Racjonalista - Strona głównaDo treści
Podziękowanie:)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
30-07-2004 21:25Lubię KawęPodziękowanie:)
Chciałbym serdzenie podziękować Twórcom serwisu Racjonalista.
Gdyby nie Wy, nie mógłbym sobie dziś czytać, bardzo ciekawych artykułów Pana Lewandowskiego.
Dziękuję, że byliście przyczyną dla powstania tak ciekawej witryny, jaką jest polemika z Wami prowadzona przez p. Lewandowskiego.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Zawsze do usług Zawsze wiedziałem, że zaspokajamy całkiem różnorodne gusta, nawet te najbardziej perwersyjne
A co do twego wątku.. Ok., masz moje błogosławieństwo, bo cenię dobrą złośliwość i czarny - nomen omen - humor. A Twój był wyjątkowo czarrrrny: to tak jakbyś do wydawnictwa PWN napisał list dziękczynny za ich codzienną pracę, dzięki której masz czym się podcierać; czy też do producenta płyt CD z podziękowaniem za te ładne srebrzyste krążki, bo masz co zawiesić sobie w samochodzie na przedniej szybie; albo to tak jakbyś dziękował malarzowi za jego wysiłek w tworzeniu obrazów, bo masz czym zakryć grzyba na ścianie.
To byłyby równie dobre złośliwości, które my potrafimy docenić, ale nie mamy przy tym wątpliwości, że innym ludziom, pewnie mniej dowcipnym, książki, płyty i dzieła sztuki służą do czego innego niż wsparcie w defekacji czy zakrywanie plam na ścianie. Wie o tym i sam złośliwiec, bo przecież nie zatraca poczucia granicy między czarnym humorem a głupotą. Prawda misiaczku

Bo jeśli nieprawda, to muszę odwołać się znów do Boccaccio:
Opowieści moje - jak wszystko inne - mogą szkodliwymi lub pożytecznymi się okazać, zależnie od natury słuchacza. Któż nie wie, że wino ... jest rzeczą dla zdrowych zbawienną, szkodliwą zasię dla ludzi gorączką trawionych? Mamyż więc dlatego, że gorączkującemu szkodzi, powiedzieć, iż jest zabójcze? Komuż nie wiadomo także, iż ogień jest niezbędny dla śmiertelników? Zali widząc, jak domy i miasta pożera, szkodliwym go nazwać możemy? ... Umysł spaczony żadnego słowa w jego prawdziwym nie weźmie znaczeniu. ... Kto jednak korzyści i nauki będzie pragnął, ten się nie zawiedzie. Jeśli teksty te będą czytane ... przez osoby, dla których je napisano - pożytecznymi i przyzwoitymi się okażą. Kto przekłada nad nie trzepanie ojczenaszków albo gniecenie kiszek czy placków dla spowiednika, ten niechaj ich nie rusza. Nie uganiają one za nikim, nie proszą, aby je czytano. Czego zaś nie mówią i nie robią dziś pobożnisie!


Pozdrawiam
Mariusz Agnosiewicz
Lubię Kawę
Dziękuję za błogosławieństwo
Ale nie ma co się irytować. Po prostu tu sobie np. czytałem o politeizmie w Biblii odnośnie określeń Boga kilka miesięcy temu, a tam mogę sobie poczytać inne spojrzenie na problem.
Ja nie studiowałem w kierunkach takich jak państwo i dla mnie to problemy nowe i bardzo ciekawe
aleatory
Ja też chciałbym się dołączyć do tych podziękowań Dzięki temu serwisowi mam
niewątpliwą rozrywkę magąc obserwować mozolne wysiłki umysłowe Jana Lewandowskiego, których absurdalność sprawia, że czasami dla rozweselenia czytuję je
sobie zamiast oglądania np. Monty Pythona lub Romana Giertycha w TV.
Lubię Kawę
>Ja też chciałbym się dołączyć do tych podziękowań Dzięki temu serwisowi mam
>niewątpliwą rozrywkę magąc obserwować mozolne wysiłki umysłowe Jana Lewandowskiego, których absurdalność sprawia, że czasami dla rozweselenia czytuję je
>sobie zamiast oglądania np. Monty Pythona lub Romana Giertycha w TV.

Trudno mi ocenić to co piszesz w zasadzie
Rozumuję, że skoro studiowałem w kierunku technicznym, trudno właśnie mi zweryfikować i rozstrzygnąć spór odnośnie choćby owego politeizmu.
Czytałem niegdyś książkę, w której były spory różnych grup archeologów o jakieś tam szczegóły związane z kolejnymi etapami ewolucji człowieka.
Nie zamierzałem na to patrzeć inaczej, jak na wewnętrzny problem owych naukowców. Spory natomiast prowadzili niezwykle nie naukowo Nie lubili się, gdyż mieli odmienne zdanie!
Tu byłoby podobnie. Dwie osoby mają odmienny pogląd na określony problem z biblistyki. Jest jednak pewna różnica. Problem dotyka religii i tworzą się grupy hurra-zwolenników, któregoś obozu
Praktycznie cała Księga Gości jest w takim tonie. Zerknijcie:
>Bardzo ciekawa i bogata w informacje strona.
>Artykuły z tej strony powinny być wykorzystywane w szkołach oraz dla
>nawrócenia "prawdziwych" katolików.
Tak napisał jakiś radjus.
Nie wie tego, że "prawdziwi" katolicy takie argumenty znają, że np. zarzuty o politeizm w Biblii są znane dawno i zdaje się, że jednak p. Lewandowski pokazuje choćby na przykładzie Elohim dlaczego zarzuty nie są poprawne.
Ponadto... znam co najmniej jeden polskojęzyczny portal religijny, który w linkach do ciekawych stron umieścił Racjonalistę. I właśnie z tamtego miejsca się dowiedziałem o Was.
www.wiara.(*)?curr_hit=1&idenart=1039017284
Tak więc... nie "boją" się Was owi "prawdziwi" katolicy.

Ja w każdym razie wiem, że problem trudno mi ocenić, z uwagi na zupełnie inne zainteresowania. No chyba, że poświęciłbym na to sporo czasu.
Jan Lewandowski
>Dzięki temu serwisowi mam
niewątpliwą rozrywkę magąc obserwować mozolne wysiłki umysłowe Jana >Lewandowskiego, których absurdalność sprawia, że czasami dla rozweselenia czytuję je
sobie zamiast oglądania np. Monty Pythona lub Romana Giertycha w TV.

Problem w tym synek, że nigdzie nie podjąłeś się wykazania mi choć jednego absurdu. Dlatego to co wypociłeś wyżej jest póki co tylko twym zwyczajnym marzycielstwem, niczym więcej. Powolywanie się jedynie na swoją opinię jest nic nie warte.
aleatory
Z szacunku dla tego forum nie odpowiem Ci synuś gdzie mam twoją opinię. Ale osobnik o tak wybujałej wyobraźni jak ty, dziecinko, bez trudu zapewne zlokalizuje owo mało zaszczytne miejsce. Jesteś dla mnie egzotycznym kuriozum, które daje mi czasami rozrywkę w czasie mych wędrówek po sieci. Nigdy nie miałem zamiaru polemizować z bajkopisarzami - wolę rozmawiać o rzeczywistości - więc produkuj się dalej sam ku uciesze gawiedzi i puchnuj w swym nieuzasadnionym acz ogromniastym poczuciu własnej mądrości. Na zdrowie
Jan Lewandowski
>Nigdy nie miałem zamiaru polemizować z bajkopisarzami

Czyli dezerterujesz przed polemiką na temat konkretów, twoje tchórzliwe prawo.
aleatory
Masz rację boję się. Przyznaję, że obawiam się utonięcia w Twoim słowotoku i straty czasu na mozolne wyjaśnianie znaczenia każdego słówka wyjętego z Twoich ulubionych bajek. Masz niewątpliwie interesujące i rzadko spotykane hobby, ale to nie znaczy, że reszta świata musi podzielać Twoją pasję. Ja już wolę rozmowy o pogodzie - dotyczą przynajmniej rzeczywistości...
Jan Lewandowski
>Ja już wolę rozmowy o pogodzie - dotyczą przynajmniej rzeczywistości...

Tak, tak, wiem, to już znamy, wy po prostu bezdyskusyjnie "macie" racje, nim jeszcze w ogóle odbędzie się jakaś dyskusja. Dlatego te forum, to tylko tak dla picu.
jeyes (2281 punktów)
(zablokowany)
>Tak, tak, wiem, to już znamy, wy po prostu bezdyskusyjnie "macie" racje, nim jeszcze w ogóle odbędzie się jakaś dyskusja. Dlatego te forum, to tylko tak dla picu.
Tak, tak, wiem, to już znamy, pan po prostu bezdyskusyjnie ma rację, nim odbędzie się w ogóle jakaś dyskusja. Dlatego nie tylko te fora, ale w ogóle cały serwis Racjonalista, to tylko tak, "dla picu".

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365