 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 19-11-2010 | True_Q | Wykłady kreacjonistów w Krakowie |
Szanowni Państwo, Właśnie z lektury "Znaków czasu" dowiedziałem się o serii wykładów "poświęconych kontrowersjom między nauką a wiarą", które odbędą się w następujących terminach: 27-28 listopada i 4-5 grudnia o godzinie 17.00 (os. Teatralne 24 w Krakowie). Myślę, że dobrze by było gdyby na ww spotkaniach pojawili się krakowscy "racjonaliści" i punktowali nieścisłości, przemilczenia, półprawdy i jawne kłamstwa, które z pewnością pojawią się w czasie odczytów. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-11-2010 | jarekland | Zaproszenie do Kawiarni Naukowej w Sopocie |
Rada Rektorów Województwa Pomorskiego Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej oraz Hotel Rezydent***** w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki mają zaszczyt zaprosić Państwa do Kawiarni Naukowej w Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) na cykl popularnonaukowych spotkań z wybitnymi postaciami polskiej nauki
25 listopada 2010 roku (czwartek), godz. 18:00 prof. dr hab. Piotr Dominiak (Politechnika Gdańska) Dlaczego każdego roku rodzi się i umiera tak dużo firm?
Prelegent będzie chciał odpowiedzieć między innymi na następujące pytania: Czym zajmuje się demografia przedsiębiorstw? Jak jest struktura populacji przedsiębiorstw wg wielkości we współczesnych gospodarkach? Jak długo żyją firmy? Ile firm "zmieści się" w gospodarce danego kraju? Od czego zależy wielkość populacji firm w poszczególnych gospodarkach? Co kryje się pod takimi zjawiskami jak narodziny i zgon firmy? Czy śmierć przedsiębiorstwa to zdarzenie negatywne, niepożądane? Czy wspierając przedsiębiorczość lepiej chronić istniejące firmy, czy pobudzać tworzenie nowych? Wstęp wolny.
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-11-2010 | Gassowski | Do racjonalistów-żeglarzy, ale nie tylko |
Szanowni koledzy tak się układa, że będąc racjonalistą jestem również zamiłowanym żeglarzem. Mieszkam na stałe na Florydzie i na początku tego roku, mimo zaawansowanego wieku, kupiłem kadłub jachtu do remontu. To co było i co jest można zobaczyć na stronie community.webshots.com/user/waldemargas patrz "NOMAD" bo tak nazwałem moje Pływało, które jest skończone i sprawne. Kończy się okres huraganów i mam zamiar spędzić nadchodzącą "zimę" na wodach Wysp Bahama. Byłbym niezmiernie rad pływać w gronie racjonalistów, od których mam nadzieję wiele bym się nauczył. Cenię sobie przygodę, relaks, spokój i kulturę osobistą. Pływanie ze mną na warunkach koleżeńskich bez ograniczeń czasowych i bez wyczynów zmagań z żywiołem. Żeglować będziemy wyłącznie dniami noce spędzając na bezpłatnych kotwicowiskach. Dla zminimalizowania kosztów jeść będziemy dania zdrowe ale bez luksusu. Alkohol akceptowalny w minimalnych ilościach. Palenie akceptowalne tylko na pokładzie. Pływać będziemy wykorzystując bezpłatny napęd wiatrowy aby ograniczyć koszty paliwa. Unikać będziemy płatnych postojów w portach poza dniami ewentualnych wymian uczestników przygody. Kolejną zimę zamierzam spędzić żeglując po wodach wysp Karaibskich od Puerto Rico do Grenady. W 2012 zamierzam popłynąć na Morze Śródziemne na wody Grecji, Turcji i Cypru i zakończyć moją pasję żeglarską, jak życie i zdrowie dopisze, rejsem śródlądziem Europy od Port St Louis (przy ujściu Rodanu) do Szczecina i Świnoujścia. Zapraszam i pozdrawiam.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 17-11-2010 | Marcus Platonicus | Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 11 listopada 2010 nie będzie! |
Nie będzie spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w czwartek, 11-go listopada 2010 r.! Ze względu na święto narodowe, " Tarabuk" tego dnia będzie nieczynny. Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w czwartek, 25-go listopada 2010 r. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 08-11-2010 | Jarosław Ziółkowski | Deklaracja obywatelska - zaproszenie |
Wstęp: Do: Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej d/w: Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski [...]
Ja niżej podpisany(a), niezależnie od moich osobistych poglądów na temat legalizacji powszechnego dostępu do środków psychoaktywnych deklaruję, co następuje:
W przypadku wejścia w życie regulacji dekryminalizującej posiadanie substancji psychoaktywnych na własny użytek, świadom(a) możliwości wystąpienia szkód społecznych tym spowodowanych, będę aktywnie działać we wszelki dostępny mi sposób na rzecz ich ograniczenia. [...] Tutaj można zapoznać się z całością oraz ewentualnie podpisać, do czego serdecznie zachęcam. Komentarze również mile widziane. Pozdrawiam.
A ponadto uważam, że marihuanę należy zalegalizować. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-11-2010 | Roksana Małek | Młodzi Racjonaliści - Łódź |
Do tej pory działalność Młodych Racjonalistów ograniczała się do miasta stołecznego. Nie musi tak być. Wszystkich, którzy są chętni do zorganizowania grupy Młodych Racjonalistów w Łodzi proszę o kontakt (mój mail: lp.pv@ennaxor). Wspólnymi siłami, dzieląc się pomysłami, możemy stworzyć w kolejnym mieście organizację zrzeszającą młodzież działającą na rzecz poszanowania wolności religijnej w szkołach publicznych. Informacja o mojej inicjatywie znajduje się również na stronie Młodych Racjonalistów: mlodziracjonalisci.pl/node/14.Zachęcam do poszerzania tej inicjatywy poprzez organizowanie podobnych grup także w innych miastach.  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 31-10-2010 | jarekland | Zaproszenie do Kawiarnii naukowej BFN |
Rada Rektorów Województwa Pomorskiego Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej oraz Hotel Rezydent***** w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki mają zaszczyt zaprosić Państwa do Kawiarni Naukowej w Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) na cykl popularnonaukowych spotkań z wybitnymi postaciami polskiej nauki
28 października 2010 roku (czwartek), godz. 18:00 prof. UG dr hab. Jerzy Sikorski (Uniwersytet Gdański) Ku początkowi wszechświata.
Kosmologia zajmuje się strukturą i ewolucją wszechświata jako całości. Jest to dziedzina interdyscyplinarna na pograniczu astronomii, fizyki, matematyki, a także filozofii. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nasza wiedza na ten temat powiększyła się znacząco. Od lat trzydziestych (odkrycie E. Hubble'a) wiemy o istnieniu ekspansji kosmologicznej, która rozpoczęła się ok. 14 miliardów lat temu. Coraz dokładniej poznajemy tzw. "Standardowy Scenariusz Wielkiego Wybuchu" opisujący dzieje wszechświata od pierwszych ułamków sekundy po czasy dzisiejsze. Wciąż jednak pozostaje wiele otwartych pytań dotyczących najwcześniejszych etapów ewolucji wszechświata. Otwarte i fascynujące jest też pytanie czy nasz obserwowany wszechświat i obowiązujące w nim prawa fizyki są jedyną dopuszczalną możliwością, czy też można sensownie rozważać ewentualność "innych wszechświatów". O tym co już wiemy i co chcielibyśmy wiedzieć o dziejach i strukturze wszechświata będzie mowa podczas spotkania.
Wstęp wolny | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-10-2010 | Andrzej Wendrychowicz | Debata o szkolnej etyce u RPO |
W dniu 21. października w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się debata "Prawo ucznia do lekcji etyki". Zaproszenie wystosowano także do Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Nasza inicjatywa w postaci portalu etykawszkole.pl została zauważona i doceniona. Wziąłem w niej udział w imieniu PSR. Pani profesor I. Lipowicz poprosiła uczestników o wspólne zastanowienie się, co zrobić, aby lekcje etyki były dostępne dla wszystkich chętnych. Czy dobrowolność etyki jest dobrym rozwiązaniem? Może zlikwidować i religię i etykę w szkole? A może uczęszczanie na jedną z nich powinno być obowiązkowe?
W relacji ze spotkania Gazeta Wyborcza (z 22.X.2010) wysnuła wniosek, że "lekcje etyki to sztuczny twór, stworzony po to, żeby być alibi dla religii w szkole" i że "goście kwestionowali w ogóle sensowność lekcji etyki." Owszem o alibi powiedziała pani Krystyna Starczewska, dyrektorka zespołu szkół niepublicznych w Warszawie tyle, że w całkiem innym kontekście. Otóż wraz z wprowadzeniem religii do szkół miano jednocześnie uruchomić powszechne nauczanie etyki, ale nie uruchomiono i podstawowym zadaniem szkolnej etyki jest w tej chwili alibi dla religii. Co do kwestionowania sensowności lekcji etyki, to zrobił to wyłącznie profesor Jan Hartmann. I znowu w całkiem innym kontekście. Profesor uważał, że powinno się w szkołach obowiązkowo uczyć filozofii, a etyka to przecież tylko jedna z jej gałęzi, a nie samodzielny byt.
Uczestnicy debaty owszem byli zgodni, ale w całkiem innej kwestii. Zapytałem,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 28-10-2010 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 28 października 2010 |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w czwartek, 28-go października 2010 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 14 października 2010 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |