Racjonalista - Strona głównaDo treści
Gratulacje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
24-03-2023 18:29zeniu73 (6483 punktów)Gratulacje
Ocena 2 na 2
talk.tv/ne(*)s-eighth-gold-in-womens-events

Gratulacje dla wyjątkowego talentu lekkoatletyki.
8sme złoto. Nie mogę wyjść z podziwu dla tak niespotykanego wyczynu. Lata trudnego treningu przyniosły wreszcie efekt.
Brawo 👏👏👏
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6851 punktów)
To jest po prostu żenujące. Dokąd to zmierza?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Dokąd to zmierza?
Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.

cr
25-03-2023 11:39 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
>

Na ringu będą walki damsko męskie ??
25-03-2023 12:55 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
>Na ringu będą walki damsko męskie ??
baba wygra
chyba, ze nie będzie widac baby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Na ringu będą walki damsko męskie ??
>baba wygra
Facet, ma lepsze umięśnienie.

Ale to sport dla prymitywów.

cr
25-03-2023 16:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Na ringu będą walki damsko męskie ??
>>baba wygra
>Facet, ma lepsze umięśnienie.
ale kobieta wie jak tym umięśnieniem sterować

>Ale to sport dla prymitywów.
jakbym cię mocno wkurwił, pewno tez bym dostał w dziób , co nie jest takie głupie (specjalnie bym prowokował

w raju kontakt fizyczny był codziennością, bez niego umieramy
25-03-2023 20:51 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Na ringu będą walki damsko męskie ??
>>>baba wygra
>>Facet, ma lepsze umięśnienie.
>ale kobieta wie jak tym umięśnieniem sterować
Pod tym względem nie ma między płciami różnic.

>>Ale to sport dla prymitywów.
>jakbym cię mocno wkurwił, pewno tez bym dostał w dziób
Wtedy to by było mordobicie użytkowe, a nie dla sportu.

cr
26-03-2023 14:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>> to sport dla prymitywów.
>>jakbym cię mocno wkurwił, pewno tez bym dostał w dziób
>Wtedy to by było mordobicie użytkowe, a nie dla sportu.
"mordobicie użytkowe"
powracam do tego już 5 x, jest niesamowite
25-03-2023 12:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Dokąd to zmierza?
>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
w morsowaniu jesteście silniejsze (macie więcej tłuszczu
w raju byłyście silniejsze wspólnotą, jak którejś działa się krzywda, krzyczała, zbiegały się pozostałe na pomoc i wyganialy agresora, u mężczyzn to tak nie działa

dlatego w krzyczeniu jesteście silniejsze (macie głos umarlaka obudzi
już dziewczynki lubią krzyczeć i potrafią to robic, to umiejętność z raju
25-03-2023 20:51 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>już dziewczynki lubią krzyczeć i potrafią to robic, to umiejętność z raju
Nie wiem czy z raju, ale wysokie dźwięki w porozumiewaniu się na odległość albo w hałasie są skuteczniejsze, ludzie w trudnych akustycznie warunkach krzyczą do siebie falsetem, czasem gwiżdżą, oraz np. jodłują.

W zasobach folkloru jest taka wokaliza zwana 'babskim piskiem' - to takie wyjątkowo donośne melodyjnie przeciągnięte zakrzyknięcie na koniec frazy muzycznej; szukałam tego terminu w necie, ale ani odpowiedniego nagrania nie znalazłam, ani terminu w Wikipedii.

cr
25-03-2023 13:57 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Dokąd to zmierza?
>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.

No coś muszą wymyśleć. Profesor Środa mówiła w wywiadzie, że (UWAGA!!!!!!!!!!!!!) NIE MA ANI JEDNEJ CECHY, KTÓRA BY SPRAWIAŁA i POZWOLIŁA MÓWIĆ, ŻE TY JESTEŚ KOBIETĄ A JA MĘŻCZYZNĄ.
25-03-2023 14:22 
 Ocena 3 na 3
szarley (54911 punktów)
>>>Dokąd to zmierza?
>>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
>No coś muszą wymyśleć. Profesor Środa mówiła w wywiadzie, że (UWAGA!!!!!!!!!!!!!) NIE MA ANI JEDNEJ CECHY, KTÓRA BY SPRAWIAŁA i POZWOLIŁA MÓWIĆ, ŻE TY JESTEŚ KOBIETĄ A JA MĘŻCZYZNĄ.

Pewnie ma sztuczne cycki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-03-2023 14:28 
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>Dokąd to zmierza?
>>>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
>>No coś muszą wymyśleć. Profesor Środa mówiła w wywiadzie, że (UWAGA!!!!!!!!!!!!!) NIE MA ANI JEDNEJ CECHY, KTÓRA BY SPRAWIAŁA i POZWOLIŁA MÓWIĆ, ŻE TY JESTEŚ KOBIETĄ A JA MĘŻCZYZNĄ.
>Pewnie ma sztuczne cycki

Profesor Środa czy chr?
25-03-2023 14:32 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>Dokąd to zmierza?
>>>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
>>No coś muszą wymyśleć. Profesor Środa mówiła w wywiadzie, że (UWAGA!!!!!!!!!!!!!) NIE MA ANI JEDNEJ CECHY, KTÓRA BY SPRAWIAŁA i POZWOLIŁA MÓWIĆ, ŻE TY JESTEŚ KOBIETĄ A JA MĘŻCZYZNĄ.
>Pewnie ma sztuczne cycki

youtu.be/LFxrN2_ySws

W razie wątpliwości. jeśli byś się pytał czy jesteś kobietą czy mężczyzną
maurice_ (747 punktów)

>>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
>No coś muszą wymyśleć. Profesor Środa mówiła w wywiadzie, że (UWAGA!!!!!!!!!!!!!) NIE MA ANI JEDNEJ CECHY, KTÓRA BY SPRAWIAŁA i POZWOLIŁA MÓWIĆ, ŻE TY JESTEŚ KOBIETĄ A JA MĘŻCZYZNĄ.

Środa jest już niemodna.
25-03-2023 16:10 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Profesor Środa mówiła w wywiadzie, że (UWAGA!!!!!!!!!!!!!) NIE MA ANI JEDNEJ CECHY, KTÓRA BY SPRAWIAŁA i POZWOLIŁA MÓWIĆ, ŻE TY JESTEŚ KOBIETĄ A JA MĘŻCZYZNĄ.
Skoro nie wiadomo co to kobiecość i męskość, to i nie można czuć się jednym lub drugim. Czyli i tych transpłciowych być nie powinno.

cr
quick (6851 punktów)
>>Dokąd to zmierza?
>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
Nie przejdzie. Kobiety są delikatniejsze od mężczyzn a podany przykład jest tego paskudnym dowodem.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
25-03-2023 17:26 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Nie przejdzie. Kobiety są delikatniejsze od mężczyzn a podany przykład jest tego paskudnym >dowodem.
>


Kilka lat wstecz jadę rowerem Rychlebską Ścieżką, w Czechach, a tu cztery czeskie babochłopy ścinają piłą spalinową drzewa. Ta co miała piłę w ręce, to by nie jednemu chłopu dała radę.
Dwa babochłopy miały taśmę metrową i na pniu robiły znaki gdzie ciąć. Klocki układały między drzewa na 1,5 m do góry.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Dokąd to zmierza?
>>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
>Nie przejdzie. Kobiety są delikatniejsze od mężczyzn a podany przykład jest tego paskudnym dowodem.
Jeżeli utrzymają się transkobiety, to będzie ich przybywać zwłaszcza w sporcie, a wtedy nie będzie lepszego wyjścia; przecież odpowiadam na pytanie 'dokąd to zmierza?'.


cr
quick (6851 punktów)
>>>>Dokąd to zmierza?
>>>Podział sportu na męski i kobiecy będzie zastępowany podziałem wg masy ciała.
>>Nie przejdzie. Kobiety są delikatniejsze od mężczyzn a podany przykład jest tego paskudnym dowodem.
>Jeżeli utrzymają się transkobiety, to będzie ich przybywać zwłaszcza w sporcie, a wtedy nie będzie lepszego wyjścia; przecież odpowiadam na pytanie 'dokąd to zmierza?'.
Rozumiem, ale czy nie uważa pani, iż należy to w jakiś sposób zatrzymać?
Transkobiety to chorzy ludzie.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Transkobiety to chorzy ludzie.
A mamy pasującą do tego stwierdzenia definicję zdrowia?

cr
quick (6851 punktów)
>>Transkobiety to chorzy ludzie.
>A mamy pasującą do tego stwierdzenia definicję zdrowia?
Tak, kobiecość i męskość to zdrowie.
Jeśli kobieta uważa się za mężczyznę, a mężczyzna za kobietę to mamy do czynienia z zaburzeniami umysłowymi, to trzeba leczyć, zamiast chorych okaleczać.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Transkobiety to chorzy ludzie.
>>A mamy pasującą do tego stwierdzenia definicję zdrowia?
>Tak, kobiecość i męskość to zdrowie.
Coś w tej definicji nie gra, bo większości jednej lub drugiej cechy brakuje.

>Jeśli kobieta uważa się za mężczyznę, a mężczyzna za kobietę to mamy do czynienia z zaburzeniami umysłowymi, to trzeba leczyć, zamiast chorych okaleczać.
Jeśli za chorobę uznać stan organizmu wywołujący cierpienie i jeśli okaleczenie może sprawiać ulgę, to niektóre przypadki okaleczania działają terapeutycznie.

cr
quick (6851 punktów)
>>>>Transkobiety to chorzy ludzie.
>>>A mamy pasującą do tego stwierdzenia definicję zdrowia?
>>Tak, kobiecość i męskość to zdrowie.
>Coś w tej definicji nie gra, bo większości jednej lub drugiej cechy brakuje.
Większości? Skąd to pani wytrzasnęła?

>>Jeśli kobieta uważa się za mężczyznę, a mężczyzna za kobietę to mamy do czynienia z zaburzeniami umysłowymi, to trzeba leczyć, zamiast chorych okaleczać.
>Jeśli za chorobę uznać stan organizmu wywołujący cierpienie i jeśli okaleczenie może sprawiać ulgę, to niektóre przypadki okaleczania działają terapeutycznie.
Zgadza się, ale robi się coś czego robić się nie powinno. Nie tak tych chorych trzeba leczyć.

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
28-03-2023 17:59 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Transkobiety to chorzy ludzie.
>>>>A mamy pasującą do tego stwierdzenia definicję zdrowia?
>>>Tak, kobiecość i męskość to zdrowie.
>>Coś w tej definicji nie gra, bo większości jednej lub drugiej cechy brakuje.
>Większości? Skąd to pani wytrzasnęła?
Obojnacy to mniejszość.

>>>Jeśli kobieta uważa się za mężczyznę, a mężczyzna za kobietę to mamy do czynienia z zaburzeniami umysłowymi, to trzeba leczyć, zamiast chorych okaleczać.
>>Jeśli za chorobę uznać stan organizmu wywołujący cierpienie i jeśli okaleczenie może sprawiać ulgę, to niektóre przypadki okaleczania działają terapeutycznie.
>Zgadza się, ale robi się coś czego robić się nie powinno. Nie tak tych chorych trzeba leczyć.
Każdego powinno się doprowadzać do zdrowia, a jeśli się nie da, to choć zmniejszać cierpienie.


cr
quick (6851 punktów)
>>>>>>Transkobiety to chorzy ludzie.
>>>>>A mamy pasującą do tego stwierdzenia definicję zdrowia?
>>>>Tak, kobiecość i męskość to zdrowie.
>>>Coś w tej definicji nie gra, bo większości jednej lub drugiej cechy brakuje.
>>Większości? Skąd to pani wytrzasnęła?
>Obojnacy to mniejszość.
Tak, ale dlaczego większości jednej lub drugiej cechy brakuje?

>>>>Jeśli kobieta uważa się za mężczyznę, a mężczyzna za kobietę to mamy do czynienia z zaburzeniami umysłowymi, to trzeba leczyć, zamiast chorych okaleczać.
>>>Jeśli za chorobę uznać stan organizmu wywołujący cierpienie i jeśli okaleczenie może sprawiać ulgę, to niektóre przypadki okaleczania działają terapeutycznie.
>>Zgadza się, ale robi się coś czego robić się nie powinno. Nie tak tych chorych trzeba leczyć.
>Każdego powinno się doprowadzać do zdrowia, a jeśli się nie da, to choć zmniejszać cierpienie.
Zgadza się, ale czy to jest wyjście z tej sytuacji?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>Transkobiety to chorzy ludzie.
>>>>>>A mamy pasującą do tego stwierdzenia definicję zdrowia?
>>>>>Tak, kobiecość i męskość to zdrowie.
>>>>Coś w tej definicji nie gra, bo większości jednej lub drugiej cechy brakuje.
>>>Większości? Skąd to pani wytrzasnęła?
>>Obojnacy to mniejszość.
>Tak, ale dlaczego większości jednej lub drugiej cechy brakuje?
Dlatego, że jeśli zdrowie definiujemy jako 'kobiecość i męskość', to tylko obojnakom żadnego z tych z tych dwóch atrybutów zdrowia nie brakuje.

>>>>>Jeśli kobieta uważa się za mężczyznę, a mężczyzna za kobietę to mamy do czynienia z zaburzeniami umysłowymi, to trzeba leczyć, zamiast chorych okaleczać.
>>>>Jeśli za chorobę uznać stan organizmu wywołujący cierpienie i jeśli okaleczenie może sprawiać ulgę, to niektóre przypadki okaleczania działają terapeutycznie.
>>>Zgadza się, ale robi się coś czego robić się nie powinno. Nie tak tych chorych trzeba leczyć.
>>Każdego powinno się doprowadzać do zdrowia, a jeśli się nie da, to choć zmniejszać cierpienie.
>Zgadza się, ale czy to jest wyjście z tej sytuacji?
A co w niej szczególnego?

cr
quick (6851 punktów)
>>>>>>Jeśli kobieta uważa się za mężczyznę, a mężczyzna za kobietę to mamy do czynienia z zaburzeniami umysłowymi, to trzeba leczyć, zamiast chorych okaleczać.
>>>>>Jeśli za chorobę uznać stan organizmu wywołujący cierpienie i jeśli okaleczenie może sprawiać ulgę, to niektóre przypadki okaleczania działają terapeutycznie.
>>>>Zgadza się, ale robi się coś czego robić się nie powinno. Nie tak tych chorych trzeba leczyć.
>>>Każdego powinno się doprowadzać do zdrowia, a jeśli się nie da, to choć zmniejszać cierpienie.
>>Zgadza się, ale czy to jest wyjście z tej sytuacji?
>A co w niej szczególnego?
Promowanie wynaturzeń?

Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>>>Jeśli kobieta uważa się za mężczyznę, a mężczyzna za kobietę to mamy do czynienia z zaburzeniami umysłowymi, to trzeba leczyć, zamiast chorych okaleczać.
>>>>>>Jeśli za chorobę uznać stan organizmu wywołujący cierpienie i jeśli okaleczenie może sprawiać ulgę, to niektóre przypadki okaleczania działają terapeutycznie.
>>>>>Zgadza się, ale robi się coś czego robić się nie powinno. Nie tak tych chorych trzeba leczyć.
>>>>Każdego powinno się doprowadzać do zdrowia, a jeśli się nie da, to choć zmniejszać cierpienie.
>>>Zgadza się, ale czy to jest wyjście z tej sytuacji?
>>A co w niej szczególnego?
>Promowanie wynaturzeń?
"Promowanie wynaturzeń", pomijając okoliczność, że nawet nie wiemy czy w tym wypadku takie zjawisko ma miejsce, oraz czym konkretnie ono jest, nie stanowi dla medycyny istotnego kryterium; lekarz ma leczyć i/lub zmniejszać cierpienie.


cr
maurice_ (747 punktów)

W sporcie o przynależności do kategorii płci powinna decydować płeć chromosomalna, a nie płeć psychiczna. I po kłopocie. pl.wikiped(*)#Płeć_człowieka
kosmos.ptpk.org/index.php/Kosmos/issue/view/30
25-03-2023 16:13 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W sporcie o przynależności do kategorii płci powinna decydować płeć chromosomalna, a nie płeć psychiczna.
Nie tylko w sporcie, administracyjnie. Oczywiście jeśli administracyjnie zachodzi taka potrzeba.

cr

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365