Racjonalista - Strona głównaDo treści
Idealna kościelna komisja majątkowa - w przyszłości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-11-2011 00:58ekologik (1240 punktów)
(zablokowany)
Idealna kościelna komisja majątkowa - w przyszłości
Dotychczasowa komisja majątkowa stanowiła (moim zdaniem) dowód na ponurą, żałosną polską rzeczywistość.

Brutalną prawdą jest nawet i to, że beneficjentami odsprzedawanych wcześniej czy później gruntów
- powiem niejednoznacznie (kto zechce ten zrozumie) - będą młodzi studenci i "studenci"
na telefon dorabiający u x.

W Holandii natomiast sprawy szły inaczej.
Sporo kościołów zamieniono swego czasu w lokale sportowo-rekreacyjne.
Stworzono tam boiska wymagające wysokiego stropu. Czyli do gry w badmintona itp.

Następna (w Polsce) komisja majątkowa - mam nadzieję - zajmie się po prostu sprzedażą na wolnym rynku
wszystkich kościołów, seminariów, itd - po zdelegalizowaniu lub ustawowym wywłaszczeniu kościoła katolickiego
(np w ramach odszkodowań za różnego rodzaju krzywdy wyrządzone ludności cywilnej na przestrzeni wieków;
w to wchodzi też molestowanie seksualne).

Osobiście uważam, że prawo niedrogiego pierwokupu takiej budowli powinna mieć gmina pod warunkiem
posiadania możliwości finansowych na stworzenia w niej stanowisk do uprawiania sportu i rekreacji.
Skoro w Holandii przeszła taka koncepcja to jest ona absolutnie poważna i godna uwagi!

W sensie realnym to tylko i wyłącznie polacy czyli ludzie urodzeni na tych ziemiach
zbudowali swoimi rękami i swoją pracą te budowle i dbali o te tereny. Bo przecież
nie robotnicy zatrudnieni w gigantycznych cegielniach i hutach na terenie państwa Watykan
Zatem wywłaszczenie należy się tak czy owak.

Jak nasz, POLSKI (wybrany w powszechnych wyborach - przez potomków tamtych budowniczych)
parlament tak uchwali to słuszne to będzie bezsprzecznie.

Oczywiście wcześniej trzeba - jeśli trzeba - powypowiadać w miarę szybko i sprawnie jakieś
stojące na przeszkodzie umowy - wynikające z niedawnego "podlizywania się" polityków
zanurzonych mentalnie w przeszłości i nie widzących polskiego potu i krwi
w kościelnych cegłach i skarbach.

Na załączonym obrazku (na samym dole) widać obiekt, w którym kilka sal do ping-ponga
uda się wtedy zorganizować, czyli zacznie on służyć ludziom wreszcie w zdrowy sposób.

Wychowani tu - często na klęczkach i w obliczu wielkich procesji na ulicach - czytając powyższe zdanie
o ping-pongu my Polacy (nawet ateiści) prawdopodobie nie jesteśmy w stanie uwierzyć,
że w Holandii (i w ogóle) owo zdanie wcale nie jest czymś dziwnym ani kontrowersyjnym!
[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Dotychczasowa komisja majątkowa stanowiła (moim zdaniem) dowód na ponurą, żałosną polską
>rzeczywistość.
>Brutalną prawdą jest nawet i to, że beneficjentami odsprzedawanych wcześniej czy później gruntów
>- powiem niejednoznacznie (kto zechce ten zrozumie) - będą młodzi studenci i "studenci"
>na telefon dorabiający u x.
>W Holandii natomiast sprawy szły inaczej.
>Sporo kościołów zamieniono swego czasu w lokale sportowo-rekreacyjne.
>Stworzono tam boiska wymagające wysokiego stropu. Czyli do gry w badmintona itp.
>Następna (w Polsce) komisja majątkowa - mam nadzieję - zajmie się po prostu sprzedażą na wolnym
>rynku
>wszystkich kościołów, seminariów, itd - po zdelegalizowaniu lub ustawowym wywłaszczeniu kościoła
>katolickiego
>(np w ramach odszkodowań za różnego rodzaju krzywdy wyrządzone ludności cywilnej na przestrzeni
>wieków;
> w to wchodzi też molestowanie seksualne).
>Osobiście uważam, że prawo niedrogiego pierwokupu takiej budowli powinna mieć gmina pod warunkiem
>posiadania możliwości finansowych na stworzenia w niej stanowisk do uprawiania sportu i rekreacji.
>Skoro w Holandii przeszła taka koncepcja to jest ona absolutnie poważna i godna uwagi!
>W sensie realnym to tylko i wyłącznie polacy czyli ludzie urodzeni na tych ziemiach
>zbudowali swoimi rękami i swoją pracą te budowle i dbali o te tereny. Bo przecież
>nie robotnicy zatrudnieni w gigantycznych cegielniach i hutach na terenie państwa Watykan
>Zatem wywłaszczenie należy się tak czy owak.
>Jak nasz, POLSKI (wybrany w powszechnych wyborach - przez potomków tamtych budowniczych)
>parlament tak uchwali to słuszne to będzie bezsprzecznie.
>Oczywiście wcześniej trzeba - jeśli trzeba - powypowiadać w miarę szybko i sprawnie jakieś
>stojące na przeszkodzie umowy - wynikające z niedawnego "podlizywania się" polityków
>zanurzonych mentalnie w przeszłości i nie widzących polskiego potu i krwi
>w kościelnych cegłach i skarbach.
>Na załączonym obrazku (na samym dole) widać obiekt, w którym kilka sal do ping-ponga
>uda się wtedy zorganizować, czyli zacznie on służyć ludziom wreszcie w zdrowy sposób.
>Wychowani tu - często na klęczkach i w obliczu wielkich procesji na ulicach - czytając powyższe
>zdanie
>o ping-pongu my Polacy (nawet ateiści) prawdopodobie nie jesteśmy w stanie uwierzyć,
>że w Holandii (i w ogóle) owo zdanie wcale nie jest czymś dziwnym ani kontrowersyjnym!
>[Załącznik]
Skoro tak się stało, to będzie bardzo trudno w polskich warunkach powrócić do normalności. Mnie to tylko wkurza, ze KK nie przedstawił przed tym listy swoich żądań za rzekome krzywdy, które na potęgę się "cudownie" mnożyły na zawołanie- to jedno i drugie, że legalność powołania KM podważają prawnicy jako niezgodną z Konstytucją. Dlaczego nie można się było odwoływać od jej decyzji, nawet negocjować, gdy decyzja była błędna?
23-11-2011 10:59 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
Kasuj niepotrzebne cytowanie poprzedników.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365