 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 16-08-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Kontrmanifestacja Armii Wyzwolenia Madonny |
15 sierpnia - w dniu koncertu Madonny - inicjatywa Armia Wyzwolenia Madonny zaprasza wszystkich chętnych na kontrmanifestację przed bramą wejściową. Inicjatywa ma być odpowiedzią na protesty Ruch Suwerenności Narodu Polskiego. W protest AWM zaangażowało się oddolnie kilkanaście osób - głównie studentów. Wojciech Przedoniak - społeczny koordynator akcji - podkreśla, że protest nie jest wymierzony w katolików: Chcemy pokazać tylko, że symbole religijne są częścią kultury i nie mogą być zawłaszczane przez dominujące w państwie wyznanie. Nawet w sklerykalizowanym średniowieczu w sztuce, poezji czy architekturze swobodnie nawiązywano do motywów religijnych. Zwalczanie obiegu idei w kulturze - do czego namawia Ruch Suwerenności Narodu Polskiego - jest już niebezpieczną formą cenzury. Organizowany 15 sierpnia protest będzie miał formę happeningu. Jego uczestnicy pikietować będą przed bramą trzymając w rękach tablice z historycznymi wizerunkami Madonn - od tych ortodoksyjnych i historycznych (Madonna z Dzieciątkiem z katedry w Faras, wyrzeźbiona około 1005 roku), poprzez obrazoburcze (Madonna z odkrytymi piersiami, namalowana przez Jeana Fouqueta, ok. 1450 roku na podstawie portretu kochanki Karola VII - Agnes Sorel) i te popkulturowe i kiczowate (Madonna w formie butelki na wodę święconą). Spotkajmy się 15 sierpnia! Więcej informacji wkrótce. Organizatorzy szykują także dowcipną niespodziankę dla wszystkich uczestników manifestacji Ruchu Suwerenności Narodu Polskiego. Aktualne informacje.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 134 (przedawniony) | | 12-08-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Wezwanie do rezygnacji RPO |
Warszawa, 31 lipca 2009 r.
Szanowny Pan Dr Janusz Kochanowski Rzecznik Praw Obywatelskich Aleja Solidarności 77 00–090 Warszawa
Szanowny Panie Doktorze, Przed przystąpieniem do wykonywania obowiązków Rzecznika Praw Obywatelskich, mówił Pan, głośno i wyraźnie, w obecności przedstawicieli Narodu, posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: „Ślubuję uroczyście, że przy wykonywaniu powierzonych mi obowiązków Rzecznika Praw Obywatelskich dochowam wierności Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, będę strzec wolności i praw człowieka i obywatela, kierując się przepisami prawa oraz zasadami współżycia społecznego i sprawiedliwości. Ślubuję, że powierzone mi obowiązki wypełniać będę bezstronnie, z najwyższą sumiennością i starannością, że będę strzec godności powierzonego mi stanowiska oraz dochowam tajemnicy państwowej i służbowej” (tekst ślubowania zaczerpnęliśmy z ustawy o Rzeczniku Praw Obywatelskich). Konstytucja RP z 2 kwietnia 1997 r. w Rozdziale IX. „Organy Kontroli Państwowej i Ochrony Prawa w art. 208 ust. 1 oznajmia obywatelom, że „Rzecznik Praw Obywatelskich stoi na straży wolności i praw człowieka i obywatela określonych w Konstytucji oraz w innych aktach normatywnych”, zaś w art. 209. 3, zakazuje Rzecznikowi Praw Obywatelskich przynależności do partii politycznej, związku zawodowego, jak również prowadzenia działalności publicznej, której nie da się pogodzić z godnością piastowanego urzędu. W „Wiadomościach KAI” (Nr 30-31 z.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 06-08-2009 | Szczepanik | Spotkania towarzyskie i speed dating racjonalitów |
Ostatnio rozmawiałem z władzami ośrodka warszawskiego nad możliwościami zorganizowania imprez towarzyskich dla racjonalistów i ateistów. Celem jest integracja społeczności racjonalistów i ateistów oraz pomoc w znalezieniu partnera o podobnych przekonaniach (biorąc pod wzgląd, iż jest nas zaledwie 5% w społeczeństwie zadania nie należy do najprostszych). Na wstępie myślałem o wypadzie na piwko czy zorganizowania grilla, ale po analizie doszedłem do wniosku, że takie imprezy choć pomagają w integracji to drugiego celu raczej nie osiągają (a jeśli już to przy strasznym marnotrawstwie czasu  ). Proponuję więc rozwiązanie dualne - od czasu do czasu wypad na piwo i raz na jakiś czas zorganizowanie speed dating (więcej na www.imprez(*)zdsz&photo_id=633&album_id=229). Zadanie wbrew pozorom wymaga lekkiego przygotowania więc chciałbym na wstępie poprosić Was o opinię oraz zgłaszania chęci uczestnictwa. Pozdrawiam serdecznie Jarek | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 01-08-2009 | Szczepanik | Racjonalistyczne spotkania filozoficzne - 2009-07-23 |
Chciałbym zaprosić wszystkich na racjonalistyczne spotkanie filozoficzne, które odbędzie się 23 lipca 2009 o godzinie 19.00 w księgarnio-kawiarni Tarabuk znajdującej się w Warszawie przy ulicy Browarnej 6. Proszę o dodawanie swoich propozycji tematów oraz na głosowanie na już dodane standardowym mechanizmem głosowania. Równocześnie chciałbym wprowadzić kilka zmian do regulaminu racjonalistycznych spotkań filozoficznych. Największą zmianą jest wprowadzenie jeszcze jednej części spotkania, a mianowicie części definiowania pojęć użytych w temacie oraz stawiania tez do tematu. Przyczyną jest konieczność ustalenia o czym w ogóle rozmawiamy. Zarówno definicje jak i tezy do tematu powinny być podane najściślej jak to możliwe, a niedopuszczalne jest definiowanie pojęć abstrakcyjnych innymi pojęciami abstrakcyjnymi, czy też instynktami bądź uczuciami. Innymi słowy definicja ma być sprowadzona do pojęć rzeczywistych i mierzalnych. Niestety moderator nadaje sobie równocześnie prawo do krytycznej oceny wystarczającej ścisłości używanych pojęć. Jeśli ktoś chce używać pojęcia typu bóg, czy też wielki konstruktor musi się liczyć z natychmiastową prośbą moderatora o podanie definicji. Swoją drogą zadziwiające jest, że ateiści tak dużo czasu poświęcają na rozmowy o bogach  Drugą zmianą, która jest konsekwencją pierwszej jest uniemożliwienie dodawania tematów bezpośrednio na spotkaniu. Niestety, aby móc rzeczywiście zgłębić temat musi być on chociaż wstępnie przeanalizowany. Filozoficzne.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 28-07-2009 | Racjonalistka | Spotkanie łódzkich racjonalistów -1.08 17.00 dom członka PSR |
Spotkanie odbędzie się 1.08 o godz. 17.00 w ogródku jednego z członków. Adres po kontakcie mailowym lp.teno.orp@kyzclawokm Plan: Rozpoczęcie i przywitanie uczestników Ustalenie kto chce być członkiem PSR – przyjęcie Deklaracji Podsumowanie zbierania podpisów Piknik racjonalistów – konkretne propozycje Wycieczka rowerowa Piknik dla dzieci – propozycje Filmy racjonalistów – propozycje Akcja uliczna w sprawie zbierania podpisów we wrześniu – co potrzebne Wolne wnioski Zapraszamy! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 27-07-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Oświadczenie krakowskiego oddziału KPH w sprawie litewskiej |
Oświadczenie krakowskiego oddziału KPH ws. ustawy zakazującej debaty publicznej nt. homoseksualizmu na Litwie. Krakowski oddział Kampanii Przeciw Homofobii jest zszokowany informacją o przegłosowaniu przez litewskich parlamentarzystów ustawy zakazującej publicznego mówienia o osobach nieheteroseksualnych. W homofobicznej ustawie, przyjętej 15.07. br. przez litewski Sejm czytamy m.in. "propagowanie nietradycyjnej orientacji seksualnej i narażenie na przekaz zawierający pozytywny obraz relacji homoseksualnych może powodować negatywne konsekwencje dla fizycznego, psychicznego, a przede wszystkim moralnego rozwoju nieletnich". Jesteśmy zaniepokojeni śmiercią demokracji w centrum Europy i narzucaniem cenzury, której efektem może być jeszcze większy problem z akceptacją mniejszości, przemoc, ostracyzm społeczny i brak wsparcia dla młodych gejów i lesbijek (w tym psychologicznego i prawnego). Sprzeciwiamy się społecznej stygmatyzacji i wykluczeniu mniejszości seksualnych, rzekomo w imię dobra dzieci i porządku publicznego. W akcie solidarności z nieheteroseksualnymi obywatelkami i obywatelami Litwy, 28 lipca o godz. 16.30 zapalimy znicze pod Konsulatem Republiki Litewskiej w Krakowie, przy ulicy Chłopickiego 10. Przytaczamy również treść Apelu do parlamentarzystów Litwy ws. uchylenia ustawy dyskryminującej homoseksualistów, który podpisać można na stronie: www.petycje.pl/4227W imieniu krakowskiego oddziału Kampanii Przeciw Homofobii, Aleksandra Sowa, koordynatorka oddziału.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 16-07-2009 | Wojtek | Spotkanie grillowe krakowskiego oddziału PSR - 25 lipca |
Drodzy Członkowie i Sympatycy krakowskiego oddziału PSR, Zapraszam na spotkanie "na luzie", przy grillu, piwie i dobrej muzyce, które odbędzie się 25 lipca w pubie Drewutnia, przy ul. Łokietka 43. Będzie mnóstwo atrakcji, zagra Michał Worgacz, jednak główną atrakcją jest możliwość spotkania się w wakacyjnej atmosferze i porozmawiania o sprawach niekoniecznie poważnych. Mile widziani wszyscy, nie tylko członkowie Stowarzyszenia, ale również ci, których interesuje to kim jesteśmy i co robimy. Spotkanie/hulanki zaczynamy koło godziny 18. Pozdrawiam, Wojciech Skorupski | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 03-07-2009 | Szczepanik | Zaproszenie na racjonalistyczne spotkania filozoficzne |
Zapraszamy Wszystkich na spotkania filozoficzne organizowane w księgarnio-kawiarni Tarabuk przy Browarnej 6 w Warszawie. Spotkania są organizowane w czwartki w każdy drugi i czwarty tydzień miesiąca.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 czerwca o godzinie 20.00.
Główną ideą spotkań jest dyskusja na temat istotnych dla Nas aspektów życia celem poszerzenia Naszych horyzontów.
Regulamin spotkań będzie dopiero tworzony, ale w swojej idei będą to spotkania podobne do spotkań organizowanych przez Sokrates Cafe (sokratescafe.pl) przy czym tematy będziemy starali się wybrać już przed spotkaniem tak, abyśmy mogli przygotować się do dyskusji. I od razu prośba do wszystkich o zgłaszanie swoich propozycji. Propozycje tematów powinny być: - istotne, a więc mające duże znaczenie dla naszego życia, - spójne oraz jednoznaczne, - zawierać krótki opis, który także powinien być spójny i jednoznaczny, - ukierunkowane na zrozumienie rzeczywistości (nie na jej negowanie), Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucenia tematu jeśli nie będzie spełniał powyższych wymogów.
Prosiłbym, aby każdy temat był zgłoszony jako nowa wypowiedź tak, aby można było głosować na tematy poprzez standardowy mechanizm głosowania. Zapraszam także do głosowania na już dodane tematy.
Wśród wszystkich tematów 3. o największej ilości głosów przejdą do drugiej rundy to znaczy już bezpośrednio na spotkaniu wybierzemy spośród nich temat, który będzie przedmiotem dyskusji. Możliwe jest, że dodamy jeszcze jeden, bądź.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 02-07-2009 | Magda Kowalczyk | Spotkanie PSR Łódź 4 lipca klub Improwizacja |
Najbliższe spotkanie odbędzie się 4 lipca w klubie Improwizacja ul Stafanowkiego 17 o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy sympatyków i członków.
Plan spotkania
1. omówienie skuteczności zbierania podpisów w sprawie renegocjacji konkordatu 2. in vitro - omowienie konferencji 3. projekty PSR 4. piknik dla dzieci 5. wycieczka rowerowa 6. strona - co zrobic zeby była widoczna w Google 7. zebranie deklaracji członkowskiej - próba stworzenia koła
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 47 (przedawniony) | | 30-06-2009 | fraulein | Feministyczny Salon Historyczny |
Parlamentarzystki w II i III Rzeczpospolitej
23 czerwca o godz. 18.00, w klubokawiarni Plan Be przy Placu Zbawiciela, odbędzie się trzecia odsłona Feministycznego Salonu Historycznego. W trakcie ostatniego przed wakacjami spotkania porozmawiamy o posłankach dwudziestolecia międzywojennego (1919-1939) oraz w okresie po transformacji ustrojowej (1989-2009).
Wspolnie z naszymi dwiema ekspertkami: historyczką i socjolożką, zastanowimy się nad fenomenem (nie)obecnosci Polek na wysokich stanowiskach państwowych oraz względnie nielicznej reprezentacji kobiet we władzy ustawodawczej.
Program spotkania przewiduje krótkie referaty wprowadzające:
• Parlamentarzystki II Rzeczpospolitej - Mariola Kondracka, doktorantka Pracowni Przeobrażeń Społecznych XIX i XX wieku Instytutu Historii PAN
• Partycypacja polityczna kobiet w III Rzeczpospolitej - dr Anna Domaradzka- Widła, pracownica naukowa Instytutu Spraw Społecznych i Ośrodka Badań Interdyscyplinarnych nad Społecznymi Problemami Płci UW a następnie: • projekcja fragmentów filmu Pani Minister tańczy, reż. Juliusz Gardan, Polska 1937 • dyskusja publiczności z zaproszonymi ekspertkami
Zapraszamy do dyskusji o kształtowaniu się życia politycznego oraz o udziale kobiet w sprawowaniu władzy po pierwszych wyborach parlamentarnych w 1919 roku. Do wyborów tych po raz pierwszy, z czynnym i biernym prawem głosu, dopuszczone zostały kobiety. Dlaczego jednak żadna z nich nie sprawowania urzędu ministra?.
Hucznie obchodzona.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |