Racjonalista - Strona głównaDo treści
Popiół w sieci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
21-02-2012 18:24diogenes (42753 punktów)Popiół w sieci
Ocena 11 na 11
Internet zaczyna stać klechom ością w gardle:

Cytat:
Bp Regmunt zachęca swoich diecezjan do podejmowania wielkopostnych postanowień. - Chodzi nie tylko o post rozumiany tradycyjnie, ale także o powstrzymanie się od korzystania z internetu,...


przewodnik(*)rnawale,1,5029777,artykul.html

Golonka, schaboszczak, bigos... Modlitwy nadziewane mięsem nie są zbyt lotne. Nawet jeśli przepić je wyborową. Teraz na listę ciężkostrawnych dań biskupi wpisać chcą internet. Zaczęłoby się niewinnie, a skończyło jak ACTA, takie katolickie, z krzyżykiem. Konferencji Episkopatu Polski można by podsunąć pomysł posypywania komputerów popiołem. Może się te diabelstwa zawieszą na amen.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)
W Internecie jest najwięcej bezbożnictwa i kościołowi katolickiemu bynajmniej nie idzie to na rękę. Gdyby nasz świat politycznie przypominał średniowiecze, klechy już dawno zlikwidowały by internet... Wszak w średniowieczu wywierali na państwo jeszcze większy wpływ niźli dziś.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Że komputery i Internet są dziełem Szatana, to wiadomo, ale że noszenie klapek masujących stopy prowadzi wprost w objęcia diabelskie?!

Nie da rady. Psa nie ma. Ale mamy akwarium i złote rybki. Więc zgłaszamy się do Klubu Pancernych jako łódź podwodna. Prosimy o przyjęcie. Taka łódź to też rzecz pancerna.
21-02-2012 19:38 
 Ocena 4 na 4
Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)
>Że komputery i Internet są dziełem Szatana, to wiadomo, ale że noszenie klapek masujących stopy prowadzi wprost w objęcia diabelskie?!

Kościoła normalny człowiek nie pojmie. Kościół ma wiele urojeń, które niczemu i nikomu nie służy. Od księdza Natanka można dowiedzieć się, że przynoszenie pamiątek z egzotycznych krajów to praktyki okultystyczne. Gdzie tu logika?


Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
21-02-2012 19:57 
 0 na 2
spellbinder (8577 punktów)
>które niczemu i nikomu nie służy.

Powtórzę: odkryjesz pieniążki, to zobaczysz, że wiele z tych rzeczy które dziś według Ciebie niczemu nie służą mają jednak bardzo dużo plusów
Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)
>Powtórzę: odkryjesz pieniążki, to zobaczysz, że wiele z tych rzeczy które dziś według Ciebie niczemu nie służą mają jednak bardzo dużo plusów

OK, ale akurat to bajdurzenie Kościoła nawet zysków pieniężnych mu nie przynosi. Chyba, że dogadali się z kimś, kto robi rzeczy nie uznane za okultystyczne i je sprzedaje... ) Oj, mętne to wszystko.


Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
21-02-2012 20:44 
 Ocena 1 na 1
spellbinder (8577 punktów)
>OK, ale akurat to bajdurzenie Kościoła nawet zysków pieniężnych mu nie przynosi. Chyba, że dogadali się z kimś, kto robi rzeczy nie uznane za okultystyczne i je sprzedaje... ) Oj, mętne to wszystko.

Kościół ma obecnie monopol na robienie cudów. A jak wiemy ludzie preferują myśl, że bóg jest przekupny, także idą i płacą na pierdoły, żeby wnusio zdał maturę, żeby córcia wyzdrowiała, żeby to i żeby tamto.

Ale nie będą dawać na msze i na tace jeśli wybiorą inny wariant, czyli wariant niekościelny. Tym samym zamiast dawać na tacę w intencji wyzdrowienia człowiek płaci jakiemuś homeoenergobioultraterapeucie. I kościół "traci".
21-02-2012 20:50 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>I kościół "traci".

Podwójnie: i kasę, i duszę. No, chyba że to mistyczna jedność.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)
>Podwójnie: i kasę, i duszę. No, chyba że to mistyczna jedność.
>
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.


Tak jest, nie tylko kasę, ale i duszę. Wskutek bzdur głoszonych nam w szkole przez siostry zakonne większość jest niechętna do lekcji religii i uważa je za bzdury, niektórzy wręcz czują sceptyzm do kleru, a całkiem sporo ludzi uważa się za ateistów lub agnostyków. Tym większe kościół opowiada pierdoły, tym więcej ma przeciwników.


Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
22-02-2012 08:50 
 Ocena 5 na 5
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Kościoła normalny człowiek nie pojmie. Kościół ma wiele urojeń, które niczemu i nikomu nie służy. Od księdza Natanka można dowiedzieć się, że przynoszenie pamiątek z egzotycznych krajów to praktyki okultystyczne. Gdzie tu logika?
-Logikę też należy spalić daleko od domostw i nie ptraktykować więcej. To się spodoba Panu!

Jakości rozumu nie należy mierzyć ilością wiedzy, lecz stosunkiem do prawdy.
22-02-2012 14:06 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Od księdza Natanka można dowiedzieć się, że przynoszenie pamiątek z egzotycznych krajów to praktyki okultystyczne....

Krzyż ma rownież egzotyczny rodowód.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
21-02-2012 19:47 
 Ocena 17 na 17
liliac (147340 punktów)
Zaplułam się przez ciebie. Linkujesz stronę, która twierdzi, że "niezależnie od intencji i wiary w ich działanie" chińskie ubrania są grzechem ciężkim
21-02-2012 19:55 
 Ocena 6 na 6
diogenes (42753 punktów)
>Linkujesz stronę, która twierdzi, że "niezależnie od intencji i wiary w ich działanie" chińskie ubrania są grzechem ciężkim...

Ciekawe, że strona milczy o zawartości tych ubrań, czyli Chińczykach. Oni chyba są grzechem jeszcze cięższym. A w ogóle to powinni chodzić nago.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
21-02-2012 20:05 
 Ocena 2 na 2
spellbinder (8577 punktów)
>Zaplułam się przez ciebie. Linkujesz stronę, która twierdzi, że "niezależnie od intencji i wiary w ich działanie" chińskie ubrania są grzechem ciężkim

Mimo wszystko lista jest uboga. Mogli dodać jeszcze tysiąc innych, szkodliwych dla duszy rzeczy.

Na przykład medycyna, która próbuje krzyżować (hehe) boskie plany i sprawia, że ci co mają umrzeć nie umierają.

Nie mówiąc o Internecie!
21-02-2012 20:29 
 Ocena 1 na 1
Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)
>Zaplułam się przez ciebie. Linkujesz stronę, która twierdzi, że "niezależnie od intencji i wiary w ich działanie" chińskie ubrania są grzechem ciężkim

To w takim razie wszyscy Polacy będą skazani na wieczne potępienie, bo większość ubrań to wyprodukowane w Chinach, a naród się z tego nie spowiada... Uwielbiam "logikę" Kościoła


Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
21-02-2012 20:30 
 Ocena 11 na 11
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Zaplułam się przez ciebie. Linkujesz stronę, która twierdzi, że "niezależnie od intencji i wiary w ich działanie" chińskie ubrania są grzechem ciężkim

Pół Polski trzeba będzie do goła rozebrać - da Bóg, jakoś do wiosny dociągną...
Mnie najbardziej podobały się czterolistne koniczynki (zawsze czułem, że PSL to kryptosataniści są) i diagnozowanie z moczu - zdumiewa przy tym, że badania krwi jakoś im umknęły, choć to jawny wampiryzm przecie...
A już zupełnie wyjątkowy Demonizm musi w japońskich kreskówkach tkwić, skoro wymienione są aż dwukrotnie - jako anime i manga oraz manga i anime .


...a słodkich pierniczków dla wszystkich nie starczy i tak. (Bułat Okudżawa)
21-02-2012 23:40 
 Ocena 3 na 3
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
"Indyjskie ubrania" (cokolwiek to znaczy) też są na tej liście.
Mnie najbardziej żal słoników, bo za co taki słonik mógł podpaść katolskiemu bogu?

Cytat:
"Nie możecie służyć Bogu i mamonie" - mówi Jezus (Mt 6, 24). Wielu męczenników poniosło śmierć za to, że nie oddawało czci "Bestii", odmawiając nawet udawania kultu.

Powyższe pozwala zrozumieć dlaczego większość personelu KK wybrało mamonę zamiast Boga. Po prostu nie chcą ponieść śmierci za nieoddawanie czci "Bestii".


Nie da rady. Psa nie ma. Ale mamy akwarium i złote rybki. Więc zgłaszamy się do Klubu Pancernych jako łódź podwodna. Prosimy o przyjęcie. Taka łódź to też rzecz pancerna.
21-02-2012 20:24 
 Ocena 1 na 1
Kamil1838 (521 punktów)
to co tam jest wymienione to rozszerzenie listy Natanka. Czytanie tej listy jest na prawdę zabawne.
Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)
>to co tam jest wymienione to rozszerzenie listy Natanka. Czytanie tej listy jest na prawdę zabawne.

Proponuję poczytać jeszcze Katolicką Instrukcję Uprawiania Seksu. Może nie dotyczy to seksu, ale w tym samym stylu. Naprawdę, można się uśmiać. Proszę znaleźć w internecie...


Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
21-02-2012 23:31 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)

>Proponuję poczytać jeszcze Katolicką Instrukcję Uprawiania Seksu.

Ja znalazłem 2 pożyteczne rady:

Dobrze się zatem przed aktem pomodlić do św. Walentego o dobry orgazm.

Seks planowany na wieczór powinien zacząć się emocjonalnie już rano. Pieszczoty, pocałunki są szczególnie ważne dla przygotowania żony do aktu seksualnego. Mają one duże znaczenie dla kobiety z tej racji, że akt przebiega w jej wnętrzu.

21-02-2012 23:42 
 Ocena 3 na 3
Mikuś Frąckiewicz (616 punktów)
Dodam jeszcze, że instrukcja nakazuje od razu po stusunku pójść na mszę, wyspowiadać się i zdać księdzu relację ze stosunku ze wszelakimi szczegółami.
22-02-2012 20:27 
 Ocena 2 na 2
-jad- (18783 punktów)
>Pieszczoty, pocałunki są szczególnie ważne dla przygotowania żony do aktu seksualnego.

Chyba odmówiłbym każdej kobiecie, która zaproponowałaby akt seksualny. Brzmi to tak seksownie, że z mojej strony będą z tego nici. Brr.

High Hopes
22-02-2012 20:36 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)

>Chyba odmówiłbym każdej kobiecie, która zaproponowałaby akt seksualny. Brzmi to tak seksownie, że z mojej strony będą z tego nici. Brr.

A jakby Walenty pomógł?
21-02-2012 20:38 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
>Że komputery i Internet są dziełem Szatana, to wiadomo, ale że noszenie klapek masujących stopy prowadzi wprost w objęcia diabelskie?!
Klapki jak klapki, mnie zdziwiła bardziej pozycja nazwana "chińskie ubrania" (bez dalszych specyfikacji, więc chyba chodzi o wszystkie jak leci). Wychodzi na to że trudno być prawowiernym w czasach kiedy prawie wszystko jest "made in China"
22-02-2012 00:21 
 Ocena 1 na 1
Rafał Poniecki (7132 punktów)

>Klapki jak klapki, <
Ale co na liscie robią leki ziołowe Ojca Klimuszki? On nawet do protestantów zaliczony być nie może.
Grzegorz (5685 punktów)
>Ale co na liscie robią leki ziołowe Ojca Klimuszki? On nawet do protestantów zaliczony być nie może.
Ale był jasnowidzem i wizjonerem. Gdyby był do tego kandydatem na świętego/błogosławionego to mogłoby to być nawet OK, a tak jest co najmniej podejrzane.
22-02-2012 23:25 
 Ocena 2 na 2
Gapa (597 punktów)
Ale dlaczego wegetarianizm?
23-02-2012 08:25 
 Ocena 3 na 3
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
>Ale dlaczego wegerarianizm?
Ale dlaczego klapki?!
Hexe (7 punktów)
>Że komputery i Internet są dziełem Szatana, to wiadomo, ale że noszenie klapek masujących stopy prowadzi wprost w objęcia diabelskie?!
Przeczytałam listę i udławiłam się herbatą. Aikido i joga - wygląda na to, że będę się smażyć w piekle.
22-02-2012 07:31
 Ocena 11 na 11
Meretseger (61860 punktów)
Ja bym nie miała nic przeciwko temu, by katolicy w czasie postu powstrzymali się od internetu. Może przynajmniej do Wielkanocy byłby spokój w sieci.
22-02-2012 11:13 
 Ocena 4 na 4
Gosia (9452 punktów)
>Ja bym nie miała nic przeciwko temu, by katolicy w czasie postu powstrzymali się od internetu. Może przynajmniej do Wielkanocy byłby spokój w sieci.

Zapomnij...zaczął się dla nich czas żniw, przez czterdzieści dni bicz boży będzie hulał po heretyckich stronach.


Feministką jest dziś każda kobieta, która ma ochotę myśleć o swych własnych sprawach tak, jak mężczyźni uważają, że nie powinna. (Alice Duer Miller)

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365