Racjonalista - Strona głównaDo treści
Skok na kasę się zes Rau

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
15-09-2023 11:39romaro (25211 punktów)Skok na kasę się zes Rau
Ocena 4 na 4
Polski rząd celowo wymyślił taki system starania się o wizy pracownicze, by wyłudzić od chętnych tysiące dolarów - uważają aktywiści z Ugandy. O "mafii wizowej" i ostrzeżeniach wysyłanych do MSZ publicznie informował też szef Polsko-Arabskiego Klubu Społeczno-Gospodarczego.
W maju w Ugandzie wybuchł skandal związany z polskimi wizami pracowniczymi, które można uzyskać w najbliższej ambasadzie RP w kenijskim Nairobi. Ponad 200 osób zostało oszukanych i teraz oskarżają polski rząd, że wraz w urzędnikami z placówki w Nairobi oraz pośrednikami załatwiającymi wizy stworzyli system, by wyłudzić od nich tysiące dolarów.
Dzięki temu, że poszkodowani zgłosili się do Kwikrizy Bruce'a, znanego ugandyjskiego konsultanta ds. przeciwdziałania oszustwom wizowym, dokładnie wiemy, jak w praktyce działał system haraczów związanych ze zdobywaniem polskich wiz pracowniczych. O sprawie wie też prof. Ephraim Kamuntu, konsul honorowy Polski w Kampali oraz były minister sprawiedliwości i spraw konstytucyjnych Ugandy. Ale po kolei.
Kwikriza Bruce został specjalistą od oszustw wizowych, gdy sam padł przed laty ofiarą podobnego procederu. Od ponad dekady mieszka w Belgii.
W maju br. ugandyjski serwis Watchdog Uganda opublikował dwa teksty dotyczące afery z polskimi wizami. Opisał, że do Bruce'a zgłosiło się ponad 200 osób, które straciły nawet po 4 tys. dol., ale dokumentów potrzebnych do wjazdu do naszego kraju nie dostały. Nie wiadomo przy tym, ilu osobom po opłaceniu haraczu udało się dostać wizę.
Sam na początku 2023 r. twierdził, że Polska staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc zarobkowych dla Afrykańczyków ze względu na "stosunkowo łagodną politykę imigracyjną dotyczącą zagranicznej siły roboczej".
Poszkodowani Ugandyjczycy, którzy mieli wyjechać do Polski, opowiadali wiosną br. Bruce'owi, że pośrednicy załatwiający dokumenty i umawiający ich na wizyty w dziale konsularnym ambasady w Nairobi żądali nawet 3,5 tys. dol. za zdobycie pozwolenia na pracę w naszym kraju. Po otrzymaniu tego dokumentu, wydawanego przez urzędy wojewódzkie, trzeba było jeszcze zapłacić 310 dol. za ubezpieczenie podróżne obowiązujące przez rok.
Watchdog Uganda opisuje historię Ayebare Medrine, pielęgniarki z Kampali, która straciła ok. 4,2 tys. dol. w wyniku - jak to określa - "zorganizowanego sprytnego rabunku" dokonanego przez polski rząd w kenijskiej ambasadzie.
Po opłaceniu pozwolenia na pracę i ubezpieczenia pojechała 4 marca 2023 r. na umówione przez pośrednika spotkanie w ambasadzie w Nairobi. Na miejscu okazało się, że zamiast rozmowy z konsulem mogła złożyć tylko dokumenty. - Ci ludzie nawet nie zapytali, jak się nazywam. Po prostu wręczyłam im dokumenty i wyszłam. Powiedziano mi, bym wróciła po dwóch tygodniach - wspomina Medrine.
Gdy znów przyjechała do ambasady w Nairobi, dowiedziała się, że jej wniosek został odrzucony, a decyzję podjęto już 6 marca 2023 r. Jak twierdzi, uzasadnienie było kuriozalne - konsul podejrzewa, że może wrócić do Ugandy dużo szybciej, niż upływa termin ważności wizy pracowniczej. - Wydałam wszystko, co miałam, aby ta podróż się udała, i jeszcze zapożyczyłam się - opowiada Medrine.
Inny poszkodowany skontaktował się z konsulem honorowym Polski w Kampali, stolicy Ugandy. Jest nim prof. Ephraim Kamuntu, były minister sprawiedliwości i spraw konstytucyjnych. Stwierdził, że niewiele może zrobić i że jego rodacy powinni uważać na oszustów.
Wiele wiz pracowniczych załatwiają pośrednicy z krajów arabskich i - szerzej - muzułmańskich, takich jak Pakistan, Indie czy Bangladesz.
W polskich wizach wyspecjalizowała się firma Wizard Immigration z Dubaju, powstała w 2015 r. Mogą z jej usług korzystać wszyscy chętni, z całego świata. Jak twierdzi na swoich stronach internetowych, gdzie pokazuje m.in. wypowiedzi wielu osób, które wizy do Polski dostały, ma blisko 100-proc. skuteczność w zdobywaniu dokumentów.
Nie podaje, ile to kosztuje - informuje tylko, że płatności trzeba dokonać w trzech krokach. Załatwienie wszystkich dokumentów, w tym pozwolenia na pracę od wojewody, trwa od jednego do trzech miesięcy, po czym Wizard Immigration umawia wizytę w ambasadzie RP poprzez elektroniczny system. To jest właśnie główny problem w wielu krajach, bo bez pośrednika nie sposób się "wbić" na jakikolwiek termin.
Na to właśnie zwracał publicznie uwagę Przemysław Skrzypek, szef Polsko-Arabskiego Klubu Społeczno-Gospodarczego. 6 września napisał w serwisie X (Twitter): "Od lat w wielu rozmowach poruszałem problem patologii wizowej #msz. Fala krytyki wylewa się na agencje zatrudnienia, a one są Bogu ducha winne. Zarobiła międzynarodowa mafia, a w Polsce dodatkowo co najwyżej kilka podmiotów dostarczających hurtowo pracowników np. do firm przewozowych. Te działające na wyobraźnię 5 tys. USD to nic przy realnych stawkach sięgających nawet 50 tys. USD (!), z których trzeba było opłacić cały łańcuch pośredników. Patologiczny jest system rejestracji na spotkania w konsulatach, patologiczny jest układ, w którym ambasador może skoczyć na kancik konsulowi, bo ten jest panem na włościach. I na koniec tradycyjnie: gdzie były polskiego służby i ochrona kontrwywiadowcza placówek dyplomatycznych?".
O "aferze wizowej" doskonale wiedział szef MSZ i nr 1 na łódzkiej liście wyborczej Zbigniew Rau. Alarmowała go m.in. Konfederacja Lewiatan, bo należące do niej firmy nie mogły załatwić wiz dla zagranicznych pracowników mimo posiadania wszystkich potrzebnych dokumentów. Z kolejki do służb konsularnych wypychali ich bowiem ci, którzy korzystali z usług pośredników, którym płacili haracz w wysokości 4-5 tys. dol.
Rau miał też na biurku raporty pracowników MSZ, którzy przeprowadzili inspekcję w konsulacie w Abudży w Nigerii. I alarmowały szefa MSZ o nieprawidłowościach związanych z blokowaniem systemu i koniecznością opłacania wiz przez pośredników.

wyborcza.p(*)okumentami-tak-w-praktyce.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
Piąte pytanie pisowskiego referendum;
5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
15-09-2023 13:47 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?
Znajomy emeryt radiomaryjny pyta w jakiej walucie, bo emeryturę otrzymuje w złotówkach i mimo rewaloryzacji już się zdewaluowała. Jak w złotówkach - mówi - to niech mafia się w dupe ugryzie.

Informacja dla elektoratu łapówkarzy i opozycji: - dzisiaj, po wiadomościach w TVP, wystąpi marszałek senatu z orędziem. Szykujcie popcorn.
15-09-2023 14:18 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6809 punktów)
>dzisiaj, po wiadomościach w TVP, wystąpi marszałek senatu z orędziem.

Ten co się chowa za immunitetem?
15-09-2023 14:50 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>>dzisiaj, po wiadomościach w TVP, wystąpi marszałek senatu z orędziem.
>Ten co się chowa za immunitetem?
A może przypomnisz ilu pisowskich politruków chowało się przed odebraniem immunitetu za sejmową większością.
Zbyt daleko żeby nie szukać 8 lipca 2023 -
Lichocka, Gliński, Błaszczak i Szefernaker zachowali immunitety dzięki większości sejmowej.
Mam dalej podawa? Zanudzilbym cię tylko, wszak ciebie nie interesuje jakie mafia przekręty robiła, tylko nawet nie ich, ale jak siebie wytłumaczyć dlaczego przestępców bronisz.
Nie chcę cię obrażać, ale zanim zaczniesz przestępców bronić W TEN SPOSÓB, JAK W TEJ DYSKUSJI z TyDraniu, Duchem i ze mną, wykaz się większą elokwencją, ale przede wszystkim uczciwością z samym sobą.
zeniu73 (6483 punktów)
>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?

6. Czy jestes za wpuszczeniem do Polski setek tysiecy imigrantow ze wzgledow humanitarnych?
15-09-2023 16:27 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?
>6. Czy jestes za wpuszczeniem do Polski setek tysiecy imigrantow ze wzgledow humanitarnych?
Pytanie zupełnie nie pasuje do pisowskiego referendum, ze świecą szukać wśród nich ludzi z empatią.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
zeniu73 (6483 punktów)
>>>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>>>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?
>>6. Czy jestes za wpuszczeniem do Polski setek tysiecy imigrantow ze wzgledow humanitarnych?
>Pytanie zupełnie nie pasuje do pisowskiego referendum, ze świecą szukać wśród nich ludzi z empatią.
>DUCH

Wyobraź sobie, że to pytanie stawia KO.
15-09-2023 18:06 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>>>>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?
>>>6. Czy jestes za wpuszczeniem do Polski setek tysiecy imigrantow ze wzgledow humanitarnych?
>>Pytanie zupełnie nie pasuje do pisowskiego referendum, ze świecą szukać wśród nich ludzi z empatią.
>Wyobraź sobie, że to pytanie stawia KO.
Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>>>>>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?
>>>>6. Czy jestes za wpuszczeniem do Polski setek tysiecy imigrantow ze wzgledow humanitarnych?
>>>Pytanie zupełnie nie pasuje do pisowskiego referendum, ze świecą szukać wśród nich ludzi z empatią.
>>Wyobraź sobie, że to pytanie stawia KO.
>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>DUCH

Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.

Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
Thoter (6650 punktów)

>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich >wyborców.
>

Polityk i wyborca nie może być chrześcijański.
Wynika to z PIERWSZGO przykazania Bożego.
15-09-2023 21:15 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>>>>>>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?
>>>>>6. Czy jestes za wpuszczeniem do Polski setek tysiecy imigrantow ze wzgledow humanitarnych?
>>>>Pytanie zupełnie nie pasuje do pisowskiego referendum, ze świecą szukać wśród nich ludzi z empatią.
>>>Wyobraź sobie, że to pytanie stawia KO.
>>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.
>Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
Jestem takim wyborcą, słucham co ci się wydaje jaka jest moja odpowiedź?

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>>>>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>>>>>>>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?
>>>>>>6. Czy jestes za wpuszczeniem do Polski setek tysiecy imigrantow ze wzgledow humanitarnych?
>>>>>Pytanie zupełnie nie pasuje do pisowskiego referendum, ze świecą szukać wśród nich ludzi z empatią.
>>>>Wyobraź sobie, że to pytanie stawia KO.
>>>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.
>>Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
>Jestem takim wyborcą, słucham co ci się wydaje jaka jest moja odpowiedź?
>DUCH

Tak.

Bo jeśli nie, to jesteś takim samym nazistą i rasistą jak ja.
15-09-2023 22:43 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>>>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.
>>>Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
>>Jestem takim wyborcą, słucham co ci się wydaje jaka jest moja odpowiedź?
>Tak.
Zgadza się.
>Bo jeśli nie, to jesteś takim samym nazistą i rasistą jak ja.
A to już jak uważasz.

DUCH


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
16-09-2023 09:28 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>>>>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.
>>>>Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
>>>Jestem takim wyborcą, słucham co ci się wydaje jaka jest moja odpowiedź?
>>Tak.
>Zgadza się.
>>Bo jeśli nie, to jesteś takim samym nazistą i rasistą jak ja.
>A to już jak uważasz.
>DUCH

Czyli w całej tej aferze bulwersuje cię fakt sprzedaży wiz a nie to, że przyjechało setki tysięcy migrantów.

Nie jesteś zdania, że niekontrolowana migracja może oznaczać niebezpieczeństwo dla Polaków (bo na przykład przyjedzie terrorysta, gwałciciel czy morderca).
16-09-2023 10:30 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>>>>>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.
>>>>>Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
>>>>Jestem takim wyborcą, słucham co ci się wydaje jaka jest moja odpowiedź?
>>>Tak.
>>Zgadza się.
>>>Bo jeśli nie, to jesteś takim samym nazistą i rasistą jak ja.
>>A to już jak uważasz.
>Czyli w całej tej aferze bulwersuje cię fakt sprzedaży wiz a nie to, że przyjechało setki tysięcy migrantów.
Idiotyczny wniosek. Bulwersuje mnie, że przyjeżdżają imigranci, którzy otrzymali wizy za łapówki. Imigrant powinien być sprawdzony przez służby, a nie wjeżdżać do Polski bo pisowska mafia sprzedała mu wizę na czarnym rynku.
>Nie jesteś zdania, że niekontrolowana migracja może oznaczać niebezpieczeństwo dla Polaków (bo na przykład przyjedzie terrorysta, gwałciciel czy morderca).
Wizy za łapówki to jest właśnie niekontrolowana migracja.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>>>>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>>>>>>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.
>>>>>>Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
>>>>>Jestem takim wyborcą, słucham co ci się wydaje jaka jest moja odpowiedź?
>>>>Tak.
>>>Zgadza się.
>>>>Bo jeśli nie, to jesteś takim samym nazistą i rasistą jak ja.
>>>A to już jak uważasz.
>>Czyli w całej tej aferze bulwersuje cię fakt sprzedaży wiz a nie to, że przyjechało setki tysięcy migrantów.
>Idiotyczny wniosek. Bulwersuje mnie, że przyjeżdżają imigranci, którzy otrzymali wizy za łapówki. Imigrant powinien być sprawdzony przez służby, a nie wjeżdżać do Polski bo pisowska mafia sprzedała mu wizę na czarnym rynku.
>>Nie jesteś zdania, że niekontrolowana migracja może oznaczać niebezpieczeństwo dla Polaków (bo na przykład przyjedzie terrorysta, gwałciciel czy morderca).
>Wizy za łapówki to jest właśnie niekontrolowana migracja.
>DUCH

Dziwne, że nie zostałeś nazwany naziolkiem.

Ja za identyczne zdanie jak twoje jestem nazywany naziolkiem 😀

Nie pamiętam czy przez ciebie również.

No ale pewnie problem niekontrolowanej migracji do Polski jest inny niż do Niemiec, więc Polacy mogą swobodnie, bez niebezpieczeństwa nazwania ich nazistami, debatować na ten delikatny temat.
17-09-2023 07:01 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>>>>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>>>>>>>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.
>>>>>>>Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
>>>>>>Jestem takim wyborcą, słucham co ci się wydaje jaka jest moja odpowiedź?
>>>>>Tak.
>>>>Zgadza się.
>>>>>Bo jeśli nie, to jesteś takim samym nazistą i rasistą jak ja.
>>>>A to już jak uważasz.
>>>Czyli w całej tej aferze bulwersuje cię fakt sprzedaży wiz a nie to, że przyjechało setki tysięcy migrantów.
>>Idiotyczny wniosek. Bulwersuje mnie, że przyjeżdżają imigranci, którzy otrzymali wizy za łapówki. Imigrant powinien być sprawdzony przez służby, a nie wjeżdżać do Polski bo pisowska mafia sprzedała mu wizę na czarnym rynku.
>>>Nie jesteś zdania, że niekontrolowana migracja może oznaczać niebezpieczeństwo dla Polaków (bo na przykład przyjedzie terrorysta, gwałciciel czy morderca).
>>Wizy za łapówki to jest właśnie niekontrolowana migracja.
>Dziwne, że nie zostałeś nazwany naziolkiem.
>Ja za identyczne zdanie jak twoje jestem nazywany naziolkiem 😀
Nie bądź gołosłowny, pokaż gdzie jest to identyczne zdanie.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>>>>>>Tak, w KO i na Lewicy jest sporo chrześcijan.
>>>>>>>>Ja ciekawy jestem odpowiedzi zarówno tych chrześcijańskich polityków jak i ich chrześcijańskich wyborców.
>>>>>>>>Wydaje mi się, że odpowiedź znam ale fajnie by było mieć to czarno na bialym.
>>>>>>>Jestem takim wyborcą, słucham co ci się wydaje jaka jest moja odpowiedź?
>>>>>>Tak.
>>>>>Zgadza się.
>>>>>>Bo jeśli nie, to jesteś takim samym nazistą i rasistą jak ja.
>>>>>A to już jak uważasz.
>>>>Czyli w całej tej aferze bulwersuje cię fakt sprzedaży wiz a nie to, że przyjechało setki tysięcy migrantów.
>>>Idiotyczny wniosek. Bulwersuje mnie, że przyjeżdżają imigranci, którzy otrzymali wizy za łapówki. Imigrant powinien być sprawdzony przez służby, a nie wjeżdżać do Polski bo pisowska mafia sprzedała mu wizę na czarnym rynku.
>>>>Nie jesteś zdania, że niekontrolowana migracja może oznaczać niebezpieczeństwo dla Polaków (bo na przykład przyjedzie terrorysta, gwałciciel czy morderca).
>>>Wizy za łapówki to jest właśnie niekontrolowana migracja.
>>Dziwne, że nie zostałeś nazwany naziolkiem.
>>Ja za identyczne zdanie jak twoje jestem nazywany naziolkiem 😀
>Nie bądź gołosłowny, pokaż gdzie jest to identyczne zdanie.
>DUCH

Poczytaj sobie moje wątki. Zresztą je znasz bo sam się w nich wypowiadasz.

Z szarleyem kiedyś również się zgodziliśmy, że migracja powinna być kontrolowana.

Migracja ludzi to powód dla którego ludzkość tak się rozwinęła.
Różnorodność biologiczna, wymiana genów, wymiana kultur.

Tylko że chore jednostki nic do tych trzech rzeczy wniosą. Nożowników, oszustów, gwałcicieli, morderców, chorych psychicznie każda nacja ma wystarczająco dużo pośród swoich własnych tubylców.
Importowanie śmieci jest głupie, przysparza problemów oraz, po jakimś czasie budzi niezadowolenie normalnych ludzi.

I później ci ludzie szukają sposobu żeby temu (niekontrolowanej migracji) zapobiec.
No i głosują wtedy na tego, kto im przyrzeknie, że ten problem załatwi.

Oczywiście możesz przez pewien czas zamiatać problem pod dywan, wyzywać ludzi wskazujący ten problem od nazistów i rasistów.

Ale w pewnym momencie strategia taka po prostu się nie sprawdzi.

Czego dowodem były prawicowe rządy w większości Europy.

Nawet Skandynawia, znana z ultralewicowosci zmienia właśnie kurs.
No ale to pewnie dlatego, że wszyscy naziści.
17-09-2023 09:03 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
.
>Tylko że chore jednostki nic do tych trzech rzeczy wniosą. Nożowników, oszustów, gwałcicieli, morderców, chorych psychicznie każda nacja ma wystarczająco dużo pośród swoich własnych tubylców.
>Importowanie śmieci jest głupie, przysparza problemów oraz, po jakimś czasie budzi niezadowolenie normalnych ludzi.

Gdyby tak było to Europa już by płoneła.

Nawet gdybyś odsiał faktycznie tych o których piszesz to ile tego będzie? Cały uj.


Powiedz. Jak często w Niemczech czytasz o zabitych noworodkach?

Ja mam wrażenie że Polsce to "cyklicznie" o tym czytam.
zeniu73 (6483 punktów)
>.
>>Tylko że chore jednostki nic do tych trzech rzeczy wniosą. Nożowników, oszustów, gwałcicieli, morderców, chorych psychicznie każda nacja ma wystarczająco dużo pośród swoich własnych tubylców.
>>Importowanie śmieci jest głupie, przysparza problemów oraz, po jakimś czasie budzi niezadowolenie normalnych ludzi.
>Gdyby tak było to Europa już by płoneła.
>Nawet gdybyś odsiał faktycznie tych o których piszesz to ile tego będzie? Cały uj.
>Powiedz. Jak często w Niemczech czytasz o zabitych noworodkach?
>Ja mam wrażenie że Polsce to "cyklicznie" o tym czytam.
>

Nie cykaj weza

Narazie Europa zaczyna. Zamieszki we Francji czy teraz w Niemczech (przez Erytrejczykow) to tylko taki maly teaser

Afryka co rok powieksza sie o ile? 80 milionow? 90?

I rozwiazaniem problemu jest masowa relokacja do Europy'?

I rozwiazania takie jak te:

www.bz-ber(*)-zimmer-wohnungen-fuer-singles

Bedzie po komunistycznemu ale bardzo wolnosciowe. Bo mamy przeciez demokracje.

A ludzie, ktorzy nie beda chcieli byc nazywani przez ludzi peklnych cnot nazistami i rasistami beda klaskac i sie cieszyc.

Nie bedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy

comparic.p(*)ial-nic-i-bedziesz-szczesliwy/
18-09-2023 22:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>.
>>>Tylko że chore jednostki nic do tych trzech rzeczy wniosą. Nożowników, oszustów, gwałcicieli, morderców, chorych psychicznie każda nacja ma wystarczająco dużo pośród swoich własnych tubylców.
>>>Importowanie śmieci jest głupie, przysparza problemów oraz, po jakimś czasie budzi niezadowolenie normalnych ludzi.
>>Gdyby tak było to Europa już by płoneła.
>>Nawet gdybyś odsiał faktycznie tych o których piszesz to ile tego będzie? Cały uj.
>>Powiedz. Jak często w Niemczech czytasz o zabitych noworodkach?
>>Ja mam wrażenie że Polsce to "cyklicznie" o tym czytam.
>>
>Nie cykaj weza
>Narazie Europa zaczyna. Zamieszki we Francji czy teraz w Niemczech (przez Erytrejczykow) to tylko taki maly teaser

Straszysz jak covidem straszono.



>Nie bedziesz mial nic i bedziesz szczesliwy.

Tak. Ja tam jeszcze pamiętam czasy jak nic nie było.

Może tam w Niemczech u ciebie gdzie żyje się permanentnym dobrobycie NIC ma inny wymiar.

Oczywiście świat się zmienia. Za jakiś czas pewnie nie będzie diesli czy silników spalinow ych generalnie w użytku ale czy to jakaś katastrofa?

Ale nawet jeśli to kto i po co będzie robił?
Przeciez w Polsce wciąż można kupić czy wybudować sobie dom.
Zimie można kupić. To że na zachodzie jest inaazcej?

Zeniu. Poza NIEMCAMI istnieje jeszcze swiat. Niemcy Francja czy Szwecja nie jest wyznacznikiem.



17-09-2023 11:56 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>Wizy za łapówki to jest właśnie niekontrolowana migracja.
>>>Dziwne, że nie zostałeś nazwany naziolkiem.
>>>Ja za identyczne zdanie jak twoje jestem nazywany naziolkiem 😀
>>Nie bądź gołosłowny, pokaż gdzie jest to identyczne zdanie.
>Poczytaj sobie moje wątki.
Na tobie ciąży przedstawienie dowodu, więc go znajdź i pokaż.

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
17-09-2023 15:43 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>>>>Wizy za łapówki to jest właśnie niekontrolowana migracja.
>>>>Dziwne, że nie zostałeś nazwany naziolkiem.
>>>>Ja za identyczne zdanie jak twoje jestem nazywany naziolkiem 😀
>>>Nie bądź gołosłowny, pokaż gdzie jest to identyczne zdanie.
>>Poczytaj sobie moje wątki.
>Na tobie ciąży przedstawienie dowodu, więc go znajdź i pokaż.
>DUCH

Nie muszę nic udowadniać. A już na pewno nie tobie.

Wystarczy moja ostatnia odpowiedź, w której można przeczytać jaki mam stosunek do migracji.

A tak na marginesie:

www.zdf.de(*)tgart-ausschreitungen-100.html

Erytrejczycy po raz kolejny pokazują, gdzie mają zachodnią cywilizację. To już kolejne zamieszki w ciągu paru tygodni.

Nie wiem czy ludzie odpowiedzialni za wpuszczanie takich jednostek nie myślą lub jest im tp obojętne.
Ale jak można oczekiwać, że przyjmując kogoś,kto u siebie nie umie się zachować, zachowa się w innym kraju?

Jak można myśleć, że ściąganiem skonfliktowanych grup te grupy czarodziejsko w Niemczech czy innym europejskim kraju zaprzestaną konfliktów?????

Ciekaw jestem czy Polskę czeka to samo.
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>>Wizy za łapówki to jest właśnie niekontrolowana migracja.
>>>>>Dziwne, że nie zostałeś nazwany naziolkiem.
>>>>>Ja za identyczne zdanie jak twoje jestem nazywany naziolkiem 😀
>>>>Nie bądź gołosłowny, pokaż gdzie jest to identyczne zdanie.
>>>Poczytaj sobie moje wątki.
>>Na tobie ciąży przedstawienie dowodu, więc go znajdź i pokaż.
>Nie muszę nic udowadniać. A już na pewno nie tobie.
OK, 3 maj się

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
farmer (22440 punktów)
>>Piąte pytanie pisowskiego referendum;
>>5. Czy jesteś za wpuszczeniem do Polski setek tysięcy imigrantów jeśli dadzą w łapę?
>6. Czy jestes za wpuszczeniem do Polski setek tysiecy imigrantow ze wzgledow humanitarnych?

7. Czy jesteś za przestrzeganiem regulaminu tego forum.

Tymczasem:
Tak. Ale jabac to.

Stawianie tych pytań ma taki sam sens.

Jeśli tak mała społeczność nie potrafi poradzic sobie sama ze soba czemu miałoby udać się to większej skali?
Duch Prawdy (14790 punktów)
"Afera wizowa to kompromitacja naszych służb. Kanał utworzony pod bokiem MSZ idealnie nadaje się do przerzutu oficerów i współpracowników służb wywiadowczych Rosji. Ale także do przerzucenia innych ludzi, którzy mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa: handlarzy broni i narkotyków, terrorystów." Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu.
wiadomosci(*)aszych-sluzb-6942583974705792a

rosyjskie wpływy w pisowskim Resecie, odcinek 1234...

DUCH

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365