 |
Zajmijcie się kosmitami lub polityką ;) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Sprawy portalu
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2004 21:47 | Lord vyku | Zajmijcie się kosmitami lub polityką ;) | Witam! Pierwszy raz odwiedziłem tą stronę ale od razu odniosłem wrażenie, że jest tu bardzo dużo głosów anty wobec religii, konkretniej katolicyzmowi. Łatwo jest ją podważać nie ukrywam. Nawet nie chodzi mi specjalnie o zarzucanie głupoty wierzącym ale raczej o to czemu nie ma głosów oburzenia w sprawie UFO czy kosmitów? Dla racjonalistów jest to spore pole do popisu no i można również wszystkiemu prosto zaprzeczyć. Byli tacy co widzieli UFO i tacy, którym objawił się Bóg. Może byłoby tu więcej tematów do dyskusji a nie zaprzeczania? Np. systemy polityczne. Mam wrażenie, że tutaj jednak dużo zależy od upodobań twórców strony. Nawet w kosmologii jest wątek odnoszący się do związku Baga i Wielkiego Wybuchu.. ktoś wspomniał o możliwej alternatywie dla racjonalista.pl w przypadku tej strony: ateista.pl
Pozdrawiam |
| Mariusz Agnosiewicz | Być może racjonalista powinien zajmować się kosmitami i systemami politycznymi, na pewno jednak każdy racjonalista przed tym jak coś skrytykuje to najpierw to pozna. Ty racjonalistą raczej nie jesteś skoro swoje sądy opierasz na "wrażeniach", a ne na rzetelnym poznaniu. Chciałbym zapewnić cię, że twe wrażenia niestety (dla ciebie; na szczęście - dla nas) są błędne, gdyż Racjonalista podejmuje bardzo szerokie spekturum spraw, choć pewnie kacenty są rozłożone jeszcze nie tak jak bym sobie tego życzył. Racjonalista porusza więcej spraw niż na podstawie wrażeń możesz przypuścić. Odnośnie polityki zob. tutaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,1958Jeśli idzie o politykę w znaczeniu zagadnienia systemów politycznych, to niewątpliwie jest tutaj jeszcze sporo do zrobienia. Planowałem sie tym zająć już w grudniu, lecz niestety pewien apologeta katolicki nieco zmienił moje plany zaczynając ze mną batalię polemiczną. W każdym razie w przyszłości takie kwestie będą szerzej u nas rozwijane, choć obecnie też są (szukajcie, tzn. czytajcie, a znajdziecie). Odnośnie UFO zob. np. tutaj: www.racjonalista.pl/kk.php/d,143
|
|
 | | Lord vyku | > Odnośnie polityki zob. tutaj:> www.racjonalista.pl/kk.php/s,1958Przepraszam, faktycznie znalazł się tu wyraz polityka. Pojawił się we wstępie, gdzie dyskusji na ten temat nie szukałem i nie znalazłem wobec czego link ten jest nieadekwatny do intencji mojego wątku. Nie na polityce jednak chciałem się skupić chociaż jest tu zaniedbywana to przecież sam mógłbym napisać o tym swój wątek. Chodziło mi bardziej o dyskutowaniu nad nie tak łatwymi do obalenia tezami i rozważaniach nad swoistym konfliktem wartości a nie jednogłośnym lub prawie jednogłośnym zaprzeczaniu. Jako dobry przykład uznałem systemy polityczne i jedynie dlatego o nich wspomniałem. > (szukajcie, tzn. czytajcie, a znajdziecie).> Odnośnie UFO zob. np. tutaj:> www.racjonalista.pl/kk.php/d,143Szukałem wątków o UFO czy kosmitach w "Nauce" ale na to, żeby szukać w dziale "Religie i sekty" to się nie zdobyłem. Czemu tutaj bardzo wiele rzeczy odnoszonych jest do Biblii i Boga? Np. wątek "UFO w Biblii". Nie zaprzeczysz, że widać tu wyraźnie pewną intencję. Zdziwi Cię zapewne fakt, że uważam się za racjonalistę. Zwrotem "odnoszę wrażenie" chciałem zasygnalizować, że jestem tu nowy (więc nie czuję się tu zbyt pewnie), jest to moja subiektywna (a jakże inaczej) ocena i że zdaję sobię sprawę, że to nie zależy wyłącznie od autora strony. To było złapanie mnie za słowo. Brak mi rzetelnego poznania? Wrażenie owo wynikało z rzetelnych obserwacji i spostrzeżeń. Jest lepsza droga poznania? Ostatnią rzeczą do której dążę obecnie (  ) jest dyskusja z Tobą, chociaż nie ukrywam, że wiele mógłbym się dzięki niej nauczyć. Zostałem taką odpowiedzią naprawdę mile zaskoczony i będę tu często wpadał. Dyskusje mnie wciągają ale niestety- brak mi na nie czasu.. nauka nauka.. Pozdrawiam
|
|
|  | | Mariusz Agnosiewicz | >Nie na polityce jednak chciałem się skupić chociaż jest tu zaniedbywana Ignorowana - to lepsze słowo >Chodziło mi bardziej o dyskutowaniu nad nie tak łatwymi do obalenia tezami i rozważaniach nad swoistym konfliktem wartości a nie jednogłośnym lub prawie jednogłośnym zaprzeczaniu. Nie bardzo to rozumiem. Jeśli uważasz, że nasz racjonalizm oznacza jedną wielką wszechnegację to się mylisz. Pewnym wartościom zaprzeczamy, inne doceniamy. Kwestia czy o tym o ci ci chodzi będzie podejmowane na forum, już niestety nie zależy ode mnie, ale od uczestników forum, od tego co ich interesuje. Jeśli uważasz, że warto poruszyć coś co umyka naszej uwadze, to daj przykład, zacznij coś. Samą krytyką niewiele wskórasz
>Szukałem wątków o UFO czy kosmitach w "Nauce" ale na to, żeby szukać w dziale "Religie i sekty" to się nie zdobyłem. Bo to zjawisko ma więcej znamion quasi-religijnych niż quasi-naukowych. >Czemu tutaj bardzo wiele rzeczy odnoszonych jest do Biblii i Boga? Np. wątek "UFO w Biblii". Nie zaprzeczysz, że widać tu wyraźnie pewną intencję. Wszelkim naszym działaniom towarzyszy jakaś intencja. Wyrażasz się nieprecyzyjnie i ja nie mogę cię zrozumieć do końca. A że akurat są takie a nie inne tematy w dziale ufologicznym to czysty przypadek. Nie mamy tego dobrze opracowanego, ale co nieco już jest. Mam nadzieję, że nie weźmiesz serio mojego tekstu Ufo a Biblia.
>Zdziwi Cię zapewne fakt, że uważam się za racjonalistę. Zwrotem "odnoszę wrażenie" chciałem zasygnalizować, że jestem tu nowy (więc nie czuję się tu zbyt pewnie Swoją krytykę sformułowałes nadzwyczaj pewnie, stąd moja reakcja. To nie zaproszenie do dyskusji lecz sprostowanie
>To było złapanie mnie za słowo. Brak mi rzetelnego poznania? Wrażenie owo wynikało z rzetelnych obserwacji i spostrzeżeń. Jak wykazałem powyżej: nie były one zbyt rzetelne.
>Zostałem taką odpowiedzią naprawdę mile zaskoczony Jest mi niewysłowienie miło.
Pozdrawiam i ja.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|