 |
słynny prof z USA powiedział to co ja wam tu tłumaczę bezsku Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 03-05-2024 18:14 | okragly (21676 punktów) | słynny prof z USA powiedział to co ja wam tu tłumaczę bezsku | słynny prof z USA powiedział to co ja wam tu tłumaczę bezskutecznie, ale prof i to z USA, to nie to co rajanin z wsi olsztyn  , my im ufamy bezgranicznie, to co powie usazyd jest dla nas prawdą objawioną, to posłuchajcie www.youtube.com/watch?v=eP-LyGsiPccProf John Mearsheimer, jeden z najsłynniejszych znawców geopolityki na świecie, odpowiada na pytania; Ukraina się zawali? Czy Rosja pójdzie dalej i zaatakuje Polskę? Czy otwarcie drogi do rozszerzenia NATO dla Ukrainy sprowokowała Putina do ataku? Kto wygra wojnę? Czy może dojść do zbrojnej konfrontacji NATO-Rosja? Jaką politykę powinna prowadzić Polska? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Elasp (6859 punktów) | > słynny prof z USA powiedział to co ja wam tu tłumaczę bezskutecznie, ale prof i to z USA, to nie to> co rajanin z wsi olsztyn , my im ufamy bezgranicznie, to co powie usazyd jest dla nas prawdą> objawioną, to posłuchajcie> www.youtube.com/watch?v=eP-LyGsiPcc> Prof John Mearsheimer, jeden z najsłynniejszych znawców geopolityki na świecie, odpowiada na> pytania; Ukraina się zawali? Czy Rosja pójdzie dalej i zaatakuje Polskę? Czy otwarcie drogi do> rozszerzenia NATO dla Ukrainy sprowokowała Putina do ataku? Kto wygra wojnę? Czy może dojść do> zbrojnej konfrontacji NATO-Rosja? Jaką politykę powinna prowadzić Polska? "In that essay and in the 1993 Foreign Affairs article "The case for a Ukrainian nuclear deterrent",[1] he argues that to reduce the dangers of war, the U.S. should accept the possibility of Germany and Ukraine developing a nuclear arsenal and work to prevent the rise of excessive nationalism. Mearsheimer presents several possible scenarios for Europe after the departure of American and Russian forces. He states that a Europe with nuclear proliferation was most likely to remain at peace because without a nuclear deterrent, Germany would be likely to once more try to conquer the continent.[18]: 32-33 Mearsheimer argues it to be strategically unwise for Ukraine to surrender its nuclear arsenal (remnants of the Soviet stockpile). However, in 1994 a series of agreements required Ukraine to agree to get rid of its entire former Soviet nuclear stockpile, a process that was completed by 1996." en.wikipedia.org/wiki/John_Mearsheimer
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
translator jest genialny, nauka j. obcych powoli staje się nieracjonalna? po wrzuceniu do translatora mamy "[...] argumentuje, że aby zmniejszyć niebezpieczeństwo wojny, Stany Zjednoczone powinny zaakceptować możliwość opracowania przez Niemcy i Ukrainę arsenału nuklearnego i pracować nad tym, aby zapobiec powstaniu nadmiernego nacjonalizmu. Mearsheimer przedstawia kilka możliwych scenariuszy dla Europy po odejściu sił amerykańskich i rosyjskich. Twierdzi, że w Europie, w której występuje rozprzestrzenianie broni nuklearnej, najprawdopodobniej utrzyma się pokój, ponieważ bez nuklearnego środka odstraszającego Niemcy prawdopodobnie ponownie podjęłyby próbę podboju kontynentu" to miałabyć straszak na Niemcy a nie Rosje  Niemcy podbijają nas innymi sposobami, niedługo będziemy myśleć jak Niemcy, czuć jak Niemcy, pracować jak Niemcy, a więc będziemy Niemcami (bez podboju). Chciałbym by naszym 2 i 3 językiem był Niemiecki i Rosyjski
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym św trójca racjonalistów wg okraglego
|
|
|  | | Andej (374 punktów) | >Chciałbym by naszym 2 i 3 językiem był Niemiecki i Rosyjski A pierwszym mandaryński, zapewne.
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) | > Niemcy prawdopodobnie ponownie podjęłyby próbę podboju kontynentu
Żydzi niemieccy z Niemcami podjęli próbę zdobycia rosyjskiej bazy surowcowej. Ta próba zakończyła się tragicznie dla Żydów i Niemców. Osłabione Niemcy, Włochy i Japonia podjęły próbę stworzenia sojuszu, który byłby zdolny przeciwstawić się połączonym siłom Żydów amerykańskich i Brytyjczyków. Ta próba też zakończyła się tragicznie. Wystarczy porównać, ile paliwa zużyli Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami by pokonać Niemcy i skolonizować Europę. Do pokonania Niemiec zużyto 265 mln ton paliwa. Niemcy broniąc się zużyli tylko 16 mln ton. Żydzi niemieccy, Niemcy i Europa przegrali walkę już w 1937 r., kiedy to wymordowano funkcjonariuszy ZSRR i kadry oficerskie Armii Czerwonej. Od 1938 r. Armię Czerwoną szykowano do napaści na Niemcy. Armię którą stworzyli Żydzi niemieccy przejęto a Najmądrzejszych Żydów w ZSRR zamordowali ŻYDZI. Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowali Żydzi a kierował tym Żyd Naum Eitingon. Kuzyna Bronsteina szefa szkolenia kadr oficerskich Armii Czerwonej wraz z kadrami wymordowali kolejni Żydzi a kierował tym Żyd Lew Zacharowicz Mechlis. Żydzi niemieccy i Niemcy żyli w symbiozie i razem budowali swój dobrobyt. A co napisał w swojej wersji historii siostrzeniec Freuda Żyd Edward Bernays ?? To Niemcy odpowiadają za wymordowanie Żydów. Część Niemców została wciągnięta do utworzonej za dolary i funty nazistowskiej partii. Kto jest sprawcą KIEROWNICZYM zorganizowania i sfinansowania partii nazistowskiej Niemcom ?? Całością kierował amerykański Żyd Bernard Baruch. Nie ma go w żydowskiej wersji historii. Nie ma w niej spisanych łupów jakie Żydzi amerykańscy i Brytyjczycy wywieźli z Niemiec. Nie ma też spisanej pokuty, jaką na Niemców nałożył Żyd Bernard Baruch. Przestało istnieć Imperium Brytyjskie. Europa dwa razy mogła stać się potęgą. A jak to się skończyło ?? Żydzi amerykańscy wszystkich pokonali i wyznaczyli każdemu miejsce w szeregu. Jak to się stało tego się nie dowiemy, to były cuda. Żydzi amerykańscy wymordowali europejskich Żydów dlatego, że byli komunistami i chcieli stworzyć potęgę narodów. Żydzi amerykańscy nawet nie zorganizowali operacji, która by świadczyła o tym, że bronili europejskich Żydów.
|
|
1 na 1 | quick (6851 punktów) | > Prof John Mearsheimer, jeden z najsłynniejszych znawców geopolityki na świecie, odpowiada na pytaniaJednego nie można mu odmówić, stara się być obiektywny, i często jest, mając rację. Ma ją mówiąc, że każde mocarstwo postrzega swoich sąsiadów jako własną strefę wpływów. Nam ciężko się tego słucha, bo my mamy za sąsiada i Rosję i Niemcy, dla większości z nas to niestrawne. Tym trudniej prowadzi się naszą politykę. Wie on również, iż polityką rządzi prawo siły, jest twórcą tzw. realizmu ofensywnego; pl.wikiped(*)Realizm_strukturalny_ofensywnyPan Mearsheimer rozumie, iż ekspansja danego mocarstwa w dowolnym kierunku, oznacza reakcję innego mocarstwa lub mocarstw w innym (możliwy konflikt), lub tym samym (konflikt) kierunku. Jak zareagowały by USA z sojusznikami gdyby Meksyk chciał przystąpić do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, i pozwoliłby na instalowanie się tam rosyjskich baz wywiadowczych i wojskowych? Pytanie jest retoryczne. Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
|
|
| severselective (1 punktów) | > słynny prof z USA powiedział to co ja wam tu tłumaczę bezskutecznie, ale prof i to z USA, to nie to> co rajanin z wsi olsztyn , my im ufamy bezgranicznie, to co powie usazyd jest dla nas prawdą> objawioną, to posłuchajcie> www.youtube.com/watch?v=eP-LyGsiPcc> Prof John Mearsheimer, jeden z najsłynniejszych znawców geopolityki na świecie, odpowiada na> pytania; Ukraina się zawali? Czy Rosja pójdzie dalej i zaatakuje Polskę? Czy otwarcie drogi do> rozszerzenia NATO dla Ukrainy sprowokowała Putina do ataku? Kto wygra wojnę? Czy może dojść do> zbrojnej konfrontacji NATO-Rosja? Jaką politykę powinna prowadzić Polska?> Tak, zgadzam się z tobą. Kiedy stwierdził, że każde wielkie mocarstwo postrzega swoich sąsiadów jako część własnej strefy wpływów, miał to w sobie. Trudno nam było to usłyszeć, ponieważ większość z nas miała niestrawność, a naszymi sąsiadami byli Niemcy i Rosjanie. Nasz krajobraz polityczny jest znacznie bardziej złożony. geometrydash-subzero.io
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|