 |
Podziękowania dla abp Michalika Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-03-2012 00:44 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Podziękowania dla abp Michalika
14 na 14 | Księże Arcybiskupie, Święty Józefie Michaliku - dziękuję Ci, o boski, za znakomitą robotę, jaką wykonujesz na rzecz tych, których z wyżyn swojego intelektu nazywasz "różnymi środowiskami libertyńskimi, ateistycznymi i masońskimi". Niechże mi, zaledwie kupce gliny niegodnej podnieść mych kaprawych oczu choćby na buty Waszej Eminencji, wolno będzie wyrazić pełne poparcie dla Twej działalności, Ojcze.Abp Michalik:-A to mienie nie zostało już spłacone, a dług Kościołowi zwrócony? -Zaledwie jakiś procent [mienia ukradzionego Kościołowi przez państwo polskie] został zwrócony, a w takiej sytuacji uczciwy rząd nie może się wycofać z zobowiązań państwowych. Abp Michalik:-A jak Ksiądz Arcybiskup ocenia pomysł, żeby każdy podatnik mógł przekazać na rzecz wybranej wspólnoty wyznaniowej 0,3 proc. swojego podatku? Czy ta propozycja satysfakcjonuje Episkopat? - Trzeba dokonać konsultacji i obliczeń, które wykażą czy te propozycje będą wystarczające. Wszystkie nowoczesne państwa wspomagają działalność związków wyznaniowych. Ale pamiętajmy, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej również na Kościół nałożono dodatkowe obciążenia finansowe na podstawie obowiązującego prawa międzynarodowego. Księża płacą podatki a Kościół ma wiele kosztów finansowych, które są dużo większe niż choćby dziesięć lat temu. Dużo więcej kosztuje nas teraz wszystko, a już szczególnie remontowanie zabytków. Kościół w Polsce utrzymuje 73 proc. zabytków. Abp Michalik:-A czy likwidacja Funduszu Kościelnego może zagrozić stabilności funkcjonowania Kościoła? -Oczywiście. Likwidacja Funduszu Kościelnego to byłby gol samobójczy w polską rację stanu. Przykładowo każdy Polak za granicą - misjonarz, ksiądz, siostra zakonna - jest też tam swego rodzaju ambasadorem Polski, wykonuje dla Narodu dobrą robotę, nie mniejszą niż ambasady. Pozbawienie tych ludzi ubezpieczenia byłoby golem samobójczym w polską rację stanu. itd. itp. - kto ma nerwy i cierpliwość, albo tak jak ja - chce zorientować się jakie samobóje strzela sobie pan Michalik - niech czyta. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
11 na 11 | Marszalik (733 punktów) | Obawiam się, że w rzeczywistości to wcale nie będą samobóje. Dla dużej ilości osób, kwestia autorytetu przeważa wagę argumentów. Niestety arcybiskup >> polityk, a już na pewno arcybiskup >> prawnik, czy (o zgrozo) finansista.
Część osób, które pytałem o zdanie nt. tego odpisu z podatku, głównie oburzona była faktem, że będą musieli płacić 0,3% podatku na kościół...
Raz, że nie łapią, że to nie będzie dodatkowe 0,3%, a dwa, że nie całkowicie chcą zrozumieć, że dotychczas także część ich podatku lądowało w rękach KRK.
Rozmowa o ilości gruntów przejętych przez Komisję Majątkową, czy wysokości emerytur dla księży, czy ilości etatów państwowych dla przedstawicieli KRK wydaje się w takim kontekście prawie tak abstrakcyjna, jak rozmowa o fizyce kwantowej z gimnazjalistą.
Michalik dobrze wie jak rozgrywać takie przepychanki. On się nie będzie doktoryzował, nie będzie się bawił w fakty. On po prostu użyje autorytetu (ewentualnie pożyczy od JP2), zagra na uczuciach, opowie o złych komunistach, biednych murzynkach i porzuconych zabytkach i ludzie zaklaskają mu z łezkami w oczach.
|
|
 | 13 na 13 | Miłosz Michałowski (1657 punktów) | To smutne, ale zapewne masz rację. Dodałbym a raczej rozwinął kwestię, którą już poniekąd poruszałem, a mianowicie autorytet Kościoła i jego przedstawicieli zakorzeniony u większości. "Wszyscy" są u nas antyklerykałami, ponarzekają sobie na księdza, poplotkują o tym jaka furą się rozbija, gdzie się stołuje albo, że kochankę utrzymuje - przytaczana już przeze mnie historia; moja babcia mieszka na Dąbrowie w Łodzi. W tym samym bloku mieszkała młoda (ok 30 lat) kobieta, nauczycielka, mocno zaangażowana w życie parafii (chóry, wyjazdy z dziećmi etc). Wynajmowała (sama) 3 pokojowe mieszkanie. Wszyscy mieszkańcy plotkowali, że mieszkanie to funduje jej kilku księży, którzy odwiedzali ją wieczorami (i wychodzili rano  , z tego, co słyszałem, to w systemie zmianowym  . Jak już kilka osób spotkało rano księdza, wychodząc z psem na spacer i sprawa stała się "zbyt oczywista" dziewczyna nagle się wyniosła, choć już była dogadana z właścicielami, że kupuje mieszkanie. W każdym razie ludzie gadali, podśmiewali się pod nosem, trochę psioczyli na wielebnych, ale jak przyszło do "chodzenia po kolędzie", to bez szemrania przyjmowali z pocałowaniem w rączkę i datkiem w dłoni. Niestety moja babcia również: na co dzień niezwykle krytyczna wobec kleru (swoje robią jej doświadczenia z dzieciństwa oraz z okresu samej wojny, kiedy to księża w jej wiosce, delikatnie mówiąc, nie świecili moralnym przykładem), przed wizytą i w trakcie samej wizyty księdza zmienia się nie poznania. Jest coś dla mnie niezwykle smutnego w tym, jak się wtedy zmienia, wręcz uniża wobec "pingwina". Z wieloma znanymi mi osobami jest niestety podobnie: mocne w gębie, ale na widok księdza zachowują się jak uniżeni słudzy. Z moją matką było do niedawna podobnie - średnio wierząca, zupełnie niepraktykująca, mocno antyklerykalna, ale jak przychodził ksiądz po kolędzie to zachodziła straszna metamorfoza. Wszystko zmieniła moja apostazja, w trakcie której ksiądz zachowywał się po prostu chamsko. Od tamtej pory mama nie wpuszcza żadnego dusigrosza po kolędzie. Reasumując, potrzebna jest zmiana (schematu) myślenia - obawiam się jednak, że to możliwe będzie dopiero wraz ze zmianą pokoleniową. Trudno nauczyć ludzi innego, nowego sposobu myślenia i postrzegania. Gdy się ludzi od pokoleń i od dziecka uczy odpowiedniej hierarchii (władzy), to potem ciężko ich tego oduczyć. Niestety to, moim zdaniem, wielki, jeśli nie największy sukces Kościoła, że wychował sobie dosłownie stada baranków...
|
|
|  | 3 na 3 | kkuj (614 punktów) | Muszę powiedzieć, że mam podobne doświadczenie z moją mamą, w kontekście apostazji. Podobnie jak w twoim przypadku, jest to raczej osoba tradycyjnie religijna, tzn. obchodząca święta przesilenia zimowego, oraz święto wiosny (które kościoły nazywają bożym narodzeniem i Wielkanocą) nie chodzącą do kościoła, o stosunkowo liberalnym światopoglądzie. Gdy powiedziałem o swojej apostazji, z początku spotkałem się z brakiem zrozumienia, nawet pewną agresją (typowe etapy przeżywania żalu znane z psychologii: wyparcie, złość, negocjacja, depresja, pogodzenie się). Że jak, że co odchodzę, po co? Sam fakt, że jestem niewierzący nie był istotny, bo to już dawno przerobiliśmy. Raczej chodziło o to, że społeczeństwo weźmie mnie za jakiegoś radykała. Powiedziałem, że nic się nie zmienia ja nadal ją kocham, nadal jestem takim samym człowiekiem jakiego zna, tylko bardziej spójnym i pogodzonym ze sobą. Na skutek niewiele trzeba było czekać. Moja mama teraz bardzo zmieniła pogląd na ten temat, traktuje religię jak mitologię, łatwiej jej przychodzi kontestowanie różnych tematów kościelnych. Potrafi również rozmawiać z innymi na temat religijnej obłudy.
Dlatego uważam, że takie ruchy oddolne mają wpływ, choćby lokalny, na myślenie społeczeństwa. I mimo, że wiele osób mówi, że jawna apostazja jest bez większego sensu, to ja na swoim i innych przykładach widzę, że jakiś sens ma.
|
|
 | 1 na 1 | slik (20011 punktów) | >.... Dla dużej ilości osób, kwestia autorytetu przeważa wagę argumentów. Józef Michalik to wyjątkowy "autorytet". Warto wygoglować trzy artykuły dające pojęcie o jego moralności: "Mściwy książę Kościoła"; "Nazwałam zło w Tylawie"; "Tragedia we wsi Hłudno". (Już to wklejałem, ale chyba warto przypomnieć.) I taki człowiek uzurpuje sobie prawo, do tłumaczenia innym jak mają żyć.......
|
|
 | | Kaszman (396 punktów) | Mi się wydaje, że część osób boi się, że jak nie będą płacić na kościół to pójdą do piekła... A tak - jest obowiązek, coś w deseń "zrobiłem dobry uczynek".
|
|
4 na 4 | makoshika (1454 punktów) | Dużo więcej kosztuje >nas teraz wszystko, a już szczególnie remontowanie zabytków. Kościół w Polsce utrzymuje 73 proc. >zabytków
Jak burzyli świątynie, które miały po 1000 lat, to się, kuźwa, zabytkami nie przejmowali.
|
|
 | 2 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Przede wszystkim abp Michalik "zapomniał", że to utrzymywanie zabytków (należących do KK) w 100% jest finansowane z budżetu państwa.
Pieprzę, nie solę.
|
|
|  | | Brzostowski (7067 punktów) | Jesteś tego pewna? Wiele kościołów na wsiach i w małych miasteczkach mają status zabytków, podobnie jak wiele obrazów, ołtarzy wewnątrz tych obiektów. Większość z nich utrzymuje KK ze swoich przychodów. Zabytki typu Wawel zapewne utrzymuje państwo, ale te o mniejszym znaczeniu państwo tylko ewidencjonuje nie dając ani grosza.
Oczywiście można podejść do sprawy tak, że przecież KK prowadzi w oparciu o ten zasób zabytkowy pewną działalność, na której przecież zarabia, zatem powinien z tych przychodów utrzymywać zasób w dobrym stanie. Nawet za "dzierżawę" zabytku mógłby coś jeszcze płacić do budżetu.
|
|
3 na 3 | hubin (2274 punktów) | Należy się cieszyć, że w kościele zostali jedynie "Maruszkiewicze" i Michaliki, których bronią Terlikowscy czy inne ograniczone Girzyńskie. Brak ludzi formatu kard. Wyszyńskiego, to coś co cieszy mnie za każdym razem, gdy słyszę tę plejadę miernot i ich klakierów. Im więcej ordynarnych kłamstw, nieetycznych zachowań firmowanych "Katolicką moralnością" tym większa szansa dla każdego na otwarcie oczu. Kościół z instytucji powszechnie szanowanej w przeciągu ostatnich dwudziestu lat stoczył się w przepaść, dziś ponoć jedynie 30% przeznaczyłoby publiczne pieniądze na wspieranie KrK.
Wystąpienie Girzyńskiego u Olejnik, w którym prof. Jan Hartman merytorycznie punktował prawicową miernotę, pokazuje dobitnie, że samozwańczy obrońcy krzyży to plejada przygłupów. Silił się posełek (bo przecież nie poseł), napinał i naprężał miłością bliźniego epatował, koniec końców sam się jadem udławił.
Gdy tylko na jaw zaczną być wyciągane skandale pedofilskie, ilość katolików spadnie do 5-10%... Sądzę że jest to perspektywa najbliższych 10-15 lat.
Przyznam szczerze mam duży ubaw oglądając ową paraolimpiadę umysłową, żal ofiar tej instytucji ale nie można mieć wszystkiego natychmiast.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
 | | Mikuś Frąckiewicz (616 punktów) | >Gdy tylko na jaw zaczną być wyciągane skandale pedofilskie, ilość katolików spadnie do 5-10%... Sądzę że jest to perspektywa najbliższych 10-15 lat.
W Polsce, w Europie, czy na świecie? Bo w naszej ojczyźnie myślę, że co najmniej 20 procent to jeszcze długo będą katolicy.
Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
|
|
 | 6 na 6 | mayolina (2278 punktów) | tak z ciekawości zapytam: format Wyszyńskiego czyli jaki? Bo choć biegła w temacie nie jestem, to śmiem podejrzewać, że Wyszyński w obecnych czasach miałby podobne wypowiedzi, nawet jeśli nie w stylu, to napewno w przesłaniu. Wiem, że Wyszyński prymasem tysiąclecia jest, ale to Wyszyński postawił na religijność ludową, nie dowierzał kręgom inteligencji katolickiej. Tak więc, w ramach zwycięskiej religijności ludowej, którą tak poważał Wyszyński, mamy bazylikę w Licheniu, działania misyjne Radio Maryja, inteligentne poglądy red. Terlikowskiego oraz tolerancyjne wypowiedzi Michalika.
|
|
|  | | hubin (2274 punktów) | Widzisz kard. Wyszyński wyraził kiedyś zadowolenie z odebrania kościołowi majątków, słusznie zauważył, iż opaśli na daninach ludności znacznie szybciej traciliby społecznie pozytywny wizerunek. "Prześladowania" uratowały nasz rodzimy KrK przed powszechną w Europie laicyzacją, czego nie zrobili komuniści przez pół wieku, kościół dokonał w dwie dekady.
Lata przełomu pamiętam z punktu widzenia dziecka pamiętam że, kościół miał pozytywny wizerunek nawet wśród niewierzącej inteligencji, chodzenie na religię poza szkołą było niemal patriotycznym obowiązkiem.
Mój szacunek dla niego wynika głównie z działań dotyczących orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich, szczerze nie wielu ludzi jest zdolnych nawet dziś do tak rozsądnych działań o charakterze politycznym.
Można oczywiście dezawuować jego rolę etc., ale chyba mamy się różnić czymś od katolików. Proponuję doceniać przeciwnika, choć ten akurat już nie jest.
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
| |  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Mój szacunek dla niego wynika głównie z działań dotyczących orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich, szczerze nie wielu ludzi jest zdolnych nawet dziś do tak rozsądnych działań o charakterze politycznym. Hmmm... polski pracownik Watykanu wyciągnął rękę do niemieckich pracowników Watykanu. Jak myślisz, w czyim to było interesie? Polski? Niemiec? Watykanu? O jaką politykę chodziło? Na rzecz Polski? Na rzecze Niemiec? Na rzecz Watykanu?
Pieprzę, nie solę.
|
|
 | 5 na 5 | catseye (1381 punktów) | > Brak ludzi formatu kard. Wyszyńskiego O, format to on miał. Tak duży, że dopiero w mercedesie się mieścił (to nie żadna kalumnia, widziałem na własne oczy; był to jeden z kamieni milowych na mojej drodze do apostazji). Na wszelki wypadek przypomnę, że w owych czasach mercedesy były w Warszawie widywane równie często, jak dzisiaj ferrari albo bentleye.
|
|
4 na 4 | farmer (22440 punktów) | Trzeba koniecznie przytrzymać rolników przy gospodarstwach, bo wynarodowi się naród. Trzeba stworzyć nowe miejsca pracy.
To kolejny kwiatek.
Czy ten człowiek wie co mówi? Czy on sobie zdaje sprawę że z "konika, krówki i parę kurek" nie da się wyżyć. Nie jestem rolnikiem ale mam pojecie jak smakuje ten chleb. Znam rolników ale dziś są to wyspecjalizowane hodowle nie mające nic wspólnego z pojęciem rolnika o którym marzy się temu panu. Znam też takich którzy próbowali coś zmienić. Ręce pourywane od roboty a efekt mizerny. To już nie są "biznesy" takie jak sprzed lat gdy o 3 nad ranem wyruszało się z dziadkiem na jarmark konikiem by sprzedać kilka worków zboża. Może ten człowiek nie zauważył że czasy się zmieniają i bóg bogiem dla tych ludzi ale żołądków nie da się oszukać. Ludzie ślepi nie są. Powoli bo powoli ale odchodzą od tej mizerii która im kościół proponuje. A jeśli chodzi o ciężką pracę za darmo to tutaj nie trzeba mądrego samo się klaruje.
|
|
 | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | >Trzeba koniecznie przytrzymać rolników przy gospodarstwach, bo wynarodowi się naród. No. Kościół ma długą tradycję w przypisywaniu chłopa do ziemi. W końcu całe rzesze pańszczyźnianych pracowały w kościelnych latyfundiach. Michalik wie, co mówi.
