Kilka razy zwracano mi uwagę na pisownię "nie" z imiesłowami, wskazując na błędne łączenia. Chciałbym zatem wskazać, że te reguły jakiś czas temu uległy zmianie (ujednoliceniu). Dlatego też każdego kto pisze teksty, a kto nie zwrócił wcześniej na to uwagi, proszę o zapoznanie się z nowymi zasadami. Kilka pomocnych linków: 1. Uchwała ortograficzna nr 1 Rady Języka Polskiego www.rjp.pl/?mod=uchwaly&id=12. K. Gąsiorek, "O pisowni partykuły "nie" z imiesłowami przymiotnikowymi", Nowa Polszczyzna, www.bibl.amwaw.edu.pl/Lpj/porada9.htm3. Rozmowa z prof. Janem Miodkiem sjikp.us.edu.pl/ps/ps_17_07.html |