 |
Przegląd wątków w dziale Sprawy portalu
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 99 (przedawniony) | | 02-07-2005 | Mariusz Agnosiewicz | Zasady "współżycia" na forum |
Drodzy Użytkownicy Forum,
W ostatnim czasie na forum parę razy zaiskrzyło i pojawiło się parę konfliktów (a nie polemik). Zwrócono się do mnie o rozstrzygnięcie sporów z moderatorem. I okazało się, że nie bardzo mogę sobie temu zadośćuczynić, gdyż nie śledzę na bieżąco forum i nie znam tych spraw. Powstał też pomysł, aby powołać osobę rzecznika etyki i bardziej przejrzyste zasady działań związanych z banowaniem osób, usuwaniem wypowiedzi czy tekstów. To są dobre pomysły i będziemy w najbliższych tygodniach takie rozwiązania wprowadzać. Zwłaszcza będzie to dotyczyć uzasadniania decyzji o usuwaniu osób z forum. Kilka osób w ten sposób wyleciało i zawsze było to związane tylko z postawą tych osób (nigdy ze światopoglądem). Z pewnością nie ma możliwości uzasadniania decyzji o usuwaniu każdego posta. Niektórzy czasami złośliwie wklejają np. 20 takich samych postów, je się usuwa hurtowo.
Niektórych oburzają zwłaszcza dwie sprawy - "czepianie się" o zmiany nicków. Te zasady jednak przyjęliśmy i nie narusza to w żaden sposób praw osobistych użytkowników, ani możliwości ekspresji. Proszę to zaakceptować. To wnosi pewną przejrzystość i z pewnością daje więcej pożytku niż ewentualnych zagrożeń. Pożytkiem tym jest uniemożliwienie w pewnym zakresie manipulacji, jakie wcześniej miały nierzadko miejsce. Nie raz było tak, że jedna osoba multiplikowała wirtualne byty na forum. Trudno jest mi doszukać się zalet tego.
Po drugie - kultura językowa. Moderator bywa.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 29-06-2005 | Homo sapiens | Dlaczego niektórzy nie zbierają punktów? |
Obok mojego (i innych forumowiczów) nicku, pojawiają się punkty jakie otrzymuję, przez głosowanie, od innych użytkowników forum. Jednakże zauważyłem, że nie wszyscy mają taką punktację. Po prostu, niektórzy nie posiadają takiej opcji i nie można oddać głosu na rzecz ich wypowiedzi. Proszę powiedzcie mi dlaczego? I jak można ustawić sobie taką opcję aby samemu nie zbierać punktów? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 29-06-2005 | Homo sapiens | Wspólny IP |
Regulamin forum:
§ 17. Używanie na forum więcej niż jednego loginu, tzw. nicka, przez uczestnika jest zabronione.
Rozumiem, że złamanie tego punktu regulaminu jest wykrywane poprzez prześledzenie numeru IP komputera użytkownika piszącego na tym forum. Po prostu, jeśli znajdą się dwie osoby piszące na tym forum pod tym samym numerem IP komputera, ale używające dwóch pseudonimów (nicków), to istnieje duże prawdopodobieństwo iż jest to jedna i ta sama osoba, pisząca pod dwoma nickami, a co za tym idzie łamiąca regulamin forum. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Niestety mechanizm taki jest po części niesprawny, ponieważ nie zakłada, że z jednego komputera, może korzystać kilka osób, będących na przykład współlokatorami, rodziną, czy też sąsiadami korzystającymi z jednego połączenia internetowego, albo nawet gościem będącym chwilowo w domu posiadacza komputera. A jak nietruno się domyślić, osoby przebywające blisko ze sobą, często zarażają się od siebie tymi samymi poglądami i zainteresowaniami. Nic więc dziwnego, że odwiedzają te same miejsca w sieci www. Osobiście znam rodzinę która z tego powodu została zablokowana na jednym z forum. Jak więc macie zamiar egzekwować § 17 regulaminu forum, aby nie skrzywdzić tych niewinnych internautów? A jeśli nie da się wyegzekwować § 17, to może go lepiej wycofać? Co o tym sądzicie? Poruszam ten wątek, bo moja żona ma zamiar rozpocząć dyskusję na tym forum, a nie chcemy zostać uznani za forumowych przestęców i zostać nagle zablokowani.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 27-06-2005 | Homo sapiens | Sprawa nicków. |
W regulaminie forum jest napisane iż każdy uczestnik tego forum może używać tylko jednego nicku (nazwy): § 17. Używanie na forum więcej niż jednego loginu, tzw. nicka, przez uczestnika jest zabronione.Jednak pod treścią każdego artykułu napisanego na serwisie "Racjonalista" (nie na forum), jest możliwość skomentowania jego treści. Mam więc w związku z tym pewne pytanie: Czy pisząc taki komentarz należy używać nicku (pseudonim, imię, bądź nazwisko), używanego na forum, czy też może to być inna nazwa? Co mówi na ten temat regulamin tego serwisu (nie forum)? Osobiście mam wrażenie, że w komentarzach do artykułów (Racjonalisty) większość osób przedstawia się inaczej niż na forum. Podczas kiedy na forum używają nicków, to w komentarzach na przykład swoich imion, nazwisk itp. Wydaje mi się to słuszne. A poza tym każdy artykuł zamieszczony na "Racjonaliście" może skomentować osoba nie pisząca na tym forum. Pozdrawiam.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 20-06-2005 | Eflaugus | spis najlepszych artykułów |
Proponuję, aby stali czytelnicy tego serwisu, zechcieli zamieścić po jednym, swoim liście. Niech zawiera on 7 najlepszych, Waszym zdaniem, artykułów serwisu. Może być w punktach. Komentarze do artykułów - opcjonalnie, wedle uznania.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 19-06-2005 | metafizyk | Punkty |
Mam pytanie, do szeroko rozumianych Was (tj każdego kto wie i ma chęć udzielenia odpowiedzi), czym są te przyznawane przez innych ludzi punkty za odpowiedzi? W ciągu 2 dni dostałem kilka e-maili informujących mnie, że ktoś oddał na mnie głos pozytywny, bądź negatywny, a nie wiem o co chodzi  . Z góry dziękuje. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 12-06-2005 | Eflaugus | Szlak, gdzie jest właściwy szlak? |
---------------------------- LIST OD EFLAUGUSA ----------------------------</br> Wspaniałe jest to dzieło. Wiele wysiłku zostało poniesionego. Wielcy mędrcy, którzy przygotowali nam tę ucztę intelektualną, którzy przygotowywali ten serwis w pocie czoła, pomiędzy zaliczeniami kół na studiach (- doceniam poświęcenie), stworzyli budowlę potężną, gigantyczną, 3000 stron do przeczytania. Brakuje tu rankingu artykułów. W końcu to tylko duży e-book, którego w realnym świecie nikt nie chciał opublikował. I ja nie chcę wszystkiego czytać, a jedynie racjonalistyczne perły. Tak jak wspinając się na wielką górę, na jakiś himalajski ośmiotysięcznik, interesuje mnie szczyt jedynie, a nie każda dziura i zapadlina, która się składa na tę wielką i wspaniałą górę, tak i tu interesuje mnie tylko szczere złoto, tylko to co najlepsze. Zrozumcie, o racjonalni, że chciałbym wspiąć się na szczyt mając w ręku przewodnik jakiś, znając szlak pewny. Możecie mi też pomóc i zaproponować mi właściwą ścieżkę przez ten opasły e-book. Zamieśćcie tu linki do najznakomitszych artykułów, tego prześwietnego portalu. Kiedy już stanę na szczycie racjonalizmu, zapewnie tak jak wy teraz, będę mógł z góry patrzeć na rozległy świat ludzi. A nic nie jest lepszą motywacją do działania niż to właśnie, czyż nie?!
---------------------------- LIST OD EFLAUGUSA ----------------------------</br> | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 12-06-2005 | Eflaugus | komentarz, gdzie jest komentarz? |
Godzinę siedziałem i redagowałem komentarz do artykułu "Wierzyć czy wiedzieć? Kilka słów o światopoglądzie naukowym" www.racjonalista.pl/kk.php/s,3978 . Tekst się nie załączył. Myślę, że z korzyścią dla tych, którzy tamten artykuł zaakceptowali, bo suchej nitki nie zostawiłem na utożsamieniu materialistycznej teorii odbicia z nauką. Rozumiem, że jest tu jakiś problem, ale czy nie można go rozwiązać? Co się właściwie stało? Niby dlaczego zwykłe formularze w html'u pamiętają, że mają wysłać tekst, a tutaj, na profesjonalnym portalu, się to nie powiodło? Istnieją różne fora dyskusyjne o php, xml, itp. Może by tak anonimowo wrzucić tam fragmenty kodu tego serwisu. Niech więcej osób przeanalizuje przyczynę błędu. zażenowany Eflaugus |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 11-06-2005 | Rita K. Sobczyk | Niedzialajacy link |
Odkad sie zalogowalam do seriwsu, a bylo, to juz jakis czas temu, intryguje mnie kwestia banerka, ktory po kliknieciu wen, przenosi mnie na "Nie mozna wyswietlic strony". Chodzi mi o baner reklamujacy dzien dobrej wiadomosci. Moze warto zastapic go czyms co zadziala?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) (Zamknięty) | | 09-06-2005 | akszynmen | usuwanie artykulów |
panie Agnosiewiczu, jak pan pusi już coś usuwać nieważne z jakiego powodu, to proszę postawić w tym miejscu pustą stronę, a nie zaślepiać luki nowymi artykułami, ponieważ ja zapisuje sobie co czytałem, tzn. numery których stron, więc po takich zmianach robi się sieczka.... a najbardziej denerwuje mnie ten cichaczem po chamsku wywalony art. o chazarii !!!!, dać tam że usunięte z przyczy regulaminowych czy innych i po kłopocie, a nie zaślepiać bezmyślnie !!!!! napisać tam że był sobie tu głupi artyków który mówił że to i to, a powieważ to i to jest głupie i nieracjonalne, napisać dlaczego (+podać autora), to strona została usunięta.... ja sie nie chce wpieprzac w wątki o Żydach bo żadnego nie znam, historii też nie znam i cała sprawa jakoś mnie nie obchodzi.... bardziej w sumie interesują mnie pigmeje niż Żydzi aaa.... jeszcze lepiej jakby każdy art po aktualizacji dostawał nowy numer, albo literke czyli np. 1234a, albo 1234-1, a w starym numerku pozostawał odnośnik do nowego, tak by się było lepiej w tym wszystkim połapać, a ztego co wiem php daje takie możliwości.... a do nieskończoności mamy daleko wiec chyba nie ma się co bać że się nam numerki skończą  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |