 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 78 (przedawniony) | | 21-12-2009 | Michał Aleksy Mentrak | Niezalogowani zakładają wątki |
Myślę, że ostatnie wydarzenia na forum są wystarczającym powodem, do ostatecznego załatwienia tej kwestii. Przypomnę tylko niezorientowanym: osoby zbanowane dożywotnio powracają na forum pod różnymi postaciami bez logowania. Publikują w ten sposób odpowiedzi na już istniejące wątki cudze, ale też same zakładają nowe wątki. I to byłoby jeszcze pół biedy, gdyby nie ostatnie incydenty, kiedy to jedna z tych osób uporczywie publikowała takie wypowiedzi oraz zakładała nowe wątki podszywając się pod nicki innych użytkowników forum (m.in. pod mój). Spowodowało to spore zamieszanie, a także wywołało kilka nieporozumień (konfliktów na szczęście udało się uniknąć, gdyż w porę strony zauważyły mistyfikację!).
W tej sytuacji ja optuję za całkowitym zakazem zakładania nowych wątków dla osób niezalogowanych! Warto też, moim zdaniem, zastanowić się nad skutecznością blokad dla zbanowanych, bo to co się dzieje z "Leonem" i "prokaczystowską" zakrawa na kpinę w żywe oczy i ośmiesza portal, a nie grających nam na nosie ewidentnych trolli. Nie wiem jak to można zrobić technicznie, bo się nie znam na informatyce. Ale wierzę, że jest to możliwe, bo nie takie rzeczy się już robi. Może jakiś fachowiec by się w tej kwestii wypowiedział?
Oczekuję Waszych opinii na ten temat. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-12-2009 | stilgar | Kolory |
Chciałem zwrócić uwagę na pewien problem, związny z doborem kolorów w tym serwisie. Nie lubię, kiedy monitor świeci mi w oczy ( przy długiej pracy przy komputerze jest to dość męczące), więc w systemie mam ustawiony bardzo ciemny styl, wszystkie tła są ciemnoszare lub czarne, a tekst jest jasnoszary. Działa mi to bardzo dobrze w prawie całym systemie, za wyjątkiem niektórych aplikacji GTK i stron internetowych. Większość systemów i przeglądarek za domyślny styl przyjmuje czarny tekst na białym tle, w związku z tym niektórzy przygotowujący własne style zapominają o tym, żeby ustawić te kolory w CSS. Tak właśnie jest tutaj  Kolor tekstu jest domyślny, za to kolor tła jest jakimś odcieniem szarości, przez co przy stylu takim jak mój bardzo niewyraźnie się pisze. Dlatego proponuję jedno z dwóch wyjść  albo zostawiamy wszystkie te kolory jako domyśle, wtedy strony się dopasują do stylu systemowego, albo ustawiamy wszystkie kolory na sztywno, wtedy strona będzie wyglądała jak sobie designer zamarzył. Przy wyborze drugiej opcji prosiłbym o rozważenie zrobienia drugiego, ciemnego stylu dla całej strony  Wklejam zrzut mojego ekranu, dla pokazania jak to ślicznie u mnie wygląda   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 105 (przedawniony) | | 14-12-2009 | sacrool | Lista trolli otwarta. |
Narzekania, marudzenie, załamywanie rąk, propozycje zmian i głoszone postulaty nie mają odzwierciedlenia w poprawie jakości konwersacji forumowiczów. Tym samym otwieram Listę Trolli Forum Racjonalisty (LTFR).
Zgłaszajcie swoje kandydatury na Króla Trolla (najlepiej z linkiem do przykładowych wypowiedzi lub ich zacytowaniem). Jeśli nick zostanie uprzednio zgłoszony, wystarczy poprzeć kandydaturę i, opcjonalnie, wzbogacić uzasadnienie o dodatkowe głupawe wypowiedzi kandydata. Co jakiś czas będę podsumowywać głosowanie. Za dwa tygodnie od dziś tytuły zostaną przyznane. Nieuzasadnione głosy, wynikające z czczych i niskich pobudek nie będą brane pod uwagę.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 09-12-2009 | J.S. | Niezarejestrowani |
Witam! Czy kogoś jeszcze irytują posty niezarejestrowanych? Jakoś wydaje mi się, że ostatnio używają tego zbanowani i nawiedzeni odpisujący sami sobie. Normalne wypowiedzi niezarejestrowanych nie są zbyt częste. Troszkę dziwna polityka. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 56 (przedawniony) | | 08-12-2009 | Sławek Dutkiewicz | Usuwanie wypowiedzi - veto !!! |
Przypadek ten traktuję jako przyczynek do dyskusji na temat uprawnień przyznanych autorom wątków. Dotyczy usunięcia mojej wypowiedzi : www.racjonalista.pl/forum.php/s,273581#w273680W wątku "Ateistyczna ortografia czyli bóg i biblia": www.racjonalista.pl/forum.php/s,273581Ponieważ "placownik", gdyż jak sądzę on spuścił po rynnie moją wypowiedz występuje w tym przypadku w podwójnej roli moderatora i autora wątku z góry zastrzegam, iż nie czepiam się moderatora [czego regulamin zabrania!] lecz autora wątku [czego regulamin nie zabrania!]. Zgodnie z regulaminem naskrobałem co miałem do powiedzenia Cytat:§ 6. Każdy z uczestników ma prawo do udzielania odpowiedzi w istniejących tematach, o ile są one otwarte i dla niego dostępne. A temat był otwarty i dla mnie dostępny. Jednakże moja wypowiedz została usunięta przypuszczalnie przez "placownika" [autora wątku!] bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Cytat:§ 5a. Autor wątku posiada uprawnienie do usuwania wypowiedzi innych, w ramach tego wątku, łamiących regulamin lub odbiegających wyraźnie od tematu. Nadużywanie tego uprawnienia może skutkować zablokowaniem konta lub przywróceniem usuniętych wypowiedzi. Przeczytałem dokładnie regulamin i w mojej ocenie nie sposób zarzucić mi złamania któregokolwiek z punktów regulaminu, a tym bardziej odbiegnięcia od tematu. W związku z tym uważam takie działanie za nadużycie tegoż uprawnienia przez autora wątku i zgodnie z regulaminem domagam się przywrócenia usuniętej.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 06-12-2009 | J.S. | Taki drobiazg |
Witam! Jakiś czas temu przesiadłem się na przeglądarkę Opera. Przy pisaniu odpowiedzi na post polskie znaki wyświetlają się w kosmaty sposób.  Przy czytaniu gotowych wypowiedzi wszystko jest OK. Sprawa dotyczy Linux Ubuntu 9.10 i Opera 10.10 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 02-12-2009 | M.M.M | Fundusz Racjonalisty |
Zauważyłem świnię w sympatycznym kolorze na głównej stronie Racjonalisty. Swinka namawia aby wesprzeć serwis finansowo. Przy okazji świnki i z okazji zbliżającego się rozliczenia z fiskusem chciałem zapytać czy 1% podatku można będzie na "Racjonalistę" przeznaczyć? Czyli czy macie status OPP? Zauważyłem, że jakaś dyskusja toczyła się na forum w ubiegłym roku w tej sprawie ale w dziale do którego nie mam dostępu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 30-11-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Zmiana cen wysyłek |
Informuję z przyjemnością, iż od 1 grudnia zmianie ulegają opłaty pocztowe za zamówienia w sklepiku Racjonalisty. Niektóre ulegają obniżeniu, inne podwyższeniu, ale generalnie większość jest w dół, gdyż znacznie tańsza będzie teraz wysyłka z przedpłatą. Aktualne ceny wysyłek w odniesieniu do zamówienia: - z przedpłatą - 5 zł- przedpłata + priorytet - 6 zł- przesyłka pobraniowa - 12 zł- pobranie + priorytet - 15 zł- przesyłka zagraniczna ma opłatę ustalaną indywidualnie, zgodnie z cennikiem Poczty, gdyż rozpiętość jest tutaj zbyt duża, aby można było obliczyć średni koszt. Zmiany zostały dokonane zgodnie z aktualnym cennikiem Poczty Polskiej z której jak dotąd niezmiennie korzystamy: www.poczta-polska.pl/cennik.htmOczywiście, jeśli kiedyś pojawi się jakiś alternatywny i korzystny cenowo dostawca, to chętnie zmienimy  Zapraszamy do naszego sklepiku: www.racjonalista.pl/ks.php  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) (Zamknięty) | | 26-11-2009 | kulka_na_mole | Kapucha de Facto |
Otrzymałem maila z informacją, że jakiś moderator (nie raczył się ujawnić) przeniósł mój post z wątku do działu "Ośla ławka" z powodu naruszenia regulaminu forum.
Oczywiście nie zostałem poinformowany ani w jaki sposób, ani który punkt regulaminu naruszył mój post, ani który punkt regulaminu przewiduje przenoszenie postu do w/w działu.
Mogę przypuszczać, że kogoś z grona moderatorów poruszyło stwierdzenie "Od razu zaleciało mi kapuścianym smrodem" połączone z ujawnieniem, że użytkownik Leon Cabbage/Kobalt de Facto używa jednocześnie więcej niż jednego, zarejestrowanego nicku

co oburza niektórych moderatorów tego forum, ale nie w przypadku użytkownika Leon Cabbage/Kobalt de Facto.
W związku z powyższym zwracam się do Kolegium Moderatorów o wyjaśnienie: - który punkt regulaminu został naruszony przez mój post ujawniający fakt jednoczesnego korzystania przez użytkownika Cabbage/Kobalt z dwóch nicków i dlaczego mój post został przeniesiony? - dlaczego moderatorzy tolerują oczywisty fakt używania dwóch nicków (Cabbage/Kobalt) przez jednego użytkownika i jednocześnie zabraniają tego samego użytkownikowi witwos/Telemach? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 24-11-2009 | ARGutowski | Praktyczne pytania o członkostwo w PSR |
Witam serdecznie, Jako że chyba żaden z dostępnych mi działów nie pasuje do problematyki, którą chciałbym poruszyć, publikuję to pytanie tutaj. Od dłuższego czasu myślę o członkostwie w PSR. Zapoznałem się ze Statutem i Deklaracją Ideową, jednak te dokumenty wydają mi się bardzo ogólnikowe. Studiuję na dość wymagającym kierunku, mam - że tak się wyrażę - bardzo nienormowany czas nauki, i nie wiem, czy podołam obowiązkom po wstąpieniu do PSR. Mam takie pytania: Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów, kto jest w PSR, mógłby opisać, jak wygląda typowe życie świeżo upieczonego Członka Zwyczajnego? Jakie się ma obowiązki, co zwykle się robi na spotkaniach, ile czasu trzeba poświęcać Stowarzyszeniu? Jakie umiejętności teoretyczne/praktyczne/psychospołeczne są szczególnie cenione w Stowarzyszeniu? I jeszcze jedno: czy istnieje możliwość późniejszej zmiany "typu" członkostwa (np. z korespondencyjnego na zwyczajne)? Zadaję te pytania, bo zanim wypełnię deklarację członkowską, chciałbym wiedzieć, na czym stoję  . Chciałbym też uniknąć późniejszych ewentualnych nieporozumień i wzajemnych rozczarowań. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie, Aleksander Gutowski | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |