>>Czy ktoś wie, po co założono dział Słowacja-Polska? Zerowe zaintreresowanie od dłuższego czasu. >>Może lepiej byłoby wybrać kraj, który prowokuje do dyskusji? Rosję? Niemcy? Unię? >Ja bym polecił założyć taki dział Rosja-Polska, i język podobny i mniej tam religijnych ludzi (coś zostało po komunie) bo dział ze Słowacją nie przyciąga zbyt wielu > Stalker Clear Sky - 5 września w sklepach > Rosja-Polska byłby ciekawym działem, myli się jednak autor wypowiedzi, twierdzący że mniej tam religijnych ludzi.Obecnie na wszystkich terenach na wschód od Bugu obserwujemy gwałtowny rozwój wręcz "pokazowej "religijności. Nie chodzi tu tylko o powszechne tam kiedyś prawosławie, nierozerwalnie związane z kulturą,ale rosnące wpływy katolicyzmu, staroobrzędowców,ale religie niemal "egzotyczne na tym terenie a mimo to/a może dlatego/ zdobywające zwolenników jak świadkowie Jehowy, adwentyści, baptyści, ewngelicy zarówno augsburscy jak i reformowani i wszelkie możliwe sekty...Spotkałam się również z wypowiedzią "niechrzczony ale wierzący"...Można powiedzieć, przynajmniej aktualnie, że wielu ludzi rzuciło się tam na religię, jak na zakazaną a ciekawą nowinkę,pewnego rodzaju modę.Ile z tego zostanie,kiedy pęd minie, trudno dziś powiedzieć.
|