Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
28-06-2009Przemysław BerowskiO zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro - racjonalnie
Oddział Warszawski Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów

Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Europejska Feministyczna Inicjatywa w Polsce


zapraszają na dyskusję panelową

O zapłodnieniu pozaustrojowym in vitro - racjonalnie

Warszawa, ul. Lipowa 4, Wydział Prawa i Administracji UW, sala A3, 18 czerwca 2009 r. godzina 17.30

Program
• 17.30 Powitanie gości, podziękowania dla Patronów medialnych i Sponsorów: Nina Sankari, Komitet Organizacyjny
• 17.35 Otwarcie debaty i wprowadzenie: dr Paweł Borecki, Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
• 17.45 - 19.00 Wystąpienia:
• 17.45 Prof. Marek A. Maleszewski, znakomity embriolog, Zakład Embriologii Wydziału Biologii UW
• 18.00 Prof. Sławomir Wołczyński, pionier technik medycznie wspomaganego rozrodu w Polsce, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
• 18.15 Prof. Eleonora Zielińska, ekspert w dziedzinie prawa medycznego, Wydział Prawa i Administracji UW,
• 18.30 Prof. Jacek Hołówka, wybitny filozof, Kierownik Zakładu Filozofii Analitycznej w Instytucie Filozofii UW i redaktor naczelny Przeglądu Filozoficznego
• 18.45 Wanda Nowicka, Przewodnicząca Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
• 19.00 Wystąpienia przedstawicieli Stowarzyszenia "Nasz Bocian"
• 19.15 Marian P. Jankowski, Wiceprezes Warszawskiego Oddziału PSR
• 19.30 - 20.50 Dyskusja..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-06-2009WojtekSpotkanie PSR Kraków, czwartek, 2 lipca
Drodzy Członkowie i Sympatycy krakowskiego oddziału PSR,

Zapraszam wszystkich na spotkanie naszego oddziału, które odbędzie się w czwartek, 2 lipca o godzinie 18.30 w klubie Daddy's przy ulicy Krowoderskiej 28. W trakcie spotkania omówimy stan realizacji projektów naszego oddziału, między innymi paneli dyskusyjnych w Klubie pod Jaszczurami, strony e-muzeum Boya oraz cyklicznych audycji na antenie Radia Akademickiego. Pierwszą audycję mamy już za sobą, następnych można słuchać w każdą środę od godziny 14 w paśmie 100,5 FM. Cykl ma nazwę RAR - Racjonalistyczna Audycja Radiowa. Zapraszam wszystkich, zarówno członków PSR, jak i sympatyków, do współtworzenia audycji.

Pozdrawiam,
Wojciech Skorupski

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-06-2009jareklandNoc Kupały w Polsce, w 2009

W okresie przesilenia letniego, tradycyjnie w różnych rejonach Polski, obchodzone będzie jedno z największych, etnicznych świąt słowiańskich, zwane Nocą Kupały - poczynając od wielkoformatowych imprez plenerowych, luźno nawiązujących do rodzimej tradycji (jak np. krakowskie czy warszawskie Wianki), po raczej kameralne, ściśle związane z aspektami tego święta obchody regionalne (organizowane np. przez rodzimowiercze związki wyznaniowe).

Noc Kupały, zwana też Nocą Kupalną, Kupalnocką, Sobótką lub też potocznie Nocą Świętojańską, to jedno z najdawniejszych świąt obchodzonych w okresie przesilenia letniego na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, germańskie i celtyckie - święto miłości, płodności, słońca i księżyca, poświęcone oczyszczającym żywiołom wody i ognia. W jego trakcie tradycyjnie przewidziane są oczyszczające skoki przez ogień, puszczanie wianków oraz szukanie Kwiatu Paproci, a także inne wróżby miłosne przy nocnej zabawie.

Niektóre z tegorocznych obchodów: [edytuj]

* 12-14.06.2009 Drohiczyn - Zlot Wojowników Słowian i Wikingów. W trakcie puszczanie wianków i chodzenie po węglach;
* 19-21.06.2009 Nowa Wieś k/Pruszkowa - Mazowiecka Noc Kupały organizowana przez Rodzimy Kościół Polski. Tradycyjne obchody na łonie natury, pełne pierwotnej magii i przesiąknięte obecnością etnicznych, słowiańskich bóstw;
* 20.06.2009 Kraków - Wianki 2009. Liczne koncerty muzyczne, a o północy widowisko pirotechniczne;
* 20.06.2009 Warszawa, podzamcze - Wianki..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-06-2009KatarzynaWolontariusze do służb porządkowych na Paradzie Równości:)

Fundacja Równości zaprasza osoby chętne do pomocy przy obsłudze Parady Równości, która odbędzie się 13 czerwca 2009 w Warszawie. Chodzi o udział w służbach porządkowych.
Spotkanie organizacyjne w siedzibie fundacji (ul. Marszałkowska 3/5, I piętro) - 12 czerwca o godzinie 17.00.



Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
11-06-2009Wojciech HawrylukLublin: ateiści pójdą do nieba
Znów na lubelskiej starówce, tym razem w piwnicy kamienicy przy ul. Olejnej 2, w ramach imprezy Noc Kultury, w dniu 6 czerwca (sobota) o godzinie 20.30 odbędzie się koncert projektu ateiści pójdą do nieba. Przy muzyce Zbyszka Kowalczyka (gitara elektryczna) własne fraszki specyficznie zarecytuje Wojtek Hawryluk. Wstęp wolny. Zapraszamy!



Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-06-2009Joanna RutkowskaPRACOWNIK POSZUKIWANY

Koalicja Karat - dynamiczna organizacja pozarządowa prowadząca szereg projektów międzynarodowych i krajowych na rzecz równości płci - zatrudni osobę na stanowisko koordynatorki finansowej/koordynatora finansowego.

Wymagania:
- minimum dwuletnie doświadczenie w rozliczaniu projektów organizacji pozarządowych, w tym projektów unijnych,
- dobra znajomość języka angielskiego,
- umiejętność obsługi pakietu MS Office, w tym Excela,
- dobra organizacja pracy,
- odpowiedzialność , sumienność i samodzielność.

Zakres obowiązków:
- kompleksowe monitorowanie wydatków związanych z realizowanymi projektami i prowadzeniem biura,
- rozliczanie projektów i przygotowanie raportów finansowych,
- kontakty z biurem księgowym i audytorem,
- nadzór nad prawidłowym dokumentowaniem wydatków,
- sporządzanie budżetów do wniosków projektowych.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym,odwołującym się do wymagań oraz zgodę na przetworzenie danych na adres:
lp.gro.tarak@nnamhoL.agniK
Do dnia 6 czerwca 2009.


Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-06-2009Wolny RynekKonkurs na tekst - 20 rocznica upadku komunizmu?
Portal Prokapitalizm.pl ogłasza nowy konkurs na najciekawszy artykuł! W związku z 20 rocznicą kontraktowych wyborów do parlamentu (4 czerwca 1989 roku), w wyniku których - zdaniem znanej aktorki Joanny Szczepkowskiej - “skończył się w Polsce komunizm”, proponujemy jako główny temat konkursu: III Rzeczpospolita - czas sukcesu czy zmarnowanych szans? - w aspekcie gospodarczym, politycznym i społecznym. --- www.prokap(*)i-rp-wygraj-cenna-ksiazke.html

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
30-05-2009devonportBilbordy na autobusach
A może taka akcja za wzorem innych krajów, także w Polsce.
Sprawa jest ostro dyskutowana na tym forum

forum.apostazja.pl/viewtopic.php?t=339
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-05-2009Mariusz AgnosiewiczWystawa "jak źrenicy oka"
STUDIO TECHNIK PLASTYCZNYCH
Katarzyny Marii Kullmann
Warszawa
kontakt: lp.pw@81kmk lub lp.2o@etakllq

Nazywam się Katarzyna Maria Kullmann. Z zawodu jestem magistrem sztuki oraz artystą plastykiem zrzeszonym w Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa
Studio Technik Plastycznych założyłam w 1994 roku. Jest to prywatna pracownia artystyczna skupiająca dzieci i młodzież. Zajęcia w Studio mają na celu rozwijanie postawy twórczej i wyobraźni, zaś liczne techniki plastyczne stanowią doskonały czynnik stymulujący wszechstronny rozwój psychofizyczny dzieci oraz mło-dzieży, wpływają na ich ekspresję, pomagają im zdobywać nowe i ciekawe doświadczenia, dają też możliwość głębszej wypowiedzi.
Wyjeżdżamy także na letnie plenery, by doskonalić warsztat i poznawać bogactwo historyczno-kulturowe różnych regionów Polski.
Od początku istnienia pracowni organizuję moim podopiecznym wystawy, będące prezentacją ich dorobku
twórczego. Wydarzenia te wspierają liczni sponsorzy, życzliwi i wrażliwi przyjaciele, jak i dzieci ze Studio wraz z rodzicami. Wspólnie zaś pomagamy dzieciom potrzebującym wsparcia.
Od 1998r. organizuję integracyjne warsztaty plastyczne. Są one częścią mojego programu, którego naj-ważniejszymi celami są m.in.: szeroko rozumiana integracja, tolerancja, burzenie schematów i uwrażliwianie społeczne.
Od 2005r. prowadzę także zajęcia plastyczne z dziećmi niepełnosprawnymi w jednej z warszawskich szkół.

Wystawa, która odbędzie się 31 maja 2009..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-05-2009WojtekZaproszenie na ognisko racjonalistyczne! 30 maja, Kraków
Drodzy Członkowie i Sympatycy krakowskiego oddziału PSR,

PSR Kraków wraz z Młodymi Wolnomyślicielami zapraszają na integracyjne ognisko, 30 maja, w sobotę, na Zakrzówku przy wysokich skałach (Park Skały Twardowskiego). Przybywać można od godziny 18.00. Celem ogniska jest przede wszystkim dobra zabawa i szeroko pojmowana integracja.
Dojazd np. autobusem 114, 124.. (przystanek Kapelanka) następnie ul. Tischnera do końca i dalej prosto w kierunku wysokich skał.
Pukać należy nogami, bo ręce zajęte być powinny prowiantem i innymi flaszami...

Pozdrawiam,
Wojciech Skorupski

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)