 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 06-03-2009 | wuesjot | Tydzien mózgu |
SzanowniPaństwo
W imieniu tygodnika "Polityka" zapraszam na wykłady w ramach Tygodnia Mózgu.
Od 16 do 20 marca, codziennie, o godz. 17.00, w redakcji "Polityki"przy ulicy Słupeckiej 6 w Warszawie. Wejście B.
Wykłady odbywają się w ramach współpracy z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M.Nenckiego PAN w Warszawie.
Wstęp wolny!
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 05-03-2009 | jarekland | Sopot-Kawiarnia Naukowa |
26 marca 2009 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
prof. dr hab. Marek Latoszek (Komitet Socjologii PAN) "Solidarność" ewolucja od codzienności do historyczności.
W dekadzie lat 80-tych powstanie NSZZ "Solidarność" wymusiło podjęcie trzech funkcji w kontekście ówczesnej sytuacji politycznej: samoograniczającej się rewolucji, ruchu społecznego oraz powstania narodowego. Wymagało to podejścia integralnego, czyli rozpatrywania wymienionych wcieleń we wzajemnych zależnościach. "Wszystko zaczęło się w Gdańsku" na etapie przeszłości, gdy Trójmiasto było aglomeracją robotniczą w PRL-u, co oznacza, że przemysłowe zakłady pracy - szczególnie stocznie - we współdziałaniu z opozycją polityczną, przy poparciu większości społeczeństwa, doprowadziły do upadku system komunistyczny. Zostało to potwierdzone wyborami 4 czerwca 1989 roku. O ile na poprzednim etapie historyczność dokonań Solidarności polegała na jej dominującym wkładzie w upadek systemu komunistycznego, o tyle na obecnym etapie transformacji, perspektywa historyczności zawiera w coraz większym stopniu komponentę rywalizacji o symbole, przy przeniesieniu punktu ciężkości na element normatywności. Inspirującym przesłaniem staje się globalizacja "Solidarności". Wszystko to dzieje się w zmieniających się warunkach stawania się Gdańska miastem akademickim.
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-03-2009 | Maciej Twardowski | Bydgoszczy - 06.03 - Debata "Uczucia religijne a teatr" |
Wszystkich członków/sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów zapraszamy na organizowaną przez Teatr Polski debatę „Uczucia religijne a teatr”. Dyskusja odbędzie się w najbliższy piątek (6 marca) o godzinie 21:00 w Górnym Foyer Teatru Polskiego w Bydgoszczy (al. Mickiewicza 2). Pretekstem do debaty jest nagonka na twórców planowego musicalu Superstar with… Jesus Christ (więcej informacji www.krytyk(*)sc-w-praktyce/menu-id-197.html ) oraz kontrowersje wokół spektaklu „Turyści”, którego pokaz poprzedza debatę. Serdecznie zaprszamy wszystkich racjonalistów z Bydgoszczy i okolic. Jest to świetna okazja, aby pokazać że działamy oraz co nie bez znaczenia – nasz głos istnieje i jest równie ważny jak bliżej nieokreślone „uczucia religijne”. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 01-03-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Wystawa trupów już w Polsce |
Długo oczekiwana wystawa BODIES...The Exhibition została otwarta dla publiczności w Polsce - w sobotę, 21 lutego 2009o godz. 10.00 w centrum wystawienniczym Blue Expo w Blue City w Warszawie. Podczas wystawy, którą odwiedziło dotychczas ponad jedenaście milionów osób na całym świecie, można oglądać całe spreparowane ciała oraz poszczególne organy starannie wypreparowane i zakonserwowane zgodnie z zasadami innowacyjnej technologii, dzięki której zwiedzający mają możliwość poznania złożonej anatomii ludzkiego ciała, układów oraz narządów wewnętrznych. Wystawa będzie otwarta do lipca br.
"Wystawa ma olbrzymie walory dydaktyczne" - powiedział dr Roy Glover, emerytowany profesor anatomii i biologii komórkowej Uniwersytetu w Michigan, pełniący obowiązki głównego dyrektora ds. medycznych wystawy BODIES ...The Exhibitions. "Od wieków środowisko medyczne poznawało anatomię ludzkiego ciała badając ludzkie organy. W tej chwili, dzięki wystawie, tą szczególną wiedzę mogą także zdobyć osoby zupełnie nie związane ze środowiskiem medycznym." Eksponaty pokazywane podczas wystawy umożliwiają poznanie budowy układu kostno-szkieletowego, mięśniowego, rozrodczego, oddechowego, krążeniowego oraz innych skomplikowanych systemów będących częścią ludzkiej anatomii. Wiele ze spreparowanych w całości ludzkich ciał zostało ustawionych w pozach zaaranżowanych jako sceny z życia codziennego. Część ludzkich preparatów ilustruje szkodliwy wpływ spożywania nadmiernych ilości jedzenia oraz braku ćwiczeń na organy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-03-2009 | Arleta Bolda-Górna | Trójmiasto dla Tybetu |
"Niezależna inicjatywa "Trójmiasto dla Tybetu" jest spontaniczną akcją, której intencją jest scalenie kilku trójmiejskich wydarzeń, powstających w związku z pięćdziesiątą rocznicą powstania narodowego w Tybecie.
Dotykamy sfer przekazu merytorycznej wiedzy, jak i sztuki. Zamykając ten pięćdziesięcioletni okres klamrą, chcemy podziękować wszystkim bardziej, bądź mniej sformalizowanym instytucjom za zaangażowanie w sprawy poszanowania dla praw człowieka..."
PROGRAM:
Poniedziałek, 09/03/2009 GDAŃSK
Wydarzenia: Wieczór pisania listów Czas: od 18:00 Miejsce: Ygrek, ul. Polanki 65, Gdańsk PiKawa, ul. Piwna 5/6, Gdańsk
Wtorek, 10/03/2009 GDAŃSK
Wydarzenie: Demonstracja pod Konsulatem Chińskiej Republiki Ludowej Czas: 16:00 - 17:00 Miejsce: Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej, ul. Grunwaldzka 1, Gdańsk Wrzeszcz
Program: Pokojowa i apolityczna demonstracja solidarności z narodem tybetańskim, happening w postaci złożenia pod konsulatem wieńca z 50 papierowych kwiatów w kolorach pomarańczowym i białym.
GDYNIA
Wydarzenie: Demonstracja na Skwerze Plymouth Czas: 18:00 - 18:30 Miejsce: Skwer Plymouth (skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i Al. Piłsudskiego)
Program: Pokojowa i apolityczna demonstracja solidarności z narodem tybetańskim, odegranie hymnu tybetańskiego, happening ze zniczami.
Wydarzenie: Sesja Tybetańska
Czas: 18:30 - 20:00 Miejsce: Foyer Teatru Miejskiego w Gdyni, ul. Bema 26
Program: Prelekcja na temat dziedzictwa.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-02-2009 | Maciej Twardowski | 05.03 - Bydgoszcz - Ateusza portret własny |
Kujawsko-pomorski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów oraz Akademickie Laboratorium Filozofii Kultury Wyższej Szkoły Gospodarki ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie „Ateisty portret własny – wieczór z Andrzejem Koraszewskim” w dniu 5 marca 2009 o godzinie 17:30 w Sali kominkowej WSG cafe (budynek G Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, ul. Garbary).
Andrzej Koraszewski (ur. 1940) - publicysta i pisarz ekonomiczno-społeczny, były dziennikarz BBC, wiceszef polskiej sekcji BBC, i publicysta paryskiej "Kultury", obecnie zastępca redaktora naczelnego portalu Racjonalista.pl.
Podczas spotkania, prowadzący przybliży przybyłym niuanse związane z istotą serwisu racjonalista.pl, jako największego polskiego medium wolnomyślicieli oraz opowie o swojej działalności w paryskiej „Kulturze” i BBC. Wszystko doprawione "pogadanką" o książce Koraszewskiego – „I z wichru odezwał się Pan... Darwin czuj się odwołany”.
Spotkanie zakończy się dyskusją na kilka prowokacyjnych tematów - Czy racjonalizm może być światopoglądem? Czym jest ów racjonalistyczny światopogląd? Światopogląd świecki - czy ta nazwa nie jest nazbyt wąska?
Zapraszamy serdecznie!
