Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dotychczasowa działalność Kościoła FSM w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-12-2010 18:11Drew (69 punktów)Dotychczasowa działalność Kościoła FSM w Polsce
Ocena 1 na 1
Ahoj!
Jak zapewne wiecie, trwają prace nad wpisaniem Kościoła Latającego Potwora Spaghetti do rejestru prowadzonego przez MSWiA i nadaniem mu oddzielnej osobowości prawnej. Jednym z czterech podstawowych elementów wniosku jest dokumentacja dotychczasowych form życia religijnego. Sama religia istnieje w świadomości ludzi dopiero od 2005 r., więc materiałów jest niewiele. Dlatego proszę o pomoc:
Wiem, że w Polsce było organizowanych kilka akcji (choćby w miarę głośna w mediach warta pod miską spaghetti przed pałacem prezydenckim podczas tegorocznej jesieni), ale informacje zawarte w sieci są niewystarczające. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyście zechcieli wysłać na mojego mejla (adres poniżej) warte uwagi zdjęcia i relacje, by w ten sposób wykazać aktywność społeczności w kraju. Ewentualnie - popytać znajomych ze środowiska.
Z góry gorąco dziękuję!

and.biernacki(na)gmail.com

PS. Jeszcze nie ma możliwości złożenia podpisu poparcia - kwestia dopracowania uporczywych szczegółów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

lukaszewicz (5674 punktów)

Dysponuję taką fotką z akcji przed pałacem prezydenckim:

picasaweb.(*)tafarianie#5497405592267017586

I taką przedstawiającą kontratakującą babcię uzbrojoną w gaz pieprzowy.
Ale ta fotka chyba się nie przyda.

picasaweb.(*)tafarianie#5497405194640791698

Ramen
Drew (69 punktów)
Dzięki!
Byłeś na tym spotkaniu? Ile tam było w sumie osób? Mógłbyś przytoczyć kilka szczegółów?
02-12-2010 20:10 
 Ocena 1 na 1
lukaszewicz (5674 punktów)
Robiłem przecież fotki.

Tu dwie relacje .W tym jedna "niezależna"

wiadomosci(*)i_postawili_przed_Palacem.html

niezalezna(*)zyzem_pelen_prowokacji/36925/1
02-12-2010 19:52 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>I taką przedstawiającą kontratakującą babcię uzbrojoną w gaz pieprzowy.
>Ale ta fotka chyba się nie przyda.
>picasaweb.(*)tafarianie#5497405194640791698

Eee, tam - "się nie przyda". Taż to Świadectwo Prześladowań a Męczeństwa jest.
A sanguis (w tym wypadku raczej lacrima) martyrorum semen ecclesiae - jak to mówią.
Ramen


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
zachaj (5239 punktów)
Po obserwacji życia publicznego w Polsce dochodzę do wniosku , że wprowadzenie FSM do rejestru mogłoby powołać do życia jego prawdziwych wyznawców i spowodować nową falę opętań.
AdamGr (3037 punktów)
A jaki jest cel tego działania ?
Tylko mi nie piszcie o spagetti, pytam poważnie.
03-12-2010 09:10 
 Ocena 2 na 2
lukaszewicz (5674 punktów)
>A jaki jest cel tego działania ?

Celem jest pokazanie wyznawcom innych religii, że ich wierzenia są traktowane równie

poważnie jak pastafarianizm.

Na pewno ich to dowartościuje.
03-12-2010 12:24 
 Ocena 2 na 2
AdamGr (3037 punktów)
O tak, na pewno.
Tak ich dowartościuje że aż im resory siądą na płasko i będą tyłkami iskry krzesać.
gglon (61 punktów)
>Na pewno ich to dowartościuje.

- Mamo, mamo!Krzyczy Kaziu. - Jasiu zabrał mi ciężarówkę.
Mama więc idzie do Jasia i się pyta:
- Czemu zabrałeś Kaziowi ciężarówkę?
- Bo on się tak dobrze nią bawił, a ja byłem smutny.
- Ale przecież masz swoją!?
- Ale ja nie lubię się bawić ciężarówkami!

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365