Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wspólny IP

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
27-06-2005 08:41Homo sapiensWspólny IP
Regulamin forum:

§ 17. Używanie na forum więcej niż jednego loginu, tzw. nicka, przez uczestnika jest zabronione.

Rozumiem, że złamanie tego punktu regulaminu jest wykrywane poprzez prześledzenie numeru IP komputera użytkownika piszącego na tym forum. Po prostu, jeśli znajdą się dwie osoby piszące na tym forum pod tym samym numerem IP komputera, ale używające dwóch pseudonimów (nicków), to istnieje duże prawdopodobieństwo iż jest to jedna i ta sama osoba, pisząca pod dwoma nickami, a co za tym idzie łamiąca regulamin forum. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Niestety mechanizm taki jest po części niesprawny, ponieważ nie zakłada, że z jednego komputera, może korzystać kilka osób, będących na przykład współlokatorami, rodziną, czy też sąsiadami korzystającymi z jednego połączenia internetowego, albo nawet gościem będącym chwilowo w domu posiadacza komputera. A jak nietruno się domyślić, osoby przebywające blisko ze sobą, często zarażają się od siebie tymi samymi poglądami i zainteresowaniami. Nic więc dziwnego, że odwiedzają te same miejsca w sieci www. Osobiście znam rodzinę która z tego powodu została zablokowana na jednym z forum. Jak więc macie zamiar egzekwować § 17 regulaminu forum, aby nie skrzywdzić tych niewinnych internautów? A jeśli nie da się wyegzekwować § 17, to może go lepiej wycofać? Co o tym sądzicie? Poruszam ten wątek, bo moja żona ma zamiar rozpocząć dyskusję na tym forum, a nie chcemy zostać uznani za forumowych przestęców i zostać nagle zablokowani lub publicznie oskarżenia o łamanie regulaminu.

Pozdrawiam.

św.Marek
    Niestety, nie mam innego sposobu egzekwowania tego punktu regulaminu, jak porównywanie IP. Takie przypadki do tej pory były tylko dwa: rodzeństwo, oraz koledzy z akademika. Gdy ktoś wyjaśni mi powód pisania od dwoma nickami, przyjmuję go za wystarczający i nie robię z tego żadnego problemu. Na Racjonaliście nie zakłada się per se niczyjej złej woli.

___________
Pozdrawiam
Homo sapiens
>    Niestety, nie mam innego sposobu egzekwowania tego punktu regulaminu, jak porównywanie IP. Takie przypadki do tej pory były tylko dwa: rodzeństwo, oraz koledzy z akademika. Gdy ktoś wyjaśni mi powód pisania od dwoma nickami, przyjmuję go za wystarczający i nie robię z tego żadnego problemu. Na Racjonaliście nie zakłada się per se niczyjej złej woli.
>___________
>Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź. Ale mam małą sugestię, aby takie osoby informować najpierw przez wysłanie do nich maila, zamiast publicznie je upominać, bo to może być żenujące dla takich osób. A powiem uczciwie że Panie Święty Marku, byłem świadkiem takich upomnień tutaj na forum. Ale były one słuszne. Jednak ja obawiałem się abym po przystąpieniu do dyskusji mojej rodziny, nie został publicznie oskarżony o oszustwo. Teraz wiem że w takim wypadku mógłbym się publicznie wytłumaczyć, ale wtedy wszyscy wiedzieliby, że jesteśmy rodziną (inni przyjaciółmi, sąsiadami, itp). A nie każdy ma obowiązek i ochotę publicznie ujawniać takie dane. Dlatego mam taką grzeczną prośbę, aby w takich przypadkach informować ewentualnych podejrzanych drogą mailową.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
św.Marek
>Dziękuję za odpowiedź. Ale mam małą sugestię, aby takie osoby informować najpierw przez wysłanie do nich maila, zamiast publicznie je upominać, bo to może być żenujące dla takich osób.

    Nie rozumiem, co może być żenującego w wyjaśnieniu, że postępuje się uczciwie. Poza tym zauważ, że wszystkie upomnienia dotyczą osób, które nie zarejestrowały się. Po wtóre: zwykle usuwam takie upomnienia, bo zakłócają tok wątku.

___________
Pozdrawiam
Daniel Delimata
Żenujący może być złośliwy ton twoich upomnień.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365