Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 81 (przedawniony)
21-04-2009Zbyszek BryłowskiKara za poglądy?

Mam do Was pytanie. Dlaczego wykończyliście Miłującego prawdę?.
Wiem, że głosił coś, z czym się gremialnie nie zgadzamy. Chociaż, jakby się tak dobrze zastanowić, to ŚJ i ateiści mają wiele wspólnego.
Przede wszystkim ŚJ nie przepadają za Krk - podobnie, jak my.
Druga sprawa. Abstrahując od wiary i spraw ostatecznych są oni po prostu uczciwymi i porządnymi ludźmi, czego nie da się powiedzieć o większości katolików.
Twierdzą też, w przeciwieństwie do katolików, że Bóg nie ingeruje w sprawy ziemskie, nie wierzą w żadne cuda ani duchy. Śmierć, według nich, jest końcem ziemskiego bytowania, nie mówią o jakimś domu Ojca do którego przenosi się dusza. Czy to nie logiczne? Człowiek umiera, a potem zostaje powtórnie wskrzeszony. Ta wersja jest dużo lepsza od katolickiej, tej z duszą opuszczającą ciało.
Kiedyś powiedziałem mojemu koledze - ŚJ, że gdybym był osobą wierzącą, zostałbym Świadkiem Jehowy. Przecież ci ludzie niczego złego nie robią. Mają chyba prawo głosić to, w co wierzą?
W regulaminie forum jest napisane, że kiedy piszący osiągnie -10 punktów, to nie może już pisać na forum. W związku z tym pojawiła się furtka umożliwiająca usuwanie niewygodnych osób, zamykania ust tym, których poglądy nam nie odpowiadają. Czy to uczciwe?
Nie podoba mi się to.
Teraz Miłujący nie będzie mógł już odpowiedzieć wielu osobom, które zadały mu pytania - wielu, które liczyły na dalszą dyskusję (choćby Beatus).
Nie skazujmy go na cywilną śmierć.

Proszę więc - w imię elementarnej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
17-04-2009lilija_88Pytanie
Mam pytanie: czym może pochwalić się PSR? Tzn. co zdziałał na rzecz krzewienia racjonalizmu? Chodzi mi o najbardziej spektakularne akcje.

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
17-04-2009Robert ZaweckiApostazja PSR
   W ramach swojego konta mamy możliwość wypełnienia "deklaracji zainteresowania PSR", co w konsekwencji sprawia, że można stać się sympatykiem np. "ośrodka wirtualnego" i wszystko fajnie.
   A jak dokonać aktu apostazji w stosunku do PSR?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 60 (przedawniony)
16-04-2009natalia_88gnoJestem oburzona !!
DO MODERATORÓW.
Moderatorzy, gdzie Wy jesteście?
Chyba zrezygnuję z tego portalu jeśli dalej będą się pojawiały tu takie osoby jak nabuko. Moderatorzy powinni spełniać rolę osób chroniących ten portal, a teraz widzę, że tylko czekają na takie trolle, by coś działo się na portalu. Zapewniam, że portal bardziej by kwitł, gdyby nie było na nim ludzi, którym można "retorycznie dosrać". Nie na tym (tak zakładam) miało polegać funkcjonowanie Racjonalisty. Sama nazwa portalu mówi, że spotykać mają się tu racjonaliści, antyklerykałowie, a w ostatnich czasach portal ten przybiera formę portalu, gdzie bez problemu swoje opinie mogą wystawiać nikczemnicy sprzyjający kościołowi katolickiemu. Zero reakcji, myślicie że minusy wszystko załatwią? Niee. Tacy ludzie są upierdliwi, nie chcą dać za wygraną, a Wy moderatorzy udostępniacie im poletka na sianie bzdur i mistyfikacji, tego co rozum odrzuca! Dlaczego mamy tylu księży ukrytych, stronników KK, którzy Racjonalistę w burdel przemieniają? W dodatku racjonaliści zamiast toczyć rozmowy na wysokim poziomie, zachęcani są do sprzeczek i rozklekotywania swego umysłu przy tematach np: interpretujących Biblię! Do czego nam to jest potrzebne? Racjonalista nie jest już dawnym Racjonalistą. Nie jestem na tym portalu długo, ale kiedy tu pierwszy raz zajrzałam byłam zachwycona, teraz wchodząc na ten portal nasuwają mi się myśli : czy ktoś założy w końcu ciekawy wątek (??) czy będzie dalsza, nieskończona część powieści, której początek dał jakiś wierzący,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
11-04-2009(Alicja)DudaStanowisko PSR
Jak w jednym wątku Zbyszek Bryłowski zauważył w związku z obdarzaniem uczestnika forum "elbrus8" minusami:

>Nie podobają mi się te minusy - jestem, jak to napisał Michał Aleksy Mentrak litościwy, i taki już pozostanę. Wygląda na to, że robię na tym forum za dobrego policjanta. Kto jest złym w takim razie?
>Szanuję ludzi o odmiennym światopoglądzie, pozwalam im go głosić bez ograniczeń. Sądzę, że nie zasłużyłeś sobie na takie potraktowanie. Co prawda dałeś się ponieść emocjom w paru postach, ale cóż - jesteśmy tylko ludźmi. Tym bardziej, że nie przywitano Cię gałązką oliwną...
.........
>Okazałeś się być kolejną ofiarą racjonalistów - kolejnym, który został ukarany za poglądy.
>Takie jest moje zdanie. W żadnym wypadku nie można uznać Ciebie za trolla.
>Zaraz zaraz - muszę cofnąć to "racjonalistów". Ilu było członków PSR, którzy z Tobą dyskutowali? Od ilu członków PSR otrzymałeś minusy? Z tego co widzę, jedynie Michał okazał się być mało odporny i mało tolerancyjny. Pozostali wykazali się większym spokojem - ignorowali Cię, bądź dyskutowali merytorycznie.

Proponuję by prawo do oceniania przyznać albo tyko członkom PSR, albo ustanowić osobną punktację tylko dla członków PSR.

Chciałabym poznać stanowisko członków PSR w różnych sprawach.
Na forum nie jest to możliwe, bo nie wiem kto jest członkiem a kto nie.
Kiedyś było to zaznaczone przy nicku ale zniknęło.
Punkty członków pozwoliłyby na zapoznanie się ze stanowiskiem PSR na dany temat.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-04-2009zolvPrzegląd nowych wątków
Wchodzę na forum kilka razy dziennie. Niemniej jednak mam pewne okresy, że wchodzę rzadziej. Na głównej stronie forum przy każdym dziale widnieje informacja o ostatnim wątku i wypowiedzi. Jest też link do strony z nowymi wypowiedziami z ostatnich 24h.

Czego mi brakuje (lub też jeszcze nie znalazłem) to podobnej funkcjonalności dotyczącej samych wątków.

Często nowych wypowiedzi jest na tyle dużo, że generalnie nie analizuję wszystkich. Czasem również dotyczą wątków/działów, którymi nie jestem zainteresowany. Dodatkowo wątek, którym nie jestem zainteresowany, a w którym jest dużo nowych wypowiedzi zalewa te, które są mnie w stanie zainteresować.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony) (Zamknięty)
06-04-2009Mariusz AgnosiewiczOstatni etap badania niewierzących w Polsce
Niewierzący w Polsce współczesnej jako mniejszość kulturowa
(wywiady pogłębione)

Witam Państwa,

Jestem socjologiem zatrudnionym w Katedrze Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Być może niektórzy z Państwa wiedzą, że prowadzę badania socjologiczne na temat polskich niewierzących. Być może też niektórzy z Państwa wzięli udział we wcześniejszych etapach mojego badania - w zwiadzie badawczym i/lub ankiecie internetowej. Wszystkim Państwu jestem niezmiernie wdzięczny za udzieloną mi pomoc. Obecnie przystępuję do ostatniego etapu moich badań - wywiadów pogłębionych - i zwracam się do Państwa z prośbą o wzięcie w nim udziału. Kwestie poruszane w wywiadach dotyczyć będą różnych aspektów niewiary moich rozmówców (biografia, światopogląd, opinie na różne tematy). Uprzedzam od razu, że pojedynczy wywiad tego rodzaju trwa co najmniej godzinę lub dwie. Zapewniam poufność Państwa danych.
Jako rozmówcy interesować mnie będą przede wszystkim osoby dorosłe i określające siebie jako niewierzące. Planuję przeprowadzić nie więcej niż 25 wywiadów. Chętnych proszę o przesłanie na adres lp.ude.hga@alarytr wiadomości zawierającej następujące informacje na temat własnej osoby:
• wiek
• płeć
• wykształcenie
• zawód
• stan cywilny (czy znajduje się obecnie w stałym związku, małżeńskim lub wolnym, lub czy był w takim związku w przeszłości)
• informację czy dana osoba została wychowana przez rodziców głęboko wierzących,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
04-04-2009SyriuszNiezbędna bibliografia.
Witam !

Jestem nową osobą na tym portalu. Wyrażam głęboką nadzieję na wyrozumiałość do mojej nieznajomości obowiązujących tutaj zasad oraz nieskromności wychodzenia z nowym pomysłem w pierwszym poście.

Moja propozycja dotyczy sporządzenia w każdym dziale forum "obowiązkowej" bibliografii. Według mojej idei ułatwi to zdobycie podstawowej wiedzy, która powinna być fundamentem do dalszego progresu. Uważam, że jeżeli ten projekt zostanie przyjęty nie zobaczymy już ludzi pytających "od czego zacząć". Skłoni to również do poszerzania horyzontów, gdyż motywacyjny wpływ ma taka lista potraktowana jako cel, który trzeba zrealizować.

Jestem tylko pomysłodawcą, niestety nie posiadam wystarczających kompetencji aby zaproponować adekwatną literaturę. Osoby, które w przypadku pozytywnego przyjęcia wyżej wymienionej koncepcji zajmą się jej urzeczywistnianiem muszą sugerować się własnym doświadczeniem oraz zdrowym rozsądkiem.

Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie.

Syriusz
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 53 (przedawniony)
04-04-2009AdamiakPowody rezygnacji Agnosiewicza...?
   Nie wiem czy nazwać to plotkami, ale dochodzą mnie wieści z różnych źródeł, że Agnosiewicz zrezygnował z prezesury PSRu ze względów, hm... ideologicznych.
   Właściwie nic mnie to nie obchodzi, bo nie jestem członkiem PSRu, ale nie cierpię plotek więc pytam czy to prawda, pytam u "źródeł".

   Ten fakt- jeśli się potwierdzi- jako wydarzenie Wielce spektakularne, miałby również ogromny wpływ na wizerunek szacownego (jeszcze racjonalistycznego!), bądź co bądź, portalu.

   Więc moje mało złośliwe, jak zwykle , pytanie brzmi: czy już mam zacząć pisać posty Wiekopomnie-Wielkanocne (za przeproszeniem), czy poczekać na pierwszy post mojego (na razie...!) idola, Mariusza?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
03-04-2009AdamiakEdycja posta "zapunktowanego".
   Mam mieszane uczucia edytując posta już "zapunktowanego" przez kogoś, kilka razy mnie się tak zdarzyło. Najczęściej są to poprawki symboliczne czy wręcz kosmetyczne, ale i tak czuję niesmak wiedząc, że głos był za inną treść.

   Post powinien być po głosie (obojętnie "+" czy "-") traktowany tak, jak po odpowiedzi, czyli bez możliwości edycji.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)