Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
14-02-2008webmasterILAIA kontra Wikipedia
Uczestnik stilgar poinformował nas właśnie:
>Artykuł na Wikipedii o ILAIA został zgłoszony do usunięcia: pl.wikiped(*)teistów_i_Agnostyków
>Głosować mogą tylko wikipedyści, którzy mają konto od co najmniej miesiąca i zrobili co najmniej 100 edycji.
Część wikipedystów już dowiodła, że nie trafiają do nich żadne argumenty. Czy pojawią się jakieś nowe zastrzeżenia? Na razie te podane są albo nieprawdziwe, albo absurdalne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
07-02-2008Michał Aleksy MentrakDo Moderatorów
Kiedyś, gdy powstawała "Oaza spokoju", obowiązywała zasada zapraszania do uczestnictwa przez uczestników.
Później, dowiedziałem się, iż każdy może poprosić Moderatorów o możliwość partycypacji w tym dziale. Trochę to dziwne, ale...
Nawiązując jednak do pierwotnej tradycji wnoszę i zapraszam następujące osoby:
1. Janinę Szulc;
2. Gosię (tę z Trójmiasta).

Z góry dziękuję za pozytywne ustosunkowanie się do mojej prośby i serdecznie pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
02-02-2008zolvPodgląd w nowym wątku
Witam
Nie wiem czy to bug czy feature, ale brakuje podglądu podczas zakładania nowego wątku. Myślę, że by się przydał.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
26-01-2008Piotrek KarwalaSonda o apostazji.
Uważam, że w aktualnej sondzie o apostazji brakuje pozycji "już dokonałem/am". W związku z czym wszyscy, którzy jej dokonali mogą zgodnie z prawdą wybrać odpowiedzi: "Nie zamierzam dokonywać", "Inne" lub nie brać w niej udziału.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-01-2008zolvSzukanie na forum (nie działa(?))
Witam

Bez szczegółów, od razu do konkretów: albo mi się wydaje albo szukanie na forum nie działa.
Przykład:
fraza: "poznańskiego" (chcę znaleźć wątki o spotkaniach (przeszłych i aktualnych) ośrodka poznańskiego. Dostaję kilkanaście wyników i żadnego z niżej wymienionych:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,113522
www.racjonalista.pl/forum.php/s,110657
www.racjonalista.pl/forum.php/s,120898
coś jest nie tak czy to ja nie potrafię obsługiwać szukacza na forum .
A może szukacz nie przeszukuje forum PSR'u?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
21-01-2008webmasterNowości z portalu na własnej stronie/blogu
Od teraz można łatwo na własną stronę lub blog wkleić nowe strony, nowinki naukowe lub wiadomości z naszego serwisu, dodając tylko mały fragment kodu html.

Przykład:
<script type="text/javascript" src="http://www.racjonalista.pl/js.php"></script >
Spowoduje wyświetlenie listy nowych artykułów (z opisami).

Analogicznie:
/js.php?w=1 pokaże wiadomości
/js.php?n=1 pokaże nowinki naukowe

Wynik można łatwo ostylować za pomocą CSS, np.:
<style type="text/css">
div.rHeader {font:11pt Verdana; padding:2px; background:#B5B5B5; text-align:center;}
div.rTitle {font:10pt Verdana; padding:1px 0 1px 6px; background:#D5D5D5;}
div.rItem {border:1px dashed gray; margin-top:2px;}
div.rDesc {font:9pt Verdana; padding:2px; text-align:justify;}
</style>

Zachęcamy do informowania nas o przykładach użycia tych możliwości.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
21-01-2008webmasterWersja mobilna!
Od dziś racjonalista.pl dostępny jest także dla posiadaczy urządzeń mobilnych.
Pod adresem mobile.racjonalista.pl/
znajduje się zupełnie nowa wersja serwisu, przeznaczona dla urządzeń takich jak telefony, 'smartfony' itp. Nie można jej oglądać przy pomocy większości stacjonarnych przeglądarek typu IE.
Aktualnie dostępne są działy oraz artykuły, niedługo także wyszukiwanie.
Strony są zoptymalizowane dla szybkiego (i taniego) ładowania się, dlatego wygląd jest dość ascetyczny. Czekam na uwagi i sugestie. Załączam screeny, aby było wiadomo o czym mowa:


Uprzedzając pytania, w kolejce na dodanie czekają działy wiadomości oraz komentarzy, nie planujemy forum w wersji mobilnej.

ps. Wyszukiwanie już jest.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
11-01-2008ra-serafinZapraszanie
pytam sie was czy rozgłaszanie na innych internetowych forach świetności strony racjonalista.pl i zapraszanie na stronę ludzi mających racjonalistyczne poglądy lecz nigdy nie słyszących o tym portalu jest dobre , pozytywne , potrzebne itp.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 111 (przedawniony)
09-01-2008OsnowaKto minusem wojuje...

Nonszalancja wobec własnego salda punktowego należy tutaj do dobrego tonu, ale w praktyce wykazujemy się szczodrością w rozdawnictwie tej forumowej waluty, oraz - czasem - pretensjami z powodu jej utraty. To ostatnie dzieje się wtedy, gdy oceniającego podejrzewamy o złośliwość.

Może radą nadmierne minusy byłoby takie rozwiązanie, by odjęcie punktu uczestnikowi kosztowało odjęcie go także oceniającemu. To zredukuje ilość złośliwie przyznanych minusów przez słabo zasłużonych uczestników, a mało nadweręży saldo weteranów ze znacznym dorobkiem punktowym. Zmniejszy też ich obawy o zemstę ze strony "wyminusowywanych" przez nich trolli.

Oceniam, że dla mojego średniego salda punktowego taki system byłby bezpieczny, nie wymuszający zmiany kryteriów punktowania i nie krępujący swobody wypowiadania się.
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
30-12-2007webmasterZmiana zasad dostępu
Dziś nastąpiła zmiana zasad uprawnień do tworzenia nowych wątków. W działach: Nauka, Kościół i antyklerykalizm, Kultura, Filozofia i światopogląd oraz Sprawy serwisu, nowe wątku tworzyć mogą (oraz w nich odpowiadać) tylko uczestniczy zalogowani.
Zmiany nie obejmują istniejących wątków na forum.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)