Koło Naukowe Inicjatyw Społecznych KISS ISNS, Lumpenstudenci oraz Kampania GMO zapraszają na debatę: "Quo vadis szkoło? O nacjonalizmie, edukacji i innych sprawach." Udział wezmą: prof. Wiktor Osiatyński, prof. Szymon Rudnicki, prof. Jerzy Jedlicki, dr hab. Magdalena Środa, Filip Ilkowski, Sławomir Broniarz (prezes ZNP), Lumpenstudenci oraz Kamil Skowroński (uczeń LO im. Cervantesa) i Filip Chlebowski (uczeń LO im. Sempołowskiej). Odczytany zostanie list Marka Edelmana. Chcemy porozmawiać o tym, jakie zagrożenia dla edukacji niesie ze sobą orientacja ideologiczna nowego ministra edukacji, jakie są programy, które ministerstwo planuje forsować, czy i jak zmieni się program nauczania oraz - to co najważniejsze - jakie są tego konsekwencje dla społeczeństwa i jaka powinna być w związku z tym nasza reakcja? Debata odbędzie się w dniu 30 maja (wtorek) o godz. 18:30 w Auli im. A. Mickiewicza w Auditorium Maximum, Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. PRZYPOMINAMY TEŻ O DEMONSTRACJI ORGANIZOWANEJ PRZEZ ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO W PIĄTEK 9 CZERWCA O GODZ. 14.00 POD SEJMEM. UWAGA! STUDENCI (I INNI) ZBIERAJĄ SIĘ O GODZ. 13.00 POD GŁÓWNĄ BRAMĄ Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28), BY PRZEJŚĆ POD SEJM I PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO DEMONSTRACJI ZNP.  |