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 26-02-2009 | Katarzyna | Psycholodzy i Prawnicy pilnie potrzebni:) |
Dobry Wieczór, a właściwie Dobranoc
Bardzo, bardzo, bardzo potrzebni nam Psycholodzy i Prawnicy. Chcemy utworzyć bazę "pomocową" dla niewierzących. Bez Was sobie nie poradzimy. Każdy kontakt przesłany na moją skrzynkę mailową przyjmę dwoma podskokami radości
Jak zwykle na Was liczę i jak zwykle wiem, że wyszperacie odpowiednie osoby
P.S. Acha - bym zapomniała - Osoby znające się na projektach o dofinansowanie z UE też bardzo potrzebne.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 25-02-2009 | Wojtek | Spotkanie i referat na temat eutanazji - PSR Kraków |
Drodzy członkowie i sympatycy krakowskiego oddziału PSR, Zapraszam na spotkanie, które odbędzie się 4 marca, o godzinie 18.00 w Klubie "Kazimierz", przy ulicy Krakowskiej 13, wejście do sali od podwórka (zmieniliśmy chwilowo miejsce spotkań). W trakcie spotkania wygłoszony zostanie referat publicystki Racjonalisty, Elżbiety Binswanger-Stefańskiej pod tytułem "Są sytuacje, kiedy śmierć może być większym dobrem niż życie - Dobrze o prawie do dobrej śmierci (eutanazji)". Po referacie odbędzie się dyskusja z udziałem filozofa, dr Anny Frątczak, na temat etycznych problemów związanych z eutanazją. Referat i dyskusja są częścią projektu cyklicznych prelekcji i dyskusji organizowanych przez krakowski oddział PSR pod zbiorczym, roboczym tytułem "Latający Cyrk Racjonalistów". Tytuł na razie pozostaje do dyskusji. Jednocześnie wspomnieć należy, że na 6 kwietnia planujemy zorganizowanie, w Klubie Pod Jaszczurami, dyskusji panelowej na temat "Bóg a zło" z udziałem m.in. profesora Jana Woleńskiego. Pozdrawiam, Wojciech Skorupski |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 25-02-2009 | Zbyszek Bryłowski | Alert kometarny |
Ogłaszam alert kometarny dla członków i sympatyków ARKI [ARKA - Amatorski Racjonalistyczny Klub Astronomiczny]
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obserwacji Komety Lulin(C/2007 N3). Kilka dni temu(17.02. o godz 04.00), miałem okazję odnaleźć ją na niebie. Oczywiście nie byłem odkrywcą(a chciałbym!), posiłkowałem się mapką. Przy okazji, ok. godz. 04.15 zaobserwowałem przelot meteoru w okolicach gwiazdy alfa Virgo(Panna). Gwiazda ta posiada imię własne Spica.
Co do komety, warto zabrać ze sobą lornetkę. Kometa szybko przemieszcza się po sferze niebieskiej, w ciągu kilku godzin można zaobserwować zmianę położenia. W najbliższych dniach będzie miała maksimum swojej jasności, przejdzie też w pobliżu Saturna. Ponieważ akurat zbliża się weekend, więc nie będzie problemu z odespaniem ewentualnych obserwacji. Zresztą nie ma potrzeby siedzieć długo. Ważne, by mieć satysfakcję z samodzielnego odnalezienia komety i zobaczenia czegoś, czego niektórzy nie zobaczą przez całe życie. A Wszechświat stoi przed nami otworem...
Lornetka - najlepsza byłaby 10x50, ale mogą być również o mniejszym powiększeniu. W miejscu, gdzie nie przeszkadzają światła latarń, wystarczy gołe oko. Teraz co do pory obserwacji. Najlepiej byłoby zrobić to po godzinie 01.00, ponieważ gwiazdozbiór Lew znajduje się stosunkowo wysoko nad horyzontem, na PdPD-Wsch(SSE). Niestety Panna, leżąca na ekliptyce w następnej kolejności jest nieco bardziej na wschód i nieco niżej. Stąd sugeruję godzinę 02.00...
Teraz szczegóły... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-02-2009 | lachowska | "Mistrz i Małgorzata" BAL PEŁNI KSIĘŻYCA 21.03 Zagnańsk |
Witam
Przepraszam za uprawianie reklamy za forum, ale tylko fora o „Mistrzu i Małgorzacie” są odpowiednim miejscem do zapraszania na Bal u Wolanda, a z miłości do tej książki powstała jego idea
Szykujemy coś naprawdę wyjątkowego, dla wielbicieli "Mistrza i Małgorzaty" ; prawdziwy psychodeliczny bal.. Efekt końcowy będzie wynikiem starań trzech ekip: Syndromm'u, Wesołego Samego Złego oraz Magów Psychodelicznej Nuty. Oferujemy trzy sale balowe: psytrance, minimal oraz chillout oraz wiele innych atrakcji.
Bal wybuchnie feerią barw i dźwięków wieczorem 21 marca o godzinie 21.
Aby szczególnie nie wyróżniać się z tłumu gości prosimy o szczególne na tę okazje przebrania ! Niech to będzie pole do popisu dla Waszej wyobraźni..
Gości balowych powita Królowa Margot, znana jako Małgorzata
Drzwi otworzy Azazello ale tylko gdy zadzwonisz na nr 505-837-666 i wypowiesz hasło: "jestem zachwycony/a"
Koszt balu 20 zł. Jeżeli jednak będziesz ubrany nieodpowiednio do tej okazji zapłacisz 25 zł. Jeśli z powodu zbyt skromnego stroju poczujesz się niezręcznie, będziesz mógł coś odpowiedniego kupić lub wypożyczyć.
Na balu zagrają:
Moulas (Kielce) Styropian (Psylesia -Katowice) Nois (Aspect of Valor -Warszawa) Marion (Ashoka -Rybnik) Amnesia (Spiral Active Project -Wrocław) Dominor (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów) Pitt (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów) Yaos (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów) L5S1 (Marny Popis Crew -Warszawa) Folklor (Wesołego Samego Złego -Warszawa).. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |