Racjonalista - Strona głównaDo treści
Podziękowania i życzenia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
21-12-2011 16:28mbielecki (2227 punktów)
(zablokowany)
Podziękowania i życzenia
Ocena 11 na 11

Chciałem się pożegnać - postanowiłem na jakiś czas rozstać się z tym forum.

Tym moim adwersarzom, którzy szczerze dążą do prawdy - dziękuję za wspólne dyskusje.

Wszystkim - życzę dobrych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Pozdrawiam

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

21-12-2011 16:51
 Ocena 2 na 10
Trollius (550 punktów)
Andrzej Bogusławski chyba nie mógł sobie nawet wymarzyć tak wspaniałego prezentu świątecznego jak twoje dobrowolne odejście.

Christos Trismegistos Trollius von von Däniken z loży Bliskiego Wschodu Nibylandii
pozdrawia Ciebie oraz racjonalistyczną inteligencję.

Cytat:
mizaru kikazaru iwazaru


.

ps
Czytelnik 'Nietsche' oddał na Ciebie głos negatywny
głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Podziękowania i życzenia'
Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,471485#w471489
22-12-2011 08:15 
 Ocena 3 na 7
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
>
Czytelnik 'Nietsche' oddał na Ciebie głos negatywny
>głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Podziękowania i życzenia'
>Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,471485#w471489

Czytelnik Nietsche zrobił to i stoi przy tym. Kto złośliwie podsyca faktyczne lub wyimaginowane animozje, tego należy ocenić negatywnie.
22-12-2011 16:38 
 Ocena 2 na 8
Trollius (550 punktów)
> Kto złośliwie podsyca faktyczne lub wyimaginowane animozje, tego należy ocenić negatywnie.
Jeśli parodia jest podsycaniem faktycznych lub wyimaginowanych animozji, to istotnie zasłużyłem na negatywną ocenę. Trudno wzbudzić śmiech gdy śmiać się chce ze starszyzny plemiennej.

Podejrzewam, że mbielecki spadł z krzesła i złamał sobie kręgosłup moralny gdy to czytał. Teraz czeka go długa rehabilitacja a może nawet cudowne nawrócenie na racjonalizm.
22-12-2011 18:16 
 Ocena 4 na 4
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli parodia jest podsycaniem faktycznych lub wyimaginowanych animozji, to istotnie zasłużyłem na negatywną ocenę. Trudno wzbudzić śmiech gdy śmiać się chce ze starszyzny plemiennej.

Nie masz racji. To nie była parodia. Gdybyś napisał tekst pożegnalny w stylu mbieleckiego, wyolbrzymiając lub zniekształcając jego typowe argumenty, można by mówić o parodii. Ty zrobiłeś osobistą wycieczkę personalną, nie zastanawiając się nad jej szkodliwością.
22-12-2011 08:59 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
>Andrzej Bogusławski chyba nie mógł sobie nawet wymarzyć tak wspaniałego prezentu świątecznego jak twoje dobrowolne odejście.
To nie było konieczne. Po co wtykasz kij w mrowisko?

Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa)
22-12-2011 16:34 
 Ocena 1 na 5
Trollius (550 punktów)
>To nie było konieczne. Po co wtykasz kij w mrowisko?
Palikot mi kazał.
23-12-2011 12:12 
 Ocena 3 na 3
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
>>To nie było konieczne. Po co wtykasz kij w mrowisko?
>Palikot mi kazał.
>
Szkoda, że Palikot steruję Tobą a nie np: Rozum vel: Własny Umysł.
Budowanie czegoś trwa często lata, burzenie minuty.

Nie fajniej żyć własnym życiem?

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
23-12-2011 12:32 
 Ocena 1 na 3
Trollius (550 punktów)
>>Palikot mi kazał.
>Szkoda, że Palikot steruję Tobą a nie np: Rozum vel: Własny Umysł.
>Nie fajniej żyć własnym życiem?
Fajnie ale cóż począć gdy guru przystawia mi do głowy (siedliska Rozumu vel Umysłu)kutasa na prąd?
Mogę się tylko śmiać gdy pomyśle (sceptycznie oczywiście).
23-12-2011 15:11 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

>Mogę się tylko śmiać gdy pomyśle (sceptycznie oczywiście).
no tak...
nie dość, że: "gdy" to jeszcze: "pomyślę".


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Szkoda. Obiecywałem sobie jeszcze trochę dyskusji o propaganda due.
Na pożegnanie parę słów o prawdzie.

Każda prawda może zostać rozpoznana od nieprawdy tylko przez wyższą prawdę -->
a.Istnieje ostateczna prawda albo ostateczna nieprawda ?
b. Czym różni się ostateczna prawda od ostatecznej nieprawdy ?
c.Jak można znaleźć prawdę, nie znając jej wcześniej ?
d.Co jest w prawdzie prawdziwe ?
21-12-2011 18:26
 Ocena 11 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Chciałem się pożegnać - postanowiłem na jakiś czas rozstać się z tym forum.

Chyba się, kurde, Pochlastam z Rozpaczy, albo co....

Internet kłamie.
21-12-2011 19:18 
 Ocena 2 na 6
Piękny Lolo (2082 punktów)
>Chyba się, kurde, Pochlastam

Daj Panie Boże.
   
21-12-2011 19:59 
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)

>Daj Panie Boże.
albo co.
21-12-2011 20:31 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Chyba się, kurde, Pochlastam
>Daj Panie Boże.

A dawaj, dawaj! Skoroś Jest...


Internet kłamie.
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Mbielecki - rozpalasz na naszym forum rozmaite emocje, ale starasz się uzasadnić swoje stanowisko i masz potrzebę dyskusji z osobami o innym spojrzeniu na świat, jakich tu nie brakuje. Dlatego liczę na to, że nie przedłużysz za bardzo owego "na jakiś czas"... Życzę Ci szczęśliwego Nowego Roku! Ostatnio miałem wspólny z paroma osobami panel dyskusyjny o świętowaniu przesilenia zimowego w różnych kulturach. Czy na przykład pochód słoni nie byłby lepszy od choinki, a medytujący pod figowcem Budda dążący do zmyślonej nirwany mającej jednak pewien filozoficzny potencjał od dzieciątka co to wspina się w przestrzeni mitycznej na krzyż, gdzie będzie dla baśniowej nieśmiertelności zmasakrowane jak Ozyrys, Orfeusz, Dionizos etc.?
22-12-2011 00:37 
 Ocena 2 na 2
Trollius (550 punktów)
> Czy na przykład pochód słoni nie byłby lepszy od choinki, [...]?
A dlaczego miałby być lepszy czy gorszy? Czy nie wystarczy poprostu stwierdzenie, że jest inny?
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
> Czy na przykład pochód słoni nie byłby lepszy od choinki,
Mając na uwadze niezbyt szczęśliwy los Hanno, pozostańmy przy choince.
22-12-2011 20:10 
 Ocena 6 na 6
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
>Mbielecki - rozpalasz na naszym forum rozmaite emocje, ale starasz się uzasadnić swoje stanowisko i masz potrzebę dyskusji z osobami o innym spojrzeniu na świat, jakich tu nie brakuje.

Kol. mbielecki w swoim manifeście pożegnalnym dziękował swoim adwersarzom szczerze dążącym do prawdy. Kol. mbielecki nie szukał prawdy, on ją znał i szukał współtowarzyszy podróży. Gdy przypomnę sobie jak kol. mbielecki uzasadniał historyczność Jezusa powołując się na 500
świadków, nie określiłbym tego jako starania o uzasadnienie swojego stanowiska. Ale to jest oczywiście moje subiektywne odczucie.
22-12-2011 22:06 
 Ocena 8 na 8
Jacek Tabisz (30006 punktów)
Pytanie tylko, czy chcemy mieć na Racjonaliście bunkier, gdzie się chronimy przed niechcianymi poglądami (których wady płynące z teistycznego "zacznijmy od wiary, po czym myślmy w tych ramach" są dla mnie oczywiste), czy też Agorę, gdzie nie boimy się mówić, dyskutować etc. Czytając czasem drażniące nas i szokujące nas komentarze nie zapominajmy, że w ten sposób uczymy się tego, jak myślą ludzie, którym chcielibyśmy otworzyć oczy (przynajmniej do tego stopnia, aby pozwolili wątpić własnym dzieciom - niektórzy tak robią...).
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
>Pytanie tylko, czy chcemy mieć na Racjonaliście bunkier, gdzie się chronimy przed niechcianymi poglądami (których wady płynące z teistycznego "zacznijmy od wiary, po czym myślmy w tych ramach" są dla mnie oczywiste), czy też Agorę,
Nikt nie zamierza zamykać się w bunkrze. Ale gdy Wielki Inkwizytor pisze w swej książce że Jezus nie zmartwychwstał w ciele, że był objawieniem, to jest fizyczną niemożliwością żeby konsumował rybę z miodem. Tego fizycznego prawa nie zmienią nawet demokratyczne normy Agory. Dlatego, jeżeli poważnie dyskutuję to powinienem wskazać błąd Ratzingera lub samemu przyznać się do błędu. Inaczej dyskusja robi się pseudo-dyskusją, a takie dyskusje też nie są chyba tym co chciałbyś wiedzieć na tym forum.
23-12-2011 08:06 
 Ocena 2 na 2
Trollius (550 punktów)
>Dlatego, jeżeli poważnie dyskutuję to powinienem wskazać błąd Ratzingera lub samemu przyznać się do błędu.
Smutna logika, która była już pretekstem wielu krwawych sporów.
23-12-2011 16:28 
 Ocena 2 na 2
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
>>Dlatego, jeżeli poważnie dyskutuję to powinienem wskazać błąd Ratzingera lub samemu przyznać się do błędu.
>Smutna logika, która była już pretekstem wielu krwawych sporów.
Logika nie jest ani smutna ani wesoła. Smutni mogą być tylko dyskutanci.
23-12-2011 00:05 
 Ocena 3 na 3
Artur@R (7115 punktów)
>Pytanie tylko, czy chcemy mieć na Racjonaliście bunkier<
Rozumiem , że to celowa przesada i skrajność, która ma sprowokować jednoznaczną odpowiedź- to taki rodzaj manipulacji.
Ja, dla przeciwwagi zapytam:
czy Racjonalista.pl to "szalet miejski"?

Agora? - w rozumieniu klasycznym to "miejsce spotkań, wymiany poglądów politycznych i religijnych"- Racjonalista.pl - to coś więcej, IMO

A jeśli jednak Agora (czy też może Hyde Park?) to po co te "wielkie słowa" we Wprowadzeniu i Prologu ?


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
23-12-2011 08:17 
 Ocena-1 na 1
Trollius (550 punktów)
>czy Racjonalista.pl to "szalet miejski"?
>Agora? - w rozumieniu klasycznym to "miejsce spotkań, wymiany poglądów politycznych i religijnych"- Racjonalista.pl - to coś więcej, IMO
Jeden z największych filozofów starożytności załatwiał się czasem na agorze. Nazywał się on Diogenes z Synopy.
23-12-2011 11:08 
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>Jeden z największych filozofów starożytności załatwiał się czasem na agorze.<

Tak jak Ty tutaj... tyle, że Ty nie jesteś Diogenesem tylko Troll-i-us (parafazując "Troll i już")


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
Trollius (550 punktów)
>>Jeden z największych filozofów starożytności załatwiał się czasem na agorze.<
>Tak jak Ty tutaj... tyle, że Ty nie jesteś Diogenesem tylko Troll-i-us (parafazując "Troll i już")

Diogenes z Synopy to rodzaj filozofa należący do rodziny Jaskrowatych tak jak i ja. Do tego rodzaju należy ok. 30 gatunków występujących w Europie i w Azji na obszarach o umiarkowanym klimacie. W florze Polski tylko dwa gatunki. Gatunkiem typowym jest Trollius europaeus L.
23-12-2011 08:02 
 Ocena 3 na 3
Trollius (550 punktów)
>Pytanie tylko, czy chcemy mieć na Racjonaliście bunkier, gdzie się chronimy przed niechcianymi poglądami (których wady płynące z teistycznego "zacznijmy od wiary, po czym myślmy w tych ramach" są dla mnie oczywiste), czy też Agorę, gdzie nie boimy się mówić, dyskutować etc.
Zdecydowanie wolę agorę. Ale jak ktoś ma agorafobię to może dyskutować sobie spokojnie w bunkrze zwanym oazą spokoju.
> sposób uczymy się tego, jak myślą ludzie, którym chcielibyśmy otworzyć oczy
Forum to jest Akademia Apostolska? Myślałem, że jet to forum wymiany myśli a nie indoktrynacji.
23-12-2011 14:08 
 Ocena 2 na 2
Jacek Tabisz (30006 punktów)
To jest forum wymiany myśli. Nie wiń mnie za to, że Natura jest ateistką
23-12-2011 15:40 
 Ocena 5 na 5
orchidea78 (385 punktów)Forum wymiany myśli
Nie do końca się z tym zgodzę-nie jestem "wojującą ateistką"-nie wierzę w te różne dogmaty, ale trochę mnie razi podejście ateistów do sprawy podstawowej-do istnienia boga.
Z przykrością muszę się zgodzić z tym, o czym wspomniał inny forumowicz-brak tu wolności:jak nie myślisz tak jak my, to myślisz źle: "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam".
Nie wierzę w boga, ale nie obnoszę się z tym, "nie wciskam nachalnie" innym, że są niepoważni,głupi i ograniczeni z tą swoją wiarą.
Szanuję to, że ktoś ma inne zdanie, a to, że znacznie różni się od mojego, uważam za sytuację zbyt powszechną, aby strzępić sobie język.
23-12-2011 16:42 
 Ocena 4 na 4
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Forum wymiany myśli
> Nie do końca się z tym zgodzę-nie jestem "wojującą ateistką"-nie wierzę w te różne dogmaty, ale trochę mnie razi podejście ateistów do sprawy podstawowej-do istnienia boga.
> Z przykrością muszę się zgodzić z tym, o czym wspomniał inny forumowicz-brak tu wolności:jak nie myślisz tak jak my, to myślisz źle: "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam".
> Nie wierzę w boga, ale nie obnoszę się z tym, "nie wciskam nachalnie" innym, że są niepoważni,głupi i ograniczeni z tą swoją wiarą.
> Szanuję to, że ktoś ma inne zdanie, a to, że znacznie różni się od mojego, uważam za sytuację zbyt powszechną, aby strzępić sobie język.
O Bogu tu nikt nie dyskutuje. Ten temat nie nadaje się do dyskusji. Tu dyskutuje się o dogmatach wiary, te są Bogu obojętne, oraz o historii ich powstania. Twoja słuszna uwaga o poszanowaniu wiary ludzi wierzących, musi obowiązywać w obie strony. Nie trzeba się też obnosić ze swoją wiarą, bombardując strony cytatami biblijnymi jako autentyczne słowo boże.
astrotaurus (12445 punktów)Odp: Podziękowania i życzenia
>Chciałem się pożegnać - postanowiłem na jakiś czas rozstać się z tym forum.

No, ja mam nadzieję, że tylko na jakiś czas. Że się skupisz, pomodlisz i wrócisz odpowiedzieć na pytanie, które niczym miecz Damoklesa wisi nad Tobą jak bumerang.
Powodzenia!


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Meretseger (61860 punktów)
>Chciałem się pożegnać - postanowiłem na jakiś czas rozstać się z tym forum.
Wszystkiego dobrego!
Pozdrawiam,
Meret

Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa)
02-01-2012 14:59
 Ocena 10 na 10
Kowalska (14008 punktów)
>Chciałem się pożegnać - postanowiłem na jakiś czas rozstać się z tym forum.

   A ja to raczej chyba przywitać się powinnam.


"Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"
02-01-2012 16:34 
 Ocena 2 na 2
liliac (147340 punktów)
>>Chciałem się pożegnać - postanowiłem na jakiś czas rozstać się z tym forum.
>    A ja to raczej chyba przywitać się powinnam.

Witaj w domu, Kowalska
02-01-2012 17:35 
 Ocena 5 na 5
Kowalska (14008 punktów)
>Witaj w domu, Kowalska

   Iiiiiii...... tam....... Zawsze w stajence mieszkałam. W końcu masoneria zobowiązuje.


"Wzmożona kontrola dźwignią społecznego zaufania"

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365