 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-01-2012 | webmaster | Prace nad serwisem |
Jesteśmy obecnie w trakcie prac nad infrastrukturą serwisu. Jeżeli widzisz tę wiadomość to nie czytaj dalej - jest ok  Pozostałe osoby będę musiały poczekać, aż ich systemy i sieci otrzymają nowe dane z internetu, ponieważ serwis został fizycznie przeniesiony. Jeżeli wystąpią jakieś problemy z dostępem, proszę dać nam znać (email w stopce). |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 02-01-2012 | mbielecki | Podziękowania i życzenia |
Chciałem się pożegnać - postanowiłem na jakiś czas rozstać się z tym forum.  Tym moim adwersarzom, którzy szczerze dążą do prawdy - dziękuję za wspólne dyskusje. Wszystkim - życzę dobrych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Pozdrawiam  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 83 (przedawniony) | | 02-01-2012 | Mariusz Agnosiewicz | Nowy prezes PSR i Racjonalista Roku 2011 |
W dniach 9-11 grudnia b.r. w Łodzi odbyło się doroczne zgromadzenie Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Zjazd podsumował mijający rok i wybrał nowe władze. Nowym prezesem PSR został Jacek Tabisz (ur. 1973), dotychczasowy przewodniczący oddziału wrocławskiego PSR, jeden z czołowych publicystów Racjonalisty i najaktywniejszy uczestnik forum Racjonalisty. Poza PSR, Jacek jest historykiem sztuki, poetą, muzykiem, indologiem, muzykologiem i orientalistą. Publikuje w gazetach "Akant", "Duniya" etc., współtworzy portal studiów indyjskich Hanuman, jest zaangażowany w organizowanie takich wydarzeń, jak Dni Indyjskie we Wrocławiu. O sobie mówi: "Jestem ateistą, do moich dążeń należy połączenie sztuki z nauką". Pozostali członkowie zarządu PSR: Andrzej Wendrychowicz (wiceprezes), Łukasz Dąbrowiecki (wiceprezes), Marek Ławreszuk (skarbnik), Aleksander Rafał Gutowski (sekretarz), Magdalena Kowalczyk (rzecznik) oraz Wojciech Peisert. Zgromadzeni delegaci jednogłośnie uchwalili przyznanie tytułu Racjonalisty Roku 2011 profesorowi Jerzemu Vetulani (ur. 1936). Wyróżniony to profesor nauk przyrodniczych, psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, doctor honoris causa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, pracownik Instytutu Farmakologii PAN w Krakowie. Jeden z najczęściej cytowanych naukowców polskich. Vetulani znany jest.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) (Zamknięty) | | 19-12-2011 | Ignorancja | Wniosek o bana dla grabowskiej |
Jak w tytule. Wnioskuję o zbanowanie użytkownika o nicku: prof. Grabowska. Uzasadnienia dostarczy lektura tego wątku: www.racjon(*)orum.php/s,468719/i,26#w470971Plus art.200 b KK. Ów uzer natrętnie powraca do tematu, jaki ową jednostkę rajcuje (pedofilia) i próbuje na różne sposoby dokonywać swoistej falandyzacji prawa (pomroczności jasnej się unemu uzerowi zachciewa)oraz innych zabiegów i sztuczek (w tym manipulacji i zwykłych kłamstw), by znaleźć jakieś usprawiedliwienie i wytłumaczenie dla dymania nieletnich. Naturalnie po wielokrotnych ostrzeżeniach przez moderatorów obecnie stara się swój ulubiony temat poruszać z partyzanta, co nie zmienia faktu, że dalej to te same żenujące wynurzenia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) (Zamknięty) | | 13-12-2011 | Andrzej Bogusławski | Poziom dyskusji - merytoryczność, kultura i złośliwości |
. Ostatnio pojawiło się na naszym forum dwóch uczestników, z którymi mój spór przekroczył poziom merytorycznej wymiany zdań i wszedł na poziom emocjonalnych ocen ich poziomu intelektualnego. Zdecydowanie nie odpowiada mi ten poziom, ale też nie odpowiada mi sposób narzucania przez nich obcej racjonalistom kultury dyskusji. Jestem w tym sporze zdecydowanie stroną i moje oceny będą tu subiektywne.Moja wypowiedź pod adresem Pana Mbieleckiego została przeniesiona na "Oślą ławkę" i gotów byłem już przez wzgląd na autorytet moderacji i mój wiek zmilczeć zniewagi mojego intelektu, ale Pan Mbielecki do rozmowy wrócił. www.racjonalista.pl/forum.php/s,469732#w469881Dlatego wydaje mi się, że istnieje tu jednak mały problem - pomimo jasności regulaminu - co do pewnych zasad ponad regulamin wykraczających. Lub takich, których regulamin po prostu nie reguluje. Oto przywołany ponownie przez Pana Mbieleckiego spór. ______________________________ > Faktycznie przejawem miłości bliźniego powinno być upominanie - w tym przypadku zrobiłem to dyskretnie, dając Panu minusa, z nadzieją, że może zwróci to Pańską uwagę na ułomności Pańskiej wypowiedzi.Wielce Szanowny Panie, zrobił Pan to tylko dlatego, iż brak Panu argumentów merytorycznych, do rozmów z większością naszych czytelników. Ponieważ już kilkakrotnie udowodniłem tu Pańskie matactwa, kłamstwa i miałkość argumentów, to wprost mnie nienawidzi. Nie mogąc przekazać mnie inkwizycji. Po cichutku (jak Pan to obłudnie nazywa "dyskretni.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 08-12-2011 | kulka_na_mole | Obrazki na portalu - znowu priblem |
Panie webmaster, po raz kolejny występuje problem z ładowaniem obrazków na portalu:  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 21-11-2011 | ssplayer | "Znalezione w sieci" |
Przeglądając wymieniony w temacie dział portalu natrafiłem na odnośnik sprzed 2 dni - "objawienie". Zaciekawiony, co mogę tam znaleźć kliknąłem i... zobaczyłem odbyt psa... Dotychczas myślałem, że tego typu żenujące obrazki i opisy to specjalność "kwejka" czy "demotywatorów". Mam nadzieję, że moderator zatwierdzający owy obrazek wie, że za pomocą czegoś takiego sami się ośmieszamy. Jak głoszą "prawdy ludowe" - gdy brakuje argumentu, w ruch idzie maczuga... Zdaje się, że całkiem niedawno Red.Naczelny w rozmowie z "Polityką" napisał, że wystrzega się "prymitywnego antyklerykalizmu"? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 06-11-2011 | coreless | Tydzień Mózgu 2012 |
The Dana Alliance for Brain Initiatives oficjalnie rozpoczyna przygotowania do Tygodnia Mózgu 2012 r., które odbędą się w dniach 12-18 marca 2012. Choć wydaje się, że jest jeszcze dość wcześnie, zapraszam wszystkich chętnych do dyskusji nad celowością i formą obchodów Tygodnia Mózgu 2012 na Racjonaliście. Mile widziane są wszelkie pomysły na uświetnienie obchodów i deklaracje współpracy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-10-2011 | Oliwia Sandra Nowa | Powiadomienia o odpowiedziach w Oślej ławce |
Dyskutuję sobie z ludźmi w Oślej ławce, ale po jakimś czasie zauważyłam, że nie dostaję powiadomień o udzielanych mi odpowiedziach. Jeśli jest to zamierzone, czego nie wykluczam, to może warto o takiej odmienności w tym dziale uprzedzić? Bo ostatecznie na odpowiedź naczekałam się nie ja, lecz moi zacni interlokutorzy.
W każdym razie jeśli jest to usterka, to niniejszym ją zgłaszam, a jeśli zwykła funkcjonalność - ogłaszam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 24-10-2011 | młody banita | Kasowanie postów |
Dlaczego nie ma możliwości skasowania własnego posta? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |