Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
06-03-2009wuesjotTydzien mózgu
SzanowniPaństwo

W imieniu tygodnika "Polityka" zapraszam na wykłady w ramach Tygodnia Mózgu.

Od 16 do 20 marca, codziennie, o godz. 17.00, w redakcji "Polityki"przy ulicy Słupeckiej 6 w Warszawie. Wejście B.

Wykłady odbywają się w ramach współpracy z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M.Nenckiego PAN w Warszawie.

Wstęp wolny!

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-03-2009jareklandSopot-Kawiarnia Naukowa
26 marca 2009 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

prof. dr hab. Marek Latoszek (Komitet Socjologii PAN)
"Solidarność" ewolucja od codzienności do historyczności.

W dekadzie lat 80-tych powstanie NSZZ "Solidarność" wymusiło podjęcie trzech funkcji w kontekście ówczesnej sytuacji politycznej: samoograniczającej się rewolucji, ruchu społecznego oraz powstania narodowego. Wymagało to podejścia integralnego, czyli rozpatrywania wymienionych wcieleń we wzajemnych zależnościach.
"Wszystko zaczęło się w Gdańsku" na etapie przeszłości, gdy Trójmiasto było aglomeracją robotniczą w PRL-u, co oznacza, że przemysłowe zakłady pracy - szczególnie stocznie - we współdziałaniu z opozycją polityczną, przy poparciu większości społeczeństwa, doprowadziły do upadku system komunistyczny. Zostało to potwierdzone wyborami 4 czerwca 1989 roku.
O ile na poprzednim etapie historyczność dokonań Solidarności polegała na jej dominującym wkładzie w upadek systemu komunistycznego, o tyle na obecnym etapie transformacji, perspektywa historyczności zawiera w coraz większym stopniu komponentę rywalizacji o symbole, przy przeniesieniu punktu ciężkości na element normatywności. Inspirującym przesłaniem staje się globalizacja "Solidarności". Wszystko to dzieje się w zmieniających się warunkach stawania się Gdańska miastem akademickim.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-03-2009Maciej TwardowskiBydgoszczy - 06.03 - Debata "Uczucia religijne a teatr"
Wszystkich członków/sympatyków Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów zapraszamy na organizowaną przez Teatr Polski debatę „Uczucia religijne a teatr”. Dyskusja odbędzie się w najbliższy piątek (6 marca) o godzinie 21:00 w Górnym Foyer Teatru Polskiego w Bydgoszczy (al. Mickiewicza 2).

Pretekstem do debaty jest nagonka na twórców planowego musicalu Superstar with… Jesus Christ (więcej informacji www.krytyk(*)sc-w-praktyce/menu-id-197.html ) oraz kontrowersje wokół spektaklu „Turyści”, którego pokaz poprzedza debatę.

Serdecznie zaprszamy wszystkich racjonalistów z Bydgoszczy i okolic. Jest to świetna okazja, aby pokazać że działamy oraz co nie bez znaczenia – nasz głos istnieje i jest równie ważny jak bliżej nieokreślone „uczucia religijne”.


Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
01-03-2009Mariusz AgnosiewiczWystawa trupów już w Polsce
Długo oczekiwana wystawa BODIES...The Exhibition została otwarta dla publiczności w Polsce - w sobotę, 21 lutego 2009o godz. 10.00 w centrum wystawienniczym Blue Expo w Blue City w Warszawie. Podczas wystawy, którą odwiedziło dotychczas ponad jedenaście milionów osób na całym świecie, można oglądać całe spreparowane ciała oraz poszczególne organy starannie wypreparowane i zakonserwowane zgodnie z zasadami innowacyjnej technologii, dzięki której zwiedzający mają możliwość poznania złożonej anatomii ludzkiego ciała, układów oraz narządów wewnętrznych. Wystawa będzie otwarta do lipca br.

"Wystawa ma olbrzymie walory dydaktyczne" - powiedział dr Roy Glover, emerytowany profesor anatomii i biologii komórkowej Uniwersytetu w Michigan, pełniący obowiązki głównego dyrektora ds. medycznych wystawy BODIES ...The Exhibitions. "Od wieków środowisko medyczne poznawało anatomię ludzkiego ciała badając ludzkie organy. W tej chwili, dzięki wystawie, tą szczególną wiedzę mogą także zdobyć osoby zupełnie nie związane ze środowiskiem medycznym."
Eksponaty pokazywane podczas wystawy umożliwiają poznanie budowy układu kostno-szkieletowego, mięśniowego, rozrodczego, oddechowego, krążeniowego oraz innych skomplikowanych systemów będących częścią ludzkiej anatomii. Wiele ze spreparowanych w całości ludzkich ciał zostało ustawionych w pozach zaaranżowanych jako sceny z życia codziennego. Część ludzkich preparatów ilustruje szkodliwy wpływ spożywania nadmiernych ilości jedzenia oraz braku ćwiczeń na organy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
01-03-2009Arleta Bolda-GórnaTrójmiasto dla Tybetu
"Niezależna inicjatywa "Trójmiasto dla Tybetu" jest spontaniczną akcją, której intencją jest scalenie kilku trójmiejskich wydarzeń, powstających w związku z pięćdziesiątą rocznicą powstania narodowego w Tybecie.

Dotykamy sfer przekazu merytorycznej wiedzy, jak i sztuki. Zamykając ten pięćdziesięcioletni okres klamrą, chcemy podziękować wszystkim bardziej, bądź mniej sformalizowanym instytucjom za zaangażowanie w sprawy poszanowania dla praw człowieka..."

PROGRAM:

Poniedziałek, 09/03/2009
GDAŃSK


Wydarzenia: Wieczór pisania listów
Czas: od 18:00
Miejsce: Ygrek, ul. Polanki 65, Gdańsk
PiKawa, ul. Piwna 5/6, Gdańsk

Wtorek, 10/03/2009
GDAŃSK


Wydarzenie: Demonstracja pod Konsulatem Chińskiej Republiki Ludowej
Czas: 16:00 - 17:00
Miejsce: Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej, ul. Grunwaldzka 1, Gdańsk Wrzeszcz

Program: Pokojowa i apolityczna demonstracja solidarności z narodem tybetańskim, happening w postaci złożenia pod konsulatem wieńca z 50 papierowych kwiatów w kolorach pomarańczowym i białym.

GDYNIA

Wydarzenie: Demonstracja na Skwerze Plymouth
Czas: 18:00 - 18:30
Miejsce: Skwer Plymouth (skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i Al. Piłsudskiego)

Program: Pokojowa i apolityczna demonstracja solidarności z narodem tybetańskim, odegranie hymnu tybetańskiego, happening ze zniczami.

Wydarzenie: Sesja Tybetańska

Czas: 18:30 - 20:00
Miejsce: Foyer Teatru Miejskiego w Gdyni, ul. Bema 26

Program: Prelekcja na temat dziedzictwa..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-02-2009Maciej Twardowski05.03 - Bydgoszcz - Ateusza portret własny
Kujawsko-pomorski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów oraz Akademickie Laboratorium Filozofii Kultury Wyższej Szkoły Gospodarki ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie „Ateisty portret własny – wieczór z Andrzejem Koraszewskim” w dniu 5 marca 2009 o godzinie 17:30 w Sali kominkowej WSG cafe (budynek G Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, ul. Garbary).

Andrzej Koraszewski (ur. 1940) - publicysta i pisarz ekonomiczno-społeczny, były dziennikarz BBC, wiceszef polskiej sekcji BBC, i publicysta paryskiej "Kultury", obecnie zastępca redaktora naczelnego portalu Racjonalista.pl.

Podczas spotkania, prowadzący przybliży przybyłym niuanse związane z istotą serwisu racjonalista.pl, jako największego polskiego medium wolnomyślicieli oraz opowie o swojej działalności w paryskiej „Kulturze” i BBC. Wszystko doprawione "pogadanką" o książce Koraszewskiego – „I z wichru odezwał się Pan... Darwin czuj się odwołany”.

Spotkanie zakończy się dyskusją na kilka prowokacyjnych tematów - Czy racjonalizm może być światopoglądem? Czym jest ów racjonalistyczny światopogląd? Światopogląd świecki - czy ta nazwa nie jest nazbyt wąska?

Zapraszamy serdecznie!

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
26-02-2009KatarzynaPsycholodzy i Prawnicy pilnie potrzebni:)
Dobry Wieczór, a właściwie Dobranoc

Bardzo, bardzo, bardzo potrzebni nam
Psycholodzy i Prawnicy. Chcemy utworzyć bazę "pomocową" dla niewierzących. Bez Was sobie nie poradzimy. Każdy kontakt przesłany na moją skrzynkę mailową przyjmę dwoma podskokami radości

Jak zwykle na Was liczę i jak zwykle wiem, że wyszperacie odpowiednie osoby

P.S. Acha - bym zapomniała -
Osoby znające się na projektach o dofinansowanie z UE też bardzo potrzebne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-02-2009WojtekSpotkanie i referat na temat eutanazji - PSR Kraków
Drodzy członkowie i sympatycy krakowskiego oddziału PSR,

Zapraszam na spotkanie, które odbędzie się 4 marca, o godzinie 18.00 w Klubie "Kazimierz", przy ulicy Krakowskiej 13, wejście do sali od podwórka (zmieniliśmy chwilowo miejsce spotkań). W trakcie spotkania wygłoszony zostanie referat publicystki Racjonalisty, Elżbiety Binswanger-Stefańskiej pod tytułem "Są sytuacje, kiedy śmierć może być większym dobrem niż życie - Dobrze o prawie do dobrej śmierci (eutanazji)". Po referacie odbędzie się dyskusja z udziałem filozofa, dr Anny Frątczak, na temat etycznych problemów związanych z eutanazją.
Referat i dyskusja są częścią projektu cyklicznych prelekcji i dyskusji organizowanych przez krakowski oddział PSR pod zbiorczym, roboczym tytułem "Latający Cyrk Racjonalistów". Tytuł na razie pozostaje do dyskusji. Jednocześnie wspomnieć należy, że na 6 kwietnia planujemy zorganizowanie, w Klubie Pod Jaszczurami, dyskusji panelowej na temat "Bóg a zło" z udziałem m.in. profesora Jana Woleńskiego.

Pozdrawiam,
Wojciech Skorupski

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
25-02-2009Zbyszek BryłowskiAlert kometarny

Ogłaszam alert kometarny dla członków i sympatyków ARKI [ARKA - Amatorski Racjonalistyczny Klub Astronomiczny]

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do obserwacji Komety Lulin(C/2007 N3).
Kilka dni temu(17.02. o godz 04.00), miałem okazję odnaleźć ją na niebie. Oczywiście nie byłem odkrywcą(a chciałbym!), posiłkowałem się mapką. Przy okazji, ok. godz. 04.15 zaobserwowałem przelot meteoru w okolicach gwiazdy alfa Virgo(Panna). Gwiazda ta posiada imię własne Spica.

Co do komety, warto zabrać ze sobą lornetkę. Kometa szybko przemieszcza się po sferze niebieskiej, w ciągu kilku godzin można zaobserwować zmianę położenia. W najbliższych dniach będzie miała maksimum swojej jasności, przejdzie też w pobliżu Saturna.
Ponieważ akurat zbliża się weekend, więc nie będzie problemu z odespaniem ewentualnych obserwacji. Zresztą nie ma potrzeby siedzieć długo. Ważne, by mieć satysfakcję z samodzielnego odnalezienia komety i zobaczenia czegoś, czego niektórzy nie zobaczą przez całe życie.
A Wszechświat stoi przed nami otworem...

Lornetka - najlepsza byłaby 10x50, ale mogą być również o mniejszym powiększeniu.
W miejscu, gdzie nie przeszkadzają światła latarń, wystarczy gołe oko.
Teraz co do pory obserwacji. Najlepiej byłoby zrobić to po godzinie 01.00, ponieważ gwiazdozbiór Lew znajduje się stosunkowo wysoko nad horyzontem, na PdPD-Wsch(SSE). Niestety Panna, leżąca na ekliptyce w następnej kolejności jest nieco bardziej na wschód i nieco niżej.
Stąd sugeruję godzinę 02.00...

Teraz szczegóły...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-02-2009lachowska"Mistrz i Małgorzata" BAL PEŁNI KSIĘŻYCA 21.03 Zagnańsk

Witam

Przepraszam za uprawianie reklamy za forum, ale tylko fora o „Mistrzu i Małgorzacie” są odpowiednim miejscem do zapraszania na Bal u Wolanda, a z miłości do tej książki powstała jego idea

Szykujemy coś naprawdę wyjątkowego, dla wielbicieli "Mistrza i Małgorzaty" ; prawdziwy psychodeliczny bal.. Efekt końcowy będzie wynikiem starań trzech ekip:
Syndromm'u, Wesołego Samego Złego oraz Magów Psychodelicznej Nuty.
Oferujemy trzy sale balowe: psytrance, minimal oraz chillout oraz wiele innych atrakcji.

Bal wybuchnie feerią barw i dźwięków wieczorem 21 marca o godzinie 21.

Aby szczególnie nie wyróżniać się z tłumu gości prosimy o szczególne na tę okazje przebrania ! Niech to będzie pole do popisu dla Waszej wyobraźni..

Gości balowych powita Królowa Margot, znana jako Małgorzata

Drzwi otworzy Azazello ale tylko gdy zadzwonisz na nr 505-837-666
i wypowiesz hasło: "jestem zachwycony/a"

Koszt balu 20 zł.
Jeżeli jednak będziesz ubrany nieodpowiednio do tej okazji zapłacisz 25 zł.
Jeśli z powodu zbyt skromnego stroju poczujesz się niezręcznie, będziesz mógł coś odpowiedniego kupić lub wypożyczyć.

Na balu zagrają:

Moulas (Kielce)
Styropian (Psylesia -Katowice)
Nois (Aspect of Valor -Warszawa)
Marion (Ashoka -Rybnik)
Amnesia (Spiral Active Project -Wrocław)
Dominor (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów)
Pitt (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów)
Yaos (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów)
L5S1 (Marny Popis Crew -Warszawa)
Folklor (Wesołego Samego Złego -Warszawa)..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)