Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zapytanie prawne do Jurka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
02-04-2007 02:37Mariusz AgnosiewiczZapytanie prawne do Jurka
RACJA Polskiej Lewicy
Zarząd Krajowy Warszawa, dnia 23.3.2007

Marszałek Sejmu
Pan Marek Jurek

Zapytanie prawne

Szanowny Panie Marszałku,

W związku z popieranymi przez Pana propozycjami zmian w Konstytucji dotyczących prawnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, mamy następujące zapytanie prawne:

Czy w przypadku poronienia kobiecie będzie przysługiwał zasiłek pogrzebowy ? Słyszeliśmy bowiem, że minister zdrowia prof. Religa wydał szpitalom polecenie wydawania aktu zgonu, na podstawie którego ZUS wypłaca zasiłek pogrzebowy, począwszy od 22 tygodnia ciąży.

W świetle proponowanych zmian w Konstytucji należy uznać takie ograniczenie za wysoce nieetyczne, wszak człowiek powinien mieć prawo do godnego pogrzebu od poczęcia.

Z poważaniem
Teresa JAKUBOWSKA
rzecznik partii RACJA PL

Do wiadomości:
Pan Premier Jarosław Kaczyński
Przewodniczący Klubów Sejmowych
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thorvoy (6588 punktów)
Dla mnie bomba.

Czasami ciekaw jestem, co oni robią z taką korespondencją. Czytają ją do końca, czy wyrzucają po kilku zdaniach, kiedy zaczynają już rozumieć...?
Ocykan (3528 punktów)
>Dla mnie bomba.

Ja tam bym się tak nie podniecał inicjatywami partii, jak by nie było, kanapowej. Ponieważ RACJA PL jaka jest każdy widzi, ma mniej więcej takie szanse na sukces jak śnieżna kula w piecu hutniczym na przetrwanie.
Na pewno nie osiągnie swoich celów wysyłaniem inteligentnych podchwytliwych petycji. A przecież istnieje prosta i bardzo skuteczna metoda, należy po prostu zdobyć władzę. Skoro udało się to nawet takim wstecznym nieudacznikom jak Kaczyńscy, to dla postępowych bystrzaków to "bułka z masłem".
No chyba, że nieuświadomiony naród woli Kaczyńskich i nie zechce wybrać RACJI PL. W takim przypadku RACJA PL powinna wybrać inny naród.
Thorvoy (6588 punktów)
Naprawdę coraz poważniej myślę o rewolucji.
placownik (17853 punktów)

>Ja tam bym się tak nie podniecał inicjatywami partii, jak by nie było, kanapowej.

   Mam wrażenie, że Racja wychodzi z naiwnego założenia, że zdobycie władzy wymaga uprzedniego przekonania społeczeństwa do swoich racji. Kanapowe niegdyś PC wyzbyło się tych złudzeń i dlatego dzisiaj Ludwik Dorn może z pełnym przekonaniem twierdzić: kto nie jest z nami, ten jest z nami tylko jeszcze o tym nie wie.

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Ocykan (3528 punktów)
>   Mam wrażenie, że Racja wychodzi z naiwnego założenia, że zdobycie władzy wymaga uprzedniego przekonania społeczeństwa do swoich racji. Kanapowe niegdyś PC wyzbyło się tych złudzeń
i zamiast przekonać znaczącą część społeczeństwa do swoich racji i oddania nań głosów - dokonało zamachu stanu.
Thorvoy (6588 punktów)
Zamach stanu to coś, co Polakom mogłoby obecnie już tylko pomóc.
Ocykan (3528 punktów)
>Zamach stanu to coś, co Polakom mogłoby obecnie już tylko pomóc.
Tylko kto to zrobi? Masz kandydata na nowego Piłsudskiego?
Thorvoy (6588 punktów)
Ja, ja! JA! Mogę ja? Proszęęę!
Ocykan (3528 punktów)
>Ja, ja! JA! Mogę ja? Proszęęę!
No to dalejże!
Thorvoy (6588 punktów)
No to zbieram chętnych na akcję. Mój mail jest ogólnodostępny.
Zyga (1539 punktów)
>Zamach stanu to coś, co Polakom mogłoby obecnie już tylko pomóc.

"Miałem sen..." w którym świat był usłany krzyżami. Były wszędzie; na budynkach, zamiast latarń. Ja wraz z garstką buntowników uciekaliśmy przed patrolem katolickim po zniszczonych wojną budynkach chroniąc teczkę, która zawierała plan rewolucji.

Dość dawno
Thorvoy (6588 punktów)
Nie pozwólmy, by sen się urzeczywistnił. Dokonajmy przewrotu już teraz. Księża na księżyc! Kaczory na Madagaskar!
placownik (17853 punktów)
>>   Mam wrażenie, że Racja wychodzi z naiwnego założenia, że zdobycie władzy wymaga uprzedniego przekonania społeczeństwa do swoich racji. Kanapowe niegdyś PC wyzbyło się tych złudzeń
>i zamiast przekonać znaczącą część społeczeństwa do swoich racji i oddania nań głosów - dokonało zamachu stanu.

   i najpierw głosami niespełna jedenastu procent uprawnionych do głosowania zdobyło władzę, a teraz walczy o serca i umysły reszty. Okazało się, że jedenaście procent to wystarczająca legitymacja do rządzenia. Nie dziwię się tym, którzy zaczynają wątpić w demokrację, choć sam się do nich nie zaliczam.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Ocykan (3528 punktów)
>Okazało się, że jedenaście procent to wystarczająca legitymacja do rządzenia.

