Racjonalista - Strona głównaDo treści
latający statek wycieczkowy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
05-11-2023 15:16okragly (21676 punktów)latający statek wycieczkowy
największy statek wycieczkowy Icon of the Seas ma 365m długości, 20 kondygnacji, 10 000 pasażerów (miasto, nawet ma więzienie i kostnice), właśnie ma wejść do służby. A latający bo jak płynie wypuszczane sa przy kadłubie bąbelki powietrza (powietrze ma tarcie 10 X mniejsze niż woda), tym sposobem kadłub ociera i opiera sie o powietrze, a więc leci?

co dziwne, 94% pasażerów jest zadowolonych z rejsu takimi wycieczkowcami, może ktoś był?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)
>największy statek wycieczkowy Icon of the Seas ma 365m długości, 20 kondygnacji, 10 000 pasażerów
>(miasto, nawet ma więzienie i kostnice), właśnie ma wejść do służby. A latający bo jak płynie
>wypuszczane sa przy kadłubie bąbelki powietrza (powietrze ma tarcie 10 X mniejsze niż woda), tym
>sposobem kadłub ociera i opiera sie o powietrze, a więc leci?
>co dziwne, 94% pasażerów jest zadowolonych z rejsu takimi wycieczkowcami, może ktoś był ?

Czytałem, że wysłużone takie kolosy planuje się przekształcić w domy spokojnej starości.
05-11-2023 16:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>największy statek wycieczkowy Icon of the Seas ma 365m długości, 20 kondygnacji, 10 000 pasażerów
>>(miasto, nawet ma więzienie i kostnice), właśnie ma wejść do służby. A latający bo jak płynie
>>wypuszczane sa przy kadłubie bąbelki powietrza (powietrze ma tarcie 10 X mniejsze niż woda), tym
>>sposobem kadłub ociera i opiera sie o powietrze, a więc leci?
>>co dziwne, 94% pasażerów jest zadowolonych z rejsu takimi wycieczkowcami, może ktoś był ?
>Czytałem, że wysłużone takie kolosy planuje się przekształcić w domy spokojnej starości.
sa projektowane na 25 lat eksploatacji
nasz Batory Stefan po tym jak nie chcieli go już wpuścić do żadnego portu w USA ze względu na war techniczne, był sprzedany Szwecji, oni zrobili z niego dom dla emigrantów
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Icon of the Seas


Takie coś.


>ma 365m długości,
Titanic miał 265m.

>94% pasażerów jest zadowolonych z rejsu takimi wycieczkowcami, może ktoś był?
Bilet to min. 7tys pln. I daje możliwość pluskania się na pełnym morzu w basenie.

Trochę to dziwne wsiadać na statek, żeby wejść do basenu i płynąć osobiście...

(A jak Titanic napełniał się - jak basen - wodą, to się nie spodobało...)

cr
05-11-2023 19:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Icon of the Seas
>
>Takie coś
disneyland, a wiec raczej dla młodych
>>ma 365m długości,
>Titanic miał 265m.
ciekawe czy w naszym kraju miałby gdzie zaparkować

>>94% pasażerów jest zadowolonych z rejsu takimi wycieczkowcami, może ktoś był?
>Bilet to min. 7tys pln.
to kajuta bez okna, a więc tracimy poczucie czasu, dlatego zamiast okna jest telewizor który pokazuje widok z kamery umieszczonej na burcie statku, to pomysł dla naszych patodeweloperów

jeszcze trzeba dolecieć na Florydę

>I daje możliwość pluskania się na pełnym morzu w basenie.
chyba w alkoholu, dają za darmo (w cenie biletu)
biznes opiera sie chyba na tym ze tam nie ma akcyzy, podatków, jak sklep bezcłowy?

>Trochę to dziwne wsiadać na statek, żeby wejść do basenu i płynąć osobiście...
>(A jak Titanic napełniał się - jak basen - wodą, to się nie spodobało...)
tu nawet łodzie ratunkowe sa na 345 osób (tylko nie sprawdzaj), jest ich 18 (widać na zdjęciu 9)
nasz kraj nie ma tak wielkiego statku pasażerskiego jaka tam łódź ratunkowa
na pewno nie ma w Łodzi tak pojemnej łodzi

cr, myślę że tam byś popłyneła, i po to on jest wybudowany
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Bilet to min. 7tys pln
>to kajuta bez okna
Jak karcer.


cr
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>sposobem kadłub ociera i opiera sie o powietrze, a więc leci?
Powietrze ma też nieporównanie mniejszą wyporność od wody a więc nasycanie nim opływającej kadłub wody zmniejsza jego stabilność i obniża nośność.
06-11-2023 13:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>sposobem kadłub ociera i opiera sie o powietrze, a więc leci?
>Powietrze ma też nieporównanie mniejszą wyporność od wody a więc nasycanie nim opływającej kadłub wody zmniejsza jego stabilność i obniża nośność.
przypuszczam ze ilość i miejsce wypuszczonego powietrza jest sterowane przez "program" tak by stabilizował statek podczas sztormu

skoro zastosowali w statku za 1 000 000 000 $ znaczy ma uzasadnienie ekonomiczne i zapewnia komfort podróżnym
na statku stosowali wykładzyny scienne cieńsze o 1 mm by zyskać jedną kajute, na długości 365m

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365