STRAJK UCZNIOWSKI! Demonstracje przeciwko mianowaniu Romana Giertycha na stanowisko ministra edukacji nie dały spodziewanego efektu. Roman Giertych nie tylko nie chciał rozmawiać z uczniami, ale także określił ich mianem "przybudówki SLD", a jego bliski, partyjny kolega - Wierzejski - sugerował, że za spontanicznymi protestami stoją środowiska pedofilskie. Głos zwykłych uczniów nie może być już dłużej ignorowany! W zaistniałej sytuacji, kiedy na stanowisku ministra edukacji pozostaje skrajny nacjonalista, chciący uczynić szkoły "fabrykami nowego człowieka", nie możemy być bierni. Nie możemy dopuścić do wytępienia, i tak już ograniczonego, pluralizmu w szkołach. Nie możemy pozwolić na indoktrynację uczniów przez lekcje patriotyzmu i Narodowy Instytut Wychowania. Musimy pokazać swoją stanowczość i zdeterminowanie! Wzywamy wszystkich uczniów do strajku! Nie przychodźcie we wtorek do szkoły. Niech to będzie wyraz naszego sprzeciwu. Niech wtorek, 13 czerwca, będzie w całej Polsce Dniem Bez Giertycha! Giertych? Wolę wagary! Jednocześnie wraz ze strajkiem uczniowskim, o godzinie 11.00, odbędzie się pikieta przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zapraszamy na nią wszystkich uczniów, nauczycieli, studentów, przedstawicieli ruchów społecznych!
|