Racjonalista - Strona głównaDo treści
Teoria Kwantowa a trójca święta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
05-01-2010 02:47zachaj (5239 punktów)Teoria Kwantowa a trójca święta
Ocena 4 na 6
Pytanie : Czy nie sądzisz , że tajemniczość Teorii Kwantowej jest w takim samym stopniu tajemnicza jak trójca święta ?

Odpowiedź :

Przewidywania Teorii Kwantowej są w takim stopniu doświadczalnie weryfikowalne jak przewidywana szerokość Ameryki Północnej z dokładnością do szerokości jednego ludzkiego włosa. Dlatego Teoria kwantowa opiera się na olbrzymiej liczbie precyzyjnych założeń. Podczas gdy tajemnica trójcy świętej nawet nie stara się coś zakładać , nie mówiąc już o dokładności.


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jacek Tabisz (30006 punktów)
Słusznie! . Do tego tajemnica Trójcy Świętej ma na celu urojony kontrakt polegający na zaświatowym hotelarstwie, zaś fizyka kwantowa jest prawdziwie, pięknie i bezinteresownie tajemnicza.

Ps.: Napisałem Trójca Święta, nie zaś trójca święta, gdyż nie chcę obrażać cyfry 3, a poza tym walczyłem jak lew o pisownię "bóg" i teraz, aby uzasadnić swoją rację co do owej pisowni, wszystkie wielkie i małe litery piszę poprawnie. Piszę więc bóg, poczciwa trójka i urojona Trójca Święta za którą niejedno jelito wyrwano na żywca z brzucha nieszczęsnej ofiary.
-jad- (18783 punktów)
Nie rozumiem. Kto pyta a kto odpowiada?


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
zachaj (5239 punktów)
>Nie rozumiem. Kto pyta a kto odpowiada?

Zgadnij.
05-01-2010 12:42 
 Ocena 3 na 3
marcus (876 punktów)
>Zgadnij.
Zgaduję, że pyta H. Urbański, a odpowiada jeden z uczestników prowadzonego przezeń programu.
Zgadłem?

Better to reign in hell than serve in heaven...
05-01-2010 12:57 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>>Nie rozumiem. Kto pyta a kto odpowiada?
>Zgadnij.

Ty pytasz i sam sobie odpowiadasz?


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
05-01-2010 13:28 
 Ocena-1 na 1
zachaj (5239 punktów)
Wszystkie religie są w równym stopniu zepsute , fałszywe , nieuczciwe , zdemoralizowane , ponure i niebezpieczne.
05-01-2010 13:45 
 Ocena 3 na 3
Smith (10069 punktów)
>Wszystkie religie są w równym stopniu zepsute , fałszywe , nieuczciwe , zdemoralizowane , ponure i niebezpieczne.
A ile z nich poznałeś religioznawco?
05-01-2010 17:13 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>Wszystkie religie są w równym stopniu zepsute , fałszywe , nieuczciwe , zdemoralizowane , ponure i niebezpieczne.

Być może. Nie wiem.
Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
05-01-2010 20:21 
 0 na 2
marson (366 punktów)
>Wszystkie religie są w równym stopniu zepsute , fałszywe , nieuczciwe , zdemoralizowane , ponure i niebezpieczne.
To brzmi jak wypowiedź ateisty-fundamentalisty
zachaj (5239 punktów)
Nie ma czegoś takiego jak ateista - fundamentalista ale zdarza się ateista głęboko skrywający swe upiory.
cmarcin (61 punktów)
>Wszystkie religie są w równym stopniu zepsute , fałszywe , nieuczciwe , zdemoralizowane , ponure i niebezpieczne.
-----------------------------------------------------------------------
Religie,filozofie,systemy to jak opis uzywania narzedzia.Staja sie narzedziem gdy ktos probuje je wprowadzic w zycie.Problem w tym jak ten ktos trzyma sie tego opisu.
zachaj (5239 punktów)
>Nie rozumiem. Kto pyta a kto odpowiada?

Odpowiada Dawkins słowami Feynmana.
05-01-2010 20:57 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>>Nie rozumiem. Kto pyta a kto odpowiada?
>Odpowiada Dawkins słowami Feynmana.

Aha. I warto z tego powodu zakładać nowy wątek? Bo mówiąc szczerze, wydaje mi sie, że nie.


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
05-01-2010 21:04 
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)
Warto.

05-01-2010 22:11 
 Ocena 1 na 1
-jad- (18783 punktów)
>Warto.

Skoro tak uważasz....
Pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji.


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
Uważaj, bo słowo kwant niechybnie zwiastuje pojawienie się Sylwka, który skwantował już wszystko oprócz Twojego topicu. Wierzę jednak, że za chwilę skwantuje i ten topic.
jkl; (5859 punktów)
>Pytanie : Czy nie sądzisz , że tajemniczość Teorii Kwantowej jest w takim samym stopniu tajemnicza jak trójca święta ?

A co jest tajemniczego w Trójcy Świętej?
Skład jest powszechnie znany, a gwałty na logice tłumaczy się wszechmocą.
assertivo (-19 punktów)
(zablokowany)
>Pytanie : Czy nie sądzisz , że tajemniczość Teorii Kwantowej jest w takim samym stopniu tajemnicza
>jak trójca święta ?
>Odpowiedź :
>Przewidywania Teorii Kwantowej są w takim stopniu doświadczalnie weryfikowalne jak przewidywana
>szerokość Ameryki Północnej z dokładnością do szerokości jednego ludzkiego włosa. Dlatego Teoria
>kwantowa opiera się na olbrzymiej liczbie precyzyjnych założeń. Podczas gdy tajemnica trójcy świętej
>nawet nie stara się coś zakładać , nie mówiąc już o dokładności.
>
Trójca jest dogmatem, wymyślonym przez Krk. W Biblii nie ma śmiesznej trójcy. Teoria Kwantów jest faktem.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365