 |
Lekcja religii - Białystok - "OBYŚ ODKRYŁ MIŁOŚĆ BOŻĄ" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-12-2011 13:35 | slik (20011 punktów) | Lekcja religii - Białystok - "OBYŚ ODKRYŁ MIŁOŚĆ BOŻĄ"
15 na 15 | tnij.org/ojjwTe lekcje nienawiści kosztują nas podatników ponad miliard złotych rocznie. Według Niesiołowskiego są to najlepiej wydawane pieniądze. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | Koraszewski (82900 punktów) | Dziewięć minut, które warto poświęcić, film pokazuje rysunki dzieci ze szkoły podstawowej w zrobione na lekcjach religii. Nie ulega żadnej wątpliwości, że dzieci uczone są lęku przed niewierzącymi, strachu przed Unią Europejską, histerii i nienawiści. Ten film winien być masowo przesyłany do Ministerstwa Edukacji Narodowej, do premiera, do gazet.
|
|
 | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | 3 minuta i 33 sekunda filmu. Pojawia się nowy obrazek. Postać na obrazku ma dymek, a w dymku napis: "Karzą mi, więc muszę". Ale ja tylko się czepiam. Przecież to lekcja religii, nie języka polskiego.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | 6 na 6 | perun (8610 punktów) |
> "Karzą mi, więc muszę".> Ale ja tylko się czepiam. Przecież to lekcja religii, nie języka polskiego.Ano czepiasz się. Był tu na forum kiedyś wątek o tym, że ortografia jest niepotrzebna.  Oczywiście nie jest potrzebna leniom. Będąc jednak np; pracodawcą w moim interesie leży jak najtrudniejsza ortografia. Wystarczy wtedy przeczytać CV, aby wiedzieć z kim mamy do czynienia. Oszczędność czasu to tylko jeden z wielu plusów. Teraz jest jednak moda na równanie w dół (np. matura, która mają zdawać wszyscy heheh ), więc możliwe, że za jakiś czas ''sondy bendom karac bandytuf w Żeszofie''
Ci, którzy zrzekają się nieodłącznej człowiekowi wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują. George Washington
|
|
|  | 3 na 3 | -jad- (18783 punktów) | >"Karzą mi, więc muszę".
Niejednokrotnie kazać i karać, to praktycznie to samo. Może stąd taka duosensowna pisownia.
Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie. Wuch
|
|
 | 2 na 2 gegebege (231 punktów) (zablokowany) | >Dziewięć minut, które warto poświęcić, film pokazuje rysunki dzieci ze szkoły podstawowej
Ze szkoły "ponadgimnazjalnej", wg autora filmiku. Co dodatkowo obniża jego wiarygodność.
|
|
| Selanos (12869 punktów) | Religia religią, ale ten rysunek z flagą UE i sierpem i młotem jest gienialny. Cała prawda na jednej kartce papieru!
Jeśli film jest autentyczny, to nie widzę problemu: katechetę należy postawić przed sądem, przecież to propagowanie antysemityzmu. Nie mam nic przeciwko antysemityzmowi, jeżeli ktoś jest antysemitą, to niech sobie będzie, byle tylko w zaciszu swojego mieszkania. Osoba która prowadziła te lekcję, powinna dostać dożywotni zakaz pracy z dziećmi.
No i oczywiście standardowy tekst o tym, dlaczego w szkole nie powinno być religii. Temat tak długo wałkowany, że nie będę już tego pisał :>
|
|
2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Czy to nie jest jakaś mistyfikacja??? Jeśli nie, to straszne. Tak wygląda nauka i wychowanie w naszych szkołach??? Wygląda jak twórczość dzieci z ciężkimi urazami psychicznymi po przeżyciach wojennych czy jakichś masowych rzeziach. Jakaś Rwanda, Rosja Sowiecka, Hiszpania wojny domowej, czy Meksyk z okresu prześladowań Kościoła. Jeśli to prawda to rysunki musiały powstać pod silną sugestią co do tematyki, formy i użytych symboli. I jeszcze w opisie informacja że to prace uczniów szkoły ponadgimnazjalnej? To raczej poziom szkoły podstawowej. Chociaż obok leżą ulotki reklamujące tzw. konkurs papieski, który jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
|
|
 | 1 na 1 | slik (20011 punktów) | >I jeszcze w opisie informacja że to prace uczniów szkoły ponadgimnazjalnej? To raczej poziom szkoły podstawowej. Chociaż obok leżą ulotki reklamujące tzw. konkurs papieski, który jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. > Tu właśnie zaczynam mieć wątpliwości
|
|
|  | | Grzegorz (5685 punktów) | >Tu właśnie zaczynam mieć wątpliwości A nie jest teraz (po reformie) tak że czasami w jednym budynku jest i podstawówka i gimnazjum?
|
|
| |  | | liliac (147340 punktów) | >>Tu właśnie zaczynam mieć wątpliwości >A nie jest teraz (po reformie) tak że czasami w jednym budynku jest i podstawówka i gimnazjum?
Owszem, tak bywa.
|
|
13 na 13 | Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów) | Informacja o tej "twórczości artystycznej" znajduje się od kilku dni na naszym profilu fb www.facebo(*)etykawszkolepl/110660152328823Intensywnie zajmuję się tematem i mam już obszerną wiedzę o tej sprawie (autor zdjęć, szkoła, etc) Mam również scany większości z ca. 60 sztuk tych rysunków. Konsultuję prawników. Badamy możliwości wytoczenia procesu karnego. Z autorem (nie rysownikiem!!) tego materiału jestem w ożywionym kontakcie. Rozpowszechnianie tej informacji jest ze wszech miar wskazane, ale proszę wszystkich od powstrzymania się od chaotycznych działań na własną rękę.
|
|
 | 1 na 1 | Brzostowski (7067 punktów) | Bardzo dobrze. Na pierwszy rzut oka, film wygląda na nieźle zmontowany. Chętnie dowiem się jak jest faktycznie, skąd pochodzą te rysunki, kto namawiał do ich malowania, czy faktycznie rzecz miała miejsce w szkole, itd... Gdyby było tak jak to wygląda to sprawa nadaje się oczywiście do prokuratury.
|
|
4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | Co to nam się ostało? Sznur czy krzyż?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
4 na 4 | kika (1657 punktów) | Często w internecie można spotkać się z takim pytaniem: "a co jest złego w tym, że dzieci będą chodziły na religię". Niezbyt wierzący rodzice rozgrzeszają się w ten sposób. Ten film jest dowodem na to, że jednak lekcja religii może wyrządzić szkodę dziecku.
|
|
1 na 1 | zachaj (5239 punktów) | Marszałek Niesiołowski stwierdził również, że nie ma żadnej alternatywy dla chrześcijaństwa. Dawkins skwitowałby to pewnie tak: "How disgusting idea is this..."
|
|
| brzezińska43 (1294 punktów) | Życzę powodzenia w krokach prawnych, choć sądzę, że zwycięstwo nastąpi nieprędko.Sądy polskie wiedzą, że chronienie KRK i jej przedstawicieli jest ich podstawową powinnością. Zdaje się, że bez interwencji Trybunalu w Strasburgu się nie obejdzie.
|
|
1 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | > tnij.org/ojjw> Te lekcje nienawiści kosztują nas podatników ponad miliard złotych rocznie. Według Niesiołowskiego> są to najlepiej wydawane pieniądze.> Film generalnie jest dość okropny: rysunki odwołujące się do nienawiści, przemoc, antysemityzm, inne głupoty i brednie. Mam jednak sporo wątpliwości: 1. Jedno z pierwszych ujęć wskazuje na "konkurs papieski" i jedną "pracę plastyczną". Sugeruje to, że konkurs papieski coś ma wspólnego z takimi pracami, co jest absolutną nieprawdą. 2. Mamy ujęcie w sali katechetycznej, w której faktycznie widzimy na półce jeden rysunek, pod nim prawdopodobnie stos tego typu rysunków (a może tak ma wyglądać). 3. Potem prezentowane są te rysunki. 4. Na końcu, mamy informację, że uczeń - dostawca skanów twierdzi, ze powstały na lekcji religii (jednak ten uczeń w niej nie uczestniczył, bo wtedy wiedział by czy było to z inspiracji nauczyciela, czy też nie). 5. Potem mamy dopis autora filmu, że prawdopodobnie za inspiracją nauczyciela (uczeń tego prawdopodobnie nie wie). 6. Jaka jest wiarygodność filmików montowanych na youtubie? Większość piszących tutaj, od razu wskazuje, na lekcje nienawiści. Tworzy się obraz taki: Katecheta, nienawidzacy UE, zrobił dzieciom konkurs plastyczny - wymyślił takie prace, podsycił zapewne dzieci do nienawiści zarówno do UE, jak i Żydów, Ruskich. I co dobrze wygląda? A może było tak: 1. Prace pochodzą z kółka przyjaciół RM, konkurs: "Kto jest wrogiem Kościoła". Ksiądz wziął i przyniósł do szkoły, zostawił na półce bo mu się w teczce nie mieściło, uczeń znalazł, zeskanował. 2. Trzech kumpli w wieku 12-14 lat umówili się że zrobią fake, udał się. 3. Uczeń znalazł w sali rysunki, zeskanował, aby dodać smaku sprawie, powiedział, że je robiono na religii. Tak faktycznie nie wie skąd się wzięły. Zatem przestrzegam przed naiwnością, emocjami, zachecam do sceptycyzmu. Wiem, że trwają działania na rzecz ustalenia jak było, mam nadzieję tylko, że będą bardziej wnikliwe niż Pana Koraszewskiego w artykule: Białystok miasto otwarte dla propagowania nienawiści, gdzie w drugiej części artykułu znajdziemy jak było "faktycznie" z lekcją religii, link: www.racjonalista.pl/kk.php/s,7603
|
|
1 na 1 | Marek222 (511 punktów) | > tnij.org/ojjw> Te lekcje nienawiści kosztują nas podatników ponad miliard złotych rocznie. Według Niesiołowskiego> są to najlepiej wydawane pieniądze.Lekcje nienawiści, spodziewałem się prawdę mówiąc czegoś na żywo. Ale to jest swoją drogą niesamowite. Pokazuje pewien przekaz który normalnie w mediach jest taki dorosły, a tutaj dzieci obnażają go ze wszystkiego, jest taki czysty, niesamowite. Ale co do powstawania idei tych rysunków, myślę że one jednak pochodzą od dzieci. Przecież one mają internet w domach i w każdej chwili mogą sobie wejść na stronę gdzie ucina się głowy ludziom, mam tu na myśli ostatni obrazek. To nie stare czasy kiedy dzieci w zasadzie nie miały wyboru i powtarzały wszystko co im dorośli pokazali, teraz ich głowy są pełne idei z sieci, wystarczy tylko rzucić temat a jego zobrazowanie łatwo powstanie im w głowach.
Ignorant stupidity has become a proud badge of in-group solidarity.
|
|
1 na 1 gegebege (231 punktów) (zablokowany) | > tnij.org/ojjw> Te lekcje nienawiści kosztują nas podatników ponad miliard złotych rocznie. Według Niesiołowskiego> są to najlepiej wydawane pieniądze.> Marna prowokacja. Nie można tego wątku przenieść do sekcji Bazgroły?
|
|
 | | slik (20011 punktów) | > >tnij.org/ojjw> >Te lekcje nienawiści kosztują nas podatników ponad miliard złotych rocznie. Według Niesiołowskiego> >są to najlepiej wydawane pieniądze.> >> Marna prowokacja. Nie można tego wątku przenieść do sekcji Bazgroły?"To atak na Kościół, określonych wrogich, masońsko-żydowskich sił!". Warto przypomnieć ołtarze o podobnej tematyce i klimacie, przygotowywane w kościołach przez księży. Przecież ci sami "uczą" w szkołach Swoją drogą ciekawe, czy ta szkoła korzysta z funduszy unijnych. Myślę że raczej tak, bo niewiele jest takich, które nie korzystają
|
|
|  | 1 na 1 gegebege (231 punktów) (zablokowany) | >>Marna prowokacja. Nie można tego wątku przenieść do sekcji Bazgroły? >"To atak na Kościół, określonych wrogich, masońsko-żydowskich sił!".
Nie. To po prostu durna i naiwna prowokacja na poziomie tych, które pojawiają się codziennie na forum Onetu. Chcesz obniżyć poziom racjonalisty.pl do onetu.pl?
|
|
| |  | 1 na 1 | slik (20011 punktów) | >>>Marna prowokacja. Nie można tego wątku przenieść do sekcji Bazgroły? >>"To atak na Kościół, określonych wrogich, masońsko-żydowskich sił!". >Nie. To po prostu durna i naiwna prowokacja na poziomie tych, które pojawiają się codziennie na forum Onetu. Chcesz obniżyć poziom racjonalisty.pl do onetu.pl? Widzę, że Ty wiesz lepiej od innych, którzy chcą zbadać tę sprawę. Dałbyś sobie rękę uciąć, że to nie prawda?
|
|
2 na 2 | Sochocki (14 punktów) | > tnij.org/ojjw> Te lekcje nienawiści kosztują nas podatników ponad miliard złotych rocznie. Według Niesiołowskiego> są to najlepiej wydawane pieniądzęGdyby religia była,w pełni sprowadzona do sfery prywatnej, osobistej,to państwo(podatnicy) nie musieli by bezsensownie, tracić swoich pieniędzy ale niestety,jest tak jak jest i w najbliższym czasie niezapowiada,się na to,żeby ta moim zdaniem absurdalna sytuacja się zmieniła. Chodzi mi też o to że na lekcji religii,sa nam z góry narzucane wzorce,autorytety,prawdy które przecież nie dla wszystkich jak wiadomo są prawdami a wręcz przeciwnie.Po za tym, na lekcjach religii ludzie ulegają indoktrytancji i zabijany, jest ich indywidualizm i wolny wybór.
|
|
 | 1 na 1 gegebege (231 punktów) (zablokowany) | >Chodzi mi też o to że na lekcji religii,sa nam z góry narzucane wzorce,autorytety,prawdy które przecież nie dla >wszystkich jak wiadomo są prawdami a wręcz przeciwnie.
To jak na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie, z tą różnicą, że tam uczniów rozkochuje się w Unii Europejskiej.
|
|
|  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | >>>>Chodzi mi też o to że na lekcji religii,sa nam z góry narzucane wzorce,autorytety,prawdy które przecież nie dla wszystkich jak wiadomo są prawdami a wręcz przeciwnie. >To jak na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie, z tą różnicą, że tam uczniów rozkochuje się w Unii Europejskiej. Mądrzy ludzie, to coś tam o suwerenności słyszeli, a suweren ma prawo nauczać o powinnościach obywatelskich. Więc właśnie - kto jest Polskim suwerenem? Parlament, Prezydent-Rząd i Sądy w trójpdziale suwerennej władzy, czy też Watykan?
Czy o uniwersalnych prawdach moralnych, to Pan cokolwiek słyszał. Nie wszystkim Polakom odpowiada dominacja katolicka, a wszyscy mamy te same prawa i obowiązki. Ja płacę na Kościół, mimo że to mi się wyraźnie nie podoba, ale taka była decyzja suwerena.
Miłego dnia.
@@@ .
|
|
| |  | | Sochocki (14 punktów) | >>>>>Chodzi mi też o to że na lekcji religii,sa nam z góry narzucane wzorce,autorytety,prawdy które przecież nie dla wszystkich jak wiadomo są prawdami a wręcz przeciwnie. >>To jak na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie, z tą różnicą, że tam uczniów rozkochuje się w Unii Europejskiej. >Mądrzy ludzie, to coś tam o suwerenności słyszeli, a suweren ma prawo nauczać o powinnościach obywatelskich. >Więc właśnie - kto jest Polskim suwerenem? Parlament, Prezydent-Rząd i Sądy w trójpdziale suwerennej władzy, czy też Watykan? >Czy o uniwersalnych prawdach moralnych, to Pan cokolwiek słyszał. Nie wszystkim Polakom odpowiada dominacja katolicka, a wszyscy mamy te same prawa i obowiązki. Ja płacę na Kościół, mimo że to mi się wyraźnie nie podoba, ale taka była decyzja suwerena. >Miłego dnia. >@@@ >. Ale co z tego że to jest suwerenna decyzja, na Kościół powinni płacić tylko ci, co naprawdę tego chcą. I nie może być tak, moim zdaniem, że nam się karze coś,bo tak zadecydowała większości ja się z tym nigdy nie pogodzę. Mi na przykład dominacja katolicka nieodpowiada, i niemam zamiaru dawać temu przyzwolenia. Niewięrzę w głupoty, że większości ma zawsze rację.Ja osobiście optuję, za pełną rozdzielnością państwa od kościoła, czyli usunięcie krzyży z miejsc publicznych,szkół państwoych,urzędów,z sal szpitanych itd.Przeniesienie religii na grunt sfery prywatnej,osobistej.Kościół nie powinien się wtrącać do polityki,co niestety dzisiaj próbuje robć. A co sądze o Watykanie doskonale obrazuje piosenka zespołu NDK-Diss na Watykan.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52279 punktów) | . >Ale co z tego że to jest suwerenna decyzja? To nie jest suwerenna decyzja - tylko decyzja suwerena. W demokracjach parlamentarnych suwerenem jest lud, ale już dawno się okazało, że w większym kraju niemożliwym jest sprawowanie władzy bezpośredniej. Dlatego deklarując suwerenem lud stworzono system, w którym suwerenność wykonują elity polityczne na podstawie prawa, a dodatkowo przed skłonnościami despotycznymi suwerena chroni zasada trójpodziału władz.
>na Kościół powinni płacić tylko ci co naprawdę tego chcą. Wolno Panu tak uważać, ja zresztą uważam podobnie, ale ja, jako legalista, chcę przestrzegać obowiązującego nas prawa.
>I nie może być tak,moim zdaniem, że nam się karze coś, Jak suweren coś każe, to ukarze za nieprzestrzeganie jego nakazów. Ma do tego prawne środki przymusu.
>bo tak zadecydowała większości ja sie,z tym nigdy niepogodzę. Tak zdecydował Sejm i niewiele to kogo interesuje czy Pan się z tym godzi, ale ma Pan głos i może wybierać bardziej odpowiadających Panu posłów.
>Mi na przykład dominacja katolicka nieodpowiada, i niemam zamiaru dawać temu przyzwolenia. Mnie też nie odpowiada, ale bić się z nikim nie będę. Staram się trafiać ludziom do rozumu i czasem - choć rzadko - to mi się udaje.
>Niewięrzę w głupoty, że większości ma zawsze rację. Ja też nie wierzę. Już taki niewierzący jestem z zasady.
>Ja osobiście optuję, za pełną rozdzielnością państwa od kościoła, czyli usunięcie krzyży z miejsc publicznych,szkół państwoych,urzędów,z sal szpitanych itd.Przeniesienie religii na grunt sfery prywatnej,osobistej.Kościół nie powinien się wtrącać do polityki,co niestety dzisiaj próbuje robć. Niewiele wynika z Pańskiego optowania, ale gdy przekona Pan do tego parę osób, to zacznie mieć to znaczenie. Więc nie Pan się stara aby nasza wspólna ojczyzna była nam bardziej przyjazną.
PS. Proszę wycinać niepotrzebne teksty poprzedników. Potrzebne można zostawiać.
Miłego dnia.
@@@ .
|
|
1 na 1 | Sochocki (14 punktów) | > tnij.org/ojjw> Te lekcje nienawiści kosztują nas podatników ponad miliard złotych rocznie. Według Niesiołowskiego> są to najlepiej wydawane pieniądze.Nie zagadzam się,z panem Niesiołowskim, i uważam że religia w szkołach wogóle nie jest potrzebna.A uważam tak,ponieważ każdy człowiek, sam kształtuje w sobie podejście do wiary.A niestety na lekcjach relii owo podejście jest mu, z góry narzucane,a nawet jak jest miejsce,na jakąś dyskusję,to tylko w obrębie sztywno,określonych zasad. I tak naprawdę nie chce mi się wierzyć,w tolerancję religijną kościoła katolickiego bo to jest neistety,tylko pic na wodę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|