Racjonalista - Strona głównaDo treści
Neoliberalowie.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
02-04-2005 09:25agnus deiNeoliberalowie.
Czy nie zauwazyliscie 'dziwnego' faktu, ze neoliberalowie natychmiast po 'nachapaniu' sie na swej ideologii, szukaja pewniejszego utrwalenia swej pozycji i przechodza na duzo 'twardsze', prawicowe pozycje...
np. Kulczykow ciagnie chyba raczej do potomkow Lubomirskich-Lanckoronskich niz do spuscizny po Che!
O co mi chodzi... Otoz twierdze ze liberalizm i neoliberalizm sa droga do odbudowania de facto FEUDALIZMU czy neofeudalizmu. Nie sadzicie?

Villgefortz (66 punktów)Neoliberalowie.
>Czy nie zauwazyliscie 'dziwnego' faktu, ze
>neoliberalowie natychmiast po 'nachapaniu' sie na swej
>ideologii, szukaja pewniejszego utrwalenia swej pozycji i
>przechodza na duzo 'twardsze', prawicowe pozycje...
>np. Kulczykow ciagnie chyba raczej do potomkow
>Lubomirskich-Lanckoronskich niz do spuscizny po Che!
>O co mi chodzi... Otoz twierdze ze liberalizm i
>neoliberalizm sa droga do odbudowania de facto FEUDALIZMU
>czy neofeudalizmu. Nie sadzicie?

Liberalizm gospodarczy wcale nie przeczy aksjologii zwykle kojarzonej z prawicą, a wręcz przeciwnie (i całe szczęście!). Co do odbudowy w Polsce feudalizmu - nie zauważam (powrotu do państwa plemiennego także nie).

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365