 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-07-2006 | Mariusz Agnosiewicz | List otwarty - XV rocznica śmierci Falzmanna |
Redakcja Racjonalisty Szanowni Państwo! Od kilku dni bardzo szeroko prowadzimy akcję w sprawie uhonorowania i godnego uczczenia XV rocznica śmierci M.T. Falzmanna. Człowieka - Polaka, który według naszego przekonania za swoją uczciwość, miłość do Ojczyzny zapłacił najwyższą z cen - swoim własnym życiem! Dlatego, za Państwa pośrednictwem zwracamy się o pomoc, w rozpropagowaniu naszej inicjatywy. Jesteśmy to winni Michałowi Falzmannowi. Poniżej załączam pełny tekst apelu. Prawica.net z inicjatywy profesora Jerzego Przystawy, prowadzi akcję zbierania podpisów pod apelem do władz o uczczenie pamięci Michała Falzmanna.
List Otwarty do Władz Najwyższych Rzeczypospolitej na okoliczność XV Rocznicy Śmierci Michała Tadeusza Falzmanna
Zwracamy się do władz państwowych o uhonorowanie pamięci Michała Falzmanna, człowieka, który wykonywał służbę publiczną z poświęceniem, z ofiarą życia włącznie. 18 lipca, mija 15 lat od śmierci Michała Tadeusza Falzmanna, głównego specjalisty kontroli państwowej w Najwyższej Izbie Kontroli. Przez te wszystkie lata opinia publiczna, nieodmiennie, łączy tę śmierć z tzw. aferą FOZZ i spekulacyjnym rabunkiem finansów publicznych na ogromną skalę, albowiem Michał Falzmann, prowadząc w ostatnich miesiącach swego życia kontrolę FOZZ, wbrew wszelkim przeszkodom, szykanom i otwartym groźbom, doprowadził do jej ujawnienia i prokuratorskiego śledztwa. Pomimo śledztwa wszczętego jeszcze za życia Michała Falzmann i wieloletniego procesu karnego przeciwko.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-06-2006 | Jarek Kubaszewski | Debata "Bez dogmatu". |
Fundacja "Sapere Aude" i Instytut Wydawniczy "Książka i Prasa" zapraszają serdecznie na drugą debatę kwartalnika "Bez dogmatu" pod tytułem "Lewica i Kościół - Jak jest? Jak być powinno?". Udział w dyskusji zapowiedzieli: prof. Joanna Senyszyn, prof. Barbara Stanosz, red. Jerzy Urban i dr Piotr Rymarczyk z redakcji pisma. Spotkanie odbędzie się 28 czerwca o godz. 18 w stołecznym "Klubie Księgarza" przy Rynku Starego Miasta 22/24. Wszystkich uczestników zapraszamy do czynnego udziału w części "kuluarowej" debaty, przy kanapkach i winie. [Źródło: ateista.pl] Dodał(a): budzik
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 23-06-2006 | Mariusz Agnosiewicz | Czy lewica w Polsce się skończyła? |
Portal internetowy "Wybory Lewicy" www.wyborylewicy.pl zaprasza serdecznie na debatę polityczną Czy lewica w Polsce się skończyła? debatę rozpoczną: Stefan Zgliczyński Dyrektor "Le Monde Diplomatique" Michał Syska Wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Socjaldemokracji Polskiej 28 czerwca (środa), godz. 18.00 Centrum Spotkań "Chłodna 25" przy ul. Żelaznej 75a (wejście od ulicy Chłodnej 25) Po spotkaniu zapraszamy na lampkę wina i występ artystyczny
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-06-2006 | Mariusz Agnosiewicz | Alterglobalizm - dokąd zmierzamy? |
Fundacja Lorga, Młodzi Socjaliści i Fundacja im. Róży Luksemburg zapraszają 26 czerwca na ogólnopolską konferencję "Alterglobalizm - dokąd zmierzamy?" połączoną z wystawą fotografii - Przenikanie - autorstwa Ewy Kozłowskiej. Konferencja poświęcona jest alterglobalizmowi, globalizmowi i globalnemu patriarchatowi. 26 czerwca (poniedziałek), Warszawa, Klub Hybrydy, ul. Złota 7/9 Dla osób spoza Warszawy mamy 50 miejsc noclegowych. Zgłoszenia: imię i nazwisko, prosimy kierować na adres: lp.agrol@ajcadnuf Będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Program: 14.00 - Wstęp - Maciej Wieczorkowski 14.30 - 16.00 - Alter ego globalizmu Prowadzenie panelu: Zuzanna Dąbrowska, Demokratyczna Unia Kobiet - Adrian Zandberg, Młodzi Socjaliści - Unia Europejska, a Polska. - Piotr Szumlewicz, Młodzi Socjaliści, Lewica.pl - Antyglobalizm - Alterglobalizm. - Teresa Święćkowska, współpracowniczka "Bez Dogmatu" - Marketing jako narzędzie zniewolenia. - Przemysław Wielgosz - Globalizacja nędzy - Dariusz Szwed, Zieloni2004 Dyskusja 16.15 - 17.45 - Wyzysk - globalizacja po polsku Prowadzenie panelu: Joanna Gwiazdecka, Fundacja im. Róży Luksemburg - Dariusz Skrzypczak, NSZZ "Solidarność" Goplana-Nestle - Bogdan Ziętek, przewodniczący "Sierpnia'80" - Dariusz Zalega, "Nowy Robotnik" - Maciej Wieczorkowski - Przemysł farmaceutyczny: - Dariusz Potyrała - Związek Zawodowy Górników w Polsce Dyskusja 18.10 - 19.40 - Globalny patriarchat Prowadzenie panelu: Marzena.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 22-06-2006 | Jarek Kubaszewski | O świecką szkołę |
W najbliższą sobotę, 24 czerwca, w Warszawie odbędzie się ogólnopolska demonstracja w obronie świeckiej i bezpłatnej edukacji. Protest organizuje Komitet Pomocy i Obrony Represjonowanych Pracowników. Weźmie w nim udział około dwóch tysięcy osób - uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich, którym zależy na bezpłatnej, nieideologizowanej edukacji. Swój udział w demonstracji zapowiedzieli działacze Inicjatywy Uczniowskiej oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Demonstracja odbywa się pod hasłem "O świecką szkołę, bezpłatne studia i socjalne państwo". KPiORP zaprosił na demonstrację czołowych działaczy ruchu młodzieżowego, protestujących we Francji i Niemczech. W proteście Komitetu wezmą udział: Xavier Chiarelli rzecznik Krajowej Koordynacji ruchu francuskiej młodzieży studenckiej i licealnej oraz Julia Bonk z niemieckiej Partii Demokratycznego Socjalizmu (PDS) oraz Europejskiej Partii Lewicy. Opowiedzą oni o powodach protestów młodzieży w ich krajach i podzielą się swoimi doświadczeniami z walki z neoliberalizmem. Rozpoczęcie demonstracji o godzinie 12.00 pod Sejmem RP, skąd później nastąpi przemarsz pod Pałac Prezydenta RP. W demonstracji wezmą udział członkowie Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień`80" i Polskiej Partii Pracy, którzy są jednymi z inicjatorów powstania Komitetu i aktywnie wspierają jego działalność. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-06-2006 | Paweł Rozwadowski | Strajk uczniowski 13.6 (wtorek)! |
STRAJK UCZNIOWSKI! Demonstracje przeciwko mianowaniu Romana Giertycha na stanowisko ministra edukacji nie dały spodziewanego efektu. Roman Giertych nie tylko nie chciał rozmawiać z uczniami, ale także określił ich mianem "przybudówki SLD", a jego bliski, partyjny kolega - Wierzejski - sugerował, że za spontanicznymi protestami stoją środowiska pedofilskie. Głos zwykłych uczniów nie może być już dłużej ignorowany! W zaistniałej sytuacji, kiedy na stanowisku ministra edukacji pozostaje skrajny nacjonalista, chciący uczynić szkoły "fabrykami nowego człowieka", nie możemy być bierni. Nie możemy dopuścić do wytępienia, i tak już ograniczonego, pluralizmu w szkołach. Nie możemy pozwolić na indoktrynację uczniów przez lekcje patriotyzmu i Narodowy Instytut Wychowania. Musimy pokazać swoją stanowczość i zdeterminowanie! Wzywamy wszystkich uczniów do strajku! Nie przychodźcie we wtorek do szkoły. Niech to będzie wyraz naszego sprzeciwu. Niech wtorek, 13 czerwca, będzie w całej Polsce Dniem Bez Giertycha! Giertych? Wolę wagary! Jednocześnie wraz ze strajkiem uczniowskim, o godzinie 11.00, odbędzie się pikieta przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nią wszystkich uczniów, nauczycieli, studentów, przedstawicieli ruchów społecznych!
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 14-06-2006 | Mariusz Agnosiewicz | Bariery komunikacji społecznej, czyli stan polskiej rozmowy |
Instytut Socjologii Uniwersytet Warszawski ma zaszczyt zaprosić na konferencję: "Bariery komunikacji społecznej, czyli stan polskiej rozmowy" 21 czerwca 2006 Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego ul. Dobra 56/66 W dzisiejszej Polsce komunikowanie staje się coraz większym problemem - coraz częściej dostrzegamy narastające bariery, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają porozumienie między ludźmi, grupami, środowiskami społecznymi. Kolejna konferencja Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego poświęcona będzie ocenie stanu komunikacji społecznej na różnych poziomach życia społecznego w Polsce: na poziomie makro, czyli procesów komunikacji przebiegających między społeczeństwem a ośrodkami władzy; na poziomie mezzo, czyli procesów komunikacji przebiegających między różnego rodzaju grupami społecznymi, oraz na poziomie mikro - w obrębie kluczowych grup i układów społecznych, takich jak rodzina czy szkoła. I. Szczególnie ważna jest komunikacja na poziomie makro, wyznaczająca ogólne kierunki debaty społecznej. W społeczeństwie masowym, jakim jest dzisiejsza Polska, przebiega ona z konieczności przy udziale potężnych pośredników - różne ośrodki "władzy" komunikują się ze "społeczeństwem" za pośrednictwem mediów, a "społeczeństwo" ujawnia swoje opinie i postawy za pośrednictwem sondaży, które stały się ważnym elementem codziennych przekazów medialnych. Pierwsza sesja poświęcona będzie zagadnieniom roli, trybu, efektów i uwarunkowań komunikacji przebiegającej między tymi aktorami.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-06-2006 | Jarek Kubaszewski | Wyzwania Społeczeństwa w dzisiejszej Polsce |
Zakład Społeczeństwa Obywatelskiego Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz Stowarzyszenie Klon/Jawor zapraszają na konferencję "Wyzwania społeczeństwa obywatelskiego w dzisiejszej Polsce". Konferencja odbędzie się w środę 7 czerwca 2006 w godz. 10.30 - 14.00 w Sali Lustrzanej (s. 101, I p.), w siedzibie PAN w Warszawie (ul. Nowy Świat 72). Okazją do zorganizowania konferencji jest wydanie raportu "Indeks Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce". Chęć uczestnictwa w konferencji trzeba koniecznie potwierdzić pisąc na adres: lp.ogn.ainadab@ainadabNa podstawie: ngo.pl |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 02-06-2006 | skóra | "Cicha" eksmisja z Francji |
Hej, właśnie dowiedziałem się z centrum informacji anarchistycznej - www.cia.bzzz.net -o kampanii przeciw wydalaniu "nielegalnych" ludzi z Francji, którą planuje Mrs Sarkozy. Francuska organizacja obrony praw imigrantów Edukacja bez Granic (RESF), ogłosiła start kampanii obywatelskiego nieposłuszeństwa przeciwko wydalaniu imigrantów z kraju. Nicolas Sarkozy, minister spraw wewnętrznych, wywołując falę rasistowskich nastrojów stara się zdobyć urząd prezydenta. Wydał rozkaz, aby na początku lata francuska policja rozpoczęła polowanie na "nielegalnych", ich zdaniem, imigrantów. Lato jest idealnym momentem dla tego typu działań, ponieważ dzieci imigrantów nie chodzą do szkoły. Francuskie prawo zabrania deportowania rodziców bez ich dzieci, a dopóki chodzą one do szkoły przed deprotowaniem bronią je inni rodzice i nauczyciele organizując protesty itd. Latem można to zrobić "po cichu". Dlatego kampania ma zachęcić do organizowania samoobrony także w czasie wakacji. W kwietniu RESF umieścił na swej stronie internetowej apel "Weźmy ich pod naszą opiekę!": "Tysiącom dzieci i ich rodzinom grozi masowe wydalenie. Nie pozwólmy, by popełniano tak haniebne czyny w naszym imieniu. Jeśli nas poproszą o schronienie, nie zamykajmy przed nimi drzwi, ugościmy ich i nakarmimy, nie wydamy policji". Ukrywać dzieci mają sąsiedzi. Jeśli policja trafi na ich trop, dzieci zostaną przerzucone do innego mieszkania. Akcja RESF opiera się na sieci nieformalnych kontaktów oraz na internecie. W dużych miastach.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-05-2006 | Mariusz Agnosiewicz | Quo vadis szkoło? O nacjonalizmie, edukacji i innych sprawach |
Koło Naukowe Inicjatyw Społecznych KISS ISNS, Lumpenstudenci oraz Kampania GMO zapraszają na debatę: "Quo vadis szkoło? O nacjonalizmie, edukacji i innych sprawach." Udział wezmą: prof. Wiktor Osiatyński, prof. Szymon Rudnicki, prof. Jerzy Jedlicki, dr hab. Magdalena Środa, Filip Ilkowski, Sławomir Broniarz (prezes ZNP), Lumpenstudenci oraz Kamil Skowroński (uczeń LO im. Cervantesa) i Filip Chlebowski (uczeń LO im. Sempołowskiej). Odczytany zostanie list Marka Edelmana. Chcemy porozmawiać o tym, jakie zagrożenia dla edukacji niesie ze sobą orientacja ideologiczna nowego ministra edukacji, jakie są programy, które ministerstwo planuje forsować, czy i jak zmieni się program nauczania oraz - to co najważniejsze - jakie są tego konsekwencje dla społeczeństwa i jaka powinna być w związku z tym nasza reakcja? Debata odbędzie się w dniu 30 maja (wtorek) o godz. 18:30 w Auli im. A. Mickiewicza w Auditorium Maximum, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. PRZYPOMINAMY TEŻ O DEMONSTRACJI ORGANIZOWANEJ PRZEZ ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO W PIĄTEK 9 CZERWCA O GODZ. 14.00 POD SEJMEM. UWAGA! STUDENCI (I INNI) ZBIERAJĄ SIĘ O GODZ. 13.00 POD GŁÓWNĄ BRAMĄ Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28), BY PRZEJŚĆ POD SEJM I PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO DEMONSTRACJI ZNP.  |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |