 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 28-11-2008 | Zulka | Dzień Darwina:) Webmasterzy poszukiwani:) |
Pilnie potrzebujemy Strony projektu. Informatyczno-Kreatywnych zapraszam Bardzo pilne!Bardzo dziękuję Kreatywnym, którzy się zgłosili, jeśli Ktoś by chciał jeszcze - zapraszamy Jest już bardzo fajna Ekipa... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 27-11-2008 | Andrzej Kierski jr | Kino Racjonalistów, Kraków |
Kino Racjonalistów w Krakowie ma zaszczyt zaprosić na projekcję wykładów Richarda Dawkinsa ,,Dorastać we wszechświecie''. Projekcja będzie miała miejsce 19 października o godzinie 19.00 w Klubie RE przy ulicy św. Krzyża 6 ( www.klubre.pl/kontakt.html - dojazd) Wstęp WOLNY. Opis filmu można znaleźć w serwisie Racjonalista.pl, www.racjonalista.pl/kk.php/s,5734 . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-11-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Rocznica Polin |
Zarząd Loży Polin zaprasza na uroczystość obchodów I rocznicy istnienia odrodzonego po 70 latach
Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej.
Uroczystości odbędą się w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie 6 grudnia 2008.
14:00 – uroczysty wykład Brata Leszka Alerhandta
15:00 – „Tradycje B’nai B’rith w Polsce” wykład Brata Witolda Zyssa dyskusja
16:00 – przerwa kawowa
16:30 – „Przyszłość B’nai B’rith w Polsce” sesja dyskusyjna
Pozdrawiam Malka Kafka |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 26-11-2008 | Zulka | Graficy potrzebni na wczoraj:) |
Jak ja lubię to forum. Pozwolę sobie zauważyć, że jesteście absolutnie wspaniali.Zgłosiły się nam już bardzo Wybitne Jednostki
... a kiedy marudzę o następne...
... zgłaszają się kolejne Wybitne pozdrawiam i czekam nieśmiało... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) (Zamknięty) | | 24-11-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Seminarium naukowe: Anatomia trudnego sąsiedztwa- Polacy i Żydzi w XXw |
WTORKOWE SEMINARIA NAUKOWE ŻYDOWSKIEGO INSTYTUTU HISTORYCZNEGO Tłomackie 3/5 Warszawa, 25 listopada, godzina 11 ANATOMIA TRUDNEGO SĄSIEDZTWA POLACY I ŻYDZI W XX W. 1918-1939: Między odrzuceniem a akceptacją 1. Dr Jolanta Żyndul (UW), O bolszewii i mordach rytualnych. 2. Prof. Mieczysław Sobczak (WUE), Polityczny kontekst stosunku Narodowej Demokracji do kwestii żydowskiej w Polsce w latach 1918-1939 (wybrane problemy). 3. Prof. Anna Landau Czajka (IH PAN), Obraz Polaków w "Naszym Przeglądzie". 4. Prof. Eugenia Prokop-Janiec (UJ), Schyłek dwudziestolecia: Czwórgłos Leo Belmont, Mieczysław Grydzewski, Jakub Appenszlak, Mojżesz Kanfer. HISTORIA LOKALNA 5. Prof. Wacław Wierzbieniec (URz), Bliscy czy dalecy? Wybrane aspekty stosunków polsko-żydowsko- ukraińskich na Kresach południowo-wschodnich II Rzeczypospolitej. 6. Dr Alina Cała (ŻIH), Droga polskiego Kościoła katolickiego od łagodnego antyjudaizmu do rasistowskiego antysemityzmu. STUDIUM PRZYPADKU 7. Dr Damian Pałka (UAM), Obraz Żyda w kazaniach pasyjnych katolickiego duchowieństwa w Polsce międzywojennej. STUDIUM POSTACI 8. Agata Dąbrowska (UŁ), Sceniczny wizerunek Żyda: Fanatyk, bogacz, pachciarz... -- Piotr Weiser Uniwersytet Jagielloński Katedra Bliskiego i Dalekiego Wschodu ul. Gronostajowa nr 7 Kraków 30-387 www.orient.uj.pl Żydowski Instytut Historyczny Tłomackie nr 3/5 Warszawa 00-09 www.jhi.pl Zobacz cały plan seminariów: [Załącznik] |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) (Zamknięty) | | 18-11-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Czy katolicyzm szkodzi nowoczesnej polskości? |
Redakcja "Przeglądu Powszechnego", Centrum Kultury i Dialogu oraz Papieski Wydział Teologiczny "Bobolanum" mają zaszczyt zaprosić na debatę:
Czy katolicyzm szkodzi nowoczesnej polskości?
W spotkaniu udział wezmą:
Nikodem Bończa-Tomaszewski("Czterdzieści i Cztery")
o. Dariusz Kowalczyk (prowincjał Wielkopolsko-Mazowieckiej Prowincji jezuitów)
prof. Ireneusz Krzemiński(Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego)
Adam Leszczyński("Gazeta Wyborcza")
Spotkanie poprowadzi Sebastian Duda (redaktor "Przeglądu Powszechnego" i publicysta tygodnika "Newsweek-Polska")
Debata odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 listopada 2008, o godz. 18. w Auli „Bobolanum" przy ulicy Rakowieckiej 61 w Warszawie.
„Polak-katolik" - ta znana, charakterystyczna zbitka słowna przez jednych jest dziś w Polsce przyjmowana z aprobatą, innych natomiast boli. Ci pierwsi często powołują się na słynne zdanie Romana Dmowskiego: „Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę". Ci zaś, którzy czują się Polakami, a katolikami nie są, widzą w takiej postawie przejaw świadomego wykluczania ich z narodu polskiego.
Czy we współczesnym, pluralistycznym świecie tożsamość narodowa powinna być ściśle wiązana z tożsamością religijną? Czy „Polak-katolik" nie zaciążył zanadto nad polską świadomością? To, co było zasadne w XIX wieku - pod zaborami - nie musi być przecież dobrym modelem na.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-11-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Masoneria i autorytaryzm - konferencja naukowa |
KONFERENCJA NAUKOWA pt. Masoneria i autorytaryzm - w 70 rocznice rozwiązania lóż wolnomularskich w Polsce
Organizatorzy: Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji UW
Cel konferencji: refleksja naukowa oraz upowszechnienie wiedzy na temat masonerii w Polsce oraz w Europie w dwudziestym wieku, upamiętnienie likwidacji lóż wolnomularskich w II Rzeczypospolitej, upowszechnienie obiektywnej wiedzy o wolnomularstwie, przeciwstawienie się negatywnym stereotypom w tym zakresie
Termin konferencji: konferencja odbędzie się 29 listopada 2008 r. (sobota), w godzinach od 10.00 do 15.30.
Miejsce konferencji: Warszawa, Uniwersytet Warszawski, Krakowskie Przedmieście 26/28, Pałac Kazimierzowski, I piętro, sala Senatu.
Plan konferencji: 1. 10.00 – 10.15, Otwarcie konferencji, powitanie gości – dr Paweł Borecki, Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i administracji UW, 2. 10.15 – 10.45, Czym właściwie jest wolnomularstwo – Tadeusz Andrzejewski, 3. 10. 45 – 11.15, Wschód Wielkiego Wschodu. Wolnomularstwo w walce o niepodległość Polski – Wojciech Giełżyński, Wyższa Szkoła Komunikowania i Mediów Społecznych im. J. Giedroycia w Warszawie, 4. 11.15 – 11.45, Gen. Michał Karaszkiewicz-Tokarzewski jako wolnomularz – Daniel Bargiełowski, 5. 11.45 – 12.15, Geneza i realizacja dekretu Prezydenta RP z 22 listopada 1938 r. o rozwiązaniu zrzeszeń wolnomularskich – doc. Romuald Kraczkowski, Instytut Historii Prawa Uniwersytetu.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-11-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Religia w sferze publicznej - konferencja międzynarodowa |
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera oraz Konsulat Generalny USA w Krakowie, we współpracy z Instytutem Goethego, Instytutem Włoskim, Konsulatem Austrii oraz Instytutem Francuskim, organizują
międzynarodową konferencję
Religia w sferze publicznej
05 grudnia 2008
Aula Główna Wyższej Szkoły Europejskiej, ul.Westerplatte 11, Kraków (szczegółowy opis w załączniku, w wersji polskiej i angielskiej)
Zapraszamy serdecznie do udziału, prosząc o przekazanie informacji o konferencji także Państwa współpracownikom i wszystkim zainteresowanym.
Program:
09.00-09.30 Otwarcie konferencji. dr Rafał Prostak, dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych, WSE Anne Hall , Konsul Generalna USA w Krakowie
09.30-11.30 Radykalizm religijny i jego wpływ na politykę.
Paneliści:
Prof. Clyde Wilcox, profesor nauk politycznych Uniwersytetu w Georgetown (USA) Prof. Wolfgang Palaver, profesor teologii Uniwersytetu w Innsbrucku (Austria) Prof. Jamal Malik, profesor studiów nad Islamem z Uniwersytetu w Erfurcie (Niemcy) Prof. Enzo Pace, profesor socjologii z Uniwersytetu w Padwie (Włochy) Prof. Mirosława Grabowska, profesor socjologii Uniwersytetu Warszawskiego Moderator: Dr Konrad Pędziwiatr, WSE
12.00 - 14.00 Społeczeństwo obywatelskie wierzących
Paneliści:
Ksiądz Andrzej Augustyński, dyrektor Stowarzyszenia "U Siemachy" Wojciech Bonowicz, od 1987 r. działacz ruchu "Wiara i Światło", redaktor w Wydawnictwie Znak, stały felietonista "Tygodnika Powszechnego", Musa Czachorowski, członek.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-11-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Pikieta przeciwko rasizmowi w Sejmie |
Zapraszamy w dniu 20 listopada 2008 (czwartek) o godzinie 13.00 na pikietę na ulicę Wiejską, przed budynkiem Sejmu.
W związku z wystąpieniem sejmowym w dniu 5 listopada 2008 posła PiS Artura Górskiego, pragniemy wyrazić swój wielki niepokój. Jako koordynator polskiej sekcji ogólnoeuropejskiej organizacji walczącej z rasizmem ENAR (European Network Against Rasism) jesteśmy zaszokowani faktem, że z mównicy polskiego Parlamentu są głoszone hasła rasistowskie i ksenofobiczne.
Z wypowiedzi posła Górskiego wynika, że w swoich rasistowskich poglądach nie jest osamotniony. Cały postępowy świat przyjął zwycięstwo Baracka Obamy z radością, oczekując na pozytywne zmiany. Oburza nas w wystąpieniu posła Górskiego podkreślanie pochodzenia Baracka Obamy i dzielenia ludzi na kolory. Boli nas to, że w świat poszedł niedobry sygnał, że w polskim parlamencie są rasiści a Polska jest krajem rasistowskim. Tym samym poseł Górski wyrządził wielką krzywdę polskiemu społeczeństwu.
Zapraszamy w dniu 20 listopada 2008 (czwartek) o godzinie 13.00 na pikietę na ulicę Wiejską, przed budynkiem Sejmu. Pokażmy światu, że Polska nie jest rasistowska. Zapraszamy wszystkich, kto nie zgadza się z wypowiedziami posła Górskiego, również polskich parlamentarzystów. Prosimy wziąć ze sobą elementy kolorowe (baloniki, szaliki, chorągiewki itp.). Zapraszamy obcokrajowców do przyjścia w strojach narodowych. Pokażmy, że kolorowe jest piękne. Będziemy manifestować pod dźwięki muzyki Boba Marleya.
Organizator.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) (Zamknięty) | | 17-11-2008 | webmaster | Wierzący i niewierzący: konfrontacja czy kohabitacja |
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów oraz Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego serdecznie zapraszają na Debatę Wierzący i niewierzący: konfrontacja czy kohabitacja, która odbędzie się w czwartek 20 listopada br. w budynku Wydziału Prawa i Administracji UW przy ul. Lipowej 4, sala A3, o godz. 18:30. Debata ta inauguruje przygotowywany przez Warszawski Oddział PSR cykl spotkań poświęconych doniosłym społecznie tematom. Zgodnie z tytułem, konferencja jest skierowana zarówno do wierzących, jak i niewierzących, do przedstawicieli świata akademickiego i studentów, intelektualistów, ale również do wszystkich tych obywateli, którzy są otwarci na dialog na tematy dzielące polskie społeczeństwo. Nie jest to jednak kwestia specyficznie polska, pytanie to zadawane jest dziś w wielu krajach Europy, od Portugalii i Hiszpanii przez Irlandię, Francję, Włochy po Grecję. Dla zapewnienia reprezentatywności zaprosiliśmy prelegentów, którzy są przedstawicielami obu opcji światopoglądowych, a także różnych środowisk społecznych i zawodowych: - prof. [url=http://www.eurotopics.net/en/presseschau/autorenindex/autor_pena_ruiz_henri/]Henri Pena-Ruiz.. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |