludzie prości i ślepi, czerpią z tego śmieszną satysfakcję." Panie "gościu"! U ludzi "prostych" słowo "satysfakcja" nie podlega stopniowaniu: śmieszna, śmieszniejsza, najśmieszniejsza, lub przy zastosowaniu jakiegokolwiek innego przymiotnika. To tylko w katolicyzmie finkcjonuje specjalna matematyka (1+1+1=1) oraz zasady alogicznej terminologii w rodzaju: święty, świętszy, najświętszy, przy czym tym "najświętszym".. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 20-12-2003 | Mieczysław Sęk | apolityczność? |
Dzien dobry Ostatnio znowu z przyjemnością zajrzałem na Panstwa stronkę i zainteresował mnie list otwarty do TVN (stacji, którą skądinąd bardzo lubię). Zastanawiam się, czy wedle Państwa opinii można być racjonalistą POPIERAJĄCYM aktualną politykę USA pod rządami Busha juniora?Nieśmiało powiem, że ja ją popieram, a za specjalnie irracjonalnego się raczej nie uważam.  Ślę ukłony; MS | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 16-12-2003 | Anty | Wojtyła... |
Wczoraj na "Anioł Pański" Wojtyła wzywał dzieci, aby sie za niego modliły! Zobaczymy, ile to mu pomoże! | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |