Czasami się zdarza, że świat artykułów, esejów Racjonalisty. pl to świat zupełnie inny niż duża część forum tego portalu. Niestety na forum wyjątkowo rzadko rozmowa jest prawdziwą rozmową, dysputą, bogatą w argumenty (sensowne) i treści merytoryczne. To jest oczywiście zrozumiałe. Gdziekolwiek indziej by nie przeszkadzało, ale Racjonalista.pl utrzymuje zupełnie inny poziom niż większość portali internetowych. Dlatego też uważam, że wszystkim by dobrze zrobiło, gdyby ktoś do tego upoważniony by odważnie odrzucał posty, które są niejako powtórką z "Erystyki" Schopenhauera, bo do czego może prowadzić debata nad wybranym zagadnieniem, gdy jedyne, gęsto się sypiące argumenty to ataki na rozmówcę, jakby to, że rozmówca jest taki to a taki mogło zaraz obalić jego myśl. Uważam, że taka, zaostrzona i życzliwa cenzura przyczyniłaby się do wyrównania nieco poziomu forum do pozostałych elementów witryny. Brak godności nie sprzyja wolnomyślicielstwu. |