 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 01-01-2013 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław, 3 I, Irracjonalny język polski |
Szanowni Państwo! Zapraszam serdecznie na pierwsze spotkanie Oddziału Wrocławskiego PSR w 2013 roku, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 stycznia, o godz. 18:00 w INS Ram Pam Pam Pam (Rynek 48, I piętro). Otworzy je wykład Kai Bryx Irracjonalny język polski. Następnie przejdziemy do dyskusji Jak chcemy mówić w naszym języku? Celem wykładu będzie pokazanie na wybranych przykładach, jak głęboko w warstwę językową sięgają irracjonalne przekonania na temat rzeczywistości i jak mówiąc po polsku nieświadomie powtarzamy te narzucone myślowe schematy, często zupełnie sprzeczne z naszymi poglądami na świat. Będzie też mowa o tym, że język można świadomie kształtować, a czy tego chcemy i do jakiego stopnia, okaże się podczas debaty. Spotkanie ma charakter otwarty, wstęp wolny. Zapraszam serdecznie, Kaja Bryx Przewodnicząca Oddziału Wrocławskiego PSR | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 28-12-2012 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław, 27 XII, Spotkanie towarzyskie |
Szanowni Państwo! Zapraszam serdecznie na towarzyskie spotkanie Oddziału Wrocławskiego PSR w najbliższy czwartek, 27 XII, o 18:00 w klubie Minerwa (ul. Kuźnicza 29a, wejście przez Kalaczakrę). Dla tych wszystkich, którzy będą w te dni we Wrocławiu, to znakomita okazja, by spotkać się w gronie racjonalistycznym i porozmawiać w miłej atmosferze na te wszystkie tematy, na które dotąd nie było czasu na innych spotkaniach. Z najlepszymi życzeniami, Kaja Bryx Przewodnicząca Oddziału Wrocławskiego PSR | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 25-12-2012 | ARGutowski | Katowice: wspólne zdjęcie pod billboardem ateistycznym (22.12.2012 r.) |
PSR Katowice zaprasza wszystkich Racjonalistów, Sceptyków i Wolnomyślicieli z terenu Górnego Śląska na wspólne zdjęcie pod billboardem ateistycznym w Katowicach, które odbędzie się w sobotę, 22 grudnia 2012 r. o godz. 14:00. Wspomniany billboard znajduje się na skrzyżowaniu ulic: Bohaterów Monte Cassino i Burowieckiej ( maps.googl(*)19&ie=UTF8&t=m&z=19&iwloc=ddw0) Plan spotkania jest następujący: - zbieramy się wszyscy w sobotę o 14:00 pod billboardem - koniecznie przynieście swoje aparaty - im więcej tym lepiej!). - po udanej (lub nie  sesji zdjęciowej jedziemy na 14:45 do pubu Dobra Karma (Katowice, ul. Jacka 1), gdzie zasiądziemy wspólnie do posiłku i dyskusji. Uwaga! Pierwsza część wydarzenia może zostać bez zapowiedzi odwołana w razie złej widoczności, szczególnie kiepskiej pogody, itp. Wtedy spotkanie rozpocznie się od razu o 14:45 w Dobrej Karmie. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Zapraszamy! Można do nas dołączyć na każdym etapie - zarówno pod billboardem, jak i w pubie. ZAPRASZAJCIE ZNAJOMYCH! Do zobaczenia pod billboardem! Strona wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/423016274436334/---===Dojazd pod billboard środkami komunikacji publicznej===---- Niedaleko miejsca zbiórki znajdują się: - przystanek autobusowy "Zawodzie Bohaterów Monte Cassino" (linie: 70, 76, 77, 149, 600), -.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 21-12-2012 | Sarif | Zebranie PSR WARSZAWA 9 STYCZNIA |
Szanowni Racjonaliści i Racjonalistki. Zapraszam, w imieniu Zarządu, wszystkich Członków i Sympatyków Oddziału Warszawskiego PSR, na kolejne nasze Zebranie w dniu 9.01.2013 r. (środa), na którym: 1. Odbędzie się, zwołane z inicjatywy Zarządu, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Oddziału. Merytoryczne punkty Porządku Obrad będą dwa: a) Rozszerzenie składu Zarządu Oddziału do 5 osób. b) Wybory uzupełniające.do składu Zarządu Oddziału. Celem jest wzmocnienie sił wykonawczych naszego Zarządu. Statutowe terminy zwołania -- 1-szy termin: godz. 18:00, 2-gi termin: godz. 18:30. Obecność Kandydatów i Sympatyków mile widziana. 2. Odbędzie się dyskusja programowa -- Andrzej Wendrychowicz: a) Informacja o pracy Oddziału w roku 2012. b) Plan działań na rok 2012. 3. Wolne wnioski. Apelujemy do wszystkich o liczne przybycie! * do Członków Oddziału posiadających pełne prawa wyborcze -- aby zapewnić wymagane Statutem quorum wyborcze; * do Kandydatów i Sympatyków -- aby zebrać maksimum idei, pomysłów i chętnych do ich realizacji w Nowym Roku. Termin -- 9 stycznia 2013 r. (środa), początek o godz. 18:00. Miejsce -- Warszawa, ul. Browarna 6, Klubokawiarnia "Grawitacja", 3-cia sala na dole. mapa lokalizacji: www.google(*)sspn=0.00316,0.006791&vpsrc=.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 20-12-2012 | Marek Woźnica | Spotkanie PSR Poznań |
Witajcie. Jak zwykle zapraszam serdecznie członków i sympatyków PSR oraz wszystkich zainteresowanych tematem lub naszym środowiskiem do odwiedzenia piwniczki w Stajence Pegaza w najbliższy czwartek, 20.12 o godz 19:00. Nasz kolega Marcin przedstawi nam prezentację pt. "Czy zagrażają nam genetycznie modyfikowane organizmy oraz czy są jakieś korzyści z ich istnienia" Plan prelekcji wygląda następująco: - co to są genetycznie modyfikowane organizmy? - jakie są metody wytwarzania genetycznie zmodyfikowanych organizmów? - jakie są inne modyfikacje genetyczne organizmów i co z tego wynika dla oceny GMO? - dlaczego potrzebne były organizmy modyfikowane genetycznie - co zyskujemy? - kiedy można, a kiedy nie można mówić o zagrożeniach z powodu GMO? - czy możemy kontrolować genetycznie modyfikowane organizmy? Po prezentacji dyskusja dla chętnych. Spotkanie ma oczywiście charakter otwarty - możecie przyprowadzić krewnych i znajomych królika ;] | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-12-2012 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław, 20 XII, Hitchens: in memoriam. |
Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszam na spotkanie PSR Wrocław poświęcone pamięci wielkiego ateisty i głosiciela ateizmu, Christophera Hitchensa. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 grudnia, o godzinie 18:00 w INS Ram Pam Pam Pam (Rynek 48, I piętro, nad Pizzą Hut, obok Empiku). Otworzy je wykład Jacka Tabisza Hitchens: in memoriam, prezentujący postać tego wielkiego działacza, który niestety umarł rok temu, 16 grudnia. Wykład będzie ilustrowany fragmentami nagrań wypowiedzi Hitchensa, jego programów i wywiadów. Po wykładzie przejdziemy do dyskusji Czego uczymy się od Hitchensa?. Był on bez wątpienia mistrzowskim mówcą. Potrafił wyrazić prawdę o religiach nie owijając jej w bawełnę, a jednocześnie tak trafnie, że jego uwagi były w zasadzie nie do odparcia. Czy umiemy się od niego uczyć? Zapraszam serdecznie, Kaja Bryx Przewodnicząca Wrocławskiego Oddziału PSR |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-12-2012 | ARGutowski | Tarnów: drugie spotkanie racjonalistów (22.12.2012 r., godz. 14:30) |
