Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kurtyka niegodny orderu bo uwiódł cudzą żonę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
30-04-2009 10:45Przemysław Biegański (845 punktów)Kurtyka niegodny orderu bo uwiódł cudzą żonę
Ocena 3 na 3
wiadomosci(*)ru__bo_uwiodl_cudza_zone_.html

W skrócie - prezes IPN Janusz Kurtyka uwiódł czyjąś żonę. Ale jak?! Udostępniając jej tajne materiały z zasobów IPN właśnie. Kimże ta czyjaś żona? Dziennikarką Gazety Polskiej... Kto oskarża? Zdradzony mąż, również zresztą związany z Gazetą Polską. Przed kim oskarża pana Kurtykę? Przed Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej.
Ja zdębiałem. Osłupiałem. Panie Mrożek gdzież pan? Pisz pan! To dopiero historia!
Groteska, paranoja, żenada że zębami zgrzytać... Osoby jakże "patriotyczno-zasadniczo-chrześcijańsko-moralnej", prawicowej proweniencji i taki burdel...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
No to wynalazł nowy sposób podrywania - 'na teczki'. A by się wydawało, że już nikt nic nie wymyśli w tym względzie.
30-04-2009 14:08 
 Ocena 1 na 1
Przemysław Biegański (845 punktów)
Tak... A ileż pieczeni przy tym upieczonych - i osobista przyjemność i sposób na "przecieki" i przypodobanie się braciom mniejszym... A - tak przy okazji - ten sposób "na podryw" czy też "na kobietę" to jakiś bardzo lubiany przez pretorianów PiS - vide Sawicka gate . Biorąc pod uwagę niejasne okoliczności zdobycia przez Kurtykę stanowiska to te rewelacje są jak najbardziej prawdopodobne. I scenariusz niczym z Nikodema Dyzmy zerżnięty. Wiem że ferowanie wyroków na podstawie li tylko doniesień prasowych nie jest rozsądne jednak człowiek ten jawi się jako kawał paskudnej gnidy...
Grzegorz (5685 punktów)
>Ja zdębiałem. Osłupiałem. Panie Mrożek gdzież pan? Pisz pan! To dopiero historia!
Mrożek od paru lat nie ma nic do roboty, bo rzeczywistość przerasta to co mógłby wymyślić. Wbrew pozorom zdradzony mąż dość logicznie podchodzi do sprawy orderu. Tzn. pomijam oczywiście sensowność samego bawienia się odbieranie orderów, natomiast chodzi mi o staranny dobór idiotycznej i mało merytorycznej argumentacji. Czyli dokładnie takiej, jaką Lech K. wydaje się kierować przy podejmowaniu większości swoich decyzji A nuż się uda i tym razem?

Co do drugiej uwagi, czyli powiązania "patriotyczno-zasadniczo-chrześcijańsko-moralnej" prowieniencji i tego typu zachowań to również nic nowego. Od lat wiadomo, że np. najgłośniej o nierozerwalności małżeństwa krzyczą osobnicy które co parę lat wymieniają żonę na nowszy model, Dorna o niepłacenie alimentów oskarżali koledzy którzy również zalegają ze składkami, itd.
30-04-2009 17:27 
 Ocena 1 na 1
Przemysław Biegański (845 punktów)
Och, nie odbieraj zbyt poważnie mojego "świętego" oburzenia. Pisałem to z cynicznym uśmieszkiem pod nosem, nie ukrywam - nawet z wredną satysfakcją.
Podtrzymuję jednakowoż swoją subiektywną ocenę pana Kurtyki, opartą na tych jak i wcześniejszych doniesieniach - że to szuja i szmata jakich mało...

Z góry przepraszam osoby zbulwersowane powyższymi epitetami. O ile nie są to osoby sympatyzujące z Kurtyką.
30-04-2009 18:39 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
>Och, nie odbieraj zbyt poważnie mojego "świętego" oburzenia. Pisałem to z cynicznym uśmieszkiem pod nosem, nie ukrywam - nawet z wredną satysfakcją.

Nie odebrałem zbyt poważnie i zgadzam się w ocenie Kurtyki. W całej tej sprawie przed jakimkolwiek odbieraniem orderu wystarczyłoby się zastanowić zanim mu się go przyznało. Ale za co w takim razie brałby pieniądze nasz prezydent? (i nawet jeśli odpowiedź brzmi "za nic", to jest to dość kusząca alternatywa).

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365