Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-05-2010Joanna RutkowskaWycieczka racjonalistów do Kampinoskiego Parku Narodowego!
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów w Warszawie prezentuje
1.odsłonę akcji "AntyObibok, czyli wolnomyślicielski sposób na lenia. Racjonaliści kulturalnie i sportowo."

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów w Warszawie zaprasza na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego, jednego z 23 parków narodowych w Polsce.

W programie:
- Wizyta w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym im. J. i R. Kobendzów w Granicy.
- Zwiedzanie muzeum Puszczy Kampinoskiej z przewodnikiem.
- Projekcja filmu o przyrodzie i historii Puszczy.
- Spacer ścieżką dydaktyczną biegnącą skrajem najstarszego obszaru ochrony ścisłej "Granica".
- Niespodzianka.
- Możliwość zorganizowania ogniska z kiełbaskami.

Termin: 29 maja (sobota), godz. 11.00 (wejście do muzeum).
Dojazd: zorganizowany z Warszawy. Szczegółowe informacje o organizacji dojazdu będą podane w późniejszym terminie i są uzależnione od liczby chętnych.
Koszty:
- Bilet wstępu do muzeum - 3.50 zł.
- Składka na przejazd i ewentualne ognisko: ok. 40 zł/osoby przy 20 chętnych.

Zapisy i informacje ue.atsilanojcar@akswoktur.annaoj
UWAGA!Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 15 maja br.


Organizacja i dofinansowanie części edukacyjnej (przewodnik i projekcja filmu) wizyty w Kampinoskim Parku Narodowym: Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów

Każdy uczestnik wycieczki bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.

Zapraszamy!


img/forum/16296/9379230012727..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-04-2010Marecki_Kanał IRC
Zapraszam wszystkich na kanał IRC.
Serwer: irc.freenode.net
kanał: #racjonalista

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
18-04-2010Michał 'matragon' WorgaczTWELVE MOONS - koncerty

ZAPRASZAMY !!! :






Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
15-04-2010Mariusz AgnosiewiczKurs rozumowania dla mężczyzn, gotowania dla kobiet
Warszawa, 6 kwietnia 2010

Pan Prof. dr hab. Krzysztof Rączka
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji
Uniwersytetu Warszawskiego

Wielce Szanowny Panie Profesorze,

Ze zdumieniem dowiedzieliśmy się z "Gazety Wyborczej" ( 3-5 kwietnia br. str. 10), że na kierunku prawo Wydziału, którego Pan Profesor jest dziekanem, organizowany jest kurs rozumowania prawniczego przeznaczony wyłącznie dla studentów płci męskiej, ogłoszony na stronie internetowej Wydziału.

Jak to możliwe, że na Wydziale, który ma uczyć studentów poszanowania prawa, nie przestrzega się ustawy zasadniczej - Konstytucji RP, która zapewnia równość płci ?

Z zamieszczonej w GW informacji studentki prawa UW wynika, że kurs jest organizowany przez Opus Dei. Dla kobiet proponuje kursy gotowania, co w tym kontekście oznacza skandaliczną a nawet pogardliwą dyskryminację kobiet.

Ponieważ także Opus Dei jest obowiązane do przestrzegania prawa obowiązującego w Polsce, oczekujemy od Pana Profesora zajęcia jedynego w tym przypadku stanowiska.

Z wyrazami szacunku
Teresa Jakubowska
przewodnicząca partii Racja

Do wiadomości:

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Ministerstwo Sprawiedliwości
media
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-04-2010lou.salomeKonferencja pt. Prawa mniejszości narodowych
W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie zaprasza w dniu 13 kwietnia 2010 r. odbędzie się konferencja pt. Prawa mniejszości narodowych. Problem mniejszości narodowych, a także politycznych, językowych i rasowych, ciągle zajmuje uwagę socjologów, polityków, politologów i kulturoznawców.
Szczegóły:
www.swps.p(*)onferencje-warszawa&Itemid=514

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
08-04-2010Marcus PlatonicusSpotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 11 marca 2010 r.
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie,
w czwartek, 11-go marca 2010 r.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni "Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu.

Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w P.S.R.

Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu.

Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 25 lutego 2010 r. - niebawem.

    Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
31-03-2010Krzysztof JóźwiakDlaczego głupiejemy? 25 marca 2010, godzina 17.30
Serdecznie zapraszamy na debatę „Dlaczego głupiejemy - czy rozwój cywilizacyjny ogranicza myślenie?”, organizowaną przez Uniwersytet Otwarty UW. W debacie wezmą udział Panowie: Kazimierz Kutz, Tomasz Lis,Krzysztof Materna oraz profesor Andrzej Kajetan Wróblewski. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie debaty.

www.uo.uw.edu.pl/debata
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-03-2010Joanna RutkowskaDziś racjonaliści w Radio Kampus!
Witam!

Dziś o godz. 16.00 w audycji Radio Kampus "Inny świat" wystąpią przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów w Warszawie. Opowiedzą o stowarzyszeniu i skomentują bieżące wydarzenia m.in. budowę meczetu w stolicy.

Szerzej o audycji:
radiokampu(*)ogramy/publicystyka/inny_swiat

Tu będzie można posłuchać:
radiokampus.waw.pl/strona_glowna.html
nadaje.com/Akademickie_Radio_Kampus.html

Gorąco zachęcam do wysłuchania.
Będzie to 7. w tym roku pojawienie się PSR-u w mediach.

Pozdrawiam,
Joanna Rutkowska
Członkini Zarządu PSR
ds. kontaktów z mediami

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
25-03-2010Marcus PlatonicusSpotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 25 lutego 2010 r.
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie,
w czwartek, 25-go lutego 2010 r.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni "Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu.

Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy.

Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu.

Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 11 lutego 2010 r. - niebawem.

    Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-03-2010WojtekSpotkanie PSR Kraków, 24 marca, w klubie Daddy's
Drodzy Członkowie i Sympatycy krakowskiego oddziału PSR,

Z opóźnieniem, za które przepraszam, a które wynikło z niezależnych ode mnie przyczyn, zapraszam wszystkich na jutrzejsze spotkanie oddziału. Poświęcone ono będzie współpracy z Młodymi Wolnomyślicielami w kwestii organizacji tegorocznego Marszu Ateistów i Agnostyków oraz innym, realizowanym obecnie projektom. Mile widziane jak zwykle nowe pomysły działań PSR.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30, w klubie Daddy's przy ul. Krowoderskiej 28.

Pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Skorupski

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)