|
|
|  | 2 na 2 | slik (20011 punktów) | >>Trzeba koniecznie przytrzymać rolników przy gospodarstwach, bo wynarodowi się naród.No. Kościół ma długą tradycję w przypisywaniu chłopa do ziemi. W końcu całe rzesze pańszczyźnianych pracowały w kościelnych latyfundiach. Michalik wie, co mówi. > Ponoć w końcu XVIII w. przed ostatecznym upadkiem państwa polskiego w posiadłościach kościoła pracowało ponad 900 tys. chłopów pańszczyźnianych. Tylu ich trzeba było, ażeby wyżywić 12 tys. księży i zakonników! Michalikowi, tak jak wielu księżom, marzy się powrót do Średniowiecza i przywrócenie niewolnictwa. Za czarownicami też by chętnie jeszcze poganiali i egzorcyzmy chętnie odprawiali. Mam nadzieję, że ludzie im na to nie pozwolą, Choć pewności mi brak...
|
|
| sapiens (395 punktów) | Abp Michalik: naród polski może wymrzeć: wiadomosci(*)mrzec,1,5064641,wiadomosc.htmlno i oczywiście kolejne ładowanie w homoseksualistów. Oni chyba są teraz wrogiem nr 1 dla Kościoła. > Trzeba stworzyć nowe miejsca pracy.Z tym akurat jak najbardziej się zgadzam.
|
|
 | 1 na 1 | Mikuś Frąckiewicz (616 punktów) | > Abp Michalik: naród polski może wymrzeć: wiadomosci(*)mrzec,1,5064641,wiadomosc.html> no i oczywiście kolejne ładowanie w homoseksualistów. Oni chyba są teraz wrogiem nr 1 dla Kościoła.Ja homoseksualizm uważam osobiście za dziwny, ale "argumenty" kościoła katolickiego są cokolwiek zabawne i niedorzeczne. Homoseksualizm nie jest niczym niemoralnym! Ale kościół swoje wie 
Religię wynaleźli słabi ludzie, którzy bali się śmierci. Amen!
|
|
|  | -1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Ja homoseksualizm uważam osobiście za dziwny Jeśli homoseksualizm jest dla ciebie dziwny, to co powiesz na to: - upodobanie do ekstremalnie otyłych osób, do trupów, do zwierząt, do drzew, do fekaliów; - wydłubywanie i wąchanie "paproszków" spomiędzy palców u stóp, jedzenie glutów z nosa, woskowiny z uszu, wyrywanie i jedzenie własnych włosów itd. itp.
Pieprzę, nie solę.
|
|
4 na 4 | Grzegorz (5685 punktów) | > [cytat=Abp Michalik]-A to mienie nie zostało już spłacone, a dług Kościołowi zwrócony?-Zaledwie jakiś procent [mienia ukradzionego Kościołowi przez państwo polskie] został zwróconyMa rację. Różne szacunki rozmaicie oceniają ten "procent", natomiast generalnie większość szacuje go na wyraźnie ponad 100%  Najwyraźniej długoletnia służba kapłańskiej wyrobiła u abp Michalika taką pazerność, że odruchowo określa to jako "zaledwie". Takie zawodowe nadużycie semantyczne
|
|
4 na 4 | MarcinK (9189 punktów) |
Ten wywiad jest tak dobry, że zasługuje na jeszcze kilka cytatów: Cytat:Dzisiaj Kościół jest jedyną instytucją, która nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest niezależna od wszelkich prądów, organizacji i polityki. Cytat:Chrześcijanie nie mieli i nie mają swojego programu politycznego, warto tu przypomnieć, że to właśnie chrześcijaństwo wprowadziło zasadę rozdziału władzy świeckiej od duchowej. Cytat:Dlaczego Kościół nie wydala księży pedofilów ze wspólnoty, tylko przesuwa ich do innych parafii?
- To legendy. Jeśli takie przypadki się zdarzają, to je potępiam. Pedofile są wydalani z Kościoła i są redukowani do stanu świeckiego. Nie ma zgody na przestępstwa we wspólnocie, ani na ich tuszowanie. Cytat:Zdumiewające jest jak bardzo wybiórcza w Polsce jest opinia niektórych środowisk lansujących pornografię, głód seksualny ukierunkowuje w różnych kierunkach i nie piętnuje się wynaturzeń, a wprowadza się człowieka w głód hiperseksualizmu i poszukiwanie nowych przeżyć. Nie wystarcza już naturalne współżycie i szuka się innych form. A później winę zrzuca się na Kościół, który zawsze przestrzegał i domagał się życia zgodnego z naturą. O pluralizmie Rydzyka: Cytat:Zapraszani są politycy PiS i Solidarnej Polski. Czy Ksiądz uważa, że jeśli już są zapraszani politycy, to powinni być też obecni przedstawiciele z innych opcji jak PO, czy SLD?
- To, że są zapraszani politycy PiS i Solidarnej Polski, to już jest postęp, bo są zapraszane dwie parte, a nie jedna.
|
|
 | 3 na 3 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Wypowiedzi Michalika, to gotowy scenariusz na skecz kabaretowy. Niczego nie trzeba byłoby zmieniać w tych jego tekstach.
Pieprzę, nie solę.
|
|
 | 1 na 1 | adaniluk (503 punktów) | > Ten wywiad jest tak dobry, że zasługuje na jeszcze kilka cytatów:Zaiste. Ja dodałbym jeszcze: Cytat:Tych, którzy promują nieprawdziwy obraz "Polaka-katolika", oceniam jako największych wrogów polskości czyniących krzywdę i odzierających z kultury naszą tradycję i nośne elementy wychowawcze.. W zasadzie można podpisać się w 100 procentach. Najwyższa pora, by rozprawić się wreszcie z fałszywym i szkodliwym mitem "Polaka-katolika". Choć nie jestem pewien, czy Wielebny dokładnie to miał na myśli... (pytanie brzmiało: "Polak-katolik" to nacjonalista, ksenofob, antysemita zamknięty na nowoczesność i debatę?)
|
|
|  | | Grzegorz (5685 punktów) | >Najwyższa pora, by rozprawić się wreszcie z fałszywym i szkodliwym mitem "Polaka-katolika". Myślę że wprowadzenie możliwości odpisu 0,3% na KRK w miejsce Funduszu Kościelnego rozprawiłoby się z tym mitem od ręki. Coś mi mówi że jednak nie o to chodziło Michalikowi...
|
|
6 na 6 | hubin (2274 punktów) | Kolejny samobój: wiadomosci(*)a_groby_odpowiada_rodzina.htmlCytat:Według powiatowego inspektora nadzoru budowlanego Andrzeja Kłosowskiego odpowiedzialność za zniszczenia spowodowane przewróceniem się muru ponosi jego właściciel, czyli Kościół. Ale warszawska kuria metropolitalna do tej odpowiedzialności się nie poczuwa.
- Za groby odpowiada przede wszystkim rodzina. Są towarzystwa ubezpieczeniowe, w których można je ubezpieczyć, np. na wypadek aktów wandalizmu. Zarząd cmentarza nie może brać odpowiedzialności za każdy grób - mówi ks. prałat Rafał Markowski, rzecznik kurii. Jak już zdążyłem zauważyć w poprzednich postach i wątkach nikt KrK lepiej nie kompromituje niż oni sami... Brak poszanowania prawa i elementarnej przyzwoitości, w zamian jedynie paździerzowe cwaniactwo... Kościół może się ubezpieczy od własnej głupoty??? - chyba nawet na to są zbyt głupi...
Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
|
|
 | 1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | >Jak już zdążyłem zauważyć w poprzednich postach i wątkach nikt KrK lepiej nie kompromituje niż oni sami... Dokładnie, z tego powodu niektórych wypowiedzi przedstawicieli KRK po prostu nie da się sensownie komentować. Większość takich wypowiedzi przechodzi szybko bez większego echa, ale podejrzewam że w tym wypadku prawnicy "naprostują" poglądy rzecznika kurii na to kto jest za co odpowiedzialny (tak jak już naprostowali wypowiedzi biskupów o tym że KRK nie będzie odpowiadał za pedofilię wśród swoich funkcjonariuszy).
Ciekawi mnie co by powiedział gdyby mur zawalił się na samochód albo przechodnia - pewnie coś w stylu "trzeba się było orientować jak mur leciał, każdy jest odpowiedzialny za siebie".
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|