Racjonalista - Strona głównaDo treści
Witamy :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
29-04-2023 14:36zeniu73 (6483 punktów)Witamy :)
Ocena 1 na 1
exxpress.a(*)leib-arme-und-beine-abgehackt/

Jak wynika z dotychczasowe śledztwa ( które dziwnym trafem tak jakoś ciche jest) była to kara (szaria).

Bardzo mi się to podoba. Bo nie jestem rasistą i nazistą 😀

Pozdrawiam solidarnych i sprawiedliwych tego forum.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jak wynika z dotychczasowe śledztwa ( które dziwnym trafem tak jakoś ciche jest) była to kara
>(szaria).
>Bardzo mi się to podoba.
Tolerowanie barbarzyńskich obyczajów nie opłaca nam się, bo będą się rozprzestrzeniały. Powinniśmy wysłać im sygnał: takich praktyk nie będziemy tu tolerować.

cr
Thoter (6650 punktów)

>Tolerowanie barbarzyńskich obyczajów nie opłaca nam się, bo będą się rozprzestrzeniały. >Powinniśmy wysłać im sygnał: takich praktyk nie będziemy tu tolerować.
>

Jak w nie barbarzyński sposób wysyłać te sygnały ??
30-04-2023 20:24 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Tolerowanie barbarzyńskich obyczajów nie opłaca nam się, bo będą się rozprzestrzeniały. >Powinniśmy wysłać im sygnał: takich praktyk nie będziemy tu tolerować.
>>
>Jak w nie barbarzyński sposób wysyłać te sygnały ??

Można by zaostrzyć politykę niekontrolowanego wpuszczania każdego, kto sie przy granicy Europy pojawi.
Ale to chyba dziś nazywa się rasizmem, nazizmem i kremlowska retoryką.
Thoter (6650 punktów)

>Ale to chyba dziś nazywa się rasizmem, nazizmem i kremlowska retoryką.

Co ma z tym Kreml wspólnego ??
Następny pacjent do leczenia.
30-04-2023 22:34 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)

>>Ale to chyba dziś nazywa się rasizmem, nazizmem i kremlowska retoryką.
>Co ma z tym Kreml wspólnego ??
>Następny pacjent do leczenia.
Teraz na topie są zwroty: "wina Tuska" oraz "wina Putina" a wielu osobom, mającym odmienną od obowiązującej linii opinię, płynący z prądem jak śnięte ryby oponenci przyklejają łatkę "troll Putina", więc nie ma się co dziwić "kremlowskiej retoryce", hehe.
Znając "zenia" podejrzewam - a wręcz stawiam na ironię, także nie ma się co bulwersować, Thoterze.

Przy okazji dziękuję za poszerzenie postrzegania/perspektywy.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Można by zaostrzyć politykę niekontrolowanego wpuszczania każdego, kto sie przy granicy Europy pojawi.
>Ale to chyba dziś nazywa się rasizmem, nazizmem i kremlowska retoryką.

Ludzi innych kultur przepuszcza się dla obsadzenia stanowisk prostej, ciężkiej i niskoplatnej pracy, którą Ci ludzie, wychodząc z biedy, będą tolerować a przynajmniej do czasu kiedy nie rozwiną się.

Kto będzie Ci biuro za drobne sprzątał?
Sam sobie posprzątasz?
Nikt z Zachodniej kultury za te pieniądze nawet palcem nie kiwnie.

A że wśród tłumu najemnych robili objawiają się także młode byczki, które nie dadzą się kontrolować i jednocześnie będą działać wg programu odmiennej kultury to co poradzisz?

Coś za coś.

Matka będzie Ci biuro sprzątać a niestabilny syn w szoku kulturowym będzie Ci groził na mieście nożem. Plusy i minusy.

Przedsiębiorcy potrzebują tych roboli więc żadna polityka ich na granicy nie zatrzyma.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nikt z Zachodniej kultury za te pieniądze nawet palcem nie kiwnie.
>

Hamerlik rozumiesz co to jest kultura, czy masz kolejną swoją definicję ??

www.bpb.de(*)ctness-politische-korrektheit/

Przy założeniu ścisłego związku między językiem, myśleniem, a tym samym działaniem, powstały przepisy językowe, które z jednej strony zabraniają używania pewnych wyrażeń, a z drugiej strony (ponieważ rzeczy trzeba nazywać) proponują lub nakazują nową , "bardziej wrażliwa" terminologia. Zmiana języka ma na celu zmianę świadomości, a najlepiej także zmianę kulturową, z dala od krytykowanej dyskryminacji. Hasło polityczne poprawność polityczna (w skrócie PC ) pierwotnie pochodziło z krajów anglosaskich, ale obecnie jest powszechnie używane jako przymiotnik politycznie poprawny i jest również używane w języku niemieckim z poprawnością polityczną lub przetłumaczone jako politycznie poprawne . W Niemczech wyrażenie to zostało wprowadzone na początku lat 90. XX wieku w artykułach prasowych opisujących amerykańską debatę na temat PC i jej wpływ na sztukę, politykę i społeczeństwo: na przykład w 1993 r. tygodnik "ZEIT" omawiał w dwóch kolejnych numerach, czy podobne zjawiska istniał w Niemczech, co można zaobserwować w USA.
Niemieckim przykładem "łańcuchów eufemizmów" są trudne do wychowania dzieci , które w oficjalnych kontekstach stają się dziećmi z zaburzeniami zachowania , następnie dziećmi z problemami behawioralnymi i wreszcie dziećmi z oryginalnym zachowaniem . Zachowanie dzieci początkowo wydaje się być sklasyfikowane jako jednoznacznie negatywne, potem jest już tylko "rzucające się w oczy" (nie wiadomo w jakim kierunku), a w końcu "behawioralnie oryginalne" ma nawet konotacje pozytywne.
Czy regulacje językowe mają tak bezpośredni wpływ na ludzkie procesy myślowe i wyobrażone światy, jak opisuje to George Orwell w swojej powieści "Rok 1984" - tam ludzie z przepisanymi słowami również przyjmują przepisaną treść - pozostaje do dyskusji. Zawsze jednak należy zachować ostrożność tam, gdzie pewne normy językowe nie wywodzą się ze społeczności językowej, ale są określane przez "wyższe" ciała, takie jak poszczególne organizacje, stowarzyszenia lub politycy.
Język "poprawny politycznie" to trudna dziedzina, jest w niej wiele niejasności i pułapek. Granica między odpowiedzialnym używaniem języka a bezsensownymi, nietolerancyjnymi sformułowaniami jest cienka; Potrzebne są tu własne umiejętności językowe: W zasadzie powinniśmy sprawdzić, w jaki sposób używamy języka i gdzie możemy skrzywdzić ludzi językiem


Jesteś przykładem tego, że propaganda wpływa na ludzkie procesy myślowe i wyobrażone światy.
Zostałeś już w dzieciństwie ukierunkowany, jak każdy Polak, na mięso armatnie.
Powodem Twoich problemów jest nałożenie się emocji, które zassałeś z bajek na państwowe indoktrynacje. Stałeś się dobrym żołnierzem. Sam nie chcesz mordować ale popierasz mordowanie przez innych. Zostałeś wytresowany a nic nauczony. Jesteś używany i tego nie rozumiesz. Kolejny problem, cierpisz z powodu braku osoby, która by Ciebie chwaliła i nagradzała. Byłbyś awansowany i z satysfakcją podchodził do życia. Przypnij sobie na piersi dwa amerykańskie wojskowe medale i zobaczymy po miesiącu, czy zacznie z Ciebie emanować wyższa zachodnia kultura. Jak to nic nie pomoże, to dołączymy jeszcze eksperyment z generalskimi pagonami.
Jak już załapiesz wojskowy dryl, pomyślimy jak dla generała Hamerlika stworzyć wojsko i to z orkiestrą.
Będziesz swoim wojskiem wprowadzał w świat swoje ideologie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś przykładem tego, że propaganda wpływa na ludzkie procesy myślowe i wyobrażone światy.

Propaganda kłamie a to znaczy, że twórcy przekazu nie wierzą sami w to co głoszą ale głoszą to po to, żeby ukształtować określone przekonanie u innych.

Ty zdaje się nie odróżniasz zachodniej wiary od zachodniej propagandy, nie wyczuwasz gdzie przebiega granica pomiędzy tym w co ludzie na Zachodzie wierzą a w co nie wierzą.

Co nie dziwi, bo jesteś człowiekiem Wschodu i dla Ciebie wszystko co pochodzi z Zachodu jest kłamstwem.

Tak jednak nie jest.

Wielu ludzi na Zachodzie wyraża swoje prawdziwe przekonania wychodzące z głębi ich duszy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-05-2023 13:33 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)

>Tolerowanie barbarzyńskich obyczajów nie opłaca nam się, bo będą się rozprzestrzeniały. Powinniśmy wysłać im sygnał: takich praktyk nie będziemy tu tolerować.
>
cr


Powinniśmy malować więcej kolorowych serc i tęcz. Po każdym akcie terroru. Przecież miłość do bliźniego to jest jedyna droga do pokoju. To religia pokoju zsyła nam te dobrodziejstwa. Kiedyś była jasna odpowiedz na takie akty dla tego biegali za owcami po pustyni , tam jest ich miejsce.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powinniśmy malować więcej kolorowych serc i tęcz.

Bo za tęcza przecież kryje się prowokacja do ataku z maczetą w amoku.

Niektórzy ludzie wykorzystają każdą okazję, żeby chodzić po ulicy z bronią półautomatyczną w gotowości do obrony "wyższego" porządku społecznego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Tolerowanie barbarzyńskich obyczajów nie opłaca nam się, bo będą się rozprzestrzeniały. Powinniśmy wysłać im sygnał: takich praktyk nie będziemy tu tolerować.
>Powinniśmy malować więcej kolorowych serc i tęcz. Po każdym akcie terroru. Przecież miłość do bliźniego to jest jedyna droga do pokoju.
Ale tu nie o pokój mi chodziło, tylko o zachowanie praworządności opartej na nam bliższej etyce.

cr
11-05-2023 19:23 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)

>Tolerowanie barbarzyńskich obyczajów nie opłaca nam się, bo będą się rozprzestrzeniały. Powinniśmy wysłać im sygnał: takich praktyk nie będziemy tu tolerować.
>
cr

W samych Niemczech ponad polowa przestępstw jest popełniana przez ludzi pochodzących z środowisk migracyjnych.A liczba napaści i gwałtów na kobietach to wzrost 102%.
I znowu pewnie odezwa się obrońcy praw człowieka. Ale muszę to powiedzieć.
To oczywiście ze nie wierna kobieta innego wyznania jak głosi ich religia jest niczym .Pewnie nie ma tutaj nic wspólnego.Nasza naiwność w ich dobre cechy i zamiary doprowadzi nas tam gdzie Sobieskiego.Z mieczem pod Wiedeń.
pio998 (124 punktów)
plsikorka (9 punktów)
>exxpress.a(*)leib-arme-und-beine-abgehackt/
>Jak wynika z dotychczasowe śledztwa ( które dziwnym trafem tak jakoś ciche jest) była to kara
>(szaria).
>Bardzo mi się to podoba. Bo nie jestem rasistą i nazistą 😀
>Pozdrawiam solidarnych i sprawiedliwych tego forum.
plsikorka (9 punktów)
>exxpress.a(*)leib-arme-und-beine-abgehackt/
>Jak wynika z dotychczasowe śledztwa ( które dziwnym trafem tak jakoś ciche jest) była to kara
>(szaria).
>Bardzo mi się to podoba. Bo nie jestem rasistą i nazistą 😀
>Pozdrawiam solidarnych i sprawiedliwych tego forum.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>exxpress.a(*)leib-arme-und-beine-abgehackt/
>Jak wynika z dotychczasowe śledztwa ( które dziwnym trafem tak jakoś ciche jest) była to kara
>(szaria).
>Bardzo mi się to podoba. Bo nie jestem rasistą i nazistą 😀
>Pozdrawiam solidarnych i sprawiedliwych tego forum.

Zeniu,

Skąd masz informacje, że ten mord jest wymierzeniem kary w ramach jakiejś wersji szariatu?

Proponuję zweryfikować źródło, bo podawane przez tą strone informacje są ze sobą sprzeczne - karę za wykroczenie przeciwo prawu muzułmańskiemu wymierza.... handlarz narkotyków? Jutro prostytutki zaczną wymierzać kary za cudzołóstwo a ateiści za niewierność?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)
>>exxpress.a(*)leib-arme-und-beine-abgehackt/
>>Jak wynika z dotychczasowe śledztwa ( które dziwnym trafem tak jakoś ciche jest) była to kara
>>(szaria).
>>Bardzo mi się to podoba. Bo nie jestem rasistą i nazistą 😀
>>Pozdrawiam solidarnych i sprawiedliwych tego forum.
>Zeniu,
>Skąd masz informacje, że ten mord jest wymierzeniem kary w ramach jakiejś wersji szariatu?
>Proponuję zweryfikować źródło, bo podawane przez tą strone informacje są ze sobą sprzeczne - karę za wykroczenie przeciwo prawu muzułmańskiemu wymierza.... handlarz narkotyków? Jutro prostytutki zaczną wymierzać kary za cudzołóstwo a ateiści za niewierność?
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro
>

No coz. Informacji na ten temat troche trudno znalezc bo media nie kolportuja takich wydarzen jak na przyklad protestow antycovidowych czy innych wykroczen ze strony nazistow, rasistow czy innych wrogow demokracji.

Policja mowi o tzw karze hadd. Wymierzonej na zasadzie linczu (tak jak demokratyczny mob wymmierzylby kare np. pedofilowi).

W przypadku mojego watku nie ma znaczenia czy byla to "legalna" kara hadd wyierzona przez muzulmankiego sedziego czy lincz. Znaczenie ma to, ze nasi goscie przywoza ze soba nie tylko siebie i rodzine ale rowniez swoja mentalnosc, moralnosc oraz (co wazniejsze) przekonanie wyzszosci swojej religii/systemu politycznego (co w islamie jest jednym i tym samym) nad system gospodarza.

Btw. wczoraj byl dzien wolnych mediow. Media plakaly, ze sa coraz czesciej atakowane.
Ale nie mialy na mysli Juliana Assange, ktory w najwiekszej demokracji swiata siedzi w w wiezieniu za ujawnienie zbrodni na ludzkosci (popelnionej przez najbardziej humanitarny i humanistyczny system polityczny na swiecie), tylko na przyklad niemile traktowanie przy szkalowaniu tzw. demontracji antycovidowych
05-05-2023 00:19 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>exxpress.a(*)leib-arme-und-beine-abgehackt/
>>>Jak wynika z dotychczasowe śledztwa ( które dziwnym trafem tak jakoś ciche jest) była to kara
>>>(szaria).
>>>Bardzo mi się to podoba. Bo nie jestem rasistą i nazistą 😀
>>>Pozdrawiam solidarnych i sprawiedliwych tego forum.
>>Zeniu,
>>Skąd masz informacje, że ten mord jest wymierzeniem kary w ramach jakiejś wersji szariatu?
>>Proponuję zweryfikować źródło, bo podawane przez tą strone informacje są ze sobą sprzeczne - karę za wykroczenie przeciwo prawu muzułmańskiemu wymierza.... handlarz narkotyków? Jutro prostytutki zaczną wymierzać kary za cudzołóstwo a ateiści za niewierność?
>>Pozdrawiam
>>Paolo Monstro
>>
>No coz. Informacji na ten temat troche trudno znalezc bo media nie kolportuja takich wydarzen jak na przyklad protestow antycovidowych czy innych wykroczen ze strony nazistow, rasistow czy innych wrogow demokracji.
>Policja mowi o tzw karze hadd. Wymierzonej na zasadzie linczu (tak jak demokratyczny mob wymmierzylby kare np. pedofilowi).
>W przypadku mojego watku nie ma znaczenia czy byla to "legalna" kara hadd wyierzona przez muzulmankiego sedziego czy lincz. Znaczenie ma to, ze nasi goscie przywoza ze soba nie tylko siebie i rodzine ale rowniez swoja mentalnosc, moralnosc oraz (co wazniejsze) przekonanie wyzszosci swojej religii/systemu politycznego (co w islamie jest jednym i tym samym) nad system gospodarza.

Problem w tym, że podanie przykładu faceta, który w kraju swojego pochodzenia byłby znacznie bardziej egzotyczny niż w Austrii i jeszcze bardziej potępiany nie nadaje się w żadnym stopniu na generalizację na obyczaje i mentalność społeczeństwa, z którego pochodzi. Nie sądzisz?

Co więcej - Islam jest jak Katolicyzm, traktowanie tej religii czy ideologii jako jednolitej masy jest niezgodne z rzeczywistością (dodatkowo Islam posiada wiele, czasem mocno zwalczających się odłamów). Masz Kaję Godek, PiS, polski episkopat uważający, że prawa świeckie muszą podporządkować się prawom boskim i masz Katolicyzm we Francji czy w Niemczech, który zajmuje się znacznie bardziej śpiewaniem piosenek o bogach i postaciach nadprzyrodzonych oraz pomaganiem biednym ludziom.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)

>Problem w tym, że podanie przykładu faceta, który w kraju swojego pochodzenia byłby znacznie bardziej egzotyczny niż w Austrii i jeszcze bardziej potępiany nie nadaje się w żadnym stopniu na generalizację na obyczaje i mentalność społeczeństwa, z którego pochodzi. Nie sądzisz?

To jest genialne zdanie

Facet urodzony i wychowany w islamie jest bardziej egzotyczny w kraju pochodzenia niz w nieislamskiej Austrii.
A kara hadd jest bardziej potepiana w kraju jej pochodzenia niz w nieislamskiej Austrii

Zastanawiales sie nad startem kariery politycznej?

Czyli jest jak zwykle: nic sie nie stalo a kazdy, kto stawia pytania jest rasista.
Normalka ludzie. Ne gapcie sie, idzcie dalej

www1.wdr.d(*)studio-messer-attacke-100.html

Syryjczyk w silowni ranil nozem cztery osoby. Najprawdopodniej zabil rowniez jedna osobe 09.04.23
Tez jest bardzej egzotyczny w Syrii niz w Düsseldorfie?

www.tagess(*)hen-an-schule-ein-9759359.html

Typ znozowal dwie dziewczynki w szkole ewangelickiej. Typ pochodzi z mocno wierzacej islamskiej rodziny.
Tez jest bardziej egzotyczny w islamkiej Turcji niz w berlinskim Neukölln?

www.markts(*)tete-nach-messerattacke_a91390

Erytryjczyk (karany za gwalt) zanozowal jedna dziewczynke na smierc a druga ciezko ranil

Tez jest bardziej egzotyczny w Erytrei niz w niemieckim Illerkirchberg?

www.ndr.de(*)-bekannt,messerangriff342.html

Facio z Gazy zanozowal dwoch gosci. Tez jest bardziej egzotyczny w Gazie niz w Hamburgu?

Slyszales o tym, ze w Niemczech coraz czeciej atakowana jest straz pozarna i karetki przez gosci z bliskiego wschodu? To tez jest bardziej egzotyczne w krajach pochodzenia tych gosci niz w Niemczech?
05-05-2023 15:42 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Problem w tym, że podanie przykładu faceta, który w kraju swojego pochodzenia byłby znacznie bardziej egzotyczny niż w Austrii i jeszcze bardziej potępiany nie nadaje się w żadnym stopniu na generalizację na obyczaje i mentalność społeczeństwa, z którego pochodzi. Nie sądzisz?
>To jest genialne zdanie
>Facet urodzony i wychowany w islamie jest bardziej egzotyczny w kraju pochodzenia niz w nieislamskiej Austrii.
>A kara hadd jest bardziej potepiana w kraju jej pochodzenia niz w nieislamskiej Austrii

Facet, który handluje narkotykami, a nawet alkoholem jest znacznie bardziej egzotyczny w krajach islamskich niż w Austrii czy w Niemczech.

Możesz z tym polemizować, ale myślę, że wycieczka do takiego kraju połączona z poszukiwaniami monopolowego czy coffee shopu powinna mocno rozjaśnić sprawę?

>Zastanawiales sie nad startem kariery politycznej?
Zeniu - nie bronię nikogo w tej dyskusji, trudno mi jednak zaakceptować tezę, że generalizacja handlarza narkotyków na całe społeczeństwo Algierii czy Syrii ma większy sens. Generalizacja zachowania jakiegokolwiek człowieka na całe społeczeństwo, z którego pochodzi ma znikome szanse na dobry opis tego społeczeństwa, tym bardziej generalizowanie człowieka, który jest skrajnie niepasujący do tego społeczeństwa. Właśnie dlatego nie nadaję się na polityka, bo o tym wiem i to mnie mierzi.


>Czyli jest jak zwykle: nic sie nie stalo a kazdy, kto stawia pytania jest rasista.
Nie nazywam nikogo rasistą, nie przeszkadzają mi dowolne pytania, które nie są paradoksem logicznym. Niepotrzebnie wtrącasz tutaj ten argument.

>Normalka ludzie. Ne gapcie sie, idzcie dalej
>www1.wdr.d(*)studio-messer-attacke-100.html
>Syryjczyk w silowni ranil nozem cztery osoby. Najprawdopodniej zabil rowniez jedna osobe 09.04.23
>Tez jest bardzej egzotyczny w Syrii niz w Düsseldorfie?
>www.tagess(*)hen-an-schule-ein-9759359.html
>Typ znozowal dwie dziewczynki w szkole ewangelickiej. Typ pochodzi z mocno wierzacej islamskiej rodziny.
>Tez jest bardziej egzotyczny w islamkiej Turcji niz w berlinskim Neukölln?
>www.markts(*)tete-nach-messerattacke_a91390
>Erytryjczyk (karany za gwalt) zanozowal jedna dziewczynke na smierc a druga ciezko ranil
>Tez jest bardziej egzotyczny w Erytrei niz w niemieckim Illerkirchberg?
>www.ndr.de(*)-bekannt,messerangriff342.html
>Facio z Gazy zanozowal dwoch gosci. Tez jest bardziej egzotyczny w Gazie niz w Hamburgu?
>Slyszales o tym, ze w Niemczech coraz czeciej atakowana jest straz pozarna i karetki przez gosci z bliskiego wschodu? To tez jest bardziej egzotyczne w krajach pochodzenia tych gosci niz w Niemczech?

Zeniu, myślę, że szukasz prostej odpowiedzi na bardzo skomplikowany temat. Obawiam się, że Twoja trywialna odpowiedź 'islam powoduje gwałty i morderstwa' nie dorpowadzi Cię do zrozumienia, nawet w najmniejszym stopniu, tego tematu.

Wiele krajów Europy Zachodniej, w szczególności Francja, która lokowała przez lata imigrantów w gettach ma problem z imigracją i ich integracją ze społeczeństwem. Problem ten wynika również z faktu, że zarówno społeczeństwo lokalne żywi niechęć do tych imigrantów jak i z faktu, że 2gie czy 3cie pokolenie tych imigrantów zaczyna żywić niechęć do autochtonów. To jest jeden z komponentów problemu, o którym piszesz.

Drugim komponentem są imigranci z czasów eksodusu uchodźców z Iraku (rozwalanego m.in przez Polskę) z Syrii oraz 'arabskiej wojny' sponsorowanej przez kraje zachodnie, którzy często pochodzą z krajów, w których przemoc jest codziennością.

Trzecim komponentem jest religia.
Nie mieszałbym do morderstw, gwałtów i narkotyków z Islamem. Jeśli społeczeństwa krajów Islamu cechowałyby się większą skłonnością do gwałtów, morderstw, rozbojów czy handlu narkotykami to liczność tych przestępstw byłaby w tych krajach znacznie wyższa niż na przykład w Niemczech czy w Polsce a jest dokładnie odwrotnie.
Niektóre kraje Europy Zachodniej mają, wg mnie, problem z Islamem, podobny jak Polska z Katolikami. Biedna, bardzo mocno religijna masa ludzi z pastwisk Maroka czy Algierii oczekuje, że religia będzie dominowała nad prawem świeckim, podobnie jak w Polsce reprezentaci Katolicyzmu jak Kaja Godek czy KK narzucają społeczeństwu elementy własnej wiary i swoje 'prawdy'. Ta masa ludzi nie ma jednak wiele wspólnego z imigracją z lat 2015+. Są to często obywatele tych państw lub nawet dzieci imigrantów. Ludzie, którzy mogą głosować. Są to też ludzie bardzo zróżnicowani i na poziomie całej społeczności wygrywają pomysły racjonalne, czego dobrym przykładem jest burmistrz Rotterdamu, imigrant z Maroka, który w wystąpieniu do społęczności islamskiej powiedział mniej więcej tak:
Cytat:
"jak się Wam tutaj nie podoba i chcecie państwa, w którym rządzi religia, to się pakujcie i wypie...cie do Maroka"


Niezmienia to faktu, że są dzielnice w dużych, francuskich miastach, w których w stronę straży pożarnej lecą pralki.

Nie mam czasu ani dostatecznej ilości informacji, by rozwikłać te wszystkie wątki, ale mam dostatecznie dużo wiedzy, by zauważyć, że Twoje wnioski są błędne.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)

>Facet, który handluje narkotykami, a nawet alkoholem jest znacznie bardziej egzotyczny w krajach islamskich niż w Austrii czy w Niemczech.

Zupełnie tak samo jak facet odcinający kończyny innemu facetowi w publicznym miejscu w kraju chrześcijańskim.

>>Zastanawiales sie nad startem kariery politycznej?
>Zeniu - nie bronię nikogo w tej dyskusji, trudno mi jednak zaakceptować tezę, że generalizacja handlarza narkotyków na całe społeczeństwo Algierii czy Syrii ma większy sens. Generalizacja zachowania jakiegokolwiek człowieka na całe społeczeństwo, z którego pochodzi ma znikome szanse na dobry opis tego społeczeństwa, tym bardziej generalizowanie człowieka, który jest skrajnie niepasujący do tego społeczeństwa. Właśnie dlatego nie nadaję się na polityka, bo o tym wiem i to mnie mierzi.

Odcinanie kończyn nie kończy się na tym przykładzie. Parę tygodni temu facet zabił dwóch przypadkowych ludzi, odciął jednemu ramię i wrzucił na balkon kobiecie.

Oczywiście można udawać, że odcinanie kończyn to nic wielkiego i rdzenni mieszkańcy Austrii i Niemiec robią to równie często jak goście ze Wschodu.

>Zeniu, myślę, że szukasz prostej odpowiedzi na bardzo skomplikowany temat.

Żeby szukać odpowiedzi trzeba najpierw postawić pytanie. Jak na razie sama próba postawienia takiego pytania jest traktowana okrzykami raisista, nazista.

>Obawiam się, że Twoja trywialna odpowiedź 'islam powoduje gwałty i morderstwa' nie dorpowadzi Cię do zrozumienia, nawet w najmniejszym stopniu, tego tematu.

Nigdzie nie napisałem, że Islam powoduje gwałty i morderstwa.
Jak na razie ustanawia mnie korelacja pomiędzy islamem a wzmożonymi atakami nożowników i maczeciaków.

>Wiele krajów Europy Zachodniej, w szczególności Francja, która lokowała przez lata imigrantów w gettach ma problem z imigracją i ich integracją ze społeczeństwem. Problem ten wynika również z faktu, że zarówno społeczeństwo lokalne żywi niechęć do tych imigrantów jak i z faktu, że 2gie czy 3cie pokolenie tych imigrantów zaczyna żywić niechęć do autochtonów. To jest jeden z komponentów problemu, o którym piszesz.
>Drugim komponentem są imigranci z czasów eksodusu uchodźców z Iraku (rozwalanego m.in przez Polskę) z Syrii oraz 'arabskiej wojny' sponsorowanej przez kraje zachodnie, którzy często pochodzą z krajów, w których przemoc jest codziennością.
>Trzecim komponentem jest religia.
>Nie mieszałbym do morderstw, gwałtów i narkotyków z Islamem. Jeśli społeczeństwa krajów Islamu cechowałyby się większą skłonnością do gwałtów, morderstw, rozbojów czy handlu narkotykami to liczność tych przestępstw byłaby w tych krajach znacznie wyższa niż na przykład w Niemczech czy w Polsce a jest dokładnie odwrotnie.
>Niektóre kraje Europy Zachodniej mają, wg mnie, problem z Islamem, podobny jak Polska z Katolikami. Biedna, bardzo mocno religijna masa ludzi z pastwisk Maroka czy Algierii oczekuje, że religia będzie dominowała nad prawem świeckim, podobnie jak w Polsce reprezentaci Katolicyzmu jak Kaja Godek czy KK narzucają społeczeństwu elementy własnej wiary i swoje 'prawdy'. Ta masa ludzi nie ma jednak wiele wspólnego z imigracją z lat 2015+. Są to często obywatele tych państw lub nawet dzieci imigrantów. Ludzie, którzy mogą głosować. Są to też ludzie bardzo zróżnicowani i na poziomie całej społeczności wygrywają pomysły racjonalne, czego dobrym przykładem jest burmistrz Rotterdamu, imigrant z Maroka, który w wystąpieniu do społęczności islamskiej powiedział mniej więcej tak:
> Cytat:
"jak się Wam tutaj nie podoba i chcecie państwa, w którym rządzi religia, to się pakujcie i wypie...cie do Maroka"

>Niezmienia to faktu, że są dzielnice w dużych, francuskich miastach, w których w stronę straży pożarnej lecą pralki.
>Nie mam czasu ani dostatecznej ilości informacji, by rozwikłać te wszystkie wątki, ale mam dostatecznie dużo wiedzy, by zauważyć, że Twoje wnioski są błędne.

Oczywiście, że można udawać, że nie widzi się słonia. Można twierdzić, że problemu nie ma a temu, który pyta, czy jednak ten problem istnieje , można odpowiedzieć, że nie rozumie nic i jest w błędzie.

Można udawać ale później nie można się dziwić, że skrajna prawica wzrasta w siłę.
Można udawać i powtórzyć Wiedeń lat 20 i 30. Czemu nie. Historia lubi się powtarzać.
06-05-2023 00:28 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Facet, który handluje narkotykami, a nawet alkoholem jest znacznie bardziej egzotyczny w krajach islamskich niż w Austrii czy w Niemczech.
>Zupełnie tak samo jak facet odcinający kończyny innemu facetowi w publicznym miejscu w kraju chrześcijańskim.
Podążmy tym tematem - co chcesz wykazać? Na jakie pytanie próbujesz znaleźć odpowiedź?
Odnalazłeś przykład jakiś porachunków narkotykowych, w których obcieli facetowi ręce, mamy teraz rozstrzygać czy polscy gangsterzy są bardziej łagodni czy stosują inne metody? Założmy, że masz rację, że polscy gansterzy albo ogólnie 'chrześcijańscy' gangsterzy np w Kongo, Kolumbii czy Nikaragui stosują zwykłe utopienie, czy strzał w głowę. I co z tego wynika? Że lepiej być gangsterem w kraju chrześcijańskim, bo nie zgniniesz przez odciecie ręki i wykrwawienie, tylko przez utopienie z betonowym wiadrem na nogach?
Określ proszę co obrazuje Twój przykład wg Ciebie?

>>Zeniu, myślę, że szukasz prostej odpowiedzi na bardzo skomplikowany temat.
>Żeby szukać odpowiedzi trzeba najpierw postawić pytanie. Jak na razie sama próba postawienia takiego pytania jest traktowana okrzykami raisista, nazista.
To zadaj to pytanie.

>>Obawiam się, że Twoja trywialna odpowiedź 'islam powoduje gwałty i morderstwa' nie dorpowadzi Cię do zrozumienia, nawet w najmniejszym stopniu, tego tematu.
>Nigdzie nie napisałem, że Islam powoduje gwałty i morderstwa.
>Jak na razie ustanawia mnie korelacja pomiędzy islamem a wzmożonymi atakami nożowników i maczeciaków.
OK, rozmawiamy zatem o korelacji.
Do Twoich statystyk dorzuć więc choćby ludobójstwo w chrześcijańskiej Rwandzie (niektóre dane mówią o 1mln wyrżniętych głównie maczetami Tutsi). Dorzuć masarkę na Bałkanach, gdzie główną ofiarą chrześcijańskich Serbów stali się .... muzułmańscy Boszniacy (też kilkaset tysięcy trupów, zgwałconych kobiet, wyrżniętych dzieciaków).

Ile wynosi po dodaniu tych danych korelacja tych 2 zmiennych losowych?

Zastanówmy się co ta wartość oznacza. Co korelacja mówi o związku przyczyno-skutkowym pomiędzy byciem wyznawcą danej religii a tendencjach do zażynania innych ludzi.
Otóż nie mówi NIC. Możesz zgromadzić na tym forum kolejne tysiące przykładów a i tak nie wykażesz niczego w relacji przyczynowo-skutkowej, bo korelacja do tego NIE SŁUŻY. Idziesz błędną drogą i przyspiesznie nic nie zmieni.

Nie jestem psychologiem, ale jeśli interesowałyby mnie tendencje do brutalnych mordów, szukałbym głównie w dzieciństwie, w psychice sprawcy. W dostępności środków zabijania itd .. Nie zaczynałbym od analizy paszportu sprawcy czy wyznawanej religii.
Bez głębszych badań przeczywam bowiem, że przytłaczająca większość muzułamanów czy chrześcijan nie marzy o wypatroszeniu nikogo. Upatrywanie w religii jakiegoś istotnego powodu do brutalnych mordów jest, wg mnie, ślepym zaułkiem.

>Oczywiście, że można udawać, że nie widzi się słonia. Można twierdzić, że problemu nie ma a temu, który pyta, czy jednak ten problem istnieje , można odpowiedzieć, że nie rozumie nic i jest w błędzie.
>Można udawać ale później nie można się dziwić, że skrajna prawica wzrasta w siłę.
>Można udawać i powtórzyć Wiedeń lat 20 i 30. Czemu nie. Historia lubi się powtarzać.

Nie wiem jak zapobiec powrotowi do prześladowań za wyznawaną religię/brak religii tudzież za posiadany paszport. Jak zapobiec Wiedniowi z lat 30ch? Wszak nie słynący z brutalnych mordów Żydzi również byli posądzani nawet po II wojnie światowej o zabijanie dzieci i robienie z nich macy ...
Przeczuwam jednak, że ukierunkowanie opinii publicznej na naiwny i najprawdopodobniej skrajnie błędny wniosek, że jakaś religia powoduje brutalne mordy nie jest sposobem na zapobieżenie, ale raczej na przyspieszenie prześladowań.
Jesteś inżynierem? i wiesz, że korelacja nie ma nic wspólnego ze związkami przyczynowo skutkowymi, jednak wielu ludzi o tym nie wie - publikacja takich statystyk może spowodować nieuzasadnione prześladowania.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)

>Podążmy tym tematem - co chcesz wykazać?

Absolutnie nic. Nie ma problemu. nie widzę żadnego.

Wszystko jest w porządku bo kiedyś w Serbii zabijali Muzułmanów.

www.focus.(*)fluechtlinge_id_190188361.html

Ciekawa statystyka. No ale przecież nie ma problemu.
Ludzie, idźcie dalej. Nic się nie stało. A jeśli ktoś twierdzi co innego to nic nie rozumie a tak w ogóle to w Rwandzie biją Murzynów.
08-05-2023 01:32 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Podążmy tym tematem - co chcesz wykazać?
>Absolutnie nic. Nie ma problemu. nie widzę żadnego.
>Wszystko jest w porządku bo kiedyś w Serbii zabijali Muzułmanów.
>www.focus.(*)fluechtlinge_id_190188361.html
>Ciekawa statystyka. No ale przecież nie ma problemu.
>Ludzie, idźcie dalej. Nic się nie stało. A jeśli ktoś twierdzi co innego to nic nie rozumie a tak w ogóle to w Rwandzie biją Murzynów.
Zeniu,
Kto twierdzi, że nie ma problemu, gdy uchodźca zamorduje dziewczynkę?

Odpowiadałem na temat, który opisywałeś wcześniej:
Cytat:
Jak na razie zastanawia mnie korelacja pomiędzy islamem a wzmożonymi atakami nożowników i maczeciaków.

Wyliczona przez Ciebie korelacja, obejmowała bardzo nieliczne, wybiórcze dane z całego zbioru facetów biegających z maczetami i mordującymi ludzi. Chrześcijanie biegający z maczetą po Rwandzie byli dokładnie w tym temacie a nie jako usprawiedliwienie mordu w Niemczech. Pomagam Ci w obliczeniach i wyciąganiu wniosków jednym słowem. Teraz możesz spokojnie sam wyliczyć, że religia nie stanowi czynnika, który determinuje popełnianie okrutnych mordów.

W artykule, który przytaczasz jako argument jest zresztą ciekawa analiza statystyk, która potwierdza to co Ci pisałem:
Pokazuje, że zdecydowana większość uchodźców nie powoduje problemów. Pokazuje, że religia (w grupach o największej przestępczości są zarówno kraje z dominującą relgią chrześcijańską - Serbia, Gruzja i Mołdawia oraz islamską) nie wygląda na czynnik determinujący (co zaprzecza Twojej teorii o jakiejś korelacji z Islamem). Ponadto autor sam zauważa nonsens porównywania statystyk.

Rozumiem, że zamykamy temat korelacji z relgią i statystyk?

Jeśli chodzi o kolejny temat, który wprowadzasz do dyskusji - czyli ocena gwałtów i mordów dokonywanych przez uchodźców lub imigrantów w ogólności - to zgadzam się z Tobą - jest to oczywiście problem, jak każdy gwałt czy mord.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)
Na sam początek trzeba zdefiniować pojęcia.
Katolicyzm to religia a islam to system religijno-socjalno-moralno-polityczny. Islamu nie możesz postrzegać tylko i wyłącznie jako religii.

Jeśli widzę korelację pomiędzy znikomym procentem muzułmanów w Niemczech a ich dwukrotnie większym procentem w procederach kryminalnych to albo mogę powtarzać mantrę, że nic się nie stało i to nie ich system religijno-polityczny popycha ich do popełniania tych czynów albo mogę zastanowić się nad sposobem ochrony ewentualnych ofiar.

Słyszałeś o katoliku ( może być dealerem) latającym z maczetą i krzyczącym "jahwe jest wielki"? Słyszałeś o ewangeliku (może być alfonsem) który odciął przypadkowemu przechodniowi kończyny?
Słyszałeś o buddyście, który zadźgał nożem pasażera pociągu?

A słyszałeś o muzułmanie, który popełnił czyny opisane powyżej?

Czemu nie słyszałeś o katoliku, ewangeliku i buddyście a o muzułmanie tak? Przypadek? Spisek?

Dlatego, że muzułmanie częściej latają z maczetami i nożami to niestety ich bracia w wierze musieliby być lepiej kontrolowani przed przyjęciem w zachodnie, niewierzące ramiona.
Thoter (6650 punktów)

>Czemu nie słyszałeś o katoliku, ewangeliku i buddyście a o muzułmanie tak?

Na to jest prosta odpowiedź, MUZUŁMANIE MAJĄ ROPĘ.
Każdy na tym świecie, kto ma wartościowe surowce, ma niespotykane gdzie indziej problemy.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Na sam początek trzeba zdefiniować pojęcia.
>Katolicyzm to religia a islam to system religijno-socjalno-moralno-polityczny. Islamu nie możesz postrzegać tylko i wyłącznie jako religii.

Islam to religia podobnie jak Katolicyzm. Obydwie religie mogą być podstawą systemu politycznego - patrz Watykan, Hiszpania za czasów Franco, Chorwacja za czasów Ustaszy, czy Portugalia za czasów Salazara.
Jeśli chcesz dyskutować o religiach i systemach politycznych na nich opartych, czy partiach politycznych na nich bazujących - to jest to kolejny wątek w i tak już dostatecznie skomplikowanym temacie. Niepotrzebnie tak to komplikujesz. Obawiam się, że do niczego w ten sposób nie dojdziesz.

>Jeśli widzę korelację pomiędzy znikomym procentem muzułmanów w Niemczech a ich dwukrotnie większym procentem w procederach kryminalnych to albo mogę powtarzać mantrę, że nic się nie stało i to nie ich system religijno-polityczny popycha ich do popełniania tych czynów albo mogę zastanowić się nad sposobem ochrony ewentualnych ofiar.
Zeniu, myslałem, że ten wątek już zamknęliśmy?
Przytoczyłeś artykuł, jako argument w dyskusji, ale go chyba nie przeczytałeś? Gdybyś go przeczytał, to byś zauważył, że sam autor tłumaczy dlaczego te statystyki o niczym nie mówią (pomijając fakt, że statystyki z definicji nie ukazują związków przyczynowo-skutkowych). Populacja imigrantów ma dystrybucję ludzi w wieku 20-30 lat,jest zdesperowana (nie ma nic do stracenia i ma problemy finansowe) i jest w dużej części męska. Populacja autochtonów jest znacznie bogatsza, ma wiele starców i trochę dzieci oraz ok 50% kobiet, które nie mają siły fizycznej ani hormonów, by dokonywać agresywnych aktów.
Porównujesz współczynnik bójek pomiędzy domem seniora a meczem polskiej ligii i wyciągasz dosyć naiwne wnioski.

Proponuję wycieczkę na mecz Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, dojdziesz do wniosku, że 30% Polaków to agresywni bojówkarze?

>Słyszałeś o katoliku ( może być dealerem) latającym z maczetą i krzyczącym "jahwe jest wielki"? Słyszałeś o ewangeliku (może być alfonsem) który odciął przypadkowemu przechodniowi kończyny?

Tak - podałem Ci przykład z Rwandy - z dokładnością, do 'jahwe' (Katolicy ani ewangelicy nie wierzą w Jahwe). Co niewiele zmienia dla ofiary, która traci głowę w wyniku ataku.

>Słyszałeś o buddyście, który zadźgał nożem pasażera pociągu?
O buddyście nie (co nie znaczy, że takich nie ma), ale o katolikach w Polsce - tak - w pociagu, w tramwaju na oczach ludzi itd ...
Proponuję przejażdzkę w pociągu z kibicami dowolnej drużyny z szalikiem drużyny przeciwnej. Nóż jest wysoce prawdopodobny, podobnie jak wyrzucenie z pociągu w trakcie jazdy.
>A słyszałeś o muzułmanie, który popełnił czyny opisane powyżej?
Też słyszałem, podobnie jak o katolikach.
>Czemu nie słyszałeś o katoliku, ewangeliku i buddyście a o muzułmanie tak? Przypadek? Spisek?
Jak Ci powyżej napisałem, SŁYSZAŁEM a nawet WIDZIAŁEM przypadkowego chłopaka wyrzuconego z pociągu i byłem na jego pogrzebie, więc obawiam się, że wytrąciłem Ci Twój koronny 'dowód' z ręki.

>Dlatego, że muzułmanie częściej latają z maczetami i nożami to niestety ich bracia w wierze musieliby być lepiej kontrolowani przed przyjęciem w zachodnie, niewierzące ramiona.
>
Biorąc pod uwagę Rwandę i Bośnię, mam wrażenie, że chrześcijanie biegają nawet częściej z maczetami. I co teraz? Atakujemy chrześcijan?

Zeniu,
wygląda na to, że jesteś emocjonalnie zaangażowany w analizęproblemu, podobnie jak kasjerka w niemieckim sklepie okradzionym przez Polaków. W tym stanie umysłu będziesz widział tylko to co chcesz zobaczyć.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)

>Zeniu,
>wygląda na to, że jesteś emocjonalnie zaangażowany w analizęproblemu, podobnie jak kasjerka w niemieckim sklepie okradzionym przez Polaków. W tym stanie umysłu będziesz widział tylko to co chcesz zobaczyć.

Wiesz, jak kolo ciebie brat zastrzelil siostre z powodu "honoru" rodziny, dwoch innych braci z tych samych powodow zampordowali siostre i zakopali ja i paru innych (przypadkowo nierdzennych) wspolobywateli nozami i maczetami zabilo,ranilo i grozilo innym to automatycznie sie zastanawiasz dlaczego akurat tak sie dzieje a nie inaczej.

Rozumiem jednak, ze dla kogos, kto takie zdarzenia zna z filmow, gazet i opowiadan problem nie istnieje i ze mozna sobie pofilozofowac i poudawac filantropa.

Na szczescie, ludzie, ktorzy do tej pory tez byli takimi filantropami powoli budza sie. Pozyjemy zobaczymy.
10-05-2023 00:59 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Zeniu,
>>wygląda na to, że jesteś emocjonalnie zaangażowany w analizęproblemu, podobnie jak kasjerka w niemieckim sklepie okradzionym przez Polaków. W tym stanie umysłu będziesz widział tylko to co chcesz zobaczyć.
>Wiesz, jak kolo ciebie brat zastrzelil siostre z powodu "honoru" rodziny, dwoch innych braci z tych samych powodow zampordowali siostre i zakopali ja i paru innych (przypadkowo nierdzennych) wspolobywateli nozami i maczetami zabilo,ranilo i grozilo innym to automatycznie sie zastanawiasz dlaczego akurat tak sie dzieje a nie inaczej.
>Rozumiem jednak, ze dla kogos, kto takie zdarzenia zna z filmow, gazet i opowiadan problem nie istnieje i ze mozna sobie pofilozofowac i poudawac filantropa.
>Na szczescie, ludzie, ktorzy do tej pory tez byli takimi filantropami powoli budza sie. Pozyjemy zobaczymy.
Nikt nie twierdzi, że problem nie istnieje, ani, że sprawcy takich przestępstw powinni liczyć na wyrozumiałość. Też miałem do czynienia w kilku krajach Europy z imigrantami i uchodźcami w szczególności i też nie marzyłem o mieszkaniu obok społeczności z Afryki Północnej a także z Polski. Byłem też świadkiem procederu zwanego 'Jumą', rozpoczętego pod koniec lat 80tych, w którym rzesze naszych rodaków okradały Niemców z wszystkiego co miało jakąkolwiek wartość. Myślę, że w 1989 czy 1990 roku 90% Polaków, których mogłeś spotkać w Niemczech, w szczególności w Berlinie Zachodnim, było tam właśnie w celu kradzieży lub innej nielegalnej działalności włączając w to rozbój.

Różnica zdań jest w sposobie rozwiązania tego problemu. Emocje i szybkie statystyki mogą Ci podpowiadać 'walkę z Islamem', 'walkę z imigrantami' jako rozwiązanie problemu, tymczasem to może problem pogłębić i będziesz miał więcej facetów z maczetami na niemieckich ulicach.
Czy to jest Twoim celem? Odnajdywanie rozwiązania, wbrew emocjonalnym pułapkom nie jest ani filozofią, ani filantropią, tylko racjonalnym myśleniem.

Jak wcześniej pisałem, problem zwiększonej przestępczości wśród uchodźców i imigrantów w ogóle, jest najprawdopodobniej znacznie bardziej złożony niż Ty to opisujesz i nie związany z religią czy krajem pochodzenia. Nie mam ani wiedzy, ani potrzebnych informacji, ani chęci do analizowania tego problemu i odnajdywania rozwiązania, jednak intuicyjnie przeczuwam, że każde rozwiązanie nie będzie ani proste ani idealne.

To wszystko. Nie neguję faktów tylko wnioski.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)

>To wszystko. Nie neguję faktów tylko wnioski.

Fakty sa takie, ze sposob traktowania kobiet, dzieci, zwierzat jest scisle zwiazany z religia, wychowaniem, oficjalnym stanowiskiem wladzy i wieloma innymi czynnikami.

Europejczycy maja calkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci zwierzat i w ogole do tematow zwiazanych z drugim czlowiekiem.

Nie ulega watpliwosci, ze muzulmanie (mezczyzni) maja ogolnie inna mentalnosc. O tej innej mentalnosci przekonuja sie regularnie np. medycy, ktorzy staja sie przedmiotami atakow ze strony muzulmanskich mezczyzn, bo osmielili sie dotknac muzulamnska kobiete.

Zeby moc rozmawiac na temat jakiegos problemu trzeba najpierw przyznac, ze problem ten jest.
Jak na razie (czego ty jestes najlepszym przykladem) problem jest histerycznie negowany.

Powoli cos sie jednak rusza. Wlasnie dzisiaj w najbardziej histerycznym kraju jesli chodzi o zatykanie uszu i zamykanie oczu po raz pierwszy od dluzszego czasu wladza zaczela przebakiwac cos o ostrzejszych kontrolach na granicy.

Jest to wynikiem tego, ze normalni (czyli nienazistowscy i nierasistowscy) obywatele zaczeli stawiac pytania i zauwazyi, ze jednak jakis tam problem istnieje.

Zobaczymy co bedzie.

Fajnie by bylo jak by Polska przyjela pareset tysiecy uciekinierow. Zeby swiatu pokazala jak trzeba te sprawe zalatwic
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powoli cos sie jednak rusza. Wlasnie dzisiaj w najbardziej histerycznym kraju jesli chodzi o zatykanie uszu i zamykanie oczu po raz pierwszy od dluzszego czasu wladza zaczela przebakiwac cos o ostrzejszych kontrolach na granicy.
>Jest to wynikiem tego, ze normalni (czyli nienazistowscy i nierasistowscy) obywatele zaczeli stawiac pytania i zauwazyi, ze jednak jakis tam problem istnieje.
>Zobaczymy co bedzie.

Chwilowa kłótnia o kasę, w której migranci ekonomiczni są używani do wywarcia nacisku. Będzie porozumienie w sprawie kasy to temat ucichnie, do następnej kłótni o kasę.

Po to było otwarcie granic, żeby je teraz zamykać?

Wyjechałeś, być może zmieniłeś obywatelstwo to teraz należy wprowadzić kontrolę na granicach, żeby Ci ktoś swoimi potrzebami bogactwa nie odebrał?

Za każdym razem kiedy przekraczam granicę między Niemcami i Polską i widzę zwężenia, ograniczenia, samochody na sygnałach to chce mi się od tego rzygać.

Nie taka była umowa ale znowu jacyś niewyobrażalnie chciwi i bezwzględni ludzie dorwali się do władzy i chcą dla własnego hajsu i posiadłości urządzić innym piekło na Ziemi.

Mogę zgodzić się na zamknięcie granicy między Niemcami a Polską i na pełną kontrolę ale tylko pod jednym warunkiem. Niemcy będą mieli zakaz posiadania czegokolwiek w Polsce. Od zamknięcia granic każdy obywatel Niemiec musi sprzedać wszystko co posiada w Polsce w 3 miesiące, w przeciwnym razie nacjonalizacja państwowa i granice mogą sobie być zamknięte.

Zamknięte granice, przez które Niemcy mogą podróżować swobodnie i posiadłości w Polsce są wykluczone.

Zamknięcie granic to koniec UE.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Za każdym razem kiedy przekraczam granicę między Niemcami i Polską i widzę zwężenia, >ograniczenia, samochody na sygnałach to chce mi się od tego rzygać.
>

Przed tzw. II WŚ to byś nawet nie chciał wracać do Polski, taka była pomiędzy Niemcami a Polakami przepaść.
A to, że dalej jest taka, możesz zawdzięczać ojcu i tym którzy mordowali: Żydów i komunistów oraz strzelali do Niemców.
Genialny plan Żydów niemieckich stworzenia komunistycznego mocarstwa europejskiego, bezpiecznego bo mającego broń atomową, został tragicznie przerwany przez Anglosasów i głupich Polaków.
Żydom niemieckim udało się skutecznie przeprowadzić zamach stanu w Rosji, pomimo zamachu Brytyjczyków na jego kierownictwo. Brytyjczycy wtedy byli hegemonem i bez ich zgody nikt nic nie mógł zrobić.

ru.wikiped(*)карта

Tutaj mamy opis brytyjskiego zamachu na Żydów przejmujących władzę nad Rosją. Brytyjczykom udało się wtedy zamordować Żyda Urickiego.
Zamach stanu Żydom niemieckim udał się połowicznie. Nie udało się obsadzić Trockiego na Kremlu. Pomimo tego Żyd Trocki i jego kuzyn Iona Jakir przystąpili do tworzenia Armii Czerwonej. W dalszym ciągu planowano obsadzić Trockiego na Kremlu. Koordynatorem pomiędzy wywiadem III Rzeszy a Trockim był Nikołaj Krestinski.
Do realizacji tego planu nie doszło z powodu przeprowadzenia przez Żydów sowieckich i Brytyjczyków ludobójstwa w 1937 r. Najpierw Żydzi sowieccy z Gruzinami dokonali czystki w żydowskim kierownictwie NKWD. Żyda Jagodę zastąpiono żydowskim zięciem Jeżowem, obaj później rozstrzelani. Jeżow zaczął od podpisania tajnego rozkazu NKWD nr. 00439. Zydowskie NKWD wymordowało 42 tys. Niemców. To był rok 1937 . Do dzisiaj się to ukrywa przed Niemcami i historykami.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

Hamerlik tego nie znajdziesz w żadnej propagandzie, ale może to do Ciebie dotrze. W 1937 r. na zlecenie Brytyjczyków W ZSRR MORDOWANO NIEMCÓW.
Potem był tajny rozkaz NKWD 00447 i żydowskie NKWD wymordowało 390 tys. Rosjan a 360 tys. zagoniono do żydowskich Gułagów, wybudowanych przez Matwieja Bermana i Naftaila Frenkla. Bermana z bratem rozstrzelano. Więźniowie Gułagów, od 1938 r. budowali infrastrukturę, która służyła do przyjmowania i dowozu uzbrojenia i paliwa od Anglosasów.
W 1937 r. żydowskie NKWD na zlecenie Brytyjczyków wymordowało 111 tys. POLAKÓW, tajny rozkaz NKWD 00485. Celem mordowania Polaków było ułatwienie przejścia przez Polskę Armii Czerwonej, którą, po wymordowaniu kadr oficerskich dowodzili BRYTYJCZYCY. Szefem szkolenia kadr oficerskich ACz był Żyd Iona Jakir, zamordował go Żyd Lew Zacharowicz Mechlis, szef operacji wymordowania kadr oficerskich stworzonych przez Żydów niemieckich. Żyda litewskiego Uborewicza, też zamordowali Żydzi sowieccy. Wymordowano Żydów niemieckich, którzy stanowili kierownictwo szkoły propagandy komunistycznej. 5 października 1938 r. otworzono CZTERY SZKOŁY PROPAGANDY ANTYNIEMICKIEJ. Teksty wrogie Niemcom pisał Ilja Erenburg, kolejny ciekawy Żyd. Kierownictwo szkół to kolejni Żydzi. Żyd Mojsiej Markowicz Axelrod przeszedł ze szkoły propagandy komunistycznej do szkoły propagandy antyniemieckiej, po tygodniu aresztowany i przez rodaków rozstrzelany, znał 5 języków.
W 1937 r. Żydzi z NKWD ROZSTRZEALI ŻYDÓW, KTÓRZY BYLI REZYDENTAMI NKWD.
W 1937 r. w ZSRR rozstrzelano Żydów i komunistów przybyłych do ZSRR.
Taki los jak spotkał Willego Leowa i Adolfa Warskiego spotkał tysiące ludzi, którzy wbrew Brytyjczykom, starali się zbudować potężną Europę.
Brytyjczycy i Amerykanie mordowali powstawanie wielkiej komunistycznej Europy a nasi dziadkowie im w tym POMAGALI.
Hamerlik miej pretensje do ojca, że dzisiaj Polska nie jest w centrum potężnej Europy tylko finansuje i dostarcza mięsa armatniego Anglosasom.
Gen Władysław Sikorski zginął w brytyjskiej bazie wojskowej, wśród Brytyjczyków i Polaków. W jego teczce jest oferta, jaką nam złożyli Niemcy, w zamian za przyłączenie się do budowy potężnej, samodzielnej i bezpiecznej Europy.
Hamerlik Twój ojciec był głupi a ty się niczym od niego nie różnisz.
Dzisiaj żaden Polak nie uwierzy, że w dwudziestym wieku była wojna o HEGEMONIĘ.
Europa mogła stać się hegemonem, mieliśmy wszystkie atuty i wszystko przegraliśmy.


10-05-2023 23:13 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>To wszystko. Nie neguję faktów tylko wnioski.
>Fakty sa takie, ze sposob traktowania kobiet, dzieci, zwierzat jest scisle zwiazany z religia, wychowaniem, oficjalnym stanowiskiem wladzy i wieloma innymi czynnikami.
>Europejczycy maja calkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci zwierzat i w ogole do tematow zwiazanych z drugim czlowiekiem.
>Nie ulega watpliwosci, ze muzulmanie (mezczyzni) maja ogolnie inna mentalnosc. O tej innej mentalnosci przekonuja sie regularnie np. medycy, ktorzy staja sie przedmiotami atakow ze strony muzulmanskich mezczyzn, bo osmielili sie dotknac muzulamnska kobiete.
Bardzo ciekawa teoria: Próbujesz dowieść, że np. Boszniacy mają całkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci ... zwięrząt niż ... muzułmanie?

Zauważ, że się pogubiłeś w klasyfikacji ludzi. Klasyfikujesz ludzi na muzułmanów i Europejczyków.
Problem w tym, że klasa 'Europejczycy' nie jest rozłączna z klasą 'muzułmanie' (istnieją Europejczycy-Muzułamanie np.: Boszniacy, Tatarzy, Turcy). Przy okazji zauważ, że klasa chrześcijanie obejmuje np. Hutu, którzy też wsławili się bardzo okrutnym traktowaniu ludzi, podobnie jak Serbowie (którzy są również Europejczykami).

To wszystko powoduje, że Twoja teoria o mzułmanach przeciwstawionych Europejczykom jest nonsensem i to aż z 2 powodów.
Co więcej próba dowiedzenia, że wszyscy muzułmanie mają jakąś wspólną mentalność jest trzecią karkołomną tezą.

Możesz więc się określić o co Ci właściwie chodzi - kto jest lepszy od kogo?


>Zeby moc rozmawiac na temat jakiegos problemu trzeba najpierw przyznac, ze problem ten jest.
>Jak na razie (czego ty jestes najlepszym przykladem) problem jest histerycznie negowany.
Żeby móc rozmawiać o problemie trzeba go poprawnie zdefiniować.
Ty szarżujesz z teorią, że Boszniacy mają inna mentalność niż muzułmanie a spokojne uwagi, że to co mówisz jest nonsensem traktujesz jako 'histeryczną negację'.

Przeczuwam, że chcesz zdefiniować jakąś klasę 'lepszych ludzi', których trzeba bronić przed 'złymi ludźmi' jednak po raz kolejny Ci się to nie udało. Nie powiodło Ci się z relgią (bo wskazałem Ci masakry dokonywane przez chrześcijan), próbujesz wtłoczyć w to 'europejskość' , ale i tu poległeś.

>Powoli cos sie jednak rusza. Wlasnie dzisiaj w najbardziej histerycznym kraju jesli chodzi o zatykanie uszu i zamykanie oczu po raz pierwszy od dluzszego czasu wladza zaczela przebakiwac cos o ostrzejszych kontrolach na granicy.
>Jest to wynikiem tego, ze normalni (czyli nienazistowscy i nierasistowscy) obywatele zaczeli stawiac pytania i zauwazyi, ze jednak jakis tam problem istnieje.
>Zobaczymy co bedzie.
>Fajnie by bylo jak by Polska przyjela pareset tysiecy uciekinierow. Zeby swiatu pokazala jak trzeba te sprawe zalatwic
Zeniu, znalazłeś rozwiązanie pt 'bij muzułmanów' i teraz szukasz do tego rozwiazania problemu, którego niestety nie umiesz poprawnie zdefiniować.
Jak wcześniej napisałem gdybyś zaczął od zrozumienia problemu, a potem szukał jego rozwiązania doszedłbyś dalej. Uparte trzymanie się rozwiązania niezależnie od problemu doprowadzi Cię tylko do frustracji, albo nikt nie weźmie Cię na poważnie, albo, co gorsza, ktoś wdroży Twoje rozwiązanie i powiększy jeszcze problem.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)
.
>Możesz więc się określić o co Ci właściwie chodzi - kto jest lepszy od kogo?

Lepszy w czym?

Dyskusja z kimś, kto dany problem zna tylko w teorii jest bez sensu.
Ktoś, kto nie mieszka w Berlin Kreuzberg, ktoś kto nie musiał wysiąść na Kottbuser Tor wieczorem może z samozadowoleniem na twarzy obnosić się ze swoim fake altruizmem i cnotami, które zweryfikowało by życie na przykład w Berlin Kreuzberg.

Zakończmy dyskusję konsensusem, że problemu nie ma a jak jest to nie jest wynikiem różności i niekompatybilności masowo wpuszczanych przybyszów i że leży po stronie gospodarzy a nie gości.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ktoś, kto nie mieszka w Berlin Kreuzberg, ktoś kto nie musiał wysiąść na Kottbuser Tor wieczorem może z samozadowoleniem na twarzy obnosić się ze swoim fake altruizmem i cnotami, które zweryfikowało by życie na przykład w Berlin Kreuzberg.

Mamy najwyraźniej różne charaktery. Dla mnie jedną z większych atrakcji w Berlinie jest pojechać w sobotni wieczór na Neukölln i przejść się piechotą na Kreuzberg. Uwielbiam ten folklor.

Tak właśnie zrobiłem przed majówką, gdzie natknąłem się na demo o 22.00.

Wyobrażasz sobie demonstrację w Polsce o 22.00?

U mnie na Grunewald o 20.00 żywej duszy nie zobaczysz. Odjeżdżasz parę kilometrów komunikacją miejską i nagle znajdziesz się w innym świecie.

Ostatnio jadąc metrem właśnie w weekend majowy wieczorową porą byłem w szoku jak wielu w Berlinie jest obcokrajowców.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-05-2023 21:27 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>.
>>Możesz więc się określić o co Ci właściwie chodzi - kto jest lepszy od kogo?
>Lepszy w czym?
>Dyskusja z kimś, kto dany problem zna tylko w teorii jest bez sensu.
>Ktoś, kto nie mieszka w Berlin Kreuzberg, ktoś kto nie musiał wysiąść na Kottbuser Tor wieczorem może z samozadowoleniem na twarzy obnosić się ze swoim fake altruizmem i cnotami, które zweryfikowało by życie na przykład w Berlin Kreuzberg.

Hm, ciekawa teoria. Czyli tylko mieszkańcy Berlina widzą problem (minus Krystek)?

>Zakończmy dyskusję konsensusem, że problemu nie ma a jak jest to nie jest wynikiem różności i niekompatybilności masowo wpuszczanych przybyszów i że leży po stronie gospodarzy a nie gości.

Hm, masz prawo twierdzić, że problemu nie ma czy, że problem jest spowodowany przez gospodarzy. Ja twierdzę, że problem istnieje i jest spowodowany przez przybyszów.
Kompletnie nie zgadzam się jednak z bardzo naiwnymi wytłumaczeniami, które można trywialnie obalić jak powyżej, że problem jest spowodowany przez religię taką czy inną, nie-Europejskość, czy blisko-wschodniość.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)

>Kompletnie nie zgadzam się jednak z bardzo naiwnymi wytłumaczeniami, które można trywialnie obalić jak powyżej, że problem jest spowodowany przez religię taką czy inną, nie-Europejskość, czy blisko-wschodniość.
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro

Problem nie jest wpisek w dokumentach w rubryce "religia".

Problem jest złożony.

Niekompatybilnośc kultur. Brak chęci asymilacji i integracji. Analfabetyzm. Mentalności. Wychowanie. Gettoizacja. Przekonanie o wyższości własnej religii, moralności i zwyczajów nad tymi gospodarza.
Brak jednoznacznych sygnałów ze strony polityki gospodarza, że tak nie inaczej. Pobłażliwość. Spolegliwość (wykreślanie mięsa wieprzowego w przedszkolach i szkołach bo może obrazić gości, zamiana jednoznacznie brzmiących, chrześcijańskich określeń na neutralne bo mogą obrazić gości).

Wszystko to sprawia, że nastroje zaczynają przechylać się w jedną stronę.
Jeśli dalej będziemy ignorować problem, trywializowac i machać nazistowską maczugą to może dojść do naturalnego wyładowania.
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Kompletnie nie zgadzam się jednak z bardzo naiwnymi wytłumaczeniami, które można trywialnie obalić jak powyżej, że problem jest spowodowany przez religię taką czy inną, nie-Europejskość, czy blisko-wschodniość.
>>Pozdrawiam
>>Paolo Monstro
>Problem nie jest wpisek w dokumentach w rubryce "religia".
>Problem jest złożony.
Cieszę sie, że jednak Cię do czegoś przekonałem.
Może uda Ci się zaakceptować jeszcze tezę, że epatowanie sloganami typu: 'muzułmanie nie pasują do europejczyków' , '[wszyscy] muzułmanie źle traktują kobiety' doprowadzi do znacznego pogorszenia sytuacji?


Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)

>Może uda Ci się zaakceptować jeszcze tezę, że epatowanie sloganami typu: 'muzułmanie nie pasują do europejczyków' , '[wszyscy] muzułmanie źle traktują kobiety' doprowadzi do znacznego pogorszenia sytuacji?

Nie pasują ci, którzy to czynami udowodnili. I ci muszą być deportowani. Kropka.

Ponadto napływ obcych kultur ( co ważniejsze obco nastawionych) musi być kontrolowany bo inaczej dojdzie prędzej czy później do eksplozji (i to niekoniecznie ze strony strony przyjmującej).
12-05-2023 00:31 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Może uda Ci się zaakceptować jeszcze tezę, że epatowanie sloganami typu: 'muzułmanie nie pasują do europejczyków' , '[wszyscy] muzułmanie źle traktują kobiety' doprowadzi do znacznego pogorszenia sytuacji?
>Nie pasują ci, którzy to czynami udowodnili. I ci muszą być deportowani. Kropka.
Pełna zgoda
>Ponadto napływ obcych kultur ( co ważniejsze obco nastawionych) musi być kontrolowany bo inaczej dojdzie prędzej czy później do eksplozji (i to niekoniecznie ze strony strony przyjmującej).
Problem krajów takich jak Niemcy, Francja, w zasadzie cała Europa Zachodnia, polega jednak na tym, że .... autochtoni nie chcą ciężej pracować ani mieć dzieci. Zdecydowana większość imigracji jest podyktowana względami ekonomicznymi - zyskiem dla kraju gospodarza. W zasadzie kraje te stanęły w obliczu wyboru:
1. upadamy gospodarczo/nie mamy podstawowych usług
2. importujemy ludzi (często najbardziej zdesperowanych i najgorzej wykształconych) z innych krajów

kraje Europy Zachodniej wybrały opcję 2. Gdy obudzisz się o 5 rano i zobaczysz załogę śmieciarki lub przejdziesz się na budowę to nie spotkasz tam wielu autochtonów.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>2. importujemy ludzi (często najbardziej zdesperowanych i najgorzej wykształconych) z innych krajów

To jest wspólny biznes, jedni zyskują zmotywowaną i tanią siłę roboczą a drudzy uciekają od stresu, beznadziei i braku przyszłości, choć nierzadko z prymitywną kulturą w głowie.

Migracja się nie skończy, choć na pewno będzie lepiej kontrolowana choćby przez rozwój systemów informatycznych.

Niedługo tak samo jak Chińczycy Europejczycy wprowadzą kamery i programy rozpoznające twarze. To nieuniknione.

I dobrze, bo to będzie zmieniać ludzkie zachowania.

Ludzie najgorzej zachowują się w tajemnicy, kiedy mają poczucie braku jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec innych za swoje czyny.

Człowiek w tajemnicy zawsze zachowa się niemoralnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Niedługo tak samo jak Chińczycy Europejczycy wprowadzą kamery i programy rozpoznające twarze. To nieuniknione.
>I dobrze, bo to będzie zmieniać ludzkie zachowania.
>Ludzie najgorzej zachowują się w tajemnicy, kiedy mają poczucie braku jakiejkolwiek odpowiedzialności wobec innych za swoje czyny.
>Człowiek w tajemnicy zawsze zachowa się niemoralnie.
>

Kamera z chama nie zrobi człowieka. Z chama zrobi jedynie sprytniejszego chama i to jest bardzo niebezpieczne.
Hamerlik chcesz żyć w świecie aktorów, którzy odgrywają przed kamerami różne role, w zależności od swoich geszeftów ??
Człowieka może tylko zmienić likwidacja państwa i jego systemu ucisku.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik chcesz żyć w świecie aktorów, którzy odgrywają przed kamerami różne role, w zależności od swoich geszeftów ??

Jeśli kamera, jawna tożsamość w necie, jawne wybory demokratyczne, jawny kapitał powodują, że człowiek wchodzi w rolę aktora, udając kogoś kim nie jest, ale nigdy z tej roli do śmierci już nie wychodzi, to to jest OK.

Tak naprawdę nie obchodzi mnie kim ludzie mogliby się stać, gdy nie podlegają żadnej kontroli i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, ludzie to zwierzęta i bestie, nie musisz mi tego tłumaczyć, mnie interesuje jak ten człowiek zachowuje się w warunkach kontroli i w warunkach odpowiedzialności za swoje decyzje i czyny.

Dlatego stałem się, bo nie byłem nim, wrogiem tajnej tożsamości w Internecie.

Możliwość wyrażania własnych uczuć, myśli, przekonań bez żadnej odpowiedzialności za własne słowa, czyni z wielu ludzi prymitywne zwierzęta.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>mnie interesuje jak ten człowiek zachowuje się w warunkach kontroli i w warunkach odpowiedzialności za swoje decyzje i czyny.

Popatrz w lustro
Nie ponosisz żadnej odpowiedzialności za swoje słowa pisane na tym forum i co?
Szambo się leje strumieniami

Nazywasz wszystkich wokół bandytami, podważasz wartość pracy innych, oskarżasz o przestępstwa, wymyślasz innym poglądy

Gdybyś ujawnił swoje nazwisko i adres, miałbyś sądową sprawę za wpis o tym, że żyję z lichwy z wpisaniem mojego nazwiska (tym bardziej, że było to intencjonalne zniesławienie, bo TY napisałeś, że po to to robisz, żeby się "wszyscy" dowiedzieli, że żyję z lichwy

Chroni się netowa anonimowość


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Szambo się leje strumieniami

Dla Ciebie szambo a dla mnie wyraz prawdy, dobra i sprawiedliwości.

>Gdybyś ujawnił swoje nazwisko i adres, miałbyś sądową sprawę za wpis o tym, że żyję z lichwy

Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin, Niemcy.

Chociaż raz w rozmowie ze mną, którą prowadzimy ponad 10 lat, przedatwilbys się. Czy to nie jest brak kultury, żeby przez 10 lat, nawet nie przestawić się?

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-05-2023 21:26 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Szambo się leje strumieniami
>Dla Ciebie szambo a dla mnie wyraz prawdy, dobra i sprawiedliwości.

"prawdy"
Napisałeś, że żyję z lichwy, to jest twoja "prawda" synu k***y i przypadkowego klienta
Napisałeś, że oszukałem robotników na budowie

Masz dowody?
Bo gdybym znał twoje nazwisko i adres, pozwałbym cię i miałbyś "pożegnanie w Afryką" a nie wycieczkę na Kilimandžáro

>>Gdybyś ujawnił swoje nazwisko i adres, miałbyś sądową sprawę za wpis o tym, że żyję z lichwy
>Hamerlik-Konopka, Herthastr. 1B, 14193 Berlin, Niemcy.

"adresat nieznany"

>Chociaż raz w rozmowie ze mną, którą prowadzimy ponad 10 lat, przedatwilbys się.
Ile razy pisałeś moje nazwisko w stopce?

>Czy to nie jest brak kultury, żeby przez 10 lat, nawet nie przestawić się?
To się przedstaw panie "adresat nieznany" i zapłać za zniesławienie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ile razy pisałeś moje nazwisko w stopce?

A twoje było?

Bo coś tam skopiowałem od chętnie racjonalistki ale Ty nigdy nie potwierdziłes, że jest twoje?

Twoje i jakie, bo tak to dawno było, że już nie pamiętam?

Skąd mam wiedzieć, że teraz nie odgrywasz przede mną i innymi tragikomedii, żeby nas emocjonalnie zmanipulować? Okazywałes się wobec mnie tyle razy agresywny, że teraz nie ufam żadnemu twojemu słowu.

Przedstaw się w końcu a potem znajdźmy sposób, żeby twoją tożsamość jakoś potwierdzić niezależnie od tego, co sam powiesz. Ustalamy najpierw kim naprawdę jesteś a potem ustaliły czy żyjesz z lichwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Ile razy pisałeś moje nazwisko w stopce?
>A twoje było?

Pytasz o nazwisko, a kiedy je poznajesz to i tak powątpiewasz. Sądzisz wszystkich swoją miarą

>Bo coś tam skopiowałem od chętnie racjonalistki ale Ty nigdy nie potwierdziłes, że jest twoje?
Kłamiesz. Nawet poprawiłem błąd w zapisie
Poradzisz coś więcej niż kłamać i uciekać?

>Twoje i jakie, bo tak to dawno było, że już nie pamiętam?
Skończ jarać, może pamięć się poprawi

>Przedstaw się w końcu a potem znajdźmy sposób, żeby twoją tożsamość jakoś potwierdzić

Buahahahahahahah
I kim ty się mianujesz, żeby mnie legitymować?

>niezależnie od tego, co sam powiesz. Ustalamy najpierw kim naprawdę jesteś a potem ustaliły czy żyjesz z lichwy.

Nie. Najpierw przeproś za wszystkie twoje kłamstwa na mój temat, a potem przypomnę, znane ci nazwisko

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Bo coś tam skopiowałem od chętnie racjonalistki ale Ty nigdy nie potwierdziłes, że jest twoje?
>Kłamiesz. Nawet poprawiłem błąd w zapisie

I co?
Coś tam skorygowałes, co skopiowałem od innego użytkownika, czego już nie pamiętam i miałem to zinterpretować jako twoje przedstawienie się?

Chcesz mieć skarżyć i sądzić za wysnute przeze mnie przypuszczenie, że pieniądze i posiadłości pracują za Ciebie?

I co na to wasz sąd powie, skoro w waszej kulturze praca pieniędzy i posiadłości w zastępstwie człowieka jest najwyższym osiągnięciem? W waszej kulturze każdy marzy, że zdobędzie 10 czynszówek, wynajmie je biedocie i będzie z tego żył. W waszej kulturze kulturze najwyższym osiągnięciem jest zrobienie innych ludzi w konia.

Czy wasz sąd uzna, że moje przypuszczenia były dla Ciebie komplementem?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Bo coś tam skopiowałem od chętnie racjonalistki ale Ty nigdy nie potwierdziłes, że jest twoje?
>>Kłamiesz. Nawet poprawiłem błąd w zapisie
>I co?
>Coś tam skorygowałes, co skopiowałem od innego użytkownika, czego już nie pamiętam i miałem to zinterpretować jako twoje przedstawienie się?

Przyznajesz, że skłamałeś. Teraz przeproś

>Chcesz mieć skarżyć i sądzić za wysnute przeze mnie przypuszczenie, że pieniądze i posiadłości pracują za Ciebie?
Nie, nie za to, to tylko kłamstwo, napisałeś o mnie, że żyję z przestępstwa
A to już musiałbyś UDOWODNIĆ
Twoje przypuszczenia są po prostu bezzasadne, a ja nie muszę ci niczego udowadniać, bo jesteś nikim

>I co na to wasz sąd powie, skoro w waszej kulturze praca pieniędzy i posiadłości w zastępstwie człowieka jest najwyższym osiągnięciem?
Bredzisz, jak zwykle. w lustrze widzisz "naszą" kulturę
Ja żyję z pracy
Wg twojej logiki, skoro nie wiem z czego żyje Sonia, to znaczy, że sprzedaje narkotyki w szkołach?
TAK/NIE?
Mam prawo tak pisać?

>W waszej kulturze każdy marzy, że zdobędzie 10 czynszówek, wynajmie je biedocie i będzie z tego żył.
Bredzisz, jak zwykle. w lustrze widzisz "naszą" kulturę

>W waszej kulturze kulturze najwyższym osiągnięciem jest zrobienie innych ludzi w konia.
Bredzisz, jak zwykle. w lustrze widzisz "naszą" kulturę

>Czy wasz sąd uzna, że moje przypuszczenia były dla Ciebie komplementem?
Twój sąd, w Berlinie uzna, że skoro napisałeś, że oszukałem robotników na budowie, skoro żyję z lichwy, to musisz udowodnić przestępstwa lub zapłacić zadośćuczynienie
Chroni cię tylko netowa anonimowość
Paczkę wysłałem ci po to, żeby poznać twój adres i pozwać cię


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Chcesz mieć skarżyć i sądzić za wysnute przeze mnie przypuszczenie, że pieniądze i posiadłości pracują za Ciebie?
>Nie, nie za to, to tylko kłamstwo, napisałeś o mnie, że żyję z przestępstwa

Lichwa w waszej kulturze przestępstwem?
Nie rosmieszaj mnie.
Przecież prawo do odsetek pochodzi bezpośrednio od waszego boga.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Chcesz mieć skarżyć i sądzić za wysnute przeze mnie przypuszczenie, że pieniądze i posiadłości pracują za Ciebie?
>>Nie, nie za to, to tylko kłamstwo, napisałeś o mnie, że żyję z przestępstwa
>Lichwa w waszej kulturze przestępstwem?

SKOŃCZ Z TYM "WASZ"
Nie urodziłeś się wczoraj , mnie mieszkasz na księżycu
Ponosisz taką samą odpowiedzialność za ten świat jak ja i każdy inny bytownik forum

W "naszym" także twoim prawie lichwa jest przestępstwem
Tak samo jak oszustwo, które mi zarzuciłeś

A twoje agresywne chamstwo pozwala ci kłamać i zmyślać na mój temat
Twoja anonimowość w necie pozwala ci nawet na zarzuty

>Przecież prawo do odsetek pochodzi bezpośrednio od waszego boga.

1 Nie każde odsetki są lichwą, a jeśli są, to tak samo jak każdy seksualny stosunek jest prostytucją, twoja żona to k***a
To toje logika
2 nie pożyczam nikomu na procent, a jeśli twierdzisz, że pożyczam, to ja twierdzę, e dilujesz narkotyki w szkołach twoja logika

Nieuczciwe dorabianie się jest obce mojej kulturze, w jeśli twierdzisz inaczej, to znaczy że moją kulturę podobnie jak majątek, poglądy nawet liczbę dzieci zmyśliłeś, bo masz honor p.ch. i intelekt gówna, niezdolnego do rozmowy z rzeczywistym człowiekiem

Odnieś się do tego co napisałem, że w TWOIM systemie nie wolno robotnikowi zbudować domu
Nie pipc, że w mojej wsi wszystkie domy należą do Soni, tylko pokaż biznesplan budowy domu przez dowolnego najemnego spawacza, nauczyciela, lekarza...
Ucieczka , bo argumenta przerażają


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nie pożyczam nikomu na procent

Już Ci wierzę, bo napisałeś tak pod pseudonimem w Internecie.

"Poznacie ich po owocach".

Trochę się już znamy mimo twojego tajenia tożsamości w necie i pamiętam jeszcze co tu opisywałes jako dobre, sprawiedliwie, słuszne i zbawienne.

Przekonaj mnie, że nie masz działki z infekowania cudzych umysłów wrogimi im ideami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>nie pożyczam nikomu na procent
>Już Ci wierzę, bo napisałeś tak pod pseudonimem w Internecie.
Wisi mi to, skoro napisałem ci moje nazwisko i też nie uwierzyłeś, to znaczy że wierzysz tylko we własne zmyślenia

Tak jak wierzysz w to, że w mojej wsi wszystkie domy należą do Soni

>"Poznacie ich po owocach".
Zmyślonych przez ciebie

>Trochę się już znamy mimo twojego tajenia tożsamości w necie
Tak, trochę cię znam, jesteś psim gównem kłamiącym na każdym kroku i uciekającym od jakiejkolwiek dyskusji w kierunku rzucania gównem

>i pamiętam jeszcze co tu opisywałes jako dobre, sprawiedliwie, słuszne i zbawienne.
Doprawdy?
Nazwiska nie pamiętasz, ale pamiętasz co wymyśliłeś?

>Przekonaj mnie, że nie masz działki z infekowania cudzych umysłów wrogimi im ideami.
Przekonaj mnie, że nie dilujesz narkotykami pod szkołą

Co jest tą wrogą ideą?
Twój zakaz dorabiania się czegokolwiek przez najemnego pracownika, czy twoje pozwolenie na zabijanie ludzi? Nazwanie twojej matki bandytą, bo wezwie policję, kiedy jej skradną torebkę?

Napisałeś, że twoją córkę ktoś chciał oszukać przy najmie mieszkania, bandytka wezwała policję do egzekucji jej mienia.

Wie o tym, że tak o niej piszesz?

Wymyśliłeś chory system. Ktokolwiek nie pada przed nim na kolana jest wrogiem ludzkości


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>napisałem ci moje nazwisko

Znowu zmyślasz nieprawdziwe historie.

Teraz przypomina mi się, że oburzyłes się kiedyś za brak znaku specjalnego w nazwisku, które ja napisałem a którego już nie pamiętam, Ty nigdy swojego nazwiska sam nie napisałeś w rozmowie ze mną. Nigdy się nie przedstawiles ale za to idei co jest dobre, słuszne, prawdziwe i sprawiedliwe napisałeś tu całe książki.

Dlaczego nie podpisujesz się własnym nazwiskiem pod swoimi słowami skoro i jesteś w mainstreamie kulturowym.

Przecież wyrażasz tylko to co wszyscy czujecie, myślicie, chcecie. Czego Ty się boisz? Że twoi kolesie przestaną Cię akceptować, bo ujawniając tożsamość zakwestionujesz tajenie jako najwyższą wartość w WASZEJ KULTURZE?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>napisałem ci moje nazwisko
>Znowu zmyślasz nieprawdziwe historie.
>Teraz przypomina mi się, że oburzyłes się kiedyś za brak znaku specjalnego w nazwisku,

Czyli jednak podałem ci swoje nazwisko, wraz z poprawną pisownią

Przeproś za kłamstwo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli jednak podałem ci swoje nazwisko, wraz z poprawną pisownią

Nie, nazwisko podała mi chętnie racjonalistka, Ty oburzyłes się jedynie na pisownie jednej litery w nim.

Mam uznać twoje oburzenie na brak znaku specjalnego w tym co przepisałem od kogoś innego, za przedstawienie się?

Nie żartuj!

Ani wtedy ani teraz nie mam pojęcia kim jesteś i czym się zajmujesz, a rozmawiamy ze sobą ponad 10 lat czasami godzinami dziennie codziennie.

Jedyne co wiem o Tobie to jaką ideologię tu propagujesz i próbujesz zainfekować nią umysły innych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"adresat nieznany"

Mam z tym dyskutować?
Bronić się?
Usprawiedliwiać?
Zapewniać Cię?
Załączyć Ci instytucjonalne potwierdzenie zameldowania od 2011r?

Po co?

Żeby na koniec dowiedzieć się, że masz mnie w dupie tak samo jak prawdę?

To jest tylko gra o to, kto rządzi i kto jest rządzony, o to kto się musi się bać i kto nie boi się wcale.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Tak naprawdę nie obchodzi mnie kim ludzie mogliby się stać, gdy nie podlegają żadnej kontroli i >nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, ludzie to zwierzęta i bestie, nie musisz mi tego >tłumaczyć, mnie interesuje jak ten człowiek zachowuje się w warunkach kontroli i w warunkach >odpowiedzialności za swoje decyzje i czyny.
>

Żydzi niemieccy po udanym zamachu stanu w Rosji od razu przystąpili do przerabiania tubylców na komunistów. Rozbijali rodziny, rodzice do Gułagów a dzieci do komunistycznych sierocińców. Stworzyli miliony komunistów i komunistyczną Armię Czerwoną.
Wszystkie ich działania Brytyjczycy zniszczyli w 1937 r. Wymordowano kadrę szkoły propagandy komunistycznej, samych szkolonych Żydów. 5 października 1938 r. utworzono CZTERY szkoły propagandy antyniemieckiej. Kadra to znowu sami Żydzi. Żydzi, w tych czterech szkołach, w jeden rok przerobili komunistów we wrogów Niemców i Żydów niemieckich. Każdy kto miał jakikolwiek kontakt z Trockim został zamordowany.
Żydzi niemieccy i Niemcy zostali pokonani przez przerobionych w dwa lata komunistów, których szkolono piętnaście lat komunizmu.
Żydzi niemieccy i Niemcy zginęli z rąk armii, którą stworzyli, a potem ją dozbroili ANGLOSASI.
Istotami człekokształtnymi można sterować jak dziećmi i to w każdym wieku. Polak jest kilka pokoleń używany przez Anglosasów do napadania na sąsiadów a dopiero teraz w tym się połapał 1%.
Polak nie odróżnia: napaści od obrony, przyjaciela od kata, dobrego interesu od straty.
Hamerlik ucz się od Anglosasów, jak się prowadzi wojny imperialne, tysiące kilometrów od domu i bez używania własnej armii.
Hamerlik twoją syzyfową pracę, spece od psychologii tłumu, mogą obrócić przeciwko Tobie w jeden dzień.
Twoja walka z istotami cytującymi telewizor, to tragedia i komedia. Możesz je karmić i wychowywać, ponosić koszty, a one zamiast wdzięczności, wbiją Ci nóż w plecy.
Tak solidarnościowe bydło odwdzięczyło się polskiej inteligencji.
Zamiast tu tracić czas opracuj wersję filmową. Teraz film jedynie działa na wyobraźnię istot człekokształtnych.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twoja walka z istotami cytującymi telewizor, to tragedia i komedia. Możesz je karmić i wychowywać, ponosić koszty, a one zamiast wdzięczności, wbiją Ci nóż w plecy.

Wszystko co robię, robię tylko dla siebie.
Poprzez to jaki jestem, wyrażam kim jestem.
To jest moja natura.

Nie oczekuję od nikogo wdzięczności ani żadnej nagrody.

Cokolwiek robię, robię dlatego, że nie mam nic lepszego do zrobienia.

W tej już chwili czuję, że moje życie było pełne sensu i wykorzystałem je właściwie. Niczego więcej nie potrzebuję.

Jeśli inni ludzie wbiją mi nóż w plecy, to umrę w spokoju.

youtu.be/5VCiU1osa3w
pio998 (124 punktów)

>Niedługo tak samo jak Chińczycy Europejczycy wprowadzą kamery i programy rozpoznające twarze.
W Europie takie programy już są wdrażane.
MAPping the use of Facial Recognition in public spaces in Europe" (MAPFRE)
zeniu73 (6483 punktów)
).
>Problem krajów takich jak Niemcy, Francja, w zasadzie cała Europa Zachodnia, polega jednak na tym, że .... autochtoni nie chcą ciężej pracować ani mieć dzieci. Zdecydowana większość imigracji jest podyktowana względami ekonomicznymi - zyskiem dla kraju gospodarza. W zasadzie kraje te stanęły w obliczu wyboru:
>1. upadamy gospodarczo/nie mamy podstawowych usług
>2. importujemy ludzi (często najbardziej zdesperowanych i najgorzej wykształconych) z innych krajów
>kraje Europy Zachodniej wybrały opcję 2. Gdy obudzisz się o 5 rano i zobaczysz załogę śmieciarki lub przejdziesz się na budowę to nie spotkasz tam wielu autochtonów.

Zgadzam się częściowo.

Większość prywatnych firm wcale nie chce tej siły roboczej, która w 2015 masowo przybyła. Ta siła robocza po prostu....... nie chce ani mie umie pracować.

2015 to ruch niemieckiego rządu (Merkel pod naciskiem lobbyistow) na dyskusję o płacy minimalnej. Chcieli dokonać coup a strzelili sobie w kolano.

Aktualnie właśnie powtarzają rozrywkę. Chcą importować "fachowców" z Kenii i innych państw, które są znane z produkcji fachowców.

A dlaczego? A no dlatego, że na przykład w zawodzie pielęgniarki, opiekunów itp masowo ucieka aktualna kadra ( po prostu ludzie pokazują tym krokiem środkowego palca na zbyt niską płacę).

Rząd zamiast zainwestować w przyszłość woli ściągnąć tanią siłę roboczą ( mówiąc przy tym o Facharbeiter=fachowiec).

Wynikiem będzie jeszcze większe bagno bo ci importowani fachowcy nie będą pracować za 1800 euro jak będą na socjalu mieli 1500 plus benefity w postaci tańszego biletu, dopłaty do ogrzewania itp.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Większość prywatnych firm wcale nie chce tej siły roboczej, która w 2015 masowo przybyła. Ta siła robocza po prostu....... nie chce ani mie umie pracować.

Bzdury!
Gdyby ich nie chciano, to nie byłoby ich.
Znowu jakas teoria o wszechmocnym "Żydzie", który psuje krew porządnych ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Znowu jakas teoria o wszechmocnym "Żydzie", który psuje krew porządnych ludzi.

George Soros przekazał ponad 32 miliardy dolarów na rzecz Fundacji Społeczeństwa Otwartego, co stanowiło 64% jego pierwotnego majątku.
Sorosa uważa się za niebezpiecznego "władcę marionetek" stojącego za wieloma globalnymi spiskami. Open Society Foundations jest trzecim co do wielkości funduszem charytatywnym na świecie, po Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz Wellcome Trust w Wielkiej Brytanii.
"Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie" Karl Popper argumentuje, że żadna filozofia ani ideologia sama w sobie nie obejmuje ostatecznego i absolutnego arbitra prawdy, a społeczeństwa mogą rozkwitać tylko wtedy, gdy pozwalają na demokratyczne rządy, wolność wypowiedzi i szacunek dla jednostki.
Karl Popper to Żyd, który stworzył ideologię wrogów "społeczeństwa otwartego" a Żyd Soros finansuje armię do walki z nimi.
To jest to samo co stworzył Żyd Marks. Ten Żyd wcześniej stworzył ideologię "wrogów ludu" a Żyd Lew Dawidowicz Bronstein stworzył Armię Czerwoną, którą w 1937 r. przejęli Brytyjczycy.
Hamerlik zrób tak jak zrobili Brytyjczycy, tylko bez ludobójstwa, przejmij armię Sorosa do walki z "wrogami społeczeństwa otwartego". Żydzi stworzyli "wrogów" i armię walczącą z tymi "wrogami społeczeństwa otwartego" w 20 krajach.
Hamerlik masz zadanie, opracować plan przejęcia tej armii. Zanim do tego dojdziesz, zauważ, że Żydzi działają w ten sposób, że tworzą: wrogów i nienawiść a potem FINANSUJĄ walkę z wrogami, których stworzyli.
Hamerlik, Ty też stworzyłeś wrogów, tylko jesteś za cienki by to finansować. Działasz identycznie jak Żydzi. Dlatego radzę Ci przyłącz się do walki z "wrogami" społeczeństwa otwartego. Przeniknij żydowskie struktury a potem przejmij je, jak Żydzi niemieccy przejęli wojsko cara, które w 1937 r. z kolei przejęli Brytyjczycy i skierowali przeciwko nim.
Hamerlik musisz opracować konkurencyjną nienawiść do tych, które teraz Żydzi używają. Potem doprowadzić do wojny. Po finanse udaj się do wrogów Żydów.
12-05-2023 23:04 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>).
>>Problem krajów takich jak Niemcy, Francja, w zasadzie cała Europa Zachodnia, polega jednak na tym, że .... autochtoni nie chcą ciężej pracować ani mieć dzieci. Zdecydowana większość imigracji jest podyktowana względami ekonomicznymi - zyskiem dla kraju gospodarza. W zasadzie kraje te stanęły w obliczu wyboru:
>>1. upadamy gospodarczo/nie mamy podstawowych usług
>>2. importujemy ludzi (często najbardziej zdesperowanych i najgorzej wykształconych) z innych krajów
>>kraje Europy Zachodniej wybrały opcję 2. Gdy obudzisz się o 5 rano i zobaczysz załogę śmieciarki lub przejdziesz się na budowę to nie spotkasz tam wielu autochtonów.
>Zgadzam się częściowo.
>Większość prywatnych firm wcale nie chce tej siły roboczej, która w 2015 masowo przybyła. Ta siła robocza po prostu....... nie chce ani mie umie pracować.
>2015 to ruch niemieckiego rządu (Merkel pod naciskiem lobbyistow) na dyskusję o płacy minimalnej. Chcieli dokonać coup a strzelili sobie w kolano.
>Aktualnie właśnie powtarzają rozrywkę. Chcą importować "fachowców" z Kenii i innych państw, które są znane z produkcji fachowców.
>A dlaczego? A no dlatego, że na przykład w zawodzie pielęgniarki, opiekunów itp masowo ucieka aktualna kadra ( po prostu ludzie pokazują tym krokiem środkowego palca na zbyt niską płacę).
>Rząd zamiast zainwestować w przyszłość woli ściągnąć tanią siłę roboczą ( mówiąc przy tym o Facharbeiter=fachowiec).
>Wynikiem będzie jeszcze większe bagno bo ci importowani fachowcy nie będą pracować za 1800 euro jak będą na socjalu mieli 1500 plus benefity w postaci tańszego biletu, dopłaty do ogrzewania itp.
>
2015 to jeden z wielu epizodów. Niemcy od lat 60ch XX wieku importują siłę roboczą. Nie tylko Niemcy zresztą - Francja, Holandia, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, kraje nordyckie. Była to zawsze decyzja ekonomiczna. Jaskrawym przykładem tego jest Belgia, która w latach 70tych oficjalnie wystąpiła do Gierka (Gierek sam pracował w Belgii) o siłę roboczą do budowy tuneli. Belgowie mieli dostatecznie liczną populację, wcale nie samych intelektualistów -poziom wykształcenia nie odbiegał znacznie od Polski, ale ... brak chętnych do pracy pod ziemią.
Gierek im odmówił - PRL się mocno rozbudowywał i Gierek nie chciał polskich budowlańców tracić.
Zgodził się jedynie król Maroka, ale pod warunkiem wielu zabezpieczeń socjalnych i wysłaniu najmniej wykształconych pasterzy. Wszyscy mieli gdzieś tych ludzi, ale żaden Belg nie chwyciłby kilofa w rękę. Francja robiła to samo, dodatkowo lokując imigrantów w wydzielonych dzielnicach -de facto gettach. Dzisiaj te dzielnice są właśnie miejscami, w których w stronę straży pożarnej czy policji lecą pralki z okien. Czy to jest wszystko 'winą imigrantów' czy raczej oczekiwaną konsekwencją dziesięcioleci wykorzystywania tych ludzi i krótkowzrocznej polityki gospodarzy?

Tak więc, być może firmy nie chcą zatrudniać imigrantów z Kenii czy Afganistanu, ale kogo mają zatrudnić, skoro Niemcy nie chcą mieć dzieci ani wykonywać trudnych prac? Nie ma po prostu ludzi.
Rozumiem, że za 1.800 EUR trudno przeżyć, a w większym mieście typu Monachium zwyczajnie się nie da za takie pieniedzy wynająć mieszkania nawet. Co ma jendak zrobić prywatna firma, skoro nie może zapłacić więcej za pracę - cena końcowa przy droższej cenie pracy byłaby nieakceptowalna przez rynek - przez samych Niemców mówiąc prościej.

Kiedyś Europa Centralna i Wschodnia zasilała Niemców w siłę roboczą wymagającą wysiłku. Królowałą w tym Polska jednak to powoli się kończy. W Polsce jest masa firm wysyłających ludzi do pracy w ogrodnictwie. Praca po 10h dziennie, 8h oficjalnie, 2h pod stołem. Social minimalny (bo kontrakt jest Business 2 Business przez firmę z Polski). Niemiec nie chce się schylać 10h dziennie i niszczyć sobie kręgosłup za 10 EUR/h, w Polsce jeszcze tacy ludzie się znajdą, ale jest ich coraz mniej - Milenialsi nie będą zdrowia tracili w ciężkich warunkach na polu. Kto zastąpi Polaków? Bliski wschód, Afryka, Filipiny...

Podsumowując - przyzwyczajaj się do imigrantów z Kenii i ciesz się, że ktoś Ci będzie autostrady naprawiał i wykonywał mało przyjemne prace w szpitalu. Przynajmniej dopóki nie zabiorą ich Chińczycy.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niemcy od lat 60ch XX wieku importują siłę roboczą. Nie tylko Niemcy zresztą - Francja, Holandia, Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, kraje nordyckie. Była to zawsze decyzja ekonomiczna. Jaskrawym przykładem tego jest Belgia, która w latach 70tych oficjalnie wystąpiła do Gierka (Gierek sam pracował w Belgii) o siłę roboczą do budowy tuneli. Belgowie mieli dostatecznie liczną populację, wcale nie samych intelektualistów -poziom wykształcenia nie odbiegał znacznie od Polski, ale ... brak chętnych do pracy pod ziemią.
>Gierek im odmówił - PRL się mocno rozbudowywał i Gierek nie chciał polskich budowlańców tracić.

Biorąc pod uwagę, że Polska naśladuje zachodnią kulturę, zastanawiam się czy to co opisujesz dobre jest czy złe.

Przychodzi mi na myśl, że to jest praktyczne, skuteczne i korzystne.

Człowiek, który nic nie potrafi uczy się nagle budować tunele ale za naukę płaci wysoką cenę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
13-05-2023 00:12 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
...
>Podsumowując - przyzwyczajaj się do imigrantów z Kenii i ciesz się, że ktoś Ci będzie autostrady naprawiał i wykonywał mało przyjemne prace w szpitalu. Przynajmniej dopóki nie zabiorą ich Chińczycy.

Problem w tym, ze z fali w 2015 ponad połowa siedzi na socjalu a większa część z tej drugiej połówki pracuje w minijobach lub pracach, z których wpływy do państwowej kasy są minimalne ( a co za tym idzie nawet nie wypracują sobie renty i następna generacja podatników będzie musiała większe podatki płacić aby dołożyć im do renty minimalnej - błędne koło)

Nie pracują w tych zawodach, w których jest największy exitus.
Dlatego też bajki o imporcie fachowców są bajkami.

Epoka Wielkiej Europy kończy się.Z think tanku staje się powoli (również na własne życzenie) wasalem Chin.
W pogoni za wzrostem (czytaj minimalizowaniem kosztów produkcji) wytransferowala wszystko do Chin i Indii i teraz nie ma nic.

Nie ma własnych paneli słonecznych, medykamentów, akumulatorów. Nawet Corona pokazała, że głupich maseczek nie miała.

Jest zależna w 100% od Chin. W 100%. Europa sama siebie wyruchała ale głośno krzyczy, że jest szefem na trzepaku.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Problem w tym, ze z fali w 2015 ponad połowa siedzi na socjalu a większa część z tej drugiej połówki pracuje w minijobach lub pracach, z których wpływy do państwowej kasy są minimalne

Ty za to pewnie zapierdalasz od świtu do nocy w księgowości, wypełniasz kwity i w ten sposób karmisz biedotę.

Albo w jakimś systemie chwilówek.

Dobroczyńcy i zbawiciele ludzkości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-05-2023 11:42 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>...
>>Podsumowując - przyzwyczajaj się do imigrantów z Kenii i ciesz się, że ktoś Ci będzie autostrady naprawiał i wykonywał mało przyjemne prace w szpitalu. Przynajmniej dopóki nie zabiorą ich Chińczycy.
>Problem w tym, ze z fali w 2015 ponad połowa siedzi na socjalu a większa część z tej drugiej połówki pracuje w minijobach lub pracach, z których wpływy do państwowej kasy są minimalne ( a co za tym idzie nawet nie wypracują sobie renty i następna generacja podatników będzie musiała większe podatki płacić aby dołożyć im do renty minimalnej - błędne koło)
>Nie pracują w tych zawodach, w których jest największy exitus.
>Dlatego też bajki o imporcie fachowców są bajkami.
Trudno mi dyskutować o błędach niemieckiego rządu, bo nie mam informacji na podstawie, której tej rząd podejmował decyzje. W szczególności nie mamy zbioru alternatyw jakie miał do wyboru rząd Angeli Merkel w 2015 roku.Nie wykluczałbym również całkowicie (co Ty najwyraźniej robisz) humanitarnej motywacji tej decyzji - pamiętaj, że azylantów, po ustaniu wojny, można odesłać masowo do krajów ich pochodzenia (zatrzymując tych przydatnych, tak to wyglądało w latach 90ch z Jugosławią).
Intuicyjnie jedynie przeczuwam, że Agnela przesadziła, że sprowokowała olbrzymią imigrację, której nie była w stanie ocenić pod względem prawdziwości powodów do azylu i przyjęła zbyt dużo ludzi, co zresztą potwierdzają sygnały od bawarskich polityków z jej własnej koalicji (CSU) -'wir schaffen das nicht'.

>Epoka Wielkiej Europy kończy się.Z think tanku staje się powoli (również na własne życzenie) wasalem Chin.
Mam wrażenie, że obwiniasz za to polityków czy (jak to robi TVP/PiS) 'magiczną UE'. W rzeczywistości to obywatele Europy, w szczególności Niemiec są odpowiedzialni za taki stan rzeczy. Być może i Ty jesteś temu winien?
Spójrz w lustro i odpowiedz sobie na pytanie - czy jesteś w stanie (wraz z innymi rodzicami) zapłacić nauczycielowi swojego dziecka czy wnuka tyle, żeby mógł kupić mieszkanie w Monachium czy Berlinie (czyli przy aktualnym oprocentowaniu kredytów w Niemczech minimum 10tys EUR miesięcznie netto)? Czy jesteś w stanie tyle zapłacić pielęgniarce, facetowi, który montuje BMW czy pralki, Pani szyjącej T-shirty? Czy gotujesz, sprzątasz sam swoje mieszkanie/dom? Jeśli nie to to ile jesteś w stanie zapłacić osobie, która to robi? Czy ta osoba będzie w stanie za to kupić mieszkanie i przeżyć? Czy może ma dojeżdżać z Prenzlau albo Halle?

W większości takich bilansów odpowiedź jest następująca: "ja mam spędzać czas na patrzeniu się w telefon, planowaniu swoich podróży bez celu (czysto dla przyjemności), myśleniu o ważnych sprawach typu przyszłość planety, planów zakupu kolejnego Audi, piciu kawy w pracy lub ostatecznie obsłudze programu komputerowego (który zastępuję już mój mózg), a Pani na szmacie ... ?
'Pani na szmacie' ma przeżyć jakoś za 1500 EUR w mieście, w którym mieszkanie kosztuje 500.000 EUR a wynajem 2.000 EUR miesiecznie... Niech ta Pani jakoś dojeżdża do mnie w Berlinie i pracuje za te 1500 EUR w kilku mieszkaniach/domach min 8h dziennie, nie licząc dojazdów, nawet jak ma 2-3ke dzieci, które chce wychować i którym chce gotować obiady i spędzać z nimi czas i zapłacic za kurs gry na fortepianie 50EUR/h. Nawet jeśli ma 55 lat i boli ją kręgosłup - to jest jej problem. Ma być posprzątane!"

Co ma zrobić firma zatrudniając Panie do sprzątania, albo firma produkująca pralki czy okna w takich okolicznościach?


>W pogoni za wzrostem (czytaj minimalizowaniem kosztów produkcji) wytransferowala wszystko do Chin i Indii i teraz nie ma nic.
W pogodni za krótkotrwałym wzrostem, bo długofalowo jest to katastrofa. Jeśli aktualne tredny się utrzymają (a Chiny mają zdecydowanie większe możliwości kształtowania rzeczywistości niż jeszcze 20 lat temu), to za 40 lat Europa będzie tanią siłą roboczą dla Chińczyków.

>Nie ma własnych paneli słonecznych, medykamentów, akumulatorów. Nawet Corona pokazała, że głupich maseczek nie miała.
>Jest zależna w 100% od Chin. W 100%. Europa sama siebie wyruchała ale głośno krzyczy, że jest szefem na trzepaku.

Masz dzieci albo wnuki? Popytaj o dzieci sąsiadów z Berlina, zwłaszcza z lepszych dzielnic. Co wg Ciebie te dzieci czy wnuki powinny zrobić ze swoim życiem? Iść na studia medyczne czy politechnikę po 40+ godzin tygodniowo? Nie! Nawet jak z trudem ogarniają i tak uproszczony do granic program nauczania, to co mają układać kafelki albo kłaść rury na budowie? Nie!
Niech studiują 'coś' np. florę w Atlantyku, psychologię delfinów czy politologię z historią, marketing w mediach społecznościowych albo gender - tak żeby miały czas na życie studenckie. Jak zdadzą egzamin na poziomie PRLowiskiej podstawówki to ogłosimy ich geniuszami! Po I roku mogą też sobie trochę odpocząć i podróżować żeby 'poznać świat' (będą wszystko rozumieli doskonale patrząc z okna 4* hotelu na tych 'śmiesznych murzynków' z kasą taty w kieszeni odwiedzając Kenię, w której roczny dochód na głowę to miesięczny koszt wynajmu pokoju dla studenta w Amsterdamie).
Niech 60 godzin tygodniowo, bez przerw, studiują sobie Chińczycy czy Azjaci w ogólności- oni zajmują się przyziemnymi, głupszymi rzeczami a my myślimy o filozofii filozofowania - o sprawach fundamentalnych!
Co z tego, że nie umiemy zrobić kondensatora czy układu scalonego w Europie, co z tego, że Chińczycy budują komputery kwantowe ... my oczekujemy dziesiatek tysięcy EUR miesięcznie za 'strategiczne myślenie'.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niech studiują 'coś' np. florę w Atlantyku, psychologię delfinów czy politologię z historią, marketing w mediach społecznościowych albo gender - tak żeby miały czas na życie studenckie. Jak zdadzą egzamin na poziomie PRLowiskiej podstawówki to ogłosimy ich geniuszami! Po I roku mogą też sobie trochę odpocząć i podróżować żeby 'poznać świat' (będą wszystko rozumieli doskonale patrząc z okna 4* hotelu na tych 'śmiesznych murzynków' z kasą taty w kieszeni odwiedzając Kenię, w której roczny dochód na głowę to miesięczny koszt wynajmu pokoju dla studenta w Amsterdamie).
>Niech 60 godzin tygodniowo, bez przerw, studiują sobie Chińczycy czy Azjaci w ogólności- oni zajmują się przyziemnymi, głupszymi rzeczami a my myślimy o filozofii filozofowania - o sprawach fundamentalnych!
>Co z tego, że nie umiemy zrobić kondensatora czy układu scalonego w Europie, co z tego, że Chińczycy budują komputery kwantowe ... my oczekujemy dziesiatek tysięcy EUR miesięcznie za 'strategiczne myślenie'.

No to pojechałeś po Europejczykach.
Czyli wakacje kończą się i trzeba brać się do roboty?

To wszystko można jednak obejść.
Europejczycy doskonali się w konfliktach, prowokacjach, gierkach psychologicznych i ostatecznie też niezli na polach walk.
Inni nie wytrzymują tego psychicznie i poddają się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-05-2023 19:24 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Niech studiują 'coś' np. florę w Atlantyku, psychologię delfinów czy politologię z historią, marketing w mediach społecznościowych albo gender - tak żeby miały czas na życie studenckie. Jak zdadzą egzamin na poziomie PRLowiskiej podstawówki to ogłosimy ich geniuszami! Po I roku mogą też sobie trochę odpocząć i podróżować żeby 'poznać świat' (będą wszystko rozumieli doskonale patrząc z okna 4* hotelu na tych 'śmiesznych murzynków' z kasą taty w kieszeni odwiedzając Kenię, w której roczny dochód na głowę to miesięczny koszt wynajmu pokoju dla studenta w Amsterdamie).
>>Niech 60 godzin tygodniowo, bez przerw, studiują sobie Chińczycy czy Azjaci w ogólności- oni zajmują się przyziemnymi, głupszymi rzeczami a my myślimy o filozofii filozofowania - o sprawach fundamentalnych!
>>Co z tego, że nie umiemy zrobić kondensatora czy układu scalonego w Europie, co z tego, że Chińczycy budują komputery kwantowe ... my oczekujemy dziesiatek tysięcy EUR miesięcznie za 'strategiczne myślenie'.
>No to pojechałeś po Europejczykach.

Nie uważam, że wszyscy Europejczycy tak robią. Nie oceniam również czy to jest 'dobre', czy 'złe'. Piszę o faktach i konsekwencjach w przyszłości, które już widać dzisiaj.
Nie da się ukryć faktu, że jako 500mln społeczność mamy coraz więcej takich zachowań. W samej tylko Polsce, po upadku PRLu, pomijając spadek poziomu wykształcenia i eksplozję szkół prywatnych, wzrosła nam liczba mgr i dr historii, politologii, socjologii, zarządzania, tańca, a potem jeszcze wielu nowych kierunków. Nie wzrosła nam istotnie liczba lekarzy, czy inżynierów. Kosztem tych wszystkich mgr i dr nauk humanistycznych spadła liczba kafelkarzy, hydraulików, budowlańców. Ostatnim trendem są humaniści mówiący o technologiach, AI, czy kryptowalutach, którzy palą lasy uruchamiając program do generowania losowych liczb na swoim komputerze, myśląc, że są geniuszami ... jak Ty i Twój kolega hash. W Chinach kryptowaluty są nielegalne (jako kompletne martnotrawstwo), oni mogą zaprojektować nową kartę graficzną i zamiast losować nikomu niepotrzebne liczby (aka kopać bitcoiny) rozwiązać problemy, które mają znaczenie dla ich społeczeństwa.

Poza 'technologicznymi naciągaczami', każdy zawód jest potrzebny i każda praca godna szacunku, jednak konsekwencje dla społeczeństwa, które produkuję rzeszę humanistów są nieuniknione. Nie będzie to społeczeństwo konkurencyjne w badaniach i rozwoju w stosunku do Chińczyków, Koreańczyków czy nawet Izraelczyków. To nie jest żaden spisek światowy tylko wybór milionów ludzi w Europie.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ostatnim trendem są humaniści mówiący o technologiach, AI, czy kryptowalutach, którzy palą lasy uruchamiając program do generowania losowych liczb na swoim komputerze, myśląc, że są geniuszami ... jak Ty i Twój kolega hash.

Nie musiałeś wyjaśnić, o kogo Ci chodzi, wtedy twoja pogardliwa ironia byłby jeszcze głębsza, panie architekcie cewek.

Umiejętność budowy procesora nie załatwia wszystkich spraw. Dobrze jest czasem tez zwrócic uwagę na inne zjawiska w przyrodzie jak choćby ludzkie społeczeństwo i stosunki społeczne.

Nie podobają Ci się kryptowaluty, bo związałes swoją karierę z cyberbezpieczenstwem i pewnie współczesne banki są twoim najlepszym klientem, więc musisz dbać o swój biznes.

W krypto czujesz się niepewnie i pewnie nie widzisz w krypto swojej kariery ale być może nie będziesz miał wyboru.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-05-2023 23:39 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Ostatnim trendem są humaniści mówiący o technologiach, AI, czy kryptowalutach, którzy palą lasy uruchamiając program do generowania losowych liczb na swoim komputerze, myśląc, że są geniuszami ... jak Ty i Twój kolega hash.
>Nie musiałeś wyjaśnić, o kogo Ci chodzi, wtedy twoja pogardliwa ironia byłby jeszcze głębsza, panie architekcie cewek.
Krystek,
nie miałem na celu obrażania Ciebie, zapędziłem się w Twoim przypadku - przepraszam Cię za to - szczerze - Ty swoich (nonsensownych swoją drogą) rozważań nt IT nie traktujesz jako źródła dochodu ani nie zamierzasz szkodzić szarakom upatrującym w kryptowalutach biznesu życia.
Miałem na myśli raczej ludzi szkodzącym innym- guru typu hash i wielu innych sprzedawców dymu.

>Umiejętność budowy procesora nie załatwia wszystkich spraw. Dobrze jest czasem tez zwrócic uwagę na inne zjawiska w przyrodzie jak choćby ludzkie społeczeństwo i stosunki społeczne.
Nie obrażam żadnego zawodu, każda praca, która dostarcza jakiejś wartości dodanej jest godna szacunku. Nie oceniam ludzi. Piszę o konsekwencjach. Konsekwencją braku lekarzy będzie niższa jakość usług medycznych lub nawet brak dostępu do nich w ogóle. To nie oznacza, że ten kto nie jest lekarzem jest 'zły'.

>Nie podobają Ci się kryptowaluty, bo związałes swoją karierę z cyberbezpieczenstwem i pewnie współczesne banki są twoim najlepszym klientem, więc musisz dbać o swój biznes.
Znowu nie trafiłeś.
Nie zajmuje się cyberbezpieczeństwem - szczerze mówiąc nawet nie wiem co to słowo znaczy.

Nie chcę pisać o sobie, bo nie czuję takiej potrzeby, poza tym informacja o mnie nic nie wnosi do dyskusji, w których biorę udział.

Nie mam też sentymentalnego związku z programami komputerowymi, wiec nie mogę powiedzieć, że 'nie podobają mi się kryptowaluty'. Nie podoba mi się namawianie ludzi na oddawanie wielu lat pracy za losową liczbę okłamując ich co do ryzyka - to nie ma nic wspólnego z kryptowalutami.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Miałem na myśli raczej ludzi szkodzącym innym- guru typu hash i wielu innych sprzedawców dymu.

www.money.(*)decyzje-6898648612162464a.html

Są tacy, którzy nie tyle zrozumieli, że nie są zdolni zwalczyć krypto, co też chcą mieć w tym swoją działkę, więc zaczynają budowę organizacji, które mają zapewnić im kontrolę i panowanie.

Skoro już piszesz o "naiwnych szarakach" tracących oszczędności życia na "spalonych lasach" to może warto trochę przyjrzeć się ich motywacji. Ci ludzie nie mają ochoty robić niczego dla innych ludzi. Nie zastanawiają się nad tym skąd wezmą się luksusowe samochody jakie sobie kupią dzięki wzrostowi wartości kupionych krypto oni tylko chcą.

Tymi "naiwnymi szarakami" kieruje najczystsza chciwość, więc może wyluzuj z tym politowaniem.

Nie martwię się tym ile chciwi i bezwzględni ludzie, nawet Ci biedni, stracą na rozwoju krypoto ale koncentruję swoją uwagę jak krypto może wpłynąć na stosunki społeczne.

Dla mnie krypoto ma cudowne cechy:
- zbiorowa kontrola
- nieskuteczność przemocy egzekucyjnej
- w przyszłości brak zdolności tajenia transakcji

Czego współczesne fiaty państwowe nie mają wcale.

Wystarczy, że zadanie obliczeniowe służące potwierdzeniu wykonania pracy zostanie zmienione z bezsensownego na sensowne, komputery przecież cały czas wykonują potrzebne procesy obliczeniowe i wystarczy zaimplementować je do kryptowalut, wtedy nie będzie bezsensownego palenia lasów tylko ich palenie będzie miało sens i do tego podwójny.

Wystarczy, że zadanie jakie trzeba będzie rozwiązać w krypoto, żeby dostać hajs, będzie tym samym zadaniem jakie dziś wykonują komputery, żeby dokonać potrzebnych ludziom obliczeń.

Jestem niezmiennie wielkim fanem koryto.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom
To nie jedyne pytanie, dotyczące TWOICH słów, na które nie odpowiedziałeś
10 lat pytam co znaczy przymusowa państwowa egzekucja mojego sadu
Pytałem też jakie dostaję dotacje do mojej własności

I znów nie doczytałeś

Ujawniłem ci co mam, ale kłamliwa rzygowina nie czytała
Chciałem wpisać swoją własność to twojej księgi, ale... ucieczka kłamliwego kretyna o ujemnej godności

W każdej chwili gotów jestem to wpisać, ale p.ch. twierdzi, że chcę wszystko utajnić, bo mam w tym interes
Jaki interes? - ucieczka p.ch.

>Umów się z człowiekiem, który wie,
Przykład oponiarza - ucieczka
NA CO SIĘ MAM UMAWIAĆ????????

Podaj mi przykład czegoś na co się mam umawiać i w uczciwej umowie przeszkadza to, że ktoś nie wie co mam?

Znów udajesz przed Rumunką, która ci sprząta mieszkanie, że nie masz kasy na zapłatę?
Też poradzę zmyślać

>Ale Ty masz respekt tylko dla złota
>potrzebę, żeby nikt nie dowiedział się, gdzie je przed innymi chowasz.
>A takie dziady jak Ty
>A kiedy taki jak Ty pewny siebie, arogancki, agresywny dziad wyczuje

I znów tylko gówno zamiast argumentów
Kłamstwa
Gówno
Mantra
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom

Ilość pieniądza w obiegu musi być związana z wartością wszystkich posiadłości. Nie może istnieć pusty pieniądz, który niczego nie wyraża, bo ten będzie wywoływał permanentny kryzys gospodarczy.

Robol bez żadnych jawnych i opodatkowanych posiadłości może oszczędzić tyle co 4 przeciętne wynagrodzenia za pracę najemną ale nie więcej.

Więcej będzie musiał przeznaczyć na zakupy jawnej i opodatkowanej własności, która zapewni mu automatycznie kredyt i powiększy limit oszczędności.

Robol, który niczego nie posiada i jego praca u Was jest niepewna nie może się u Was zasłużyć na 40 lat na zakup mieszkania, które sam wybuduje, budując przy okazji jeszcze 10 dla Was.

Bezpieczeństwo robola ma zapewniać łatwa do znalezienia i dobrze płatna praca, którą mu zapewni zdrowy system gospodarczy.

Ponadto robol ma kupować najpierw drobne rzeczy a potem te drobne sprzedawać i kupować większe i bardziej wartościowe. W posiadłościach, kredytach i oszczędnościach ma się piąć nie szybko lecz powoli, stabilnie i bezpiecznie. Wpierw musi osiągnąć poziom pierwszy i nauczyć się wszystkiego co z tym związane, żeby przejść na poziom drugi itd.

Prawda jest taka, że w waszym systemie społecznym, żaden robol bez posiadłości nie też oszczędności a już na pewno nie tyle co 4 przeciętne wynagrodzenia.

Prawda jest też taka że robol bez żadnych podłości w kredytach nigdy nie zwycięży z waszymi jednoosobowymi spółkami kapitałowymi o nieznanych właścicielach, prowadzącymi działalność gospodarczą w skrzynkach na listy, więc pożyczając ostatecznie nigdy mieszkania nie zdobędzie lecz je zawsze straci na rzecz waszych jednoosobowych spółek.

Siejesz tu fałszywą propagandę kierowana do biedoty, że gdy się u Was zapożyczy to skąpie się w luksusie. W rzeczywistości długi u Was sprowadzą biedotę na samo dno, wprost do wyzysku, wyniszczenia i niewolnictwa.

Więc mi tu nie gadaj jak to swoimi pożyczkami ratujecie i rozwijacie świat.

Pożyczki będą ale w państwowym systemie i związane z wartością jawnych i opodatkowanych posiadłości i małe dla niemajetnych ludzi i duże dla majętnych ludzi, zawsze adekwatne do wartości wpłaconych podatków.

W waszym "systemie" jest dokładnie odwrotnie. Największe kredyty mają Ci, którzy nigdy nie płacą żadnych podatków natomiast dla biedoty która płaci bardzo wysokie podatki na bogatych, są tylko chwilówki bez lichwiarskich odsetek ale za to ze 100% prowizją i 200% karą za spóźnienie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ilość pieniądza w obiegu musi być związana z wartością wszystkich posiadłości. Nie może istnieć >pusty pieniądz, który niczego nie wyraża, bo ten będzie wywoływał permanentny kryzys >gospodarczy.

Co by się stało jakby Żyd Morawiecki przestał drukować papier fiducjarny i zaciągać pożyczki ??

>Robol, który niczego nie posiada i jego praca u Was jest niepewna nie może się u Was zasłużyć >na 40 lat na zakup mieszkania, które sam wybuduje, budując przy okazji jeszcze 10 dla Was.
>Bezpieczeństwo robola ma zapewniać łatwa do znalezienia i dobrze płatna praca, którą mu zapewni >zdrowy system gospodarczy.

Niewolnik miał lepiej jak demokratyczny robol. Pan niewolnika musiał niewolnikowi wszystko zapewnić.

> Wpierw musi osiągnąć poziom pierwszy i nauczyć się wszystkiego co z tym związane, żeby przejść >na poziom drugi itd.
>

W demokracji nie ma żadnych poziomów i żadnej nauki, a każdy może dostać się do władzy.
W demokracji władza stoi otworem dla idiotów.
Hamerlik, musisz roboli umieszczać na listach wyborczych.

>Prawda jest też taka że robol bez żadnych podłości w kredytach nigdy nie zwycięży z waszymi >jednoosobowymi spółkami kapitałowymi

Hamerlik, naucz roboli bycia słupami dla firm, które teraz uciekają za granicę. Załóż firmę oferującą słupy do rejestracji: firm i samochodów.

17-05-2023 00:03 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom
>Ilość pieniądza w obiegu musi być związana z wartością wszystkich posiadłości. Nie może istnieć pusty pieniądz, który niczego nie wyraża, bo ten będzie wywoływał permanentny kryzys gospodarczy.


Guru kryptowalut kłamią na temat rzekomego nonsensu mechanizmu kredytu udzielanego przez instytucję zaufania o nazwie bank. Kredyt i 'pusty pieniądz' jak go nazywasz ma uzasadnienie ekonomiczne, a nawet jest podstawą rozwoju cywilizacji:

Jeśli masz super projekt na wygenerowanie wartości dodanej, to ten projekt, zanim jeszcze zostanie zrealizowany, ma wartość. Ludzie (reprezentowani przez bank) mogą uwierzyć w ten projekt i wyłożyć na niego pieniądze. W przypadku banku te pieniądze są kreowane poprzez powszechnie znany mechanizm kreacji pieniądza (pożyczanie większości depozytów dając jednocześnie gwarancje na wypłatę 100% depozytów, których przecież bank już nie posiada po udzieleniu kredytów). W tej sytuacji masz na rynku wykreowany pieniądz pod zastaw zysku/wartości w przyszłości. Bez tego mechanizmu rozwój naszej cywilizacji byłby znacznie wolniejszy. Projekt, który wygeneruje 1 mld USD zysku za 5 lat, nie mógłby zostać zrealizowany w środowisku, które już wcześniej nie zgromadziło wielokrotności tej kwoty (przecież nie cały pieniadz w gospodarce może być przeznaczony na inwestycje).

Kryzysy nie biorą się z takich zdrowych ekonomicznie procesów, tylko z dezinformacji i w konsekwencji błędów w zarządzaniu ryzykiem - kredytów na projekty/inwestycje, które nie dają zaufania, które jest w nich pokładane. Przykładem takiej inwestycji są właśnie kryptowaluty (które nie są pieniądzem a instrumentem finansowym bez żadnych podstaw do zaufania i bez ŻADNEJ WARTOSCI DODANEJ). Innym przykładem są 'inwestycje a'la PiS' czyli kredyty na projekty, które nie dają zwrotu z inwestycji. Takie kredyty faktycznie doprowadzą do kryzysu (dług trzeba spłacić, a wartości z przyszłości/zysku nie ma), tyle, że powodem nie jest kredyt, ale błędne szacowanie ryzyka (w zdrowym, dobrze działającym systemie taki kredyt nie powinien zostać udzielony).

Krytykowanie mechanizmu kredytowania i banku w czambuł na podstawie jego karykaturalnych, chorych zastosowań jest wyrzuceniem dziecka z kąpielą.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jeśli masz super projekt na wygenerowanie wartości dodanej, to ten projekt, zanim jeszcze zostanie zrealizowany, ma wartość. Ludzie (reprezentowani przez bank) mogą uwierzyć w ten projekt i wyłożyć na niego pieniądze. W przypadku banku te pieniądze są kreowane poprzez powszechnie znany mechanizm kreacji pieniądza

Każda struktura materii i każdy system ruchu, które powstały wyłącznie w formach idei i stojącego za nią opisu mogą i powinny podlegać prawu własności.

Każdy własny projekt może być przez innych oceniony i wyceniony.

Każda wycena projektu może i powinna być źródłem kredytu udzielonego przez państwo, którego kosztem może i powinien być wyłącznie podatek od właśnosci.

Dlaczego tak usilnie bronisz dochodu kapitałowego?

Dlaczego mamy żyć w świecie, w którym jedni ludzie pracują na siebie i innych a pewna mała i zamówiona grupa ludzi ma żyć z posiadania pieniędzy i posiadłości?

Nie ma alternatywy dla waszego świata?
Wasz świat jest najlepszym rozwiązaniem?
Przykro mi ale nie wierzę w to i z pewnością nie będę żył tak jak Wy.

Moje życie będzie inne i przez swoją odmienność zyska znaczenie.

Nigdy nie poprę waszej kreacji pieniądza, której częścią jest przemoc egzekucyjna. Dla mnie wasza wzajemna agresja w stosunkach gospodarczych jest prymitywna i zwierzęca.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 00:17 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Jeśli masz super projekt na wygenerowanie wartości dodanej, to ten projekt, zanim jeszcze zostanie zrealizowany, ma wartość. Ludzie (reprezentowani przez bank) mogą uwierzyć w ten projekt i wyłożyć na niego pieniądze. W przypadku banku te pieniądze są kreowane poprzez powszechnie znany mechanizm kreacji pieniądza

>Dlaczego tak usilnie bronisz dochodu kapitałowego?
Ja niczego nie bronię, za niczym nie optuję, ani nie jestem spiskowcem, który przeszedł już wg Twoich analiz wiele instutucji finansowych.

PISZĘ O FAKTACH - to czy je lubisz czy nie to inna sprawa.

>Dlaczego mamy żyć w świecie, w którym jedni ludzie pracują na siebie i innych a pewna mała i zamówiona grupa ludzi ma żyć z posiadania pieniędzy i posiadłości?
>Nie ma alternatywy dla waszego świata?
>Wasz świat jest najlepszym rozwiązaniem?
Nie opisywałem swojego stosunku do świata, skąd założenie, że coś popieram ?

Mechanizm kredytowania, który opisałem, i który jest udostępniany przez banki jest ekonomicznie zdrowy (=powoduje trwały rozwój). To wszystko.

Nieustannie narzekasz na 'nas', którzy zaprojektowali świat na Twoje nieszczęście. Tymczasem świat nie został zaprojektowany przez jakąś garstkę żydów czy spiskowców. Relacje międzyludzkie wynikają z ludzkiej natury, są konsekwencją milionów lat doświadczeń i ewolucji, która wytępiła inne zachowania. Natura człowieka nie poddaje się odgórnym decyzjom a zmiany zajmują pokolenia.
Mieliśmy wspaniały socjalizm, który obalili sami robotnicy będący 'przewodnią siłą narodu w socjaliźmie' , mieliśmy 'katolicyzm' , który skończył się garstką uprzywilejowanych feudauów, powszechnym niewolnictwem i nieustanną wojną. Mieliśmy nazizm, faszyzm/nacjonalizm. Mieliśmy wiele innych super pomysłów, które kończyły się znacznie gorzej niż ten nieszczęsny system, w którym żyjemy. Teraz słyszymy, że jakiś program komputerowy wszystko zmieni ...
Wszystkie te systemy, których deklarowanym celem było zaprowadzenie szczęścia popełniały jeden, kluczowy błąd - zakładały, tak jak Ty, że da się decyzją, czy jakimś programem komputerowym zmienić naturę człowieka. Rzeczywistość jednak zawsze wygrywała.
Kapitalizm, liberalizm, choć często bardzo okrutny, wygrywa tym, że on akceptuje naturę człowieka. Akceptuje, że ludzie chcą zapłaty za pożyczenie pieniędzy, że chcą zapłaty za udostępnienie nieruchomości. Chciwość, lenistwo,częsty brak empatii i inne wady ludzkie zaprzęgane są jednak do osiągnięcia czegoś dobrego. Chciwość człowieka deponującego pieniądze do banku zamieniana jest w sukces i szczęście człowieka, który pieniędzy nie ma a może dostarczyć coś pożytecznego.
Ulepszanie kapitalizmu, nie powiedzie się poprzez wprowadzenie systemu oparego na założeniach, że ludzie nie będą ludźmi, że nagle ludzie staną się inni, bo .... zainstalują sobie program bitcoin.

Czy mi się taka sytuacja podoba czy nie - to nie ma żadnego znaczenia, podobnie jak deszcz nie pyta mnie o zdanie gdy pada.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mechanizm kredytowania, który opisałem, i który jest udostępniany przez banki jest ekonomicznie zdrowy (=powoduje trwały rozwój).

Tylko co to za "zdrowie" i "rozwój"?
Na swojej drodze spotkałem wiele chorych i zredukowanych ludzi, skąd oni się biorą w tym zdrowo rozwiniętym świecie?

>Tymczasem świat nie został zaprojektowany przez jakąś garstkę żydów czy spiskowców. Relacje międzyludzkie wynikają z ludzkiej natury, są konsekwencją milionów lat doświadczeń i ewolucji, która wytępiła inne zachowania.

Zatem ja, jako natura, jako wynik ewolucji, jako konsekwencja milionów lat rozwoju mówię waszej organizacji społecznej NIE!

Nie będę jednym z Was ani częścią tego co razem tworzycie.

Możesz nawet najgłębiej wierzyć w swoje racje, być przekonanym, że własne braki kompensuje wizją światowego spisku Żydów ale po prostu NIE!

Nie jesteśmy razem, nie jesteśmy jednością, nie tworzymy grupy.

Nawet jeśli uznamy, że jestem sam na świecie i nikt nie przystaje do moich wizji świata i poglądów to płyniemy już dwoma nurtami, zamierzamy w odmiennych kierunkach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 09:44 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)

>Zatem ja, jako natura, jako wynik ewolucji, jako konsekwencja milionów lat rozwoju mówię waszej organizacji społecznej NIE!

Obawiam się, że byłbyś właśnie przykładem zachowania, które natura wyeliminuje. Na wyspie Krystkolandia, na którą przyjechaliby z zasobami ze 'złego świata' wszyscy zwolennicy kryptowalutoizmu, zasilający swoje karty graficzne ze 'złego świata' panelami słonecznymi ze 'złego świata'. Już po wyczerpaniu się żywności wszyscy byście poumierali. Nawet gdyście nauczyli się jeść jeżyny i grzyby z lasów Krystkolandii, to po kilku latach okazałoby się, że macie twarde dyski pełne losowych liczb, ale nic poza tym - umarlibyście z zimna, braku dachu nad głową, leków i usług medycznych.

I na pewno Krystkolandia nie stałaby się wyspą, która wypromowałaby Krystkoizm. Przeciwnie - dla większości ludzi, widzących nonsens kryptowalutoizmu w czystej formie, który nie mógłby żerować na naiwnych ze 'złego świata' oddających żywność czy ubranie za nie wnoszące nic dla ludzi losowe liczby, stałoby się oczywiste do czego prowadzi ten nonsensowny pomysł.


Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Zatem ja, jako natura, jako wynik ewolucji, jako konsekwencja milionów lat rozwoju mówię waszej organizacji społecznej NIE!
>Obawiam się, że byłbyś właśnie przykładem zachowania, które natura wyeliminuje.

Nie jestem wydarzeniem hipotetycznym lecz zjawiskiem fizycznym, z krwi, mięsa, kości, strumieni krwinek, naprężeń ścięgien i pływów elektronów.

Do tej pory zjawisko w przyrodzie jakim jestem nie zgasło i mimo opinii takich jak twoja wciąż daję radę.

Możesz karmić się wiarą i istnieję dlatego, że Ty i tobie podobni decydujecie o moim życiu za mnie, ale ja istnieję bo sam decyduję i na podstawie własnych decyzji podejmuję działania.

Potrafię też stworzyć świat i cywilizację lepsze od waszych tylko muszę wyzwolić się od waszych niedobrych rządów.

Na razie prawie wszyscy są opętani waszą kapitalistyczną ideologią i łatwo tego nie zmienię ale robię krok za krokiem to co do mnie należy i zrobię we właściwym kierunku tyle ile mogę, resztę muszą zrobić inni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 14:54 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>Zatem ja, jako natura, jako wynik ewolucji, jako konsekwencja milionów lat rozwoju mówię waszej organizacji społecznej NIE!
>>Obawiam się, że byłbyś właśnie przykładem zachowania, które natura wyeliminuje.
>Nie jestem wydarzeniem hipotetycznym lecz zjawiskiem fizycznym, z krwi, mięsa, kości, strumieni krwinek, naprężeń ścięgien i pływów elektronów.
>Do tej pory zjawisko w przyrodzie jakim jestem nie zgasło i mimo opinii takich jak twoja wciąż daję radę.

Krysek: chcę wyskoczyć przez okno!
Paolo: zrobisz sobie krzywdę
Krystek: jesteś, wraz z innymi spiskowcami, przeciwko mnie.... bla bla

Jesteś pewien, że pokazanie Ci konsekwencji Twoich pomysłów oznacza walkę z Tobą? Czy powiedzenie Ci, że sytuacja jaką sobie wymarzyłeś się nie wydarzy w wyniku planu jaki posiadasz, automatycznie oznacza, że ta sytuacja jest 'zła'?

Też mi się marzy sytuacja, że instaluję program, uruchamiam go, on losuje liczby i 'kasa sama leci' podczas gdy ja mogę sobie pisać na racjonalista.pl czy pić wino! Niestety analiza tego planu jasno wskazuje, że ta sytuacja się nie wydarzy - będzie zupełnie odwrotnie. O ile nie uda mi się nikogo nabrać, to zostanę z niczym i będę cierpiał.

Czego więc oczekujesz? Że powiem Ci Cytat:
'tak Krystek' zainstaluj jakiś program, najlepiej z zaimplementowanym algorytmem kryptografii asymetrycznej i świat będzie piękny'
? Wtedy powiesz 'Paolo Monstro' to cool gość, nie jest w spisku, popiera mnie itd ... ? To jest to czego szukasz na tym forum?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Też mi się marzy sytuacja, że instaluję program, uruchamiam go, on losuje liczby i 'kasa sama leci' podczas gdy ja mogę sobie pisać na racjonalista.pl czy pić wino!

Nigdy nie wyrażałem podobnych marzeń ani nie sugerowałem nawet dążenia do korzyści bez własnego weń wkładu.

Sam to zmysliles i próbujesz mi to teraz przypisać, żeby mnie zdyskredytować i umnejszyc wszystko co uważam i do czego dążę.

Budujesz fałszywy obraz rzeczywistości.

Masz hajs i czas na to, żeby mówić innym co jest prawdziwe, dobre i sprawiedliwe na forum racjonalisty a inni, którzy hajsu nie mają powinni w milczeniu udać się do pracy na cudzym?



youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 23:34 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Też mi się marzy sytuacja, że instaluję program, uruchamiam go, on losuje liczby i 'kasa sama leci' podczas gdy ja mogę sobie pisać na racjonalista.pl czy pić wino!
>Nigdy nie wyrażałem podobnych marzeń ani nie sugerowałem nawet dążenia do korzyści bez własnego weń wkładu.
Ależ wyrażasz te marzenia regularnie - w swoich dywagacjach dlaczego BTC ma wartość.

Być może nie podoba Ci się to, że Ci to pokazuję? Używasz żargonu z prezentacji krytowalutowych guru i zakrywasz ten fakt, ale o tym dokładnie marzysz i tego żądasz!

Być może nie rozumiesz, że BTC = losowa liczba rozwiązując niepotrzeny nikomu problem obliczeniowy, sztucznie stworzony tylko po to żeby zająć czas komputera? Być może nie rozumiesz, że kopanie to uruchomienie programu komputerowego, nie wymagające żadnej istotniejszej wiedzy? Być może sam wierzysz w swoją propagandę? Gdybyś to jednak zrozumiał, to zauważyłbyś, że w istocie marzysz dokładnie o tym, podobnie jak rzesza kopaczy:
Cytat:
"uruchamiam program, program KOPIE (seksi słowo na 'generuje losowe liczby') a ja zarabiam 30tys USD za każdego WYKOPANEGO bitcoina"


To jest właśnie model gospodarczy BTC, który Ty wraz z Twoim koleżką hashem promujecie na tym forum. To jest esencja Krystkoizmu, "nowej wspaniałej gospodarki". Gospodarki, krytykującej 'zły świat', ale jednocześnie, niczym pasożyt, istniejącej tylko dlatego, że są ciężko pracujący ludzie w tym 'złym świecie', którzy oczekują zapłaty za jakąś dostarczaną przez nich wartość dodaną.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ależ wyrażasz te marzenia regularnie - w swoich dywagacjach dlaczego BTC ma wartość.

To, że w ten sposób to opiszesz nie uczyni moich marzeń innymi niż są w rzeczywistości.
Projektujesz fałszywy ale korzystny dla siebie obraz rzeczywistości.

>Być może nie rozumiesz, że BTC = losowa liczba rozwiązując niepotrzeny nikomu problem obliczeniowy, sztucznie stworzony tylko po to żeby zająć czas komputera?

Rozumem, że nikt nie przywiązałby wartości do rozwiązania bezsensownego problemu a już na pewno nie miliony ludzi.

Określasz wszystkich użytkowników kryptowalut idiotami i czujesz się najwyraźniej od nich mądrzejszy. Wszystko rzeczywistość pęknie zweryfikuje co ma sens a co nie.

Kwestionujesz wartość krypoto istniejącą już od 14 lat, nikt racjonalny by tego nie zrobił, więc albo nie jesteś racjonalny albo prowadzisz fałszywą grę i stawiam na to drugie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie jesteśmy razem, nie jesteśmy jednością, nie tworzymy grupy.
>

Jeżeli nie tworzy się grupa to jednostka nie jest w stanie poprawić swojego dobrobytu i osiągnąć wyższego rozwoju.
Dlatego demokratyczne kolonie są utrzymywane w permanentnej walce, wykreowanych demokratycznych partii. Taki zatomizowany i walczący ochlos można okradać ze wszystkiego i pocieszać go prymitywną pracą gwarantującą mu wegetację.
Powstała Oś Berlin Rzym Tokio i od razu wystąpił na nią atak.
Dzisiaj tego samego doświadcza BRICS.
Jesteś biedny i głupi, zamiast przyjaciół robisz sobie wrogów, to jesteś "bezpieczny".
18-05-2023 09:46 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Nie ma alternatywy dla waszego świata?
>

Właśnie powstaje alternatywa, którą oferuje niszczony przez Anglosasów sojusz BRICS.
Poprzedni genialny projekt Żydów niemieckich został zniszczony kosztem światowej wojny.
Hamerlik, nie jest łatwo i bezpiecznie wychodzić z projektem, który zagraża hegemonii Anglosasów.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie ma alternatywy dla waszego świata?
>>
>Właśnie powstaje alternatywa, którą oferuje niszczony przez Anglosasów sojusz BRICS.
>Poprzedni genialny projekt Żydów niemieckich został zniszczony kosztem światowej wojny.
>Hamerlik, nie jest łatwo i bezpiecznie wychodzić z projektem, który zagraża hegemonii Anglosasów.

Cieszę się, że powstaje alternatywa dla kultury i organizacji Zachodu.

Nie kocham Zachodu, choć żyję w nim, więc cieszę się, że powstaje inna możliwość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Cieszę się, że powstaje alternatywa dla kultury i organizacji Zachodu.
>

A ja się cieszę, że są ludzie odważni i mówią prawdę ogłupionym demokratycznym członkom.

exxpress.a(*)-der-lage-in-ukraine-versteht/

Amerykański ekonomista Jeffrey Sachs pochwalił węgierskiego premiera Viktora Orbana: Orbán jest "jedynym europejskim politykiem", który prawidłowo ocenia sytuację na Ukrainie. Wie też, że bezsensowną wojnę wywołało rozszerzenie NATO.
Sachs powiedział węgierskiej gazecie Magyar Nemzet: "On (Orban) wie, że jest to bezsensowna i niepotrzebna wojna, która została wywołana rozszerzeniem NATO. I wie, że będzie to tragedia i ślepy zaułek dla Ukrainy tak długo, jak to będzie trwało. W przeciwieństwie do innych przywódców europejskich, uznaje on również, że Rosja nie zaakceptuje porażki na polu bitwy bez eskalacji konfliktu w wojnę nuklearną".
W wywiadzie Sachs stwierdził, że co do jednego nie ma wątpliwości: "Wojny można było uniknąć. Od czasów Billa Clintona (1993-2001) amerykańscy dyplomaci wielokrotnie ostrzegali prezydentów przed niebezpieczeństwem rozszerzenia NATO, szczególnie w przypadku Ukrainy i Gruzji".
Amerykański ekonomista zwrócił również uwagę, że w grudniu 2021 roku, na kilka miesięcy przed rozpoczęciem wojny, Rosja ze wszystkich miejsc zaproponowała amerykańsko-rosyjski traktat o gwarancjach bezpieczeństwa w celu zapobieżenia wojnie, którego celem było zakończenie rozszerzenia NATO . Jednak Stany Zjednoczone odparły propozycję Moskwy.
"Niestety, Stany Zjednoczone odmówiły negocjacji w tej sprawie. NATO twierdzi, że żaden kraj, w tym Rosja, nie może mieć nic do powiedzenia ani ingerować w jego ekspansję. To arogancka postawa, która znacząco przyczyniła się do wojny - podkreślił Sachs.


Hamerlik o jakiej to kulturze Zachodu mówisz ??
Człowieka z kulturą amerykańscy spece od propagandy nie wciągnęliby do napaści na sąsiada.
Policz, ile osób, na tym forum, miało na tyle inteligencji i wiedzy by rozpoznać prawdę ??
Wytłumacz komukolwiek, że Brytyjczycy wymordowali naszych dziadków w ZSRR i użyli nas do napaści na Żydów niemieckich i Niemców. Tak samo jak dzisiaj, Amerykanie użyli Ukraińców do napaści na Rosję. Ludzie inteligentni obserwują, jak się z łatwością ogłupia całe narody i jak kilku obcych agentów nimi potem rządzi, bredząc im o demokracji i wolności.
CIA nam stworzyła solidarność, nauczyła polskojęzyczny ochlos pluć na swoich przodków, okradają nas i używają do napaści na sąsiada. Podlimy się za sztuczkę z 500+. Obcy kupują nas za nasze pieniądze i ogrywają jak małe dzieci.
Hamerlik, co to ma wspólnego z kulturą ?
Wasalna Europa nie może być dla kogokolwiek wzorem. W całej Europie tylko na Węgrzech nie udało się CIA zainstalować "demokratycznej" agentury. Świat się z nas śmieje i z tej amerykańskiej "demokracji".

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak samo jak dzisiaj, Amerykanie użyli Ukraińców do napaści na Rosję.

O ile mi wiadomo Ukraińcy na nikogo nie napadli.
Przestali wierzyć w rosyjską organizację społeczną, zakwestionowali rosyjską hierarchię i moskiewskie zwierzchnictwo na terytorium Ukrainy.

Ruscy ponoć tak wystraszyli się, że nie rządzą już na Ukrainie, że napadli na Ukrainę prewencyjne, żeby ta nie stała się niepodległa i i nie wymknęła się spod rosyjskiej kontroli.

Prawdopodobnie myślisz podobnie do Ruskich, że tereny Ukrainy zamieszkałe przez Ruskich należą się Rosji i Ukraińcy nie mają tam prawa zaprowadzać swoich porządków.

Ruscy i Ukraińcy okazali się prymitywni, że załatwiają sprawy między sobą bombami i rozmowami przez Amerykanów i Chińczyków.

Nie jest problemem to, że Ameryka czy Iran rozdają bomby, problemem jest to, że w Rosji i na Ukrainie są ludzie gotowi bombardować innych.

Olewam czyja sprawiedliwość jest sprawiedliwsza ukraińska czy rosyjska ale nienawidzę każdego, kto próbuje osiągać swoje cele z użyciem karabinu.

Niestety Ukraińcy, którzy do tej pory nie znaleźli sposobu na rozmowy z Rosjanami też nie są cool.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>bezsensowną wojnę wywołało rozszerzenie NATO.

Wojny mają sens, są walką o władzę.
Ten, który miał albo ma władzę, będzie wiedział o co w wojnach chodzi.

>Rosja nie zaakceptuje porażki na polu bitwy bez eskalacji konfliktu w wojnę nuklearną".

Chyba, że Putin nagle zejdzie z tego świata.
Wtedy zaakceptuje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 20:18 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)

>Wojny mają sens, są walką o władzę.

Sens to ma praca na swój dom.

DOM.

Czujesz to jak miliony ludzi otwiera codziennie swój dom?

Kosztowało ich to trochę trudu. Ale pewnie nie robili tak jak ty i zamiast wynająć mieszkanie od globalnej korporacji w Berlinie i knucia przeciw innym jak ty i zbierania bandziorow przeciw mnie pracowali na swój domek.

Praca na swój dom ma sens. Wiesz że potrzebujesz około 3-4 lat żebyś miał swój dom.


DOM który z dumą przekażesz dziecku. Aty Co przekażesz córce ?

Namiary na bandziorów którzy czyhają na mnie?
Bo nie powiedziałem ci co mam.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>zamiast wynająć mieszkanie od globalnej korporacji w Berlinie

Wpierw zauważ, że stworzyliście prawo do rozwoju tych korporacji. Gdyby nie wasze prawo te nigdy nie rozwinęłyby się. Każdy dom, każde mieszkanie, które posiada korporacja o nieznanych właścicielach jest domem i mieszkaniem, których nie posiada robole.

Wciąż podkreślam, że wasza "prawo" ale nie moje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Każdy dom, każde mieszkanie, które posiada korporacja o nieznanych właścicielach jest domem i >mieszkaniem, których nie posiada robole.
>

Znowu masz wizje jak biedny komunista.
Robol nic nie będzie miał, bo nie potrafi czymkolwiek zarzadzać.
Robol jest ofiarą dla cwaniaków i elektoratem dla populistów.
Robola nie ma co żałować, im mniej roboli tym społeczeństwu się lepiej powodzi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znowu masz wizje jak biedny komunista.
>Robol nic nie będzie miał, bo nie potrafi czymkolwiek zarzadzać.
>Robol jest ofiarą dla cwaniaków i elektoratem dla populistów.
>Robola nie ma co żałować, im mniej roboli tym społeczeństwu się lepiej powodzi.

"Robol" to uległa osobowość.

"Robol" to nie brak racjonalimu czy logiki lecz "Robol" to strach przed innymi ludźmi.

Im mniej jednostek społecznych, których umysły trawi strach tym lepiej się powodzi społeczeństwu.

Każdy, który w ten czy inny sposób sieje strach w umysłach ludzi szkodzi społeczeństwu i jak szkodnik przez wszystkich winien być traktowany.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>"Robol" to nie brak racjonalimu czy logiki lecz "Robol" to strach przed innymi ludźmi.
>Im mniej jednostek społecznych, których umysły trawi strach tym lepiej się powodzi społeczeństwu.
>Każdy, który w ten czy inny sposób sieje strach w umysłach ludzi szkodzi społeczeństwu i jak szkodnik przez wszystkich winien być traktowany.
>

Żydzi niemieccy stworzyli komunizm, oparty na zbiorowym działaniu roboli i chłopów. Po udanym zamachu stanu w Rosji, zaczęli uczyć sowietów wzajemnej miłości, wspólnej pracy i dzielenia się zyskami. Wspierała tą inicjatywę potęga intelektualna i techniczna Żydów niemieckich. Ż czasem powstałoby samodzielne mocarstwo, odporne na niszczące działania hegemona, Brytyjczyków. W mocarstwie tym poziom życia następnych pokoleń byłby dużo wyższy, jak w rolniczej Rosji. Żydzi niemieccy skutecznie zniszczyli struktury carskiej władzy, tylko nie udało im się pokonać brytyjskiej agentury w Rosji i Gruzji i obsadzić Trockiego na Kremlu. Prawie dwadzieścia lat propagandą komunistyczną wpływali na szare komórki: roboli i chłopów otumanionych przez prawosławny Kościół. Żydzi niemieccy planowali przeprowadzić atak na Kreml i obsadzić Trockiego. Prawie dwadzieścia lat przygotowań do tego, Brytyjczycy z Żydami sowieckimi unicestwili ten plan organizując ludobójstwo w 1937 r. 1.7 mln ludzi aresztowali, połowę zamordowali.
Żydzi sowieccy wymordowali Żydów niemieckich, komunistów przybyłych do ZSRR, dowództwo Armii Czerwonej i mordowali narody, które mogłyby stawiać opór Armii Czerwonej atakującej Niemców.
5 października 1938 r. cwani Brytyjczycy utworzyli CZTERY SZKOŁY PROPAGANDY ANTYNIEMIECKIEJ. Żydów którzy kierowali szkołą propagandy komunistycznej wymordowali Żydzi sowieccy. W szkołach propagandy antyniemieckiej kierownictwo to też byli Żydzi. Mojsiej Markowicz Axelrod jakimś cudem uniknął czystki w szkole komunistycznej i znalazł się w szkole propagandy antyniemieckiej. TYdzień tylko popracował i został aresztowany a potem rozstrzelany przez rodaków. Żydów sowieckich, którzy byli w tzw. trojakch, które zajmowały się mordowaniem, po wykonaniu zadania rozstrzelano.
Hamerlik to ważne, Brytyjczycy przejęli w 1937 r. Armię Czerwoną i od razu przerobili komunistycznych sowietów na wrogów Niemców i Żydów.
Żydzi niemieccy prawie dwadzieścia lat prowadzili prace nad stworzeniem sowieckiego komunisty a Brytyjczycy w dwa lata zrobili z niego istotę, którą użyli do mordowania Niemców i Żydów.
Żydzi sowieccy robili pokazowe rozstrzeliwania opornych, by zastraszyć resztę.
Dzisiaj Żydzi amerykańscy używają Polaków do swoich wojen imperilanych. Polska stała się wytwórnią mięsa armatniego. Żyd Morawiecki ma budować hale sportowe, by to mięso armatnie było lepsze.
Widzisz Hamerlik, człowiek nie istnieje, to są małpy, które można dowolnie kształtować i to w każdym wieku. Można ogłupić dziecko i można ogłupić starego, tak, że z otwartymi oczami wejdzie w ogień z wizją, że ginie dla dobra swoich dzieci i wnuków.
Tak imperialiści prowadzą wojny, z daleka od swoich domów, dowożąc broń otumanionym idiotom.
Potem Żydzi zakładają skolonizowanym "zwycięzcom" "demokrację" i uczą tubylców swojej wersji historii, prowadząc ich na kolejną imperialną wojnę.
Dzisiaj Polak niczym nie różni się od istoty, którą Brytyjczycy stworzyli w ZSRR w 1938 roku, z sowieckiego komunisty. W Polsce Brytyjczycy nie stworzyli czterech szkół propagandy, tylko jedną telawizję. Z polskiego "komunisty" zrobiono anglosaskiego żołnierza.
Hamerlik, chcesz się wbić ze swoimi wizjami w działania imperilaistów amerykańskich ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żydzi niemieccy stworzyli komunizm, oparty na zbiorowym działaniu roboli i chłopów. Po udanym zamachu stanu w Rosji, zaczęli uczyć sowietów wzajemnej miłości, wspólnej pracy i dzielenia się zyskami. Wspierała tą inicjatywę potęga intelektualna i techniczna Żydów niemieckich. Ż czasem powstałoby samodzielne mocarstwo, odporne na niszczące działania hegemona, Brytyjczyków. W mocarstwie tym poziom życia następnych pokoleń byłby dużo wyższy, jak w rolniczej Rosji. Żydzi niemieccy skutecznie zniszczyli struktury carskiej władzy, tylko nie udało im się pokonać brytyjskiej agentury w Rosji i Gruzji i obsadzić Trockiego na Kremlu.

Nie mogę tego zrozumieć, bo od razu rozpoznałem w Tobie rojaliste a przecież Wielka Brytania to kolebka monarchii.

Nienawidzisz Brytyjczyków i kochasz królestwa?

O co tu chodzi?

Nienawidzę królestw i wszystkich ludzi, którzy pragną oddychać tym samym powietrzem co król.

Nigdy nie spotkałem na swojej drodze króla i dobry Bóg da to nigdy nie spotkam.

Cieszę się, że odłączyłem się od telewizji państwowej, bo te często pokazują królów w nadziei, że jako widz poprzez obrazy zacznę darzyć królów tymi samymi emocjami co reszta ludzkości.

Boże broń mnie przed miłością do króla.
Niech zginę w chwili, w której pokocham króla i zapragnę go zobaczyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Cieszę się, że odłączyłem się od telewizji państwowej, bo te często pokazują królów w nadziei, że jako widz poprzez obrazy zacznę darzyć królów tymi samymi emocjami co reszta ludzkości.
>Boże broń mnie przed miłością do króla.
>

O czym Ty znowu bredzisz?
Jakich królów pokazuje demonkratyczna telewizja ??
Polskojęzyczna telewizja sieje nienawiść, teraz akurat sieją do: Rosjan, Chińczyków i "komunistów", Arabów itd. Listę ustala i uaktualnia CIA.
Polskojęzyczna telewizja szkoli Polaków miłości, ale do banderowców. Żyd MOrawiecki, żydowski zięć Duda oraz Kaczyński pochodzący z Odessy, z katów Polaków robią polskich "bohaterów".
Amerykańska demokratyczna banda wmawia skolonizowanym tubylcom, że jest protoplastą starożytnych Greków i europejskich rodów królewskich.
Pajac i narkoman, Żyd Zelenski został uhonorowany Nagrodą Karola Wielkiego. Żydowski zięć Duda nadał żydowskiemu pajacowi polski Order Orła Białego.
Na to dopiero nie można patrzeć.
Musimy młodych Polaków, znowu w domu, uczyć naszej prawdziwej historii.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pajac i narkoman, Żyd Zelenski

A co?
Nie ukląkł przed Putniem?
Nie uznał jego zwierzchnictwa?
Naród Ukraiński nie uznał swojego podporządkowania narodowi Rosyjskiemu?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Naród Ukraiński nie uznał swojego podporządkowania narodowi Rosyjskiemu?
>

Naród nie ma mózgu więc nie może czegokolwiek uznawać.
Ukraińców, jaki i Polaków, rozpracowywała CIA od końca wojny.
Opłaceni przez CIA Żydzi: Michnik, Kuroń, Geremek itd. przeprowadzili operację QRHELPFUL, stworzono bydło, które napuszczono na ówczesną polską inteligencję. Po wojnie przeprowadzono żydoubecja przeprowadziła podobną operację, była to tzw. walka z "wrogami ludu".
Ukraińcom Żydzi opłaceni przez CIA reaktywowali kult Bandery. Kto stworzył Banderę i używał Ukraińców pięćdziesiąt lat temu ??
U nas wcześniej ulokowali się Brytyjczycy i działali identycznie jak dzisiaj CIA.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

Agentem brytyjskim był Dmowski, który stworzył wizję katolickiej wielkiej Polski, tylko dla polskich katolików. Dzisiaj identyczne wizje mają banderowcy. Obie wizje wstawione przez anglosaskich agentów, zakończyły się wojnami w obronie hegemonii.
Dzisiaj polski Bandera, Dmowski, jest reaktywowany przez obcą agenturę i używany do ogłupiania Polaków, kolejnymi wizjami "wielkiej Polski", które po raz kolejny skończą się wojną, w której będziemy strzelać z broni kupionej na kredyt od Anglosasów.
Hamerlik powinieneś brać przykład Anglosasów, zauważyłeś jak skupili wokół siebie "patriotów" i "katolików". Kupili ich, ich własnymi pieniędzmi.
Hamerlik spróbuj reaktywować kult jakiegoś "wielkiego" Polaka, którego używały obce agentury i pod znanym nazwiskiem wprowadź swoją wizję.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polskojęzyczna telewizja sieje nienawiść, teraz akurat sieją do: Rosjan, Chińczyków i "komunistów", Arabów itd. Listę ustala i uaktualnia CIA.

No i dlaczego nie walczycie z CIA tylko z "marionetkami" bez żadnego znaczenia?
Dlaczego Rosjanie nie zamierzają porozumieć się z Ukraińcami tylko chcą nimi rządzić?
Dlaczego nie potraficie dogadać się w sprawie Rosjan na terenie Ukrainy, tylko za wszelką cenę chcecie ukraść następne terytorium, choć macie już pół świata?

Mam uwierzyć, że nie jesteś Rosjaninem lecz Polakiem?
Bzdura!

Każdy inteligentny człowiek już dawno znalazłby sposób na porozumienie się a nawet jeśli nie to znalazłby sposób na powstrzymanie wzajemnej agresji, od wzajemnego mordowania się.

Zwierzęta tego nie potrafią, bo steruje nimi instynkt, który zmusza ich do walk terytorialnych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-05-2023 18:39 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Każdy inteligentny człowiek już dawno znalazłby sposób na porozumienie

Każdy inteligentny człowiek to rozumie co się dzieje.
Hegemon bankrutuje i jeszcze drugą wojnę rozpętuję.
Co mają zrobić jego wasale ??
Czas pracuje dla BRICS, więc nie muszą się śpieszyć. Amerykański bandyta aby pokonać Chiny musi udać się do Chin. CIA identycznie jak nas, wrobiła Japończyków w wojnę. Japońskiego polityka, który bronił przed tym Japonii, demokratycznie ZAMORDOWANO.
Na razie trwa próba sił i nie może być mowy o porozumieniu. Dopiero jak będzie wiadomo, kto jest silniejszy, to wtedy słabszy podkuli ogon i dojdzie do porozumienia.
Na razie Żydzi uwijają się po całym świecie, jakoś efektu tego nie widać.
Dziewięćdziesiąt lat temu, lord Halifax, rozbił Niemcom wszsytkie sojusze, w 1937 r. przejął Armię Czerwoną, wymordował Polaków i Ukraińców i wyruszył na Niemcy. Brytyjczycy mieli ofiarę w zasięgu ręki. Brytyjczycy z Żydami niemieckimi walczyli już od 1917 r. kiedy to Żydzi przejmowali władzę nad Rosją. Brytyjczycy wiedzieli co się będzie działo, dlatego ulokowali się w Polsce i planowali, jak napuścić Polaków i sowietów na Niemców. Elita Żydów niemieckich, która dokonała zamachu stanu w Rosji, została wymordowana i nikt o tych Żydach nie pisze.
W XXw. Brytyjczycy bronili swojej hegemonii i historycy o tym nie piszą. Amerykanie zaplanowali przejęcie hegemonii i też o tym historycy nie piszą.
Inteligentny człowiek nie dałby się nabrać na bajki o Stalinie i Hitlerze.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Każdy inteligentny człowiek już dawno znalazłby sposób na porozumienie
>Każdy inteligentny człowiek to rozumie co się dzieje.
>Hegemon bankrutuje i jeszcze drugą wojnę rozpętuję.
>Co mają zrobić jego wasale ??

To Ruscy walą rakietami w Kijów.

Co?
Odbudowują w ten sposób sojusz z Ukrainą?
Próbują zabić agentów CIA na Ukrainie?
Celują w zmodyfikowanych przez CIA Ukraińców?

Stoisz w obronie chorej sprawy.

Ruscy sądzą, że mają prawo zabić każdego, kto nie jest taki jak oni.

W gruncie rzeczy Ruskie polują na odmiennych i sprzecznych ludzi.

Co byłoby gdybym ja strzelał do ludzi za to, że podążają za swoimi celami i mają mnie w dupie?

Co chcesz powiedzieć?
Że istnieją nad i podludzie?
Że ruskie prawo do napieprzania rakietami w Ukraińców wynika stąd, że Ruskie ze swoją cywilizacją są nad a Ukraińcy podludźmi?

Ruskie mają aktualnie chorą psychikę przez chorego Putina.
Putin wierzy w tej chwili, że broni naród wybrany przed zagładą.

Ruscy zwariowali dlatego sądzą, że mają prawo mordować innych ludzi.
Choć może wcale nie zwariowali tylko zawsze tacy byli?

Nawet jeśli Amerykanin wypija mi krew dzięki amerykańskim posiadłościom w Polsce i dzięki polskim długom dolarowym na zakupy amerykańskiej broni, która będzie przyczyną trzeciej wojny światowej, to to wciąż nie jest celowanie do mnie z rakiety.

Jest jednak pewna różnica.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ruskie mają aktualnie chorą psychikę przez chorego Putina.
>

Jak zwykle nie możesz popisać się wiedzą i cytujesz propagandę.
Wersje historyczne dla prostaków zakładają, że wojny powodują niewykształceni biedacy, którzy dorwali się do władzy. Prostakowi wystarczy wstawić: dwa podmioty, trzy orzeczenia i pięć dopełnień, a jego nieograniczona fantazja zbuduje z ograniczonych możliwości, jedną wizję zgodną z propagandą.
Brytyjczycy wymordowali Polaków w ZSRR a resztę zagonili do napaści na Niemców.
Po Brytyjczykach mamy CIA i to samo, jesteśmy używani do wojny, o utrzymanie hegemonii przez bankrutujących Amerykanów.
Jedyny pożytek jaki mamy z tego używania nas przez CIA do wojny jest taki, że historycy zaczęli inaczej patrzeć na używanie nas przez Brytyjczyków.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Po Brytyjczykach mamy CIA i to samo, jesteśmy używani do wojny, o utrzymanie hegemonii przez bankrutujących Amerykanów.

Pomimo, że Ruscy gromadzą bomby atomowe, które zagrażają ich sąsiadom, nikt na Ruskich prewencyjnie nie napada

To Ruscy zgromadzili siłę militarną na granicy z Ukrainą i uderzyli nieudanie na Kijów, w celu podporządkowania sobie narodu ukraińskiego.

W tym ataku na Ukrainę jak na widelcu widać ideę nad i podludzi, którą Rosjanie są opętani przez Putina, kolejnego mesjasza ratującego swój naród od niedoli.

Wojna na Ukrainie nie jest normalna ani też legalna, ta wojna jest wyrazem zbiorowych zaburzeń psychicznych Rosjan opętanych wytworami umysłu Putina i jego dworu.

Ty piszący tu o tej wojnie jako słusznej, dobrej i sprawiedliwej w rzeczywistości nawolujesz do kolejnej wojny między ludźmi.

To co robią Rosjanie jest pojebane.
W żaden sposób nie usprawiedliwia tego fakt, że Amerykanie też napadali na inne narody.

Zamiast budować lepszy świat naloty bombowe, ataki rakietowe, tortury, morderstwa, masowe groby, gwałty, kradzieże, niszczenie infrastruktury i wszystko dla władzy człowieka nad człowiekiem.

Ale nie martw się.
Nie tylko Ruscy są pojebani na tym świecie.
Pojebow jest więcej.
Ludzie to zwierzęta i zachowują się jak zwierzęta.

Skoro ludzie prowadzą ze sobą walkę o władzę i dominację od czasów, gdy ludzcy przodkowie biegali na czterech łapach, to nie przestaną ani teraz ani nigdy.

Będą czasami tylko odpoczywać i nabierać sił do kolejnej wojny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-05-2023 19:50 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Pojebow jest więcej.
>

Gdybyśmy uczyli naszą młodzież PRAWDZIWEJ HISTORII to nie mielibyśmy kłopotów z używaniem nas przez Anglosasów do wojen Z SĄSIADAMI.
Odpowiednikiem agenta CIA Zelenskiego był brytyjski agent Roman Dmowski. Działania Dmowskiego i Zelenskiego to ta sama brytyjska szkoła. Sto lat różnicy a metody nie zmieniono i nikt nie dopatrzył się w tym analogii. Brytyjczycy użyli Dmowskiego, a nie kolejnego Żyda, jak Benjamina Disraeli, bo celem ataku byli ŻYDZI NIEMIECCY, którzy przejęli władzę nad Rosją i planowali transport surowców z ZSRR do Niemiec. Agent brytyjski Dmowski od razu przystąpił do ataku na Żydów i oczywiście stworzył Polakom wizję wielkiej Polski. Mieliśmy jeszcze bronić cywilizacji zachodniej przez Żydami i to na całym świecie. Żydów w Polsce było 2,5 mln, 557 tys. odebrano polskie papiery i wygoniono do Niemiec. Atak przeprowadzono nie tylko na Żydów, następni byli: Niemcy, Ukraińcy, Białorusini, komuniści, Kaszubi, Czesi, ateiści. W II RP mogli mieszkać wyłącznie wielcy Polacy i oczywiście tylko ci co chodzili pokazać się do kościoła.
Gehenna jaką agent brytyjski Dmowski sprowadził na Żydów, niczym się nie różniła od gehenny jaką agenci CIA Morawiecki, Duda i Zelenski sprowadzili na Rosjan. Sto lat temu Żydów prześladowano, dzisiaj to Żydzi są głównym motorem otumanienia Ukraińców i używania ich do napaści na Rosję.
86 lat temu Brytyjczycy opłacili Żydów sowieckich a ci wymordowali w ZSRR: Żydów i komunistów, którzy przybyli do ZSRR, Niemców, Polaków, Ukraińców, Greków, ,Zydów, którzy stworzyli i szkolili Armię Czerwoną. Żydzi sowieccy mordowali Żydów niemieckich a wszystkiemu przyglądali się Żydzi amerykańscy, którymi kierował Bernard Baruch. Żydzi amerykańscy finansowali projekt komunistycznego mocarstwa Żydów niemieckich a potem przyglądali się jak ich mordowano.
Miało powstać komunistyczne mocarstwo Żydów niemieckich a powstało "demokratyczne" mocarstwo Żydów amerykańskich.

Niemcy, Żydzi europejscy, Sowieci, Polacy, Brytyjczycy byli mięsem armatnim Żydów amerykańskich.
Żydzi amerykańscy dali: trochę kasy Trockiemu, trochę kasy Niemcom a potem już dowozili broń walczącym europejskim frajerom. Napoleon, Brytyjczycy, Żydzi niemieccy, Żydzi amerykańscy planowali przejąć rosyjskie surowce. Dzisiaj mamy drugi atak Żydów amerykańskich.
Hamerlik rozumiesz chociaż to ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gehenna jaką agent brytyjski Dmowski sprowadził na Żydów, niczym się nie różniła od gehenny jaką agenci CIA Morawiecki, Duda i Zelenski sprowadzili na Rosjan.

Przecież Polacy niewiele mogą. Ruscy wchodzą na Ukrainę jak do siebie, żeby rządzić Ukraińcami i ze sprzeciwu Polaków nic sobie nie robią. Wprost przeciwnie, Putin jeszcze wydziera się do kamer, że spali atomem każdego, kto mu stanie na drodze do zaboru Ukrainy.

Chcesz powiedzieć, że dobre to i sprawiedliwe, że Ruscy napadli na Ukrainę, bo przez atak bronią swojego terytorium, zanim Ukraina zdąży wyprodukować i kupić na kredyt 1000 halbic

pl.m.wikipedia.org/wiki/Haubica

przeciw blisko 8000 rosyjskich głowic jądrowych?

pl.m.wikip(*)ce_broń_jądrową

Czy Ruscy naprawdę bali się napaści z Ukrainy czy raczej Putin i jego dwór potrzebowali wojny, żeby móc królować w Rosji do śmierci, bo bez wojny przy rosyjskich problemach nie utrzymałby się przy władzy?

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-05-2023 22:02 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Czy Ruscy naprawdę bali się napaści z Ukrainy

Bandyta amerykański w latach sześćdziesiątych XX w. umieścił rakiety Jupiter z głowicami jądrowymi w Turcji i we Włoszech.

pl.wikipedia.org/wiki/PGM-19_Jupiter

W odpowiedzi na to ZSRR umieścił swoje rakiety jądrowe na Kubie.

Dlaczego to się nie spodobało reżimowi amerykańskiemu i chcieli rozpocząć wojnę napastniczą z Kubą ??
Reżim amerykański to jest taki sam bandyta i złodziej, jak poprzedni hegemon Brytyjczycy.
Tego to nie mogą pojąć ci, co się urodzili i wychowali w jakimś chlewie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Czy Ruscy naprawdę bali się napaści z Ukrainy
>Bandyta amerykański w latach sześćdziesiątych XX w. umieścił rakiety Jupiter z głowicami jądrowymi w Turcji i we Włoszech.
>pl.wikipedia.org/wiki/PGM-19_Jupiter
>W odpowiedzi na to ZSRR umieścił swoje rakiety jądrowe na Kubie.
>Dlaczego to się nie spodobało reżimowi amerykańskiemu i chcieli rozpocząć wojnę napastniczą z Kubą ??
>Reżim amerykański to jest taki sam bandyta i złodziej, jak poprzedni hegemon Brytyjczycy.
>Tego to nie mogą pojąć ci, co się urodzili i wychowali w jakimś chlewie.

No i jakie rakiety z jakimi głowicami umieścili Amerykanie na Ukrainie, że Ruscy ruszyli na Kijów by zabić Zelenskiego?

Ile dokładnie ręcznych granatów mieli Ukraińcy, że Ruscy tak się ich przerazili, że poświęcają tysiące młodych na wojnie z Ukraińcami.

O co tu chodzi?

W Rosji żyjącej w pokoju i robiącej biznesy z Zachodem, Putin i jego świta rodem z KGB, nie utrzymaliby się u władzy, bo nie mają żadnych kompetencji w obszarze produkcji robotów i programowania sztucznej inteligencji ale w Rosji prymitywnej i na wojnie Putin i jego świta mogą królować w Rosji do śmierci?

A jakąś ideologię wojny zawsze się wymyśli?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>O co tu chodzi?
>

comedonchi(*)-prepara-quella-della-polonia/

22 maja 2023 r.
PO ZNISZCZENIU UKRAINY AMERYKA PRZYGOTOWUJE POLSKĘ

Jeśli tak nie jest, to wierzę, że despota z Kijowa wkrótce zostanie "odsunięty" przez Amerykanów i zastąpiony inną postacią, która zechce zagrać tę samą rolę. Nieprzypadkowo w tej chwili w Warszawie są już tacy, którzy rozgrzewają silniki.

Z drugiej strony Polska już w przeszłości służyła anglosaskiej "partii wojennej" do sprowokowania światowego konfliktu. Nie znajdziesz tego napisanego w oficjalnych podsumowaniach historii, ale początek II wojny światowej jest w całości dokonany w Anglii . Niemcy i Polska negocjowały spór między nimi (Gdańsk i cała reszta) i były bliskie znalezienia kompromisowego rozwiązania. Jednak polscy władcy zostali wezwani do Londynu i gorąco zaproszeni do zerwania rokowań; z obietnicą, że jeśli zostaną zaatakowani przez Niemcy, Anglia przyjdzie im z pomocą z całym ciężarem swojej ogromnej potęgi militarnej.

Cóż, Polska złapała przynętę, zerwała negocjacje, została zaatakowana przez Niemcy, została zniszczona i zrównana z ziemią, ale Anglia nie wysłała ani jednego czołgu, ani jednego samolotu, ani jednego okrętu do jej obrony. Polska została wymazana z mapy, ale w ten sposób Anglia miała pretekst do wypowiedzenia wojny Niemcom, "rozszerzenia" konfliktu regionalnego, a następnie przekształcenia go w wojnę światową. Tak się sprawy potoczyły i przeciwstawiam się każdemu, kto udowodni, że jest inaczej. Ale to są rzeczy, których nigdy nie znajdziesz w "politycznie poprawnych" podręcznikach historii.


Tak jak - wracając do dzisiaj - oficjalne teksty nigdy nie powiedzą, że konflikt na Ukrainie nie zaczął się w zeszłym roku "operacją specjalną" Putina, ale osiem lat wcześniej, kiedy ukraińscy prokonsulowie Amerykanów rozpoczęli prawdziwą wojnę przeciwko - Rosjanie z Donbasu, powodując 13 500 zabitych, 35 000 rannych, półtora miliona uchodźców. A jeśli łaska.

To są rzeczy znane i dobrze znane. Po prostu wpisz "Wojna o Donbas" w Wikipedii, aby pobudzić pamięć. Ale biada wspominać o nich w debatach telewizyjnych. Oficjalna wersja mówi, że obecny konflikt został spowodowany "niemotywowaną" inwazją na Rosję Putina. A każdy, kto twierdzi inaczej, wystawiany jest na publiczne pośmiewisko.

Tymczasem w "ojczyźnie demokracji" być może ktoś już pracuje dla post-Ukrainy. Polska - mówiłem - jest na pierwszym miejscu . Ale nie brakuje alternatywnych scenariuszy, takich jak Finlandia, która, co nie jest zaskoczeniem, została niedawno włączona do NATO.


Włosi tak piszą, lepiej znają naszą historię niż Polacy. Martwią się o nas a u nas nikt nie czuje zagrożenia. Włosi piszą to co ja, Brytyjczycy nas użyli do napaści na Niemców.
Brytyjczycy zapłacili Żydom sowieckim za wymordowanie Polaków w ZSRR i nie tylko.
Brytyjczycy zapłacili za głowę Trockiego. Brytyjczycy wymordowali Żydów niemieckich, którzy planowali stworzyć komunistyczne mocarstwo europejskie.
Ciągle nie wiesz o co chodzi. Masz problem z brakiem inteligencji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ciągle nie wiesz o co chodzi. Masz problem z brakiem inteligencji.

Aha, czyli gdy Rosjanie zaczną pacyfikować Ukraińców na terenie Rosji, to Ukraina powinna uderzyć w Rosję, pójść na Moskwę i próbować zamordować Putina?

Czy co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie?

I mówisz, że Zachód nie zauważył blisko 14.000 zamordowanych przez Ukraińców Rosjan, zanim wybuchła wojna?

Jest gdzieś w Internecie lista nazwisk zabitych przez Ukraińców Rosjan z opisem jak zostali zabici?

Bo chyba nie chodzi o rosyjskich żołnierzy, separatystów.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Separatyzm
którzy chcieli doprowadzić do rozpadu Ukrainy?

Czy jednak o nich?

Bo piszesz jakby chodziło o cywilów, których Ukraińcy zabijali za rosyjską narodowość.

Zgadza się, ta wojna zaczęła się wcześniej ale prowadził ją Putin, który nienawidzi demokracji i niepodległości innych narodów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Każdy, który w ten czy inny sposób sieje strach w umysłach ludzi szkodzi społeczeństwu i jak >szkodnik przez wszystkich winien być traktowany.
>

Każdy i wszystko.
Spróbuj ludziom zniszczyć ich największego szkodnika, telawizor.
Hamerlik musisz sam się wyzwolić spod wpływu speców od propagandy.
Po ojcu odziedziczyłeś wpływy komunistycznej propagandy i zassałeś propagandę demokratyczno-kapitalistyczną. Przez to jesteś dwubiegunowy a nawet trójbiegunowy. Raz jesteś komunistą a za chwilę "demokratcyznym kapitalistą", potem jesteś jednocześnie komunistą i kapitalistą.
Musisz z tym wszystkim zerwać. Zacząć od usunięcia pików propagandowych a potem zdobądź WIEDZĘ.
Musisz zerwać kontakty z istotami stworzonymi przez propagandę. Jak już zdobędziesz wiedzę to zauważysz, że te istoty same będą uciekać od Ciebie. Wiedza pozwoli Ci poznać prawdę a prawda wyzwoli Twój umysł do dalszej eksploracji czasoprzestrzeni.
Thoter (6650 punktów)

>Chyba, że Putin nagle zejdzie z tego świata.
>

Nie masz wiedzy, nie masz inteligencji, cytujesz propagandę.
Upośledzenie umysłowe, brak rozumienia co się dzieje w świecie.
Komedia, takie istoty dostają kartkę do głosowania, co one z tego rozumieją ??
niestadny (2492 punktów)

Nie trzeba być Jeffreyem Sachsem.
Wszystko to oczywiste dla średnio inteligentnego, nieuwikłanego w żadne ideologie, stojącego z boku i patrzącego "z boskiej perspektywy" obserwatora, który wnioski wyciąga po zapoznaniu się z różnymi źródłami informacji - jak bezstronny sędzia po wysłuchaniu stron.
To proste.

W lipcu 2022 roku przeczytałem ten tekst:
www.polsat(*)-skutkuje-przedluzeniem-wojny/
- a następnie wysłałem mail do węgierskiej ambasady w Warszawie o treści: "Brawo Victor Orban!"

Brawo Viktor Orban!



stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
19-05-2023 09:17 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Nie trzeba być Jeffreyem Sachsem.
>Wszystko to oczywiste dla średnio inteligentnego, nieuwikłanego w żadne ideologie, stojącego z boku i patrzącego "z boskiej perspektywy" obserwatora, który wnioski wyciąga po zapoznaniu się z różnymi źródłami informacji - jak bezstronny sędzia po wysłuchaniu stron.
>To proste.
>

To jest proste, ale dla osoby inteligentnej z wiedzą i kulturą.
Ochlos sterowany nienawiścią nigdy nie będzie bezstronny. Taki ochlos jest podstawą: kolonialnej demokracji i imperialnych wojen.
Fałszywa historia XX w. tak jest napisana, że nie ma w niej działań ówczesnego hegemona, Brytyjczyków i działań Amerykanów, którzy po zniszczeniu Europy zdobyli hegemonię. Brytyjska hegemonia została zagrożona jednocześnie przez dwa państwa: Niemcy i ZSRR. Amerykanie Niemcom sfinansowali uzbrojenie a do ZSRR dowozili.
Bernard Baruch tak genialnie tym wszsytkim pokierował, że jeszcze niemieccy Żydzi pracujący nad bombą atomową dla Europy, znaleźli się w USA. Ameryka ograła Brytyjczyków i Europę.
Dzisiaj tak samo jak Brytyjczycy walczyli o utrzymanie hegemonii, walczą Żydzi amerykańscy.
I tak samo otumaniony naród polski jest używany przez hegemona.
Brytyjczycy opłacili Żydów sowieckich a ci wymordowali Żydów niemieckich i Polaków w ZSRR. W 1937 r. Brytyjczycy przejęli władzę nad marną Armią Czerwoną i żeby jej ułatwić pokonanie potęgi niemieckiej, przeprowadzili czystki etniczne na terenach planowanej wojny. Brytyjczycy odpowiadają za wymordowanie 130 tys. Polaków w ZSRR i konflikt polsko ukraiński.
Hegemon nie liczy się z nikim i z niczym aby tylko utrzymać hegemonię.
Dzisiaj tak samo nas oprawiają Żydzi, tylko opłaceni przez amerykańskiego hegemona. Amerykański hegemon ma nie lada orzech do zgryzienia bo chce zniszczyć sojusz BRICS, którego podstawą jest potęga Chin. Amerykanie używają nas do wykolejenia Rosji. Brytyjczycy używali nas do napaści na Niemców, dzisiaj Amerykanie używają: nas i Ukraińców do napaści na Rosję.
Lordowi Halifaxowi szybko udało się rozbić sojusze Niemiec i dogadać z Żydami sowieckimi.
Dzisiaj stado Żydów uwija się po całym świecie by ratować hegemonię dolara i bankrutującego hegemona, który światu dawał tylko wojny.
Wladysław Studnicki pisał: trzeba wyrwać Polskę z brytyjskiej pułapki. Dzisiaj musimy wyrwać Polskę z amerykańskiej pułapki.
17-05-2023 07:44 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom
>Ilość pieniądza w obiegu musi być związana z wartością wszystkich posiadłości.
1 Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom
2 W twoim systemie wartość posiadłości może się zmieniać z kwadransa na kwadrans. Wystarczy, że ktoś wycofa wycenę mojego domu i dom wart jest zero, a z konta znikają mi oszczędności

>Robol
ROBOTNIK

>bez żadnych jawnych i opodatkowanych posiadłości może oszczędzić tyle co 4 przeciętne wynagrodzenia za pracę najemną ale nie więcej.
Wiem, a póki nie ma "posiadłości" nie wolno mu brać kredytu
Pytanie w mocy:
jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom

>Więcej będzie musiał przeznaczyć na zakupy jawnej i opodatkowanej własności, która zapewni mu automatycznie kredyt i powiększy limit oszczędności.
Podaj jakiś przykład, tego co ma kupić. Rower?
PODAJ JAKIŚ PRZYKŁAD, w co ma inwestować
Złoto? Ziemia?

>Robol,
ROBOTNIK !

>i jego praca u Was
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?

>budując przy okazji jeszcze 10 dla Was.
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?

>Ponadto robol ma kupować najpierw drobne rzeczy a potem te drobne sprzedawać i kupować większe i bardziej wartościowe.
Kupi rower, sprzeda rower (za pół ceny) I nadal nie ma prawa do kredytu, bo nikt tego roweru nie wyceni
Kupi motorynkę, sprzeda motorynkę (za pół ceny)
po 100 latach płacenia podatków dorobi się kawalerki

Dużo efektywniejsze jest oszczędzanie na koncie w banku.
Chyba, że będzie kupował ziemię, po kawałku, ale wtedy ziemia będzie leżała odłogiem. Czyste marnotrawstwo

>W posiadłościach, kredytach i oszczędnościach ma się piąć nie szybko lecz powoli, stabilnie i bezpiecznie. Wpierw musi osiągnąć poziom pierwszy i nauczyć się wszystkiego co z tym związane, żeby przejść na poziom drugi itd.
I za 100 lat....
Dziś może się piąć i bezpiecznie i o wiele szybciej

>Prawda jest taka, że w waszym systemie społecznym,
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?

>żaden robol bez posiadłości nie też oszczędności a już na pewno nie tyle co 4 przeciętne wynagrodzenia.
Patrzę przez okno i widzę domy zbudowane przez najemnych pracowników. Oszczędzali + brali kredyt (niektórzy kilka lat pracowali w Niemczech) i zbudowali domy. Ty temu przeczysz. Niestety przeczysz faktom, więc twoje wnioski są błędne.
Obudź się wreszcie i zacznij budować swoje wizje w oparciu o RZECZYWISTOŚĆ. To nieprawda, że robotnik nie ma prawa jeździć samochodem.

>Prawda jest też taka że robol bez żadnych podłości w kredytach nigdy nie zwycięży z waszymi jednoosobowymi spółkami kapitałowymi
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?
Mam tyle samo spółek co ty

>więc pożyczając ostatecznie nigdy mieszkania nie zdobędzie lecz je zawsze straci na rzecz waszych jednoosobowych spółek.
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?

>Siejesz tu fałszywą propagandę kierowana do biedoty,
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?

>W rzeczywistości długi u Was
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?

>Więc mi tu nie gadaj jak to swoimi pożyczkami ratujecie i rozwijacie świat.
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?

>Pożyczki będą ale w państwowym systemie i związane z wartością jawnych i opodatkowanych posiadłości i małe dla niemajetnych ludzi i duże dla majętnych ludzi, zawsze adekwatne do wartości wpłaconych podatków.
Czyli kredyt tylko dla bogatych. To krytykujesz i jednocześnie postulujesz.

Jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom
Pytanie w mocy

>W waszym "systemie"
Sonia daje pokazy
Chcesz rozmawiać, czy znów zmyślać?

>dla biedoty która płaci bardzo wysokie podatki na bogatych, są tylko chwilówki bez lichwiarskich odsetek ale za to ze 100% prowizją i 200% karą za spóźnienie.
No, na egzekucji chwilówek to się dobrze znasz
Jestem przeciwny chwilówkom na wysoki procent(choć jeden gnój wmawia mi co innego), ale ty chcesz zakazać także normalnych kredytów. Ktoś chce wziąć kredyt, kupić busa i wozić ludzi do powiatowego miasta, bo PKS wycofał kursy i w twoim świecie musi najpierw kupić rower, potem rikszę, potem motorower, a w tym czasie, ktoś, kto już ma busa, kupi drugiego. Twój postulat: kto ma, może mieć więcej. Biedak zostaje biedny

Reszta mojego wpisu bez odpowiedzi. Przypomnę:

10 lat pytam co znaczy przymusowa państwowa egzekucja mojego sadu
Pytałem też jakie dostaję dotacje do mojej własności

Ujawniłem ci co mam, ale kłamliwa rzygowina nie czytała
Chciałem wpisać swoją własność to twojej księgi, ale... ucieczka kłamliwego kretyna o ujemnej godności

W każdej chwili gotów jestem to wpisać, ale p.ch. twierdzi, że chcę wszystko utajnić, bo mam w tym interes
Jaki interes? - ucieczka p.ch.

>Umów się z człowiekiem, który wie,
Przykład oponiarza - ucieczka
NA CO SIĘ MAM UMAWIAĆ????????

Podaj mi przykład czegoś na co się mam umawiać i w uczciwej umowie przeszkadza to, że ktoś nie wie co mam?

Znów udajesz przed Rumunką, która ci sprząta mieszkanie, że nie masz kasy na zapłatę?
Też poradzę zmyślać

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
17-05-2023 23:03 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom

Co Cię właściwie obchodzi jak robol radzi sobie i żyje?
Martwisz się, że z nędzy zakwestionuje twoje posiadłości i rentę kapitałową?

>2 W twoim systemie wartość posiadłości może się zmieniać z kwadransa na kwadrans. Wystarczy, że ktoś wycofa wycenę mojego domu i dom wart jest zero, a z konta znikają mi oszczędności

A jeśli potencjalny nabywca twojego samochodu, który zgodził się go nabyć za np. 10.000 jakiś tam jednostek opisanych na papierze, dostanie nagle zawału i dzieci zabiorą jego portfel a inny nabywca zaoferuje Ci tylko 2.000 jednostek, czy wartość twojego samochodu nie zmieni się.

Przy 8.000.000.000 potencjalnych oferentów zakupu twojego samochodu nawet gdy jeden wycofa swoją ofertę, średnia wartość twojego samochodu nie zmieni się istotnie.

Szukasz dziury w całym, bo w moim modelu trzeba coś zrobić dla drugiego człowieka, żeby zjeść owoce jego pracy.

Wy przyzwyczailiście się już do zjadania owoców cudzej pracy bez żadnej pracy dla innych, zobowiązań i odpowiedzialności a wyłączne na bazie zgniłego "prawa" i "posiadłości" świata.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 07:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>1 Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom
>Co Cię właściwie obchodzi jak robol radzi sobie i żyje?
>Martwisz się, że z nędzy zakwestionuje twoje posiadłości i rentę kapitałową?

>Wy przyzwyczailiście się już do zjadania owoców cudzej pracy bez żadnej pracy dla innych, zobowiązań i odpowiedzialności a wyłączne na bazie zgniłego "prawa" i "posiadłości" świata.

Odpisz jak wytrzeźwiejesz, umyjesz się z gówna, którym rzucasz i nauczysz się pisać po polsku.
Niestety, znów udowadniasz, że nie zależy ci na wymianie argumentów, tylko na wylaniu w postaci szamba swoich frustracji, że musisz pracować na chleb.

Moje pytania pozostają w mocy, a jedyną twoją odpowiedzią jest ucieczka w szambo obelg i zniesławień

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-05-2023 08:52 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Moje pytania pozostają w mocy, a jedyną twoją odpowiedzią jest ucieczka w szambo obelg i zniesławień

Powtarzam, że osiąganie dochodów z posiadłości bez kiwnięcia palcem w bucie dla innego człowieka, nie jest w waszym systemie społecznym żadną obelgą, lecz najwyższym wyróżnieniem.

Robol który niczego nie ma, niczego nie osiągnął, nie ma żadnych zasobów, żadnego zabezpieczenia NIE MOŻE być waszym dłużnikiem przez kolejne 40 lat!

Żaden robol, który niczego nie posiada, nie ma też żadnych oszczędności a już na pewno nie tyle, co 4 miesięczne wynagrodzenie, do której wysokości postuluję limit dla osób bez jawnej i opodatkowanej własności.

Ty nie załatwisz tu też braku limitu oszczędności dla jakimś tam najemnych roboli robiących dla Was i na waszym za minimalną krajową tylko załatwiasz go dla swoich kolesi działających pod przykrywką jednoosobowych spółek kapitałowych z ograniczoną odpowiedzialnością działających w skrzyniach na listy.

Powtarzam GLOBALNY DŁUG NIE MOZE BYĆ WYŻSZY OD WARTOŚCI WSZELKIEJ WŁASNOŚCI, WARTOŚĆ GLOBALNEGO DŁUGU MUSI BYĆ OGRANICZONA.

Powtarzam także, że OGRANICZENIEM GLOBALNEGO DŁUGU NIE MOŻE BYĆ LICHWA NA RZECZ WŁAŚCICIELI ŚWIATA I WIERZYCIELI LUDZKOŚCI lecz musi go ograniczać podatek od publicznie jawnej własności.

Propagujecie fałszywą ideologię, próbujecie zatruć ludzkie umysły, to przez Ciebie w społeczeństwie tuż obok siebie występują głód biedoty i perwersje bogaczy.

Przedstawicie się jako głosiciele "najwyższej kultury", głosiciele "najwyższego systemu stosunków społecznych" ale to jest wszystko bullshit.

Potrzebujecie tajemnicy kapitału, żeby ukryć wszystkie wasze kłamstwa, żeby ukryć zło, które dzięki Wam panuje w społeczeństwie.

Nie zgadzam się na wasze tfuu "prawo" do tajnej, nieopodakowanej, państwowo dotowanej i przymusowo egzekwowanej własności, nie zgadzam się na wasze tfuuu "prawo" polityki pieniężnej!

To są wasze "prawa" ale na pewno nie moje.
Nie jestem jedynym z Was. Nie jestem wyznawcą waszej kapitalistycznej ideologii. Nie jestem waszym wiernym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Powtarzam GLOBALNY DŁUG NIE MOZE BYĆ WYŻSZY OD WARTOŚCI WSZELKIEJ WŁASNOŚCI, WARTOŚĆ GLOBALNEGO >DŁUGU MUSI BYĆ OGRANICZONA.
>

Dlatego amerykański kolonialista likwiduje narody i ich poczucie własności do ziemi i zawartej w niej surowców.
Polak sam sobie usunął ze świadomości, że jest współwłaścicielem i gospodarzem Polski.
Sam sobie ściągnął okupanta i jego kapitalistycznych oprawców.
Teraz Polak dopiero odżył i wie co to jest wolność.
Wolność jest ważniejsza jak majątek.
18-05-2023 12:29 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dlatego amerykański kolonialista likwiduje narody i ich poczucie własności do ziemi i zawartej w niej surowców.
>Polak sam sobie usunął ze świadomości, że jest współwłaścicielem i gospodarzem Polski.
>Sam sobie ściągnął okupanta i jego kapitalistycznych oprawców.
>Teraz Polak dopiero odżył i wie co to jest wolność.
>Wolność jest ważniejsza jak majątek.

Można podlegać władzy innych ludzi, również tej wyrażonej poprzez kapitalistyczne prawo własności, o ile ta władza jest dobra dla podwładnych.

Każda zła władza powinna zostać natychmiast podważona.

Dobro podwładnych oznacza czy władza może utrzymać się czy musi być zakwestionowana.

W kapitalizmie potrzeba jawności kapitału, żeby móc ocenić czy władza

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Każda zła władza powinna zostać natychmiast podważona.
>

Przez kogo podważona ??
Nie ma złej władzy. Przy każdej władzy jest sporo takich co się tuczą i wszystko chwalą.
Trzeba się umieć ustawić a nie narzekać.
Jak będziesz tylko narzekał, to do niczego nie dojdziesz. NIe rozumiesz świata a chcesz go zmieniać. Prawdopodobieństwo tego, że cokolwiek zmienisz wynosi O%.
18-05-2023 10:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Martwisz się, że z nędzy zakwestionuje twoje posiadłości i rentę kapitałową?

>Wy przyzwyczailiście się już do zjadania owoców cudzej pracy bez żadnej pracy dla innych, zobowiązań i odpowiedzialności a wyłączne na bazie zgniłego "prawa" i "posiadłości" świata.

Przeproś za kłamstwa i pomówienia

>Powtarzam GLOBALNY DŁUG NIE MOZE BYĆ WYŻSZY OD WARTOŚCI WSZELKIEJ WŁASNOŚCI, WARTOŚĆ GLOBALNEGO DŁUGU MUSI BYĆ OGRANICZONA.
Powtarzasz pogardę dla mojej pracy
Pisałeś, że żyję z ludzkiej krzywdy
Pisałeś, że leżę w sadzie kiedy inni na mnie pracują
teraz piszesz o zjadaniu owoców cudzej pracy
To powtarzasz, to jedyne twoje argumenta

>>Moje pytania pozostają w mocy, a jedyną twoją odpowiedzią jest ucieczka w szambo obelg i zniesławień
>Powtarzam, że osiąganie dochodów z posiadłości bez kiwnięcia palcem w bucie dla innego człowieka, nie jest w waszym systemie społecznym żadną obelgą,

W MOIM SYSTEMIE WARTOŚCI JEST OBELGĄ

>lecz najwyższym wyróżnieniem.
To pisz tak o Soni, o mnie jest to obelżywe KŁAMSTWO.
Widać, że nie rozumiesz i nie starasz się zrozumieć systemu wartości innych ludzi, wszyscy są podobni jedynie do ciebie

Obelgą jest też nazywanie mnie robolem
Zaczynałem pracę jako ładowacz na kopalni i byłem ROBOTNIKIEM, nie robolem

>Robol który niczego nie ma,
ROBOTNIK, berliński japiszonie.
Widać, że nigdy nie pracowałeś, całe życie utrzymując się z cwaniactwa i socjalu

>niczego nie osiągnął, nie ma żadnych zasobów, żadnego zabezpieczenia NIE MOŻE być waszym dłużnikiem przez kolejne 40 lat!

Nikt nie jest moim dłużnikiem
kolejny wymysł

>Żaden robol, który niczego nie posiada, nie ma też żadnych oszczędności a już na pewno nie tyle, co 4 miesięczne wynagrodzenie, do której wysokości postuluję limit dla osób bez jawnej i opodatkowanej własności.

Pytanie w mocy : jak najemny pracownik bez oszczędności i kredytu ma mieć dom w twoim duposystemie

>Ty nie załatwisz tu też braku limitu oszczędności dla jakimś tam najemnych roboli robiących dla Was
Nikogo nie zatrudniam, znów zmyślasz

>i na waszym za minimalną krajową tylko załatwiasz go dla swoich kolesi
Sonia daje pokazy. Zmyślaj dalej

>Powtarzam GLOBALNY DŁUG NIE MOZE BYĆ WYŻSZY OD WARTOŚCI WSZELKIEJ WŁASNOŚCI, WARTOŚĆ GLOBALNEGO DŁUGU MUSI BYĆ OGRANICZONA.
Chcesz rozmawiać? używaj argumentów a nie gówna i zmyśleń

>Propagujecie fałszywą ideologię,
Sonia daje pokazy seksu z psami za kasę Zmyślaj dalej

>próbujecie zatruć ludzkie umysły,
My? Nie! to TY dilujesz narkotyki w szkołach, zmyślaj dalej

>Potrzebujecie tajemnicy kapitału,
kłamiesz
Nie potrzebuję
Zmyśliłeś to sobie

24 godziny po tym jak podasz mi adres swojej księgi kapitału, zarejestruję w niej swoją własność.
Już ci to kiedyś deklarowałem, nie zrozumiałeś?

>Nie zgadzam się na wasze tfuu "prawo" przymusowo egzekwowanej własności,
Blubliopi buliu
Pisz po polsku

>Nie jestem jedynym z Was.
Masz rację. My jesteśmy ludźmi, ty psim chujem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-05-2023 12:34 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pytanie w mocy : jak najemny pracownik bez oszczędności i kredytu ma mieć dom w twoim

Robol, który niczego nie ma, nie może mieć domu, może wynająć sobie pokój we wspólnym mieszkaniu i zbierać na rower. Jak już pojeździ na swoim rowerze to go sprzeda i kupi sobie motor itd. nie stając się nigdy niczyim niewolnikiem, nie żyjąc w strachu i nie akceptując przez strach panowania zła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 13:11 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Martwisz się, że z nędzy zakwestionuje twoje posiadłości i rentę kapitałową?
>Wy przyzwyczailiście się już do zjadania owoców cudzej pracy bez żadnej pracy dla innych, zobowiązań i odpowiedzialności a wyłączne na bazie zgniłego "prawa" i "posiadłości" świata.

Nie przeprosiłeś za kłamstwa i pomówienia. Nadal udowadniasz swoją ujemną godność

>>Pytanie w mocy : jak najemny pracownik bez oszczędności i kredytu ma mieć dom w twoim
>Robol, który niczego nie ma, nie może mieć domu, może wynająć sobie pokój we wspólnym mieszkaniu i zbierać na rower.

I to jest twój plan
Dziwisz się, że żaden ROBOTNIK cię nie popiera?

>Jak już pojeździ na swoim rowerze to go sprzeda i kupi sobie motor itd.
Kupi rower za 1000 złotych, sprzeda za 500.
Kupi motor (używany) za 5000 sprzeda za 3000
Na każdej operacji traci, a jeszcze musi zapłacić podatek od roweru i motoru

Za to ktoś, kto w twoim systemie ma 100 kamienic, dostaje od ręki darmowy kredyt na kolejne 100

Ot, system w sam raz dla biedoty

To ja już wolę odłożyć w banku, wziąć kredyt i mieć dom nawet kosztem 20 lat spłacania.
I kompletnie mi wisi czy wymyślisz mi że jestem posiadaczem planety

>nie stając się nigdy niczyim niewolnikiem, nie żyjąc w strachu i nie akceptując przez strach panowania zła.
Pipcys. Naprawdę warto żebyś wytrzeźwiał

Nie wiesz jak żyje człowiek utrzymujący się z pracy,stąd twoje wymysły


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-05-2023 13:36 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dziwisz się, że żaden ROBOTNIK cię nie popiera?

Współcześni robole są opętani waszą ideologią.
Po 20 latach ciężkiej pracy w waszym systemie robole nic nie mają, niczego nie osiągają, żyją z dnia na dzień i zawsze w strachu przed waszymi instytucjami i w lęku o przyszłość w ciągu kolejnych 30 dni, bo dalej ich perspektywa nie sięga ale w tym opętaniu wciąż wierząc, że są wolni, że sami to dla siebie wybrali i że dostają wszystko na co zasługują.

Dlatego tak bronicie tajemnicy mienia, żeby do świadomości roboli nigdy nie dotarła prawda o waszym świecie.

>Za to ktoś, kto w twoim systemie ma 100 kamienic, dostaje od ręki darmowy kredyt na kolejne 100

Kredyt w zamian za podatek od jawnej właśnosci.
Wcale nie będzie łatwo rządzić 100 opodatkowanych kamienic i wyrobić na podatek, sądzę, że zwykli robole nie będą się do tego palić.

>To ja już wolę odłożyć w banku, wziąć kredyt i mieć dom nawet kosztem 20 lat spłacania.

Ty i paru jeszcze wybraliście i zorganizowaliście ten świat. Wcale Ci się nie dziwię ale Ty biedotą nie jesteś.

youtu.be/5VCiU1osa3w
18-05-2023 13:57 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Dziwisz się, że żaden ROBOTNIK cię nie popiera?
>Współcześni robole są opętani waszą ideologią.

1 Śmierdzielu, przeproś za kłamstwa na mój temat. To że twoje gówno nazywasz perfumami ma znaczenie jedynie dla ciebie. Napisałeś:
>Wy przyzwyczailiście się już do zjadania owoców cudzej pracy bez żadnej pracy dla innych, zobowiązań i odpowiedzialności a wyłączne na bazie zgniłego "prawa" i "posiadłości" świata.

I to jest obelżywe kłamstwo powiedziane komuś, kto pracuje

2 Śmierdzielu, nie ma ROBOLI, tylko ROBOTNICY, którzy mają swoje prawo do godności. Wiem, że nie rozumiesz słowa godność, ale o to miej pretensje do rodziców

3
>Robol, który niczego nie ma, nie może mieć domu, może wynająć sobie pokój we wspólnym mieszkaniu i zbierać na rower.

I żaden ROBOTNIK nie chce takiego systemu, nie dlatego, że jest opętany "naszą" ideologią, ale dlatego, że myśli racjonalnie i woli mieć dom niż rower i nie pozwala się opętać twojej ideologii

3.1 Nigdy żadnemu robotnikowi w oczy nie zaproponowałeś tego systemu, bo nie masz na to odwagi

>Dlatego tak bronicie tajemnicy mienia...
Trzy godziny temu napisałem
Cytat:
24 godziny po tym jak podasz mi adres swojej księgi kapitału, zarejestruję w niej swoją własność.

Nadal nie zrozumiałeś?
Jesteś aż takim idiotą?

>>Za to ktoś, kto w twoim systemie ma 100 kamienic, dostaje od ręki darmowy kredyt na kolejne 100
>Kredyt w zamian za podatek od jawnej właśnosci.
I kolejne 200 kamienic z malejącym podatkiem, bo nikt już nie wyceni nawet kawalerki mając rower

>>To ja już wolę odłożyć w banku, wziąć kredyt i mieć dom nawet kosztem 20 lat spłacania.
>Ty i paru jeszcze
W Niemczech ok. 80 milionów

>wybraliście i zorganizowaliście ten świat.
Sonia to dziwka , zmyślaj dalej

>Wcale Ci się nie dziwię ale Ty biedotą nie jesteś.
Nie jestem, bo PRACUJĘ, zaczynałem na najniższym stanowisko w kopalni, potem z racji wykształcenia, talentów i pracy dorobiłem się domu i takiego poziomu życia, który mnie satysfakcjonuje, i wbrew obelżywym kłamstwom p.ch. pozbawionego honoru nikt na mnie nie pracuje i nikt nie płaci na mnie socjalu.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-05-2023 08:52 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Dobrze jest czasem tez zwrócic uwagę na inne zjawiska w przyrodzie jak choćby ludzkie społeczeństwo i stosunki społeczne.

I zauważyć, że najemny pracownik ma inne cele niż tylko dowiedzieć się czyje jest pole pod lasem i ile krów ma mój teść
Zauważyć też, że najemnego pracownika w Berlinie stać na dobre wakacje i najm mieszkania, nie mieszka w niedogrzanej piwnicy z zakazem poruszania się chodnikami
Zauważyć też, że najemnego pracownika w Berlinie nie interesuje kto ma akcje Dupex GmbH, a jedynie ile Dupex GmbH płaci za robotę i na ile robota w Dupexie jest stabilna
Jedynie Hamerlik - Konopka głosi, że znaczenie ma, kto jest właścicielem. Głosi, ale udowadnia, że robi coś wprost przeciwnego niż głosi

Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom
To nie jedyne pytanie, dotyczące TWOICH słów, na które nie odpowiedziałeś
10 lat pytam co znaczy przymusowa państwowa egzekucja mojego sadu
Pytałem też jakie dostaję dotacje do mojej własności

>Nie podobają Ci się kryptowaluty, bo związałes swoją karierę z cyberbezpieczenstwem i pewnie współczesne banki są twoim najlepszym klientem, więc musisz dbać o swój biznes.
Kolejna osoba, której wymyślasz życiorys, poglądy i biznes?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-05-2023 17:16 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dobrze jest czasem tez zwrócic uwagę na inne zjawiska w przyrodzie jak choćby ludzkie społeczeństwo i stosunki społeczne.
>I zauważyć, że najemny pracownik ma inne cele niż tylko dowiedzieć się czyje jest pole pod lasem i ile krów ma mój teść

Np. celem najemnika jest uzyskać wysokooprocentowaną pożyczkę w miejsce podwyżki wynagrodzenia za pracę najemną działając w wierze, że podejmuje tę decyzję w sytuacji zagrożenia egzystencjalnego.

A wiara we własne zagrożenie egzystencjalne bierze się u niego z nieznajomości i z niezrozumienia zarówno świata jak i społeczeństwa.

A takie dziady jak Ty kochają rzeczy ważne taić, żeby inni w styczności z Wami działali całkowicie zdezorientowani, nieświadomi, zamroczeni poczuciem niepewności.

A kiedy taki jak Ty pewny siebie, arogancki, agresywny dziad wyczuje całkowita dezorientację innego człowieka to nie ma już nic łatwiejszego jak wyssanie z niego całej krwi.

Nie chcesz żeby inni wiedzieli co masz, bo jak się dowiedzą, to też będą chcieli coś dla siebie, a dopóki nic nie wiedzą, niczego nie rozumieją, na nic nie mają wpływu, to akceptują życie zwierzęcia kiedy Ty możesz pławić się w luksusie.

Umów się z człowiekiem, który wie, który rozumie, który ma podstawowe zasoby, którego nie kontroluje lęk, jeśli wiesz w ogóle czym jest umowa i masz dla niej jakikolwiek szacunek.

Ale Ty masz respekt tylko dla złota i potrzebę, żeby nikt nie dowiedział się, gdzie je przed innymi chowasz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-05-2023 17:41 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Nadal zalegasz mi z odpowiedzią na pytanie o to, jak w twoim świecie najemny pracownik bez prawa do oszczędności i kredytu może mieć dom
To nie jedyne pytanie, dotyczące TWOICH słów, na które nie odpowiedziałeś
10 lat pytam co znaczy przymusowa państwowa egzekucja mojego sadu
Pytałem też jakie dostaję dotacje do mojej własności

I znów nie doczytałeś

Ujawniłem ci co mam, ale kłamliwa rzygowina nie czytała
Chciałem wpisać swoją własność to twojej księgi, ale... ucieczka kłamliwego kretyna o ujemnej godności

W każdej chwili gotów jestem to wpisać, ale p.ch. twierdzi, że chcę wszystko utajnić, bo mam w tym interes
Jaki interes? - ucieczka p.ch.

>Umów się z człowiekiem, który wie,
Przykład oponiarza - ucieczka
NA CO SIĘ MAM UMAWIAĆ????????

Podaj mi przykład czegoś na co się mam umawiać i w uczciwej umowie przeszkadza to, że ktoś nie wie co mam?

Znów udajesz przed Rumunką, która ci sprząta mieszkanie, że nie masz kasy na zapłatę?
Też poradzę zmyślać

>Ale Ty masz respekt tylko dla złota
>potrzebę, żeby nikt nie dowiedział się, gdzie je przed innymi chowasz.
>A takie dziady jak Ty
>A kiedy taki jak Ty pewny siebie, arogancki, agresywny dziad wyczuje

I znów tylko gówno zamiast argumentów
Kłamstwa
Gówno
Mantra
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Rząd zamiast zainwestować w przyszłość woli ściągnąć tanią siłę roboczą ( mówiąc przy tym o >Facharbeiter=fachowiec).
>

Komuniści już zainwestowali w przyszłość, zbudowali tysiąc szkół na tysiąclecie Polski.
Skończyło się to tym, że obłowili się na tym polscy cwaniaczkowie. Dzisiaj to trzeba sprytnie tych cwaniaczków, którzy teraz się rozmnożyli i wniknęli do wszystkich demokratycznych partii, ogołocić. Co to nam da ?? Nic nam nie da. Dlatego musimy jeszcze ogołocić tych co nas skolonizowali. Żeby to zrobić musimy wykształcić lepszych od nich cwaniaków.
Musimy zainwestować w światowych cwaniaków. Inwestycje w nowe technologie nie mają sensu. Musimy stworzyć armię cywilnych cwaniaków i kraść wszystko co się da. Ukradzioną technologię sprzedać. Reżim amerykański zrobił z nas mięso armatnie. Z nimi nie wygramy, ale możemy im wykraść technologie wojskowe i je sprzedać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Rząd zamiast zainwestować w przyszłość woli ściągnąć tanią siłę roboczą ( mówiąc przy tym o >Facharbeiter=fachowiec).
>>
>Komuniści już zainwestowali w przyszłość, zbudowali tysiąc szkół na tysiąclecie Polski.
>Skończyło się to tym, że obłowili się na tym polscy cwaniaczkowie.

Komuniści nie potrafili zagonić ludzi do sensownej i intensywniej pracy przez co wszystkiego brakowało. Każdy tracił energię na kombinowanie albo kręcił się jak smród po gaciach. Gdy przejmujesz władzę to przejmujesz też odpowiedzialność i nikogo nie obchodzi czy będziesz sobie radził z podwładnymi czy nie, masz mieć wyniki.

Problemem komunistów było to, że sami byli biedni, sami chcieli dorobić się kombinowaniem i w ten sposób otworzyli puszkę pandory tworząc kombinacje zorganizowaną.

Ludziom utalentowanym musisz zapłacić więcej, żeby obudzić w nich motywację do działania.
Nikomu nie można pozwalać na wywożenie materiału budowlanego z budowy nocą. Jeśli na to pozwolisz to system upada.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ludziom utalentowanym musisz zapłacić więcej, żeby obudzić w nich motywację do działania.
>

Ha ha ha hahaha

A skąd wiadomo, kto jest utalentowany, jeżeli kasa jeszcze w nim nie obudziła motywacji do działania??
Każdemu kto chce, damy kasę i będziemy obserwować w kim się obudzi motywacja do działania.
Oczywiście dający nie będzie dawał swojej kasy a przebudzony będzie sam oceniał swoje "wielkie" dzieło, tak jak jest teraz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kompletnie nie zgadzam się jednak z bardzo naiwnymi wytłumaczeniami, które można trywialnie obalić jak powyżej, że problem jest spowodowany przez religię taką czy inną, nie-Europejskość, czy blisko-wschodniość.
>Pozdrawiam
>Paolo Monstro

Naiwna jest wiara, że przez "polowanie na migrantów" ludziom w bogatym kraju będzie lepiej.

Nie będzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
zeniu73 (6483 punktów)
.
>Bardzo ciekawa teoria: Próbujesz dowieść, że np. Boszniacy mają całkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci ... zwięrząt niż ... muzułmanie?

To ty wrzuciłeś Bośniaków so tematu. Problem nielegalnych migrantów dotyczy przybyszy z Syrii, Afganistanu, Iranu i ogólnie mówiąc Wschodu a nie dawnej republiki w Europie.

Stosunek do kobiet wschodnich Muzułmanów możesz na żywo obserwować w Berlinie.

Twoja anegdota o Bosniakach ma taką samą wartość w dyskusji jak ja bym przytoczył w dyskusji a niemieckich nazistach, że Szwajcarzy mówiący po niemiecku nie są nazistami więc niemieccy naziści nie są tacy źli.
11-05-2023 09:48 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>To ty wrzuciłeś Bośniaków so tematu. Problem nielegalnych migrantów dotyczy przybyszy z Syrii, Afganistanu, Iranu i ogólnie mówiąc Wschodu a nie dawnej republiki w Europie.

Twój błąd polega na tym, że utożsamiasz islam wyłącznie z migrantami z tych krajów.

>Stosunek do kobiet wschodnich Muzułmanów możesz na żywo obserwować w Berlinie.
Mogę też go obserwować w Indonezji, największym muzułmańskim państwie świata, gdzie każda dziewczynka chodzi do szkoły, a obywatele mają równe prawa bez względu na płeć

Widziałem Afganki z osłoniętymi twarzami tak, że miały tylko siatkę przed oczyma, nie widziałem takich strojów u kobiet we wschodniej czy środkowej Azji, podobnie jak u autochtonicznych muzułmanów w Albanii, Polsce, czy Bośni

To, że na Bliskim wschodzie, Afganistanie, Iranie traktuje się kobiety bardzo źle to fakt, faktem jest, że niektórzy dorabiają do tego islamską ideologię, ale to traktowanie kobiet nie wynika z religijnych nakazów.

Inną rzeczą jest reagowanie na próby przeniesienia tych chorych tradycji do Europy. Jeśli ktoś postępuje niezgodnie z naszymi, europejskimi prawami, to od tego jest państwo, żeby takiego nauczyć moresu. Jeśli Syryjczyk w Berlinie nie posyła córki do szkoły, to od tego są niemieckie Jugendamty, jak mu się nie podoba to państwo ma dość instrumentów

>Dyskusja z kimś, kto dany problem zna tylko w teorii jest bez sensu.
Niebezpieczne dzielnice są w każdym wielkim mieście, ale to wynik słabości władz tych miast.
W Pradze praktycznie nie ma imigrantów z Afganistanu czy Syrii, a znam miejsca gdzie też nocą bałbym się wyjść nie mając za plecami patrolu policji


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>>To ty wrzuciłeś Bośniaków so tematu. Problem nielegalnych migrantów dotyczy przybyszy z Syrii, Afganistanu, Iranu i ogólnie mówiąc Wschodu a nie dawnej republiki w Europie.
>Twój błąd polega na tym, że utożsamiasz islam wyłącznie z migrantami z tych krajów.

Nie. Islam to system polityczny, ktory w zaleznosci od kraju jest mniej lub bardziej rygorystyczny lub liberalny.

Turcja jest w miare umiarkowana a Iran raczej radykalny. W Turcji wplyw religii jest umiarkowany a w Iranie policja religijna bije kobiety za brak okjrycia glowy.
I przymus noszenia tego okrycia jest TYLKO I WYLACZNIE motywowany religia a nie moda.

Jusuf Mehrdad i Sadrollah Faseli Sare. Zamordowani przez religie islamska za obraze boga. JEsli to nie jest religijnie motywowany mord to nie wiem o czym mamy rozmawiac.

>Widziałem Afganki z osłoniętymi twarzami tak, że miały tylko siatkę przed oczyma, nie widziałem takich strojów u kobiet we wschodniej czy środkowej Azji, podobnie jak u autochtonicznych muzułmanów w Albanii, Polsce, czy Bośni

No i? Afganki nosza te okrycia ze wzgledow modowych? Czy religijnych? To ze muzulmanie w Bosni maja umiarkowany stosunek do swojej religii. Czesto jest to wynik miejsca zamieszkania a co za tym idzie presji spoleczenstwa. Po prostu w Europie kamnieniowanie liub powieszenie za obraze boga by nie przeszlo.

>To, że na Bliskim wschodzie, Afganistanie, Iranie traktuje się kobiety bardzo źle to fakt, faktem jest, że niektórzy dorabiają do tego islamską ideologię, ale to traktowanie kobiet nie wynika z religijnych nakazów.

A z czego wynika bicie kobiet w Iranie za brak chusty? Z powodow czysto modowych? Bo chca tak mezowie? Przeciez bije policja religijna a nie prywatni przechodnie.


Co ty mi chcesz wcisnac???

>Inną rzeczą jest reagowanie na próby przeniesienia tych chorych tradycji do Europy. Jeśli ktoś postępuje niezgodnie z naszymi, europejskimi prawami, to od tego jest państwo, żeby takiego nauczyć moresu. Jeśli Syryjczyk w Berlinie nie posyła córki do szkoły, to od tego są niemieckie Jugendamty, jak mu się nie podoba to państwo ma dość instrumentów.

I to jest meritum sprawy: kontrola naplywu. O tym jest dyskusja. A przy kontroli objawia sie korelacja przesteptw z krajem pochodzenie. A kraj pochodzenia w wielu przypadkach oznacza w 99% taka a nie inna religia PANSTWOWA, taka a nie inna MENTLNOSC wynikajaca z dwoch poprzednich faktow (kraj pochodzenia i religia).
Oczywiscie mozna udawac, ze nie widzi sie slonia bo wlasna poprawnossc polityczna tego wymaga (tak jak dorosli ludzie wychowani w katolicyzmie mimowolnie, choc nie wierza w zadnego boga, maja skrupuly negatywnie myslec o bogu).

Problem jest taki, ze dyskusja jest duszona w zarodku bo wnioski moga byc niewygodne.
Ale byc moze ewentualnie wyladowanie, wybuch w spoleczenstwie, ktore kiedys bedzie moze mialo dosc, jest wkalkulowane w strategie. Kto wie.
11-05-2023 13:34 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Twój błąd polega na tym, że utożsamiasz islam wyłącznie z migrantami z tych krajów.
>Nie. Islam to system polityczny, ktory w zaleznosci od kraju jest mniej lub bardziej rygorystyczny lub liberalny.
>Turcja jest w miare umiarkowana a Iran raczej radykalny.

Sam widzisz, tureccy robotnicy zaaklimatyzowali się w Rzeszy bez większych problemów. Nie ma też tego "islamu" o którym piszesz w Indonezji

>W Turcji wplyw religii jest umiarkowany a w Iranie policja religijna bije kobiety za brak okjrycia glowy.

W Niemczech kobiety mają pełną swobodę w odsłanianiu się?

>I przymus noszenia tego okrycia jest TYLKO I WYLACZNIE motywowany religia a nie moda.
A w Niemczech, czym jest motywowany?

>Jusuf Mehrdad i Sadrollah Faseli Sare. Zamordowani przez religie islamska za obraze boga. JEsli to nie jest religijnie motywowany mord to nie wiem o czym mamy rozmawiac.
Religią można usprawiedliwić wszystko co się chce. Wojna trzydziestoletnia też ponoć była religijna

>>Widziałem Afganki z osłoniętymi twarzami tak, że miały tylko siatkę przed oczyma, nie widziałem takich strojów u kobiet we wschodniej czy środkowej Azji, podobnie jak u autochtonicznych muzułmanów w Albanii, Polsce, czy Bośni
>No i? Afganki nosza te okrycia ze wzgledow modowych?
Nie, ale gdyby islam nakazywał takie stroje nosiłyby je też polskie Tatarki, Indonezyjki, Baszkirki i Ujgurki
Moja babcia nigdy nie wychodziła z domu z odkrytą głową, bo mężatce nie wypada.
Religia?
Żadna Niemka nie pokaże publicznie piersi.

>>To, że na Bliskim wschodzie, Afganistanie, Iranie traktuje się kobiety bardzo źle to fakt, faktem jest, że niektórzy dorabiają do tego islamską ideologię, ale to traktowanie kobiet nie wynika z religijnych nakazów.
>A z czego wynika bicie kobiet w Iranie za brak chusty? Z powodow czysto modowych? Bo chca tak mezowie? Przeciez bije policja religijna a nie prywatni przechodnie.
>Co ty mi chcesz wcisnac???

FAKTY, Zeniu, FAKTY
W Iranie policja nie tylko bije, ale i zabija, w Indonezji czy Turcji nie bije

>>Inną rzeczą jest reagowanie na próby przeniesienia tych chorych tradycji do Europy.
>I to jest meritum sprawy: kontrola naplywu. O tym jest dyskusja.
Nie ma dyskusji, bo nie ma pola sporu, zgadzam się z tym, że przestępców wpuszczać nie wolno, nie wolno wpuszczać ludzi, którzy nie będą przestrzegać europejskiego prawa. Wszelkiej barwy fanatyków. Jednak to nie wystarczy. Fanatyków mamy i w Europie i to zabijających masowo. Brevik nie był muślimem

>Problem jest taki, ze dyskusja jest duszona w zarodku bo wnioski moga byc niewygodne.
Nikt Cię nie dusi, polemika nie jest duszeniem dyskusji tylko jej oddechem

>Ale byc moze ewentualnie wyladowanie, wybuch w spoleczenstwie, ktore kiedys bedzie moze mialo dosc, jest wkalkulowane w strategie. Kto wie.
Nie wiem, może tak być

Przy okazji nieraz pisałem o hipokryzji Europejczyków
Wymaga się, żeby Arabka w Europie nie nosiła okrycia twarzy, bo tu jest Europa, ale Niemka w Amazonii nie ubiera się tak jak Indianki, bo tam też jest Europa?

Masz rację domagając się od imigrantów zachowania zgodnego z niemieckim prawem i niemieckim obyczajem, powinni się uczyć niemieckiego
Przyjrzyj się zachowaniu niemieckich osadników w Namibii czy Paragwaju
Dostosowali się do tubylców?
Ilu Niemców w Paragwaju zna mowę Guarani?
Tylko nie pisz, że różnica jest w używaniu maczet, fakt, Niemcy w Namibii używali karabinów

Jak zachowują się Niemcy w Brazylii? Palą indiańskie wioski, żeby pozyskać ziemię pod uprawę dla niemieckich firm, bo w Berlinie z rana kawa smakuje, aż smakuje

Jest religia skuteczniejsza w fanatyzowaniu niż islam. To mamonizm




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)

>Sam widzisz, tureccy robotnicy zaaklimatyzowali się w Rzeszy bez większych problemów. Nie ma też tego "islamu" o którym piszesz w Indonezji.

W ktorym panstwie islamskim wprowadzono oficjalna, rzadowa kare za cudzolostwo? Malezja? Nie chce mi sie szukac. Ale to jest motywowane religia (tak jak zakaz aborcji w Polsce). Oba zakazy/nakazy nie sa stricte laickie.

>W Niemczech kobiety mają pełną swobodę w odsłanianiu się?

Nie mowimy o Niemczech. Dyskusja otworzyla nowy podwatem pt. Islam nie jest powodem jakiejkolwiek tyranii. Przyjlad Iranu obala teze, ze islam to w 100% religia pokoju i w 0% wywiera presje na tubylcach ORAZ przybyszach (znowu Iran).

>A w Niemczech, czym jest motywowany?

Jesli Jusuf z Berlina kaze nosic swojej zonie chuste to chyba nie ze wzgledow modowych?

>Religią można usprawiedliwić wszystko co się chce. Wojna trzydziestoletnia też ponoć była religijna

No i o tym mowa. Trakowanie religii islamskiej przez rzady europejskie MOZE prowadzic do mniemania muzulmanow, ze im wolno wiecej. KAZDE sceptyczne pytanie w sprawie islamu w europie traktowane jest jak atak, islamofobia, nazizm, rasiszm.

>Nie, ale gdyby islam nakazywał takie stroje nosiłyby je też polskie Tatarki, Indonezyjki, Baszkirki i Ujgurki

Nie. Nie wazne dla ofiary czy nakazuje to bezposrednio islam/koran czy mniemanie muzulmanskich facetow wynikajace z wychowania czy sluchania imama. Faktem jest, ze Iran bije i zabija kobiety za brak chusty ze wzgledow czysto rligijnych (takie jest oficjalny komunikat wladzy. Czy to ma pokrycie w koranie czy nie, nie jest dla ofiar wazne. Waze jest, ze islam jest przykrywka dla tego procederu.).

Pierwszym podejsciem do problemu powinno byc stwerdzenie, ze pod przykrywka religii zabija sie ludzi po czym jasno dac do zrozumienia, ze taka interpretacja religijnych ksiag jest niedopuszczalna. To, ze w Bosni islam z etapu katolicyzmu sprzed 400 lat przeszedl na etap bardziej cywilizowany nie powoduje, ze w Iranie nie jest zle. Jeden przyklad negujacy Bosnie wystarczy aby obalic teze o nieszkodliwosci islamu.


>Żadna Niemka nie pokaże publicznie piersi.

Bo nie ma takiego nakazu. Nakaz to co innego niz przymus. Gdyby islam nie nakazywal chusty to by Iranki nie mialy problemu tak jak Niemki nie maja problemu z zakrytymi piersiami.

>>>To, że na Bliskim wschodzie, Afganistanie, Iranie traktuje się kobiety bardzo źle to fakt, faktem jest, że niektórzy dorabiają do tego islamską ideologię, ale to traktowanie kobiet nie wynika z religijnych nakazów.

Oczywiscie, ze wynika z religijnych nakazow. Chcesz ze mnie idiote zrobic? Jak Iran motywuje bicie??? Religia.

www.zdf.de(*)as Gesicht freilässt.

"Anfang April erklärte Irans Oberster Führer, Ajatollah Ali Chamenei, dass "das Abnehmen des Hidschab weder islamisch noch politisch zulässig" sei."

Czyli szef panstwa wyraznie zakomunikowal, ze brak chusty jest ani islamkie ani politycznie dozwolone. A ze islam w iranie to religia, system moralny ORAZ sadowy to tylko ignorant bedzie twierdzil, ze nakaz hijabu nie jest motywowany religijnie.

Rozumiem, ze kazdy ma jakis swiatopoglad i ze czasami fakty nie odpowiadaja temu swiatopogladowi. Ale na milosc boska nie mozny byc az takim ignorantem.

>W Iranie policja nie tylko bije, ale i zabija, w Indonezji czy Turcji nie bije.

Tak. Bo Iran to Islam w pelni polityczny a w Turcji raczej umiarkowany.


>Nikt Cię nie dusi, polemika nie jest duszeniem dyskusji tylko jej oddechem

Oczywiscie ze dusi. Wyzywanie nazista, rasista jest duszeniem. Okreslenie nazista ma na celu zakonczenie dyskusji i obsikanie tematu jako "ja mam racje bo oponent jest nazista".

>Przy okazji nieraz pisałem o hipokryzji Europejczyków
>Wymaga się, żeby Arabka w Europie nie nosiła okrycia twarzy, bo tu jest Europa, ale Niemka w Amazonii nie ubiera się tak jak Indianki, bo tam też jest Europa?

A Niemka kaze Indiance nosic makijaz, bikini i Versace? Jesli Niemka nie dos

My tu piszemy nie o nakazie dla Iranczyka, zeby przestal u siebie religiowac tylko o tym, zeby Iranczyk przestal religiowac i nie dostosowywac sie do prawa gospodarza, do ktorego przyjechal.

>Masz rację domagając się od imigrantów zachowania zgodnego z niemieckim prawem i niemieckim obyczajem, powinni się uczyć niemieckiego
>Przyjrzyj się zachowaniu niemieckich osadników w Namibii czy Paragwaju
>Dostosowali się do tubylców?
>Ilu Niemców w Paragwaju zna mowę Guarani?
>Tylko nie pisz, że różnica jest w używaniu maczet, fakt, Niemcy w Namibii używali karabinów
>Jak zachowują się Niemcy w Brazylii? Palą indiańskie wioski, żeby pozyskać ziemię pod uprawę dla niemieckich firm, bo w Berlinie z rana kawa smakuje, aż smakuje
>Jest religia skuteczniejsza w fanatyzowaniu niż islam. To mamonizm

Nie rozumiem? Czyli ze jakis Niemiec pali las w Brazylii ja mam obowiazek nie krytykowac polityki migracyjnej? Czy to dziala tez dla ciebie? Jak znajde jakiegos Czecha palacego las to tez bedziesz musial siedziec cicho bo gdzie indziej murzynow bija?
11-05-2023 17:37 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>W ktorym panstwie islamskim wprowadzono oficjalna, rzadowa kare za cudzolostwo?
Nigeria, ale przyjedź na Śląsk, w Bełku są eksponowane kuny do karania cudzołożnych kobiet. Europa też przez to przechodziła

>>W Niemczech kobiety mają pełną swobodę w odsłanianiu się?
>Nie mowimy o Niemczech. Dyskusja otworzyla nowy podwatem pt.
A jak chciałbym porównać kulturę "Twojego" islamu i Niemiec

>>A w Niemczech, czym jest motywowany?
>Jesli Jusuf z Berlina kaze nosic swojej zonie chuste to chyba nie ze wzgledow modowych?
Jeśli Prawa Rzeszy określają kobiecie co MUSI na siebie założyć to też tylko moda?
Co więcej ta sama niemiecka kultura nakazuje jej to nosić nawet tam, gdzie nikt piersi nie zasłania

Nie widzę różnicy. Jedynym argumentem może być to, że Niemki mają brzydkie piersi, ale tego nigdy nie sprawdzałem

>>Nie, ale gdyby islam nakazywał takie stroje nosiłyby je też polskie Tatarki, Indonezyjki, Baszkirki i Ujgurki
>Nie. Nie wazne dla ofiary czy nakazuje to bezposrednio islam/koran czy mniemanie muzulmanskich facetow wynikajace z wychowania czy sluchania imama.
... lub niemieckich praw i zwyczajów
Zauważ, w tym niedyskryminującym kobiet niemieckim społeczeństwie istnieje spory (większy niż w Polsce) rozziew między zarobkami kobiet i mężczyzn na tym samym stanowisku

>Pierwszym podejsciem do problemu powinno byc stwerdzenie, ze pod przykrywka religii zabija sie ludzi po czym jasno dac do zrozumienia, ze taka interpretacja religijnych ksiag jest niedopuszczalna.
W Sindelfinger doszło do strzelaniny. Islam?
Ile masakr jest rocznie w "chrześcijańskich" krajach zachodu?

>To, ze w Bosni islam z etapu katolicyzmu sprzed 400 lat przeszedl na etap bardziej cywilizowany nie powoduje, ze w Iranie nie jest zle. Jeden przyklad negujacy Bosnie wystarczy aby obalic teze o nieszkodliwosci islamu.
To nie jest jeden przykład.
To Twoje przykłady są wyjątkami, tylko medialnie głośnymi

>>Żadna Niemka nie pokaże publicznie piersi.
>Bo nie ma takiego nakazu.
Bo jest zakaz, dostałaby w Berlinie karę

>Nakaz to co innego niz przymus. Gdyby islam nie nakazywal chusty to by Iranki nie mialy problemu tak jak Niemki nie maja problemu z zakrytymi piersiami.
Mocno przekręciłeś mój wpis. Niemki nie mają problemu z zakrytymi piersiami TAK SAMO jak Iranki nie mają problemu z zakrytymi włosami

I tu i tu problemem jest ODSŁONIĘCIE

>>>>To, że na Bliskim wschodzie, Afganistanie, Iranie traktuje się kobiety bardzo źle to fakt, faktem jest, że niektórzy dorabiają do tego islamską ideologię, ale to traktowanie kobiet nie wynika z religijnych nakazów.
>Oczywiscie, ze wynika z religijnych nakazow. Chcesz ze mnie idiote zrobic? Jak Iran motywuje bicie??? Religia.
Już pisałem religią można wszystko uzasadnić, Niektórzy naprawdę wierzą, że Wojna Trzydziestoletnia była religijną

>>W Iranie policja nie tylko bije, ale i zabija, w Indonezji czy Turcji nie bije.
>Tak. Bo Iran to Islam w pelni polityczny a w Turcji raczej umiarkowany.
Czyli to nie islam sam w sobie jest przyczyną, skoro może istnieć "umiarkowany"

Dziś w Europie lewica czy prawica są umiarkowane, ale żyją ludzie, którzy pamiętają lewicę w stylu Baader Meinhof, czy prawicowe bojówki

>>Nikt Cię nie dusi, polemika nie jest duszeniem dyskusji tylko jej oddechem
>Oczywiscie ze dusi. Wyzywanie nazista, rasista jest duszeniem.
To miej o to pretensje do tych, którzy Cię tak nazywają, nie do mnie

>>Przy okazji nieraz pisałem o hipokryzji Europejczyków
>>Wymaga się, żeby Arabka w Europie nie nosiła okrycia twarzy, bo tu jest Europa, ale Niemka w Amazonii nie ubiera się tak jak Indianki, bo tam też jest Europa?
>A Niemka kaze Indiance nosic makijaz, bikini i Versace?
makijażu nie, ale europejski ubiór tak. Inaczej nie dostanie pracy na plantacji będącej własnością niemieckiego osadnika, który zabrał ziemię jej przodkom

>My tu piszemy nie o nakazie dla Iranczyka, zeby przestal u siebie religiowac tylko o tym, zeby Iranczyk przestal religiowac i nie dostosowywac sie do prawa gospodarza, do ktorego przyjechal.

Jestem za!
Tak samo jak jestem za tym, żeby niemieccy osadnicy wynieśli się z ziem Guarani, lub chociaż próbowali się asymilować na warunkach autochtonów

Róbcie to, czego wymagacie od innych, lub nie wymagajcie tego czego nie robicie

>>Masz rację domagając się od imigrantów zachowania zgodnego z niemieckim prawem i niemieckim obyczajem, powinni się uczyć niemieckiego
>>Przyjrzyj się zachowaniu niemieckich osadników w Namibii czy Paragwaju
>>Dostosowali się do tubylców?
>>Ilu Niemców w Paragwaju zna mowę Guarani?
>>Tylko nie pisz, że różnica jest w używaniu maczet, fakt, Niemcy w Namibii używali karabinów
>>Jak zachowują się Niemcy w Brazylii? Palą indiańskie wioski, żeby pozyskać ziemię pod uprawę dla niemieckich firm, bo w Berlinie z rana kawa smakuje, aż smakuje
>>Jest religia skuteczniejsza w fanatyzowaniu niż islam. To mamonizm

>Nie rozumiem? Czyli ze jakis Niemiec pali las w Brazylii ja mam obowiazek nie krytykowac polityki migracyjnej?
Oczywiście, że masz prawo krytykować migracyjną politykę! Tym bardziej, że masz argumenta, ale spójrz też w lustro. Niemcy są gospodarczą potęgą, także dlatego, że niemieckie firmy mają zyski z wypalania brazylijskich lasów. A mnie nie chodzi o lasy, przy tym narzuca się tubylcom obcą kulturę i nierzadko giną ludzie

>Czy to dziala tez dla ciebie? Jak znajde jakiegos Czecha palacego las to tez bedziesz musial siedziec cicho bo gdzie indziej murzynow bija?
Chyba nie zrozumiałeś mojego argumentu

cdn


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-05-2023 17:38 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
Krytykujesz Syryjczyków, Irańczyków za to, że próbując "kolonizować" Europę, przy biernej postawie rządów narzucają obcą nam i nieakceptowaną przez nas kulturę.
No to jest nas dwóch

Różnica w tym, że ja dokładnie za to samo krytykuję przybytnych Niemców w Paragwaju czy Namibii. Robili i robią dokładnie to samo

Jakiś irański mułła w Berlinie żąda od Niemek, żeby zasłaniały kawałek ciała
Jakiś niemiecki osadnik czy proboszcz żąda od Guarani tego samego
Chodzi tylko o inny kawałek ciała

Irański mułła powinien być wydalony z Berlina
Niemiecki osadnik z Namibii, czy Paragwaju powinien wrócić do Rzeszy

A jeśli chcą zostać to pod warunkami
Mułła nauczy się niemieckiego i nauczy się szanować niemieckie prawo i niemiecką kulturę, a jego żona będzie miała prawo ubierać się jak Europejka
Osadnik nauczy się guarani, będzie szanował ich kulturę, a jego żona będzie miała prawo ubierać się jak Guarani i nie będzie jej wolno zakazywać Indiance noszenia jej stroju

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
>Krytykujesz Syryjczyków, Irańczyków za to, że próbując "kolonizować" Europę, przy biernej postawie rządów narzucają obcą nam i nieakceptowaną przez nas kulturę.
>No to jest nas dwóch
>Różnica w tym, że ja dokładnie za to samo krytykuję przybytnych Niemców w Paragwaju czy Namibii. Robili i robią dokładnie to samo
>Jakiś irański mułła w Berlinie żąda od Niemek, żeby zasłaniały kawałek ciała
>Jakiś niemiecki osadnik czy proboszcz żąda od Guarani tego samego
>Chodzi tylko o inny kawałek ciała
>Irański mułła powinien być wydalony z Berlina
>Niemiecki osadnik z Namibii, czy Paragwaju powinien wrócić do Rzeszy
>A jeśli chcą zostać to pod warunkami
>Mułła nauczy się niemieckiego i nauczy się szanować niemieckie prawo i niemiecką kulturę, a jego żona będzie miała prawo ubierać się jak Europejka
>Osadnik nauczy się guarani, będzie szanował ich kulturę, a jego żona będzie miała prawo ubierać się jak Guarani i nie będzie jej wolno zakazywać Indiance noszenia jej stroju

Wszystko pięknie w teorii.
Tylko że jeszcze raz wracamy do meritum problemu: wysyłanie kryminalnych jednostek jednak nie działa. KAŻDA dyskusja na ten temat jest uciszana nazistowską maczugą.

Ty też relatywizujesz tanią erystyka. Co chwila podajesz anegdotę z Namibią. Problem Namibii to problem Namibii. Ja im nie zabraniam wydalać Niemców.

Czy w rozmowie o zakazie aborcji w Polsce też mówisz polskim kobietom żeby nie przesadzały bo na Malcie też jest zakaz aborcji??!

m.bild.de/(*)ttps://www.google.com/

Zgwałcił dziecko. Był już karany. Czy mogę się oburzyć, że on już wcześniej nie został wydalony? Czy może mam siedzieć cicho bo jakiś Niemiec w Namibii też jest kryminalistą?

Uwielbiam jak ludzie pełni cnót filozofują o problemie całkowicie go nie znając z autopsji i z siodła na swoim wysokim koniu udzielają rad jak nie być rasistą 😂

Zupełnie jak ludzie nie będący w potrzebie z głosem nieznoszacym sprzeciwu decydują o innych zakazując aborcję.
11-05-2023 19:31 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>A jeśli chcą zostać to pod warunkami
>>Mułła nauczy się niemieckiego i nauczy się szanować niemieckie prawo i niemiecką kulturę, a jego żona będzie miała prawo ubierać się jak Europejka
>>Osadnik nauczy się guarani, będzie szanował ich kulturę, a jego żona będzie miała prawo ubierać się jak Guarani i nie będzie jej wolno zakazywać Indiance noszenia jej stroju
>Wszystko pięknie w teorii.
>Tylko że jeszcze raz wracamy do meritum problemu: wysyłanie kryminalnych jednostek jednak nie działa. KAŻDA dyskusja na ten temat jest uciszana nazistowską maczugą.
Powtórzę: pisz o tym tym, którzy Cię tak zwą, nie mnie

>Ty też relatywizujesz tanią erystyka. Co chwila podajesz anegdotę z Namibią.
To nie anegdota. Niemcy stanowią tam uprzywilejowaną grupę, Różnica między narzucaniem przez Niemców swojej kultury w Namibii a Syryjczyków w Niemczech jest jedynie w skuteczności

>Problem Namibii to problem Namibii. Ja im nie zabraniam wydalać Niemców.
Ależ byłby krzyk na cały świat! Co ze Świętym Prawem Własności!

>Zgwałcił dziecko. Był już karany. Czy mogę się oburzyć, że on już wcześniej nie został wydalony?

Dlaczego mnie o to pytasz, skoro znasz moją odpowiedź?
Powinien zostać wydalony po odsiedzeniu wyroku za gwałt

Podtrzymuję swoje zdanie, bo nikt mnie nie przekonał argumentami
Ktokolwiek osiedla się w innym kraju, czy to Syryjczyk w Niemczech czy Niemiec w Paragwaju, ma się nauczyć miejscowego języka, uważać miejscowe prawa i zwyczaje. Sam osobiście mam dość ludzi, którzy sprowadzili się do mojej wsi i zakazują mi mówienia moim językiem. Zabijanie ludzi w imię swoich zasad jest niedopuszczalne. Zajedno kiedy Syryjczyk biega z maczetą po niemieckim metrze jak i kiedy Niemiec pali indiańską wioskę dla poprawy dobrobytu niemieckich akcjonariuszy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)
.
>To nie anegdota. Niemcy stanowią tam uprzywilejowaną grupę, Różnica między narzucaniem przez Niemców swojej kultury w Namibii a Syryjczyków w Niemczech jest jedynie w skuteczności

Przyznam, że nie jestem w tym temacie obiegany.
Niemcy też tam latają z maczetami, nożami czy karabinami i mordują tubylców? Też gwałcą dzieci? Też popychają pod pociągi?
I to bez echa w Europie? Są karani za to? Policja ich nie zamyka?

>.
>Ależ byłby krzyk na cały świat! Co ze Świętym Prawem Własności!
+Gdybanizm racjonalisty?

>Dlaczego mnie o to pytasz, skoro znasz moją odpowiedź?
>Powinien zostać wydalony po odsiedzeniu wyroku za gwałt
>Podtrzymuję swoje zdanie, bo nikt mnie nie przekonał argumentami
>Ktokolwiek osiedla się w innym kraju, czy to Syryjczyk w Niemczech czy Niemiec w Paragwaju, ma się nauczyć miejscowego języka, uważać miejscowe prawa i zwyczaje. Sam osobiście mam dość ludzi, którzy sprowadzili się do mojej wsi i zakazują mi mówienia moim językiem. Zabijanie ludzi w imię swoich zasad jest niedopuszczalne. Zajedno kiedy Syryjczyk biega z maczetą po niemieckim metrze jak i kiedy Niemiec pali indiańską wioskę dla poprawy dobrobytu niemieckich akcjonariuszy

To prawda. Z tobą dyskusja nie jest całkowicie na darmo.
Jedynie denerwujące jest stosowanie domowej erystyki na poziomie "panie władzo ten z przodu też jechał szybciej więc czemu tylko mnie chce pan ukarać",
11-05-2023 20:08 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niemcy też tam latają z maczetami, nożami czy karabinami i mordują tubylców? Też gwałcą dzieci? Też popychają pod pociągi?

Widziałem, bardzo ciężko pracujących migrantów za stawki wielokrotnie niższe od Niemców. Nikt z nich nie zgwałcił dziecka.

Jeśli chcesz w ten sposób postawić sprawy to możemy uznać, że wszystkie biedne państwa zbudowane są z byle jakich ludzi i z każdym człowiekiem pochodzącym z biednego państwa będzie problem w państwie wysoko rozwiniętym.

Ale jest druga strona tego medalu.
Skoro bogaci, wysokorozwinieci ludzie nie urodzili dzieci, to kto będzie pracował na ich emerytury, jeśli nie prymitywni ludzie innych kultur?

Kto Cię zawiezie do lekarza jak będziesz już stary?

Twoje dzieci, których pewnie nie masz, bo robiłeś karierę i było Ci wygodnej zajmować się tylko sobą i za nikogo nie odpowiadać?

Gdyby zamknąć Europę przed napływem tanich roboli z Azji i z Afryki, to Europa gospodarczo i społecznie wali się.

Idź poszukaj Niemców do prostej, ciężkiej i maloplatnej roboty. Powodzenia.

Zamykasz granice i nie ma komu sprzątać ulic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-05-2023 20:32 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>To nie anegdota. Niemcy stanowią tam uprzywilejowaną grupę, Różnica między narzucaniem przez Niemców swojej kultury w Namibii a Syryjczyków w Niemczech jest jedynie w skuteczności
>Przyznam, że nie jestem w tym temacie obiegany.
Nit Ci nie wzbrania się obiegać

>Niemcy też tam latają z maczetami, nożami czy karabinami i mordują tubylców? Też gwałcą dzieci? Też popychają pod pociągi?
Palą całe wsie wraz z mieszkańcami w amazońskiej dżungli. W imię niemieckiego mamonizmu, bo Niemcy potrzebują brazylijskiej kawy i trzeba powiększać areały.

>I to bez echa w Europie? Są karani za to? Policja ich nie zamyka?
A któż w Niemczech upomni się o ofiary niemieckich koncernów?
Zauważ, że nawet niewolnikom z Polski VW zapłacił ochłap po 50 latach

>>Ależ byłby krzyk na cały świat! Co ze Świętym Prawem Własności!
>+Gdybanizm racjonalisty?
Rzeczywistość. Wyobraź sobie, jak zareagowałby rząd Rzeszy, gdyby nagle Paragwaj lub Namibia kazały Niemcom dostosować się do tubylców lub kazały Niemcom wracać?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)

>>Niemcy też tam latają z maczetami, nożami czy karabinami i mordują tubylców? Też gwałcą dzieci? Też popychają pod pociągi?
>Palą całe wsie wraz z mieszkańcami w amazońskiej dżungli. W imię niemieckiego mamonizmu, bo Niemcy potrzebują brazylijskiej kawy i trzeba powiększać areały.

Nielegalnie? Mordują przy tym? Co na to rząd Namibii?

>>I to bez echa w Europie? Są karani za to? Policja ich nie zamyka?
>A któż w Niemczech upomni się o ofiary niemieckich koncernów?

Namibijczycy. Nic nie mówią na ten temat? Pozwalają palić? Zamykają podpalaczy?

>Rzeczywistość. Wyobraź sobie, jak zareagowałby rząd Rzeszy, gdyby nagle Paragwaj lub Namibia kazały Niemcom dostosować się do tubylców lub kazały Niemcom wracać?

Nie wiem. Wyobraź sobie co by było, gdyby w twojej wsi zbudowali ośrodek dla uciekinierów i byłoby ich tyle ile mieszkańców wsi.
Cieszył byś się?
11-05-2023 21:08 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Niemcy też tam latają z maczetami, nożami czy karabinami i mordują tubylców? Też gwałcą dzieci? Też popychają pod pociągi?
>>Palą całe wsie wraz z mieszkańcami w amazońskiej dżungli. W imię niemieckiego mamonizmu, bo Niemcy potrzebują brazylijskiej kawy i trzeba powiększać areały.
>Nielegalnie? Mordują przy tym? Co na to rząd Namibii?

Amazonia leży w Brazylii
Wystarczająco skorumpowany kraj, w którym Indianie i tak nie mają praw
Brazylijskie rządy cieszą się ze wzrostu słupków PKB i eksportu
A to, że kilka indiańskich wiosek pójdzie z dymem...

>>>I to bez echa w Europie? Są karani za to? Policja ich nie zamyka?
>>A któż w Niemczech upomni się o ofiary niemieckich koncernów?
>Namibijczycy. Nic nie mówią na ten temat?
Indianie w Brazylii
Nie poradzą czytać ani pisać, nikt się o nich nie upomina poza garstką zielonych

>Pozwalają palić?
Tak

>Zamykają podpalaczy?
Nie

Bznz is bznz
Serio nie słyszałeś o wypalaniu amazońskiej dżungli przez wielkie europejskie spożywcze koncerny?

>>Rzeczywistość. Wyobraź sobie, jak zareagowałby rząd Rzeszy, gdyby nagle Paragwaj lub Namibia kazały Niemcom dostosować się do tubylców lub kazały Niemcom wracać?
>Nie wiem.
A ja wiem, byłby światowy skandal, sankcje i gigantyczna propaganda uzależnionych od wielkiego biznesu prasowych koncernów, że łamane są prawa białych osadników! Poczytaj, jak doprowadzono do ruiny Rhodezję, bo Czarni postanowili odzyskać swoją ziemię

>Wyobraź sobie co by było, gdyby w twojej wsi zbudowali ośrodek dla uciekinierów i byłoby ich tyle ile mieszkańców wsi.
>Cieszył byś się?
Nie wiem, zależy kim by byli. Gdyby byli uciekinierami przed wojną, wpuściłbym ich do mojego sadu, żeby pojedli owocu. Gdyby uciekali dla socjalu, wpuściłbym ich do sadu, żeby pracowali za wynagrodzeniem, ale to drugie to hipotetyczna odpowiedź, wbrew hamerciulowi, sam swój sad uprawiam

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
zeniu73 (6483 punktów)

>Wystarczająco skorumpowany kraj, w którym Indianie i tak nie mają praw
>Brazylijskie rządy cieszą się ze wzrostu słupków PKB i eksportu
>A to, że kilka indiańskich wiosek pójdzie z dymem...

Czyli mordują całe wioski a świat milczy?

?
>Indianie w Brazylii
>Nie poradzą czytać ani pisać, nikt się o nich nie upomina poza garstką zielonych

Nikt? Nawet ci, którzy o uciekinierów walczą jak lwy?

>Serio nie słyszałeś o wypalaniu amazońskiej dżungli przez wielkie europejskie spożywcze koncerny?
Oczywiście, że słyszałem. Ale nie o zabijaniu. a o tym jest wątek.

.
>A ja wiem, byłby światowy skandal, sankcje i gigantyczna propaganda uzależnionych od wielkiego biznesu prasowych koncernów, że łamane są prawa białych osadników! Poczytaj, jak doprowadzono do ruiny Rhodezję, bo Czarni postanowili odzyskać swoją ziemię

Chiny ośmieszyły niemiecką minister spraw zagranicznych i jakoś przeszło bez echa.

>Nie wiem, zależy kim by byli. Gdyby byli uciekinierami przed wojną, wpuściłbym ich do mojego sadu, żeby pojedli owocu. Gdyby uciekali dla socjalu, wpuściłbym ich do sadu, żeby pracowali za wynagrodzeniem, ale to drugie to hipotetyczna odpowiedź, wbrew hamerciulowi, sam swój sad uprawiam

A ja wiem co byś zrobił. Po pierwszym gwałcie i drugim morderstwie żądał byś likwidacji ośrodka i ostrzejszych kojteolß.
Tak jak przeciwnik aborcji żąda usunięcia ciąży u jego zgwałconej córki bo to przecież to innego niż aborcja u zgniłych dziwek.
11-05-2023 21:53 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Palą całe wsie wraz z mieszkańcami w amazońskiej dżungli. W imię niemieckiego mamonizmu, bo Niemcy potrzebują brazylijskiej kawy i trzeba powiększać areały.
>Nielegalnie? Mordują przy tym? Co na to rząd Namibii?

Tyle ludzi ile wymordowała kultura Zachodu, to żadna inna kultura nie poradzi zamordować, choćby wszyscy jej przedstawiciele biegali z maczetami i mordowali na co dzień.

youtu.be/5VCiU1osa3w
zeniu73 (6483 punktów)

>Zauważ, że nawet niewolnikom z Polski VW zapłacił ochłap po 50 latach

Przed chwilą twierdziłeś, że odpowiedzialność zbiorowa nie działa (to, że istnieją islamscy zamachowcy nie znaczy, że można stawiać każdego muzułmanina pod generalne podejrzenie).
Czemu trzecia generacja Niemców ma więc odpowiadać za 80 lat wstecz?
Thoter (6650 punktów)

>Czemu trzecia generacja Niemców ma więc odpowiadać za 80 lat wstecz?
>

Dlaczego Polacy żądają odszkodowania od Niemców a nie od Brytyjczyków, którzy wpakowali nas w swoją wojnę o utrzymanie hegemonii.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czemu trzecia generacja Niemców ma więc odpowiadać za 80 lat wstecz?

Bo rozwinęła się, dzięki redukcji i wyniszczeniu innych nacji.

A gdyby ktoś wypił twojemu dziadkowi krew i przez to twój dziadek nie mógłby zrobić niczego dla twojego rodzica i przez to twój rodzic dla Ciebie i wyrósłbys w nędzy na nędzarza a opity krwią mógłby zrobić wiele dla własnych dzieci a jego dzieci przez to dla własnych?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Czemu trzecia generacja Niemców ma więc odpowiadać za 80 lat wstecz?
>Bo rozwinęła się, dzięki redukcji i wyniszczeniu innych nacji.
>

Kogo to Żydzi niemieccy wyniszczyli i zredukowali ??
Żydom niemieckim, hegemon Brytyjczyk, nie pozwolił stworzyć komunistycznej europejskiej potęgi.
Za wojnę odpowiada: hegemon Brytyjczyk, cwany Amerykanin i używany głupi Polak.
Thoter (6650 punktów)

>Czemu trzecia generacja Niemców ma więc odpowiadać za 80 lat wstecz?
>

A dlaczego poprzednie pokolenia Niemców mają odpowiadać za to, że Żydzi niemieccy i Niemcy próbowali wyrwać się z kleszczy brytyjskiego hegemona ??
Polak przyczynił się do wojny bardziej niż Żydzi niemieccy i Niemcy.
Dzisiaj Żyd Morawiecki z żydowskim zięciem Dudą dolewają oliwy do ognia i zrujnowali nas finansowo. Identycznie przed tzw. II WŚ działali nasi dziadkowie, "katolicy", "prawicowcy". Na polecenie Brytyjczyków dolewali oliwy do ognia i niszczyli wszystkie interesy pomiędzy sąsiadami. Brytyjczycy utworzyli "niepodległą" Polskę po to, by miała się gdzie ulokować ich agentura wroga Żydom niemieckim i Niemcom.

pl.wikiped(*)ędzysojusznicza_do_Polski

Misja przybyła do Warszawy 25 lipca 1920 r.
Misją kierował brytyjski ambasador w Berlinie Edgar Vincent D'Abernon. Oprócz niego Wielką Brytanię reprezentowali Maurice Hankey, sekretarz gabinetu premiera Davida Lloyda George'a i generał Percy Radcliffe. Francję reprezentowali Jean Jules Jusserand, ambasador Republiki w Waszyngtonie i generał Maxime Weygand, szef Sztabu Generalnego Francuskich Sił Zbrojnych.


Tak samo jak dzisiaj żydowski zięć Duda oddał za darmo teren Polski Pentagonowi i NATO, tak samo w 1920 r. udostępniliśmy teren Polski Brytyjczykom do prowadzenia wojny o utrzymanie hegemonii.
To Anglosasi napadli na Niemców a nie Niemcy rozpoczęli wojnę. Żydzi sowieccy z Brytyjczykami wymordowali Polaków w ZSRR, po to, by przez nasze tereny mogła przejść Armia Czerwona uzbrojona i dowodzona przez Anglosasów. Od Brytyjczyków należą się nam odszkodowania a nie od Niemców. Amerykanie powinni nam odpalić dolę z łupów jakie wywieźli z Niemiec. Pomagaliśmy im obrabować Niemców. Żydzi, którzy pracowali dla Europy nad bombą atomową a zostali w wyniku brytyjskiej nagonki na Żydów w Niemczech przejęci przez Amerykanów byli ogrom kasy warci.
Polak dzisiaj nie ma prawa się odzywać w sprawach europejskich.
12-05-2023 23:31 
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Zauważ, że nawet niewolnikom z Polski VW zapłacił ochłap po 50 latach
>Przed chwilą twierdziłeś, że odpowiedzialność zbiorowa nie działa (to, że istnieją islamscy zamachowcy nie znaczy, że można stawiać każdego muzułmanina pod generalne podejrzenie).
>Czemu trzecia generacja Niemców ma więc odpowiadać za 80 lat wstecz?
>
To nie ma nic wspólnego z trzecią generacją Niemców ani obywatelami Niemiec w ogóle.

VW to firma (a nie grupa ludzi), która ma osobowość prawną (a więc i odpowiedzialność przed sądem) - przetrwała wojnę, brałą udział w przestępstwie, więc powinna zapłacić odszkodowanie. Podobnie jak w USA zapłaciła za diesel-gate.

Mój dziadek za 2 lata przymusowej pracy dostał w latach 90tych całe 500 DM (ekwiwalent 250 EUR) odszkodowania. To było sprzedawane jako wielki gest ze strony niemieckich firm. Uważasz, że 250 EUR za 2 lata pracy w trybie więziennym to uczciwe odszkodowanie?

To jest kwota jaką prezes VW czy AGFA dostaje za minutę swojej pracy.



Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)
youtu.be/a3u_GERIIu8

Wyobraź sobie że to członek twojej rodziny.
Tłumaczysz mu i rodzinie żeby nie byli rasistami i nie byli wściekli na politykę, która doprowadziła, że takie śmieci importuje z wszelakich s**tholi pomimo dostatku własnych śmieci?

Opowiadasz mu i rodzinie anekdoty z niegdysiejszymi czeskimi wybrykami i perswadujesz, że to nie wina mentalności, wychowania i światopoglądu tych śmieci?
11-05-2023 22:08 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>To ty wrzuciłeś Bośniaków so tematu. Problem nielegalnych migrantów dotyczy przybyszy z Syrii, Afganistanu, Iranu i ogólnie mówiąc Wschodu a nie dawnej republiki w Europie.
>>Twój błąd polega na tym, że utożsamiasz islam wyłącznie z migrantami z tych krajów.
>Nie. Islam to system polityczny, ktory w zaleznosci od kraju jest mniej lub bardziej rygorystyczny lub liberalny.
To samo możesz powiedzieć o chrześcijaństwie. Zafiksowałeś się na jakiejś konkretnej grupie ludzi i błędnie uogólniasz problem na islam.
Tymczasem wykorzystanie islamu w polityce nie różni się niczym od chrześcijaństwa i prawdopodobnie żadnej innej religii jaka stałaby się wygodna do podporządkowania sobie ludzi. Każdy kraj na tym kontynencie przeżył okres represyjnego chrześcijaństwa - prześladowań i rzezi. Ostatnie reżimy katolickie (Portugalia/Hiszpania) upadały 40 lat temu. Podczas gdy w Europie paliliśmy książki cywilizacji greckiej czy rzymskiej - Arabowie/Muzułmanie je przechowywali i chronili. Dzieki nim znamy przed-chrześcijańskich, europejskich filozofów.
Za mojego życia kobiety nie mogły głosować w Szwajcarii czy Lichtensteinie. Więc zweryfikuj swoje uproszczenia, bo zaprzeczają faktom.

Dziś w wielu państwach na bliskim wschodzie wygrywa ruch typu Kaja Godek, ale to nie oznacza, że problem ma podłoże religijne. I nie religijne jest jego rozwiązanie. Ludzie z tą mentalnością wprowadzali przemocą komunizm, nazizm czy islamism. W Chorwacji katolicki reżim Ustaszy mordował ortodoksów - też uważasz, że problem był religijny?


>No i? Afganki nosza te okrycia ze wzgledow modowych? Czy religijnych? To ze muzulmanie w Bosni maja umiarkowany stosunek do swojej religii.
Tak samo możesz wytłumaczyć wytłuczenie Żydów w Rzeszy czy obcianie im pejsów (chyba, że uzasadnisz to niemodną fryzurą) -z czego to wynikało skoro jedyną różnicą były czasem nawet tylko korzenie religijne?

Tak długo jak nie dotrą do Ciebie te fakty, tak długo będziesz błądził w mglistym definiowaniu kategorii ludzi, których należy zwalczać w oparciu o kryteria religije czy etniczne.
Paradoksalnie wierząc w religijną czy etniczną naturę problemu stajesz się bardzo podobny do wielu z tych, których zwalczasz - oni też nie potrafią zastanowić się nad problemem i wszedzie widzą wojnę religijną.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)
.
>To samo możesz powiedzieć o chrześcijaństwie. Zafiksowałeś się na jakiejś konkretnej grupie ludzi i błędnie uogólniasz problem na islam.

Oczywiście . Okrzyk allahu akbar nie jest absolutnie religijny. Poza tym nie zdarzyło się aby taki okrzyk pojawiał się w Europie.

Za to Krzyżacy kiedyś mordowali w imię Jahwe.

Zobaczymy jak będą reagować następne miasta w Niemczech, jak rząd będzie chciał im zafundować ośrodek wzbogacenia kulturowego.

Być może zrozumieją, że problemu nie ma lub leży po ich stronie.
11-05-2023 22:42 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>.
>>To samo możesz powiedzieć o chrześcijaństwie. Zafiksowałeś się na jakiejś konkretnej grupie ludzi i błędnie uogólniasz problem na islam.
>Oczywiście . Okrzyk allahu akbar nie jest absolutnie religijny.
Podobnie jak Gott mit uns na pasie SS w Rzeszy.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)
>>.
>>>To samo możesz powiedzieć o chrześcijaństwie. Zafiksowałeś się na jakiejś konkretnej grupie ludzi i błędnie uogólniasz problem na islam.
>>Oczywiście . Okrzyk allahu akbar nie jest absolutnie religijny.
>Podobnie jak Gott mit uns na pasie SS w Rzeszy.

Allahu akbar słyszałem całkiem niedawno.
Gott mit uns raczej nie.

Czy mogę zatem (śladem Gott mit uns) argumentować w dyskusjach wydarzeniami z przeszłości? Powiedzmy przy dyskusji o Ukrainie wspominać o Banderze i usprawiedliwiać tym jakiegoś aktualnego psychola?
11-05-2023 23:28 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>.
>>>>To samo możesz powiedzieć o chrześcijaństwie. Zafiksowałeś się na jakiejś konkretnej grupie ludzi i błędnie uogólniasz problem na islam.
>>>Oczywiście . Okrzyk allahu akbar nie jest absolutnie religijny.
>>Podobnie jak Gott mit uns na pasie SS w Rzeszy.
>Allahu akbar słyszałem całkiem niedawno.
>Gott mit uns raczej nie.
>Czy mogę zatem (śladem Gott mit uns) argumentować w dyskusjach wydarzeniami z przeszłości? Powiedzmy przy dyskusji o Ukrainie wspominać o Banderze i usprawiedliwiać tym jakiegoś aktualnego psychola?
>
Ale religia chrześcijańska ma 2000 lat i wciąż trwa, w przeciwieństwie do Bandery?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
Thoter (6650 punktów)

>Czy mogę zatem (śladem Gott mit uns) argumentować w dyskusjach wydarzeniami z przeszłości? Powiedzmy przy dyskusji o Ukrainie wspominać o Banderze i usprawiedliwiać tym jakiegoś aktualnego psychola?
>

Nie możesz. Nie masz inteligencji i nie masz wiedzy.
Jesteś niebezpiecznym psycholem stworzonym przez psychologów tłumu.
Nic mądrego nie wniesiesz, tylko roznosisz i zarażasz innych tą psychiczną chorobą.
11-05-2023 21:19 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>.
>>Bardzo ciekawa teoria: Próbujesz dowieść, że np. Boszniacy mają całkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci ... zwięrząt niż ... muzułmanie?
>To ty wrzuciłeś Bośniaków so tematu
Nie, to Ty wrzuciłeś Bośniaków do tematu i to dwukrotnie:
Cytat:
Europejczycy maja calkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci zwierzat i w ogole do tematow zwiazanych z drugim czlowiekiem.

(Bośnia leży w Europie)

Cytat:
Nie ulega watpliwosci, ze muzulmanie (mezczyzni) maja ogolnie inna mentalnosc.

(Boszniacy są w zdecydowanej większości muzułmanami)

>Problem nielegalnych migrantów dotyczy przybyszy z Syrii, Afganistanu, Iranu i ogólnie mówiąc >Wschodu a nie dawnej republiki w Europie.

Czyli Twój temat dotyczy 'nielegalnych migrantów ze bliskiego wschodu'?
Co wpis zmieniasz przedmiot narzekań (nie-Europejczycy, Muzułmanie, imigranci z bliskiego wschodu - co dalej?)- zaczynam się gubić.

Jednak znowu masz problem ze spójnością, bo dopóki toczy się wojna w Syrii, większość ludzi przybywających do Europy z tego kraju będzie uchodźcami (= LEGALNYMI imigrantami).

Poza tym musisz zaktualizować swoje informacje, bo kierunek blisko-wschodni jest od lat kontrolowany i 'spokojny' (m.in. dzieki dealowi z Turcją). Aktualnie główny kierunek nielegalnej imigracji to Afryka i kraje niekoniecznie muzułmańskie.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
zeniu73 (6483 punktów)
>>.
>>>Bardzo ciekawa teoria: Próbujesz dowieść, że np. Boszniacy mają całkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci ... zwięrząt niż ... muzułmanie?
>>To ty wrzuciłeś Bośniaków so tematu
>Nie, to Ty wrzuciłeś Bośniaków do tematu i to dwukrotnie:
> Cytat:
Europejczycy maja calkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci zwierzat i w ogole do tematow zwiazanych z drugim czlowiekiem.

>(Bośnia leży w Europie)
> Cytat:
Nie ulega watpliwosci, ze muzulmanie (mezczyzni) maja ogolnie inna mentalnosc.

>(Boszniacy są w zdecydowanej większości muzułmanami)

Ja słowa Bośniak nie wziąłem w usta.

Poza tym europejscy muzułmanie to zupełnie co innego niż muzułmanie z Iranu czy Afganistanu. Jeśli twierdzisz inaczej to nie mamy o czym dyskutować.

.
>Czyli Twój temat dotyczy 'nielegalnych migrantów ze bliskiego wschodu'?
>Co wpis zmieniasz przedmiot narzekań (nie-Europejczycy, Muzułmanie, imigranci z bliskiego wschodu - co dalej?)- zaczynam się gubić.

Nie szkodzi, że się gubisz. Już uzgodniliśmy, że nie ma problemu.

>Jednak znowu masz problem ze spójnością, bo dopóki toczy się wojna w Syrii, większość ludzi przybywających do Europy z tego kraju będzie uchodźcami (= LEGALNYMI imigrantami).

Podróż parę tysięcy kilometrów, przekraczając granice paru państw i w 100% celowa destynacja Niemcy to nie uchodźstwo tylko emigracja.
Jeśli uciekam przed wojną do sąsiedniego kraju to jestem uchodźcą. jeśli z tego bezpiecznego kraju wybieram się w podróż dalej ( na przykład do państwa, które ma najatrakcyjniejszy hamak socjalny) to jestem migrantem.

>Poza tym musisz zaktualizować swoje informacje, bo kierunek blisko-wschodni jest od lat kontrolowany i 'spokojny' (m.in. dzieki dealowi z Turcją). Aktualnie główny kierunek nielegalnej imigracji to Afryka i kraje niekoniecznie muzułmańskie.

Nielegalna migracja w Niemczech to przede wszystkim:

Syria
Afganistan
Turcja
Irak
11-05-2023 22:33 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>.
>>>>Bardzo ciekawa teoria: Próbujesz dowieść, że np. Boszniacy mają całkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci ... zwięrząt niż ... muzułmanie?
>>>To ty wrzuciłeś Bośniaków so tematu
>>Nie, to Ty wrzuciłeś Bośniaków do tematu i to dwukrotnie:
>> Cytat:
Europejczycy maja calkowicie inny stosunek do kobiet, dzieci zwierzat i w ogole do tematow zwiazanych z drugim czlowiekiem.

>>(Bośnia leży w Europie)
>> Cytat:
Nie ulega watpliwosci, ze muzulmanie (mezczyzni) maja ogolnie inna mentalnosc.

>>(Boszniacy są w zdecydowanej większości muzułmanami)
>Ja słowa Bośniak nie wziąłem w usta.
Ależ wziąłeś o ile zgodzisz sie, że Bośnia leży w Europie a Boszniacy są muzułmanami?

>>Jednak znowu masz problem ze spójnością, bo dopóki toczy się wojna w Syrii, większość ludzi przybywających do Europy z tego kraju będzie uchodźcami (= LEGALNYMI imigrantami).
>Podróż parę tysięcy kilometrów, przekraczając granice paru państw i w 100% celowa destynacja Niemcy to nie uchodźstwo tylko emigracja.
>Jeśli uciekam przed wojną do sąsiedniego kraju to jestem uchodźcą. jeśli z tego bezpiecznego kraju wybieram się w podróż dalej ( na przykład do państwa, które ma najatrakcyjniejszy hamak socjalny) to jestem migrantem.
Rozumiem Twoją opinię, jednak prawo miedzynarodowe i prawo niemieckie ma inną definicję. Wg tej definicji Syryjczyk w Niemczech jest uchodźcą.
Oczekujesz, że sąd w Niemczech przyjmie defnicję/Zeniu73, czy prawo niemieckie?

>>Poza tym musisz zaktualizować swoje informacje, bo kierunek blisko-wschodni jest od lat kontrolowany i 'spokojny' (m.in. dzieki dealowi z Turcją). Aktualnie główny kierunek nielegalnej imigracji to Afryka i kraje niekoniecznie muzułmańskie.
>Nielegalna migracja w Niemczech to przede wszystkim:
>Syria
>Afganistan
>Turcja
>Irak
>
www.bpb.de(*)/abschiebungen-in-deutschland/
Wg niemieckich danych, to w liczbie nielegalnych imigrantów (deportowanych ze względu na odmowę azylu) królują kraje europejskie:


Być może na Twojej stacji U-Bahn w Berlinie statystyka wygląda inaczej (Berlin ma faktycznie dość specyficzną imigrację), jednak sam piszesz o Niemczech ...

Pozdrawiam
Paolo Monstro
10-05-2023 20:24 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Słyszałeś o katoliku ( może być dealerem) latającym z maczetą i krzyczącym "jahwe jest wielki"? Słyszałeś o ewangeliku (może być alfonsem) który odciął przypadkowemu przechodniowi kończyny?

"Anders Behring Breivik - norweski masowy morderca, skrajnie prawicowy terrorysta, który 22 lipca 2011 dokonał dwóch zamachów terrorystycznych: na siedzibę premiera Norwegii, w którym zginęło 8 osób, i na uczestników obozu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy, w którym zginęło 69 osób. W obu zamachach kilkaset osób zostało rannych. Został skazany na 21 lat więzienia, z możliwością nieograniczonego przedłużenia wyroku, jeśli nadal będzie uznawany za zagrożenie wobec reszty społeczeństwa"

"Breivik mówił o sobie jako o przyszłym regencie Norwegii, w której władzę miałaby przejąć organizacja wzorowana na templariuszach"
pl.m.wikipedia.org/wiki/Anders_Breivik

"Templariusze - Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona"
pl.m.wikipedia.org/wiki/Templariusze

Wyobraź sobie porąbanie 77 ludzi maczetą.
Niewykonalne dla jednego człowieka.
To byłaby robota na najmniej 2 dni o ile nikt z rabanych nie będzie się ruszał tylko ładnie ustawi się do rabniecia.

Widać zenciu, że uległeś nacjonalistycznemu myśleniu.

To prawda, że ludzie przybywają ze sprzeczną kulturą, sprzecznymi emocjami, myślami, wierzeniami, dążeniami ale właśnie z tej potrzeby wzajemnej tolerancji kształtują się uczucia wyższe.

Gdybyś się zamknął we własnej kulturze wśród takich samych jak Ty ludzi, to szybko stałbyś się bezwzględny i emocjonalnie głupi.

Ci ludzie i związane z nimi problemy czynią Cię kimś lepszym i zwiększają twoje możliwości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
zeniu73 (6483 punktów)
.
>Ci ludzie i związane z nimi problemy czynią Cię kimś lepszym i zwiększają twoje możliwości.

Oczywiście. Szczególnie bliscy pomordowanych przez nielegalnych imigrantów stanęli się lepszymi.

Po co kontrolować napływ nowych obywateli tak jak robi to USA, Australia czy Nowa Zelandia skoro można wpuścić każdego jak popadnie a później wyjąć maczugę z napisem "jesteś nazistowskim nacjonalistą" i machać na oślep na lewo i prawo.

To takie proste. A jak samopoczucie wzrasta jak się taką maczugą pomacha i trafi parę nacjonalistycznych nazistów. Samemu jest się przecież tak moralnym. Pełnym cnót.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oczywiście. Szczególnie bliscy pomordowanych przez nielegalnych imigrantów stanęli się lepszymi.
>Po co kontrolować napływ nowych obywateli tak jak robi to USA, Australia czy Nowa Zelandia skoro można wpuścić każdego jak popadnie a później wyjąć maczugę z napisem "jesteś nazistowskim nacjonalistą" i machać na oślep na lewo i prawo.
>To takie proste. A jak samopoczucie wzrasta jak się taką maczugą pomacha i trafi parę nacjonalistycznych nazistów. Samemu jest się przecież tak moralnym. Pełnym cnót.

Przecież granice UE są kontrolowane a nawet rządy państw, z których ludzie uciekają są przeplacane po to, by nikogo od siebie nie wypuścili.

Czego chcesz więcej?

Wewnętrznych kontroli i godziny policyjnej?
Z których Ty jaki wyższy obywatel ze specjalną legitymacją będziesz zwolniony?

Proponuję zrobić pewną statystykę, zbadać ilu ludzi, którzy dzgneli nożem albo rabneli maczetą miało dobrze płatną pracę. Dzięki takiej statystyce dowiemy się czy chodzi o religię czy o nędzę w społeczeństwie, które ich nie akceptuje.

Weź pod uwagę, że Ci ludzie migrują naogladawszy się filmów, wysłuchawszy fałszywych historii jak tu pieniądze za nic rozdają. Na miejscu już rzeczywistość okazuje się inna. Tam skąd pochodzili coś znaczyli a tu nic nie znaczą. Tam ludzie patrzyli na nich z podziwem tu patrzą na nich z pogardą.

Ty też w gruncie rzeczy gardzisz ich kulturą, ich wiarą, ich wartościami. Czujesz się od nich lepszy a Ci ludzie nie są głupi i mają świadomość tego.

Nie zgadzam się na żadne wewnętrzne kontrole i na budowę państw policyjnych. Jeśli muszą być kontrole to na zewnętrznej granicy UE ale nie wewnątrz.

Jeśli się zacznie wewnętrzne polowanie na czarownice to dopiero zrobi się zgnile.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Oczywiście. Szczególnie bliscy pomordowanych przez nielegalnych imigrantów stanęli się lepszymi.
>Po co kontrolować napływ nowych obywateli tak jak robi to USA, Australia czy Nowa Zelandia skoro można wpuścić każdego jak popadnie a później wyjąć maczugę z napisem "jesteś nazistowskim nacjonalistą" i machać na oślep na lewo i prawo.
>To takie proste. A jak samopoczucie wzrasta jak się taką maczugą pomacha i trafi parę nacjonalistycznych nazistów. Samemu jest się przecież tak moralnym. Pełnym cnót.

Zenciu mam lepszy pomysł dla migrantów ekonomicznych od zasieków pod napięciem i obozów koncentracyjnych.

Na granicy z UE powinny powstać specjalne szkoły zawodowe dla migrantów ekonomicznych. Każdy mógłby się dostać do UE kto ukończy tę szkołę i zda egzaminy.

Do tych szkół oprócz państw UE dopłacałyby firmy w zamian za to, mogłyby określać program szkoleń już pod swoich przyszłych pracowników. Wtedy po zadaniu egzaminu ktoś dostawałby od razu pracę w powiązaniu z mieszkaniem pracowniczym itd.

Wyobraź sobie, że wtedy ludzie zamiast koczować na granicy w obozach koncentracyjnych spedzaliby 8h w szkole ucząc się zawodu i języka, w tym czasie ich dzieci chodziłby do szkół podstawowych, średnich czy innych.

Takie szkoły mogłyby dziać się zarówno na granicy UE jaki i w jej wnętrzu.

Istniałby jeden warunek do legalnego pobytu w UE, zakończenie nauki i zdanie egzaminu zawodowego.

Ludzie, którzy porzucą naukę będą deportowani do szkół na granicy UE, gdzie mogą zrobić kolejne podejście.

Zamiast tracić czas na uzyskanie azylu pozostając na zasiłku socjalnym wszyscy uczą się zawodu, potem zdobywają pracę a potem Ty zyskujesz, że wszyscy pracują i to w swojej specjalizacji i Ty nic nie dokladasz do interesu tylko zyskujesz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>"Anders Behring Breivik - norweski masowy morderca, skrajnie prawicowy terrorysta,
>Widać zenciu, że uległeś nacjonalistycznemu myśleniu.
>

Znowu mamy pokaz wpływu propagandy na dwie szare komórki towarzysza Hamerlika.
Terrorysta prawicowy, nacjonalizm niebezpieczny, brakuje jeszcze lewackich i Kościelnych niebezpiecznych możliwości.
Wszystkie te niebezpieczeństwa wypływają z JEDNEGO ŹRÓDŁA. Za to demokracja jest cacy. Sam hegemon, właściciel tej "demokracji" wydaje prawie BILION DOALRÓW na mordowanie ludzi po całym świecie.
Hamerlik napisz nam, ile ludzi wymordował amerykański reżim tylko w XXI wieku ??
Czy ten reżim jest: prawicowy a może nacjonalistyczny ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Za to demokracja jest cacy.

W demokracji czasem mówisz co masz do powiedzenia a czasem milczysz i dajesz się wygadać innym. W systemach niedemokratycznych narzucasz innym własną wizję świata, nierzadko siłą, bo Ci się tam zdaje, że jesteś wyższą formą życia i zostałeś stowrzony do królowania innym.

Przemoc jest niedemokratyczna.
Terroryzm jest niedemokratyczny.

Nic nie poradzę na twoją ślepą wiarę, że najlepiej będzie dla wszystkich, kiedy wyłącznie jeden będzie mówił a reszta ma go słuchać.

Z jednej strony, bo z drugiej potrafię sobie zaprzeczyć i wtedy gdy szarley pisze do mnie, że aktualnie nikt nie chce publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą, co i może jest chwilową prawdą, odpisuję mu, że mnie to nie obchodzi, ma być i już.

Chcę zatem zdecydować za innych i zapewne wbrew ich chwilowej woli, bo uznaję, że sam mam więcej racji niż pozostali wszyscy razem.

Nie martwię się tym jednak zbytnio, bo wiem już, że wszyscy ludzie są wewnętrznie sprzeczni, niektórzy bardziej inni mniej a ja tylko pomiędzy nimi.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>W demokracji czasem mówisz co masz do powiedzenia a czasem milczysz i dajesz się wygadać innym. >W systemach niedemokratycznych narzucasz innym własną wizję świata, nierzadko siłą, bo Ci się >tam zdaje, że jesteś wyższą formą życia i zostałeś stowrzony do królowania innym.

Kolejny przykład po propagandowej schizofrenii.

>Przemoc jest niedemokratyczna.
>Terroryzm jest niedemokratyczny.

A czy amerykańska kolonialna armia NATO jest demokratyczna ??

>Z jednej strony, bo z drugiej potrafię sobie zaprzeczyć i wtedy gdy szarley pisze do mnie, że >aktualnie nikt nie chce publicznie jawnej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą, co i może >jest chwilową prawdą, odpisuję mu, że mnie to nie obchodzi, ma być i już.
>Chcę zatem zdecydować za innych i zapewne wbrew ich chwilowej woli, bo uznaję, że sam mam >więcej racji niż pozostali wszyscy razem.

Czyli jesteś niedemokratyczny. Nie czytam Twojej demokratycznej dyskusji z szarleyem żeby się nie porzygać.

>Nie martwię się tym jednak zbytnio, bo wiem już, że wszyscy ludzie są wewnętrznie sprzeczni, >niektórzy bardziej inni mniej a ja tylko pomiędzy nimi.
>

Polacy byli tylko przez chwilę sprzeczni jak ich opłaceni przez CIA Żydzi: Michniki, Kuronie. Geremki, przerabiali z "komunistów" na "demokratów". Dzięki operacji CIA pod kryptonimem QRHELPFUL, dzisiaj mamy monolit "demokratyczny". Ochlos demokratyczny był kilka lat temu ochlosem komunistycznym. Ta transformacja najbardziej zaszkodziła tym: co za komuny najwięcej nakradli i tym, którym zawsze się wydaje, że im się od państwa coś należy.
Ci co najbardziej przyczynili się do skolonizowania Polski, dzisiaj od obcej wrogiej nam agentury, dostają pochwały i medale.
Zainstalowano nam demokratcyznie agenta CIA Dudę na prezydenta. Jego matka z domu Milewska rodzina z gen. Mirosławem Milewskim, który zorganizował porwanie i zabójstwo księdza Popiełuszki. Popiełuszkę zamordowało CIA, żeby podburzyć ochlos komunistyczny i użyć go do zniszczenia ówczesnej polskiej inteligencji.
Dzisiaj agenci CIA, głównie Żydzi zadłużają nas i chwalą nas, ku naszej uciesze.
Nagłaśniają jaką to oni nam dają pracę i bez nich byśmy nie przeżyli. Praca ta polega na wywożeniu surowców. Drugie demokratyczne szczęście jakie nas spotkało, to używanie młodych Polaków na mięso armatnie.
Thoter (6650 punktów)
>>Facet, który handluje narkotykami, a nawet alkoholem jest znacznie bardziej egzotyczny w >>krajach islamskich niż w Austrii czy w Niemczech.

>Zupełnie tak samo jak facet odcinający kończyny innemu facetowi w publicznym miejscu w kraju >chrześcijańskim.
>


w marcu 2023, w Parlamencie Europejskim pojawiły się «obrazy» szwedzkiej «artystki» Leny Birgitty Cronqvist Tunström przedstawiające dzieci krojące na kawałki inne dzieci lub topiące je.
Makabryczne «dzieła» wiele mówią zarówno o osobowości ich autorki, jak i tych, którzy są jej zwolennikami. Potwierdzają również ideologiczną orientację instytucji europejskich.


www.europa(*)cument/E-9-2023-000281_EN.html

Francuska europosłanka Aurélia Beigneux złożyła w związku tym faktem interpelację parlamentarną. Czytamy w niej: "Rzekomy świat artystyczny Leny Cronqvist przedstawia nagich dorosłych obok dzieci i niemowlęta wypatroszone lub włożone do słoików [...] Perwersyjne obsesje artystki, moralnie wątpliwe same w sobie, nie powinny być nigdy wystawiane w Parlamencie Europejskim"

Co nas czeka za kilka lat ??
Hamerlik pewnie jest zadowolony z tej europejskiej WYŻSZEJ "kultury".

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Trzecim komponentem jest religia.

Dodam jeszcze dwa komponenty w formie zapytań.

Co dzieje się z psyche człowieka w "szoku kulturowym" kiedy psychika znajduje się na pograniczu dwóch sprzecznych kultur, z których każda chce dominować nad umysłem? Co z racjonalizmem człowieka, który przez dwie sprzeczne kultury w jego głowie staje się sprzeczny psychicznie, przestając rozumieć co jest dobre, co złe, co prawdziwe i co fałszywe?

Co dzieje się z psyche człowieka, który znalazł się w obcej kulturze i nie może zająć pozycji społecznej, do jakiej jest naturalnie predysponowany i jaką z łatwością osiągnąłby, pozostając we własnej kulturze?

Podejrzewam, że te dwa aspekty potrafią tak zdestabilizować psychikę człowieka, zwłaszcza w okresie dojrzewania, że może zacząć stanowić zagrożenie społeczne.

Wg mnie dwie kultury w jednej głowie a także brak możliwości osiągnięcia pożądanej pozycji społecznej mogą doprowadzić do szaleństwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wg mnie dwie kultury w jednej głowie a także brak możliwości osiągnięcia pożądanej pozycji społecznej mogą doprowadzić do szaleństwa.
>

Kogo doprowadzi to do szaleństwa, tego co ma te dwie kultury w głowie, czy tych co z nim muszą obcować ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Wg mnie dwie kultury w jednej głowie a także brak możliwości osiągnięcia pożądanej pozycji społecznej mogą doprowadzić do szaleństwa.
>>
>Kogo doprowadzi to do szaleństwa, tego co ma te dwie kultury w głowie, czy tych co z nim muszą obcować ??

Tego, który przestaje rozumieć co jest dobrem, prawdą i sprawiedliwością, bo w jego głowie pojawiają się w tych kwestiach dwie sprzeczne i wzajemnie wykluczające się myśli.

Reszta, u której w głowach panuje tylko jedna kultura i oni nie mają żadnych wątpliwości w kwestii prawdy, dobra i sprawiedliwości musi się jedynie takiego niestabilnego człowieka obawiać, bo nie wiadomo jak taki będzie się zachowywać, zwłaszcza w sytuacji gdy uzna, że został poniżony, obrażony czy co tam jeszcze.

Wg mnie te wszystkie Amokläufen przy których ludzie dźgając nożem wszystkich dookoła idą na śmierć są efektem takiego właśnie szaleństwa wywołanego szokiem kulturowym, kiedy wiara wszystkich ludzi wokół przeczy wierze panującej w głowie napastnika. Tacy ludzie przypuszczalnie przez tą krótką chwilę, zanim zostaną zastrzeleni przez policję, sądzą, że zabijają demony.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Tego, który przestaje rozumieć co jest dobrem, prawdą i sprawiedliwością, bo w jego głowie >pojawiają się w tych kwestiach dwie sprzeczne i wzajemnie wykluczające się myśli.
>

Polskojęzycznej istocie w tym momencie wstawiono TYLKO JEDNĄ MYŚL I JEDNĄ NIENAWIŚĆ, które się wzajemnie nie wykluczają i ta polskojęzyczna istota, OD POKOLEŃ, nie rozumie co jest dla niej dobrem, prawdą i sprawiedliwością.
Czy ta istota myśli ??
Na przestrzeni wieków polskojęzyczne istoty były używane w ten sam sposób przez różne obce siły i jeszcze nie zmądrzały. Te polskojęzyczne istoty mordowały mądrych Polaków z: Szwedami, Austriakami, Żydami. Ostatni raz mordowali z: Michnikami, Kuroniami, Geremakami.
Dzisiaj te polskojęzyczne istoty dostają za to medale i mają przywileje od: Żydów i żydowskich zięciów, którzy dzięki nim przejęli nad nami władzę.
Czy Polak kiedykolwiek pojmie co to jest: dobro, prawda i sprawiedliwość??
Żeby to pojąć musiałby się SAM wziąć do nauki. Odrzucić wszystko co mu napisano i czym mu dzieci zatruto.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polskojęzycznej istocie w tym momencie wstawiono TYLKO JEDNĄ MYŚL I JEDNĄ NIENAWIŚĆ, które się wzajemnie nie wykluczają i ta polskojęzyczna istota, OD POKOLEŃ, nie rozumie co jest dla niej dobrem, prawdą i sprawiedliwością.

Ależ Ty nie lubisz Polaków.

Jeśli jesteś Polakiem i piszesz z Polski, to naprawdę w Polsce mamy demokrację i dobrze, bo sam jestem demokratą.

Ciekawe co byłoby gdybyś był Rosjaninem i napisał tak o Rosjanach albo Chińczykiem i o Chińczykach. Chciałbym to naprawdę wiedzieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-05-2023 13:46 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)
Islam to nie tylko religia ale tez prawo i zasady funkcjonowania ich społeczeństwa.Tak było jest i będzie .Dla tego oni nigdy nie będą się z nami asymilować .Ani w żaden sposób z nami przyswajać nasza kulturę.Oni wykorzystują nasza gościnność aby zakorzenić się i z czasem zmienić wszystko w ich kulturę.Dżihad to nie tylko walka mieczem , walkę z niewiernymi można prowadzić tez przez ekonomie.A nawet prze rodzenie licznego potomstwa.Proszę poczytać sobie.Oczywiście są rożni ludzie tez normalni chcący żyć w spokoju.Ale do puki sami nie będą usuwać swoich kaznodziei ekstremistów.Nigdy nie będzie pokoju. Pobłażliwość państw zachodnich sprawia ze europie już od dawna budzi się radykalna prawica.I z czasem oby nie na ich akty będą odpowiadać tym samym.Co zaogni konflikt który przerodzi się w kolejna wojnę.
Problem Szwecji i innych krajów europejskich z napływem tej ludności już wymknął eis z pod kontroli.U nas liczba urodzeń spada a u nich jest jak 5 do naszego jednego dziecka.No ale mądre głowy z parlamentu EU zapewne maja już gotowy plan i rozwiązania na to.
11-05-2023 14:05 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Islam to nie tylko religia ale tez prawo i zasady funkcjonowania ich społeczeństwa.Tak było jest i będzie .Dla tego oni nigdy nie będą się z nami asymilować .Ani w żaden sposób z nami przyswajać nasza kulturę.Oni wykorzystują nasza gościnność aby zakorzenić się i z czasem zmienić wszystko w ich kulturę.

A czy wiesz ilu Europejczyków mieszka, pracuje i żyje np. w Emiratach Arabskich?
pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczone_Emiraty_Arabskie

Przyjeżdżają tam ze swoimi alkoholizmem, rozwiązłością i próbują szczęśliwych ludzi zainfekować demokracją.

Pomyśl o tym lepiej jak Europejczycy próbują zniszczyć Arabów a nie Arabowie Europejczyków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-05-2023 14:19 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)

>Pomyśl o tym lepiej jak Europejczycy próbują zniszczyć Arabów a nie Arabowie Europejczyków.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w

Najlepiej dla wszystkich będzie jak każdy będzie w swoim domu panem i tam będzie robił co chciał.Przychodząc do kogoś w gości szanuje jego dom i jego tradycje. Tego samego oczekuje od mojego gościa.I tłumaczyć można ich na rożne sposoby .Ale oni nigdy nie bada się z nami asymilować .Z tego wszyscy muszą sobie zdać sprawę.A szybkość z jaka się rozmnażają sprawi ze będzie tylko gorzej.Skończy się jak zawsze, swoja racje ustanowi ten kto włada lepiej mieczem.
pio998 (124 punktów)

>Pomyśl o tym lepiej jak Europejczycy próbują zniszczyć Arabów a nie Arabowie Europejczyków.
Islam to polityka której prawem i zasadami jest religia.Od zawsze wiadomo ze w krajach gdzie Islam jest wyznacznikiem życia społecznego .Najlepiej panuje dyktatura. Prawo silnej reki to jest to co respektują.Pobłażanie im i dobre chęci to właśnie widać w Skandynawii.Jak się odpłaciła empatia i współczucie.Gdyby nie pieniądze z ropy i niewolnicza praca dziesiątek ludzi za przysłowiową miskę ryżu.tego raju by nie było.Jak byśmy wszystkiego nie sprzedawali to mieli byśmy gdzie pracować to nikt by nie wyjeżdżał.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Islam to polityka której prawem i zasadami jest religia.

Europejski kapitalizm to system także oparty na bezmyślnej wierze, tyle że wierze we własność i pieniądz. Ta wiara jest tak samo ślepa jak wara w boga w niebie, który czegoś chce.

>Pobłażanie im i dobre chęci to właśnie widać w Skandynawii.Jak się odpłaciła empatia i współczucie.

Widać, widać tak ludzie zarabiają najwięcej. Od razu to widać. Inne nagrody mogą tylko marzyć o takich pensjach.

>Gdyby nie pieniądze z ropy i niewolnicza praca dziesiątek ludzi za przysłowiową miskę ryżu.tego raju by nie było.

To tak samo jak w Europie, tu też bogactwo bierze się z pracy za miskę ryżu. Tam jeszcze oprócz tego mają ropę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-05-2023 16:33 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)
Wszystkim chodzi o to samo żeby żyć jak najlepiej.
Natomiast jest prawda ze przyjezdni nie wszyscy ale duży odsetek.Wykorzystuje europejski system socjalny.W sposób który nie powinien być akceptowany. O to większość ludzi ma pretensje.Przyjeżdżają i od razu wszystko im daj bo im się należy.I rozumiem ze są przypadki ze ludzie muszą mieć zapewnione warunki bytowo socjalne.Ale po jakimś czasie powinni coś do tego społeczeństwa wnieść.Czyli my pomagamy wam a wy razem z nami wspólnie budujecie lepsza przyszłość.Ci ludzie żyją w własnym kręgu ,jeżeli dojdzie do sporu w który jeden z nich nawet nie ma racji.To nikt nie wstawi się za tobą wszyscy pójdą za nim.
My tez w Polsce zarabialiśmy lepiej, ale czemu nie to pytanie do panujących od 89 roku.
Jesteśmy chinami europy a czemu się tak stało.czemu polak musi być robotnikiem.Bo zamiast w szkołach uczyć podstaw ekonomi.To nam pokazywali motylki w klatkach.
Kiedyś jeden z miliarderów powiedział ,, nie potrzebujemy myślicieli a robotników.
A to co się dzieje w europie i na świecie to słowa Davida Rockefellera wyjaśnia wszystko.
,,Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko, czego potrzebujemy, to odpowiedni poważny kryzys, i narody zaakceptują Nowy Porządek Świata
Thoter (6650 punktów)
>Wszystkim chodzi o to samo żeby żyć jak najlepiej.
>Natomiast jest prawda ze przyjezdni nie wszyscy ale duży odsetek.Wykorzystuje europejski system socjalny.W sposób który nie powinien być akceptowany. O to większość ludzi ma pretensje.Przyjeżdżają i od razu wszystko im daj bo im się należy.I rozumiem ze są przypadki ze ludzie muszą mieć zapewnione warunki bytowo socjalne.

Dlatego na przejściach granicznych do państw robotniczo chłopskich powinny wisieć tablice, z daleka widocznym napisem WSTĘP TYLKO DLA WYKWALIFIKOWANYCH ROBOTNIKÓW I CHŁOPÓW
W szkołach powinni uczyć, oprócz ekonomii, historii Czerwonych Khmerów.

>Ale po jakimś czasie powinni coś do tego społeczeństwa wnieść. Czyli my pomagamy wam a wy razem >z nami wspólnie budujecie lepsza przyszłość.

Demokratyczne społeczeństwo buduje lepszą przyszłość nieznanemu kapitaliście. Nie dziwię się, że mądrzejsi nie chcą się do niego przyłączyć.

>czemu się tak stało.czemu polak musi być robotnikiem.Bo zamiast w szkołach uczyć podstaw >ekonomi.To nam pokazywali motylki w klatkach.

polak musi być robotnikiem bo jest głupi. Komuniści wybudowali tysiąc szkół i uczyli biednych Polaków: jak łączyć to co się ma a jak potem dzielić zyski. Niestety okazało się to za trudne. Komuniści postawili na wywiad techniczny, kradli technologie, i nic to nie dało. Szkoły masowo opuszczali "wykształceni" Polacy i do dzisiaj efekt tego jest taki, że sprytu głupich nikt nie jest w stanie pokonać.

> Davida Rockefellera wyjaśnia wszystko.
>,,Jesteśmy na krawędzi globalnej transformacji. Wszystko, czego potrzebujemy, to odpowiedni >poważny kryzys, i narody zaakceptują Nowy Porządek Świata

Wiesz kim są Rockefellerowie ??
12-05-2023 14:58 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)

Nie bardzo rozumiem ten przeskok z ekonomi do czerwonych Czerwonych Khmerów.
I tego częstego przytaczania robotnicy i chłopi.
Po sowiecki proletariat czy o co chodzi?
Oczywistsze jest ze kierując się współczuciem i empatia , pomaga się wszystkim bez wyjątku.Kazdemu kto tego potrzebuje.A nawet w zamian za ofiarowana pomoc ,nikt tez tutaj niczego nie oczekuje.Chodzi tylko zęby docenili i zaakceptowali ze są u nas a nie my u nich.
Budowanie przyszłości kapitaliście.To jakiś cytat?
Czyli co mamy się położyć przed telewizorem i odbierać social , w zamian za jałmużnę jak każą będziemy wciskać guzik.
Polak nie jest głupi nigdy nie był.Wszyscy zawsze mówią polska i polaczki kto by się wami przejmował.Ale od kiedy tylko się sięgnie pamięcią zawsze ktoś chce położyć na niej łapy.
Polska nigdy nie może być wolna i nie podległa bo to jest nie na rękę i tym z wschodu , i tym z zachodu.
Jak by wszyscy co tak jeżdżą tutaj po Polsce choć raz jej z taka zażyłością bronili. To nikt nie musiał by się wstydzić na zachodzie .A chodził by dumny.
W dzisiejszych czasach każdemu łatwo się pluje na wszystko o co kiedyś ludzie walczyli i płacili za to własna krwią i życiem.
Hitler to było czyste zło.Sterowane zachodnim kapitałem .Fakt.
Ale on chociaż toczył otwarta wojnę.
A komuniści przychodzili w nocy albo łapali na ulicy.I co byli lepsi.
Jedni i drudzy są siebie warci.
Jedni napędzają swoje urojenia socjalizmem i propaganda. a drudzy śnią na jawie o wolności i demokracji.
Na pytanie o Rockefellera powiem ze otrzymawszy od Moskwy carte blanche, generał Jaruzelski mógł swobodnie rozmawiać z Davidem Rockefellerem podczas wizyty w USA 25 września 1985.Ale to chyba dobrze wiesz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chodzi tylko zęby docenili i zaakceptowali ze są u nas a nie my u nich.

A czy Ty będąc u nich zdradziłbys swoją wiarę?

Czy będąc u nich zakwestionujesz to, co tu uznajesz za prawdziwe, dobre i sprawiedliwe?

youtu.be/5VCiU1osa3w
13-05-2023 01:52 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)
>>Chodzi tylko zęby docenili i zaakceptowali ze są u nas a nie my u nich.
>A czy Ty będąc u nich zdradziłbys swoją wiarę?

Skoro już decyduje się uciekać a nie walczyć.I mam pieniążki dla przemytnika który mnie przerzuci do europy .I wiem dokąd zmierzam co to za kraj i jaki jest tam ustrój.Z góry wiem na co się pisze.My tu nie mówimy o porzucaniu Religi ani przekonań tylko akceptowaniu prawa.Myślę ze zrozumiesz jak twoja zonę albo córkę zgwałcą w nocy jak będą wracać z teatru.Wtedy zrozumiesz różnice kulturowe.Zapytaj się szwedów oni już ten temat właśnie przerabiają. O Francji nie wspomnę.
Po za tym nie ma się co denerwować, już za chwile w europie nie będzie europejskiej kultury .Wiec wtedy poznasz orient z bliska.
Te dobre strony i złe .Pociesze tym ze zawsze przysługuje przejście i zostanie konwertyta.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skoro już decyduje się uciekać a nie walczyć.I mam pieniążki dla przemytnika który mnie przerzuci do europy .I wiem dokąd zmierzam co to za kraj i jaki jest tam ustrój.Z góry wiem na co się pisze.My tu nie mówimy o porzucaniu Religi ani przekonań tylko akceptowaniu prawa.

Mówimy.
Mówimy o zmianie osobowości i tożsamości.
Mówimy o zmianie emocji, myśli, wierzeń, o zmianie postrzegania świata, siebie i innych.
W tej dyskusji wcale nie chodzi o gwałty na dzieciach ale o brak tolerancji dla odmiennych kulturowo ludzi.

Piszesz, że gdy wchodzisz w odmienną kulturę dla hajsu to masz się stać przedstawicielem tej kultury ale z wyborem kultury jest jak z miłością do innych ludzi albo kogoś kochasz albo nie kochasz i raczej nie poradzisz zmienić swoich uczuć.

Jeśli nie chcesz, żeby odmienny charakter osobistości ludzkiej przestał Cię ranić to masz dwa rozwiązania albo izolujesz się od człowieka i budujesz przed nim mur nie do przejścia albo otwierasz się na jego kulturę.

Sądzisz prawdopodobnie, że mur, płot, zaryglowane drzwi odizoluja Cię od odmiennej kultury i zapewnią bezpieczeństwo twojemu systemowi wierzeń ale to jest tylko częściowa prawda, bo rzeczywistość jest bardziej złożona niż komukolwiek z nas się zdaje.

Sam popieram rozwój przeróżnych systemów wzajemnej kontroli ale jestem przeciwnikiem budowania murów i państwa policyjnego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
pio998 (124 punktów)
Każdy ma prawo zachować własna tożsamość i niezależność .Lecz wydaje mi się logiczne ze jadać gdzieś będę zmuszony przestrzegać prawa i zasad panujących w danym kraju.
Nikt im nie zabrania praktykowania swojej Religi celebrowania czy świętowania.Obejrzyj to video i powiedz mi co myślisz .czy chciał byś tego w Polsce.
www.cda.pl/video/48563535
Thoter (6650 punktów)

>Polska nigdy nie może być wolna i nie podległa bo to jest nie na rękę i tym z wschodu , i tym z
>zachodu.
>

Kolejna ofiara propagandy, Hamerlik 2.

Zauważ, że jak Polak odzyskuje "niepodległość", to po dwudziestu latach strzela z brytyjskiej i amerykańskiej broni do sąsiadów.
"Niepodległą" Polskę stworzyli w 1918 r. BRYTYJCZYCY, by mieć bazę do powstrzymywania rozwoju gospodarczego Żydów niemieckich i Niemców poprzez zablokowanie im dostępu do rosyjskich surowców.

brytyjsko-francuska misja dyplomatyczna w Polsce powołana zgodnie z postanowieniami konferencji w belgijskim mieście Spa, przybyła do Warszawy 25 lipca 1920 r.
Misją kierował brytyjski ambasador w Berlinie Edgar Vincent D'Abernon. Oprócz niego Wielką Brytanię reprezentowali Maurice Hankey, sekretarz gabinetu premiera Davida Lloyda George'a i generał Percy Radcliffe. Francję reprezentowali Jean Jules Jusserand, ambasador Republiki w Waszyngtonie i generał Maxime Weygand, szef Sztabu Generalnego Francuskich Sił Zbrojnych.


Wyżej wymienieni rządzili "niepodległą" Polską, dobierając sobie polskich "patriotów" i "katolików" do pomocy w szkodzeniu: Żydom niemieckim i Niemcom.

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

David Hoggan był PROFESOREM HISTORII NA HARVARDZIE.

Winą za wybuch II wojny światowej obarczył anglo - polski spisek mającym na celu agresję na Niemcy . Hoggan oskarżył, że na czele spisku stał brytyjski minister spraw zagranicznych Lord Halifax , który, jak utrzymywał Hoggan, przejął kontrolę nad brytyjską polityką zagraniczną w październiku 1938 r. od premiera Neville'a Chamberlainaktóremu towarzyszył mu polski minister spraw zagranicznych pułkownik Józef Beck w czymś, co Hoggan nazwał potwornym spiskiem antyniemieckim

Nie tylko prof. Hoggan obwiniał Brytyjczyków o spowodowanie wojny z Niemcami w celu utrzymania hegemonii. Władysław Studnicki pisał: musimy wyrwać Polskę z brytyjskiej pułapki.
Polaków w ZSRR w 1937 r. i po, MORDOWALI ŻYDZI SOWIECCY OPŁACENI PRZEZ BRYTYJCZYKÓW.
Celem tego mordowania było ułatwienie przejścia przez Polskę Armii Czerwonej uzbrojonej i dowodzonej przez BRYTYJCZYKÓW. Brytyjczycy zorganizowali ludobójstwo w ZSRR w 1937 r. i przejęli Armię Czerwoną, którą tworzyli Żydzi niemieccy.
Prawda jest taka, że wojny rozpętują aktualni hegemoni, którzy piszą potem swoją wersję historii.

Dzisiaj mamy kolejny atak, już nowego hegemona i identyczną sytuację w Polsce. Polak nawybierał sobie demokratycznie: Żydów, żydowskich zięciów i banderowskiej agentury, którzy w jego imieniu demokratycznie rządzą Polską. Znowu Polska: dolewa oliwy do ognia, rozbija sąsiadom interesy, strzela z amerykańskiej i brytyjskiej broni do sąsiadów i jeszcze wybiera się na Chiny.

Polak nie ma wrogów, ma tylko sąsiadów, których musi PRZEPROSIĆ.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kolejna ofiara propagandy, Hamerlik 2.

>Polak nie ma wrogów, ma tylko sąsiadów, których musi PRZEPROSIĆ.

No tak, Polak wg Ciebie może coś znaczyć tylko jako podwładny Ruskich.

Już biegnę przenosić Putina za to, że na Ukrainie chcieli uczyć ukraińskiego a nie ruskiego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
pio998 (124 punktów)
Czytam te wypowiedzi i widzę ze prześladuje je duch chłopów robotników i żydów.
I to zwieńczenie Polska powinna przeprosić sąsiadów.Jak oddadzą nam to ukradli i zabrali od pierwszego rozbioru .W Polsce bieda a magazyny i pociągi do ruskich pełne jeździły.A jak już tam nie trzeba było to się na daleki wschód wysyłało za nasza ciężka prace kupowało się wasali.
Hitler przy Stalinie był niziołkiem początkującym amatorem.
Na pewno Stalinowski bohater друг NKWD "Krwawego Karła" Nikołaja Jeżowa znasz co tez był żydem.
Na konto Stalina zaliczam wszystkie ofiary II wojny światowej po stronie ZSRR (zarówno wojskowe jak i cywilne), ponieważ to Pakt Ribbentrop-Mołotow doprowadził do jej wybuchu.

Przez prawie dwa kolejne lata Stalin był wiernym sojusznikiem Hitlera, umożliwiając mu dalsze podboje, samemu zaś zagarniając wschodnią Polskę, część Finlandii, państwa bałtyckie i rumuńską Besarabię. Koszmarnie wysokie straty radzieckie podczas wojny (wielokrotnie wyższe niż niemieckie) spowodowała przede wszystkim pogarda radzieckich decydentów dla ludzkiego życia.
Następne dzieło i oznaka wielkiego umysłu.
Od 1928 r. Stalin zaczął wprowadzać program industrializacji i przymusowej kolektywizacji rolnictwa, którego realizacja przyniosła śmierć milionom ludzi z głodu, w wyniku terroru i deportacji. Tylko w latach 1932-1933, w wyniku tzw. Wielkiego Głodu na Ukrainie, ofiarami bezwzględnej polityki sowieckiej padło nawet 6 mln ludzi.
Ofiarami Stalina byli także Polacy. Według niektórych szacunków do 1938 r. NKWD zamordowało nawet 140 tys. Polaków - obywateli sowieckiego państwa; Polaków represjonowano także po wybuchu II wojny światowej, czego przykładem była zbrodnia katyńska dokonana wiosną 1940 r. na prawie 22 tys. obywatelach polskich, głównie oficerach Wojska Polskiego, urzędnikach państwowych i inteligencji.

Wiec czytam te prześmiewcze wpisy ze Polacy to robole i idioci.I tak sobie myślę ze powinno się faktycznie podziękować naszym sąsiadom jednym za spalenie i zbombardowanie naszej ojczyzny.A drugim za wybicie inteligencji i tych którzy mogli by nauczyć walki o niepodległość i godność.

Podsumowując to co piszesz myślę ze masz ogromny zal albo czujesz tęsknotę za czasami z przed 89.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Islam jest jak Katolicyzm, traktowanie tej religii czy ideologii jako jednolitej masy jest niezgodne z rzeczywistością
Jeśli nie zachodzi żadna jednolitość islamu, co wyrażasz terminem 'islam'?

cr
05-05-2023 15:04 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>Islam jest jak Katolicyzm, traktowanie tej religii czy ideologii jako jednolitej masy jest niezgodne z rzeczywistością
>Jeśli nie zachodzi żadna jednolitość islamu,
To jest Twoje twierdzenie, ja tak nie twierdzę, więc może sama sobie odpowiesz?

Pozdrawiam
Paolo Monstro
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Islam jest jak Katolicyzm, traktowanie tej religii czy ideologii jako jednolitej masy jest niezgodne z rzeczywistością
>>Jeśli nie zachodzi żadna jednolitość islamu,
>To jest Twoje twierdzenie, ja tak nie twierdzę
Nie przesadzaj, przecież zacytowałam.


cr
05-05-2023 23:48 
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)
>>>>Islam jest jak Katolicyzm, traktowanie tej religii czy ideologii jako jednolitej masy jest niezgodne z rzeczywistością
>>>Jeśli nie zachodzi żadna jednolitość islamu,
>>To jest Twoje twierdzenie, ja tak nie twierdzę
>Nie przesadzaj, przecież zacytowałam.
>
cr

>
To Ty nie przesadzaj, powtórzenie jednego słowa z cytatu, w dodatku zmieniając jego znaczenie, to nie cytat.

"Janek nie był złodziejem" może stać się "Janek był złodziejem" w Twojej wersji cytowania.

Więc na własne interpretacje musisz odpowiedzieć sobie sama.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
06-05-2023 12:27 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Islam jest jak Katolicyzm, traktowanie tej religii czy ideologii jako jednolitej masy jest niezgodne z rzeczywistością
>>>>Jeśli nie zachodzi żadna jednolitość islamu,
>>>To jest Twoje twierdzenie, ja tak nie twierdzę
>>Nie przesadzaj, przecież zacytowałam.
>To Ty nie przesadzaj, powtórzenie jednego słowa z cytatu, w dodatku zmieniając jego znaczenie, to nie cytat.
Nie zmieniłam znaczenia słowa (niby jak?), A gdyby jakimś cudem tak się stało, nie mógłbyś twierdzić, że pochodzi ono z określonego tekstu, bo na jakiej niby podstawie?

Napisałeś o ISLAMIE, że traktowanie go jako 'jednolitej masy' jest niezgodne z rzeczywistością, w związku z czym zapytałam co w takim razie terminem 'islam' wyrażasz. Nie dajesz rady na to sensownie odpowiedzieć, a to znaczy, że w pewnym zakresie jednolitość islamu istnieje.

>"Janek nie był złodziejem" może stać się "Janek był złodziejem" w Twojej wersji cytowania.
Każde cytowanie z definicji wyklucza jakąkolwiek 'wersję cytującego', a każde ujednolicenie wyklucza brak jakiejkolwiek jednolitości.

cr
Thoter (6650 punktów)
> Nie dajesz rady na to sensownie odpowiedzieć, a to znaczy, że w pewnym zakresie jednolitość >islamu istnieje.

Może też to znaczyć, że jest niedorozwinięty umysłowo.
11-05-2023 16:38 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)
Jaki to by nie był odłam.To jest jeden cel ,,Jest jeden Bóg Allach i jemu będziesz służył.
I każdy Imam może któregoś dnia wstać i zamiast uczyć pokory i miłości.Bedzie dokonywał transformacji na bojowników lub męczenników.Ci ludzie nie chcą akceptować nowoczesnych praw.Oni maja Koran i słowo ich Proroka.To jest dla nich najwyższa wartość.
11-05-2023 18:30 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Jaki to by nie był odłam.To jest jeden cel ,,Jest jeden Bóg Allach i jemu będziesz służył.
>I każdy Imam może któregoś dnia wstać i zamiast uczyć pokory i miłości.Bedzie dokonywał transformacji na bojowników lub męczenników.Ci ludzie nie chcą akceptować nowoczesnych praw.Oni maja Koran i słowo ich Proroka.To jest dla nich najwyższa wartość.

I dlatego w Polsce od setek lat żyją muzułmanie, zawsze lojalni wobec Rzeczypospolitej i uważający jej prawa.
Jeden wyjątek, kiedy religijny przywódca polskich muzułmanów wbrew polskiemu prawu optował za karą śmierci na zamachowców na francuską redakcję satyrycznej gazety

www.racjonalista.pl/forum.php/s,653062


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-05-2023 19:13 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)

>Jeden wyjątek, kiedy religijny przywódca polskich muzułmanów wbrew polskiemu prawu optował za karą śmierci na zamachowców na francuską redakcję satyrycznej gazety

Oczywiście ze ci ludzie żyją kolo nas.Nie twierdze ze każdy jest zamachowcem.Ale ich religia może sprawić ze każdy może się stać.Dla nich ludzkie życie jest nie wiele warta zwłaszcza nasze.Oni żyją dla swojego Boga.I śmierć jest dla nich wyzwoleniem a w słusznej sprawie wyróżnieniem.Dla tego tak łatwo z normalnego człowieka robią żywa bombę.
11-05-2023 20:11 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>Jeden wyjątek, kiedy religijny przywódca polskich muzułmanów wbrew polskiemu prawu optował za karą śmierci na zamachowców na francuską redakcję satyrycznej gazety
>Oczywiście ze ci ludzie żyją kolo nas.Nie twierdze ze każdy jest zamachowcem.

NIKT z nich nie jest zamachowcem
Za to poszukaj w wiki kim byli (są) :

Magdalena Abakanowicz
Jan Lechoń
Henryk Sienkiewicz
Emir Buczacki
Łukasz Biegański
Wacław Dawidowicz
Jan Lechoń
Selim Chazbijewicz

Potomkowie polskich muzułmanów, lub żywi muzułmanie

>Ale ich religia może sprawić ze każdy może się stać.
Jak każda ideologia. Jak lewicowość Baader - Meinhof i prawicowośc Brevika

>Dla nich ludzkie życie jest nie wiele warta zwłaszcza nasze.
Więcej niż życie amazońskich Indian dla wyznawców europejskiego mamonizmu

>Oni żyją dla swojego Boga.I śmierć jest dla nich wyzwoleniem a w słusznej sprawie wyróżnieniem.Dla tego tak łatwo z normalnego człowieka robią żywa bombę.

Widziałeś kiedyś na oczy Baszkira, Ujgura, Indonezyjczyka, Turka, Bośniaka, Albańczyka, Tatara, Kazacha, Uzbeka?

Za to pewnie słyszałeś o Teo Kaczyńskim...

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-05-2023 21:28 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)
Baader-Meinhof i Brevik byli odpowiedzią na działania a właściwie brak działań na politykę zewnętrzna .Jaka wtedy prowadziła US zwłaszcza wojna w Wietnamie.Brevik natomiast był odpowiedzią na nasilający się napływ imigrantów i negatywny wpływ na jego kraj.
Ludzkie życie jest bez cenne bo mamy tylko jedne, dla tego rosnąca przemoc i przestępczość .Zwłaszcza ta ciężka morderstwa gwałty i handel narkotykami. Stal się prymem wiodącym wśród napływowej ludności .I nie mówię tu o wszystkich bo nie widziałem kobiet ale samych mężczyzn.
Z reszta niech ktoś spojrzy na statystyki ile przybyło mężczyzn a ile kobiet i dzieci.
Na 100% składa się około 17% procent kobiet i 20% dzieci reszta to mężczyźni.
Wszyscy będą tu pracować i żyć jak my.
Czas się obudzić z tego letargu, choć myślę ze jest już za późno.
Spędziłem w europie zachodniej prawie 20 lat swojego życia i widziałem dość.
11-05-2023 21:38 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Baader-Meinhof i Brevik byli odpowiedzią na działania a właściwie brak działań na politykę zewnętrzna .Jaka wtedy prowadziła US zwłaszcza wojna w Wietnamie.Brevik natomiast był odpowiedzią na nasilający się napływ imigrantów i negatywny wpływ na jego kraj.
>Ludzkie życie jest bez cenne
za wyjątkiem prawicowych (Brevik) i lewicowych (Baader) ekstemistów

>Spędziłem w europie zachodniej prawie 20 lat swojego życia i widziałem dość.
Pytałem o muzułmańskie kraje. Pytałem o Polskę o polskie Podlasie

Nie byłeś, ale wiesz lepiej
Nie jestem Polakiem, choć mieszkam w okupowanym przez Polskę kraju, ale znam Twój kraj lepiej niż Ty


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
11-05-2023 22:00 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)
Ekstremizm jest często objawem bezradności a właściwie odpowiedzią na która nie jesteśmy wpłynąć.Brak możliwości zmiany tego co nas dręczy pcha nas do ekstremalnych działań.

To prawda nie żyłem w Syrii czy państwie islamskim.Ale mieszkałem w miastach gdzie polowa to była ludność muzułmańska.I jest faktem ze mnóstwo tych ludzi żyje normalnie.Powiedział bym ze nawet z nie których można brać przykład , rodzina i opieka nad starszym pokoleniem.
Natomiast problemem jest to ze garstka ekstremistów potrafi wykorzystać i zmienić tych ludzi niebezpieczne narzędzie terroru.To jest fakt.

Podlasie to nie tylko zapuszczone miasta i patologia .Jest tam mnóstwo ludzi i miejsc które warto zobaczyć.
Z tego co wiem to Polska nie okupowała żadnego kraju .W tej dziedzinie Niemcy I Rosjanie wiodą prym.
A brak szacunku dla innych ludzi ze stron imigrantów z państw islamskich widziałem.Pogardę dla nie wiernych.Brak szacunku dla kobiet .Przemoc .Zastraszanie.ipt
Do tego dodam ci taka historie jak się wysiedla ludzi w europie .
Wszystkie dzielnice w okolicach szkol lub parków są powoli zajmowane przez nich.
Na ulicach przy których znajdują się domy w pobliżu szkól.Najpierw parkują w okolicy twojego domu w nocy aby wzbudzić twój nie pokój.Potem na tych ulicach dochodzi do aktów przemocy.To sprawia ze cześć ludzi sprzedaje domu a ceny nieruchomości spadają. I wiesz już kto je zajmuje.
A takich praktyk jest mnóstwo. Wiec nie pisz mi o Podlasiu.Napisz o tym jak to jest wziac ślub z 12 i założyć rodzinę. To tez normalne.?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ekstremizm jest często objawem bezradności a właściwie odpowiedzią na która nie jesteśmy wpłynąć.Brak możliwości zmiany tego co nas dręczy pcha nas do ekstremalnych działań.

Zatem jeśli ktoś będzie odmienny ode mnie, będzie miał odmienne emocje, myśli, przekonania, cele będzie dokonywał odmienne czy wręcz sprzeczne z moimi wybory to będę usprawiedliwiany jeśli go zastrzele?

Z bezsilności?
Z braku możliwości realizacji własnych dążeń?

>Wszystkie dzielnice

W gruncie rzeczy każda odmienna kultura to zło, w przekonaniu przedstawiciela określonej kultury a im bardziej odmienna tym zło większe.

W gruncie rzeczy nasze memy toczą wojnę ze sprzecznymi memami o panowanie w abstrakcji analogicznie jak nasze geny toczą wojnę ze sprzecznymi genami o panowanie w fizyczności.

Nie dziwi mnie, że odrzucasz sprzeczną kulturę to jest naturalne.

Jak jednak dowodzi historia najzdrowsza jest różnorodność kulturowa tak jak biologia dowodzi skuteczności różnorodności genowej.

Każda zamknięta kultura zawali się pod sobą.

To całe cierpienie, ten cały wysiłek opłacają się.
Lepiej męczyć się z odmiennym kulturowo migrantem niż ulegać redukcji kulturowej skutkiem braku odpowiednich czynników rozwojowych.

Ten strach, ten szok, to zniesmaczenie i wszystkie twoje związane z tym refleksie rozwijają twoja psyche.

youtu.be/5VCiU1osa3w
11-05-2023 22:35 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)
Ale my nie piszemy o odmiennym zdaniu.Piszemy o tym ze ktoś wchodzi do mojego domu i chce aby to teraz był jego dom .Dom pełen jego reguł.
Problem jest bardziej złożony świat staje się coraz mniejszy dzięki rosnącej populacji.I ograniczonym zasobom.Zderzenie światów i kultur jest nieuniknione.Chodzi o to zęby eliminować i przeciwdziałać trzeba ludzi po obu stronach gotowych na współprace.Do tego dochodzi czynnik różnic miedzy kultura zachodu a orientu.
Świat jest domem nas wszystkich.I każdy ma prawo być,żyć i myśleć nie zależnie.
Ja nie odrzucam żadnej kultury , raczej przyglądam się i analizuje fakty.
Masz racje każda kultura zamknięta się zawali a twoja jest otwarta na zmiany?Chyba nie jesteś sam szczery z sobą.
Tego tłumaczenia i po części użalania się jako emigrant nie rozumiem.
Spędziłem polowe życia jako emigrant.I wyjeżdżając pierwszy raz nie miałem wcale lepiej niż teraz uchodźcy.Na wszystko co mam ciężko pracowałem.
Thoter (6650 punktów)

>Z tego co wiem to Polska nie okupowała żadnego kraju .W tej dziedzinie Niemcy I Rosjanie wiodą prym.
>

Znowu jakieś bzdury ofiary propagandy.
Największym zbrodniarzem na świecie jest lord Halifax a Brytyjczycy skolonizowali i wymordowali nieporównywalną z innymi nacjami ilość ludzi.
pio998 (124 punktów)
>>Z tego co wiem to Polska nie okupowała żadnego kraju .W tej dziedzinie Niemcy I Rosjanie wiodą prym.
>>
>Znowu jakieś bzdury ofiary propagandy.
>Największym zbrodniarzem na świecie jest lord Halifax a Brytyjczycy skolonizowali i wymordowali nieporównywalną z innymi nacjami ilość ludzi.

Rozmowa się toczy o naszych sąsiadach dobrych sąsiadach.
Jedni niech na zwrócą za to co zniszczyli a drudzy za to co od roku 45 wywieźli do siebie.
I wtedy my przeprosimy .Za to pozwoliliśmy aby wymordowano nam nauczycieli , lekarzy artystów cala inteligencje i tych którzy potrafili o nich walczyć.
A wszystko po co to, chyba każdy bystry umysł dostrzega.
Wtedy cala społeczeństwo jest pozbawione fundamentu swojej historii i wiedzy .Można im załadować bez przeszkód nowe wartości i idea.Niech żyje Partia.
Thoter (6650 punktów)

>Wtedy cala społeczeństwo jest pozbawione fundamentu swojej historii i wiedzy

Wiesz kto nam pisze fundamenty "historii" ??
Miałeś w ręce książkę w której jest napisana prawda ??
Prześcigasz Hamerlika w wizjach, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Baader-Meinhof i Brevik byli odpowiedzią na działania a właściwie brak działań na politykę zewnętrzna.

Ostatni sprawiedliwi.
Może ja też wezmę karabin, zacznę strzelać do ludzi odmiennych ode mnie i uczynię w ten sposób świat lepszym?

>Jaka wtedy prowadziła US zwłaszcza wojna w Wietnamie.

Masz na myśli palenie Wietnamczyków napalmem za kwestionowanie posiadłości amerykańskich w Wietnamie?

>Czas się obudzić z tego letargu, choć myślę ze jest już za późno.
>Spędziłem w europie zachodniej prawie 20 lat swojego życia i widziałem dość.

Adolf Hitler się obudził i wyszło słabo, choć wielu tęskni i wzdycha do pochodów czarnych mundurków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
pio998 (124 punktów)
Od razu zaczynamy od skrajności.
Pytaniem nie jest to czy masz tez strzelać , tylko czy ludzie muszą podejmować tak radykalne kroki aby zwrócić oczy rządu na problem który ich nurtuje.Jest to próba zwrócenia uwagi na siebie i problem.
Vietnam jak i wiele innych ,jak nie wszystkie konflikty zbrojne są uwieńczeniem zakulisowych działań państw które w nich uczestniczą.
Wietnam sam w sobie był miejscem tak naprawdę walki ZSRR i US .Tak samo jak kiedyś Afganistan.
I inne miejsca.Dwubiegunowy tryb działania jest znany od stuleci , nowoczesna forma wyniszczania.
Ja finansuje jedna stronę a ty druga.Oboje napędzamy ekonomie i rozwijamy przemysł.
To okrutne lecz to fakt nie zmienny od wieków.Zdarzało się ze obie strony wojny były finansowane przez jedna i ta sama rodzinę bankierów.
Hitler był odpowiedzią na Niemcy które stały u progu bankructwa po przegranej wojnie.A w tych którym się jakoś wiodło upatrywali swoich wrogów.propaganda tak samo jak kiedyś działa i dziś.
Pokazujesz ludziom wroga , potem szukasz powodu aby uzasadnić walkę z wrogiem.
Historia kołem się zatacza cały czas powtarzamy te same błędy.Zmieniaj się tylko imiona tych co wydaja rozkazy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Vietnam jak i wiele innych ,jak nie wszystkie konflikty zbrojne są uwieńczeniem zakulisowych działań państw które w nich uczestniczą.
>Wietnam sam w sobie był miejscem tak naprawdę walki ZSRR i US .Tak samo jak kiedyś Afganistan.
>I inne miejsca.

Np. Ukraina.

Ludzie uciekają z krajów arabskich, bo te kraje też zostały wyciągnięte do gry i zamiast dbać o swoich ludzi, kilku ludzi dla hajsu dba o interesy zagraniczne przez tubylcy gniją w nędzy.

Nie ma co się dziwić, że człowiek wychowany w nędzy jest niebezpieczny, bo dziki, jak pies chowany na łańcuchu.

Gdyby nie było tak potężnych różnic społecznych to nie było by takich problemów. Ale nikt nie zrezygnuje z pięknych rezydencji dlatego, żeby na ulicy było bezpiecznie. Wprost przeciwnie bomby mogą wybuchać byleby z tego była góra hajsu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wietnam sam w sobie był miejscem tak naprawdę walki ZSRR i US .Tak samo jak kiedyś Afganistan.
>

To była i jest w dalszym ciągu amerykańska wojna imperialna.
W którym roku reżim amerykański wybudował port wojenny w Pearl Harbor ??
Po co go wybudował i jak mu ten port PRZYNOSI ZYSKI ?
Thoter (6650 punktów)

>Masz na myśli palenie Wietnamczyków napalmem za kwestionowanie posiadłości amerykańskich w Wietnamie?

Po wojnie Amerykanie pomagali Francuzom skolonizować Wietnam. Potem Amerykanie strzelali do Francuzów w Wietnamie i z tego powodu De Gaulle wystąpił NATO i wycofał złoto z USA.
Tam gdzie się pojawią Anglosasi jest zawsze wojna nędza i głód.

>Adolf Hitler się obudził i wyszło słabo, choć wielu tęskni i wzdycha do pochodów czarnych >mundurków.
>

Kolejna ofiara propagandy się produkuje.
Hitlera wytypowano, szkolono i FINANSOWANO. Demokratyczna kapania wyborcza Hitlera, na wzór amerykański, kosztowała 5 mln marek. Kto stworzył nazizm Niemcom ??
Dzisiaj nie podlega dyskusji, że nazizm na Ukrainie i Zelenskiego stworzyła CIA.

pl.wikipedia.org/wiki/Ernst_Hanfstaengl

Kto zlecił Putziemu zadanie wytypowania i szkolenia szefa partii nazistowskiej ??
pio998 (124 punktów)
Proszę obejrzyj to i powiedz mi czy taki islam tez chcesz w Polsce.
www.cda.pl/video/48563535
13-05-2023 20:43 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Proszę obejrzyj to i powiedz mi czy taki islam tez chcesz w Polsce.

Co znaczy "taki" islam?

Muzułmanie mieszkają w Polsce od XIV wieku. Służyli Rzeczypospolitej jako żołnierze, artyści przedsiębiorcy i zwykli rolnicy
Rzeczpospolita zalegała im z żołdem więc dostali szlachectwo i nadania ziemi i nie słyszałem, aby tę Rzeczpospolitą kiedykolwiek zdradzili czy zawiedli.

Islam nie przeszkadzał im w lojalności przy jednoczesnym zachowaniu swojej odrębności i kultury

Czy chciałbym "takiego" islamu?
Nie
Tak jak nie chciałbym protestantyzmu ze stosami, katolicyzmu z Torquemadą, lewicowości z Baader - Meinhof, prawicowości z obcinaniem palców gitarzyście, czy zielonych w stylu Maxa Golonki

A jednak, w kraju w którym mieszkam akceptuję i lewicę i prawicę i prawosławie i islam. Polskie państwo, też akceptuje mnie teoretycznie cudzoziemca, choć mieszkam na swojej ziemi zajętej przez Polskę

Nie wiem w jakim kraju mieszkasz, zakładam, że jak większość bytowników fR w Polsce
Przypomnę więc, że Polska dwakroć w swojej historii znacząco zwiększyła swoje możliwości dzięki nie-Polakom
1466 dzięki Niemcom i 1921 dzięki Ślązakom

Przypomnę też listę ludzi bez których Polska byłaby o wiele uboższa, a są na niej "obcy" czasem nie znający polskiej mowy

Wojciech Żywny, Czech
Julian Tuwim, Żyd
Krzysztof Penderecki, Ormianin
Izrael Poznański, Żyd
Leopold Staff, Czech
Piotr Paleczny, Ślązak
Sokrates Starynkiewicz, Rosjanin
Zbigniew Herbert, Ormianin
Jan Matejko, Czech
Bernardo Belotto, Włoch
Artur Rubinstein, Żyd
Adam Małysz, Ślązak
Czesław Miłosz, Litwin
Johhn Baildon, Szkot
Fryderyk Chopin, Francuz
Filip de Girard, Francuz
Ignacy Łukasiewicz, Ormianin
Apostolis Anthimos, Grek
Heinrich Dietl, Niemiec
William Lindley, Anglik
Eleni Tzoka, Greczynka
Jan Heweliusz, Niemiec
Magdalena Abakanowicz, Tatarka
Vit Stwosz, Niemiec
Bruno O'Ya, Estończyk
Egon Franke, Ślązak
Sokrat Janowicz, Białorusin
Nikifor, Łemko
Bronisława Wajs, Cyganka
Tadeusz Konwicki, Litwin
Antoni Słonimski, Żyd
Henryk Marconi, Włoch
Tylman z Gameren, Niderlandczyk
Krystian Zimmerman, Ślązak
Stefan Báthory, Węgier

A to przecież lista dalece niepełna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-05-2023 21:20 
 Ocena 1 na 1
pio998 (124 punktów)
Sformułuje to inaczej , czy ta cześć kultury i Religi Islamu tez chcesz w Polsce.
Czy obejrzałeś dokument to nie Iran ani Syria tylko Anglia.
W tedy ludzie tez tak mysi jak ty dziś a teraz boja się pościć z domu na plac zabaw.
I meczy mnie trochę to ciągle przytaczanie ze mieszkają tutaj i tez wsławili się dla Polski.
I chwalą im za to.Tu nie chodzi o to aby przestali być sobą tylko respektowali nasze prawo i nie piszmy więcej o ludziach którzy są w europie od pokoleń bo dobrze wiemy o kogo chodzi.
Mogę zamieścić więcej takich filmów z całej europy.
Jak w marketach skakali na choinki i podpalali ozdoby świąteczne.Jak napadano i gwałcono kobiety bo ubraniem ich prowokowały.Jak za pieniądze ze sprzedażny heroiny dzieciom w europie finansując państwo islamskie.
O tym jak w Londynie nie tak dawno temu na rynku sprzedawano kobiety jak konie.
I setki innych .
Świat stoi otworem dla wszystkich ludzi , wszystkich którzy potrafią akceptować i żyć w cywilizowanym świecie.
To różnorodność i odmienność sprawia ze tworzymy świat nie zwykłym miejscem.
Ale nie możemy akceptować tak otwartej formy wrogości.Nie możemy być winieni za politykę jaka prowadzi US na świecie.Szerzenie demokracji to nowa forma podboju i ekspansji gospodarczej.
Ale wysadzając ludzi na ulicy albo w metrze nie zatrzyma się Stanów .
Największym problemem terroryzmu jest to ze jest wymierzona w obywateli a powinna być w polityków.To oni powinni płacić za politykę która wdrażają.
13-05-2023 21:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Sformułuje to inaczej , czy ta cześć kultury i Religi Islamu tez chcesz w Polsce.
Odpowiedziałem

>I meczy mnie trochę to ciągle przytaczanie ze mieszkają tutaj i tez wsławili się dla Polski.
Twój problem

>Mogę zamieścić więcej takich filmów z całej europy.

I zamieścisz też filmy jak Europejczycy DZISIAJ mordują amazońskich Indian w imię swojej religii bznz? jak palą indiańskie wioski, żeby pozyskać ziemię pod uprawy pysznej dla Europejczyków kawy, jak zmuszają Guarani do europejskiej kultury w Paragwaju czy Namibii?

>I setki innych .
I setki innych?

>Świat stoi otworem dla wszystkich ludzi, wszystkich którzy potrafią akceptować i żyć w cywilizowanym świecie.
Mylisz się, świat ma stać otworem dla kultury białej rasy panów

>To różnorodność i odmienność sprawia ze tworzymy świat nie zwykłym miejscem.
Szanujmy ją
Europejczyk wyraża oburzenie, że w Rijádzie nie podają mu piwa

>Ale nie możemy akceptować tak otwartej formy wrogości.
Nie, nie możemy. Zajedno w Paryżu jak i w Amazonii

>Nie możemy być winieni za politykę jaka prowadzi US na świecie.Szerzenie demokracji
Możemy, skoro ją popieramy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
pio998 (124 punktów)

>I zamieścisz też filmy jak Europejczycy DZISIAJ mordują amazońskich Indian w imię swojej religii bznz? jak palą indiańskie wioski, żeby pozyskać ziemię pod uprawy pysznej dla Europejczyków kawy, jak zmuszają Guarani do europejskiej kultury w Paragwaju czy Namibii

Prototyp polskiego wkładu w europejską obecność w Ameryce, spoglądając na podane przykłady, przedstawia się zadaniowo i neutralnie.

Polegając na nich dochodzimy do wniosku, że Polacy stanowiący jedynie nikły promil fali kolonizacyjnej, ześlizgiwali się jedynie po burzy przemocy, zaboru i wyzysku. Nie brali w nich udziału. Jakżeby mogło być inaczej skoro Polska w XVIII wieku osłabiona, a później na ponad wiek wytarta z map świata, sama była rozrywana przez przemoc zewnętrzną? Wołała o wolność zamiast innym wolność tę odbierać. Twierdzenie, że XIX-wieczny polski mesjanizm, gdzieś tam po drugiej stronie globu, przerodził się nagle w nieopatrzne trawienie i zacieśnianie wolności, byłoby rzuceniem wyzwaniu historii, zaprzeczeniem nieodrodnemu przekonaniu budującemu wyobrażenie o sobie samym. I tu wyprzedzająco należy powiedzieć, że istotnie, nie istniała w tym okresie żadna zorganizowana myśl wywodząca się z Polski, która by nakazywała wkraczać, burzyć i zabierać, która inspirowałaby jakąś dającą się wyodrębnić część narodu polskiego do aktywności rzeczywiście inwazyjnej i kolonialnej

Jetem za tym aby wszyscy ludzie traktowali się z należytym szacunkiem i poszanowaniem.
Różnorodność, poszanowanie odrębności i poczucie bezpieczeństwa to szansa na lepszą i bardziej twórczą społeczność, bez przemocy i gwarantującą możliwość rozwoju.
13-05-2023 23:35 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Różnorodność, poszanowanie odrębności i poczucie bezpieczeństwa to szansa na lepszą i bardziej twórczą społeczność, bez przemocy i gwarantującą możliwość rozwoju.

Dlatego w Europie jest miejsce dla afrykańskich muzułmanów, którzy mają coś do nauczenia się w Europie, co ominęło ich w czasach kolonizacji i niewolnictwa a z ich obecności w Europie ma wyniknąć również przychylność Afrykanczykow dla europejskich inwestorów w Afryce, którzy muszą pomoc Afrykanom przerobić piach w krzem a następnie krzem w ogniwa słoneczne

pl.m.wikipedia.org/wiki/Piasek
pl.m.wikipedia.org/wiki/Kwarc
pl.m.wikipedia.org/wiki/Ditlenek_krzemu
pl.m.wikipedia.org/wiki/Krzem
pl.m.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_słoneczne

po czym zasłonić nimi pustynie, żeby ograniczyć efekt cieplarniany, zaopatrując wszystkich w energię elektryczną.

Jest biznes do zrobienia i różnice w wizjach bogów tu i tam nie powinny tego biznesu zniszczyc.




youtu.be/5VCiU1osa3w
pio998 (124 punktów)
I niech się tak stanie.
14-05-2023 06:41 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Polegając na nich dochodzimy do wniosku, że Polacy stanowiący jedynie nikły promil fali kolonizacyjnej,
Film, który prezentowałeś nie był kręcony w Polsce


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
pio998 (124 punktów)

>Film, który prezentowałeś nie był kręcony w Polsce
Tak jak napisałem w Anglii. Która w europie jest krajem niesamowicie wielokulturowy.
Do czego to doprowadziło.Do tego samego co w Szwecji.Ze teraz nie radzą sobie z narastająca przemocą .I boja się wysłać dziecko na plac zabaw.
Tak świat jest domem dla nas wszystkich , ale jeżeli nie chcemy go całego podpalić.
To musimy nauczyć się żyć według pewnych zasad.To dotyczy wszystkich bez wyjątku.
Ale to będzie wymagało aby ziemia i jej zasoby zaczęły służyć nam wszystkim. W tedy będzie się nam żyło lepiej .A nie tylko garstce Elit.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Do tego samego co w Szwecji.Ze teraz nie radzą sobie z narastająca przemocą .I boja się wysłać dziecko na plac zabaw.

Wielokrotnie przekonałem się już, że ludzie to instynktowne zwierzęta. Wiele razy widziałem jak strach prowokuje agresję. Wystarczy bać się, żeby zostać zaatakowanym i nie bać się, żeby wszyscy zostawili Cię w spokoju.

Dlatego tak ważne jest kontrolowanie własnych emocji.

Jeśli masz dominującą osobowość to wszyscy będą automatycznie schodzić Ci z drogi, bez żadnej dyskusji na bazie zaprogramowanych instynktów.

Gorzej gdy na swojej drodze trafisz na osobnika alfa. Ten Ci z drogi nie zjedzie i rozpocznie z Tobą walkę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Wielokrotnie przekonałem się już, że ludzie to instynktowne zwierzęta.
Nie, bo ludzi, w odróżnieniu od zwierząt, dotyczą wyjątki od tej reguły.

cr
14-05-2023 09:50 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Film, który prezentowałeś nie był kręcony w Polsce
>Tak jak napisałem w Anglii. Która w europie jest krajem niesamowicie wielokulturowy.

Na wielokulturowości można bardzo wiele zyskać
Przywołałem przykład Polski z roku 1466, od tego czasu, skutkiem postępowania niemieckich mieszczan Prus królewskich stała się potęgą. Upadek zaczął się z chwilą kiedy przestano uważać kulturową odrębność Ukraińców

>Do czego to doprowadziło.Do tego samego co w Szwecji.Ze teraz nie radzą sobie z narastająca przemocą .I boja się wysłać dziecko na plac zabaw.

Trzeba wiedzieć co i z której kultury chce się pozyskiwać
Polscy królowie pozwolili założyć islamskie enklawy na Podlasiu i Polska na tym zyskała
Do Polski sprowadzano masowo imigrantów: Włochów, Holendrów, Ormian, Greków, Żydów ...

>To musimy nauczyć się żyć według pewnych zasad.To dotyczy wszystkich bez wyjątku.
Oczywiście
I trzeba stanowczo egzekwować prawo

>Ale to będzie wymagało aby ziemia i jej zasoby zaczęły służyć nam wszystkim. W tedy będzie się nam żyło lepiej .A nie tylko garstce Elit.
Nie wiem, kogo masz na myśli jako "elity"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-05-2023 10:07 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie wiem, kogo masz na myśli jako "elity"



Podpowiem.
Tajnych właścicieli świata i wierzycieli ludzkości.

Jak się należy do elity to się nie wie, czym elita jest.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-05-2023 11:11 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>Nie wiem, kogo masz na myśli jako "elity"
>
>Podpowiem.
>Tajnych właścicieli świata i wierzycieli ludzkości.

Raczej odpowiedz na pytanie jak w twoim systemie bez prawa do oszczędności i kredytu najemny pracownik am zbudować dom lub założyć warsztat, bo po raz kolejny uciekłeś od pytania

>Jak się należy do elity to się nie wie, czym elita jest.
Nareszcie (domyślam się, że piszesz o mnie) choć jedno słowo prawdy na mój temat, bo dotąd nazywałeś mnie przestępcą

Niemniej pod pojęciem elita każdy rozumie co innego. Należę do elity w moim środowisku, zdecydowana większość ludzi liczy się z moim zdaniem i docenia efekty mojej pracy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Świat stoi otworem dla wszystkich ludzi , wszystkich którzy potrafią akceptować i żyć w cywilizowanym świecie.
>

Widocznie Chińczycy nie potrafią żyć i zaakceptować cywilizowanego świata, bo właściciel tego "cywilizowanego" świata, wozi bomby atomowe do Japonii i wycelowuje je w Chińczyków.
Chińczykom się wydawało, że dla ich pracowitości i mądrości świat stoi otworem, a tu zostali zaatakowani.
13-05-2023 23:45 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Widocznie Chińczycy nie potrafią żyć i zaakceptować cywilizowanego świata, bo właściciel tego "cywilizowanego" świata, wozi bomby atomowe do Japonii i wycelowuje je w Chińczyków.
>Chińczykom się wydawało, że dla ich pracowitości i mądrości świat stoi otworem, a tu zostali zaatakowani.

Myślę, że Chińczycy najlepiej zrobią gdy to zignorują i zajmą się się rozwojem procesorów i oprogramowania.

Myślę też, że Chińczycy trochę ze swojej technologii, zwłaszcza tej starszej mógłby oddać światu za darmo, po to tylko, żeby świat zaczął czerpać zyski z rozwoju Chińczyków.

Jeśli świat będzie miał zyski z rozwoju i działalności Chińczyków, to nie zgodzi się łatwo na spalenie ich napalmem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
pio998 (124 punktów)
Największy eksport Chin to sprzęt radiowo-telewizyjny (231 mld USD), komputery (192 mld USD), układy scalone (158 mld USD), części do maszyn biurowych (101 mld USD) i telefony (53,9 mld USD), eksportowany głównie do Stanów Zjednoczonych (530 mld USD) , Hongkong (323 mld USD), Japonia (168 mld USD), Korea Południowa (140 mld USD) i Niemcy (134 mld USD).

Sami się przyczyniliśmy do tego sukcesu po trochu.Przenosząc wszystkie fabryki i technologie do Chin.W poszukiwaniu taniej siły roboczej.Myślę ze konflikt by się już dawno temu zaostrzył gdy by właśnie nie ten fakt.
14-05-2023 09:49 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sami się przyczyniliśmy do tego sukcesu po trochu.

No i ok a terez trzeba przenieść wszystkie fabryki do Afryki w poszukiwaniu taniej siły roboczej.

Jak człowiek zajmie się produkcją anten 5G i za zarobione pieniądze pojedzie się je z rodziną na na weekend na wycieczkę swoim elektrycznym samochodem naładowanym przez ogniwa słoneczne, to nie będzie miał czasu na bieganie z maczetą i mordowanie przypadkowych ludzi w imię panowania Allaha.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>No i ok a terez trzeba przenieść wszystkie fabryki do Afryki w poszukiwaniu taniej siły roboczej.

Hamerlik w XXI w. poszukuje się taniej energii i surowców oraz bezpiecznego lokowania kapitału.
BRICS oferuje: najtańsze: energie, surowce, kredyty i bezpieczeństwo.
Amerykanie Arabom za ropę płacą swoim papierem fiducjarnym. Ile tego papieru zainwestowali Arabowie w USA ??



Obraz z chińskich gazet, na górze, w środku Chińczyk a po bokach uśmiechnięci Arabowie.
Na dole, w środku uśmiechnięty amerykański Żyd a po bokach z ponurymi minami Arabowie.

"Cywilizowany" Europejczyk w Afryce namordował miliony ludzi, tyle samo wywiózł, tylko dla swojego zysku i testowania: chemii i uzbrojenia. Dzisiaj BRICS jest zapraszany do byłych kolonii
"cywilizowanego" białego człowieka. Lokalna inteligencja bierze udział w tworzeniu swojej przyszłości i stanowi elitę.



>Jak człowiek zajmie się produkcją anten 5G i za zarobione pieniądze pojedzie się je z rodziną >na na weekend na wycieczkę swoim elektrycznym samochodem naładowanym przez ogniwa słoneczne, to >nie będzie miał czasu na bieganie z maczetą i mordowanie przypadkowych ludzi w imię panowania >Allaha.
>

Allah okazuje się mało skuteczną religią.
Ile ludzi, tylko w XXI w., wymordowała religia amerykańska, zwana przez nich demokracją ??
Ile Żydzi amerykańscy skolonizowali świata od czasu pokonania brytyjskiego hegemona ??
Hamerlik, podaj nazwiska agentów CIA działających wśród Arabów.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Allah okazuje się mało skuteczną religią.
>Ile ludzi, tylko w XXI w., wymordowała religia amerykańska, zwana przez nich demokracją ??
>Ile Żydzi amerykańscy skolonizowali świata od czasu pokonania brytyjskiego hegemona ??
>Hamerlik, podaj nazwiska agentów CIA działających wśród Arabów.

Nie sądzę, że ludzi na świecie mordowała zachodnia demokracja.

Jeśli już chcesz w ten sposób sprawy stawiać, to morduje zachodni kapitalizm a nie demokracja.

CIA pracuje dla zachodnich kapitalistów i na rzecz ich zagranicznych posiadłości a nie dla zachodnich demokratów na rzecz prawa każdego człowieka do głosu.

Co zresztą nie dziwi, bo zachodni demokraci przy zachodnich kapitalistach to wsiowe głupki, którzy używani się tylko do stworzenia prawa przymusowych podatków od pracy najemnej, z których będzie można sfinansować narzędzia i wynagrodzenia członków CIA czy innych zachodnich tajnych służb specjalnych służących kapitalizmowi opartemu na tajnej i nieopodatkowanej własności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-05-2023 14:02 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Sami się przyczyniliśmy do tego sukcesu po trochu. Przenosząc wszystkie fabryki i technologie do >Chin.

A jaką to technologię Polacy przekazali do Chin ??
Thoter (6650 punktów)
>>Widocznie Chińczycy nie potrafią żyć i zaakceptować cywilizowanego świata, bo właściciel tego "cywilizowanego" świata, wozi bomby atomowe do Japonii i wycelowuje je w Chińczyków.
>>Chińczykom się wydawało, że dla ich pracowitości i mądrości świat stoi otworem, a tu zostali zaatakowani.
>Myślę, że Chińczycy najlepiej zrobią gdy to zignorują i zajmą się się rozwojem procesorów i oprogramowania.

Bomby atomowe i inwestowanie dziesiątek miliardów dolarów w bazy wojskowe na wyspach Pacyfiku byś zignorował ??
Bandyta amerykański zainwestował 120 lat temu, centy, w port wojenny w Pearl Harbor, jak to się skończyło ??

>Myślę też, że Chińczycy trochę ze swojej technologii, zwłaszcza tej starszej mógłby oddać światu >za darmo, po to tylko, żeby świat zaczął czerpać zyski z rozwoju Chińczyków.

Polska po wojnie miała najlepszy wywiad techniczny. Mieliśmy dokumentacje i technologie, tylko nie było Polaków zdolnych to wykorzystać. W firmie DuPont była zatrudniona Polka, mieliśmy receptury. Niestety Twój ojciec i jego koledzy nie byli w stanie tego zrozumieć.
Dzisiaj jest jeszcze gorzej, nanotechnologia i demokratyczna "gospodarka" dobiły nas.
Zostało nam się cieszyć, przy widłach i łopacie, w skolonizowanej Polsce.



Kilka lat temu znajomy przywiózł z Niemiec podobnego robota, który obsługiwał 3 obrabiarki. Wszystkie operacje odbywały się w klatce, jedna osoba na zewnątrz, układała detale do obróbki i odbierała gotowe, które układała na palecie. Wystawił tego robota w Polsce na sprzedaż z możliwością ściągnięcia reszty. Nikt nie zadzwonił, robot wylądował na złomie. Złomiarz go wystawił za 3 zł/kg i też nie było chętnych. Oglądających miał sporo. Kolor miał identyczny jak ten tu na zdjęciu. W końcu pojechał do huty.
Hamerlik wyobrażasz sobie, że ktoś by go kupił, ktoś by napisał do niego program i uruchomił produkcję rzeczy, na którą byłby zbyt ???

>Jeśli świat będzie miał zyski z rozwoju i działalności Chińczyków, to nie zgodzi się łatwo na >spalenie ich napalmem.
>

O jakim to świecie mówisz ??
W tej chwili amerykański hegemon BANKRUTUJE. Wasali zmusza do ratowania, co doprowadziło wasali do biedy. Żydzi amerykańscy ostatkiem sił zwiększyli wydatki na FABRYKĘ WOJEN.
Żydzi amerykańscy uderzyli Ukraińcami na Rosję by rozleciał się BRICS i potęga komunistycznych Chin. Wojna dopiero się zaczęła i nie zakończy się szybko. Póki geriatrzy będą utrzymywać przy życiu Bidena wojna będzie eskalować. Trumpa spotka to samo co Kennedy'ego.
Żydzi amerykańscy walczyli z ZSRR a przegrali z Chinami. Nie ma Halifaxa, który by dokonał ludobójstwa, przejął rosyjską armię i skierował ją na Chińczyków. Wtedy wszyscy byśmy dowozili broń Rosjanom i o nich się modlili.
Amerykański hegemon ma na razie może używać tylko mięsa armatniego z Ukraińców i Polaków. Gdyby Hindusów udało mu się skierować na Chińczyków, to może ta jego hegemonia trwała kilka lat dłużej.
pio998 (124 punktów)
Dominacja Chin stanowi najbardziej znaczącą zmianę globalnej potęgi od czasu zakończenia zimnej wojny. Stulecia amerykańskiej i europejskiej hegemonii są kwestionowane przez postęp technologiczny, wzrost gospodarczy i stosunki dyplomatyczne, na czele których stoją Chiny. Chociaż poczyniły ogromne postępy w budowaniu swojej armii i wzmacnianiu potencjału dyplomatycznego, paradoks wysokiego produktu krajowego brutto (PKB) Chin w połączeniu z niskim PKB na mieszkańca oraz wykluczeniem z kluczowych umów o wolnym handlu to główne powody, dla których pozostaje w tyle za amerykańską supremacją.
Jednak dzięki wysiłkom na rzecz złagodzenia ubóstwa i dalszym negocjacjom handlowym Śpiący olbrzym może,

Rozprzestrzenianie się chińskiej armii jest największym wyzwaniem dla hegemonii Ameryki jako globalnej potęgi wojennej. Chiny mają nie tylko o 2 miliony więcej personelu niż armia amerykańska, ale także największą liczbę bojowników w czynnej służbie na świecie, liczącą 2 185 000 członków. Chiny są również gotowe czterokrotnie zwiększyć swoje zapasy głowic nuklearnych do 2035 r, doprowadzając go do bliskiego parytetu ze Stanami Zjednoczonymi. Jednak najbardziej znaczące starcie między nimi dotyczy dwóch sporów terytorialnych: Morza Południowochińskiego i Tajwanu.
Morze Południowochińskie łączy znaczną część Azji Wschodniej z krytycznymi szlakami handlowymi przez Cieśninę Malakka, więc kraj, który sprawuje największą władzę nad tym obszarem, może również kontrolować bezpieczny przepływ handlu do Indii i Afryki. Chiny zwiększają tutaj swoją obecność wojskową, budując sztuczne wyspy na atolach koralowych, rozmieszczając myśliwce do obserwacji nieba i ustanawiając ponad 20 placówek wojskowych do monitorowania działań żeglugowych.
Amerykańska i chińska marynarka wojenna wymieniły już kilka pocisków manewrujących podjęto niewiele wysiłków w celu złagodzenia tych napięć. Jeśli chodzi o Tajwan, zjednoczenie z kontynentem od dawna było punktem programu Komunistycznej Partii Chin.

W październiku 2022 r. Xi Jinping wygłosił wiele przemówień ostrzegających obce mocarstwa, zwłaszcza Stany Zjednoczone, przed ingerencją w "pokojowe" ponowne zjednoczenie. Aby "osiągnąć wielkie odmłodzenie narodu chińskiego", wojsko przyspieszyło przygotowania do możliwej inwazji, co stawia Stany Zjednoczone w niepewnej pozycji dyplomatycznej - do tego stopnia, że ​​amerykańscy biznesmeni błagali Kongres o pomoc w przeniesieniu tajwańskiego przemysłu półprzewodników, największych na świecie, do nowych fabryk w Arizonie i Ohio.
14-05-2023 10:04 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> W październiku 2022 r. Xi Jinping wygłosił wiele przemówień ostrzegających obce mocarstwa, zwłaszcza Stany Zjednoczone, przed ingerencją w "pokojowe" ponowne zjednoczenie. Aby "osiągnąć wielkie odmłodzenie narodu chińskiego", wojsko przyspieszyło przygotowania do możliwej inwazji, co stawia Stany Zjednoczone w niepewnej pozycji dyplomatycznej - do tego stopnia, że ​​amerykańscy biznesmeni błagali Kongres o pomoc w przeniesieniu tajwańskiego przemysłu półprzewodników, największych na świecie, do nowych fabryk w Arizonie i Ohio.

Może Chinole pojmą, że nie ma sensu na nikogo napadać skoro można go wykupić i przejąć kapitalistycznymi metodami władzę i kontrolę.

Zresztą może wszyscy to pojmą, że władze można osiągnąć bez morderstw.

Destrukcja struktur materii złożonej w ludzkie ciała z tego powodu, że jest oprogramowana sprzecznym i niekompatybilny oprogramowaniem (systemem emocji i wierzeń) jest stratą.

Lepiej doprowadzić do ewolucji każdej kultury po to, żeby osiągnąć taka kompatybilność kulturową, za którą nikt już nie będzie biegał z maczetą po mieście ani atakował bombą atomową innego narodu.

Niech wojna kulturowa przeniesie się na poziom intelektualny.

Tzn. że nadal możemy i będziemy się nienawidzić za różnice emocjonalne i wizje światów ale ta nienawiść niech już nie osiąga takich poziomów, niech, nie przekracza takich granic za którymi chwytamy za bagnet, żeby nim przebić ciało wroga.

Żeby opanować tę wielką nienawiść do odmiennych kultur i ras chcąc nie chcąc musimy się na nie otwierać i w jakimś stopniu tolerować to, że ktoś tego nie wytrzyma, puszczą mu nerwy i zacznie podrzynać innym gardła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zresztą może wszyscy to pojmą, że władze można osiągnąć bez morderstw.
/

Oczywiście, że można "demokratycznie".
Żeby komuś zainstalować "demokrację" musi być np. walka z: "korupcją" i pod tych hasłem wymordujemy tubylcom inteligencję, walką z "wrogami ludu" wymordujemy i przejmiemy majątki bogatym tubylcom.
Jak już kogoś skolonizujemy "demokratycznie" to mamy z górki. Zakładamy tubylcom fikcyjny parlament i bawimy się z nimi oddając im "władzę". Tubylcy mordują się nawzajem by dorwać się do kasy i do demokratycznej "władzy". Właściciel "demokracji" przygotował tubylcom pluralistyczne partie, w sondażach od czwartego miejsc a górę. Właściciel "demokracji" decydujące miejsca w sejmie ma zawsze zarezerwowane dla swoich populistów i demagogów, którzy współgrają z telewizją, która też jest własnością właściciela "demokracji".
W "demokracji" już się nie morduje tylko, "antydemokratów" likwiduje seryjny samobójca.
Żeby się "demokraci" nie połapali, że ta "demokracja" to jest fikcja, jej właściciel co jakiś czas organizuje akcję walki z "fałszowaniem" liczenia głosów. Wtedy nawet antydemokraci przyłączają się do naprawiania "demokracji".
Żydzi niemieccy stworzyli komunizm a Żydzi amerykańscy "demokrację" i tak rozpoczęła się era morderstw i walk o żydowską supremację. Pierwszą rundę tragicznie przegrali Żydzi niemieccy. Zginęli w starciu z Brytyjczykami i Żydami amerykańskimi. W starciu tym użyto Żydów sowieckich, którym wydawało się, że na finiszu wykiwają Brytyjczyków i Żydów amerykańskich. Na finiszu spotkał ich los Żydów niemieckich. Żydzi amerykańscy pokonali wszystkich, jak za dobrych czasów Brytyjczycy. Teraz dobre czasy dla Żydów amerykańskich się skończyły i zaczęła się wojna z chińskimi komunistami. Żydzi amerykańscy oprawili Żydów niemieckich i sowieckich a teraz przyszedł czas na nich. Wszędzie widzimy jak uwijają się amerykańscy Żydzi, by nie wylądować przy łopacie u Chińczyka. Czy może Chińczycy też skorzystają z żydowskiej umiejętności ogłupiania Gojów i zatrudnią Żydów do kierowania swoim imperium ?? Jak tak się stanie to nastaną dla nas dobre czasy. Żydzi będą używać nas do pomiatania innymi i z głodu nie umrzemy.
Wniosek, musimy się uczyć języków.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Zresztą może wszyscy to pojmą, że władze można osiągnąć bez morderstw.
>/
>Oczywiście, że można "demokratycznie".
>Żeby komuś zainstalować "demokrację" musi być np. walka z: "korupcją" i pod tych hasłem wymordujemy tubylcom inteligencję, walką z "wrogami ludu" wymordujemy i przejmiemy majątki bogatym tubylcom.
>Jak już kogoś skolonizujemy "demokratycznie" to mamy z górki. Zakładamy tubylcom fikcyjny parlament i bawimy się z nimi oddając im "władzę". Tubylcy mordują się nawzajem by dorwać się do kasy i do demokratycznej "władzy".

Ciekawe czy demokracja mógłby zakwestionować kapitalizm bez wojny?

Z tego co opisujesz w rzeczywistości rządzi kapitał a demokracja służy tylko do tego, żeby przysporzyć kapitalizmowi ludzką maskę.

Co zresztą nie dziwi, bo strach i przemoc są na Zachodzie wszechobecne i nie mają swego źródła w prawie każdego człowieka do głosu lecz mają swoje źródło w tajnej i nieopodatkowanej własności. To widać, słychać i czuć, jedynie opętani kapitalistyczną ideologią ludzie wierzą, że sami to dla siebie wybrali.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Z tego co opisujesz w rzeczywistości rządzi kapitał a demokracja służy tylko do tego, żeby >przysporzyć kapitalizmowi ludzką maskę.
>To widać, słychać i czuć, jedynie opętani kapitalistyczną ideologią ludzie wierzą, że sami to >dla siebie wybrali.
>



Szczęśliwi geszefciarze z Wall Street witają Karola Marksa. Karykatura ma sto lat.
Komunizm wymyślili Żydzi niemieccy, dowódca Lew Dawidowicz Bronstein a "demokrację" Żydzi amerykańscy, dowódca Bernard Baruch.
I tak zaczęła się żydowska wojna imperialna pomiędzy "komunizmem" a "demokracją", w której poległ brytyjski hegemon. Wojna dalej trwa. Teraz obserwujemy starcie, Żydzi amerykańscy kontra Azja.
Jak dolar padnie to "demokraci" zlikwidują pieniądz i będą tylko karty i żydowski serwer na Manhattanie. To daje możliwość zlikwidowania więzień. Kary będą nakładane na konto skazanego.
Hamerlik musisz opracować kodeks karny oparty na nakładaniu kar na konto i go opatentować.
Otwórz kodeks karny i tam przy każdym artykule skreśl wyroki w latach a wpisz ograniczenia na konto. Stworzysz wydział, w którym zatrudni się osoby analizujące wydatki skazanych i kontakty. Będziesz szefem i będziesz miał wgląd do wszystkich kont. Sąd też się z czasem zlikwiduje i zastąpi aplikacją, która działa jak automat. Ludziom się wmówi, że rządzi nimi jeszcze sztuczna "inteligencja". Ludzie będą pokorni i poddani bo nie będą wiedzieć, kto za tym stoi. Nie będzie organów władzy, więzień i policji. Ich rolę przejmie "sztuczna inteligencja" mająca w garści ich konta. Szkoły będą tylko uczyć: za co dostaje się kary i jak uzyskać nagrodę na konto. Potem zlikwiduje się szkoły. "sztuczna inteligencja" będzie o wszystkim decydować a na początku będzie można się z nią połączyć przez telefon. Potem się zlikwiduje telefony a noworodkom wszczepiać się będzie chipy i zlikwiduje konta. Chip będzie sterował istotą człekokształtną poprzez ból zęba i nagradzał euforią, jak po narkotykach. Ludzie nie będą pracować, bo nie będzie pracy, nie będzie wypłaty.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Proszę obejrzyj to i powiedz mi czy taki islam tez chcesz w Polsce.
>www.cda.pl/video/48563535

Ten film jest już nieaktywny po tytule znalazłem jakiś inny
youtu.be/KbRrfaxVkRY
Nie wiem czy to ten ale znalazłem jeszcze inne pojęcie na Wiki
pl.m.wikipedia.org/wiki/Jingoizm

Kiedyś często zastanawiałem się dlaczego a dekalogu
pl.m.wikipedia.org/wiki/Dekalog
akurat na pierwszym miejscu jest przykazanie, że bóg jest tylko jeden.

Teraz już wiem, że to przykazanie można byłoby zastąpić innymi określeniami takimi jak:
"Jest tylko jeden kościół"
"Jest tylko jedna kultura"
"Jest tylko jedna moralność"
"Jest tylko jedna organizacja społeczna"

To przykazanie kościelne jest nawoływaniem do walki z odmiennymi kulturami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
pio998 (124 punktów)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>www.youtube.com/watch?v=Kp4XCMynMbQ

Bardzo pokojowa demonstracja.

Spotykają się ze sobą ludzie o skrajnie odmiennych przekonaniach i nikt nie atakuje, każdy czuje się bezpiecznie, tylko pozazdrościć.

Kobieta w czerwonej sukience spaceruje sobie pomiędzy islamistami, kwestionuje ich wiarę, poniża ich wartości i nic, jedynie ze sobą dyskutują.

Widać, że panuje tam demokracja mimo wyraźnych prowokacji z obu stron.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>www.youtube.com/watch?v=Kp4XCMynMbQ
>Bardzo pokojowa demonstracja.
>

Hamerlik znajdź film dokumentalny o tym jak Brytyjczycy: mordowali, kradli, handlowali ludźmi i opium.
Czy policzono ile wymordowali ludzi ??
Największym zbrodniarzem na świecie jest lord Halifax, przegrany obrońca hegemonii Brytyjczyków.
12-05-2023 11:32 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jaki to by nie był odłam.To jest jeden cel
I każdy deklarujący się jako wyznawca, deklaruje zarazem zgodę na realizację wszystkich celów zgodnych ze wskazaniami przywódców.

cr
pio998 (124 punktów)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>www.cda.pl/video/48563535
Udało się zdelegalizować głoszący szczytne hasła komunizm, to przy takich hasłach nie powinniśmy doświadczać jawności islamu.

cr
15-05-2023 13:29 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Udało się zdelegalizować głoszący szczytne hasła komunizm, to przy takich hasłach nie powinniśmy >doświadczać jawności islamu.
>

Komunizm Żydów niemieckich wprowadzał Lew Dawidowicz Bronstein zwany Trockim.
Trockiego pokonali Brytyjczycy.
Brytyjczyków pokonał amerykański Żyd Bernard Baruch i w miejsce planowanej europejskiej żydokomuny wprowadził amerykańską żydodemokrację.
Żeby się Żydzi: nie pogubili i nie podzielili, szef Żydów amerykańskich Bernard Baruch wprowadził zakaz inwestowania w żydokomunę.
Od tego czasu najlepsze dochody przynosi Żydom, żydodemokracja zwalczająca gojowski komunizm.
Teraz mamy taką dziwną sytuację, że do Gojów, którzy chcą mieć żydokomunizm, strzelają "demokratyczne" Goje, dowodzone przez Żydów.


pio998 (124 punktów)
Ten film jest lepszy .Jest jeszcze jeden jak w 21 wieku w Londynie na rynku sprzedaje się kobiety jak konie.
www.youtube.com/watch?v=Kp4XCMynMbQ
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ten film jest lepszy . Jest jeszcze jeden jak w 21 wieku w Londynie na rynku sprzedaje się kobiety jak konie.
>www.youtube.com/watch?v=Kp4XCMynMbQ
Zalinkowany film to ten sam, który linkowałeś poprzednio.


cr

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365