Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
01-04-2012damian1301Problem z komentowaniem
Pod artykułem "Czy ewolucja mogła wyprodukować dobro?" wyświetla mi się tylko 6 pierwszych komentarzy.

www.racjonalista.pl/kk.php/s,7905
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
25-03-2012Bartosz B.Czytelnicza bulimia
Wesprę się w tym wątku na niezwykle trafnych wypowiedziach zasłużonego i powszechnie na Forum szanowanego Pana Andrzeja Bogusławskiego, z którego przytoczonymi tu wypowiedziami w pełni się zgadzam i który funkcji "ignorowanie" nie zamierza stosować.

Pan Andrzej Bogusławski swoje swoje stanowisko uzasadnia następująco. "Lubię sam decydować o tym czego czytać nie warto lub tylko pobieżnie. Dlaczego miałby za mnie tą czynność wykonywać jakiś program? Dla świętego spokoju miałbym udawać, że na naszym forum sami mądrzy?"
Podzielam ten sceptycyzm wobec "ignorowania", bo i ja nie mam problemów z czytelniczą selekcją. A stojący u podstaw "ignorowania" jakiś dziwny przymus czytelniczy uważam za wyimaginowany. Chyba, że istnieje jako przypadłość psychiatryczna jakaś swoista czytelnicza bulimia, polegająca na czytaniu do tzw. zrzygania się...

Więc chyba raczej zgodzimy się z Panem Andrzejem Bogusławskim, że ignorowanie nie jest normalnemu czytelnikowi do niczego potrzebne. Dodam, że np. moderatorzy czytywać muszą praktycznie wszystko, ale konia z rzędem temu, kto wykaże u nich jakiś intelektualny uszczerbek!

Lecz jest i "strona bierna" ignorowania, osoba "ignorowana". Wartość jej intelektu podważamy, decydując o ignorowaniu jej wypowiedzi. Tu ponownie przytoczę akceptowane jak własne słowa Pana Bogusławskiego, iż stosowane na naszym forum "ignorowanie" jest TYLKO [url=http://www.racjonalista.pl/forum...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
23-03-2012kulka_na_moleIgnorowanie wypowiedzi użytkownika
Mam możliwość ukrywania treści postów użytkownika. Mam możliwość "prenumeraty" postów użytkownika. Mam możliwość otrzymywania powiadomień o postach umieszczanych w założonym przeze mnie wątku. Niestety, nie mam możliwości nieotrzymywania powiadomień o postach w moim wątku umieszczanych przez użytkowników, których "ukryłem".
Efekt jest taki, że dostaję maile zawierające treść postów, których nie widzę, gdy kliknę na odnośnik do takiego postu.
Panie webmaster - czy mógłbyś pan zrobić tak, abym nie dostawał maili z treścią postów, których nie chcę znać?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
20-03-2012webmasterSerwis na e-czytnikach
Można już wygodnie czytać nasz serwis offline na e-czytnikach, oto instrukcja:
  • Należy zapisać załącznik pod nazwą pliku Racjonalista_pl.recipe
  • W calibre, wybrać 'Add a custom news source', 'Load recipe from file', Close
  • Schedule news download -> Custom -> Racjonalista.pl -> Download now

[Załącznik]

Przykładowy efekt na Kindle:


W kolejnej wersji calibre powinniśmy już być domyślnie w katalogu stron.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
17-03-2012zohenBrak powiadomień
Od kilku dni nie otrzymuję maili - powiadomień o głosach oddanych na moje wypowiedzi.
Czy to jakaś techniczna usterka na portalu? Czy usterki muszę szukać u siebie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
10-03-2012kulka_na_moleBrak powiadomień o minusach
Otrzymuję powiadomienia o "plusowaniu" moich wypowiedzi, natomiast w ogóle nie dostaję powiadomień o "minusowaniu" moich postów.
Panie webmaster - zrób pan coś!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
03-03-2012Damian JozefczykBrak mozliwosci komentowania
Ostatnio nie jestem zbyt aktualny z Racjonalista.pl i wiem ze juz dlugo zniknela mozliwosc komentowania niektorych artykulow (chyba tylko Panstwa Koraszewskich, tak?). Pamietam, ze nawet czytalem wytlumaczenie dlaczego, ale chce tylko powiedziec, ze nie podoba mi sie ten pomysl. Uwazam, ze jest to pewnego rodzaju cenzura, bo przeciez autor/tlumacz artykulu nie musi brac udzialu w dyskucji jesli ta czynnosc go tak meczy. Czy gdy dyskusja do artykulu przeniesie sie na forum to jest usuwana, bo tutaj tez nie mozna sie wypowiedziec na temat artykulu? Czy to jest zakaz totalny? Wedlug mnie to bzdura i miala pewnie na to wplyw rosnaca ilosc uzytkownikow portalu. Teraz autorzy czuja sie wazniejsi nie gdy pisali dla garstki ludzi i moga sobie wydziwiac. No coz, ja tu jestem juz kilka dobrych lat i ten pomysl zupelnie mi nie przypadl do gustu. To portal racjonalistow, chyba nie boimy sie krytyki co?

Pozdrawiam
Damian
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
01-03-2012marudaWniosek o zablokowanie użytkownika krystkon
Wniosek uzasadniam obsesyjnym zakładaniem wątków przy braku podstawowych umiejętności składnego przekazywania swoich myśli i czytania odpowiedzi z minimalnym zrozumieniem. Wątki można masowo znaleźć w bazgrołach.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
01-03-2012Przemek J.Miejsce na wartościowe dyskusje
Mam pomysł na zorganizowanie na forum archiwum wartościowych dyskusji. Mój zamysł jest taki, że ciekawa dyskusja, po zakończeniu, byłaby zgłaszana, moderowana czyli wycinane byłyby wszystkie fragmenty nieistotne i umieszczana w wydzielonej części forum, obdarzona tytułem adekwatnym do treści. Do tego można by dodać wyszukiwanie, obejmujące nie tylko tytułu i treść dyskusji, ale również tematykę, której dotyczyła i uczestników.

Mogłyby również powstać wątek do zgłaszania takich ciekawych dyskusji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
29-02-2012Pszemo N. DżałyJak "potwierdzić adres e-mail"
Tu i ówdzie na tymże dostojnym forum uzyskuję komunikat "Aby używać tej funkcji, należy posiadać konto przynajmniej od dwóch dni, mieć nieujemne saldo punktowe, przynajmniej jedną wypowiedź na Forum oraz potwierdzony adres e-mail"

Mam pierwsze, drugie i trzecie natomiast nie mam pojęcia JAK się robi czwarte.

POMOCY

PS
Jeśli to było już gdzieś poruszane, proszę o wybaczenie - nie znalazłem.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)