Racjonalista - Strona głównaDo treści
united colors of god

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
16-11-2011 21:28diogenes (42753 punktów)united colors of god
Ocena 12 na 12


Benetton prowokuje.
Watykan czuje się zniesmaczony: Chyba tym, że imam jest dominujący.
Pomyślcie o tym, co się dzieje
poniżej pasa, poniżej bełkotu
o bogu.

wiadomosci(*)cesem,1,4908944,wiadomosc.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

coreless (16088 punktów)

Przypominają się stare dobre klipy Bowiego i Malleta. Obecna epoka ma zresztą coś z klimatu starych dobrych lat osiemdziesiątych. Do tego te Breżniewy i Honeckery "na jamochłona"...

Господи, помоги мне выжить среди этой смертной любви!
16-11-2011 22:14 
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)
>Do tego te Breżniewy i Honeckery...

w tzw. socjalistycznym pocałunku. Przypomnijmy oryginał:



i wersję graffiti:



Kapitalizm jest mniej zmysłowy.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
16-11-2011 22:21 
 Ocena 2 na 2
coreless (16088 punktów)

Inne czasy, inne miejsce - a ludzie ciągle w tym samym "uścisku morderczej miłości".
16-11-2011 22:33 
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)
>a ludzie ciągle w tym samym "uścisku morderczej miłości".

Miłość nie jest mordercza.
Nasze czasy są owocem minionych pocałunków,
minionych miłości, nocy,
minionych wojen.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
17-11-2011 12:23 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)
>Kapitalizm jest mniej zmysłowy.

A kapitalista i komunista?

17-11-2011 13:58 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>A kapitalista i komunista?

Jakiś chybiony ten pocałunek:
Chińczyk całuje Obamę w dolną wargę,
Obama Chińczyka w górną. Cała scena zdaje się świadczyć
o braku porozumienia.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
17-11-2011 14:05 
 Ocena 1 na 1
zachaj (5239 punktów)

>Obama Chińczyka w górną.

Bo Amerykanin zawsze musi być na górze.
18-11-2011 08:50 
 Ocena 2 na 2
astrotaurus (12445 punktów)

>Jakiś chybiony ten pocałunek:
>Chińczyk całuje Obamę w dolną wargę,
>Obama Chińczyka w górną. Cała scena zdaje się świadczyć
>o braku porozumienia.
No rzeczywiście. Fotki w tym wątku są ciekawe poznawczo, choć niekniecznie estetycznie, ale chciałbym zobaczyć takie zaangażowane porozumienie kiedy obaj całowaliby się w tę samą wargę.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
18-11-2011 21:19 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>chciałbym zobaczyć takie zaangażowane porozumienie kiedy obaj całowaliby się w tę samą wargę.

Wygląda na to, że właśnie próbują to robić.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
kognitywista (3391 punktów)
>A kapitalista i komunista?
Rzekłbym raczej: kapitalista-zamordysta i kapitalista-liberał
17-11-2011 18:24 
 Ocena 2 na 2
bask (466 punktów)
(zablokowany)
ale pamiętajmy, że ten imamowo - papieski gorący całus TO NIE ORYGINAŁ, to symulacja
17-11-2011 18:48 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>ale pamiętajmy, że ten imamowo - papieski gorący całus TO NIE ORYGINAŁ, to symulacja

To element kampanii walki z nienawiścią, tak więc to rozróżnienie nie jest tu najważniejsze. Chodzi o przesłanie - kochajcie się. Nic dziwnego, że Watykan poczuł się dotknięty tym czułym pocałunkiem.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Scarabaeus (2198 punktów)
Pamiętam inne reklamy Benettona. Były one w swoim czasie bardzo prowokujące. Równie prowokujące jak ta reklama z papieżem.
Dziś te dawne reklamy niczym nie szokują. Mam nadzieję, że z tą będzie tak samo i za kilka lat będziemy się śmiać, że mogło to kogoś oburzać.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>


>Watykan czuje się zniesmaczony

Czym? A to nie ma w chrześcijaństwie Wielkiej Tradycji męskich pocałunków?



Finanse Kościoła katolickiego nie są tabu, co nie oznacza jednak, że wiedza na ich temat jest publikowana. Decyduje o tym zarówno autonomia Kościoła i państwa, jak i kwestie zwyczajowe. (Wiktor Skworc, biskup)
17-11-2011 07:41 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (6257 punktów)
skądś środki na zabawę muszą być - nie zawsze dało się naciąga UE - dla młodzieży: kiedyś nie było UE. Ale był Rzym. Nieco podobny, tylko troszkę inny układ.
A! Też budowali drogi.
Z tym, ze istnieją one do dziś... podobno

takie tam ciekawostki

i anty-ciekawostki

a nawet zlośliwości
i złośliwostki

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Domestos z Bidetu (6257 punktów)

ja wiem, czy dominujący?
znawcą nie jestem...
ale coś powątpiewam ...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
diogenes (42753 punktów)
Cytat:
Kilkadziesiąt minut po ostrej reakcji Watykanu...

Benetton wycofał ze swej kampanii walki z nienawiścią fotomontaż przedstawiający papieża Benedykta XVI całującego imama meczetu Al-Azhar w Kairze Ahmeda al-Tajeba. Wcześniej Watykan zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko firmie.


Nie był to długi pocałunek, ale kilkadziesiąt minut ekumenicznej jedności zasługuje na uwagę.

wiadomosci(*)cesem,1,4908944,wiadomosc.html

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
astrotaurus (12445 punktów)
Cytat:
Benetton wycofał ze swej kampanii walki z nienawiścią fotomontaż przedstawiający papieża Benedykta XVI całującego imama meczetu Al-Azhar w Kairze Ahmeda al-Tajeba. Wcześniej Watykan zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko firmie.


A co to za partner do całowania dla takiego władcy?!
Toż on tysiące takich proboszczów ma ...hmmmm... pod sobą!
W całym islamie nie ma nikogo choćby w przybliżeniu tak wysokiego jak Ratzi (a ten z fotomontażu jak na złość wyższy wzrostem).

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
zachaj (5239 punktów)
>Watykan czuje się zniesmaczony:

Dwóch największych homofobów w namiętnym homoseksualnym pocałunku. Pierwsza prawdziwa wizja Świata bez nienawiści. Cytuję za Urbanem "...na przekór władzy trzeba być pedałem".
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Pomyślcie o tym, co się dzieje
>poniżej pasa, poniżej bełkotu
>o bogu.

Tego nie zakazali

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365