Serdecznie zapraszamy wszystkich tarnowskich (i nie tylko) racjonalistów, wolnomyślicieli, humanistów, sceptyków, ateistów i agnostyków na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 22 grudnia 2012 r. o godz. 14:30. Będzie to kontynuacja spotkania z 17 listopada br. Harmonogram: - 14:30 - 15:00 : Wspólne zdjęcie pod Bilbordem Ateistycznym (ul. Starodąbrowska, na wysokości kirkutu) - 15:30 - 18:30 : Spotkanie dyskusyjne w pizzerii "Forum" (ul. Wekslarska 9). O godzinie 14:30, zapraszamy na ulicę Starodąbrowską, gdzie pod bilbordem Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę zostanie wykonane wspólne, pamiątkowe zdjęcie (ta część wydarzenia może zostać odwołana w przypadku złych warunków pogodowych, słabej widoczności lub jeśli skończy się świat  ) Potem spotkanie przeniesie się do pizzerii "Forum" (ul. Wekslarska 9). Wyrażamy nadzieję, że dyskusja w gronie osób o podobnych poglądach pozwoli na odrobinę wytchnienia wszystkim, którzy zmęczeni są gorączką okresu przedświątecznego. Będzie to też okazja do tego, żeby coś zjeść. Spotkanie odbędzie się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Zachęcamy wszystkich do zapraszania znajomych! Strona wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/416078728464584/--------------------- W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy skontaktować się z przedstawicielem organizatorów - przez Facebooka: www.facebook.com/JarGiel- lub e-mail: jaroslaw.gielczowski [at] psr.org.pl Dla osób dojeżdżających spoza Tarnowa.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 15-12-2012 | Ann K. | Poszukiwani chętni do tworzenia młodzieżówki PSR we Wrocławiu |
Szanowni Państwo! W ostatnim czasie powstała idea utworzenia młodzieżowego oddziału PSR we Wrocławiu. Początek działalności planujemy na przełom lutego i marca. Poszukujemy osób chętnych do pomocy przy organizowaniu jego działalności - osób z pomysłami na działalność oddziału, posiadających doświadczenie w tym zakresie oraz wszystkich chcących w jakikolwiek sposób przyczynić cię do stworzenia oddziału. Nasze aktualne cele to znalezienie lokum na spotkania oraz ogłoszenie powstania takiego oddziału poprzez ulotki, plakaty i miejscowe media. Osoby chętne do zaangażowania prosimy o kontakt mailowy: lp.gro.rsp@spulk.annaAnna Klupś Karol Biernat Marek Gruszczyński | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 14-12-2012 | Jacek Tabisz | Lublin, 14 XII, Aktywny ateizm potrzebny od dzisiaj |
Fundacja Wolność od Religii zaprasza: 14 grudnia 2012 r. | piątek g. 17:30 Pub „U Szewca” / sala koncertowa / Lublin, ul. Grodzka 18 spotkanie z Jackiem Tabiszem „Aktywny ateizm potrzebny od dzisiaj!” prowadzenie Tomasz Kalbarczyk / wstęp wolny z zaproszeniami / rejestracja e-mail: moc.liamg@row.ajcadnuf w tytule prosimy wpisać AKTYWNY ATEIZM w treści wiadomości: imię i nazwisko / adres e-mail / Po raz drugi, Fundacja Wolność od Religii organizuje otwarte spotkanie dla wszystkich zainteresowanych racjonalnym dyskursem, wyznających laicki światopogląd, sceptyków religijnych, wreszcie, zdeklarowanych ateistów i wszystkich wrażliwych na aktualną rzeczywistość w Polsce. Wraz z Jackiem Tabiszem, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów porozmawiamy o akcji billboardowej „Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę.”, o tym, czy nauczenie religii w szkole jest moralne, o duchowości ateistycznej i potrzebie aktywnego, laickiego z natury humanizmu. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |