 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-01-2011 | Joanna Rutkowska | Zebranie PSR Warszawa - 5 stycznia 2011 r. |
Drodzy Racjonaliści i Racjonalistki Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku zebranie Warszawskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Na rozgrzewkę omówimy koncepcje działalności w 2011 roku. Pewnymi punktami tegorocznego programu są: obchody Roku Tadeusza Boya-Żeleńskiego, zorganizowanie co najmniej jednej debaty,kontynuacja Antyobiboka oraz Imaginarium. A już 12 lutego... Dzień Darwina. Wskazana będzie zatem "burza mózgów".  Czas: 5 stycznia (środa), godz. 18.00 ; Miejsce: ul. Koszykowa 24/1 Warszawa |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 01-01-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Dlaczego warto zliberalizować prawo antynarkotykowe? |
Krytyka Polityczna zaprasza na konferencję prasową "Dlaczego warto zliberalizować prawo antynarkotykowe? Kim są jego niezamierzone ofiary?" Konferencja prasowa, której nie można ominąć!
14 grudnia 2010, godz. 12.00 Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63, Warszawa, parter
Polskie prawo antynarkotykowe jest jednym z najsurowszych w Europie. Karanie za posiadanie niewielkich ilości narkotyków na własny użytek jest jednak nieskuteczne i rocznie kosztuje budżet państwa co najmniej 80 mln złotych, nie wspominając o naruszeniach praw człowieka. Rząd od ponad dwóch lat pracuje nad potrzebnymi zmianami w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. We wrześniu projekt nowelizacji ustawy trafił do parlamentu, jednak do tej pory nie odbyło się jego pierwsze czytanie.
Gośćmi konferencji będą: Halina Bortnowska - Helsińska Fundacja Praw Człowieka Piotr Pacewicz - "Gazeta Wyborcza" Kazimiera Szczuka - Krytyka Polityczna
Na konferencji przedstawiony zostanie list otwarty w sprawie poparcia dla projektu zmian w ustawie podpisany między innymi przez byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego prof. Zygmunta Baumana, prof. Marię Janion, Janusza Głowackiego, prof. Wiktora Osiatyńskiego i Olgę "Korę" Jackowską. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-12-2010 | Marcus Platonicus | Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 23 grudnia 2010 nie będzie! |
Nie będzie spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w czwartek, 23-go grudnia 2010 r.! Ze względu na zobowiązania rodzinne wielu uczestników, z powodu świąt, spotkanie postanowiliśmy odwołać. Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w styczniu 2011 r. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 14-12-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Kowadło dla prof. Magdaleny Środy |
Profesor Magdalena Środa odebrała we środę, w Krakowie, nagrodę „Kowadła” przyznaną przez stowarzyszenie „Kuźnica” z rąk jego prezesa prof. Hieronima Kubiaka. - Obok swej ważnej działalności naukowej, która zapewnia pani profesor wazne miejsce wśród badaczy filozofii etyki – zauważył w laudacji prof. Marian Stepień – Magdalena Środa zrobiła wiele, aby państwo nasze zachowywało swój świecki charakter, krytykuje hipokryzję i upolitycznienie kościoła a szczególnie wielu jego hierarchów. W jednym ze swych z ostatnich artykułów pani profesor zwraca uwagę, że dziś trzeba mieć odwagę myślenia i odwagę wyrażania swoich poglądów i sama jest tych cech uosobieniem. Publicystyka Magdaleny Środy pełni ważne miejsce w życiu intelektualnym Polski i za tę odwagę i niezależność myśli stowarzyszenie przyznało swą nagrodę. Warto przypomnieć, że pani profesor była pełnomocnikiem d./s równego statusu mężczyzn i kobiet w rządzie Marka Belki, a kilka dni temu sejm przyjął wreszcie ustawę o parytecie na listach kandydatów do sejmu co jest częściowym ukoronowaniem jej starań, choć do pełnej równowagi w tej mierze jeszcze daleko. Uroczystość towarzyszyła sesji popularno-naukowej pt. Moralność i kościół w systemie demokratycznym: ciągły konflikt, czy szansa dialogu? Zorganizowanej przez Kuźnicę, oraz Radę Krajową i Wojewódzką Towarzystwa Kultury Świeckiej. Obok laureatki w dyskusji panelowej wzięli udział profesorowie Jerzy Wiatr, Hieronim Kubiak, i Janusz Majcherek.. |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 09-12-2010 | Medieval | Zapraszam dzisiaj w Kino Polska o 20.45 ! |
Dzisiaj, czyli w Czwartek 9 grudnia.
"Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy" Jerzego Gruzy. Koniecznie.
Szkolenie, jak rozmawiać z robotnikiem niewykwalifikowanym, poprowadzone przez mistrza Leona Niemczyka!
Do tego Maklakiewicz i inni (ale jacy INNI!)
Należy oglądać od początku, początek jest bardzo ważny. "Jedno piwko, jedno piwko z korzeniami, wybaczy ci..."
pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 09-12-2010 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 25 listopada 2010 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w czwartek, 25-go listopada 2010 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 28 października 2010 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 08-12-2010 | Joanna Rutkowska | Imaginarium-spotkania integracyjne dla dzieci |
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów w Warszawie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Imaginarium", którego celem jest integrowanie dzieci nieuczęszczających na katechezy. Tym razem wybieramy się na słuchanie bajek norweskich w ramach projektu "Bajkowa Europa". Bajki będzie opowiadał zawodowy storyteller z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Dla miłych gości: ciasteczka, zimne i ciepłe napoje gratis! Sobota, 11grudnia 2010, godz.11.00-13.00, Warszawa, CIE MSZ, Krucza 38/42. Wstęp wolny, natomiast należy się zapisać. Chętnych prosimy o zgłaszanie się pocztą elektroniczną do czwartku (9 grudnia): moc.liamg@ahcynuhibNa temat akcji "Imaginarium" czytaj: psr.org.pl/imaginarium | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-12-2010 | Leszek Lachowiecki | Czy polska lewica ma własną wizję państwa? |
W imieniu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Warszawa w Europie wespół z Fundacją im. Róży Luksemburg zapraszamy
na konferencję w dniu 14 grudnia (wtorek) o g. 17.00. w sali konferencyjnej starego budynku Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 zatytułowaną:
Czy polska lewica ma własną wizję państwa?
z udziałem:
Sergiusza Najara (dwukrotnego wiceministra, bankowca, obecnie doradcy G. Napieralskiego) Rafała Chwedoruka (politologa, UW) Pawła Dybicza (z-cy red. naczelnego "Przeglądu").
Prowadzenie: Leszek Lachowiecki ("Forum Klubowe")
Próba odpowiedzi na dylematy, związane z transformacją ustrojową, i brakiem precyzyjnego stanowiska lewicy wobec zjawisk podmywających zarówno aksjologiczne, jak i pragmatyczne podstawy jej istnienia. Czy polska lewica zrezygnowała z koncepcji państwa opiekuńczego, a jeśli nie, to czy wypracowała współczesną jej wersję, pozwalającą efektywnie zwalczać zadłużenie państwa, niewydolność finansową w kluczowych społecznie dziedzinach i brak wizji rozwiązania tych problemów? Zwłaszcza, ze prawica lansuje własny model rozwojowy (Polska 2030), oparty na prywatyzacji i komercjalizacji usług publicznych, w tym edukacyjnych i zdrowotnych
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 04-12-2010 | Kuba Śruba | Szachy: Wielka Gra |
Motto wątku: "Ktoś powiedział, że życie jest za krótkie, żeby grać w szachy, ale to wina życia, nie szachów." - J. Napier
Bardzo lubię szachy, a nigdy nie miałem okazji zagrać korespondencyjnie. Pomyślałem, więc, że może kilka osób z Forum zechciałoby rozegrać mały turniej. Korzyści są, co najmniej dwie: 1. Granie jest fajne 2. Szachy budują pozytywną atmosferę
Proponuję następujące zasady:
[color=brown]1. Biorą udział amatorzy, bo takich osób będzie najwięcej, a zawodowy szachista zepsuje zabawę
2. Grają osoby zarejestrowane na forum (nie wiem co z zablokowanymi, może ich dodatkowo nie karać wykluczeniem z gry?)
3. Nie pomagamy sobie programami szachowymi (nie wiem czy można w tej sprawie liczyć na uczciwość graczy - obawiam się, że zasada może okazać się fikcją)
4. Staramy się wykonać ruch np. w ciągu 2 dni (chyba, że zajdą szczególne okoliczności) 5. Potrzebujemy arbitra, który rozlosuje pary i strony
6. Finał (i ew. półfinały) można by rozegrać na żywo, preferuję bez zegara albo z długim czasem na ruch (np. 5-7 min). Oczywiście dałoby się to zrealizować, o ile zawodników nie będzie dzielił szalony dystans (chodzi o km). Tym sposobem była by pewność, że zwycięzca potrafi coś więcej niż obsługiwać program szachowy
7. Zgłoszenia przyjmowane są do 6.12.2010 (Bo to ładna data, związana z zabobonem)
8. Jeżeli zgłosi się sporo osób to można sobie odpuścić rewanże, żeby nadmiernie nie przeciągać
9. Nie wolno pisać "Ja słabo gram w szachy",.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |