Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katowice: wspólne zdjęcie pod billboardem ateistycznym (22.12.2012 r.)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
19-12-2012 20:33ARGutowski (797 punktów)Katowice: wspólne zdjęcie pod billboardem ateistycznym (22.12.2012 r.)
Ocena 3 na 3
PSR Katowice zaprasza wszystkich Racjonalistów, Sceptyków i Wolnomyślicieli z terenu Górnego Śląska na wspólne zdjęcie pod billboardem ateistycznym w Katowicach, które odbędzie się w sobotę, 22 grudnia 2012 r. o godz. 14:00.

Wspomniany billboard znajduje się na skrzyżowaniu ulic: Bohaterów Monte Cassino i Burowieckiej (maps.googl(*)19&ie=UTF8&t=m&z=19&iwloc=ddw0)

Plan spotkania jest następujący:

- zbieramy się wszyscy w sobotę o 14:00 pod billboardem - koniecznie przynieście swoje aparaty - im więcej tym lepiej!).

- po udanej (lub nie sesji zdjęciowej jedziemy na 14:45 do pubu Dobra Karma (Katowice, ul. Jacka 1), gdzie zasiądziemy wspólnie do posiłku i dyskusji.

Uwaga! Pierwsza część wydarzenia może zostać bez zapowiedzi odwołana w razie złej widoczności, szczególnie kiepskiej pogody, itp. Wtedy spotkanie rozpocznie się od razu o 14:45 w Dobrej Karmie.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Zapraszamy! Można do nas dołączyć na każdym etapie - zarówno pod billboardem, jak i w pubie.

ZAPRASZAJCIE ZNAJOMYCH!

Do zobaczenia pod billboardem!

Strona wydarzenia na FB:
www.facebook.com/events/423016274436334/

---===Dojazd pod billboard środkami komunikacji publicznej===----

Niedaleko miejsca zbiórki znajdują się:

- przystanek autobusowy "Zawodzie Bohaterów Monte Cassino" (linie: 70, 76, 77, 149, 600),
- przystanek autobusowy "Zawodzie Ośrodek Sportowy" (linie: 12, 30, 70, 76, 77, 149, 600),
- przystanek autobusowy "Zawodzie Dworzec PKP",
- przystanek tramwajowy "Zawodzie Ośrodek Sportowy" (linie: T14, T15, T16, T20),
- dworzec PKP "Katowice Zawodzie".

Połączenia można sprawdzić na witrynie KZK GOP:
rozklady.kzkgop.pl/index.php?co=rozklady

Pozdrawiam,
ARG
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MarcinK (9189 punktów)Odp: Katowice: wspólne zdjęcie pod billboardem ateistycznym (22.12.201

Dzięki uprzejmości kolegów z ONRu grupa ateistów, agnostyków i palikotowców (poznaliśmy się bliżej na pozdjęciowej integracji) może przeżyć te święta w jedności z bogiem. Serdeczne bóg zapłać.



Jedna moja wrzutka - nie robiłem zdjęć w pierwszej kolejce.


Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Dzięki uprzejmości kolegów z ONRu grupa ateistów, agnostyków i palikotowców (poznaliśmy się bliżej na pozdjęciowej integracji) może przeżyć te święta w jedności z bogiem. Serdeczne bóg zapłać.
He he, grunt to się nie dać zbić z pantałyku, przerabianie ateistycznego hasła na religijne ma swoją dodatkową, satysfakcjonującą nas wymowę. Ale z drugiej strony patrząc, nie jest oczywiste KTO sfotografował się pod billboardem, bez objaśnienia pewności mieć nie można...

Jako autor innego ateistycznego hasła zastanawiam się jak ono zostałoby potraktowane przez onrowców, czy w ogóle da się je jakkolwiek sensownie przerobić?
22-12-2012 23:22 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)

>He he, grunt to się nie dać zbić z pantałyku, przerabianie ateistycznego hasła na religijne ma swoją dodatkową, satysfakcjonującą nas wymowę.

Nas? A jakąż to?

>Ale z drugiej strony patrząc, nie jest oczywiste KTO sfotografował się pod billboardem, bez objaśnienia pewności mieć nie można...

Masz w nawiasie.

>Jako autor innego ateistycznego hasła zastanawiam się jak ono zostałoby potraktowane przez onrowców, czy w ogóle da się je jakkolwiek sensownie przerobić?

Jak dla mnie Twoje hasło jest zbyt wieloznaczne. Jakby po drugiej stronie był ktoś kto miałby choć odrobinę oleju w głowie to miałby używanie.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>>He he, grunt to się nie dać zbić z pantałyku, przerabianie ateistycznego hasła na religijne ma swoją dodatkową, satysfakcjonującą nas wymowę.
>Nas? A jakąż to?
Przerabiając hasło pokazują, że ich boli samo istnienie atestów.

>>Ale z drugiej strony patrząc, nie jest oczywiste KTO sfotografował się pod billboardem, bez objaśnienia pewności mieć nie można...
>Masz w nawiasie.
Właśnie, a gdybym nie miał?

Toż o tym właśnie mówię, że gdyby nie opis, nie byłoby pewne czy osoby pod zdjęciem to zwolennicy hasła ateistycznego, czy to zadowoleni z siebie wandale.

>Jak dla mnie Twoje hasło jest zbyt wieloznaczne. Jakby po drugiej stronie był ktoś kto miałby choć odrobinę oleju w głowie to miałby używanie.
Więc może coś zaproponuj.
23-12-2012 00:33 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)

>Toż o tym właśnie mówię, że gdyby nie opis, nie byłoby pewne czy osoby pod zdjęciem to zwolennicy hasła ateistycznego, czy to zadowoleni z siebie wandale.



>Więc może coś zaproponuj.

Antysprejowego nie znam.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>>Więc może coś zaproponuj.
>Antysprejowego nie znam.
Krótko mówiąc nie znalazłeś sposobu na odwrócenie mojego hasła, choć twierdziłeś, że by tego dokonać starczy mieć odrobinę oleju.

Twój pogróżkowy demotywator tak samo zdradza frustrację, jak onrowskie przeróbki ateistycznego billboardu. Nie bardzo tylko wiem, z czym masz problem.
23-12-2012 09:55 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)

>Krótko mówiąc nie znalazłeś sposobu na odwrócenie mojego hasła, choć twierdziłeś, że by tego dokonać starczy mieć odrobinę oleju.

Odwrócić je można dość prosto i akurat sprej do tego potrzebny nie jest.

>Twój pogróżkowy demotywator tak samo zdradza frustrację, jak onrowskie przeróbki ateistycznego billboardu.

Humor/zdziwienie Panie, nie frustrację.

> Nie bardzo tylko wiem, z czym masz problem.

To zdaje się Ty tu jakiś próbujesz znaleźć. Coś widzę mamy poważne problemy komunikacyjne.
23-12-2012 12:47 
 Ocena 1 na 1
Artur@R (7115 punktów)
>To zdaje się Ty tu jakiś próbujesz znaleźć. Coś widzę mamy poważne problemy komunikacyjne.<
...może właśnie nadszedł dla Adasia ten "Dzień..."


"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
MarcinK (9189 punktów)

>...może właśnie nadszedł dla Adasia ten "Dzień..."

Rewolucja jest nadzieją anonimowych geniuszy.
Artur@R (7115 punktów)
>Rewolucja jest nadzieją anonimowych geniuszy.<
....a nerwica natręctw ?

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
MarcinK (9189 punktów)
>>Rewolucja jest nadzieją anonimowych geniuszy.<
>....a nerwica natręctw ?

No niestety rewolucji jak na lekarstwo
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Odwrócić je można dość prosto
OK, tylko mi podaj JAK miałoby brzmieć to moje hasło po owym "dość prostym" jak twierdzisz odwróceniu?
MarcinK (9189 punktów)

>OK, tylko mi podaj JAK miałoby brzmieć to moje hasło po owym "dość prostym" jak twierdzisz odwróceniu?

Dokładnie tak samo - rzecz w tym co by inni mogli sobie pod nie podciągnąć.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)

>Dokładnie tak samo - rzecz w tym co by inni mogli sobie pod nie podciągnąć.
No i niby co sobie mogą pod moje hasło podciągnąć?
MarcinK (9189 punktów)

>No i niby co sobie mogą pod moje hasło podciągnąć?

Sam sobie poszukaj - to w końcu Twoje hasło. Tak sobie myślę, że artyści, pisarze etc. często różnie wspomagają swoją wenę twórczą.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Sam sobie poszukaj - to w końcu Twoje hasło.
Lecz nie ja o nim gołosłownie twierdziłem, że Odwrócić je można dość prosto...

Czyli słabą stroną hasła "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam." jest łatwość odwrócenia jego znaczenia, czego z moim hasłem, mimo deklaracji, nie udało Ci się zrobić.
MarcinK (9189 punktów)

>Lecz nie ja o nim gołosłownie twierdziłem, że Odwrócić je można dość prosto...

Jest pewien poziom łopatologii, którego nie chce mi się tutaj przekraczać. Masz prawo do własnego zdania - ja pozostanę przy swoim. Nie sądzę by był jakikolwiek sens w kontynuowaniu tej dyskusji.

Pozdrawiam.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Sam sobie poszukaj - to w końcu Twoje hasło.
Cieszę się, że mimo Twoich wcześniejszych tryumfalnych deklaracji ostatecznie nie udało Ci się pokazać że owo "dość proste proste odwrócenie mojego hasła" jest wykonalne. Co mnie cieszy, ponieważ o tym chciałem przekonać siebie i innych czytających.

Ale może kto inny ma pomysł jak solgan "nie wierzę księgom pisanym przez naprutych winem i palących jakieś zioła" przerobić na przeciwny za pomocą spraya, jak to uczyniono z hasłem "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam.", w którym po prostu zasprayowano pierwsze "nie".
MarcinK (9189 punktów)
>[color=blue]"nie wierzę księgom pisanym przez naprutych winem i palących jakieś zioła"

"Bóg nie jest wielki" Hitchensa też pod to podpada?
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>"Bóg nie jest wielki" Hitchensa też pod to podpada?
"Bardzo mi przykro, zła odpowiedź."
MarcinK (9189 punktów)
>>"Bóg nie jest wielki" Hitchensa też pod to podpada?
>"Bardzo mi przykro, zła odpowiedź."

Dopisz to koniecznie na każdym bilbordzie.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>Dopisz to koniecznie na każdym bilbordzie.
Skoro uważasz to za konieczne, dopisz sam.
24-12-2012 21:38 
 Ocena 2 na 2
Artur@R (7115 punktów)
>Cieszę się, że mimo Twoich wcześniejszych tryumfalnych deklaracji ostatecznie nie udało Ci się pokazać że owo <
...dopisz sobie na końcu zdania słówko "ateistom" i daj już spokój natręctwom, chociaż dzisiaj Adasiu.

"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
tabrek (67 punktów)
>Dzięki uprzejmości kolegów z ONRu grupa ateistów, agnostyków i palikotowców (poznaliśmy się bliżej na pozdjęciowej integracji) może przeżyć te święta w jedności z bogiem. Serdeczne bóg zapłać.



Wybierałem się na to spotkanie, ale ostatecznie nie przyszedłem. Zniszczenie plakatu przez wandali z ONRu motywuje mnie jednak do ruszenia się z domu. W związku z tym mam pytanie: czy jest w planach wymiana plakatu na nowy i kolejne spotkanie pod nim? Gdyby było, to dajcie znać.
MarcinK (9189 punktów)
>W związku z tym mam pytanie: czy jest w planach wymiana plakatu na nowy i kolejne spotkanie pod nim? Gdyby było, to dajcie znać.

Ja osobiście tego nie organizowałem - jakby coś było to na pewno będzie w tym dziale forum, na stronie psru i fejsie.
Adaś MiaŁczyński (1403 punktów)
(zablokowany)
>czy jest w planach wymiana plakatu na nowy
A mnie ciekawi kto ponosi koszty zniszczenia plakatu, ogłoszeniodawca czy firma udostępniająca billboard? Oczywiście kto by to nie był, zgłoszenie przestępstwa policji w celu ścigania sprawców jest dla nas korzystne medialnie. I to podwójnie, po pierwsze więcej ludzi dowie się o naszych plakatach, po drugie wierzący jako wandale pokazują się tu z jak najgorszej strony.
MarcinK (9189 punktów)

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365