 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 02-05-2010 | Joanna Rutkowska | Wycieczka racjonalistów do Kampinoskiego Parku Narodowego! |
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów w Warszawie prezentuje 1.odsłonę akcji "AntyObibok, czyli wolnomyślicielski sposób na lenia. Racjonaliści kulturalnie i sportowo."
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów w Warszawie zaprasza na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego, jednego z 23 parków narodowych w Polsce. W programie:- Wizyta w Ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym im. J. i R. Kobendzów w Granicy. - Zwiedzanie muzeum Puszczy Kampinoskiej z przewodnikiem. - Projekcja filmu o przyrodzie i historii Puszczy. - Spacer ścieżką dydaktyczną biegnącą skrajem najstarszego obszaru ochrony ścisłej "Granica". - Niespodzianka. - Możliwość zorganizowania ogniska z kiełbaskami. Termin: 29 maja (sobota), godz. 11.00 (wejście do muzeum). Dojazd: zorganizowany z Warszawy. Szczegółowe informacje o organizacji dojazdu będą podane w późniejszym terminie i są uzależnione od liczby chętnych. Koszty:- Bilet wstępu do muzeum - 3.50 zł. - Składka na przejazd i ewentualne ognisko: ok. 40 zł/osoby przy 20 chętnych. Zapisy i informacje ue.atsilanojcar@akswoktur.annaoj UWAGA!Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 15 maja br.Organizacja i dofinansowanie części edukacyjnej (przewodnik i projekcja filmu) wizyty w Kampinoskim Parku Narodowym: Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów Każdy uczestnik wycieczki bierze w niej udział na własną odpowiedzialność.
Zapraszamy!   ![]() img/forum/16296/9379230012727.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2010 | Marecki_ | Kanał IRC |
Zapraszam wszystkich na kanał IRC. Serwer: irc.freenode.net kanał: #racjonalista
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 18-04-2010 | Michał 'matragon' Worgacz | TWELVE MOONS - koncerty |
ZAPRASZAMY !!! :   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 15-04-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Kurs rozumowania dla mężczyzn, gotowania dla kobiet |
Warszawa, 6 kwietnia 2010
Pan Prof. dr hab. Krzysztof Rączka Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
Wielce Szanowny Panie Profesorze,
Ze zdumieniem dowiedzieliśmy się z "Gazety Wyborczej" ( 3-5 kwietnia br. str. 10), że na kierunku prawo Wydziału, którego Pan Profesor jest dziekanem, organizowany jest kurs rozumowania prawniczego przeznaczony wyłącznie dla studentów płci męskiej, ogłoszony na stronie internetowej Wydziału.
Jak to możliwe, że na Wydziale, który ma uczyć studentów poszanowania prawa, nie przestrzega się ustawy zasadniczej - Konstytucji RP, która zapewnia równość płci ?
Z zamieszczonej w GW informacji studentki prawa UW wynika, że kurs jest organizowany przez Opus Dei. Dla kobiet proponuje kursy gotowania, co w tym kontekście oznacza skandaliczną a nawet pogardliwą dyskryminację kobiet.
Ponieważ także Opus Dei jest obowiązane do przestrzegania prawa obowiązującego w Polsce, oczekujemy od Pana Profesora zajęcia jedynego w tym przypadku stanowiska.
Z wyrazami szacunku Teresa Jakubowska przewodnicząca partii Racja Do wiadomości: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Helsińska Fundacja Praw Człowieka Ministerstwo Sprawiedliwości media
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 12-04-2010 | lou.salome | Konferencja pt. Prawa mniejszości narodowych |
W Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie zaprasza w dniu 13 kwietnia 2010 r. odbędzie się konferencja pt. Prawa mniejszości narodowych. Problem mniejszości narodowych, a także politycznych, językowych i rasowych, ciągle zajmuje uwagę socjologów, polityków, politologów i kulturoznawców. Szczegóły: www.swps.p(*)onferencje-warszawa&Itemid=514 |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 08-04-2010 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 11 marca 2010 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, w czwartek, 11-go marca 2010 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w P.S.R. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 25 lutego 2010 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 31-03-2010 | Krzysztof Jóźwiak | Dlaczego głupiejemy? 25 marca 2010, godzina 17.30 |
Serdecznie zapraszamy na debatę „Dlaczego głupiejemy - czy rozwój cywilizacyjny ogranicza myślenie?”, organizowaną przez Uniwersytet Otwarty UW. W debacie wezmą udział Panowie: Kazimierz Kutz, Tomasz Lis,Krzysztof Materna oraz profesor Andrzej Kajetan Wróblewski. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie debaty. www.uo.uw.edu.pl/debata | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 25-03-2010 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 25 lutego 2010 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, w czwartek, 25-go lutego 2010 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 11 lutego 2010 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-03-2010 | Wojtek | Spotkanie PSR Kraków, 24 marca, w klubie Daddy's |
Drodzy Członkowie i Sympatycy krakowskiego oddziału PSR, Z opóźnieniem, za które przepraszam, a które wynikło z niezależnych ode mnie przyczyn, zapraszam wszystkich na jutrzejsze spotkanie oddziału. Poświęcone ono będzie współpracy z Młodymi Wolnomyślicielami w kwestii organizacji tegorocznego Marszu Ateistów i Agnostyków oraz innym, realizowanym obecnie projektom. Mile widziane jak zwykle nowe pomysły działań PSR. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30, w klubie Daddy's przy ul. Krowoderskiej 28. Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Skorupski |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |