Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
12-03-2022MaxGolonko3Kobiety są super
Wszystkiego najlepszego z okazji dnia Kobiet



Grafika:

pbs.twimg.(*)X0AYah6p?format=jpg&name=small

Siema

Wszystkie wszechświaty są wieczne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-02-2022MaxGolonko3Młody, zdolny astronom polski o ...
Mocno ciekawe wykłady Radka P
(Dr Radosław Poleski – Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego)

Między innymi: planety pozasłoneczne; soczewkowanie grawitacyjne.

www.facebo(*)warszawskiego/681320426340398/

A tu o "planetach dalekich":

Uwaga dźwięku nie ma tylko na początku filmu więc cierpliwości albo przesuńcie suwak.

youtu.be/6jROSCK7sAw

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-02-2022MaxGolonko3Najlepsze miejsce do dyskutowania o kosmosie
TO WIDOK NA CENTRUM NASZEJ GALAKTYKI (CZYLI "DROGI MLECZNEJ" ALBO "MILKY WAY")
Z NASZEGO PUNKU WIDZENIA I ... SIEDZENIA

SŁOŃCE I ZIEMIA ZNAJDUJĄ SIĘ NIECO NA PERYFERIACH NASZEJ GALAKTYKI

Grafika:

www.astrom(*)ak_RWD/theme/images/milky4.jpg

Polecam forum:

www.astromaniak.pl/index.php

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
01-02-2022MaxGolonko3Co na niebie?
Grafika:

pbs.twimg.(*)WYAItrns?format=jpg&name=small

"Wulkan nazywa się dość zabawnie: Hunga Tonga-Hunga Ha'apai, ale skutki jego erupcji zabawne już nie są... W sobotę 15 stycznia podwodna eksplozja rozniosła jedną z wysp polinezyjskiego archipelagu Tonga na strzępy, a falę uderzeniową zarejestrował nawet barometr w stacji meteo UMK na toruńskich Bielanach. Efektem wybuchu są też wulkaniczne zachody Słońca. Na czym polegają? O tym mowa w najnowszym filmowym kalendarzu astronomicznym. Najciekawsze zjawiska na lutowym niebie gwiaździstym też tu są do obejrzenia - zapraszam"

youtu.be/8c5NEDSEoS4

Siema

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
13-01-2022MaxGolonko3Wystawy naukowe lub techniczne
Nauka od zawsze podkopuje religie (Kopernik, Darwin, ...)

W TOK-FM reklamuje się, w paśmie reklam płatnych - tuż przed okrągłą godziną (lub informacjami) - ta wystawa:

ŚWIATOWA WYSTAWA KOSMONAUTYKI

Muzeum Nowa Praga ul. Jagiellońska 82A, Warszawa Polska

GODZINY OTWARCIA:9:00-20:00 (ostatnie wejście o 18:30) KASA 9:00-18:30

www.cosmos(*)-J3Ch3XhQ_3EAAYAiAAEgJBBPD_BwE

Grafika:
astropolis(*)42aefe15b3104c91b88bcfce58.jpg

Siema
Max (ateista)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
28-02-2021MaxGolonko3Zaproszenie dla kobiet
Według Kościoła i pisrydzyków kobieta ma siedzieć w domu, urodzić jedenaścioro dzieci, prać, sprzątać, gotować i resztką sił chodzić na msze do kościoła. Są jednak inne koncepcje w UE.
Europejska Agencja Kosmiczna rozpoczyna rekrutację astronautów z naciskiem na rzecz większej różnorodności.

Osoby z niedoborem kończyn dolnych lub osoby z ograniczonym wzrostem - okoliczności,
które w przeszłości zawsze stanowiły przeszkodę - są zachęcane do składania wniosków.

Zaledwie 16% kandydatów podczas szukania astronautów dla ESA w 2008 roku stanowiły kobiety.
Agencja chce by tym razem to bardzo wzrosło. Zgłoszenia przyjmowane są od 31 marca do 28 maja.

Aby się zakwalifikować, kandydaci muszą mieć tytuł magistra (lub wyższy) w dziedzinie nauk przyrodniczych,
medycyny, inżynierii, matematyki lub informatyki lub być doświadczonym pilotem testowym.

Muszą biegle władać językiem angielskim i dobrze znać drugi język. Nie ma znaczenia, jaki jest ten drugi język, ale musi to być drugi język.
Umiejętność mówienia po rosyjsku - drugim języku używanym na stacji kosmicznej - będzie częścią programu szkoleniowego.

Forowiczki i gościnie (dziwne słowo ale akurat mi tu pasuje) czytające ten tekst zachęcam!

www.bbc.com/news/science-environment-56072219
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-10-2020JonHukhna fb Jon Hukh oraz deviantart JonHukh
przedstawiłem rozliczne dowody przeczace waszemu racjonalnemu spiskowi, łżeczywistości, a wszystko to umierajac na raka w tvnie do pieca. To nie żarty zapraszam wszystkich racjonalnie myślących ze by sie po@#$% jesli na tyle nei są zakłamani zeby zrozumiec ze jednak przedstawiłem dowody na spisek/łżesen złego boga(dobry nie istnieje jak rozumni ateiści) a ze pewnie tez i tego portalu to pewnie zaraz usuną moje ogłoszenie, poumieram na ostatnim darowanym mi czasie przez woje f**kiego to oblukam co i jak . Na moim koncie Jon Hukh FB tez rewolucja w transporcie , wynalazek jezdzaco-pływajaco-latajacego "helikopterka" na efekt magnusa nazwanego po nic , po przegranej grze PIŁKOLOTEM

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
25-08-2020msykuZapraszam na bloga
Zapraszam na bloga, z którym ostatnio wystartowałem. Staram się pisać w osobisty i swobodny sposób na tematy filozoficzne i nie tylko.

Adres bloga: filozofia.blog
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
15-08-2020Duch PrawdyŚLADY
Galeria Oczko zaprasza na wernisaż wystawy ŚLADY.
Malarstwo, fotografia, plastenaty.
27 czerwca 2020 godz. 17:00
Męcikał, Długa 10
www.facebo(*)85377124988305/?type=3&theater

Jaki zostawisz po sobie ślad.........
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
14-05-2020chętnie racjonalistkaGdyby go nie było...
.
Ludomir Tulko, od lat już tu nie pisujący, najwięcej chyba razy 'sprzedał' na forum swoją złotą myśl "gdyby mnie nie było, też wydawałoby mi się, że jestem".

Nie ma Go od soboty, 25 kwietnia. Ma 68 lat.
.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)