Racjonalista - Strona głównaDo treści
Operacja, wojna czy ludobójstwo?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
05-11-2023 18:48zeniu73 (6483 punktów)Operacja, wojna czy ludobójstwo?
Ocena 2 na 2
Czy poczynania Izraela to operacja specjalna, wojna czy zwykłe ludobójstwo?

Jaki jest oficjalny wording żeby nie być antysemitą?

Szkoda, że nie ma tu już pana Koraszewskiego. On by napewno nam wytłumaczył.

Bo tutejsi moralni tytani jakoś nie chcą się odnieść. Wolą p*****lić o ptaszkach o muzyce.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Czy poczynania Izraela to operacja specjalna, wojna czy zwykłe ludobójstwo?
co 8 minut ginie dziecko
do tej pory w wojnie na Ukrainie nie zgineło tyle dzieci co tam przez jedną dobę
05-11-2023 19:35 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Czy poczynania Izraela to operacja specjalna, wojna czy zwykłe ludobójstwo?
>co 8 minut ginie dziecko
>do tej pory w wojnie na Ukrainie nie zgineło tyle dzieci co tam przez jedną dobę

No tak. Ale na Ukrainę napadła Rosja. Zła Rosja. napadła sama u siebie. W ogóle nie sprowokowana.

Izrael został sprowokowany. Najlepsza armia świata i najlepszy wywiad świata nie spodziewał się ataku. Zazwyczaj najlepiej strzeżona granica nie przepuści myszy ale akurat w tym dniu nikt się nie spodziewał ataku z powietrza, lądu i morza.

I dlatego Izraela ma chyba mandat wszystkich demokracji aby w imię ( no właśnie w imię czego) zabić parę dzieci, kobiet, starców i wszystkich innych, którzy nie zgadzają się z polityką Izraela.

Je sui Israel ❤️
05-11-2023 20:32 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>Czy poczynania Izraela to operacja specjalna, wojna czy zwykłe ludobójstwo?
>co 8 minut ginie dziecko

1. Co sądzisz o działalności Hamasu?

2. Przypuśćmy, że Izrael nie tylko zaprzestanie ataków, ale i całkowicie się rozbroi. Jak sądzisz, co się stanie z jego (żydowskimi) obywatelami - mężczyznami, kobietami i dziećmi - w ciągu np. kolejnych dziesięciu lat? Jaki scenariusz przewidujesz?
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Czy poczynania Izraela to operacja specjalna, wojna czy zwykłe ludobójstwo?
>>co 8 minut ginie dziecko
> 1. Co sądzisz o działalności Hamasu?

Terroryści, którzy na podłożu niechęci Arabów do Żydów oraz decyzji UN z 1947 żeby Żydom po wojnie "zorganizować" jakieś lokum, stworzyli sobie możliwość egzystencji.

> 2. Przypuśćmy, że Izrael nie tylko zaprzestanie ataków, ale i całkowicie się rozbroi. Jak sądzisz, co się stanie z jego (żydowskimi) obywatelami - mężczyznami, kobietami i dziećmi - w ciągu np. kolejnych dziesięciu lat? Jaki scenariusz przewidujesz?

Mleko się rozlało. Rozbrojenie nic nie pomoże, bo tak samo jak Hamas zaistniał dzięki uciskowi tak samo w rozbrojonym Izraelu powstałyby żydowska wersja Hamasu, która samozwańczo walczyła by o rację stanu.

Ciekawe jest dlaczego Żydzi są tak lubiani. Która to z kolei próba wypierdolenia ich? Z jakich krajów ich już wyrzucili?

Problem jest bardziej skomplikowany bo zarówno jedna jak i druga strona jest religijnie popierdolona i konflikt jakoby jest tam dogmatem, aksjomatem.
Thoter (6650 punktów)

>Problem jest bardziej skomplikowany bo zarówno jedna jak i druga strona jest religijnie >popierdolona i konflikt jakoby jest tam dogmatem, aksjomatem.

Polacy w Generalnej Guberni też byli popierdoleni ???

www.thegua(*)test-israel-gaza-washington-dc

Setki aresztowanych w związku z protestem amerykańskich Żydów przeciwko izraelskiemu atakowi na Gazę
Lewicowi działacze żydowscy prowadzili w tym tygodniu w Waszyngtonie kampanię przeciwko izraelskiemu bombardowaniu i blokadzie Gazy, której kulminacją były protesty, w wyniku których setki aresztowano za obywatelskie nieposłuszeństwo przed Białym Domem i Kongresem.