Tak, to smutne, ale ubolewanie to rzecz niegodna racjonalisty. Wymyśl lepsze rozwiązanie i przeforsuj je.
placownik (17853 punktów)

>>Okazało się, że jedenaście procent to wystarczająca legitymacja do rządzenia.
>Tak, to smutne

   Jeśli Twój smutek jest szczery, to zapewne już za paręnaście miesięcy będziemy mogli wspólnie, Ty i ja, protestować przeciw kolejnej próbie zmiany ordynacji wyborczej zmierzającej do dalszego ograniczenia zasady proporcjonalności.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
Ocykan (3528 punktów)
Ja akurat nie jestem zwolennikiem zasady proporcjonalności. Duża liczba partii w Sejmie i rozdrobnienie głosów zmniejsza efektywność jego pracy.
Moim zdaniem, najsprawiedliwszą jest zasada, że zwycięzca bierze wszystko. Całą władzę i całą odpowiedzialność.
Czego się obawiasz? Może takim zwycięzcą zostałaby RACJA PL i Polska pod jej rządami stałaby się oazą tolerancji i dobrobytu? Bo przy ordynacji proporcjonalnej nie ma na to szans. Oszołomy (które z pewnością wtedy do Sejmu również wejdą) nie pozwolą na to.
Thorvoy (6588 punktów)
>Ja akurat nie jestem zwolennikiem zasady proporcjonalności. Duża liczba partii w Sejmie i rozdrobnienie głosów zmniejsza efektywność jego pracy.
>Moim zdaniem, najsprawiedliwszą jest zasada, że zwycięzca bierze wszystko. Całą władzę i całą odpowiedzialność.

I tak właśnie jest, choćby w teorii było inaczej.

>Czego się obawiasz? Może takim zwycięzcą zostałaby RACJA PL i Polska pod jej rządami stałaby się oazą tolerancji i dobrobytu?

Nie zdziwiłbym się, gdyby tak się właśnie stało za panowania Racji.

> Bo przy ordynacji proporcjonalnej nie ma na to szans. Oszołomy (które z pewnością wtedy do Sejmu również wejdą) nie pozwolą na to.

Pożyjem, obaczym.
Teresa Jakubowska
>>Ja tam bym się tak nie podniecał inicjatywami partii, jak by nie było, kanapowej.
>   Mam wrażenie, że Racja wychodzi z naiwnego założenia, że zdobycie władzy wymaga uprzedniego przekonania społeczeństwa do swoich racji. Kanapowe niegdyś PC wyzbyło się tych złudzeń i dlatego dzisiaj Ludwik Dorn może z pełnym przekonaniem twierdzić: kto nie jest z nami, ten jest z nami tylko jeszcze o tym nie wie.
>   Pozdrawiam
>
Niech strój słów podkreśla urodę myśli




Wie Pan, ze slowa "kto nie jest z nami ...itd to zywy cytat z Lenina ?
J.Szulc (5723 punktów)
>RACJA Polskiej Lewicy
>Zarząd Krajowy Warszawa, dnia
>23.3.2007
>
>
>Marszałek Sejmu
>Pan Marek Jurek
>
>
>Zapytanie prawne
>
>Szanowny Panie Marszałku,
>
>W związku z popieranymi przez Pana propozycjami zmian w
>Konstytucji dotyczących prawnej ochrony życia ludzkiego od
>poczęcia do naturalnej śmierci, mamy następujące zapytanie
>prawne:
>
>Czy w przypadku poronienia kobiecie będzie przysługiwał
>zasiłek pogrzebowy ? Słyszeliśmy bowiem, że minister
>zdrowia prof. Religa wydał szpitalom polecenie wydawania
>aktu zgonu, na podstawie którego ZUS wypłaca zasiłek
>pogrzebowy, począwszy od 22 tygodnia ciąży.
>
>W świetle proponowanych zmian w Konstytucji należy uznać
>takie ograniczenie za wysoce nieetyczne, wszak człowiek
>powinien mieć prawo do godnego pogrzebu od poczęcia.
>
>Z poważaniem
>Teresa JAKUBOWSKA
>rzecznik partii RACJA PL
>
>Do wiadomości:
>Pan Premier Jarosław Kaczyński
>Przewodniczący Klubów Sejmowych
Popieram!!
Mam nadzieję, że do takich bzdur, jak ta nowelizacja, nie dojdzie.
W takim razie proszę o dokładne zdefiniowanie pojęcia "początek życia" i "naturalna śmierć".
Pozwólcie, że zapytam: reanimujemy? podłączamy do respiratora?
Przecież to już nie będzie naturalne życie, tylko wspomagane.
Odłączamy po ustaniu pracy mózgu?
A może czekamy, aż odpadnie od kości ostatni kawałek tkanki, bo resztki życia jeszcze sie kołaczą?
Etyko?
Gdzie jesteś?

---
kimak (2276 punktów)
Dokładnie takim językiem trzeba z tymi oszołomami rozmawiać. Wdawanie się w dysputy etyczno-światopoglądowe z ludźmi, którym państwo wciąż myli się z parafią, do niczego konstruktywnego nie prowadzi. W razie ich wygranej w batalii o zmiany w konstytucji wniosek jak w pismie RACJI PL należy skierować do rządu, a potem do TK jesli zabraknie im konsekwencji (finansowej) w myśleniu(?).


"Bawimy się, bawimy ładnie, lub nie
nieważne, bo Nico niełatwo rozdrażnić"
Lech Janerka

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365