 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 08-02-2011 | Maddy | Co robię źle |
Chciałabym przeczytać komentarze do wpisu Mariusza Agnosiewcza na temat zbiorowego samobójstwa sceptyków i może dodać swój. Ale link jest wprost do youtuba, a jak klikam na link do komentarzy to tylko strona się przeładowuje. Jednak rosnąca liczba komentarzy świadczy o tym, że da się tam jakoś wejść.
Co robię źle? Pomocy! Mam Firefoxa 3.6 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 28-01-2011 | Paweł B. | Sensowność przedawnienia wątku |
Nie widzę sensu istnienia na forum takiego czegoś jak „wątek przedawniony”. Tzn. samo określenie mogłoby pozostać, ale jedynie jako ostrzeżenie, że w wątku najnowsza wiadomość była napisana co najmniej n dni temu. Chociaż i to byłaby niepotrzebna cecha forum.
Tymczasem na tym forum spotykam niecodzienną praktykę. Właściwie niespotykaną. Otóż nie można się wypowiadać w wątkach, w których ostatnia wiadomość jest sprzed co najmniej miesiąca. Akurat chciałbym się wypowiedzieć na pewien temat. Stworzenie nowego z identycznym tematem jest raczej nieprzemyślanym skutkiem tej blokady. Wątpię, aby każdy, poruszany tu temat tracił na ważności z tak błahego powodu. Jeśli jest inaczej, to proszę mi wybaczyć. Bom nieświadom. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 26-01-2011 | czes | Ban dla złośliwca007 |
Sugestia/propozycja/prośba do Kolegium Moderatorów:
Wnoszę o rozpatrzenie możliwości natychmiastowego, stałego zablokowania użytkownika "złośliwiec007". Osobnik ten jest ewidentnym TROLLEM i nie wnosi niczego do dyskusji (oprócz głupawych uwag i prezentowania swych myśli uwłaczających inteligencji przeciętnego użytkownika).
Pozdrowienia dla wszystkich miłych i rozsądnych tak ateistów jak i teistów piszących na tym forum.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 16-01-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Agnosiewicz: Heretyckie dziedzictwo Europy |
Oto druga moja książka - Heretyckie dziedzictwo Europy (370 stron). Mam nadzieję, że okaże się jeszcze ciekawsza niż "Kościół a faszyzm"  Wiedza powszechna o dziejach herezji jest w najlepszym razie karykaturalna. Okruszki, jakie na ten temat przekazywane są w publicznej edukacji i w kulturze popularnej, uczą nas myśleć o herezjach i heretykach z dwutysiącletniej historii chrześcijaństwa, jako dziwakach, ekscentrykach, fanatykach czy ofiarach kościelnych prześladowań. Przyznam, że i ja miałem taki obraz przystępując do tego tematu. Im jednak głębiej i szerzej ogarniałem zjawisko herezji, tym bardziej rosła moja irytacja na ten wypaczony powszechny obraz herezji. Nie ograniczyłem się przy tym do kilku najbardziej popularnych: arianie, waldensi, katarzy itp. Starałem się możliwie dobrze poznać kilkadziesiąt tego rodzaju nurtów, grup i sekt, które odcisnęły swoje piętno w naszej historii. W efekcie, coś co miało być straganem dziwactw i fanatyzmów, zamieniło się w jeden z głównych fundamentów współczesnej Europy, albo może jedno z płuc cywilizacyjnych - obok Grecji i Rzymu, które naszej kulturze pozwoliły zaczerpnąć powietrza ku wysiłkowi wydania z siebie tego, czym jest ona dziś. Tutaj jest szerszy opis książki oraz opinie prof. J. Drewnowskiego i S. Obirka: www.racjonalista.pl/ks.php/k,2008 Poniżej szczegółowy spis treści: Wprowadzenie 9 Początki chrześcijaństwaWiek.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 14-01-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Kalendarz i kalendarium racjonalisty 2011 |
Po raz pierwszy kompleksowo opracowane zostało kalendarium wolnej i rozumnej myśli i świata. Kalendarz racjonalisty każdego dnia przypomina najważniejsze wydarzenia istotne z naszej perspektywy światopoglądowej, zawiera także 12 portretów najważniejszych wolnomyślicieli (tudzież wolnomyślicielek) - wraz z ich złotymi myślami oraz biogramami. Zespół redakcyjny starał się wyłonić węzłowe wydarzenia, które prowadziły i prowadzą do świata wyemancypowanego mentalnie i społecznie, nie stroniąc jednak od szczypty humoru i frywolności, które czasami gorzkiej rzeczywistości nadawały lepszego posmaku. Wśród Dwunastu Wspaniałych i Rozumnych, związanych z poszczególnymi miesiącami, jest 5 Polaków i 7 obcokrajowców, podobnie z kalendarium: prowadzone jednocześnie z perspektywy krajowej, jak i globalnej. Kalendarium, które opracowaliśmy zawiera po kilka wydarzeń na każdy dzień, więc z kolejnymi latami będzie się ono zmieniać, dopiero razem tworzyć będzie pełen obraz. Nawet jeśli komuś jakiś odsetek wydarzeń wyda się nieistotnymi, to jednak każdy znajdzie w nim setki ważnych wydarzeń, o których.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 07-01-2011 | Kowalska | Cofanie w czasie nie działa |
Wchodząc na "nowe wypowiedzi" na samym dole jest możliwość ustawienia daty i godziny do jakiej się chcemy cofnąć żeby poczytać posty. Od kilku dni to nie działa.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 04-01-2011 | Klapaucjusz | Top Artykuły |
Kiedyś już miałem o tym wspomnieć, ale jakoś umknęło. Teraz po przeczytaniu podsumowania za 2010 rok sobie przypomniałem. Otóż brakuję mi na stronie głównej listy najczęściej czytanych artykułów. Od czasu do czasu jakiś artykuł zapamiętywałem gdzieś w zakładkach, ale to działa tylko do czasu jakiegoś przemeblowania oprogramowania. No i zwyczajnie taki sposób utrwalania informacji zawodzi. Ostatnio szukałem artykułu w którym był list licealisty. Bardzo ciekawy artykuł, ale zapomniałem go zachować gdzieś w zakładkach i teraz nijak nie udaje mi się go odszukać. Gdyby zaś gdzieś na głównej była lista najczęściej czytanych artykułów to byłoby łatwiej, bo tak się składa że od czasu do czasu wracam do artykułów, które były "gorące". Takie Top 100 czy Top 50 artykułów byłaby fajną sprawą. Pamiętam też sytuację gdy kolega się dopytywał dlaczego ciągle widzi u mnie na ekranie racjonalistę. Próbowałem go przekonać że warto tą stronę odwiedzić, ale gdy by przy okazji była jakaś podstrona Top artykułów to wystarczyłoby ją podesłać i wtedy o wiele łatwiej by się do serwisu przekonał. W zwykły dzień na głównej mogą "wisieć" artykuły o bardzo różnej tematyce i trudno tak z biegu wyczuć wtedy wartość całości nie odwiedzając serwisu codziennie. Wydaje mi się że warto zaimplementować Top artykuły. Pozdrawiam. P.S. Przepraszam że wpadam tutaj tylko po to aby wyrażać jakieś życzenia. Ostatnio jednak na forum pojawiło się wielu o wielu mocniejszych.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 04-01-2011 | kulka_na_mole | Fizyk - wniosek |
Wnioskuję o wyróżnienie, wynagrodzenie, specjalne uhonorowanie użytkownika o nicku Fizyk.
Uzasadnienie wniosku: Fizyk jak nikt inny na tym portalu uczy nas fizyki.
Jeśli to za komuś wydaje się za mało, to, za przeproszeniem, Bóg z nim. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 30-12-2010 | kulka_na_mole | Punkty użytkowników |
Ja to już całkiem głupi się zrobiłem. Niedawno przeczytałem, że pewien użytkownik forum posiada następującą statystykę:
Liczba punktów: 18000 Oceniony: 500 razy Otrzymanych głosów negatywnych: 6 Wypowiedzi na forum: 300 Dodanych komentarzy: 60 (zaokrągliłem liczby, żeby nie wskazywać o kogo chodzi)
Moja statystyka wygląda tak: Liczba punktów: 5993 Oceniony: 3996 razy Otrzymanych głosów negatywnych: 165 Wypowiedzi na forum: 2069 Dodanych komentarzy: 30
Nie rozumiem w jaki sposób można uzyskać 18 tysięcy punktów za 300 postów na forum ocenionych 500 razy? Czy chodzi o to, że ów zagadkowy dla mnie użytkownik zrobił zakupy w księgarni portalu na tysiące złotych?
Proszę kogoś bardziej rozumnego ode mnie o wyjaśnienie. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |