 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 21-09-2008 | Adam Wojtkiewicz | Czytelność forum |
Nie wiem czy też macie taki problem, ale dla mnie osobiście widok poszczególnych wątków w forum jest trudny w odbiorze. Cały wątek jest na jednej stronie, i wszystkie wypowiedzi są rozwinięte. Przy dużych wątkach powoduje to, że strona z wątkiem jest bardzo długa, i przewija się wolno. Tak się dzieje u mnie na przeglądarce Firefox 3.0.1 na MacOSX.
Moja propozycja na poprawę szybkości ładowania wątków oraz zwiększenia czytelności:
1. Strona wątku powinna otwierać się z wszystkimi wypowiedziami zwiniętymi, powinien być widoczny sam temat wypowiedzi każdej. Ewentualnie wypowiedź otwierająca wątek może być rozwinięta. 2. Obok tematu wypowiedzi powinien być przycisk do rozwijania wypowiedzi. Wciśnięcie go powodowałoby pobranie z bazy treści wypowiedzi do odpowiedniego diva. Najlepiej zrobić to pobranie w technologii Ajax aby cała strona nie musiała się odświeżać.
W razie potrzeby służę pomocą bo umiem to zrobić.
Czy ktoś oprócz mnie widzi potrzebę takiej zmiany? Myślę że ułatwiłaby ona znacznie nawigację. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 18-09-2008 | makson | Akt Apostazji - ortografia! |
Przeglądając strony serwisu znalazłem gotowy akt apostazji do ściągnięcia ze strony psr.racjonalista.pl/kk.php/s,5664 . Jednakże pełen smutku zauważam, iż posiada on ewidentne błędy ortograficzne, a przekazanie go w takiej postaci byłoby kompromitujące (nawet jeżeli ksiądz nie zauważyłby błędów, to jednak jako osoba reprezentująca racjonalistów powinniśmy się ich wstydzić). Zacznę może od początku: Piszemy Kościół rzymskokatolicki - z małej litery rzymskokatolicki i bez myślnika (a jest "Kościół Rzymsko-Katolicki"). Jest napisane w akcie "boga osobowego", co prawda można by się spierać co autor miał na myśli, ale jeżeli chodzi nam o Boga będącego podmiotem wyznań religii monoteistycznych (z której chcemy się wypisać) to powinniśmy napisać poprawnie z wielkiej litery - Bóg . "KPKan" - zapewne chodziło autorom o kodeks prawa kanonicznego, ale poprawny skrót to: CIC lub KPK . "nie uczestniczę w życiu kościoła", "nauką kościoła" - kościół pisany z małej litery oznacza budynek, a nie wiem jaka mogłaby być "nauka budynku". Jeżeli mamy na myśli ogół wyznawców, organizację, instytucję to w języku polskim piszemy z wielkiej litery Kościół . "z wszelkich" - w trzecim akapicie nie przeszkodziło już w napisaniu poprawnie w czwartym akapicie ze wszelkich (lecz tutaj nie jestem do końca przekonany, która forma jest poprawna). "zostałaprzeprowadzona" - piszemy oddzielnie, ale to pewnie literówka. Dziękuję za uwagę, liczę.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 15-09-2008 | jimmy_88gno | Czy ktoś ma książkę J.Mesliera? |
O książce dowiedziałem się dzięki FiM, dzięki publikacji Pana Mariusza Agnosiewicza. Jeśli ktoś ma na zbyciu "Testament", to chętnie odkupię. Jestem w stanie zaoferować więcej niż 44 złote (taka kwota widnieje przy książce z antykwariatu tu na Racjonaliście). Jeśli ktoś ma tę książkę, to mógłby mi ją także odpłatnie skserować. Proszę o propozycje. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 44 (przedawniony) | | 12-09-2008 | witwos | Do czego dążymy? |
Wczoraj z działu Sprawy Portalu, został usunięty mój wątek pt. "Czemu to służy" : www.racjonalista.pl/forum.php/s,154652 .Problem leży w tym, że mój wątek został przeniesiony do "Oślej ławki" . Jaki jest tego powód, mogę sie dowiedzieć zwracając się E-mailem do kolegium moderatorów. I to wczoraj kilkakrotnie uczyniłem. W dniu dzisiejszym również. Do chwili obecnej nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na postawione pytania. Nie mam możliwości dyskutować z tym na forum, takie decyzje nie podlegają dyskusji. Moderator robi co chce i już. Więc nie dyskutuję. Wątek wrócił wczoraj wieczorem na stare miejsce jako watek zamknięty. Moderacja coś zrobiła. Nie otrzymałem jednak żadnej odpowiedzi na moje zapytania mailowe. Moderacja milczy. Teraz nie wiem czemu mój watek już nie musi być w "Oślej ławce". Teraz pytam, czemu wątek został zamknięty?. Pod moim wątkiem pojawiły się komentarze M.A. i Webmastera. Komentarze nie na temat. Nie mogę się do nich ustosunkować, bo moderacja odebrała mi to prawo. Takie potraktowanie sprawy przez moderatorów zmusiło mnie do napisania następnego wątku, który został natychmiast zlikwidowany. W wątku tym pominąłem sprawę pilastra. Wątek też nie naruszał regulaminu. To jest cenzura w najgorszym jej znaczeniu. Kwestia, czy na forum obowiązuje wolność wypowiedzi, jest nadal otwarta. Uwięzienie mojego wątku, pod pretekstem dyskusji z moderatorem jest jej zaprzeczeniem. Tak jak zabanowanie tych, którzy moja zdanie odmienne, od tego tutaj obowiązującego. No.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) (Zamknięty) | | 09-09-2008 | witwos | Czemu to służy ? |
Jakiś czas temu chciałem otworzyć swój własny watek, miał dotyczyć spraw dla mnie ważnych, a na forum byli uczestnicy, na których udział w dyskusji liczyłem. Tych dyskutantów na forum już nie ma, a ochota minęła. Tracę, mimo początkowego entuzjazmu, nadzieję na podjęcie dyskusji rzeczowej. Tracę również rozumienie znaczenia słowa "racjonalizm". Każdy z uczestników to znaczenie określa sam i przeważnie odmiennie. Kim jest więc prawdziwy racjonalista? Czemu to służy? Jaki jest cel tego forum? Swobodzie wypowiedzi raczej nie. Liberalizacji poglądów, wolności słowa? Chyba tylko w takim zakresie, na jaki pozwoli moderacja. Dyskusja światopoglądowa również odpada. Tutaj nie ma tych, z którymi można ją toczyć na sposób poważny. Dominuje zdecydowany atak na ludzi innych światopoglądów. Forum jest miejscem przesiąkniętym dyskryminacją światopoglądową, zwłaszcza dotyczy to tych, którzy czują się katolikami. Z wielką ochota podejmuje się tematy pedofilii, złodziejstwa, nauczania katechezy, zbrodni, których dopuścił się Kościół. Czym atak jest bardziej zdecydowany, a autor wypowiedzi nie przebiera w środkach, tym więcej punktów dodatnich otrzymuje. Pani Bożena, która odważyła się wypowiadać zdaniem odmiennym od tutaj obowiązującego, doczekała się wręcz osobnego wątku. Wątek ten można nazwać w całości "wycieczką osobistą". O tyle to łatwe, że Bożena, z przyczyn oczywistych, jest łatwym celem ataku. Z wielką przykrością odebrałem to, że uczestnik, który odważył się na powstrzymanie i wytłumienie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-09-2008 | Arek Żurowski | Wypowiedzi od ostatniej wizyty- prośba do moderatorów |
Po zalogowaniu się na racjonaliście na całej stronie pojawiają mi się wypowiedzi z forum od czasu mojej ostatniej wizyty. Czy jest możliwość ustawienia logowania w ten sposób aby pojawiały się np. ostatnio dodane artykuły? Wypowiedzi na forum od ostatniej mojej wizyty są jak dla mnie mało ciekawe.
Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 04-09-2008 | Duda | Pytanie do moderatorów |
>§ 6. 5. Zarejestrowani uczestnicy gromadzą punkty na swoim koncie punktowym. Punkty na koncie punktowym są uczestnikom przyznawane lub odejmowane za:
>h) zakup książek w księgarni Racjonalista - ilość punktów równa wartości zakupu zaokrąglonej do pełnych zł.
Mam pytanie! Kiedy przyznawane są punkty za zakup książek w księgarni? Korzystam z księgarni ale nie zauważyłam przyrostu punktów z tego tytułu. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 04-09-2008 | diogenes | Białe plamy portalu |
Czy ktoś wie, po co założono dział Słowacja-Polska? Zerowe zaintreresowanie od dłuższego czasu. Może lepiej byłoby wybrać kraj, który prowokuje do dyskusji? Rosję? Niemcy? Unię? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 30-08-2008 | Osnowa | Szwankuje powiadamianie. |
Zdaje się, że od wczoraj nie jestem powiadamiany o wszystkich odpowiedziach na moje posty i głosach. Niniejszym webmastera o defekcie powiadamiam, a ewentualnych oczekujących interlokutorów przepraszam za brak odpowiedzi. . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 27-08-2008 | stilgar | Edycje moderatorów |
Co jakiś czas dostaje maile z informacją, że moderator dokonał zmiany mojego postu. Pewnie zwykle chodzi o jakąś literówkę czy coś w tym stylu, bo nigdy nie mogłem zauważyć co konkretnie sie zmieniło. Mam taką prośbę: czy w tych mailach mógłby sie pojawiać diff z listą zmian? Bo jak robie jakieś błędy, to chciałbym wiedzieć jakie, żeby w przyszłości już ich nie robić  Maile wyglądają tak: Cytat: | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |