Racjonalista - Strona głównaDo treści
ani czytać, ani pisać

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
19-09-2023 14:01okragly (21676 punktów)ani czytać, ani pisać
w raju nie czytaliśmy ani nie pisaliśmy, może dlatego byliśmy mądrzejsi? Ta umiejetność zajmuje ogromne polacie mózgu, blokując inne aktywności twórcze
Wiadomo że zbliżamy się do raju, a więc przestaniemy w znacznej części czytać, pisać, by być bardziej twórczy

juz dzisiaj w czytaniu i pisaniu moga zastapic nas maszyny
juz od dawna ograniczm czytanie,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>juz od dawna ograniczm czytanie,
Zapewne już od urodzenia.
20-09-2023 01:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>juz od dawna ograniczam czytanie,
>Zapewne już od urodzenia.
jedyna książka warta przeczytania to "Kubus Puchatek"

w raju sztuka opowiadania stała na bardzo wysokim poziomie

26-09-2023 09:29 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>jedyna książka warta przeczytania to "Kubus Puchatek"
Ale może właśnie trzeba było wieków piśmiennictwa, by powstał Kubuś Puchatek?
(No chyba, że on jeden nie jest trwaniem wybuchu? )

>w raju sztuka opowiadania stała na bardzo wysokim poziomie
Owa "sztuka" (głównie pospolite ględzenie) i obecnie jest na wysokim poziomie, pismo to przecież tylko utrwalacz słów...

Choć Stanisław Dróżdż udowadnia, że nie tylko:









cr
26-09-2023 10:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jedyna książka warta przeczytania to "Kubus Puchatek"
>Ale może właśnie trzeba było wieków piśmiennictwa, by powstał Kubuś Puchatek?
książkę przeczytałem co róż parskając śmiechem, ale książka szybko się skończyła. W raju co róż parskaliśmy śmiechem, wspólnotowo (to zaraźliwe) codziennie (i w nocy)

>(No chyba, że on jeden nie jest trwaniem wybuchu? )
jest trwaniem wybuchu, jest tak jak ma być inaczej być nie może
Ty jesteś trwaniem wybuchu, dlatego tu jesteś, bo taki jest Twój los, wypełniasz przeznaczenie (trwanie wybuchu )

>>w raju sztuka opowiadania stała na bardzo wysokim poziomie
>Owa "sztuka" (głównie pospolite ględzenie) i obecnie jest na wysokim poziomie, pismo to przecież tylko utrwalacz słów...
Twoje szare komórki pomiędzy sobą też tylko ględzą, Twoje myśli są wypadkową tego ględzenia, tak było w raju, ględzili pomiędzy sobą szare komórki, ględzili rajanie w raju



i wypadkową tego był



geniusz
.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>co róż parskając [...] co róż parskaliśmy
Co rusz się za Twoją ortografię różowiłam.

>Twoje szare komórki pomiędzy sobą też tylko ględzą, Twoje myśli są wypadkową tego ględzenia, tak było w raju, ględzili pomiędzy sobą szare komórki, ględzili rajanie w raju
A dla niektórych rajem jest czytanie książek, co też jest wymianą myśli.


cr
26-09-2023 16:25 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>co róż parskając [...] co róż parskaliśmy
>Co rusz się za Twoją ortografię różowiłam.
www.youtube.com/watch?v=glKDhBuoRUs

>>Twoje szare komórki pomiędzy sobą też tylko ględzą, Twoje myśli są wypadkową tego ględzenia, tak było w raju, ględzili pomiędzy sobą szare komórki, ględzili rajanie w raju
>A dla niektórych rajem jest czytanie książek, co też jest wymianą myśli.
czytanie służy głównie przekazie informacji od patoelit w dół, reszta to cwiczenia
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A dla niektórych rajem jest czytanie książek, co też jest wymianą myśli.
>czytanie służy głównie przekazie informacji od patoelit w dół, reszta to cwiczenia
To może od razu na złość indoktrynującej władzy usunąć sobie mózg, hm?


cr
okragly (21676 punktów)
>>>A dla niektórych rajem jest czytanie książek, co też jest wymianą myśli.
>>czytanie służy głównie przekazie informacji od patoelit w dół, reszta to cwiczenia
>To może od razu na złość indoktrynującej władzy usunąć sobie mózg, hm?
trzeba otorbić się tak jak np Amisze w USA, tylko oni żyją "100 lat za murzynami", zastygneli w 1693 roku

Żydzi od 2000 lat mają obowiązek nauki czytania by móc czytać talmud, tak i my by czytac propagandę, dyrektywy, manifesty (nowytalmud) patoelit

Ci którzy nie umieją czytac sa mądrzejsi od nas nasiąkniętych libkowa propagandą dla niewolników
znosząc obowiązek szkolny staniemy sie mądrzejsi
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Ci którzy nie umieją czytac sa mądrzejsi
By być jakimkolwiek, trzeba najpierw być...

>znosząc obowiązek szkolny staniemy sie mądrzejsi
Mądrzejsi o swoje przekonanie o własnej mądrości?


cr
27-09-2023 12:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Ci którzy nie umieją czytac sa mądrzejsi
>By być jakimkolwiek, trzeba najpierw być...
my się nie stwarzamy a jesteśmy stwarzani

>>znosząc obowiązek szkolny staniemy sie mądrzejsi
>Mądrzejsi o swoje przekonanie o własnej mądrości?
my umiejący czytać skarmiamy sie sieczką produkowaną przez patoelity (bezwartościowe a nawet trujące pożywienie) które czyni nas ich niewolnikami
my się nie stwarzamy a jesteśmy stwarzani przez patoelity, czytanie ich wypocin, uczenie się na pamięć pochwalnych poematów na ich cześć to urąga racjonalności, my jesteśmy libkami niedorozwojkami, niewolnikami, nie zauważamy perfidnej manipulacji
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Ci którzy nie umieją czytac sa mądrzejsi
>>By być jakimkolwiek, trzeba najpierw być...
>my się nie stwarzamy a jesteśmy stwarzani
Stwarzamy kontynuację swojego istnienia.

>>>znosząc obowiązek szkolny staniemy sie mądrzejsi
>>Mądrzejsi o swoje przekonanie o własnej mądrości?
>my umiejący czytać skarmiamy sie sieczką produkowaną przez patoelity (bezwartościowe a nawet trujące pożywienie) które czyni nas ich niewolnikami
Nie zawsze było pismo, książki i szkoły.

>jesteśmy stwarzani przez patoelity
Oficjalne określenie to "rodzice".


cr
27-09-2023 13:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Ci którzy nie umieją czytac sa mądrzejsi
>>>By być jakimkolwiek, trzeba najpierw być...
>>my się nie stwarzamy a jesteśmy stwarzani
>Stwarzamy kontynuację swojego istnienia.
gdyby przed Twoim narodzeniem rodzice zamieszkali w Chinach, i tam zostali, byłabyś Chinka, i wyglądała jak chinka , mówiła i myslała jak chinka, byłabyś stwarzana przez Chiny Ludowe

>>>>znosząc obowiązek szkolny staniemy sie mądrzejsi
>>>Mądrzejsi o swoje przekonanie o własnej mądrości?
>>my umiejący czytać skarmiamy sie sieczką produkowaną przez patoelity (bezwartościowe a nawet trujące pożywienie) które czyni nas ich niewolnikami
>Nie zawsze było pismo, książki i szkoły.
tak było w raju
kiedy powstalo niewolnictwo potrzebny był czas, liczenie i pisanie, żeby wiedziec na którą do pracy, przeczytac co ma byc zrobione, policzyc ile zrobilismy i napisac panu, że polecenie zostalo wykonane

>>jesteśmy stwarzani przez patoelity
>Oficjalne określenie to "rodzice".
rodzice maja maly wplyw, poza tym oni tez sa produktem patoelit np w wierze w Jezusa od 1000 lat
Mnie modlic sie nie uczył ksiądz, tylko babcia (ciekawe czy całowała ksiedza w dłoń)
tak i nas niewolnictwa uczą rodzice
wszystkie kobiety powinny mieć na imię Isaura
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Ci którzy nie umieją czytac sa mądrzejsi
>>>>By być jakimkolwiek, trzeba najpierw być...
>>>my się nie stwarzamy a jesteśmy stwarzani
>>Stwarzamy kontynuację swojego istnienia.
>gdyby przed Twoim narodzeniem rodzice zamieszkali w Chinach, i tam zostali, byłabyś Chinka, i wyglądała jak chinka , mówiła i myslała jak chinka, byłabyś stwarzana przez Chiny Ludowe
Chodzi o ilość, nie jakość: żeby być, trzeba jeść, czyli zarabiać, a analfabeta słabo zarabia.

>>>>>znosząc obowiązek szkolny staniemy sie mądrzejsi
>>>>Mądrzejsi o swoje przekonanie o własnej mądrości?
>>>my umiejący czytać skarmiamy sie sieczką produkowaną przez patoelity (bezwartościowe a nawet trujące pożywienie) które czyni nas ich niewolnikami
>>Nie zawsze było pismo, książki i szkoły.
>tak było w raju
I jakoś analfabetom z raju mądrości na owego raju zachowanie nie starczyło.

>>>jesteśmy stwarzani przez patoelity
>>Oficjalne określenie to "rodzice".
>rodzice maja maly wplyw
Kluczowy.

>wszystkie kobiety powinny mieć na imię Isaura
A to zmień sobie nick na "okrągły, syn Isaury".


cr
28-09-2023 15:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> żeby być, trzeba jeść, czyli zarabiać, a analfabeta słabo zarabia.
chodzi o to by pozwolić tym co chca nie chodzić do szkoły (nie mowimy o rodzinach dysfunkcyjnych, patologicznych)
sa muzycy którzy nie potrafią zapisywać i czytać nut a zarabiają
tak i tu, dziecko znalazłoby sobie nisze i byłoby najlepsze

>>>Nie zawsze było pismo, książki i szkoły.
>>tak było w raju
>I jakoś analfabetom z raju mądrości na owego raju zachowanie nie starczyło.
mrowisko nie może być nieskonczenie duze, osiąga 700 tys mrówek i się dzieli, podobnie u Amiszy, osiągają 50 rodzin i się dziela, w raju zażyłe stado ludzkie liczyło 50 osób
Mieszko 1 zauważył jak łatwo można zniewolić raj, najął 10 zbirów i najeżdżał poszczególne raje kaząc sobie placic haracz, a buntowników sprzedawał w niewole arabom, tak działają mafie

jest tak jak ma być, inaczej byc nie może, ale to nie jest nasza naturalna sytuacja, że jest papież, kardynał, arcy kardynał, biskup, arcy biskup, proboszcz i ty chetnie racjonalistka
liberalizm tj hierarchia, św własność, indywidualizm, to są metody zniewolenia

>>>>jesteśmy stwarzani przez patoelity
>>>Oficjalne określenie to "rodzice".
>>rodzice maja maly wplyw
>Kluczowy.
tak było w raju, kobieta 5 lat karmiła piersią, własną krwią, tak powstawała więź i wpływ, dziecko cały czas było przy matce, na plecach, biodrze, później przy nodze.
Dziś kobieta urodzi zaraz powinna iść do pracy zostawiając samotne malenstwo w złobku, przedszkolu, szkole. Sama przychodzi zmeczona z pracy musi posprzatac, zrobić obiad, byc na bieżąco z internetem, TV, nie ma sił na dziecko, wrecz warczy na nie (jest zmeczona)
Dlatego dziecko wychowują sobie na niewolnikow patoelity, przez bajki, TV, filmy, szkole, religię, internet

>>wszystkie kobiety powinny mieć na imię Isaura
>A to zmień sobie nick na "okrągły, syn Isaury".
niewolnica wychowa swoje dzieci na niewolników, tak jak moja babcia mnie na niewolnika kk
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>> żeby być, trzeba jeść, czyli zarabiać, a analfabeta słabo zarabia.
>chodzi o to by pozwolić tym co chca nie chodzić do szkoły [...] dziecko znalazłoby sobie nisze i byłoby najlepsze
Nie o podium chodzi, a o chleb.

cr
29-09-2023 10:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>> żeby być, trzeba jeść, czyli zarabiać, a analfabeta słabo zarabia.
>>chodzi o to by pozwolić tym co chca nie chodzić do szkoły [...] dziecko znalazłoby sobie nisze i byłoby najlepsze
>Nie o podium chodzi, a o chleb.
przeceniamy znaczenie szkoły a ona w wielu obszarach nam szkodzi
Amisze mają zakaz chodzenia do szkoły (uczą się staroniemieckiego żeby czytać biblie) wywalczyli w sadzie (pozostali amerykanie maja obowiązek uczenia), są szczesliwi, zyją co najmniej 85 lat co 20 lat podwajaja swoją liczebność, co dziwne, nie można sie do nich zapisac a kazdy moze odejsc i odchodza ale malo. Amisz zostaje ochrzczony jako dorosły, do tego czasu może poznac nasze liberalne życie tzn indywidualizm, wolność, własność (liberalizm jest pułapką na niewolników)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>> żeby być, trzeba jeść, czyli zarabiać, a analfabeta słabo zarabia.
>>>chodzi o to by pozwolić tym co chca nie chodzić do szkoły [...] dziecko znalazłoby sobie nisze i byłoby najlepsze
>>Nie o podium chodzi, a o chleb.
>przeceniamy znaczenie szkoły a ona w wielu obszarach nam szkodzi
Wszystko szkodzi i zwykle w wielu obszarach; nie doceniasz szkół.

>Amisze mają zakaz chodzenia do szkoły
Rodzice dzieciom robią i gorsze rzeczy.

cr
30-09-2023 14:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>> żeby być, trzeba jeść, czyli zarabiać, a analfabeta słabo zarabia.
>>>>chodzi o to by pozwolić tym co chca nie chodzić do szkoły [...] dziecko znalazłoby sobie nisze i byłoby najlepsze
>>>Nie o podium chodzi, a o chleb.
>>przeceniamy znaczenie szkoły a ona w wielu obszarach nam szkodzi
>Wszystko szkodzi i zwykle w wielu obszarach; nie doceniasz szkół.
w raju komuna była szkołą, rodzic, dziadek, starsze rodzenstwo, kuzyni, ciocie. Dziś wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać (choc chyba jest zakaz, szkola chce byc potrzebna)
Szkoła formalna jako nienaturalna konstrukcja jest szkodliwa
chodzi o to by uczynic nas libkami niedorozwojkami, tworzac nasze (patoelit) JA, moje, indywidualizm, własnośc

>>Amisze mają zakaz chodzenia do szkoły
>Rodzice dzieciom robią i gorsze rzeczy.
bo liberalny rodzic (INDYWIDUALNY, WOLNY, mający WŁASNOŚĆ) jest głupi. Geniuszu, wolności, spokoju uzyskuje w zażyłym stadzie z raju

za 300 lat tylko Amisze będą na tym świecie, my wszyscy libki niedorozwojki wyginiemy bezpotomnie
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>szkołą jest WSPÓLNOTA, rodzic, dziadek, starsze rodzenstwo, kuzyni, ciocie, wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać
Czyli nie trzeba raju, wystarczy rodzina.

>Szkoła formalna jako nienaturalna konstrukcja jest szkodliwa
Ale że i pismo jest nienaturalne, to może przestań tu pisać?

>>>Amisze mają zakaz chodzenia do szkoły
>>Rodzice dzieciom robią i gorsze rzeczy.
>bo liberalny rodzic (INDYWIDUALNY, WOLNY, mający WŁASNOŚĆ) jest głupi.
Ale przecież nie wszyscy, większość jest lepsza niż ci Twoi Amisze.


cr
30-09-2023 15:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>szkołą jest WSPÓLNOTA, rodzic, dziadek, starsze rodzenstwo, kuzyni, ciocie, wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać
>Czyli nie trzeba raju, wystarczy rodzina.
potrzebna cała wieś

>>Szkoła formalna jako nienaturalna konstrukcja jest szkodliwa
>Ale że i pismo jest nienaturalne, to może przestań tu pisać?
to kwestia przyzwyczajenia (jest nasza naturą), młodsi odbywają/beda wideorozmowy
za 100 lat zamiast pisma będą piktogramy i wideorozmowy (

>>>>Amisze mają zakaz chodzenia do szkoły
>>>Rodzice dzieciom robią i gorsze rzeczy.
>>bo liberalny rodzic (INDYWIDUALNY, WOLNY, mający WŁASNOŚĆ) jest głupi.
>Ale przecież nie wszyscy, większość jest lepsza niż ci Twoi Amisze.
NIEPRAWDA
Amisze nałożyli na siebie wielkie ograniczenia, tzn zyją 400 lat temu (nie uzywaja prądu, TV, telefonu, silników, szkół, medycyny) mimo to osiągaja min 85 lat w zdrowiu,(my 65) są szczęśliwi bo żyją w komunie, wspólnocie, my w antykomunie (liberalizmie)
30-09-2023 16:33 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>szkołą jest WSPÓLNOTA, rodzic, dziadek, starsze rodzenstwo, kuzyni, ciocie, wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać
>>Czyli nie trzeba raju, wystarczy rodzina.
>potrzebna cała wieś
Sam piszesz o rodzinie.

>>>Szkoła formalna jako nienaturalna konstrukcja jest szkodliwa
>>Ale że i pismo jest nienaturalne, to może przestań tu pisać?
>to kwestia przyzwyczajenia (jest nasza naturą), młodsi odbywają/beda wideorozmowy
>za 100 lat zamiast pisma będą piktogramy i wideorozmowy
Zacznijmy już teraz:

>>>>>Amisze mają zakaz chodzenia do szkoły
>>>>Rodzice dzieciom robią i gorsze rzeczy.
>>>bo liberalny rodzic (INDYWIDUALNY, WOLNY, mający WŁASNOŚĆ) jest głupi.
>>Ale przecież nie wszyscy, większość jest lepsza niż ci Twoi Amisze.
>NIEPRAWDA
Prawda: gorsze rzeczy robi swoim dzieciom mniejszość, większość to troskliwi rodzice.

I tak swoją drogą, to wg Wiki amisze mają szkoły.


>Amisze [...] osiągaja min 85 lat w zdrowiu
Nie ma jak umrzeć w pełni zdrowia.

cr
30-09-2023 17:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>szkołą jest WSPÓLNOTA, rodzic, dziadek, starsze rodzenstwo, kuzyni, ciocie, wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać
>>>Czyli nie trzeba raju, wystarczy rodzina.
>>potrzebna cała wieś
>Sam piszesz o rodzinie.
w raju każdy starszy był ciocią, wujkiem, mówimy o takiej wiosce



u nas tak nie można budować, dom od domu musi mieć min 500 m żeby ludzie nie stworzyli komuny dusz


bo patoelity stracą władze i niewolników

>>>>Szkoła formalna jako nienaturalna konstrukcja jest szkodliwa
>>>Ale że i pismo jest nienaturalne, to może przestań tu pisać?
>>to kwestia przyzwyczajenia (jest nasza naturą), młodsi odbywają/beda wideorozmowy
>>za 100 lat zamiast pisma będą piktogramy i wideorozmowy
>Zacznijmy już teraz:


>>>>>>Amisze mają zakaz chodzenia do szkoły
>>>>>Rodzice dzieciom robią i gorsze rzeczy.
>>>>bo liberalny rodzic (INDYWIDUALNY, WOLNY, mający WŁASNOŚĆ) jest głupi.
>>>Ale przecież nie wszyscy, większość jest lepsza niż ci Twoi Amisze.
>>NIEPRAWDA
>Prawda: gorsze rzeczy robi swoim dzieciom mniejszość, większość to troskliwi rodzice.
>
I tak swoją drogą, to wg Wiki amisze mają szkoły.

w sądzie najwyzszym USA wygrali skrócenie obowiązku szkolneg do 14 lat
ucza swoje, wg swojego programu, taki jak w raju, starsze dzieci ucza mlodsze

>>Amisze [...] osiągaja min 85 lat w zdrowiu
>Nie ma jak umrzeć w pełni zdrowia.
czy to nie jest nasze marzenie?
oni nie chorują bo nie mają lekarzy szpitali,
wiesz co wymyslili?
wyrywaja sobie zeby, zakladaja protezy by mieć tam czysto i nie chodzic do lekarza/ dentysty
fakt, zęby stwórcy nieba i ziemi sie nie udały

30-09-2023 20:40 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>> wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać
>>>>Czyli nie trzeba raju, wystarczy rodzina.
>>>potrzebna cała wieś
>>Sam piszesz o rodzinie.
>w raju każdy starszy był ciocią, wujkiem, mówimy o takiej wiosce
Napisałeś: wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać.

>u nas [...] dom od domu musi mieć min 500 m żeby ludzie nie stworzyli komuny dusz
Słyszałeś o blokach?

>>>Amisze [...] osiągaja min 85 lat w zdrowiu
>>Nie ma jak umrzeć w pełni zdrowia.
>czy to nie jest nasze marzenie?
Szkoda chować zdrowego, mógłby sobie pożyć życiem wesołego staruszka.

>wiesz co wymyslili?
>wyrywaja sobie zeby, zakladaja protezy by mieć tam czysto i nie chodzic do lekarza/ dentysty
Protezy stomatologiczne wymyślili amisze?

cr
01-10-2023 01:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>> wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać>>>>Czyli nie trzeba raju, wystarczy rodzina.
>>>>potrzebna cała wieś
>>>Sam piszesz o rodzinie.
>>w raju każdy starszy był ciocią, wujkiem, mówimy o takiej wiosce
>Napisałeś: wiele dzieci przed szkołą umie pisać, czytać.
tak mi się wydawało, słyszałem tez że nie powinno sie ich uczyc czytać, pisac, bo będą się nudzic w szkole

>u nas [...] dom od domu musi mieć min 500 m żeby ludzie nie stworzyli komuny dusz
>Słyszałeś o blokach?
ludzie jak żyja blisko to żyją blisko (raj)



ale blok mieszkalny to klatki dla niewolników, takich małpoludów , mamy niesamowite zdolności adaptacji, jak żaden inny zwierzak, ale to wyjdzie nam bokiem



to porażka, ślepa uliczka, ale co innego proponujesz?

>>>>Amisze [...] osiągaja min 85 lat w zdrowiu
>>>Nie ma jak umrzeć w pełni zdrowia.
>>czy to nie jest nasze marzenie?
>Szkoda chować zdrowego, mógłby sobie pożyć życiem wesołego staruszka.
jak wesoły to zdrowy , pożyje, chyba że zachoruje, przestanie być wesoły, umrze, szybko, bezboleśnie.

>>wiesz co wymyslili? wyrywaja sobie zeby, zakladaja protezy by mieć tam czysto i nie chodzic do lekarza/ dentysty
>Protezy stomatologiczne wymyślili amisze?
w raju nie było próchnicy, coś robia źle
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>blok mieszkalny to klatki dla niewolników, takich małpoludów , [...] to wyjdzie nam bokiem [...] to porażka, ślepa uliczka, ale co innego proponujesz?
Nie porażka, a przeciwnie, więcej możliwości, bo mieszkając w bloku można się zarówno izolować, jak i integrować. Sama mieszkam w bloku i np. dzisiaj o pierwszej w nocy za pomocą młotka i kaloryfera w moim mieszkaniu zintegrowałam się z gustującym w basowych dźwiękach sąsiadem, dzięki czemu w kilka chwil osiągnęliśmy najstosowniejszy o tej porze kompromis akustyczny zwany nocną ciszą.

>jak wesoły to zdrowy , pożyje, chyba że zachoruje, przestanie być wesoły, umrze, szybko, bezboleśnie.
Zależy na co umrze.

>>Protezy stomatologiczne wymyślili amisze?
>w raju nie było próchnicy, coś robia źle
Nienaturalne jest np. mycie zębów.

cr
01-10-2023 11:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>blok mieszkalny to klatki dla niewolników, takich małpoludów , [...] to wyjdzie nam bokiem [...] to porażka, ślepa uliczka, ale co innego proponujesz?
>Nie porażka, a przeciwnie, więcej możliwości, bo mieszkając w bloku można się zarówno izolować,
tylko izolować, treść wynika z formy

farmer w wątku obok zamieścił zdjecie z Słowacji, Rómska osada Sečovce.

tu sie można integrować, ale budowali bez architekta, widać plac na środku, domki są w skali człowieka, blisko siebie, bez ogrodzen, dziecko przekroczy próg i juz jest na wspólnym podwórku, pewnie dziennie z 100 razy, biegaja jak bezpanskie psy, w bloku siedza jak w klatce, jak wychodza to tylko z rodzicem,
architekci są wrogami szczęśliwego życia,

>mieszkając w bloku można się integrować.
to tylko w Alternatywy 4

> mieszkam w bloku
blok mieszkalny jest dobry jesli ktos chce zachowac anonimowosc, być indywidualny, wolny
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>blok mieszkalny jest dobry jesli ktos chce zachowac anonimowosc, być indywidualny, wolny
Gość od basów zdaje się tak kombinował, ale zastukałam w kaloryfer i było po jego wolności.

cr
okragly (21676 punktów)
>>blok mieszkalny jest dobry jesli ktos chce zachowac anonimowosc, być indywidualny, wolny
>Gość od basów zdaje się tak kombinował, ale zastukałam w kaloryfer i było po jego wolności.
izolacja akustyczna to problem w budynkach wielorodzinnych, powinniśmy wymyśleć antyhałas tzn hałas to fala rozchodząca w powietrzu. Jesli wygenerujemy taką samą ale przeciwnie skierowana, bedzie cicho. Potrzebny mikrofon, wzmacniacz i obrotnica. Mikrofon odbiera hałas, obrotnica zmienia jego kierunek a wzmacniacz go wzmacnia, Rozumiesz czysta fizyka
potrzeba matką wynalazków

byłem kiedyś w pomieszczeniu gdzie nic nie słychać, uszy bolą
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>izolacja akustyczna to problem w budynkach wielorodzinnych
Przenikanie dźwięków do i od sąsiadów ma też swoje zalety.

>powinniśmy wymyśleć antyhałas
Pewnie, czasem by się przydał.

> hałas to fala rozchodząca w powietrzu. Jesli wygenerujemy taką samą ale przeciwnie skierowana, bedzie cicho. Potrzebny mikrofon, wzmacniacz i obrotnica. Mikrofon odbiera hałas, obrotnica zmienia jego kierunek a wzmacniacz go wzmacnia,
Kombinuj, trzymam kciuki.

cr
02-10-2023 15:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>izolacja akustyczna to problem w budynkach wielorodzinnych
>Przenikanie dźwięków do i od sąsiadów ma też swoje zalety.
ci którzy mieszkają na wsi słyszą kosiarki, traktory, ujadające psy, ryczące krowy, komary, muchy, zapach gnojówki
tylko w raju było pięknie

>> hałas to fala rozchodząca w powietrzu. Jesli wygenerujemy taką samą ale przeciwnie skierowana, bedzie cicho. Potrzebny mikrofon, wzmacniacz i obrotnica. Mikrofon odbiera hałas, obrotnica zmienia jego kierunek a wzmacniacz go wzmacnia,
>Kombinuj, trzymam kciuki.
to jest prosta fizyka, na pewno takie urządzenie jest, ono ma zmieniać + na -, tym sposobem fala dźwiękowa zostaje zredukowana do 0
czemu nie ma w sprzedaży? oto jest pytanie,
-podejrzewam że wtedy kobiety nie miałyby nic do gadania, żona mówi, mąż wyłącza jej głos, jak w radio, wtedy nawet sama siebie nie słyszy
-sami siebie bysmy nie słyszeli, mówie a do ucha nic nie dociera (mózg by zgłupiał?)
-nie chcemy słyszeć sąsiada ale domownika tak, a tu nic, słyszymy cisze
-zatyczki sa prostszym rozwiązaniem

ładny masz widok z okna? w raju mieliśmy taki

chyba dlatego w szkole ściany sa malowane na zielono, by dzieci myślały że są w raju
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ci którzy mieszkają na wsi słyszą kosiarki, traktory, ujadające psy, ryczące krowy, komary, muchy,
Oraz kury, dawniej na wiejskim podwórku dominowało gdakanie.
U mnie na działce obok kur zjawiły się alpaki, ale są ciche.
Oraz nieco dalej awionetka dla letników, tę zawsze słychać.

>na pewno takie urządzenie jest,[...]
>czemu nie ma w sprzedaży?
Może nie ma, bo nie ma?

>żona mówi, mąż wyłącza jej głos[...] nie chcemy słyszeć sąsiada ale domownika tak
Czyli chodzi Ci o wyłączenie żony sąsiada?

>ładny masz widok z okna?
Tak, latem głównie zielono.

>w szkole ściany sa malowane na zielono, by dzieci myślały że są w raju
Pono zielony odpręża i koi.

cr
03-10-2023 10:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ci którzy mieszkają na wsi słyszą kosiarki, traktory, ujadające psy, ryczące krowy, komary, muchy,
>Oraz kury, dawniej na wiejskim podwórku dominowało gdakanie.
to gęsi
kura (domowa) to cisza
znosi 1 jajko dziennie i produkuje cenne kupy
mogłabyś na balkonie hodować
i iść spać razem z kurami

>U mnie na działce obok kur zjawiły się alpaki, ale są ciche.
bo nie mają koguta
to kogut pieje, pamietasz teleranek?

>>w szkole ściany sa malowane na zielono, by dzieci myślały że są w raju
>Pono zielony odpręża i koi.
iluzja raju, a to obóz zniewalania, gwałt z mydłem (zielony kolor)
poszukam tapete podobna do jw, będę miał namiastkę raju
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Oraz kury, dawniej na wiejskim podwórku dominowało gdakanie.
>to gęsi
>kura (domowa) to cisza
>znosi 1 jajko dziennie
Wtedy gdacze intensywniej.

>kogut pieje,

Kogut to też kura.
Ale prawda, że nie gdacze, a pieje.

>poszukam tapete podobna do jw, będę miał namiastkę raju
Na ekranie czy na ścianie?


cr
04-10-2023 12:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>kura (domowa) to cisza
>>znosi 1 jajko dziennie
>Wtedy gdacze intensywniej.
chyba tylko wtedy, ciekawe dlaczego?
jakbyś miała warunki to byłyby tam zwierzeta hodowlane? np alpagi? a może świnie? świnie są dobre.

>>poszukam tapete podobna do jw, będę miał namiastkę raju
>Na ekranie czy na ścianie?
na ściane i podświetle, tak jak się podświetla obiekty kultu
to będzie obrazoterapia? prawie rajoterapia?

u dziadków był obraz tkany zawieszony na ścianie przedstawiajacy raj tyle że z jeleniami
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ciekawe dlaczego?
Ano, ciekawe.

>jakbyś miała warunki to byłyby tam zwierzeta hodowlane?
Te warunki to m.in. moja gotowość do trzymania zwierząt.

>>>poszukam tapete podobna do jw, będę miał namiastkę raju
>>Na ekranie czy na ścianie?
>na ściane i podświetle, tak jak się podświetla obiekty kultu
>to będzie obrazoterapia? prawie rajoterapia?
Jaka terapia? Będzie jak w raju, nie szpitalu!

>u dziadków był obraz tkany zawieszony na ścianie przedstawiajacy raj tyle że z jeleniami
Kogut to kura, a łania to jeleń, czyli polszczyzna wyhodowała żeńskie jelenie i męskie kury.

cr
04-10-2023 18:38 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ciekawe dlaczego?
>Ano, ciekawe.
chwali się, ale czemu i komu?
kogutowi?
kury są hierarchiczne, może zniesienie jajka (gdakaniem) podnosi jej pozycje na grzędzie?

>>jakbyś miała warunki to byłyby tam zwierzeta hodowlane?
>Te warunki to m.in. moja gotowość do trzymania zwierząt.
człowieka też

>>>>poszukam tapete podobna do jw, będę miał namiastkę raju
>>>Na ekranie czy na ścianie?
>>na ściane i podświetle, tak jak się podświetla obiekty kultu
>>to będzie obrazoterapia? prawie rajoterapia?
>Jaka terapia? Będzie jak w raju, nie szpitalu!
sama pisałaś "Pono zielony odpręża i koi". może przestane pić patrząc na raj
i jak sie to upowszechni to sklepy monopolowe, producenci i wszyscy terapeuci pójdą z pustymi torbami

>>u dziadków był obraz tkany zawieszony na ścianie przedstawiajacy raj tyle że z jeleniami
>Kogut to kura, a łania to jeleń, czyli polszczyzna wyhodowała żeńskie jelenie i męskie kury.
mnie trochę irytuje jak mówią; obywatele i obywatelki, lekarze i lekarki, nauczyciele i nauczycielki, pielęgniarze i pielęgniarki itp. Powinno być na to jedno słowo, jakie?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)
>>>ciekawe dlaczego?
>>Ano, ciekawe.
>chwali się, ale czemu i komu?
>kogutowi?
>kury są hierarchiczne
To może się wywyższa.

>>>jakbyś miała warunki to byłyby tam zwierzeta hodowlane?
>>Te warunki to m.in. moja gotowość do trzymania zwierząt.
>człowieka też
Hodowlanego?

>>>>>poszukam tapete podobna do jw, będę miał namiastkę raju
>>>>Na ekranie czy na ścianie?
>>>na ściane i podświetle, tak jak się podświetla obiekty kultu
>>>to będzie obrazoterapia? prawie rajoterapia?
>>Jaka terapia? Będzie jak w raju, nie szpitalu!
>sama pisałaś "Pono zielony odpręża i koi".
To są po prostu przyjemności.

>może przestane pić patrząc na raj
Etykiety win miewają sielskie widoki.

>mnie trochę irytuje jak mówią; obywatele i obywatelki, lekarze i lekarki, nauczyciele i nauczycielki, pielęgniarze i pielęgniarki itp. Powinno być na to jedno słowo, jakie?
Genderostwo.


cr
04-10-2023 20:49 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>>jakbyś miała warunki to byłyby tam zwierzeta hodowlane?
>>>Te warunki to m.in. moja gotowość do trzymania zwierząt.
>>człowieka też
>Hodowlanego?
przecież jesteśmy hodowani od żłobka do pracy (jak konie), jak świnie na mięso (armatnie) czy do dojenia, jak krowy

>>>>>>poszukam tapete podobna do jw, będę miał namiastkę raju
>>>>>Na ekranie czy na ścianie?
>>>>na ściane i podświetle, tak jak się podświetla obiekty kultu
>>>>to będzie obrazoterapia? prawie rajoterapia?
>>>Jaka terapia? Będzie jak w raju, nie szpitalu!
>>sama pisałaś "Pono zielony odpręża i koi".
>To są po prostu przyjemności.
podobnie działa ogień (nasze wyposażenie z raju), w zastępstwie może byc świeczka czy kominek
www.youtube.com/watch?v=U49LD6_ZvKU

>>może przestane pić patrząc na raj
>Etykiety win miewają sielskie widoki.
bycza krew?
05-10-2023 00:35 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Etykiety win miewają sielskie widoki.
>bycza krew?
Też.


cr
homopitek (1536 punktów)
>jakbyś miała warunki to byłyby tam zwierzeta hodowlane? np alpagi? a może świnie?

Alpagi, zwane też J-23 lub Patykiem Pisane to nie były zwierzęta.


Nie stosuję emoticonów
18-10-2023 11:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>na pewno takie urządzenie jest, [dotyczy redukcji hałasu w bloku] Czemu nie ma w sprzedaży?
>Może nie ma, bo nie ma?
ale odpowiedź
przypadkiem znalazłem, można kupić, system nazywa się ANC z angielskiego-aktywna kontrola hałasu, poprzez dodanie drugiego dźwięku odwrotnie skierowanego w celu wyeliminowania pierwszego

Słuchawki używają mikrofonów do "słuchania" dźwięków wokół Ciebie. Mikrofon rejestruje hałas z zewnątrz i przesyłają nagranie do systemu ANC w słuchawkach. Następnie system ANC odtwarza przeciwstawne fale dźwiękowe, aby wyeliminować niepożądane dźwięki.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>na pewno takie urządzenie jest, [dotyczy redukcji hałasu w bloku] Czemu nie ma w sprzedaży?
>>Może nie ma, bo nie ma?
>ale odpowiedź
Ale wiesz, że 1."nie ma" = nie ma w sprzedaży, bo 2 "nie ma" = nie istnieje?

>przypadkiem znalazłem, można kupić, system nazywa się ANC z angielskiego-aktywna kontrola hałasu, poprzez dodanie drugiego dźwięku odwrotnie skierowanego w celu wyeliminowania pierwszego
>Słuchawki używają mikrofonów do "słuchania" dźwięków wokół Ciebie. Mikrofon rejestruje hałas z zewnątrz i przesyłają nagranie do systemu ANC w słuchawkach. Następnie system ANC odtwarza przeciwstawne fale dźwiękowe, aby wyeliminować niepożądane dźwięki.
Czyli, jak czytam, wpadłeś na pomysł, który jako myśl techniczna zaistniał 90 lat temu!

Są spory co do patentu, ale to pewnie charakter wynalazku sprawił, że było wokół niego cicho.


cr
18-10-2023 15:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>na pewno takie urządzenie jest, [dotyczy redukcji hałasu w bloku] Czemu nie ma w sprzedaży?
>>>Może nie ma, bo nie ma?
>>ale odpowiedź
>Ale wiesz, że 1."nie ma" = nie ma w sprzedaży, bo 2 "nie ma" = nie istnieje?
tak też zrozumiałem, fajna zbitka słowna, tak że jak dzisiaj przypadkiem sie natknąłem, chcialem od razu pochwalic sie informacja że istnieje (tylko nie pamietalem w którym to wątku bylo , musialem poszukac)

>>przypadkiem znalazłem, można kupić, system nazywa się ANC z angielskiego-aktywna kontrola hałasu, poprzez dodanie drugiego dźwięku odwrotnie skierowanego w celu wyeliminowania pierwszego
>Czyli, jak czytam, wpadłeś na pomysł, który jako myśl techniczna zaistniał 90 lat temu!
>Są spory co do patentu, ale to pewnie charakter wynalazku sprawił, że było wokół niego cicho.

dziwne że zainteresowalas sie tematem, lubisz takie ciekawostki techniczne, czy chciałaś sobie kupić?
18-10-2023 16:10 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Są spory co do patentu, ale to pewnie charakter wynalazku sprawił, że było wokół niego cicho.
>
>dziwne że zainteresowalas sie tematem, lubisz takie ciekawostki techniczne, czy chciałaś sobie kupić?
Sprawdzałam Cię.

cr

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365