 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 09-01-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Oświadczenie PiS o potępieniu europejskiego sądu w Strasburgu |
Bruksela, 16 listopada 2009
Oświadczenie Delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim w związku z ostatnim Orzeczeniem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w sprawie krzyży w szkołach.
Orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu z dn. 3 listopada 2009, stwierdzające, że krzyże umieszczone w salach szkolnych naruszają wolność religijną dziecka i prawo rodziców do wychowania go w dowolnym światopoglądzie, jest dla nas nie tylko oburzające, ale też stawia pod poważnym znakiem zapytania kwalifikacje sędziów Trybunału. Nie możemy bowiem uznać za uzasadniony wyrok, który godzi w jeden z podstawowych symboli cywilizacji zachodniej, stanowi akt jurydycznej agresji wobec kilkuset milionów chrześcijan zamieszkujących nasz kontynent oraz wpisuje się w haniebną praktykę stosowania narzędzi prawnych i instytucjonalnych do ideologicznej ingerencji w sprawy światopoglądowe.
W związku ze wyrokiem Trybunału Praw Człowieka, my posłowie Prawa i Sprawiedliwości, będący w Parlamencie Europejskim członkami Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przyłączamy się do protestów płynących z katolickich Włoch, prawosławnej Grecji, protestanckiej Wielkiej Brytanii oraz innych krajów Unii Europejskiej, jak również z państw leżących poza jej granicami, szanujących tradycję i chrześcijańskie korzenie cywilizacji naszego kontynentu.
Ten wyrok budzi również upiory przeszłości z czasów, gdy Europa podzielona była „żelazna kurtyną”, a krzyż.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 04-01-2010 | Mariusz Agnosiewicz | List otwarty w sprawie likwidacji bibliotek |
Panie Premierze, My, niżej podpisani – pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy, bibliotekarze i czytelnicy – protestujemy przeciwko planowanym zmianom w prawie pozwalającym na likwidację bibliotek w małych miejscowościach. Pan Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski twierdzi, że chodzi tu o łączenie niedochodowych bibliotek z innymi niedochodowymi instytucjami kulturalnymi, co ma obniżyć koszty ich utrzymywania. Kryterium dochodowości placówki kulturalnej, jaką jest biblioteka, użyte przez ministra kultury zdumiewa i wysoce niepokoi. Podzielamy obawy polskich bibliotekarzy, którzy słusznie widzą w tym zamysł likwidacji bibliotek. otwartabiblioteka.pl/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 03-01-2010 | gedeon13 | Poszukuję chrześcijańskich małżeństw do filmu o in vitro |
Witam, poszukuje małżeństw, ktore mają dziecko dzięki metodzie "in vitro" i małżeństw, które starają sie o dziecko za pomocą tej metody. Przygotowuję sie do produkcji filmu dokumentalnego, w ktorym bohaterami byłby dwa małzenstwa o przeciwnych denominacjach: katolickie i protestanckie lub innego wyznania. Chce wyprdukowac prosty, ciekawy flm pokazujacy inne oblicze Stworcy ktory jako Dawca Zycia, daje zycie rowniez dzieciom "z próbówki". Poza tym nadrzednym celem jest pokazanie, ze zadna instytucja Koscielna nie ma prawa rzadzic sumieniami ludzi choćby w takich sprawach. Jeśli chodzi o malzenstwo katolickie, oczywiste ze chcialbym aby było za ta metoda zapłodnienia. Byłbym wdzieczny za pomoc. Oczywiscie wszelkie ine informacje jestem gotów przesłac e-mailem lub telefonicznie e-mail: lp.pw@mlifnoedeg | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 01-01-2010 | Wojtek | Życzenia i prezencik |
Drodzy forumowicze, Niezależnie od wyznawanych przez Was wiar lub niewyznawania żadnej, okres świąt jest okazją do składania życzeń. Niniejszym oświadczam, że zarówno ja, jak i wszyscy członkowie krakowskiego oddziału Stowarzyszenia niezmiennie życzą Wam wszystkiego co najlepsze, każdego dnia w roku. Ponieważ tradycją jest dawanie sobie upominków, my również mamy dla Was takowy, jest nim stronka, która może Was rozbawi - znajdziecie ją pod tym linkiem . Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Skorupski szef PSR Kraków | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-12-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Legutko - obraza wrocławskich uczniów |
Warszawa, 17 grudnia 2009 Pan prof. Ryszard Legutko Panie Profesorze,
Z oburzeniem, zażenowaniem i wielkim niesmakiem przyjęliśmy Pana język, którym obraził Pan grupę uczniów wrocławskich żądających uwolnienia ich szkoły - publicznej - od krzyży.
Zamiast pochwalić uczniów, którzy wykazali się charakterem, Pan ich potępia, ucząc życiowego konformizmu i obłudy. Są to cechy życia publicznego, które charakteryzują Polskę nie tylko od 20 lat, także charakteryzowały PRL tylko a rebours.
Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że nie ma Pan racji co do meritum. Chcemy przypomnieć Panu, że Polskę obowiązuje zarówno Konstytucja RP jak i Europejska Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności. Na straży przestrzegania tej konwencji przez państwa – sygnatariuszy stoi Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Oba te dokumenty chronią prawa mniejszości w społeczeństwie, także wyznaniowe. Tymczasem Pan rozumie demokrację prymitywnie jako narzucanie mniejszościom woli większości. To kompromitujące, biorąc pod uwagę, że ma Pan tytuł profesorski. Nowoczesne pojmowanie demokracji w cywilizowanych społeczeństwach to poszanowanie przez większość praw mniejszości, bo większość sama się broni.
Na marginesie musimy dodać, że obecność krzyży we włoskich szkołach publicznych wynika z układów laterańskich podpisanych w 1929 roku przez ówczesnego papieża z Mussolinim. O tym rząd włoski w odwołaniu od orzeczenia ETPC.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 23-12-2009 | Zulka | Impreza międzyświatopoglądowa:) |
I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ
Międzyświatopoglądowe święta na rzecz pokoju we wszechświecie
7 grudnia 2009 (poniedziałek), godz. 18:00
UFA, al. Solidarności 82, Warszawa
www.u-f-a.pl
DYSKUSJA, MULTIETNICZNA UCZTA I TAŃCE!!!
Nieformalny kolektyw ateistek, chrześcijanek, lesbijek, muzułmanek i żydówek zaprasza na połączone obchody muzułmańskich świąt Al-Adha i Nowego Roku, żydowskiej Chanuki i chrześcijańskiego Bożego Narodzenia. Dziewczyny postanowiły pokazać, że wystarczy bardzo niewiele, by zmieniać świat na lepsze.
Przełom listopada i grudnia tego roku to czas świąt trzech wielkich religii – judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. W Polsce niestety jeszcze nikt lub prawie nikt nie wysyła życzeń „Szczęśliwych Świąt Zimowych”, większość zakłada bowiem, że święta to jedynie Boże Narodzenie. Są też osoby, które nie obchodzą żadnych świąt. Czy ateistki i ateiści są z tego powodu ubożsi? Wkrótce nadarzy się wyjątkowa okazja by otrzymać odpowiedź na to i wiele innych pytań.
Projekt realizowany pod nazwą „I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ” ma na celu pokazanie, że akceptacja i szacunek do innego człowieka przełamują światopoglądy, święte wojny i przepisy religijne. Podczas dyskusji dziewczyny odpowiedzą na pytania dotyczące kobiet, tradycji związanych z obchodzeniem świąt w poszczególnych religiach i światopoglądach, seksualności, tematyki LGBTQ.
Dopełnieniem będzie bajeczny multietniczny poczęstunek. Aby nikt nie został z niego wykluczony.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 22-12-2009 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 10 grudnia 2009 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, w czwartek, 10-go grudnia 2009 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym racjonalizm jest bliski (lub choćby zapragnęli spojrzeć nań z bliska), dla których jednocześnie potrzeba poznawcza jest bardzo ważna. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 26 listopada 2009 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 17-12-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Jutro "krzyżowy dzień" |
1. W XIV LO we Wrocławiu odbędzie się debata o obecności krzyży w szkole. Przypomnę, iż jest ona efektem petycji uczniów o usunięcie krzyży ze szkół. W debacie udział wezmą przede wszystkim uczniowie - zwolennicy krzyży, jak i przeciwnicy ich obecności w szkole. Poza uczniami udział też wezmą inne osoby. Po stronie obrońców krzyża - m.in. Terlikowski. Po stronie obrońców neutralności szkoły - prof. Jan Hartman, filozof z UJ (absolwent wrocławskiej czternastki), dr Piotr Mikiewicz (socjolog), Michał Syska (prawnik, związany z Krytyką Polityczną). Debata, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa będzie otwarta dla każdego zainteresowanego. Zapraszam więc do auli czternastki 16 grudnia na godz. 13.
2. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie rozpatrywać będzie powództwo prezydenta Stalowej Woli przeciwko klerowi o usunięcie krzyża z miejsca publicznego. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 13-12-2009 | Jakub Puszkarski | Dni Praw Człowieka 15 - 17 grudnia Gdańsk |
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk i Klub Debat Studenckich serdecznie zapraszają na konferencję Dni Praw Człowieka, która odbędzie się w dniach 15 – 17 grudnia 2009 r.
Dni Praw Człowieka to najważniejsze krajowe przedsięwzięcie organizowane w ramach Programu Praw Człowieka (Human Rights’ Programme), realizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA na obszarze całej Europy.
Podstawowym celem projektu jest przybliżenie problematyki praw podstawowych w różnych regionach świata, zainicjowanie społecznej debaty na ten temat oraz wspieranie organizacji na codzień walczących z problemem łamania praw człowieka.
Tegoroczna edycja Dni Praw Człowieka będzie skupiać się na czterech generacjach praw człowieka, w ramach czterech paneli tematycznych:
WTOREK 15.12.2009
11.00 – 11.10 Powitanie uczestników konferencji, przedstawienie założeń projektu i programu konferencji na najbliższe 3 dni 11.10 – 12.00 mgr Paweł Petasz - Uniwersytet Gdański - Nowelizacja kodeksu karnego w aspekcie chemicznej kastracji pedofilii – komentarz 12.00 – 12.30 „Nie sąd cię skaże pedofilu” – projekcja filmu dokumentalnego 12.30 – 13.15 Delegacja Zakładu Karnego – komentarz osadzonych w zakładzie odnośnie przedstawionego dokumentu 13.15 – 13.30 Przerwa na kawę 13.30 – 14.30 Maciej Bernatt – Helsińska Fundacja Praw Człowieka - Łamanie praw więźniów w polskich zakładach karnych.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |