 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2004 07:56 | Bogdam Motyl | Katolicka łopatologia | Wpis do "Księgi Gości" z 12 stycznia 2004 "Adres waszej strony powinien byc www.ateista.pl, nie racjonalista. Kościól katolicki nie musie się bronić przedf takimi absurdalnymi atakami; broni go Chrystus i to On zwycięży, a nawet już zwyciężył. I tak szatan nie wygra, a ludzie piszący takie artykuły, ludzie prości i ślepi, czerpią z tego śmieszną satysfakcję. Nie łudźcie się: Chrystus założył Kościól, "a bramy piekielne Go nie przemogą"! Powodzenia. Modlę się za was i wielu ludzi też to czyni! Pozdrawiam!" Poprawnie byłoby: "adres waszej strony powinien brzmieć", a nie "być". (Być, albo nie być - pytał Hamlet). Nie wątpię, że Chrystus skutecznie obroni Kościół, którego nie zakładał, i że zwycięży, podobnie jak w średniowieczu, kiedy Kościół został "rozbity" na dwie "części", przy czym jedna z nich wymknęła się spod jurysdykcji papieży. Kościół ogłosił Lutra mianem "szatana", który zrobił swoje ku szalonej rozpaczy Rzymu. A więc i tu Chrystus zawiódł, pozwalając, aby "bramy piekielne przemogły jego Kościół" "... ludzie piszący takie artykuły, ludzie prości i ślepi, czerpią z tego śmieszną satysfakcję." Panie "gościu"! U ludzi "prostych" słowo "satysfakcja" nie podlega stopniowaniu: śmieszna, śmieszniejsza, najśmieszniejsza, lub przy zastosowaniu jakiegokolwiek innego przymiotnika. To tylko w katolicyzmie finkcjonuje specjalna matematyka (1+1+1=1) oraz zasady alogicznej terminologii w rodzaju: święty, świętszy, najświętszy, przy czym tym "najświętszym" jest np. sakrament. A tak nawiasem, skoro sakrament jest "najświętszy", to jaką pozycję w hierarchii "swiętości" zajmuje bóg?! Za słowa modlitwy jestem wdzięczny. Miło mi, że ktoś przed pójściem spać, poświęca mojej skromnej osobie nieco czasu. |
| rena | Data wpisu Autor/Pseudo E-Mail i WWW Komentarz 11-01-2004 Adam Nosarzewski E-Mail: lp.pw@ikswezrasona Adres waszej strony powinien byc www.ateista.pl, nie racjonalista. Kościól katolicki nie musie się bronić przedf takimi absurdalnymi atakami; broni go Chrystus i to On zwycięży, a nawet już zwyciężył. I tak szatan nie wygra, a ludzie piszący takie artykuły, ludzie prości i ślepi, czerpią z tego śmieszną satysfakcję. Nie łudźcie się: Chrystus założył Kościól, "a bramy piekielne Go nie przemogą"! Powodzenia. Modlę się za was i wielu ludzi też to czyni! Pozdrawiam Ciekawe zjawisko! Jak pan B.Motyl krytykuje poziom intelektualny Katolików, to oni się obrażają, ale sami dostarczają dowody na słuszność twierdzenia pana B.Motyla. Na temat 'wiedzy' się dyskutuje, a nie pyskuje! Trudno się jednak dziwić, Kościół nigdy nie dyskutował, ale "uczył"! Opornych zaś, nawet, jeżeli byli to 'uczeni w piśmie', wyklinał, prześladował, lub palił na stosach! Stosów już nie ma, ale i dzisiaj, należy mieć nie lada odwagę, by krytykować Kościół! Instytucja, która panuje nie tylko nad duszami swoich wiernych, ale obecna jest w każdej dziedzinie naszego życia, czy tego chcemy czy tez nie...
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|