Sami Żydzi uważają, że zagonienie Palestyńczyków pod ścianę i ich rozstrzelanie to zły pomysł.
zeniu73 (6483 punktów)
>Sami Żydzi uważają, że zagonienie Palestyńczyków pod ścianę i ich rozstrzelanie to zły pomysł.

Sami Żydzi? Ci co mieszkają w Izraelu i ciągle powiększają powierzchnię budując swoje domy na uprzednio opancerzonymi spychaczami zniwelowanym gruncie?

Ci co regularnie robiąc pikniki rodzinne obserwują ze wzgórz bombardowanie palestyńskich cywilów?

Polacy w Ameryce też wybierają PiS. Czy to znaczy,ze każdy Polak tak wybiera?

Gdyby sami Żydzi uważali, że konflikt jest idiotyczny to by tego konfliktu nie było. Lub przynajmniej wybory w ich niby demokratycznym państwie wyglądały by inaczej.

Je sui Israel ❤️
07-11-2023 10:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Czy poczynania Izraela to operacja specjalna, wojna czy zwykłe ludobójstwo?
>>co 8 minut ginie dziecko
> 1. Co sądzisz o działalności Hamasu?
> 2. Przypuśćmy, że Izrael nie tylko zaprzestanie ataków, ale i całkowicie się rozbroi. Jak sądzisz, co się stanie z jego (żydowskimi) obywatelami - mężczyznami, kobietami i dziećmi - w ciągu np. kolejnych dziesięciu lat? Jaki scenariusz przewidujesz?
źródłem zła jest usażyd, ciagle -dziesiatki tysięcy km od swoich granic- gdzieś mąci, przykładowo
-poróżnił chinczyków, chce by wzieły się za łby (Tajwan to chinczycy)
-poróżnił rusinów, wzieła się za łby Rosja z Ukraina
-poróżnił arabów, ciągle tam ktoś z kimś walczy

a usażyd się cieszy, stosuje primitywną metodę, DZIEL, DZIEL, DZIEL I RZĄDŹ
i zarabia na sprzedaży broni

kto sieje wiatr czasem zbiera burzę, tym jest Hamas (jest skutkiem nie przyczyną)
Berzerac (5671 punktów)
>Czy poczynania Izraela to operacja specjalna, wojna czy zwykłe ludobójstwo?
>Jaki jest oficjalny wording żeby nie być antysemitą?
>Szkoda, że nie ma tu już pana Koraszewskiego. On by napewno nam wytłumaczył.
>Bo tutejsi moralni tytani jakoś nie chcą się odnieść. Wolą p*****lić o ptaszkach o muzyce.

Z tego co ja pamiętam (nie interesuje mnie akurat ten zakątek świata) Izraelici zakładając swoje państwo, wyrugowali Palestyńczyków z ich własnych ziem, spychając ich do nazwijmy to enklawy. Dla Izraelitów to ziemia obiecana , dla Palestyńczyków Izrael jest zwykłym okupantem, który traktuje ludność Arabską jako ludzi gorszej kategorii. Jeśli się mylę, niech mnie proszę ktoś poprawi. I zaznaczam, nie jestem antysemitą. Ale fakty są takie, a nie inne.
zeniu73 (6483 punktów)
>I zaznaczam, nie jestem antysemitą. Ale fakty są takie, a nie inne.

To czy jesteś antysemitą czy nie, wyznaczasz nie ty 😀
Wyznacznikiem jest Izrael, który za pomocą zachodniej demokracji przekazuje informacje, kto jest antysemitą a kto nie.

I tak na przykładzie Niemiec (aktualnie najlepsi, najwierniejsi i najbardziej agresywnie broniący dobrego imienia Żydów, przyjaciele Żydów) wiemy, że słowa "free Palestine", flaga palestyńska czy nawet brak deklaracji o potępieniu Hamas za atak terrorystyczny (skąd my znamy ostracyzm za brak deklaracji? A no tak, z wojny, która cudownym sposobem nagle zniknęła z radarów ludzi pełnych cnót) jest antysemityzmem.

Niedługo antysemityzmem będzie brak garderoby z napisem "Je sui Israel".

Je sui Israel ❤️

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365