 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 22-04-2007 | Mariusz Agnosiewicz | Marsz Milczenia w 92. rocznicę ludobójstwa Ormian |
Koło Zainteresowań Kulturą Ormian
uprzejmie zaprasza
na
MARSZ MILCZENIA
UPAMIĘTNIAJĄCY 92. ROCZNICĘ LUDOBÓJSTWA ORMIAN
Uroczystość odbędzie się we wtorek, 24 kwietnia 2007 r. w Warszawie.
Marsz Milczenia rozpocznie się o godz. 17.00 modlitwą w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej przy ul. Modzelewskiego 98a (róg ul. Woronicza, przy stacji metra Wierzbno). Modlitwę poprowadzi ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski, Duszpasterz Ormian w Polsce Południowej. Marsz zakończy się pod ambasadą Republiki Tureckiej.
Po Marszu Milczenia, o godz. 19.30 w kościele pw. Św. Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w obrządku ormiańskim w intencji ofiar Ludobójstwa.
Co roku w połowie kwietnia społeczności Ormian na całym świecie upamiętniają ofiary Rzezi Ormian, uznawanej powszechnie za pierwsze ludobójstwo XX wieku. Na skutek zaplanowanej akcji rządu tureckiego w latach 1915-1916 zamordowano ok. 1,5 mln Ormian, mieszkańców Imperium Osmańskiego, niszcząc 1700-letnią obecność chrześcijaństwa w Azji Mniejszej. Gdy dokonywała się ta zbrodnia, naród ormiański dał heroiczny dowód wierności Jezusowi Chrystusowi. Wśród zamordowanych bardzo wielu było męczenników, w tym duchownych Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego oraz Kościoła Katolickiego obrządku ormiańskiego, którzy oddali życie za swą wiarę, odmawiając konwersji na islam.
Mimo, iż od tych tragicznych wydarzeń minęły 92 lata, rząd turecki wciąż odmawia wzięcia odpowiedzialności za tę zbrodnię, a szczególnie.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 21-04-2007 | Mariusz Agnosiewicz | Akademia Innowatorów Społecznych |
Fundacja Ashoka, organizator Akademii Innowatorów Społecznych (AIS), zaprasza do udziału w programie aktywnych i przedsiębiorczych studentów polskich uczelni, którzy chcą rozwiązywać problemy społeczne i zmieniać otaczającą ich rzeczywistość. Uczestnicy Akademii podczas kilkumiesięcznego programu biorą udział w cyklu warsztatów, które odbywają się w organizacjach pozarządowych, a także realizują własne pomysły na działania społeczne. Mają także możliwość ubiegania się o środki finansowe na realizację swojego projektu. Aplikacje można składać do 30 kwietnia. Więcej informacji na temat programu na stronie: www.ashoka.plZ pozdrowieniami Joanna Michalska Biuro Prezydenta - GCOP |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 21-04-2007 | Mariusz Agnosiewicz | Spotkanie z Wojciechem Siemionem |
W imieniu Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Kultury Europejskiej i w imieniu profesor Marii Szyszkowskiej mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie jubileuszowe z WOJCIECHEM SIEMIONEM z okazji 35-lecia pracy pedagogicznej zatytułowane
"Polityka w teatrze, teatr w polityce"
Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 23 kwietnia br. o godzinie 18:00
W TEATRZE ŻYDOWSKIM im. ESTER RACHEL I IDY KAMIŃSKICH PLAC GRZYBOWSKI 12/16 W WARSZAWIE
Po spotkaniu zapraszamy na poczęstunek. WSTĘP WOLNY! |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 20-04-2007 | Jarek Kubaszewski | Przeciwko "brunatnym" |
Krakowskie organizacje pozarządowe organizują wiec sprzeciwu przeciwko faszyzmowi. Ma to związek z zapowiadanym na sobotę "brunatnym marszu" organizowanym przez jedną z organizacji neofaszystowskich. Wiec antyfaszystowski odbędzie się w najbliższą sobotę, na placu św. Idziego, o godź 15.00
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-04-2007 | Jarek Kubaszewski | MarszTolerancji w Krakowie |
Marsz Tolerancji odbędzie się w Krakowie po raz trzeci. Wyruszy w sobotę o godz. 13 z placu Matejki i Plantami przejdzie na Rynek Główny. Organizuje go Fundacja Kultury Dla Tolerancji |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 19-04-2007 | jarekland | Dlaczego człowiek przestaje sie modlić?-zapraszamy na debatę |
Krakowskie Centrum kultury i Dialogu co dwa tygodnie organizuje debaty na różnorodne tematy. Tym razem tematem zaproszeni goście będą dyskutować o tym, dlaczego człowiek przestaje się modlić. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w takiej debacie, mogą przyjść w środę 18 kwietnia o godzinie 18.30 do Auli Ignatianum przy ul. Kopernika 26.
Krakowskie Centrum Kultury i Dialogu (CKiD) powstało w 1998 roku z inicjatywy o. Stanisława Musiała SJ. To instytucja akademicka, która zajmuje się przede wszystkim budowaniem dialogu między reprezentantami różnych religii, kultur i światopoglądów. Jak czytamy na oficjalnej stronie, Centrum czerpie inspirację z ducha chrześcijańskiego uniwersalizmu, wyrażonego w nauczaniu Kościoła katolickiego oraz dekretach Zakonu Jezuitów. Obecnym Dyrektorem Centrum jest o. Janusz Salamon.
CKiD realizuje swoją misję poprzez organizowanie publicznych debat, seminariów i konferencji naukowych, działalność publicystyczną i wydawniczą. Stanowi także integralną część Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie, gdzie ściśle współpracuje z tamtejszą społecznością studencką.
Na każdą debatę CKiD przyjeżdżają nietuzinkowe osobistości, które nie tylko przyciągają swoim nazwiskiem i osiągnięciami, ale i dzielą się poglądami i wątpliwościami. Wszystko po to, aby łatwiej zrozumieć różne opinie na ten sam temat. W ten sposób buduje się płaszczyznę dialogu i zrozumienia, o które tak trudno we współczesnym świecie.
Serdecznie zapraszam na debatę! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 14-04-2007 | alepo | ankieta |
Witam wszystkich, Jestem studentką I roku nauk politycznych na UW. Piszę pracę z socjologii o postrzeganiu sytuacji ateistów w Polsce przez osoby zrzeszone w stowarzyszeniach ateistycznych. Podstawą do tej pracy będą wyniki ankiety przeprowadzonej wśród takich osób- brakuje mi jednak paru. Dlatego proszę o pomoc- jeśli ktoś byłby zainteresowany wzięciem udziału w badaniu, proszę o kontakt w ciągu najbliższych kilku dni, gdyż termin oddania pracy jest bardzo bliski. Mój adres - moc.liamtoh@ketsop.ardnaskela. Dziękuję bardzo | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 13-04-2007 | Mariusz Agnosiewicz | Laicki medal dla księdza |
Warszawa, dnia 31 marca 2007
Pan Minister Roman Giertych
Protestujemy przeciw uhonorowaniu prałata Jankowskiego medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Pomysł odznaczenia jakiegokolwiek księdza medalem Komisji Edukacji Narodowej dowodzi zupełnej ignorancji pomysłodawcy.
Komisja Edukacji Narodowej powstała w 1773 roku. poczatkowo w celu przejęcia i wykorzystania na cele oświatowe majątku zlikwidowanego zakonu jezuitów. Następnie jej działalność uległa rozszerzeniu i jej celem stało się zastąpienie w Polsce dotychczasowego szkolnictwa kościelnego - oświeconym postępowym szkolnictwem świeckim o nowoczesnych - jak na tamtą epokę - programach i metodach nauczania. Zlikwidowała monopol szkolnictwa kościelnego, wprowadziła nawet wychowanie fizyczne i zadbała o lepsze wykształcenie dziewcząt.
Jak więc można odznaczać tak szacownym medalem księdza - antysemitę siejącego nienawiść, człowieka o podejrzanym morale, co do którego dochodzenie w sprawie o pedofilię zakończyło się umorzeniem w niejasnych okolicznościach (m.in. ekspert prof. Lew Starowicz nie został dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z księdzem i pokrzywdzonymi chłopcami, poproszono go jedynie o odpowiedź na pytania postawione na piśmie)?
Z poważaniem RACJA Polskiej Lewicy Rada Krajowa Jan Barański Teresa Jakubowska | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 07-04-2007 | Mariusz Agnosiewicz | 11.4: Wiec w obronie życia kobiet |
NIE SIEDŹCIE W DOMACH, GDY FANATYCY OD RYDZYKA ROBIĄ Z POLSKI DRUGI IRAN!!!
11 KWIETNIA, w środę od 17:00 do 2.00 POD SEJMEM - WIEC W OBRONIE ŻYCIA KOBIET
Wprowadzenie do Konstytucji słów "od poczęcia aż do naturalnej śmierci" to zamach na życie i prawa kobiet, a nie obrona wartości! Panowie politycy nie zostaną postawieni przed pytaniem: czy Konstytucja zagraża ICH życiu. ONI są bezpieczni od urodzenia aż do naturalnej śmierci. Jakim prawem więc decydują o zdrowiu i życiu kobiet?! Ręce precz od życia kobiet! Konstytucja dla ludzi, nie dla dogmatów! Grupa "Same o Sobie! S.O.S.", Porozumienie Kobiet 8 Marca, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Blog Stop Fanatykom (Bez jaj), Feminoteka, Sierpień '80 zapraszają: 11 KWIETNIA, w środę od 17:00 do 2.00 POD SEJMEM - na WIEC W OBRONIE ŻYCIA KOBIET |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 07-04-2007 | Mariusz Agnosiewicz | Zapytanie prawne do Jurka |
RACJA Polskiej Lewicy Zarząd Krajowy Warszawa, dnia 23.3.2007
Marszałek Sejmu Pan Marek Jurek Zapytanie prawne
Szanowny Panie Marszałku,
W związku z popieranymi przez Pana propozycjami zmian w Konstytucji dotyczących prawnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, mamy następujące zapytanie prawne:
Czy w przypadku poronienia kobiecie będzie przysługiwał zasiłek pogrzebowy ? Słyszeliśmy bowiem, że minister zdrowia prof. Religa wydał szpitalom polecenie wydawania aktu zgonu, na podstawie którego ZUS wypłaca zasiłek pogrzebowy, począwszy od 22 tygodnia ciąży.
W świetle proponowanych zmian w Konstytucji należy uznać takie ograniczenie za wysoce nieetyczne, wszak człowiek powinien mieć prawo do godnego pogrzebu od poczęcia.
Z poważaniem Teresa JAKUBOWSKA rzecznik partii RACJA PL
Do wiadomości: Pan Premier Jarosław Kaczyński Przewodniczący Klubów Sejmowych | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |