Racjonalista - Strona głównaDo treści
Msza w 3D - takie rzeczy tylko w Lublinie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
05-12-2011 09:28mario1970 (191 punktów)Msza w 3D - takie rzeczy tylko w Lublinie
Ocena 2 na 2
Witam
No wreszcie w czymś przodujemy. Jeszcze tylko generator zapachu kadzidła i smaku opłatka i można będzie powiedzieć że bóg trafił pod strzechy. A swoją drogą to dziwny sposób obrał krk aby dotrzeć do młodzieży. Oby tak dalej a niedługo każdy katolik założy sobie o 12.00 w niedzielę okularki i poczuje się jak na mszy, potem wirtualna podróż po raju, szybki slalom między kotłami w piekle a na zakończenie chór anielski w Dolby Digital 7.1. A potem konstatacja - o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi????

Pozdrawiam braci i siostry w niewierze

www.kurier(*)-pasterza-w-lublinie,id,t.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Nie ma się z czego śmiać.
Dlaczego nie mamy korzystać z udogodnień nowoczesnej techniki.
Czy katolicyzm ma się kojarzyć z siermiężnością i zacofaniem?
Czy ksiądz musi jeździć starym "maluchem"? Oglądać czarno-biały telewizor?

The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
mario1970 (191 punktów)
Jasne
Nie maluch tylko maybach - szybciej i wygodniej do królestwa niebieskiego
05-12-2011 12:30 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>Jasne
>Nie maluch tylko maybach - szybciej i wygodniej do królestwa niebieskiego
Bogactwo księży nas drażni bo mamy poczucie (słuszne) że to z naszych pieniędzy.
Ale jak się ureguluje sprawy finansowe Kościoła, to wtedy wierni będą płacić tylko.
I wtedy nam nic do tego czym ksiądz jeździ i jak mieszka.
Teleewangeliści w USA zarabiają straszną kasę na wiernych ale tam im nikt nie wypomina maybachów.
Śp. Sai Baba też pławił się w bogactwie.
Widocznie jego bóg tak chciał.

The only way to get rid of a temptation is to yield to it. Oscar Wilde.
Marek222 (511 punktów)
>Nie maluch tylko maybach

Przecież Rydzyk nie ma Maybacha, nie wiem skąd się ten głupi wiral wziął, oni są zakonem, na pewno mają majątek ale jest on wspólny i nie wyobrażam sobie aby kierownictwo jakiegokolwiek zakonu pozwoliło sobie na taki PR aby pozwolić zakonnikowi jeździć czymś co jest uosobieniem wyuzdanego luksusu.

Przecież RM też nie jest rydzyka, już dawno przejęła go grupa młodych przodowników, Rydzyka tam coraz rzadziej słychać. Właścicielem jest Zakon Redemptorystów który w razie czego może zrobić porządek jak będzie nie po linii partii.

Ignorant stupidity has become a proud badge of in-group solidarity.
05-12-2011 13:27 
 Ocena 1 na 1
mario1970 (191 punktów)
Uderz w stół...
A czy ja coś mówiłem o Rydzyku?
05-12-2011 17:16 
 Ocena 1 na 1
astrotaurus (12445 punktów)

>Przecież Rydzyk nie ma Maybacha,
Świetna agitka, proszę księdza, bardzo się wzruszyłem... zwłaszcza tym zakonem robiącym porządek z Rydzykiem...


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Marek222 (511 punktów)
>Świetna agitka, proszę księdza, bardzo się wzruszyłem... zwłaszcza tym zakonem robiącym porządek z Rydzykiem...

A co myślisz że nie? Z Rydzykiem a nie z RM, po prostu posadzą na czele radia kogoś innego.

Ignorant stupidity has become a proud badge of in-group solidarity.
Ammet (1428 punktów)
>No wreszcie w czymś przodujemy.

Huhu, już widzę jak cała Europa Zachodnia patrzy na nas z podziwem i mówi: "Uoo, oni już transmitują msze w 3D..."
diogenes (42753 punktów)Herezja w 3D
Cytat:
Już nie tylko film, ale także mszę św. można oglądać w technologii trójwymiarowej.


Coś się klechom po...
Królestwo moje nie jest z tego świata, rzekł Jezus.
Nie z tego świata, a więc nie z czasu i nie z przestrzeni.
Więc nie rozumiem tego dążenia do trójwymiaru.
Za parę lat zmajstrują sobie, żeby nie stracić klienteli,
trójwymiarowego boga, boga z tego świata.
To najnowsza postać herezji,
herezji w 3D(upy).


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
05-12-2011 20:41 
 Ocena 1 na 1
Hodża (11172 punktów)Odp: Herezja w 3D
>To najnowsza postać herezji,
>herezji w 3D(upy).

A współcześni ikonoklaści powinni chodzić po osiedlach i ciąć kable TV.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Lizergus (691 punktów)Odp: Msza w 3D - takie rzeczy tylko w Lublinie
Nie mogę powiedzieć, że jestem zdziwiony dwulicowością Kościoła, który na przestrzeni wieków był głównym hamulcowym postępu a teraz z radością sięga do nowinek technologicznych, by zdobyć nowe owieczki. Całe szczęście to już tylko rozpaczliwe szarpanie się bestii pozbawionej zębów, która niedługo już padnie i miejmy nadzieję zostanie na cmentarzu historii.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365